Onyekuru rekent zwaar af met Anderlecht: "Hij was helemaal gek"

door
Onyekuru rekent zwaar af met Anderlecht:

Henry Onyekuru werd tijdens zijn eerste seizoen in de Jupiler Pro League namens KAS Eupen meteen gedeeld topschutter. Er werd dan ook heel wat van hem verwacht toen hij vervolgens via Everton FC aan RSC Anderlecht werd uitgeleend. Maar zijn huurbeurt bij de Brusselaars draaide uit op een grote teleurstelling.


De aanvaller begon nochtans goed bij Paars-Wit, maar na een blessure liep het helemaal mis. In een interview met The Athletic doet hij nu zijn relaas en toont hij zich erg scherp voor de Brusselaars. "Anderlecht wou dat ik een operatie onderging, maar Everton riep me terug naar Engeland. Daar had in één onderzoek bij een specialist en die zij dat ik door een gewone herstelperiode er weer zou staan binnen enkele maanden. Ik keerde daarna terug naar Anderlecht en de Nigeriaanse bondscoach vroeg aan de club of ik wat speelminuten kon krijgen om te zien dat ik weer in orde was", vertelde hij.

Die speelminuten volgden echter niet en daarvoor wijst hij onder meer naar toenmalig coach Hein Vanhaezebrouck. "De trainer was helemaal gek. Als we verloren was het onze schuld, als we wonnen ging alle eer naar hem. Ik scoorde veel goals, maar hij zei dat ik sh*t was en dat soort dingen", vertelt de Nigeriaan die momenteel door AS Monaco wordt verhuurd aan Galatasaray.

COUCKE WOEST
Na zijn trip naar Engeland kwam Onyekuru echter niet meer in actie voor RSCA. Dat kostte hem een selectie voor het WK en daardoor ook een werkvergunning voor Engeland. "Ze waren kwaad omdat ik was teruggekeerd naar Everton en ook omdat ik een optie in mijn contract had waardoor ik zelf kon beslissen om te blijven of te vertrekken. De nieuwe voorzitter (Marc Coucke, red.) was woest en vroeg zich af 'wie heeft dit contract onderhandeld?'. Ze wilden dat ik nog een jaartje bleef maar ik zei 'neen' omdat wat zij gedaan hebben mij een WK heeft gekost."

LEES OOK: Coucke verrast opnieuw: mysterieuze video zet fans op scherp

Een speler als Onyekuru is exact wat RSCA momenteel nodig heeft ...

Meest recent

Belgisch voetbal in diepe rouw: Glen De Boeck plots overleden

Het Belgische voetbal werd maandagochtend opgeschrikt door bijzonder triest nieuws. Voormalig Rode ...

74
74
'IJskoude exit dreigt: Club Brugge laat geen traan om Hayen'

Aan de buitenkant oogt alles nog rustig bij Nicky Hayen. Maar binnen de club groeit het gevoel dat ...

113
113
Union zwaar bevoordeeld? Oud-ref velt keihard verdict

Leider Union SG heeft voor het tweede weekend op rij puntenverlies geleden en beet zaterdag zijn ...

49
49
'Club moddert aan: bestuur grijpt in op transfermarkt'

Wie gehoopt had dat de bekerzege in Leuven de ommekeer zou inleiden bij Club Brugge, kwam zaterdag ...

133
133
"Catastrofe" - analisten vermorzelen 'zwakke schakel' Anderlecht

Wat opnieuw een mooi weekend moest worden, is uitgedraaid op een behoorlijk drama voor RSC ...

126
126
Fink slaat mea culpa: "Foute keuzes gemaakt"

KRC Genk heeft zondag een zeer pijnlijke avond beleefd. Het werd met 3-0 afgedroogd door Antwerp en ...

143
143
Vandenbroeck ziet manco bij Essevee: "Dat miste ik"

De zegeloze reeks van Zulte Waregem is zondagavond nog wat langer geworden. De West-Vlamingen konden ...

57
57
Real beleeft rampavond met nederlaag en 2 rode kaarten

Thibaut Courtois heeft zondagavond geen heldenrol kunnen opeisen bij Real Madrid. De Rode Duivel kon ...

74
74
Napoli wint kraker en grijpt weer de macht in Serie A

De titelstrijd in de Serie A blijft dit seizoen razend spannend. Zondagavond heeft titelverdediger ...

39
39
Harde woorden bij Genk: "Er stond geen ploeg op het veld"

KRC Genk leek in een betere periode te zitten, maar heeft op enkele dagen tijd twee stevige ...

193
193
Mazzu baalt hard: "Twee verloren punten voor ons"

OH Leuven heeft zondag de kans laten liggen om een uitstekende zaak te doen in het klassement. Het ...

26
26
Stevige waarschuwing Duivels: "Wij gaan voor eerste plaats"

De Rode Duivels ontdekten de voorbije dagen hun parcours op het WK van volgende zomer. In de ...

153
153
Antwerp kan plots dromen: "Dan is er veel mogelijk"

Twee weken geleden leek Antwerp nog dood en begraven, maar sindsdien is de Great Old weer helemaal ...

214
214
Pijnlijke remise: OHL & Essevee blijven in zelfde bedje ziek

OHL en Zulte Waregem blijven opnieuw met een zure nasmaak achter. Beide ploegen snakten naar een ...

45
45
Charai verklaart hoe plan tegen Anderlecht werkte

KVC Westerlo gaf voetballes aan RSC Anderlecht. Het werd een ouderwetse pot voetbal in 't Kuipje, ...

118
118
Antwerp in extase: herboren Bosuil slokt Genk volledig op

De Bosuil ademde zondagavond pure nostalgie en nieuw elan. De heropening van de mythische Tribune 2 ...

214
214
Vanderbiest lacht, De Mil baalt: "Geen recht van spreken"

KV Mechelen deed een goede zaak door met 1-0 te winnen van Sporting Charleroi. De Zebra's baalden, ...

108
108
Nederland in de ban van ‘opvolger’ Koeman: 'droomkandidaat'

In Nederland maken ze zich klaar voor het WK 2026. Oranje zit in een groep met Japan, Tunesië ...

72
72
'JPL-topclubs krijgen buitenkans bij ‘Chelsea-imperium''

Chelsea en Straatsburg hebben dezelfde eigenaars. Het is er een komen en gaan van spelers. Misschien ...

150
150
Hasi messcherp voor eigen ploeg na absolute wanprestatie

Een wanprestatie van de bovenste plank. Anders kan je de prestatie van RSC Anderlecht op het veld ...

332
332
Jacques maakt straffe plannen van Antwerp bekend

Royal Antwerp FC heeft vanavond zijn nieuwe tribune officieel geopend. De Great Old kan nu 21.000 ...

315
315
Coosemans loopt leeg na afgang Anderlecht: "Enorme blamage"

Voor RSC Anderlecht is de 17de speeldag van de Jupiler Pro League uitgedraaid op een nachtmerrie. Zo ...

210
210
1 op 10! Kranten halen sloophamer boven voor RSCA-schlemiel

Na zes opeenvolgende overwinningen, is RSC Anderlecht op pijnlijke wijze van zijn paars-witte wolk ...

562
562
Scorende Lokonga goud waard, discutabele goal redt De Cuyper en co

Na enkele lastige seizoenen, heeft Albert Sambi Lokonga zijn voetbalgeluk terug gevonden bij ...

43
43
KV Kortrijk doet slechte zaak in CPL na Luikse nachtmerrie

Na de nederlaag van Beerschot konden de Kerels steviger op de tweede plek komen en weer dichter bij ...

247
247

Meer sportnieuws