Transferwaardes JPL kelderen door corona, Club grootste verliezer

374 stemmen
Transferwaardes JPL kelderen door corona, Club grootste verliezer

Het coronavirus lijkt de voetbalwereld de komende jaren stevig te zullen veranderen. Onder meer op de transfermarkt zal de langdurige break een grote invloed hebben. Clubs zien miljoenen aan inkomsten door de vingers glippen en de waarde van hun spelers keldert ook doordat er geen wedstrijden gespeeld worden.


Dat laat zich ook voelen in de Jupiler Pro League. Transfermarkt voerde woensdag een update door van de transferwaardes en als gevolg van de coronacrisis zakken die massaal. Club Brugge lijkt de grootste verliezer, want van de 25 spelers die het meeste aan waarde verloren hebben, komen er maar liefst tien voor Blauw-Zwart uit.

Transfermarkt gebruikte als algemene regel om alle spelers geboren voor 01/01/1998 te laten zakken met 20%, die erna met 10%. Dit gebeurde nadat het ruim 2.000 clubbestuurders, makelaars en dergelijke in meer dan 50 landen had bevraagd over hun inschattingen betreffende de impact van het Coronavirus op de marktwaarden van spelers. Spelers met een waarde van 300.000 euro of minder kregen geen correctie aangerekend.

De grootste individuele verliezers zijn Emmanuel Dennis en Hans Vanaken, die hun waarde met respectievelijk 3,5 miljoen euro en 3 miljoen euro zien zakken. Gent-spelers Jonathan David en Roman Yaremchuk delen ook stevig in de klappen met een verlies van 2,5 miljoen euro.

De nieuwe top tien meest waardevolle spelers in de JPL volgens Transfermarkt
1. Jonathan David (AA Gent) - 22,5 miljoen euro (-2,5 miljoen)
2. Krépin Diatta (Club Brugge) - 19 miljoen euro (-2 miljoen)
3. Yari Verschaeren (Anderlecht) - 13,5 miljoen euro (-1,5 miljoen)
-. Emmanuel Dennis (Club Brugge) - 13,5 miljoen euro (-3,5 miljoen)
-. Zinho Vanheusden (Standard) - 13,5 miljoen euro (-1,5 miljoen)
6. Hans Vanaken (Club Brugge) - 12 miljoen euro (-3 miljoen)
7. Albert Sambi Lokonga (Anderlecht) - 10 miljoen euro (-1 miljoen)
8. Roman Yaremchuk (AA Gent) - 9,5 miljoen euro (-2,5 miljoen)
9. Jérémy Doku (Anderlecht) - 9 miljoen euro (-1 miljoen)
10. Simon Mignolet (Club Brugge) - 8 miljoen euro (-2 miljoen)
--. Joakim Maehle (KRC Genk) - 8 miljoen euro (-2 miljoen)
--. Nacer Chadli (Anderlecht) - 8 miljoen euro (-2 miljoen)

LEES OOK: 'Club Brugge tast in buidel: drie toptargets onderweg'

Denk je dat hun waarde nog verder zal zakken?

Meest recent

Dé stunt van het WK?! Kaapverdië houdt Spanje in bedwang

Op dag vijf van het wereldkampioenschap is de grootste stunt tot dusver een feit. Vooraf werd een ...

54
54
Opstelling Duivels bekend! Garcia hakt knoop in defensie door

Het wachten is voorbij: de Rode Duivels beginnen eindelijk aan hun campagne op het WK. In Seattle ...

170
170
'Sibierski vloekt: Anderlecht slikt koude douche op mercato'

RSC Anderlecht wil eerstdaags zijn nieuwe hoofdtrainer presenteren. In afwachting daarvan zit de ...

169
169
Rode Duivels verrast: 'Drastische ingreep voor WK-match'

Egypte lijkt net voor de WK-match tegen België een drastische beslissing te nemen. De speler ...

227
227
'Club Brugge tast in buidel: drie toptargets onderweg'

Club Brugge dreigt deze zomer een pak steunpilaren te verliezen, en dus is er op inkomend vlak werk ...

