Hein met opvallend verhaal: "Binnen Anderlecht twijfelden ze over hem"

door
Hein met opvallend verhaal:

Hein Vanhaezebrouck leverde geen goed werk bij RSC Anderlecht. Zijn passage was er een flop, maar de coach lanceerde wél tal van jongeren. Eén van hen was Sebastiaan Bornauw, dé revelatie van vorig seizoen.

"Het was iemand die over eigenschappen beschikte die goed tot uiting komen in een meer atletisch kampioenschap. Vroeger zeiden mensen dat hij niet snel was, maar hij is supersnel. Ik heb in heel mijn carrière geen spelers gekend die zo sprongtesten deden als hem en op mentaal vlak is hij ook sterk. Hij is rationeel en dat is zeldzaam in het voetbal. Dat maakt dat hij een betrokken speler is en dat hij iets extra heeft als speler", aldus Vanhaezebrouck tegenover Play Sports.

Bornauw werd afgelopen zomer voor 8 miljoen euro verkocht aan FC Köln en RSCA heeft ook recht op 25% van de meerwaarde bij een doorverkoop. De analist kwam met een verrassend verhaal over het ‘geloof’ in Bornauw binnen RSCA in de periode dat hij er coach was.

"Het is moeilijk te zeggen waar zijn plafond ligt. Hij heeft nog héél veel progressiemarge. Ik weet nog dat het bestuur van Anderlecht Seba wou verkopen aan KV Oostende, Gert Verheyen kende hem nog goed, maar ik heb hem gebeld om nog geen beslissing te nemen. Doorheen het seizoen voelde ik van bepaalde mensen dat ze toch twijfelden, wat ik nog altijd niet begrijp. Hij maakte misschien enkele fouten, maar dat hoort bij jonge spelers. Ik denk dat Seba op termijn de stap naar een topclub kan zetten, zoals zijn mentor Daniel Van Buyten. Zij hebben veel gelijkenissen."

LEES OOK: ‘Anderlecht in paniek: verrassende nieuwe T1 op komst?’

Is Bornauw een onderschatte speler?

Meest recent

Milan laat gouden zaak liggen: brute pech Saelemaekers

Zondagavond stond er in de Serie A nog een onvervalste topper op het programma met de wedstrijd ...

5
5
'Anderlecht krijgt opsteker voor Club en bekerfinale'

Bij Anderlecht hebben ze deze week flinke klappen gekregen. Het blijft achter met een nul op zes na ...

115
115
Taravel trekt verrassende conclusie over Anderlecht

Anderlecht heeft zondagavond geen al te beste repetitie voor de bekerfinale beleefd. Het ging met ...

114
114
Hubert spreekt duidelijke taal over rode kaart

De Brusselse derby is zondagavond een prooi geworden voor Union. Dat ging met 1-3 winnen op het veld ...

144
144
Essevee blijft door play-downs razen met klinkende zege

De Relegation Play-Off is voor Zulte Waregem een speeltuin. Het pronkt nu al met een tien op twaalf ...

39
39
Coosemans scherp: "Overenthousiaste VAR ontneemt onze kans"

Na een zes op zes tegen AA Gent en KV Mechelen leek Anderlecht opgeveerd, maar een week later is het ...

179
179
Union wipt weer over Club en deelt Anderlecht tik uit

Union is zondagavond niet bezweken onder de druk van Club Brugge. Het nam de koppositie weer over ...

124
124
Inter dankzij straf record op één zege van Italiaanse titel

De titelstrijd in Italië is bijna beslist. Inter zette zondagavond immers een nieuw stapje ...

38
38
TD Bayern onthult hét beslissende moment bij keuze voor Kompany

Vincent Kompany is dezer dagen God in München, maar dat had twee jaar geleden niemand durven ...

59
59
‘Anderlecht in paniek: verrassende nieuwe T1 op komst?’

Anderlecht staat onder druk: de club zoekt dringend een nieuwe hoofdtrainer. Enkele verrassende ...

747
747
Bizar rood Anderlecht: fans begrijpen één zaak helemaal niet

De vijfde speeldag van de Champions' Play-Off wordt zondagavond afgesloten met de Brusselse derby ...

466
466
Meesterzet Leko: "Hij wist héél goed wat hij deed"

Een week geleden leek de titelstrijd nog verloren voor Club Brugge na de nederlaag op Union, maar nu ...

167
167
Gents lichtpunt kijkt de ogen uit: "Vanaken, Vetlesen, ..."

AA Gent blijft na vijf speeldagen op zoek naar zijn eerste overwinning van de Champions' Play-Offs. ...

90
90
Nieuwe X-factor bij Club Brugge: "Bondscoach mag me bellen"

Club Brugge heeft zondagmiddag een belangrijke overwinning geboekt op het veld van AA Gent. Bij ...

167
167
KRC Genk genekt door arbitrage? Heynen spreekt zich uit

In de Europe Play-Offs heeft KRC Genk andermaal averij opgelopen op eigen veld. Tegen Standard bleef ...

339
339
Europees voetbal voor grijpen: STVV klopt KVM na comeback

Daags na de cruciale thuiszege tegen RSC Anderlecht heeft STVV opnieuw een grote stap richting een ...

88
88
Taravel gooit roer om in basiself, Union mét Khalaili

Zondagavond wordt de heenronde in de Champions' Play-Offs afgesloten met een fraaie affiche. Zo ...

59
59
Union of Club? De Mil duidt toekomstige kampioen al aan

AA Gent was tijdens de twee laatste speelrondes van de Champions' Play-Offs de scherprechter in het ...

297
297
'Rennovatie Real: terugkeer smaakmaker nú al beklonken'

Real Madrid dreigt het seizoen met lege handen te gaan afsluiten. Komende zomer zal er dan ook heel ...

144
144
'Club in actie: zes miljoen voor eerste zomeraanwinst'

Club Brugge strijdt momenteel volop voor de 20ste landstitel uit zijn clubgeschiedenis. Maar achter ...

272
272
Anderlecht houdt hart vast: Taravel legt noodscenario klaar

De bekerfinale mag dan wel het grootste doel van de komende weken zijn, in de Champions' Play-Offs ...

276
276
Leko lyrisch: nieuwe titeljoker staat op bij Club Brugge

Club Brugge heeft zondagmiddag een uitstekende zaak gedaan in de Champions' Play-Offs. Blauw-Zwart ...

226
226
Club voorlopig leider: Vetlesen en Tzolis meppen Gent KO

In afwachting van de Brusselse derby tussen RSC Anderlecht en Union SG, heeft Club Brugge voorlopig ...

117
117
'Magistrale goal gaat wereld rond: knaltransfer Mika Godts'

Mika Godts scoorde zaterdag een weergaloos doelpunt namens Ajax tegen NAC Breda. De beelden van zijn ...

61
61
Westerlo kookt over: ref keihard aangepakt tijdens rust

Na twee speeldagen stond KVC Westerlo nog op kop in de Europe Play-Offs, ondertussen zijn de ...

109
109

Meer sportnieuws