Hein met opvallend verhaal: "Binnen Anderlecht twijfelden ze over hem"

door
Hein met opvallend verhaal:

Hein Vanhaezebrouck leverde geen goed werk bij RSC Anderlecht. Zijn passage was er een flop, maar de coach lanceerde wél tal van jongeren. Eén van hen was Sebastiaan Bornauw, dé revelatie van vorig seizoen.

"Het was iemand die over eigenschappen beschikte die goed tot uiting komen in een meer atletisch kampioenschap. Vroeger zeiden mensen dat hij niet snel was, maar hij is supersnel. Ik heb in heel mijn carrière geen spelers gekend die zo sprongtesten deden als hem en op mentaal vlak is hij ook sterk. Hij is rationeel en dat is zeldzaam in het voetbal. Dat maakt dat hij een betrokken speler is en dat hij iets extra heeft als speler", aldus Vanhaezebrouck tegenover Play Sports.

Bornauw werd afgelopen zomer voor 8 miljoen euro verkocht aan FC Köln en RSCA heeft ook recht op 25% van de meerwaarde bij een doorverkoop. De analist kwam met een verrassend verhaal over het ‘geloof’ in Bornauw binnen RSCA in de periode dat hij er coach was.

"Het is moeilijk te zeggen waar zijn plafond ligt. Hij heeft nog héél veel progressiemarge. Ik weet nog dat het bestuur van Anderlecht Seba wou verkopen aan KV Oostende, Gert Verheyen kende hem nog goed, maar ik heb hem gebeld om nog geen beslissing te nemen. Doorheen het seizoen voelde ik van bepaalde mensen dat ze toch twijfelden, wat ik nog altijd niet begrijp. Hij maakte misschien enkele fouten, maar dat hoort bij jonge spelers. Ik denk dat Seba op termijn de stap naar een topclub kan zetten, zoals zijn mentor Daniel Van Buyten. Zij hebben veel gelijkenissen."

LEES OOK: Hans Vanaken zorgt voor diep vertederende beelden na topper

Is Bornauw een onderschatte speler?

Meest recent

Lardot scherp voor arbitrage: "Valse start play-offs"

Afgelopen weekend werden de play-offs op gang getrapt. Nu het om de knikkers gaat, komt uiteraard ...

28
28
'Zware erfenis Renard: miscasts weg bij Anderlecht?'

Even leek Jérémy Taravel de trein weer op de rails krijgen, maar dat schokeffect is ...

87
87
Opvallende afwezigen bij Club Brugge: reden bekend

De magere vertoning na de pauze biedt stof tot nadenken, maar met een 4-2 zege tegen Anderlecht kon ...

146
146
Taravel slaat bal mis: Anderlecht betaalt blunder cash

In de tweede helft werd een regelrechte blamage nog vermeden, maar voor de pauze zakte RSC ...

158
158
Tzolis maakt statement: koude oorlog bij Club Brugge

Club Brugge begon aan de play-offs met een klinkende 4-2 zege tegen aartsrivaal Anderlecht. Vooral ...

316
316
Taravel de gebeten hond na desastreuze helft Anderlecht

RSC Anderlecht werd afgelopen speeldag van het kastje naar de muur gespeeld in de eerste helft tegen ...

171
171
‘Ex-Westerlo-speler in vieze papieren: tot 7 jaar cel’

Vanuit Roemenië komt een opvallend nieuwtje overgewaaid. Ex-Westerlo-speler Kader Keita is daar ...

50
50
Vandenbempt maakt Mac Allister compleet belachelijk

Afgelopen speeldag stond bol van incidenten en discutabele fases. Zo was er de veelbesproken ...

272
272
Garcia schrikt: verrassende wending Debast tegen Trossard

Zeno Debast is bij Sporting CP uitgegroeid tot een polyvalente speler. Het jeugdproduct van RSC ...

55
55
Degryse snapt niets van Anderlecht: “Vrees ik voor…”

RSC Anderlecht heeft meteen een eerste mokerslag gekregen in de Champions Play-Offs. Paars-Wit ging ...

214
214
‘Charleroi grijpt genadeloos in: Hans Cornelis ontslagen’

Sporting Charleroi koos voor Hans Cornelis als de vervanger voor de naar KAA Gent vertrokken Rik De ...

172
172
‘Amadou Onana op weg naar absolute monstertransfer’

Amadou Onana is niet meer weg te denken bij de Belgische nationale ploeg, maar ook in Engeland ...

87
87
Anderlecht ferm op hun plek gezet: ondergrens bereikt

De topper tussen Club Brugge en RSC Anderlecht zindert nog na. Paars-Wit werd in de eerste helft ...

250
250
Vandenbempt maakt korte metten met Leko

Club Brugge-coach Ivan Leko haalde na de topper tegen RSC Anderlecht ferm uit. De Kroaat zag een ...

185
185
KAA Gent gooit pijnpunten eerlijk op tafel na KV Mechelen

KAA Gent leek op weg naar een eerste driepunter in de Champions Play-Offs, maar tegen KV Mechelen ...

112
112
Mechele legt ziel bloot: Pijn achter succes raakt iedereen

De carrière van Brandon Mechele verloopt sprookjesachtig, al was dat zeker niet altijd zo. De ...

145
145
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht slaat al toe, KV Mechelen jubelt’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

335
335
BAS hakt knoop door: forfaitzege in Challenger Pro League

KV Kortrijk kreeg eerder een forfaitzege tegen RFC Seraing nadat die wedstrijd werd afgelast. ...

179
179
Leko verklaart oorlog aan Garcia en Mannaert: "Géén vrienden"

Ivan Leko deed na de winst tegen RSC Anderlecht enkele opvallende uitspraken. De Kroaat zag een ...

139
139
Anderlecht heeft goud in handen: nieuw toptalent verbaast

RSC Anderlecht legt veel vertrouwen in de jeugdopleiding en elk jaar komen er weer nieuwe talenten ...

255
255
Hans Vanaken zorgt voor diep vertederende beelden na topper

De topper tussen Club Brugge en Anderlecht kende gisteren een bijzonder verloop. Blauw Zwart walste ...

94
94
Napoli-ploegmakkers vellen oordeel over Lukaku

De situatie van Romelu Lukaku is penibel aan het worden bij Napoli. De aanvaller ligt in de clinch ...

319
319
Ivan Leko met de handen in het haar: “Een raadsel”

Club Brugge won afgelopen speeldag met 4-2 van RSC Anderlecht. Blauw-Zwart speelde een ...

157
157
De Cat uitgefloten op Jan Breydel: pittige discussie barst los

RSC Anderlecht incasseerde maandagmiddag een pijnlijke 4-2-nederlaag op het veld van Club Brugge en ...

926
926
'Dortmund wil Rode Duivel: transfer van 30 à 40 miljoen'

Komende zomer komen weer verschillende (kandidaat-)Rode Duivels in aanmerking voor een mooie ...

107
107

Meer sportnieuws