Cercle countert Mannaert en Club: "Sterk dat Anderlecht dit aandurft"

924 stemmen
Cercle countert Mannaert en Club:

We durven vermoeden dat Karel Van Eetvelt en Anderlecht maandag de gemiddelde voetbalfan flink van zijn stoel heeft doen donderen. Zij kwamen namelijk met het voorstel om de Europese gelden voor de komende drie seizoenen te verdelen onder alle Belgische clubs.

Van Eetvelt stelde daarbij dat ‘Anderlecht daar wel twee keer zal bij zitten’. Maar dat is uiteraard speculeren, en heeft hij dus geen voet om op te staan. Zoals de kaarten nu liggen, lijkt Paars-Wit bovendien weinig kans te maken op de absolute vetpotten van de Champions League. Dat dit Club & co tegen de borst zou stoten, stond in de sterren geschreven.

En dat gebeurde dus ook. Zo insinueerde manager Vincent Mannaert dat Anderlecht geen misbruik moet maken van de coronacrisis om jaren slecht werk enigszins goed te willen maken. Hij vindt dat ze er zelf moeten uitraken, en geeft hen zelfs een tip mee:  “Ze moeten naar het model van AA Gent werken. Die club is uit een financieel moeras geraakt door hard te werken en hun beste spelers te verkopen en te vervangen door goedkopere. Anderlecht moet ook zijn talenten ten gelde maken. Ze moeten hard werken en naar zichzelf kijken. Corona is niet verantwoordelijk voor hun precaire toestand”, klinkt het bij Sporza.

UPDATE 11u45

Het voorstel van Anderlecht deed al heel wat stof opwaaien, en was algemeen directeur van Club Brugge, Vincent Mannaert, de eerste om scherp te reageren. Hij krijgt nu echter tegenkanting van buur Cercle Brugge. Voorzitter Vincent Goemaere stelt op Twitter namelijk dat hij het een moedige beslissing vindt van Anderlecht om zich zo op te stellen: "Misschien vreemd, doch sterk dat ⁦Anderlecht dit aandurft, we hebben moedige beslissingen en mensen zoals ⁦Karel Van Eetvelt nodig in het belang van het Belgische voetbal", klinkt het namelijk. Een uitlating die toch best merkwaardig te noemen is.

LEES OOK: 'Anderlecht mengt zich voor bij Cercle genoemd target'

Akkoord?

Meest recent

'Club Brugge hakt knopen door: twee transfers geschrapt'

Landskampioen Club Brugge zag inmiddels al enkele spelers vertrekken, voorlopig blijft het echter ...

54
54
'Ophefmakende comeback: Mats Rits richting Belgische club'

Nadat hij er al een tijdje op een zijspoor zat, werd het aflopende contract van Mats Rits bij RSC ...

92
92
De Cat-wending doet Anderlecht dromen van krankzinnige deal

Nathan De Cat leek deze zomer vooral richting Duitsland te vertrekken, maar plots ligt er een heel ...

195
195
Van bank naar basis: Rode Duivel overbluft Garcia

In hun eerste wedstrijd op het WK liep het  niet bepaald van een leien dakje voor de Rode ...

64
64
'Sibierski slaat toe: eerste aanwinst RSCA onderweg'

Binnen ruim een maand moet RSC Anderlecht alweer vol aan de bak in de voorronde van de Europa ...

327
327
'Arsenal all-in: toptransfer Tzolis in stroomversnelling'

Hoewel de ogen van de voetbalwereld op het WK gericht zijn, draait de geruchtenmolen bij Club Brugge ...

181
181
Debast in, Mechele out: analisten geven Garcia raad

Het gelijkspel tegen Egypte biedt uiteraard stof tot discussie over de opstelling van Rudi Garcia, ...

629
629
Van Gucht vs De Bilde: Bloedmooie Russische slaat hard terug

Ruben Van Gucht lijkt de laatste jaren niet meer weg te slaan uit de media. De sportjournalist is ...

273
273
'Club Brugge breekt alle records: minstens 50 miljoen'

Club Brugge staat een bijzonder drukke zomer te wachten, maar aan centen om de vele vertrekkers te ...

484
484
Zorgen voor Garcia: vier afwezigen bij Rode Duivels

Na het gelijkspel tegen Egypte kunnen de Rode Duivels zich geen foutjes meer veroorloven. Zondag ...

334
334
STVV in diepe rouw gedompeld na tragisch overlijden

Een gewone fietstocht naar huis eindigde in een drama dat een hele gemeenschap diep raakt. In ...

129
129
'Nieuwe wending De Cat: grootmacht maakt iedereen gelukkig'

Het is nog altijd wachten tot de transferzomer bij Anderlecht helemaal losbarst. Er ligt voor ...

590
590
'Club Brugge krijgt belangrijk nieuws over vertrek Tzolis'

Het wordt voor Club Brugge een zeer drukke transferzomer. Zowat de halve basiself geniet ...

250
250
KRC Genk slaat toe en legt piepjong talent vast

De Genkse jeugdopleiding lanceerde in de voorbije maanden en jaren weer enkele pareltjes. Kos ...

171
171
'WK-sores: ook Ivoorkust-speler mag Canada niet binnen'

Het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico is intussen een week aan de gang, maar van een leien ...

30
30
'Transferdomino heeft gevolgen voor Trossard en Tzolis'

Ondanks dat het WK volop aan de gang is, lijkt het nodige transfergeweld toch al los te barsten. In ...

141
141
Kalender JPL: Club opent seizoen, snel eerste Super Sunday

Het seizoen 2025/26 zit er nog maar enkele weken op in de Jupiler Pro League, maar de start van het ...

548
548
Rigaux dropt grote hint over Belg: "Bovenaan de lijst"

Dévy Rigaux kent zeer drukke eerste weken als sportief directeur bij Feyenoord. Onze ...

80
80
'Anderlecht mengt zich voor bij Cercle genoemd target'

Er ligt bij Anderlecht heel wat transferhuiswerk op de plank, maar voorlopig bleef het nog stil over ...

248
248
'Nieuwe bom Real: dit is de Galactico die Perez écht wil'

Voor het tweede seizoen op rij bleef Real Madrid achter zonder prijs en dat is voor de Koninklijke ...

205
205
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht mist jackpot, Bayern heeft beet'

De zomermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

247
247
Mukau maakt korte metten met Ronaldo, Martinez sneert

Het Portugal van Roberto Martinez en Cristiano Ronaldo kwamen niet verder dan een 1-1 gelijkspel ...

111
111
Mourinho gaat hard: Real slaat wéér enorme transferslag

Real Madrid is aan een nieuw hoofdstuk begonnen onder José Mourinho en president Florentino ...

166
166
Lommel laat verdediger vertrekken, PSV-Belg naar Duitsland

De transfermolen begint stilaan op volle toeren te draaien in binnen- en buitenland. Er valt ...

30
30
'KRC Genk schrikt: Real meldt zich voor goudhaantje'

KRC Genk blijft van seizoen tot seizoen wisselvallig presteren en greep in de voorbije maanden ...

352
352

Meer sportnieuws