Hein met opvallend verhaal: "Binnen Anderlecht twijfelden ze over hem"

1046 stemmen
Hein met opvallend verhaal:

Hein Vanhaezebrouck leverde geen goed werk bij RSC Anderlecht. Zijn passage was er een flop, maar de coach lanceerde wél tal van jongeren. Eén van hen was Sebastiaan Bornauw, dé revelatie van vorig seizoen.

"Het was iemand die over eigenschappen beschikte die goed tot uiting komen in een meer atletisch kampioenschap. Vroeger zeiden mensen dat hij niet snel was, maar hij is supersnel. Ik heb in heel mijn carrière geen spelers gekend die zo sprongtesten deden als hem en op mentaal vlak is hij ook sterk. Hij is rationeel en dat is zeldzaam in het voetbal. Dat maakt dat hij een betrokken speler is en dat hij iets extra heeft als speler", aldus Vanhaezebrouck tegenover Play Sports.

Bornauw werd afgelopen zomer voor 8 miljoen euro verkocht aan FC Köln en RSCA heeft ook recht op 25% van de meerwaarde bij een doorverkoop. De analist kwam met een verrassend verhaal over het ‘geloof’ in Bornauw binnen RSCA in de periode dat hij er coach was.

"Het is moeilijk te zeggen waar zijn plafond ligt. Hij heeft nog héél veel progressiemarge. Ik weet nog dat het bestuur van Anderlecht Seba wou verkopen aan KV Oostende, Gert Verheyen kende hem nog goed, maar ik heb hem gebeld om nog geen beslissing te nemen. Doorheen het seizoen voelde ik van bepaalde mensen dat ze toch twijfelden, wat ik nog altijd niet begrijp. Hij maakte misschien enkele fouten, maar dat hoort bij jonge spelers. Ik denk dat Seba op termijn de stap naar een topclub kan zetten, zoals zijn mentor Daniel Van Buyten. Zij hebben veel gelijkenissen."

LEES OOK: 'Anderlecht opent gesprekken met ex-speler van Ajax'

Is Bornauw een onderschatte speler?

Meest recent

'Nationale recordtransfer Tzolis: Club krijgt geweldig nieuws'

De kans is groot dat Club Brugge deze zomer het nationale transferrecord op scherp zal zetten. ...

168
168
Garcia duwt Doku in de problemen: 'Hier komt miserie van’

Garcia maakt Doku nu wel heel belangrijk. Dat is logisch, want hij is misschien de gevaarlijkste ...

115
115
KBVB leert lesje: Garcia ontvangt cruciaal toekomstnieuws

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

211
211
Schrikken bij Duivels: grote smaakmaker staakt training

De Rode Duivels hebben een geslaagde oversteek van de Atlantische Oceaan gemaakt. Inmiddels werd ...

119
119
Argentijnen vieren in laatste WK-test: Messi scoort meteen

Daags voor de openingsmatch voor het WK, werken de deelnemende landen hun laatste oefenwedstrijden ...

34
34
'Theate naar Engeland, 4 clubs in running voor Khalaili'

Het lijkt door het WK een transferzomer op twee snelheden te gaan worden. De meeste clubs beginnen ...

106
106
Daar is de bevestiging: Mourinho keert terug bij Real Madrid

Bij Real Madrid kunnen ze helemaal beginnen met hun transferzomer, nadat zondag Florentino Perez ...

63
63
'Plots flinke bom onder openingsmatch van WK'

Donderdag om 21u is het eindelijk zover: dan gaat het WK 2026 van start. Het toernooi wordt ...

120
120
Garcia krijgt van ex-Duivel duidelijk Lukaku-advies

De Rode Duivels hebben dinsdag een eerste keer getraind op Amerikaanse bodem. Rudi Garcia kon ...

83
83
'Charleroi maakt zich op voor nieuwe miljoenentransfer'

Voor Charleroi werd het een vrij grijs seizoen, maar desondanks belooft het een interessante ...

33
33
'Volgende Rode Duivel naar de Premier League'

De Premier League is al jarenlang een zeer populaire bestemming voor Rode Duivels. Van de ...

58
58
'Bayern staat dicht bij eerste knaltransfer: 60 miljoen'

Bayern München was afgelopen seizoen oppermachtig in Duitsland en pakte de dubbel, maar moest ...

89
89
'Stassin heeft keuze: volgende club meldt zich'

Voor Lucas Stassin eindigde het seizoen met enkele tegenvallers. Hij greep met Saint-Etienne naast ...

69
69
Red Flames balen alsnog na monsterzege

De Belgische Red Flames gingen vanavond op bezoek bij Luxemburg. Een zege leek een zekerheid, maar ...

156
156
'Anderlecht opent gesprekken met ex-speler van Ajax'

RSC Anderlecht heeft nood aan snelle, creatieve flankaanvallers. Dat is al jaren een gemis, nog meer ...

304
304
'Pocognoli stuit meteen op eerste hindernis bij Anderlecht'

Pocognoli bij Anderlecht klinkt op het eerste gezicht logisch. Een vrije trainer, kampioen met Union ...

1000
1000
Real Madrid verrast compleet: "We boden 150 miljoen op hem"

Florentino Perez liet weten dat Real Madrid een bod van 150 miljoen euro ging doen op een speler van ...

228
228
Schoonmaak FCV Dender: dertien spelers officieel weg

FCV Dender nam na de degradatie naar de Challenger Pro League al afscheid van trainer Yannick ...

114
114
Antwerp rondt deal af en plukt speler weg bij Genk

Royal Antwerp FC is volop bezig om de markt te verkennen. Voorlopig haalt de club alleen maar jonge ...

230
230
KRC Genk haalt slag thuis met nieuw contract

Racing Genk blijft inzetten op het laten doorbreken van talent van eigen bodem. De Limburgers hebben ...

119
119
'Huerta kan Anderlecht mogelijk pak meer opleveren'

RSC Anderlecht is onderhandelingen aan het voeren omtrent een transfer van César Huerta. De ...

317
317
'Smaakmakers Westerlo grof wild: JPL-topclubs én buitenland'

Bij KVC Westerlo gaan ze een zeer drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen kenden een goed seizoen ...

117
117
Maamar dropt bommetje: kassa rinkelt in Anderlecht

Het water staat RSC Anderlecht intussen al een tijdje niet meer aan de lippen, maar elke euro blijft ...

616
616
'Solden bij Antwerp: trio goudhaantjes richting exit'

Deels uit financiële noodzaak trekt Antwerp meer dan ooit de kaart van de jeugd. Gelukkig is er ...

664
664
'Anderlecht zoekt verdediger: oude bekende in beeld'

Antoine Sibierski moet straks heel wat vacatures zien te vullen bij RSC Anderlecht, maar defensieve ...

456
456

Meer sportnieuws