Cercle countert Mannaert en Club: "Sterk dat Anderlecht dit aandurft"

door
Cercle countert Mannaert en Club:

We durven vermoeden dat Karel Van Eetvelt en Anderlecht maandag de gemiddelde voetbalfan flink van zijn stoel heeft doen donderen. Zij kwamen namelijk met het voorstel om de Europese gelden voor de komende drie seizoenen te verdelen onder alle Belgische clubs.

Van Eetvelt stelde daarbij dat ‘Anderlecht daar wel twee keer zal bij zitten’. Maar dat is uiteraard speculeren, en heeft hij dus geen voet om op te staan. Zoals de kaarten nu liggen, lijkt Paars-Wit bovendien weinig kans te maken op de absolute vetpotten van de Champions League. Dat dit Club & co tegen de borst zou stoten, stond in de sterren geschreven.

En dat gebeurde dus ook. Zo insinueerde manager Vincent Mannaert dat Anderlecht geen misbruik moet maken van de coronacrisis om jaren slecht werk enigszins goed te willen maken. Hij vindt dat ze er zelf moeten uitraken, en geeft hen zelfs een tip mee:  “Ze moeten naar het model van AA Gent werken. Die club is uit een financieel moeras geraakt door hard te werken en hun beste spelers te verkopen en te vervangen door goedkopere. Anderlecht moet ook zijn talenten ten gelde maken. Ze moeten hard werken en naar zichzelf kijken. Corona is niet verantwoordelijk voor hun precaire toestand”, klinkt het bij Sporza.

UPDATE 11u45

Het voorstel van Anderlecht deed al heel wat stof opwaaien, en was algemeen directeur van Club Brugge, Vincent Mannaert, de eerste om scherp te reageren. Hij krijgt nu echter tegenkanting van buur Cercle Brugge. Voorzitter Vincent Goemaere stelt op Twitter namelijk dat hij het een moedige beslissing vindt van Anderlecht om zich zo op te stellen: "Misschien vreemd, doch sterk dat ⁦Anderlecht dit aandurft, we hebben moedige beslissingen en mensen zoals ⁦Karel Van Eetvelt nodig in het belang van het Belgische voetbal", klinkt het namelijk. Een uitlating die toch best merkwaardig te noemen is.

LEES OOK: Cercle pakt nog eens uit met talent van eigen kweek

Akkoord?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

66
66
Verrassende transferzet STVV: "Cultuurbewaker in kleedkamer"

STVV beleeft één van de mooiste seizoenen uit haar geschiedenis en is nu al zeker van ...

4
4
Amerikaanse club: "We waren zeer dicht bij komst De Bruyne"

In de Verenigde Staten zullen ze in juni kunnen genieten van Kevin De Bruyne, want de ervaren ...

5
5
'Tottenham gaat all-in voor kandidaat-Rode Duivel'

Tottenham leek af te stevenen op een schokkende degradatie uit de Premier League, maar na een zes op ...

21
21
AA Gent liep op pijnlijke wijze recordtransfer mis

AA Gent wist de laatste jaren heel wat lucratieve uitgaande transfers te doen, maar dat bleek in het ...

21
21
'D-Day nadert: 6 dilemma's voor Garcia'

Er zal de komende dagen nog druk gespeculeerd worden over hoe de selectie van de Rode Duivels op het ...

78
78
'Standard ziet belangrijke pion na één jaar al vertrekken'

Standard mag nog altijd dromen van een Europees ticket, want op vier speeldagen van het einde prijkt ...

57
57
'Club en Anderlecht kennen prijskaartje voor JPL-sensatie'

De eindsprint wordt stilaan ingezet in de Jupiler Pro League, waarna de Belgische clubs hun pijlen ...

208
208
TRANSFERUURTJE: 'Taak voor Sibierski, weer transfer Lang'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

112
112
Club-target legt knaltransfer op tafel: “Dat is de droom”

Club Brugge is door het nakende pensioen van Simon Mignolet op zoek naar een nieuwe doelman. ...

168
168
Beerschot haalt slag thuis met coach Messoudi

Beerschot moet in eigen huis een 3-1 nederlaag tegen Lommel moeten proberen weg te werken. De ...

25
25
Kompany vol ongeloof: ook Vertonghen haalt zwaar uit

Bayern München is uitgeschakeld in de Champions League. De treble is van de baan voor Vincent ...

194
194
La Louvière droomt van dubbele transferstunt

La Louvière wist in zijn eerste seizoen in de Jupiler Pro League meteen het behoud af te ...

49
49
Dubbele opsteker Union voor titelstrijd en bekerfinale

Drie weken geleden leek Union nog vrije baan te hebben naar een nieuwe titel, maar intussen ziet de ...

188
188
AA Gent pakt uit: Kums keert terug, ook Kindermans komt

AA Gent hoopt in de komende weken nog een Europees ticket uit de brand te slepen, maar daarvoor ...

187
187
'Rigaux berooft Club meteen van transferdoelwit'

De voorbereiding op de zomemercato dreigt bij Club Brugge stevig verstoord te worden. Deze week ...

270
270
Verrassing: Duits international (30) zet punt achter carrière

Op het WK staan een aantal ervaren spelers komende zomer wellicht voor hun 'last dance'. Eén ...

81
81
'Sibierski wil meteen stunten met Club Brugge-target'

Bij Anderlecht kunnen ze eindelijk echt beginnen met het voorbereiden van de zomermercato, nu er met ...

328
328
Vrancken doet boekje open over akkefietje met Burgess

Afgelopen weekend won STVV verdiend met 2-1 van Union SG. Achteraf ging het echter vooral over de ...

187
187
'KRC Genk beslist: twee verrassende vertrekkers'

Bij KRC Genk gaat het wellicht een drukke zomermercato worden. De Limburgers gaan een aantal spelers ...

392
392
'Garcia aast op geweldige stunt in WK-selectie'

Volgende week vrijdag maakt Rudi Garcia zijn WK-selectie bekend. Er is kans dat er één ...

292
292
Jean-Marie Pfaff stinkend rijk? Absurde jackpot wacht

Jean-Marie Pfaff staat mogelijk voor de transfer van zijn leven. Niet op een voetbalveld dit keer, ...

264
264
'Anderlecht vult kassa: 10 miljoen euro op komst'

Bij RSC Anderlecht mogen er de nodige spelers de club verlaten. De Brusselaars hopen vooral dat een ...

382
382
Rigaux schokt Club Brugge: Verhaeghe ziet ramp naderen

Feyenoord duwt door voor Dévy Rigaux en dat komt bijzonder ongelegen voor Club Brugge en Bart ...

307
307
Euvrard wil komaf maken met kwalijke ‘reputatie’ bij Standard

Standard verraste vriend en vijand door met 0-5 te winnen op het veld van Royal Antwerp FC. Daardoor ...

88
88
Sibierski doorbreekt stilte rond De Cat

Bij RSC Anderlecht sprak Antoine Sibierski voor het eerst als sportief directeur. De Fransman ...

421
421

Meer sportnieuws