TRANSFERUURTJE: 'Ajax gaat Belgisch, Barça wil bij Real shoppen'

door
TRANSFERUURTJE: 'Ajax gaat Belgisch, Barça wil bij Real shoppen'

Door het coronavirus worden er momenteel geen voetbalwedstrijden afgewerkt, dat nog minstens tot eind april en allicht zelfs langer. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Ajax zou zijn pijlen op de Jupiler Pro League richten om zich te versterken voor volgend seizoen. Zo worden Jonathan David (AA Gent) en Hendrik Van Crombrugge (Anderlecht) naar voor geschoven als twee van de voornaamste doelwitten van de Amsterdammers. Ook Jan Vertonghen blijft overigens in beeld bij de Nederlandse kampioen.



Bij KRC Genk moeten in de zomer heel wat knopen doorgehakt worden. Zo moet de club onder meer beslissen of het huurlingen Thomas Didillon en Eboue Kouassi definitief zal overnemen van Anderlecht en Celtic. Technisch directeur Dimitri de Condé laat verstaan dat over het duo nog geen beslissing genomen is.

Club Brugge werd de voorbije dagen opnieuw gelinkt aan Fausto Vega, maar de concurrentie voor de 20-jarige middenvelder van Argentinos Juniors is niet min. De Argentijnse jeugdinternational kan naar de MLS en kan ook in eigen land een toptransfer maken. Zowel Boca Juniors als River Plate zouden immers ook interesse hebben.



Club ziet in de zomer ook mogelijk enkele sterkhouders vertrekken. Zo wordt Clinton Mata nu door René Vandereycken aangeprezen in de Serie A bij Genoa. De ex-bondscoach waarschuwt wel dat de verdediger een dure vogel is, het valt dus af te wachten of de Italiaanse nummer zeventien hem wel kan betalen.

BUITENLAND

FC Barcelona wil uitpakken met een opmerkelijke transfer door een speler bij aartsrivaal Real Madrid weg te plukken. De 19-jarige Cesar Gelabert is einde contract bij Real en Barça zou willen profiteren door het jonge talent transfervrij weg te kapen. Ze krijgen echter heel wat concurrentie van Real Zaragoza, Real Valladolid, Manchester United, Borussia Dortmund, Olympique Lyon en Arsenal.



Nog bij Barça zou Ivan Rakitic in de zomer kunnen vertrekken. De middenvelder werd onder meer gelinkt aan een transfer naar Italië, maar voor de speler zelf zou enkel een terugkeer naar Sevilla een optie zijn. De vrouw van Rakitic is immers uit Sevilla afkomstig en voor haar zou de Kroaat willen terugkeren naar zijn ex-club.

Real Madrid werd de voorbije dagen plots gelinkt aan een terugkeer van Cristiano Ronaldo, die door de coronacrisis zou kunnen vertrekken bij Juventus. Bij de Koninklijke zouden ze echter geen trek hebben in die transfer, want op zijn 35ste zou de Portugees een te grote investering vormen.



Liverpool denkt ondanks de huidige successen nog aan versterking en op het middenveld zou Jürgen Klopp al zijn topdoelwit bepaald hebben. Hij zou graag Houssem Aouar zien komen. De 21-jarige middenvelder van Olympique Lyon moet wel 70 miljoen euro kosten, maar dat zou niet onoverkomelijk zijn. Ook Juventus, Real Madrid, Manchester City en Arsenal zouden op hem azen.

LEES OOK: Barça krijgt gelijk: Catalanen halen uit naar voetbalbond

Moet Genk de aankoopoptie op Didillon lichten?

Meest recent

'Plotse wending: Anderlecht lonkt naar Ajax voor nieuwe TD'

Nu de kans steeds groter wordt dat Jérémy Taravel het seizoen zal uitdoen als ...

30
30
Totale exodus Club Brugge: halve basisploeg richting uitgang

Voor het tweede jaar op rij de 1/8ste finales halen zat er uiteindelijk niet in, maar Club Brugge ...

168
168
Groot feest bij Beveren: "Of ik dít ook in de JPL zal doen?"

Het is eind februari en de eerste promovendus voor komend seizoen is al bekend. Het ongeslagen SK ...