406
406
'KRC Genk vangt jackpot: Kompany laat kassa rinkelen'

Na een teleurstellend seizoen heeft KRC Genk heel wat werk aan de winkel. Op inkomend vlak plukten ...

190
190
'Arsenal shopt bij Club Brugge: plottwist rond Tzolis'

Club Brugge gaat een bijzonder lucratieve zomer tegemoet, want tal van smaakmakers komen in ...

408
408
Lokeren rondt verrassende deal af met JPL-club

Sporting Lokeren heeft vandaag een volgende aanwinst aangekondigd. De Waaslanders gingen shoppen in ...

32
32
Rode Duivels beschikken plots over ‘nieuwe Kompany’

De Rode Duivels hebben achteraan niet meer de weelde van pakweg tien jaar geleden. Dat is ook geen ...

88
88
'Schalke 04 weigert aangeboden Belgische middenvelder'

Schalke 04 speelt komend seizoen weer in de Bundesliga. De club heeft altijd een verleden gehad met ...

116
116
'Westerlo weigert eerste miljoenenbod'

Bij KVC Westerlo gaat er heel wat volk de club verlaten. De Kemphanen merken dat er heel veel ...

25
25
Rode Duivels, opgelet: Egyptenaar wil revanche tegen België

Egypte is vooral Omar Marmoush en Mohamed Salah. Toch staat er nog een aanvallende pion om in de ...

77
77
'Anderlecht drukt door: nieuwe coach én verdediger'

RSC Anderlecht begint binnen een week aan de fysieke proeven. De Brusselaars maken achter de ...

567
567
Geen Gouden Generatie, wel enorme goudklomp bij Rode Duivels

De Rode Duivels beginnen aan hun WK. Ze openen met een match tegen Egypte, de zwaarste tegenstander ...

94
94
'Vertrekker bij Anderlecht: Deense club meldt zich'

RSC Anderlecht deed de afgelopen achttien maanden heel wat mislukte transfers onder Olivier Renard ...

210
210
Eén groot vraagteken blijft Rode Duivels achtervolgen

België begint vanavond aan zijn WK met een match tegen Egypte. Wat mogen we dit WK verwachten ...

65
65
Soap in 1B: RWDM leeft nog, Olympic Charleroi dient klacht in

In de Challenger Pro League is de degradatiestrijd dit seizoen toch een beetje uitgedraaid op een ...

295
295
'Charleroi verbaast iedereen met nieuwe trainer'

Voor Charleroi is het een onverwacht bewogen seizoen geweest. Het werd meteen uitgeschakeld in de ...

71
71
Vertonghen geeft pronostiek Duivels: "Heel goed voorteken"

We hebben er even op moeten wachten, maar maandagavond begint eindelijk het WK van de Rode Duivels. ...

94
94
Anderlecht pakt uit met verrassende contractverlenging

Bij Anderlecht wordt de puzzel voor volgend seizoen op dit moment volop gelegd. Sportief directeur ...

143
143
Mist hij een WK-match of niet? Plan-Doku onthuld

Er viel vorig weekend plots een bommetje in het Belgische kamp, want plots raakte bekend dat ...

117
117
'Rigaux verrast compleet met nieuwe coach Feyenoord'

Dévy Rigaux lag de voorbije weken al meteen onder vuur in Nederland. Bij zijn aanstelling als ...

193
193
'Totale chaos: WK-deelnemer zet bondscoach meteen op straat'

Het WK is nog maar enkele dagen ver, maar het lijkt erop dat bij één deelnemer nu al ...

111
111
Volgende vertrekker bij Antwerp officieel bevestigd

Antwerp staat voor een bijzonder drukke transferzomer. Technisch directeur Marc Overmars lijkt een ...

147
147
'Hoefkens verbaast en keert toch terug naar JPL'

Voor Carl Hoefkens is het een zeer woelig seizoen geweest. De trainer slaagde er uiteindelijk niet ...

219
219

Meer sportnieuws