Hein met opvallend verhaal: "Binnen Anderlecht twijfelden ze over hem"

1046 stemmen
Hein met opvallend verhaal:

Hein Vanhaezebrouck leverde geen goed werk bij RSC Anderlecht. Zijn passage was er een flop, maar de coach lanceerde wél tal van jongeren. Eén van hen was Sebastiaan Bornauw, dé revelatie van vorig seizoen.

"Het was iemand die over eigenschappen beschikte die goed tot uiting komen in een meer atletisch kampioenschap. Vroeger zeiden mensen dat hij niet snel was, maar hij is supersnel. Ik heb in heel mijn carrière geen spelers gekend die zo sprongtesten deden als hem en op mentaal vlak is hij ook sterk. Hij is rationeel en dat is zeldzaam in het voetbal. Dat maakt dat hij een betrokken speler is en dat hij iets extra heeft als speler", aldus Vanhaezebrouck tegenover Play Sports.

Bornauw werd afgelopen zomer voor 8 miljoen euro verkocht aan FC Köln en RSCA heeft ook recht op 25% van de meerwaarde bij een doorverkoop. De analist kwam met een verrassend verhaal over het ‘geloof’ in Bornauw binnen RSCA in de periode dat hij er coach was.

"Het is moeilijk te zeggen waar zijn plafond ligt. Hij heeft nog héél veel progressiemarge. Ik weet nog dat het bestuur van Anderlecht Seba wou verkopen aan KV Oostende, Gert Verheyen kende hem nog goed, maar ik heb hem gebeld om nog geen beslissing te nemen. Doorheen het seizoen voelde ik van bepaalde mensen dat ze toch twijfelden, wat ik nog altijd niet begrijp. Hij maakte misschien enkele fouten, maar dat hoort bij jonge spelers. Ik denk dat Seba op termijn de stap naar een topclub kan zetten, zoals zijn mentor Daniel Van Buyten. Zij hebben veel gelijkenissen."

LEES OOK: Sibierski geeft inzicht in mercato van Anderlecht

Is Bornauw een onderschatte speler?

Meest recent

Vanaken definitief WK-basisspeler? Analisten vellen verdict

De Rode Duivels hebben indruk gemaakt in hun laatste groepswedstrijd op het WK 2026. Uiteraard was ...

48
48
"Hij wordt niet gewaardeerd" - Garcia in de bres voor viertal

Rudi Garcia heeft zijn gram gehaald op het WK 2026. Zijn Rode Duivels pakten alsnog de groepswinst ...

171
171
TRANSFERUURTJE: 'Club maakt Genk woest, toptransfer Raskin'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

181
181
Degryse voorspelt eindstation van België op WK

De Rode Duivels hebben na een aarzelende WK-start alsnog de groepswinst gepakt in Groep G. Na de 5-1 ...

155
155
Garcia bijt van zich af: “Dat was het enige verschil”

Bondscoach Rudi Garcia kreeg de afgelopen twee wedstrijden de volle laag. Na een 1-1 tegen Egypte en ...

45
45
Iran haalt verwoestend uit naar FIFA en Infantino

Iran ligt al een tijdje in de clinch met de Verenigde Staten en daar komt nu ook de FIFA bij. Na de ...

214
214
CEPANI velt oordeel: rekening DAZN aan Pro League bekend

De soap rond DAZN en de rechten van het Belgische voetbal duurt nog steeds verder. De ...

125
125
Doku toch streng ondanks overtuigende WK-zege

Er was de afgelopen tijd heel wat te doen om Jérémy Doku. De buitenspeler viel uit met ...

75
75
Blijft Vanaken in de basis? Duidelijk oordeel na Nieuw-Zeeland

Hans Vanaken kreeg tegen Nieuw-Zeeland zijn kans in de basis naast Youri Tielemans en Kevin De ...

441
441
De Bruyne glundert voor camera: pakkende reden voor viering

Kevin De Bruyne was bezig aan een moeizaam wereldkampioenschap. Maar na een sterke prestatie tegen ...

65
65
Saelemaekers zorgt voor valse noot: "Waarom doet hij dat?!"

De Rode Duivels hebben dan toch hun poule kunnen winnen op het WK 2026. Dat deden ze bovendien na ...

534
534
'Transferoorlog Club vs. Genk: Racing slaat fors terug'

Terwijl het WK op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League druk in de weer met ...

770
770
WK-route Duivels: weg open naar loodzware kwartfinale?

De Rode Duivels hebben dan toch beslag gelegd op groepswinst op het WK 2026. Nu hun poulefase achter ...

309
309
Europese pers draait volledig om: één Duivel hemel in geprezen

Na twee mindere wedstrijden hebben de Rode Duivels de rug gerecht op het WK 2026. Met een klinkende ...

920
920
Rode Duivels slaan waanzinnige slag: déze droomloting wenkt

De Rode Duivels hebben hun WK in één wedstrijd helemaal omgedraaid. Na de zege tegen ...

563
563
Megastunt op WK 2026, dramatische aftocht Uruguay

Het wereldkampioenschap 2026 leverde al heel wat mooie verhalen op. Het grootste sprookje tot dusver ...

147
147
Punten van VN: drie grote uitblinkers, één vette 9 op 10

De Rode Duivels hebben zich als groepswinnaar geplaatst voor de volgende ronde van het WK. ...

967
967
Groepswinnaar! Sterke Duivels hakken Nieuw-Zeeland in de pan

De Rode Duivels hebben het dan toch gedaan. In hun laatste groepswedstrijd op het WK 2026 maakten de ...

239
239
Garcia verrast compleet met basisploeg Rode Duivels

Om 5u nemen de Rode Duivels het op tegen Nieuw-Zeeland. Een cruciale partij voor beide ploegen, maar ...

151
151
Leekens lyrisch over twee Duivels: "Besten ooit van België"

Georges Leekens werkte met een aantal Rode Duivels samen die tegen Nieuw-Zeeland een blamage moeten ...

350
350
Beveren maakt nieuwe versterking bekend

SK Beveren maakt zich klaar voor zijn terugkeer in de Jupiler Pro League. De Waaslanders hebben de ...

208
208
Van Geneugden kondigt verrassend vertrek aan

Verrassend nieuws uit Maastricht. Plaatselijke tweedeklasser MVV kondigde aan dat Ronny van ...

73
73
Frankrijk en Senegal halen stevig uit op het WK

Op het WK stond in Groep I de laatste speeldag op het programma. Noorwegen en Frankrijk namen het op ...

53
53
Belgische topclubs, opgelet: ontdek deze ster bij Nieuw-Zeeland

België neemt het op tegen Nieuw-Zeeland. De Kiwi’s zijn zeker niet het zwakste land op ...

89
89
Boskamp begrijpt kritiek op Rode Duivel niet: "Zonnesteek?"

D-day voor de Rode Duivels. Dat is het voor België tegen Nieuw-Zeeland. Tijd voor de grote ...

173
173

Meer sportnieuws