117
117
Sensatie in Bergamo! Atalanta wipt Dortmund met penalty in 98ste

Atalanta BC heeft zich woensdagavond geplaatst voor de 1/8ste finales van de Champions League. De ...

77
77
Lukaku-twist: schokkende transfer voor Anderlecht-comeback?

De terugkeer van Romelu Lukaku blijft met horten en stoten verloren. Voorlopig moet de Rode Duivel ...

387
387
Club likt Madrileense wonde: "Dát was het pijnlijkste moment"

De Champions League-campagne van Club Brugge zit erop dit seizoen. Ondanks een meer dan degelijk ...

275
275
Het rommelt bij Antwerp: speelt Gheysens macht kwijt?

Antwerp praat met externe investeerders: het staat nu zwart op wit in de jongste financiële ...

221
221
Prestianni gooit na racismerel nog extra olie op het vuur

Om 21u staan Real Madrid en Benfica tegenover elkaar in hun terugwedstrijd in de tussenronde van de ...

137
137
Joos tipt opvallende versterking voor Club en RSCA

De wintermercato zit er nog niet zo lang op, maar toch zullen vele clubs nu al bezig zijn met het ...

234
234
‘Dreun bij Club: ijskoude douche voor miljoenenman’

Club Brugge kijkt opnieuw rond voor een extra centrale verdediger — en dat zegt veel over de ...

393
393
Bloedvorm op komst? Lukaku brengt grote opsteker

Het is voorlopig nog niet het seizoen geweest van Romelu Lukaku. De Rode Duivel viel in augustus uit ...

57
57
'Dender handelt snel en haalt bekende nieuwe coach'

De trainerscarousel draait dit seizoen op volle toeren in de Jupiler Pro League. Woensdag zette ook ...

122
122
Eindigt straffe comeback bij Standard op WK?

Met nog vier speeldagen te gaan ligt de strijd om de top zes nog helemaal open. Ook Standard heeft ...

56
56
Club NXT verbaast weer en staat in kwartfinale Youth League

Club Brugge mag dan wel uitgeschakeld zijn in de Champions League, hun jonkies blijven wel actief in ...

245
245
Buffalo-flops schitteren in CL: Louwagie reageert

Dinsdagavond viel er het nodige spektakel te beleven in de Champions League. Opvallend daarbij was ...

187
187
WK-selectie Openda in gevaar? Joos velt keihard oordeel

Bondscoach Rudi Garcia heeft nog een drietal maanden om knopen door te hakken over de WK-selectie ...

62
62
Messi heeft één grote spijt: "Wat een idoot ben ik"

Lionel Messi is ondertussen 38 jaar en kende al een prachtige carrière. De Argentijn kwam in ...

64
64
'KV Mechelen vreest: Serie A-club meldt zich'

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen en maakt een zeer grote kans op de top zes. Dat zorgt er ...

94
94
Club Brugge baalt: "Eentje die pijn doet"

Club Brugge verloor met 4-1 van Atlético Madrid. Het was een terechte nederlaag van de ...

194
194
El Ouahdi verrast: "Hen misschien onderschat"

KRC Genk is bezig aan een uitstekend seizoen in Europa. Het beste in vele jaren. De Limburgers staan ...

139
139
D-day voor Standard: Euvrard waarschuwt de Rouches

Standard won verrassend met 0-3 op het veld van KRC Genk. Een zeer straffe prestatie van de Rouches. ...

120
120
'Brentford klopt wéér aan bij Club Brugge voor derde deal'

Bij Club Brugge gaan ze na het seizoen een halve basisploeg verliezen, dat staat vast. Ook de ...

410
410
Hayen waarschuwt Genk: "Kijk naar Bodø/Glimt en Club"

Na de uitschakeling van Club Brugge in de Champions League is KRC Genk de laatste overgebleven ...

97
97
AA Gent krijgt flinke opsteker voor topper tegen Genk

De strijd om de laatste tickets voor de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Dat komt onder ...

107
107
'Atletico berooft Club na eliminatie ook van smaakmaker'

Voor Club Brugge is het avontuur in de Champions League dit seizoen uiteindelijk in de tussenronde ...

828
828

Meer sportnieuws