'Storm bij Barça: Bartomeu zet paleisrevolutie in gang'

168 stemmen
'Storm bij Barça: Bartomeu zet paleisrevolutie in gang'

Hoewel de club eerste staat in La Liga en een goede kans maakt om door te stoten in de Champions League, is het al een tijdje bijzonder onrustig binnen FC Barcelona. En de coronacrisis heeft daar weinig verandering in gebracht. Zo zou preses Josep Bartomeu zelfs een heuse paleisrevolutie plannen.


Het stormt al een tijdje binnen de burelen op Camp Nou. Zo dook enkele weken geleden het gerucht op dat een aantal bestuursleden een bedrijf hadden ingehuurd om hun tegenstanders, waarbij naar verluidt ook enkele spelers uit de huidige kern, zwart te maken op de sociale media. In een officieel statement werden al die berichten uiteindelijk ontkend. Ondertussen ging sterspeler Lionel Messi publiekelijk in de clinch met TD Éric Abidal. En in de afgelopen dagen zorgde het vinden van een overeenkomst over een tijdelijke salarisvermindering ten gevolge van de coronacrisis, opnieuw voor heibel tussen spelers en bestuur.

Binnen de club kwam dan ook steeds meer tegenstand tegen Bartomeu. Volgens onder meer Mundo Deportivo wil de preses daarom zwaar terugslaan. Zo zou hij eisen dat vice-voorzitter Emili Rousaud, één van zijn grootste tegenkandidaten voor het voorzitterschap, uit de Raad van Bestuur stapt. Gebeurt dat niet, zou hij Roussaud in een andere functie willen plaatsen waardoor zijn macht erg beperkt wordt. Ook financieel directeur Enrique Tombas zou in hetzelfde schuitje zitten.

Of Bartomeu zal slagen in zijn opzet valt echter af te wachten. Zijn volgelingen zouden immers niet zo enthousiast zijn over deze plannen. Bovendien blijft het kamp met tegenstanders steeds groter worden. In de zomer van 2021 staan sowieso al nieuwe voorzittersverkiezingen gepland. De kans dat Bartomeu dan een nieuw mandaat krijgt lijkt steeds kleiner te worden.

LEES OOK: 'Club meldt zich bij Anderlecht-target: deal van 9 miljoen'

Barça heeft nood aan een nieuwe wind binnen het bestuur ...

Meest recent

Engelsen vinden geen opening en blijven gefrustreerd achter

Engeland is er dinsdagavond niet in geslaagd om zich al helemaal te verzekeren van de knock-outfase. ...

13
13
Ronaldo slaat terug na kritiek: "I'm back!"

Portugal was er niet in geslaagd om zijn openingsmatch op het WK te winnen tegen DR Congo en dat ...

19
19
Grote verrassing: Lommel-speler stopt op 28-jarige leeftijd

Lommel SK maakt komend seizoen na 23 jaar afwezigheid zijn rentree in de Jupiler Pro League. De ...

44
44
Controverse bij aftrap Engeland-Ghana na handshake-incident

Engeland kan dinsdagavond al de kwalificatie voor de zestiende finales over de streep trekken, als ...

85
85
Nieuwe wending in vete tussen Atletico en Barça over Alvarez

De voorbije weken is er een heuse vete ontstaan tussen Atletico Madrid en FC Barcelona. De Catalanen ...

58
58
Deschamps verlaat voorlopig WK na persoonlijke tragedie

Frankrijk heeft in de nacht van maandag op dinsdag al zijn ticket voor de zestiende finales op het ...

88
88
Gillet legt uit wat Anderlecht van nieuwe T1 kan verwachten

Het heeft een hele tijd geduurd, maar Anderlecht heeft eindelijk zijn nieuwe trainer gevonden. Het ...

366
366
'Vrancken neemt verrassende Belgen mee naar Schotland'

Het lijkt erop dat Wouter Vrancken zijn nieuwe uitdaging gevonden heeft na zijn vertrek bij STVV. ...

204
204
PSV-Belg naar Duitsland, Cercle shopt in Genk

Ondanks dat het WK nog in volle gang is, beginnen heel wat teams alweer aan de voorbereiding op het ...

63
63
Sterke Ronaldo loodst Portugal naar ruime zege

Portugal en Cristiano Ronaldo kregen bijzonder veel kritiek na de 0-0 tegen Congo. Tegen Oezbekistan ...

46
46
Anderlecht heeft zijn nieuwe coach officieel beet

Eindelijk witte rook: RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe trainer helemaal beet. De Brusselaars maakten ...

368
368
Club Brugge verrast met oude bekende van KRC Genk

Club Brugge heeft vandaag een nieuwe assistent-trainer aangesteld. De landskampioen zag de afgelopen ...

123
123
Club Brugge jaagt op PSV-ster: ‘Ploegmaats worden gek’

Club Brugge kijkt naar Nederland voor extra versterking op de flank. Bij PSV loopt een speler rond ...

751
751
Theo Francken zorgt voor grote WK-rel op sociale media

De wedstrijd tussen België en Iran heeft niet alleen sportieve reacties uitgelokt. Minister van ...

114
114
Grote Ronaldo Show: twee records aan diggelen

Cristiano Ronaldo kreeg de afgelopen dagen (overdreven) veel kritiek. Van de 'kenners' op de sociale ...

48
48
Nilis ‘teleurgesteld’ in Duivel: "Hij moet opstaan"

Luc Nilis is een van de technisch meest verfijnde voetballers die België ooit heeft gehad. Hij ...

107
107
STVV slaat toe met zeer stevige aanwinst

STVV gaat wellicht nog een drukke zomer tegemoet. De Kanaries hebben vandaag wel een speler aan ...

86
86
Club Brugge kondigt deal met Premier League-club aan

Zowel in Europa als in eigen land heeft Club Brugge alweer een geslaagd seizoen achter de rug. Ook ...

206
206
Blessuregolf bij Belgen: opvallende afwezige op training

Vooraf kondigde de laatste match van de poulefase zich aan als een opwarmertje richting de ...

382
382
De Condé slaat toe: Genk stelt nieuwe doelman voor

Tot dusver bleef het nog stil bij KRC Genk, waar nochtans heel wat inkomend en uitgaand verkeer ...

350
350
'Club Brugge vangt 5 miljoen voor overbodige flop'

Het belooft alweer een lucratieve zomer te worden voor Club Brugge, waar na Aleksandar Stankovic nog ...

576
576
'Witte rook in Anderlecht: nieuwe T1 geeft jawoord'

Het is een bijzonder lange zoektocht geweest, maar daags nadat RSC Anderlecht de trainingen weer ...

931
931
België in de ban van Doku: spanning stijgt in Seattle

Winst tegen Nieuw-Zeeland is zaterdag een absolute must voor de Rode Duivels. Samen met Rudi Garcia ...

152
152
'Mannaert hakt knoop door: dagen Garcia al geteld'

Na de twee teleurstellingen tegen Egypte en Iran is het zaterdag van moeten voor de Rode Duivels. ...

1011
1011
Timmy Simons viert terugkeer als T1 in Jupiler Pro League

Terwijl alle ogen nog op het WK gericht zijn, hervatten de Belgische eersteklassers stilaan ook de ...

227
227

Meer sportnieuws