'Storm bij Barça: Bartomeu zet paleisrevolutie in gang'

door
'Storm bij Barça: Bartomeu zet paleisrevolutie in gang'

Hoewel de club eerste staat in La Liga en een goede kans maakt om door te stoten in de Champions League, is het al een tijdje bijzonder onrustig binnen FC Barcelona. En de coronacrisis heeft daar weinig verandering in gebracht. Zo zou preses Josep Bartomeu zelfs een heuse paleisrevolutie plannen.


Het stormt al een tijdje binnen de burelen op Camp Nou. Zo dook enkele weken geleden het gerucht op dat een aantal bestuursleden een bedrijf hadden ingehuurd om hun tegenstanders, waarbij naar verluidt ook enkele spelers uit de huidige kern, zwart te maken op de sociale media. In een officieel statement werden al die berichten uiteindelijk ontkend. Ondertussen ging sterspeler Lionel Messi publiekelijk in de clinch met TD Éric Abidal. En in de afgelopen dagen zorgde het vinden van een overeenkomst over een tijdelijke salarisvermindering ten gevolge van de coronacrisis, opnieuw voor heibel tussen spelers en bestuur.

Binnen de club kwam dan ook steeds meer tegenstand tegen Bartomeu. Volgens onder meer Mundo Deportivo wil de preses daarom zwaar terugslaan. Zo zou hij eisen dat vice-voorzitter Emili Rousaud, één van zijn grootste tegenkandidaten voor het voorzitterschap, uit de Raad van Bestuur stapt. Gebeurt dat niet, zou hij Roussaud in een andere functie willen plaatsen waardoor zijn macht erg beperkt wordt. Ook financieel directeur Enrique Tombas zou in hetzelfde schuitje zitten.

Of Bartomeu zal slagen in zijn opzet valt echter af te wachten. Zijn volgelingen zouden immers niet zo enthousiast zijn over deze plannen. Bovendien blijft het kamp met tegenstanders steeds groter worden. In de zomer van 2021 staan sowieso al nieuwe voorzittersverkiezingen gepland. De kans dat Bartomeu dan een nieuw mandaat krijgt lijkt steeds kleiner te worden.

LEES OOK: Rampzalige avond Barça: Witsel clasht zwaar met Yamal

Barça heeft nood aan een nieuwe wind binnen het bestuur ...

Meest recent

Nieuwe twist in Vinicius-rel: dít zegt Prestianni tegen UEFA

Het Champions League-duel tussen SL Benfica en Real Madrid werd deze week overschaduwd door de ...

14
14
TRANSFERUURTJE: 'Barça vol voor Duivel, bliksemexit bij Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

104
104
Stankovic wijst naar woorden Leko: “Mooiste compliment”

Bij Club Brugge is Aleksandar Stankovic compleet losgebarsten. De zoon van Inter-legende Dejan is ...

58
58
Turkse fans pakken Tedesco genadeloos aan: “Parasiet!”

Domenico Tedesco was in het verleden de bondscoach van de Rode Duivels, maar dat draaide uit op een ...

46
46
Engeland wild van Lammens: “In voetsporen van legende”

Senne Lammens speelde in het verleden bij Club Brugge en Royal Antwerp FC, maar de Belgische doelman ...

106
106
Antwerp pakt uit met glorieus nieuw shirt: 145 jaar

Royal Antwerp FC bestaat al sinds 1880 en voor het 145-jarige bestaan heeft de club uitgepakt met ...

42
42
Dejan Stankovic dropt grote hint over toekomst zoonlief

Aleksandar Stankovic is niet meer weg te denken uit de basisopstelling van Club Brugge. Op korte ...

278
278
Scherpe De Mil vreest voor Play-Off 1: “Op deze manier…”

KAA Gent kreeg een ferme mokerslag vrijdagavond. In eigen huis werd verloren van laagvlieger Cercle ...

92
92
Renard bijzonder scherp voor twee RSCA'ers: "Schokte me"

Olivier Renard gaf een zeer pittig interview aan La Capitale. Daar haalde hij heel hard uit naar het ...

314
314
Vanzeir neemt wraak: "Toon me dat ik blind ben, zei hij"

Rik De Mil blijft het moeilijk hebben om standvastige resultaten te boeken. Met een 13 op 27 zijn ...

138
138
Taravel zet RSCA-speler op zijn plaats: "Hij gaf mij gelijk"

Bij RSC Anderlecht hebben ze heel wat problemen. Sportief kent het een zeer matig seizoen. Alleen ...

229
229
Verschaeren verlaat Anderlecht: 'ideale nieuwe club' bekend

Yari Verschaeren kan dit weekend zijn 250ste match voor de hoofdmacht van RSC Anderlecht spelen. De ...

474
474
Vermeeren kopje onder: Franse pers haalt botte bijl boven

Habib Beye heeft zijn debuut als hoofdcoach van Olympique Marseille helemaal gemist. Vrijdagavond ...

185
185
‘Code rood Anderlecht: basisspeler stoomt naar uitgang’

Anderlecht is bereid mee te werken aan een vertrek van een basisspeler, als de juiste voorwaarden op ...

317
317
Muilpeer voor pover Gent: "Ligt me zwaar op de maag"

In de strijd om de Champions' Play-Offs heeft AA Gent vrijdagavond een bijzonder slechte zaak ...

145
145
'Alarm Club Brugge: bliksemvertrek Tresoldi krijgt vorm'

Club Brugge dreigt komende zomer verschillende sterkhouders te verliezen. Daarbij jongens die al een ...

385
385
'Trainersdossier Anderlecht: grandioze wending in de maak'

Ondertussen is het alweer een drietal weken geleden dat Besnik Hasi ontslagen werd en van een nieuwe ...

779
779
'Simonis zeker niet Anderlecht: volgende club bekend'

Paul Simonis werd gelinkt aan RSC Anderlecht, maar de Nederlander zal zeker niet de nieuwe trainer ...

112
112
Presidentskandidaat FC Barcelona gaat voor megatransfer

Bij FC Barcelona gaat er weer een strijd losbarsten voor het presidentsschap van de club. Uiteraard ...

114
114
Uitgerekend Vanzeir deelt AA Gent gigantische mokerslag uit

In de Jupiler Pro League stond er met AA Gent tegen Cercle Brugge een heel belangrijk duel op het ...

151
151
Blijft Vrancken bij STVV? Coach geeft belangrijke update

Wouter Vrancken is bezig aan een fantastisch seizoen bij STVV. De Truienaars staan tweede en doen op ...

242
242
'Anderlecht baalt: Club Brugge deelde transferslag uit'

Club Brugge en RSC Anderlecht zijn de twee ploegen die dit seizoen het meest spendeerden aan ...

803
803
RSCA Futures pakt scalp Jong Genk, Club NXT onderuit

In de Challenger Pro League stonden er om 20u matchen op het programma. RSCA Futures ontving Jong ...

107
107
Renard verklaart met straffe verhalen mislukte wintermercato

RSC Anderlecht is verzwakt, en niet versterkt zoals CEO Kenneth Bornauw aanhaalde, uit de mercato ...

304
304
Zware domper Union SG: wéér speler wekenlang out

Zorgen bij Union SG. Daar krijgt trainer David Hubert de laatste tijd met de nodige blessures af te ...

105
105

Meer sportnieuws