Cercle countert Mannaert en Club: "Sterk dat Anderlecht dit aandurft"

door
Cercle countert Mannaert en Club:

We durven vermoeden dat Karel Van Eetvelt en Anderlecht maandag de gemiddelde voetbalfan flink van zijn stoel heeft doen donderen. Zij kwamen namelijk met het voorstel om de Europese gelden voor de komende drie seizoenen te verdelen onder alle Belgische clubs.

Van Eetvelt stelde daarbij dat ‘Anderlecht daar wel twee keer zal bij zitten’. Maar dat is uiteraard speculeren, en heeft hij dus geen voet om op te staan. Zoals de kaarten nu liggen, lijkt Paars-Wit bovendien weinig kans te maken op de absolute vetpotten van de Champions League. Dat dit Club & co tegen de borst zou stoten, stond in de sterren geschreven.

En dat gebeurde dus ook. Zo insinueerde manager Vincent Mannaert dat Anderlecht geen misbruik moet maken van de coronacrisis om jaren slecht werk enigszins goed te willen maken. Hij vindt dat ze er zelf moeten uitraken, en geeft hen zelfs een tip mee:  “Ze moeten naar het model van AA Gent werken. Die club is uit een financieel moeras geraakt door hard te werken en hun beste spelers te verkopen en te vervangen door goedkopere. Anderlecht moet ook zijn talenten ten gelde maken. Ze moeten hard werken en naar zichzelf kijken. Corona is niet verantwoordelijk voor hun precaire toestand”, klinkt het bij Sporza.

UPDATE 11u45

Het voorstel van Anderlecht deed al heel wat stof opwaaien, en was algemeen directeur van Club Brugge, Vincent Mannaert, de eerste om scherp te reageren. Hij krijgt nu echter tegenkanting van buur Cercle Brugge. Voorzitter Vincent Goemaere stelt op Twitter namelijk dat hij het een moedige beslissing vindt van Anderlecht om zich zo op te stellen: "Misschien vreemd, doch sterk dat ⁦Anderlecht dit aandurft, we hebben moedige beslissingen en mensen zoals ⁦Karel Van Eetvelt nodig in het belang van het Belgische voetbal", klinkt het namelijk. Een uitlating die toch best merkwaardig te noemen is.

LEES OOK: 'Cercle Brugge ruikt plots miljoenen voor Belgische invaller'

Akkoord?

Meest recent

'Barça blijft doorduwen voor deal met Club'

Club Brugge hoopt de komende weken zijn seizoen in eigen land nog te bekronen met de landstitel, ...

6
6
9 GOALS! PSG klopt Bayern na waanzinnig kijkstuk

De hele voetbalwereld keek uit naar de clash tussen PSG en Bayern München in de halve finale ...

54
54
'Standard stuurt oude bekende weer wandelen'

Bij Standard belooft het alweer een zeer drukke transferzomer te gaan worden. De Rouches moeten op ...

32
32
Kerkhofs benoemt het probleem voor licentie Sporting Hasselt

Vorig weekend kon Sporting Hasselt een stevig feestje bouwen, want het veroverde de titel in eerste ...

64
64
Sensatie in PSG-Bayern, maar was penalty wel terecht?

De voetbalwereld zit dinsdagavond op het puntje van zijn stoel voor de kraker tussen Paris ...

86
86
'Club vist op bekend terrein: nieuw parel op komst'

Bij Club Brugge kunnen ze trots zijn op de prestaties van NXT dit seizoen. In 1B beleefden de ...

82
82
Om deze reden liet Stijnen plots zijn assistent invallen

Patro Eisden sneuvelde maandagavond in de halve finale van de play-offs in de Challenger Pro League ...

60
60
'Club moet stevig dokken voor droomaanwinst'

Bij Club Brugge lijken ze stilaan te beginnen aan hun zomermercato. De eerste transfertargets ...

170
170
'Cercle Brugge ruikt plots miljoenen voor Belgische invaller'

Bij Cercle Brugge zullen er in de zomer ook wel de nodige spelers het team gaan verlaten. Eén ...

113
113
KRC Genk met énorm probleem: cijfers spreken boekdelen

KRC Genk speelde 1-1 tegen Standard. Net als tegen Sporting Charleroi misten de Limburgers een ...

144
144
Genadeklap voor Club-lieveling: één blunder werd hem fataal

Bij Club Brugge volstaat één moment om een heel seizoen te veranderen. Een speler die ...

212
212
'Club Brugge gaat voor nieuwe transferdeal à la Forbs'

Club Brugge gaat een heel drukke zomermeracto tegemoet. Blauw-Zwart zal in elke sector stevig moeten ...

227
227
'Anderlecht neemt standpunt in: Sardella mist deze duels'

Killian Sardella kreeg afgelopen weekend een veelbesproken rode kaart tegen Union SG. De verdediger ...

127
127
Verhuurde JPL-spelers: goals en assists bij de vleet

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

39
39
Club Brugge deelt groot nieuws: record aan diggelen

Dankzij een zes op zes tegen KV Mechelen en AA Gent blijft Club Brugge in de nek hijgen van Union. ...

215
215
'Anderlecht hakt knoop door over comeback huurlingen'

Wie de nieuwe sportief directeur moet worden blijft voorlopig een vraagteken, maar dat er komende ...

387
387
Paspoortbom barst: Hoefkens midden in Nederlandse storm

Een paspoortschandaal bij onze noorderburen zet het Nederlandse voetbal op scherp. Hoofdrolspelers ...

108
108
'Club Brugge plukt Antwerp kaal: details lekken uit'

Deels uit financiële noodzaak trekt Antwerp tegenwoordig meer dan ooit de kaart van de jeugd. ...

626
626
'Bommetje bij Club Brugge: jackpot voor bankzitter?'

Club Brugge gaat andermaal een lucratieve zomer tegemoet, waarin tal van sterkhouders de kassa ...

302
302
'Leegloop in Anderlecht: nieuwkomer laat kassa rinkelen'

RSC Anderlecht kan maar beter snel een sportieve baas aanstellen, want de Brusselaars stevenen ...

496
496
'Dilemma bij Club Brugge: play-offheld richting exit'

Dankzij een zes op zes tegen KV Mechelen en AA Gent blijft Club Brugge in het spoor van koploper ...

413
413
'Klopjacht op De Cat: drie grootmachten duwen door'

RSC Anderlecht heeft geen tijd om stil te staan bij de nul op zes tegen STVV en Union, want zondag ...

431
431
Mulder haalt uit naar bondscoach: "Om stil van te worden"

Jan Mulder weet nog altijd hoe hij een bal moet raken, maar tegenwoordig treft hij vooral met ...

77
77
‘Knaltransfer STVV-sterkhouder: twee clubs dringen aan’

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De formatie van ...

72
72
'Mourinho naar Real Madrid? Sensationele comeback lonkt'

Het seizoen loopt in de grote competities ten einde en de spanning begint te stijgen. Verschillende ...

102
102

Meer sportnieuws