Onyekuru rekent zwaar af met Anderlecht: "Hij was helemaal gek"

1392 stemmen
Onyekuru rekent zwaar af met Anderlecht:

Henry Onyekuru werd tijdens zijn eerste seizoen in de Jupiler Pro League namens KAS Eupen meteen gedeeld topschutter. Er werd dan ook heel wat van hem verwacht toen hij vervolgens via Everton FC aan RSC Anderlecht werd uitgeleend. Maar zijn huurbeurt bij de Brusselaars draaide uit op een grote teleurstelling.


De aanvaller begon nochtans goed bij Paars-Wit, maar na een blessure liep het helemaal mis. In een interview met The Athletic doet hij nu zijn relaas en toont hij zich erg scherp voor de Brusselaars. "Anderlecht wou dat ik een operatie onderging, maar Everton riep me terug naar Engeland. Daar had in één onderzoek bij een specialist en die zij dat ik door een gewone herstelperiode er weer zou staan binnen enkele maanden. Ik keerde daarna terug naar Anderlecht en de Nigeriaanse bondscoach vroeg aan de club of ik wat speelminuten kon krijgen om te zien dat ik weer in orde was", vertelde hij.

Die speelminuten volgden echter niet en daarvoor wijst hij onder meer naar toenmalig coach Hein Vanhaezebrouck. "De trainer was helemaal gek. Als we verloren was het onze schuld, als we wonnen ging alle eer naar hem. Ik scoorde veel goals, maar hij zei dat ik sh*t was en dat soort dingen", vertelt de Nigeriaan die momenteel door AS Monaco wordt verhuurd aan Galatasaray.

COUCKE WOEST
Na zijn trip naar Engeland kwam Onyekuru echter niet meer in actie voor RSCA. Dat kostte hem een selectie voor het WK en daardoor ook een werkvergunning voor Engeland. "Ze waren kwaad omdat ik was teruggekeerd naar Everton en ook omdat ik een optie in mijn contract had waardoor ik zelf kon beslissen om te blijven of te vertrekken. De nieuwe voorzitter (Marc Coucke, red.) was woest en vroeg zich af 'wie heeft dit contract onderhandeld?'. Ze wilden dat ik nog een jaartje bleef maar ik zei 'neen' omdat wat zij gedaan hebben mij een WK heeft gekost."

LEES OOK: 'Anderlecht schakelt door: topvergadering met grote inzet'

Een speler als Onyekuru is exact wat RSCA momenteel nodig heeft ...

Meest recent

OHL neemt afscheid van icoon en nog 2 spelers

Komend weekend wordt er een punt gezet achter het Belgische voetbalseizoen en dat betekent dat de ...

11
11
'Brazilië houdt de adem in: Neymar valt uit'

Maandenlang was het in Brazilië een thema of Neymar al dan niet mee zou mogen naar het WK. ...

10
10
'Club Brugge komt te laat: transfertarget gekaapt'

Club Brugge hoopt straks in Mechelen de landstitel helemaal over de streep te trekken. Daarna kan ...

91
91
Tielemans in de zevende hemel na eerste Europese trofee

De Europa League was donderdagavond een prooi voor Aston Villa. De Engelsen klopten in de finale ...

12
12
'Eerste knaltransfer STVV: 8 miljoen euro'

STVV is op twee speeldagen van het einde als enige in de Champions' Play-Off al zeker van zijn lot. ...

55
55
Slaat STVV alsnog grote transferslag?

STVV speelt nog twee galamatchen tegen RSC Anderlecht en KV Mechelen. Nadien zal blijken wie STVV ...

174
174
Anderlecht krijgt énorme buitenkans op ex-kampioenenmaker

RSC Anderlecht gaat komende zomer wellicht een nieuwe trainer aanstellen. De Brusselaars zullen de ...

439
439
Overmars geeft transferplannen van Antwerp prijs

Marc Overmars moet aan de bak. Hij zal zich nog eens moeten bewijzen als sportief directeur, want de ...

287
287
Alderweireld doorbreekt taboe: verborgen strijd raakt diep

Toby Alderweireld kende een carrière waar miljoenen voetballers alleen maar van kunnen ...

37
37
Jashari komt met straffe Club Brugge-onthulling

Ardon Jashari vertrok afgelopen zomer met slaande deuren bij Club Brugge. Hij trok naar AC Milan, ...

447
447
Grootste nachtmerrie Verhaeghe wordt plots werkelijkheid

Club Brugge viert sportief hoogdagen, maar achter de schermen hangt een groot probleem boven Jan ...

460
460
Beerschot speelt open kaart over toekomst Messoudi

Beerschot verloor in de Promotion Finale in de Challenger Pro League. Lommel SK was daarin een ...

206
206
'Plots drie stevige vertrekkers bij STVV'

STVV speelt vanavond in en tegen RSC Anderlecht. De kans is groot dat een aantal jongens rust ...

212
212
Via Lommel (ooit) naar Man City? "Eerst met Lommel in JPL"

Lommel SK hoopt in de terugmatch tegen FCV Dender de promotie naar de Jupiler Pro League te kunnen ...

46
46
Lichtpunt bij Anderlecht: dan toch ‘gouden transfer’?

RSC Anderlecht speelde 2-2 tegen KV Mechelen. Er waren héél weinig lichtpunten, maar ...

325
325
Tielemans heerst in finale: Engelse pers door dolle heen

Op zijn 29ste heeft Youri Tielemans een eerste Europese trofee op zijn palmares kunnen zetten. ...

241
241
'Enorme jackpot Club: Tzolis kiest transferbestemming'

Als Club Brugge donderdagavond beslag legt op zijn 20ste landstitel, zal Christos Tzolis daar een ...

671
671
'Ten Hag op tribunes Cegeka Arena: Genkie springt in oog'

KRC Genk bleef dinsdagavond op een 0-0-gelijkspel steken tegen Antwerp FC. Voor de gelegenheid was ...

106
106
Aston Villa wint Europa League! Hoofdrol Tielemans in finale

Aston Villa heeft woensdagavond beslag gelegd op de Europa League. In de finale had de Premier ...

91
91
Straffe vuurdoop Preud'homme: dríé knalaanwinsten voor Club

Club Brugge staat op punt op 'Director of Football' Dévy Rigaux te verliezen aan Feyenoord. ...

802
802
'Grote JPL-comeback Carl Hoefkens: gesprekken opgestart'

Terwijl de competitie op zijn laatste benen loopt, zijn heel wat eersteklassers al bezig met de ...

178
178
San Youri! Tielemans breekt finale open met heerlijke volley

Woensdagavond vormde Istanbul de gaststad van de Europa League-finale tussen SC Freiburg en Aston ...

73
73
'Alonso als wervelwind van start: transfervuurwerk Chelsea'

Slechts enkele maanden na zijn ontslag bij Real Madrid, heeft Xabi Alonso een nieuwe job gevonden. ...

154
154
Transfer onvermijdelijk: El Ouahdi doet boekje open

KRC Genk heeft dinsdag erg slechte zaken gedaan in de Europe Play-Offs. Het bleef op 0-0 steken ...

365
365
Twijfels duiken op: 'Anderlecht neemt groot risico met Sibierski'

RSC Anderlecht heeft nog twee matchen om zich te verzekeren van een Europees ticket, maar het is ook ...

641
641

Meer sportnieuws