"Het geld van de Europese concurrenten zal Anderlecht niet redden"

door

Karel Van Eetvelt lanceerde deze week het voorstel om de komende drie jaar de Europees spelende clubs een deel van hun inkomsten daaruit te laten delen met de andere Belgische clubs, uit solidariteit voor de coronacrisis. Anderlecht kreeg daarvoor snel steun van Cercle Brugge, maar bij de concurrentie werd dat voorstel niet zo goed onthaald.


Club Brugge en Charleroi lieten al snel weten dat ze zich niet geroepen voelen om hun Europese inkomsten te delen. Vincent Mannaert wees er daarbij fijntjes op dat de financiële problemen van Anderlecht niets met de coronacrisis te maken hebben en dat ze dus zelf maar moeten saneren om te overleven.

Voor Peter Vandenbempt doet dat weinig ter zake. "Het is trouwens niet het Europese geld van de concurrenten dat Anderlecht zal redden. In de enorme saneringsoperatie die in Neerpede moet doorgevoerd worden, zal het aandeel daarvan verwaarloosbaar zijn", stelt hij bij Sporza. "Maar voor veel andere clubs kan het mogelijk wel een reddende hand betekenen."

LEES OOK: ‘RSCA flirt met transferbom: kleedkamer onrustig’

Trending:

'Hasi hakt knoop door: verrassende vertrekker bij RSCA?'
'Hasi hakt knoop door: verrassende vertrekker bij RSCA?'

Moeten de grote clubs solidair zijn met de kleintjes?

Meest recent

Farioli irriteert Ajax, PSV wacht niet langer op sterkhouder

Bij PSV en Ajax gonst het ook van de geruchten. De twee Nederlandse topclubs gaan zich nog roeren op ...

6
6
‘RSCA flirt met transferbom: kleedkamer onrustig’

Anderlecht wil snel werk maken van een nieuwe tweede doelman. Maar de mogelijke komst van een jong ...

90
90
Transfers Jupiler Pro League: 10 pikante deals op til

De transfermarkt is ondertussen officieel geopend. In de Jupiler Pro League gebeurde al het een en ...

296
296
Toptransfer voor Hoefkens richting Premier League?

Carl Hoefkens deed het afgelopen seizoen goed bij NAC Breda en is er ook zeer geliefd bij de ...

54
54
'Club Brugge eist miljoenenbedrag van Union SG'

Union SG zal in de komende mercato's niet meer snel 'koopjes' gaan kunnen doen bij de andere ...

260
260
Anderlecht on fire: deze transfers zijn nog op komst

Ilay Camara trekt wellicht naar RSC Anderlecht, maar daar stopt het niet bij. Onze redactie vernam ...

281
281
'Laatste struikelblok van tafel: miljoenenklepper Sadiki'

De Jupiler Pro League staat op punt om opnieuw één van zijn smaakmakers te verliezen. ...

98
98
'Anderlecht dendert door: twee extra aanwinsten op komst'

Woensdag vond bij RSC Anderlecht een Raad van Bestuur plaats. Tijdens die meeting werd de ...

511
511
'Jashari steenrijk: transferakkoord helemaal rond'

Het begint er meer en meer naar uit te zien dat Ardon Jashari deze zomer vertrekt bij Club Brugge ...

621
621
'Gent in de wolken met onverwachte miljoenentransfer'

Om komend seizoen kans te maken op een Europees ticket, kan KAA Gent nog wat versterking gebruiken. ...

182
182
'Megatransfer Barça in gevaar: Bayern onderneemt actie'

FC Barcelona wil zijn goede prestaties van de voorbije jaargang bevestigen in het komende seizoen en ...

107
107
Nieuwe steunpilaar? Aanwinst maakt indruk bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft zijn tweede oefenwedstrijd van de voorbereiding achter de rug. Onder een loden ...

605
605
OHL houdt goudhaantje vast, Beveren shopt bij Standard

De start van het Belgische voetbalseizoen komt steeds dichter. Maar de ploegen uit de Jupiler Pro ...

62
62
'Contract van vier jaar: Club op zucht van transferdeal'

De zomerse transfermolen begint bij Club Brugge KV stilaan op volle toeren te draaien, vooral aan ...

1283
1283
'Mondeling akkoord: Arsenal vindt eindelijk topspits'

De zomerse transferperiode leverde al enkele spraakmakende deals op, maar er zitten nog meer grote ...

348
348
'Anderlecht dokt miljoenen: details Camara-deal gelekt'

RSC Anderlecht blijft maar doorrazen op de transfermarkt. Daags nadat de komst van middenvelder ...

989
989
Fink zet slijpmachine aan: nieuwe Genk-diamanten staan klaar

KRC Genk is foutloos begonnen aan zijn oefencampagne. Ondanks een zware eerste trainingsweek werd ...

379
379
‘Onverwachte zet: Club Brugge slaat genadeloos toe’

Club Brugge verrast vriend en vijand met een nieuwe transferzet op het zomerse toneel. De ...

662
662
'Gent lacht tanden bloot: enorme transferom voor Fofana'

AA Gent krijgt straks mogelijke een welgekomen financiële bonus erbij. De Buffalo's hebben ...

576
576
Topdeal in JPL: Standard haalt Nielsen weg bij Club Brugge

Club Brugge heeft woensdagavond zijn tweede grote uitgaande transfer van de zomermercato ...

232
232
Atlético spendeert 70 miljoen, Chelsea strikt PL-uitblinker

De zomerse transferperiode begint stilaan ook los te komen aan de Europese top. Atlético ...

82
82
'Club houdt been stijf: Union loopt blauwtje in Brugge'

Het middenveld van Club Brugge ondergaat straks wellicht een metamorfose. Niet alleen dreigt Ardon ...

683
683
'Renard pleegt coup: Anderlecht shopt bij Standard'

Vanaf volgend seizoen zijn er opnieuw bezoekende fans welkom in de zogenaamde Clasico tussen RSC ...

679
679
'Genk drukt door: opvolger Tolu al in de wachtkamer'

Op formele bevestiging blijft het voorlopig wachten, maar met de lucratieve overstap van Christopher ...

304
304
'Anderlecht pikt fors graantje mee bij knaltransfer Sadiki'

Union deed de afgelopen jaren meermaals gouden zaken door miskende talenten elders weg te plukken. ...

340
340

Meer sportnieuws