'Storm bij Barça: Bartomeu zet paleisrevolutie in gang'

168 stemmen
'Storm bij Barça: Bartomeu zet paleisrevolutie in gang'

Hoewel de club eerste staat in La Liga en een goede kans maakt om door te stoten in de Champions League, is het al een tijdje bijzonder onrustig binnen FC Barcelona. En de coronacrisis heeft daar weinig verandering in gebracht. Zo zou preses Josep Bartomeu zelfs een heuse paleisrevolutie plannen.


Het stormt al een tijdje binnen de burelen op Camp Nou. Zo dook enkele weken geleden het gerucht op dat een aantal bestuursleden een bedrijf hadden ingehuurd om hun tegenstanders, waarbij naar verluidt ook enkele spelers uit de huidige kern, zwart te maken op de sociale media. In een officieel statement werden al die berichten uiteindelijk ontkend. Ondertussen ging sterspeler Lionel Messi publiekelijk in de clinch met TD Éric Abidal. En in de afgelopen dagen zorgde het vinden van een overeenkomst over een tijdelijke salarisvermindering ten gevolge van de coronacrisis, opnieuw voor heibel tussen spelers en bestuur.

Binnen de club kwam dan ook steeds meer tegenstand tegen Bartomeu. Volgens onder meer Mundo Deportivo wil de preses daarom zwaar terugslaan. Zo zou hij eisen dat vice-voorzitter Emili Rousaud, één van zijn grootste tegenkandidaten voor het voorzitterschap, uit de Raad van Bestuur stapt. Gebeurt dat niet, zou hij Roussaud in een andere functie willen plaatsen waardoor zijn macht erg beperkt wordt. Ook financieel directeur Enrique Tombas zou in hetzelfde schuitje zitten.

Of Bartomeu zal slagen in zijn opzet valt echter af te wachten. Zijn volgelingen zouden immers niet zo enthousiast zijn over deze plannen. Bovendien blijft het kamp met tegenstanders steeds groter worden. In de zomer van 2021 staan sowieso al nieuwe voorzittersverkiezingen gepland. De kans dat Bartomeu dan een nieuw mandaat krijgt lijkt steeds kleiner te worden.

LEES OOK: Na WK sensationele transfer voor Harry Kane?

🚀

Barça heeft nood aan een nieuwe wind binnen het bestuur ...

Meest recent

Fans Antwerp en RSCA gaan volledig los na Vandenhaute-nieuws

Bij Royal Antwerp FC barste er een bom. Een groep rondom Wouter Vandenhaute, onder meer met Toby ...

20
20
Cercle Brugge rondt volgende deal af met AS Monaco

Cercle Brugge verkocht vandaag Nazinho aan AS Monaco. Dat is niet de enige transfer die ze wisten af ...

10
10
Westerlo stelt allereerste zomeraanwinst officieel voor

KVC Westerlo gaat de komende dagen, weken en maanden heel veel transfers afronden. De Kemphanen ...

5
5
AC Milan realiseert knaltransfer bij PSG

AC Milan heeft haal zwaar uitgehaald. De Italiaanse club wil terug meedoen voor de prijzen en heeft ...

11
11
Rode Duivels kruisen vingers: sterkhouder in lappenmand?

Senegal valt niet te onderschatten, maar met een vlotte 5-1 zege tegen Nieuw-Zeeland tankten de Rode ...

65
65
'Gheysens houdt been stijf: rampscenario Antwerp wenkt'

Paul Gheysens out, Wouter Vandenhaute in. Die op z'n zachtst gezegd opmerkelijke wissel van de wacht ...

151
151
Garcia velt hard verdict voor revelatie Rode Duivels

In de zestiende finales van het WK staat de Rode Duivels met Senegal meteen een zware klus te ...

153
153
'Club Brugge op hete kolen: topaanwinst in aantocht'

Club Brugge moet deze zomer allicht weer heel wat sterkhouders zien te vervangen, want na Aleksandar ...

579
579
'Gheysens richting exit: Vandenhaute wil Antwerp kopen'

Dinsdag is het D-Day voor Antwerp, waar voorzitter Paul Gheysens kleur moet bekennen over zijn ...

461
461
Garcia hakt knopen door: Vanaken out, Lukaku in?

Straks om 19 uur verschijnt er in verschillende kranten een uitgebreid interview met Rudi Garcia, ...

339
339
Baro maakt brokken: opvallend ontslag bij AA Gent

Bijna drie jaar nadat hij de touwtjes in handen kreeg bij AA Gent is Sam Baro nog steeds naarstig op ...

198
198
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: bedpartners onthuld

Ruben Van Gucht slaagt er opnieuw in om de aandacht naar zich toe te trekken. De sportjournalist en ...

235
235
Laatste twijfels weg over toekomst Witsel

De Rode Duivels staan woensdag voor hun volgende opdracht op het WK, waarin ze het zullen moeten ...

92
92
Khalaili en Stankovic: TD Inter spreekt klare taal

Het lijkt erop dat Inter sterk van plan is om zich deze zomer op de Belgische markt te begeven. De ...

59
59
'Sibierski moet zich haasten: bod op Anderlecht-target'

Er ligt deze zomer nog véél werk op de plank voor Antoine Sibierski. De nieuwe ...

221
221
Onder niveau op WK? De Bruyne velt duidelijk oordeel

De Rode Duivels zijn woensdagavond aan zet in de zestiende finales van het WK. Na de verrassende ...

90
90
'Knaltransfer Keita nadert: 2 clubs zijn concreet'

Doordat het WK nog volop aan de gang is, blijven vele toptransfers nog even in de koelkast zitten. ...

71
71
'Zeer verrassende transfer voor Vincent Janssen'

Bij Antwerp zijn ze aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen met alweer een stevig ...

401
401
Lukaku vreest Senegal: zes pionnen springen eruit

De Rode Duivels nemen het in de 1/16e finale op tegen Senegal. Geen hapklare brok want het ...

206
206
Filip Joos maakt Nederland compleet af: “Karma!”

Nederland is uitgeschakeld op het WK. In de 1/16e finales ging Oranje na penalty’s kopje onder ...

238
238
Straffe comeback Jordan Lukaku in de maak?

Jordan Lukaku (31) staat nu vooral bekend als het ‘broertje van Romelu’, maar de ...

474
474
Cercle Brugge rondt absolute knaltransfer af

Cercle Brugge kende een minder seizoen, maar Groen-Zwart is ook volgend seizoen nog in de Jupiler ...

118
118
Plan van Senegal bloot: gouden raad voor Garcia

Tom Saintfiet heeft heel wat ervaring met het Afrikaanse voetbal. De Belgische coach stond in de ...

263
263
Lukaku maakt korte metten met criticasters op WK

De groepsfase zit erop en de Rode Duivels kregen al heel wat kritiek. Na het gelijkspel tegen Egypte ...

84
84
TRANSFERUURTJE: ‘Club en Anderlecht botsen, Union pakt uit’

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

450
450

Meer sportnieuws