Hein met opvallend verhaal: "Binnen Anderlecht twijfelden ze over hem"

door
Hein met opvallend verhaal:

Hein Vanhaezebrouck leverde geen goed werk bij RSC Anderlecht. Zijn passage was er een flop, maar de coach lanceerde wél tal van jongeren. Eén van hen was Sebastiaan Bornauw, dé revelatie van vorig seizoen.

"Het was iemand die over eigenschappen beschikte die goed tot uiting komen in een meer atletisch kampioenschap. Vroeger zeiden mensen dat hij niet snel was, maar hij is supersnel. Ik heb in heel mijn carrière geen spelers gekend die zo sprongtesten deden als hem en op mentaal vlak is hij ook sterk. Hij is rationeel en dat is zeldzaam in het voetbal. Dat maakt dat hij een betrokken speler is en dat hij iets extra heeft als speler", aldus Vanhaezebrouck tegenover Play Sports.

Bornauw werd afgelopen zomer voor 8 miljoen euro verkocht aan FC Köln en RSCA heeft ook recht op 25% van de meerwaarde bij een doorverkoop. De analist kwam met een verrassend verhaal over het ‘geloof’ in Bornauw binnen RSCA in de periode dat hij er coach was.

"Het is moeilijk te zeggen waar zijn plafond ligt. Hij heeft nog héél veel progressiemarge. Ik weet nog dat het bestuur van Anderlecht Seba wou verkopen aan KV Oostende, Gert Verheyen kende hem nog goed, maar ik heb hem gebeld om nog geen beslissing te nemen. Doorheen het seizoen voelde ik van bepaalde mensen dat ze toch twijfelden, wat ik nog altijd niet begrijp. Hij maakte misschien enkele fouten, maar dat hoort bij jonge spelers. Ik denk dat Seba op termijn de stap naar een topclub kan zetten, zoals zijn mentor Daniel Van Buyten. Zij hebben veel gelijkenissen."

LEES OOK: Edward Still heeft 'droomtransfer' helemaal beet

Is Bornauw een onderschatte speler?

Meest recent

Aanduidingen refs Croky Cup en speeldag 25 bekend

Het belooft weer een drukke week te worden op de Belgische velden. Eerst staan de terugmatchen in de ...

23
23
Anderlecht zoekt T1: vier topkandidaten in de race

Door het ontslag van Olivier Renard zoekt RSC Anderlecht een nieuwe sportief directeur, al is dat ...

157
157
'Leegloop bij Antwerp: Overmars geeft goudhaantje op'

Antwerp leek even weer naar boven te mogen kijken, maar voorlopig blijkt het stamnummer ...

105
105
Coucke trapt na: zondebok Anderlecht krijgt volle laag

Het is meer dan ooit crisis bij RSC Anderlecht, en dus ziet het bestuur van de Brusselaars zich ...

321
321
Ruben Van Gucht breekt bij pijnlijk verhaal met Vlasic

Drukke TV-tijden voor Ruben Van Gucht! De man was de laatste weken te bewonderen op zowat elke ...

159
159
Garcia trekt bleek weg: volgende Duivel valt geblesseerd uit

Nog zo'n 122 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt op gang getrapt. Als ...

89
89
Crisis Anderlecht: Coucke doorbreekt stilte op nationale tv

Nu RSC Anderlecht andermaal een dieptepunt heeft bereikt, kan de clubleiding zich niet langer hullen ...

465
465
'Kompany verwend: eerste zomeraankoop nu al bepaald'

Vincent Kompany gaat deze week met Bayern München op zoek naar een plek in de halve finales van ...

74
74
Leko krijgt cruciaal nieuws uit ziekenboeg Club Brugge

Club Brugge won zondagavond met overmacht van een weerloos Standard en haalde het met ...

270
270
Hayen wijst spelers terecht: "Overvloedig op getraind"

KRC Genk lijkt eindelijk de rug te rechten in de Jupiler Pro League. Na de overwinning van vorige ...

259
259
Anderlecht op apegapen: Coucke spijkerhard aangepakt

RSC Anderlecht is opnieuw verwikkeld in een bijzonder diepe crisis. De resultaten zijn de laatste ...

529
529
‘Club Brugge versteld: Stankovic-stunt verrast iedereen’

Iedereen lijkt het al zeker te weten: Aleksandar Stankovic gaat straks gewoon terug naar ...

781
781
Bom op de Bosuil: 'Gheysens zet Antwerp te koop'

Door de nederlaag tegen KV Mechelen lijkt de top zes plots opnieuw ver weg voor Antwerp. Achter de ...

825
825
Bornauw klapt uit de biecht: shortlist Anderlecht bekend

Het gaat van kwaad naar erger met RSC Anderlecht, waar het nog maar eens rommelt in de ...

350
350
Vannieuwkerke kruipt uit moeras: emoties laaien hoog op

Wie Karl Vannieuwkerke de voorbije jaren alleen maar kende als het vaste, vertrouwde gezicht van de ...

45
45
Lardot fileert speeldag 24: Anderlecht bestolen in Genk?

Ook zonder Besnik Hasi geraakt de trein maar niet op de rails bij RSC Anderlecht, dat zondag tegen ...

297
297
Bondsparket bezorgt Anderlecht mokerslag van formaat

Bovenop het ontslag van Olivier Renard koos T1 ad interim Edward Still het ruime sop, en dus moet ...

615
615
Paul Gheysens furieus in vuile oorlog: "Het klopt niet!"

Het blijven enorm woelige tijden voor Paul Gheysens, Antwerp en Ghelamco. Elk hebben ze op hun eigen ...

356
356
Coach Hoffenheim komt met prachtig Kompany-verhaal

Wat zal Marc Coucke 's nachts nog vaak wakker worden en zich voor het hoofd slaan dat hij Wouter ...

361
361
Edward Still heeft 'droomtransfer' helemaal beet

Edward Still was zondag nog trainer van RSC Anderlecht op het veld van KRC Genk, vandaag tekende hij ...

174
174
Club Brugge vindt nieuw elan: "Pakte goed uit"

Club Brugge won bijzonder makkelijk met 3-0 van Standard. Uiteraard waren ze bijzonder tevreden bij ...

257
257
Rapport Renard: hallucinante balans bij Anderlecht

RSC Anderlecht zette Olivier Renard zoals verwacht op straat. Het transferrapport van Renard kleurt ...

365
365
Strijd top zes barst los: RSCA juicht, Genk baalt toch

Club Brugge, Union SG en STVV gaan zeker de top zes halen. Daaronder strijden héél wat ...

729
729
Anderlecht met 5 op 24: enkel deze remedie kan hen redden

RSC Anderlecht verloor kansloos met 2-0 van KRC Genk. De Brusselaars boekten een 5 op 24. Hoe kan ...

218
218
Karetsas doet boekje open over Hayen én Fink

KRC Genk won verdiend met 2-0 van RSC Anderlecht. De Limburgers kunnen zo de top zes weer ruiken. ...

402
402

Meer sportnieuws