Onyekuru rekent zwaar af met Anderlecht: "Hij was helemaal gek"

1392 stemmen
Onyekuru rekent zwaar af met Anderlecht:

Henry Onyekuru werd tijdens zijn eerste seizoen in de Jupiler Pro League namens KAS Eupen meteen gedeeld topschutter. Er werd dan ook heel wat van hem verwacht toen hij vervolgens via Everton FC aan RSC Anderlecht werd uitgeleend. Maar zijn huurbeurt bij de Brusselaars draaide uit op een grote teleurstelling.


De aanvaller begon nochtans goed bij Paars-Wit, maar na een blessure liep het helemaal mis. In een interview met The Athletic doet hij nu zijn relaas en toont hij zich erg scherp voor de Brusselaars. "Anderlecht wou dat ik een operatie onderging, maar Everton riep me terug naar Engeland. Daar had in één onderzoek bij een specialist en die zij dat ik door een gewone herstelperiode er weer zou staan binnen enkele maanden. Ik keerde daarna terug naar Anderlecht en de Nigeriaanse bondscoach vroeg aan de club of ik wat speelminuten kon krijgen om te zien dat ik weer in orde was", vertelde hij.

Die speelminuten volgden echter niet en daarvoor wijst hij onder meer naar toenmalig coach Hein Vanhaezebrouck. "De trainer was helemaal gek. Als we verloren was het onze schuld, als we wonnen ging alle eer naar hem. Ik scoorde veel goals, maar hij zei dat ik sh*t was en dat soort dingen", vertelt de Nigeriaan die momenteel door AS Monaco wordt verhuurd aan Galatasaray.

COUCKE WOEST
Na zijn trip naar Engeland kwam Onyekuru echter niet meer in actie voor RSCA. Dat kostte hem een selectie voor het WK en daardoor ook een werkvergunning voor Engeland. "Ze waren kwaad omdat ik was teruggekeerd naar Everton en ook omdat ik een optie in mijn contract had waardoor ik zelf kon beslissen om te blijven of te vertrekken. De nieuwe voorzitter (Marc Coucke, red.) was woest en vroeg zich af 'wie heeft dit contract onderhandeld?'. Ze wilden dat ik nog een jaartje bleef maar ik zei 'neen' omdat wat zij gedaan hebben mij een WK heeft gekost."

LEES OOK: Marc Coucke ongewild middelpunt van enorme oplichting

Een speler als Onyekuru is exact wat RSCA momenteel nodig heeft ...

Meest recent

De Cat weg? Anderlecht vist nieuwe parel op

RSC Anderlecht heeft met Neerpede een goudmijn in handen. Eentje die blijft opleveren. Nathan De Cat ...

68
68
'Genk op recordkoers: strijd om Karetsas barst los'

Het belooft een historische zomer te worden voor KRC Genk, dat op het punt staat om zijn eigen ...

27
27
Europese loting: RSCA, Union & Gent kennen tegenstanders

Nu het WK helemaal achter de rug is, kan de blik opnieuw op het clubvoetbal worden gericht. Een ...

82
82
'Mannaert hakt knoop door: opvolger Garcia al bekend?'

Daags na de WK-finale is het doek officieel gevallen voor Rudi Garcia, die zopas "in onderling ...

233
233
Officieel: einde verhaal voor Garcia bij Rode Duivels

De kogel is door de kerk: het aflopend contract van Rudi Garcia als bondscoach van de Rode Duivels ...

474
474
'Leko klopt op tafel: code rood bij Club Brugge'

Het succes dreigt deze zomer weer zijn tol te eisen bij Club Brugge, waar tal van sterkhouders op ...

420
420
Voormalig Rode Duivel getroffen door dubbele tragedie

Soms slaat het noodlot twee keer toe in amper enkele dagen tijd. Ex Rode Duivel Philippe Vande Walle ...

56
56
'Club in blijde verwachting: Tzolis-tijdslijn bekend'

Bij Club Brugge hebben ze geduld moeten oefenen, maar nu kunnen ze eindelijk hun transfers beginnen ...

219
219
Anderlecht kent volgende opdracht in Europa League

Voor Anderlecht begint het seizoen al deze week, want donderdag moeten ze al aan de bak in de tweede ...

307
307
'Opmerkelijke transferwending rond De Bruyne'

Nu het WK ten einde is, kan de internationale transfermarkt eindelijk helemaal op gang komen. Dat ...

739
739
Straffe Rodri schaart zich in historisch kwartet

Het WK kende zondagavond zijn apotheose met de finale tussen Spanje en Argentinië, waarbij La ...

41
41
'Done deal: Genk heeft recordtransfer helemaal beet'

Bij KRC Genk staan er nog enkele zeer spraakmakende transfers op til. De Limburgers zien wellicht ...

652
652
TRANSFERUURTJE: 'Club slaat stevig toe, Antwerp verkoopt'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

432
432
Otamendi scheldt Rodri de huid vol: “Huilen bij de refs”

Spanje versloeg Argentinië na verlengingen in de WK-finale. La Roja is aldus wereldkampioen, ...

330
330
‘Club Brugge sluit verrassende transferdeal met JPL-club’

Het is een drukke transferzomer voor Club Brugge. De Belgische landskampioen vreest het vertrek van ...

827
827
‘Union baalt van knaltransfer Scherpen: vervanger in vizier’

Union SG verliest elk seizoen sterkhouders, maar toch staat de Brusselse club telkens mee bovenaan. ...

170
170
‘Cercle verliest publiekslieveling: beperkte transfersom’

Cercle Brugge hoopt komend seizoen weer hoge ogen te gooien in de Jupiler Pro League. Afgelopen ...

190
190
Groot drama Spaanse viering: 13-jarige jongen overleden

La Roja is wereldkampioen en dat werd uiteraard ook in Spanje gevierd. Daar kwam echter dramatisch ...

0
0
Antwerp-fans sneren na overname ferm naar Beerschot

Royal Antwerp FC heeft officieel afscheid genomen van Paul Gheysens. Het consortium van Wouter ...

643
643
Nieuwe beelden duiken op: Olmo krijgt zware klappen

De WK-finale tussen Spanje en Argentinië krijgt een erg zure nasmaak. Tijdens de wedstrijd ...

765
765
Harde realiteit Trump en Infantino tijdens finale: “Tragisch"

Spanje is wereldkampioen na een zenuwslopende finale tegen Argentinië, maar alle aandacht ging ...

358
358
STVV pakt uit met nieuwe Japanner: “Ideale nummer 10”

Sint-Truiden VV heeft sinds de overname een Japanse invasie en die duurt ook dit seizoen voort. De ...

81
81
'Recordtransfer Karetsas: grootmacht zorgt voor wending'

Coach Jess Thorup stoomt zijn troepen momenteel voor de competitieopener tegen Zulte Waregem. ...

436
436
Club Brugge onder druk: Yaremchuk-record aan diggelen?

Club Brugge is opnieuw bezig aan een erg lucratieve transferzomer. Het heeft er alle schijn van dat ...

977
977
Half Time Show zwáár onder vuur: "Het was waardeloos"

De finale van het WK 2026 ging zoals verwacht gepaard met de typische glitter en glamour. De FIFA ...

223
223

Meer sportnieuws