'Storm bij Barça: Bartomeu zet paleisrevolutie in gang'

door
'Storm bij Barça: Bartomeu zet paleisrevolutie in gang'

Hoewel de club eerste staat in La Liga en een goede kans maakt om door te stoten in de Champions League, is het al een tijdje bijzonder onrustig binnen FC Barcelona. En de coronacrisis heeft daar weinig verandering in gebracht. Zo zou preses Josep Bartomeu zelfs een heuse paleisrevolutie plannen.


Het stormt al een tijdje binnen de burelen op Camp Nou. Zo dook enkele weken geleden het gerucht op dat een aantal bestuursleden een bedrijf hadden ingehuurd om hun tegenstanders, waarbij naar verluidt ook enkele spelers uit de huidige kern, zwart te maken op de sociale media. In een officieel statement werden al die berichten uiteindelijk ontkend. Ondertussen ging sterspeler Lionel Messi publiekelijk in de clinch met TD Éric Abidal. En in de afgelopen dagen zorgde het vinden van een overeenkomst over een tijdelijke salarisvermindering ten gevolge van de coronacrisis, opnieuw voor heibel tussen spelers en bestuur.

Binnen de club kwam dan ook steeds meer tegenstand tegen Bartomeu. Volgens onder meer Mundo Deportivo wil de preses daarom zwaar terugslaan. Zo zou hij eisen dat vice-voorzitter Emili Rousaud, één van zijn grootste tegenkandidaten voor het voorzitterschap, uit de Raad van Bestuur stapt. Gebeurt dat niet, zou hij Roussaud in een andere functie willen plaatsen waardoor zijn macht erg beperkt wordt. Ook financieel directeur Enrique Tombas zou in hetzelfde schuitje zitten.

Of Bartomeu zal slagen in zijn opzet valt echter af te wachten. Zijn volgelingen zouden immers niet zo enthousiast zijn over deze plannen. Bovendien blijft het kamp met tegenstanders steeds groter worden. In de zomer van 2021 staan sowieso al nieuwe voorzittersverkiezingen gepland. De kans dat Bartomeu dan een nieuw mandaat krijgt lijkt steeds kleiner te worden.

LEES OOK: 'Deal van 30 miljoen: Barça verzilvert zege met toptransfer'

Barça heeft nood aan een nieuwe wind binnen het bestuur ...

Meest recent

Donkere wolk boven traditieclub: faillissement in zicht

Er hangt een donkere wolk boven traditieclub RWDM Brussels. De club heeft van de Licentiecommissie ...

11
11
Lierse pakt uit met sportieve baas: kind van het huis

Na het vertrek van Jonathan Kindermans was Lierse op zoek naar een nieuwe sportieve baas. Met Ives ...

5
5
Raman spreekt duidelijke taal over invallersrol KV Mechelen

Benito Raman is niet altijd zeker van een basisplaats bij KV Mechelen. Toch is hij voor Fred ...

41
41
Eddy Snelders verrast iedereen met ingrijpende beslissing

Eddy Snelders beheerst nu al enkele jaren het nieuws. De voormalig profvoetballer en analist kwam ...

51
51
Taravel met handen in het haar: “Luxe is geen weelde”

RSC Anderlecht won afgelopen speeldag overtuigend met 5-1 van Oud-Heverlee Leuven, maar toch is niet ...

71
71
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht en Antwerp in actie, record Club’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

189
189
Patrick Goots zet Oosting bij Antwerp op zijn plaats

Royal Antwerp FC kent een wisselvallig seizoen. The Great Old wist vorige speeldag wel verrassend te ...

71
71
KBVB weer in de problemen: “Kosten swingen de pan uit”

De Koninklijke Belgische Voetbalbond kampte de afgelopen jaren met financiële problemen en ook ...

69
69
Eindelijk prijs voor Coucke? "Het begint te borrelen"

RSC Anderlecht lijkt onder Jérémy Taravel weer de juiste richting uit te gaan. ...

265
265
RWDM krijgt puntenaftrek en haalt uit: ‘Streng en voorbarig’

RWDM heeft een straf opgelegd gekregen van de Licentiecommissie. De Brusselse club was niet in orde ...

60
60
Romeo Lavia naar WK? Chelsea dropt grote hint

Chelsea heeft nog niet veel kunnen genieten van Romeo Lavia. De middenvelder werd voor een ...

112
112
Ruben Van Gucht doodeerlijk: "Ik doe het 4-5 keer per dag"

U kon het gisteren hier al lezen, Ruben Van Gucht maakte opnieuw een spraakmakende doortocht op ...

127
127
Charleroi-Club Brugge: Lardot geeft Carolo's lik op stuk

De wedstrijd tussen Sporting Charleroi en Club Brugge (1-2) deed afgelopen weekend heel wat stof ...

291
291
'Groot nieuws Lammens: United neemt drastisch besluit'

Senne Lammens is bezig aan een uitstekend eerste seizoen als eerste doelman van Manchester United ...

324
324
Transferdilemma Antwerp: "Als hij zo blijft spelen ..."

Antwerp FC kon afgelopen weekend weer aanknopen met een broodnodige overwinning tegen revelatie ...

119
119
Wesley Sonck slaat de bal volledig mis: "Ik weet niks!"

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

117
117
Crisis loert bij AA Gent: "Begrijp reactie supporters"

Nog drie speeldagen te gaan in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League en dus nadert de ...

126
126
Taravel drukt stempel: eerste slachtoffer bij Anderlecht

Ondanks een tegenvallende eerste helft, pakte RSC Anderlecht afgelopen weekend een ruime 5-1-zege ...

442
442
Heftige beelden na Charleroi-Club Brugge: "Hallucinant"

Zonder een echt goede wedstrijd te spelen, pakte Club Brugge zondagavond de volle buit op het veld ...

481
481
De Bruyne op voorpagina: groot nieuws vanuit Napels

Na maanden van afwezigheid, staat Kevin De Bruyne voor zijn grote comeback bij SSC Napoli. De ...

135
135
Groot risico Anderlecht: JPL-transferbom Thorgan Hazard?

Na twee opeenvolgende zeges heeft RSC Anderlecht zijn ticket voor de Champions' Play-Offs quasi ...

428
428
Club Brugge op stuntjacht: 25M-ster naar Jan Breydel?

Club Brugge kijkt opnieuw naar een jonge spits die in Kroatië ooit met een prijskaartje van 25 ...

525
525
'Versterking Antwerp: Overmars vol voor oude bekende'

Antwerp FC boekte zaterdag een bijzonder deugddoende zege tegen revelatie STVV, desondanks lijkt de ...

309
309
Puzzelwerk Garcia: 'Duivels met onuitgegeven basiself op stage'

Nog exact 100 dagen tot de start van het wereldkampioenschap in de VS, Candada en Mexico. Eind deze ...

124
124
Peperdure slipper Real na wereldgoal en bizarre actie Rüdiger

Real Madrid laat het momenteel afweten in de Spaanse titelstrijd. Maandagavond boekten Thibaut ...

91
91

Meer sportnieuws