Cercle countert Mannaert en Club: "Sterk dat Anderlecht dit aandurft"

924
Cercle countert Mannaert en Club:

We durven vermoeden dat Karel Van Eetvelt en Anderlecht maandag de gemiddelde voetbalfan flink van zijn stoel heeft doen donderen. Zij kwamen namelijk met het voorstel om de Europese gelden voor de komende drie seizoenen te verdelen onder alle Belgische clubs.

Van Eetvelt stelde daarbij dat ‘Anderlecht daar wel twee keer zal bij zitten’. Maar dat is uiteraard speculeren, en heeft hij dus geen voet om op te staan. Zoals de kaarten nu liggen, lijkt Paars-Wit bovendien weinig kans te maken op de absolute vetpotten van de Champions League. Dat dit Club & co tegen de borst zou stoten, stond in de sterren geschreven.

En dat gebeurde dus ook. Zo insinueerde manager Vincent Mannaert dat Anderlecht geen misbruik moet maken van de coronacrisis om jaren slecht werk enigszins goed te willen maken. Hij vindt dat ze er zelf moeten uitraken, en geeft hen zelfs een tip mee:  “Ze moeten naar het model van AA Gent werken. Die club is uit een financieel moeras geraakt door hard te werken en hun beste spelers te verkopen en te vervangen door goedkopere. Anderlecht moet ook zijn talenten ten gelde maken. Ze moeten hard werken en naar zichzelf kijken. Corona is niet verantwoordelijk voor hun precaire toestand”, klinkt het bij Sporza.

UPDATE 11u45

Het voorstel van Anderlecht deed al heel wat stof opwaaien, en was algemeen directeur van Club Brugge, Vincent Mannaert, de eerste om scherp te reageren. Hij krijgt nu echter tegenkanting van buur Cercle Brugge. Voorzitter Vincent Goemaere stelt op Twitter namelijk dat hij het een moedige beslissing vindt van Anderlecht om zich zo op te stellen: "Misschien vreemd, doch sterk dat ⁦Anderlecht dit aandurft, we hebben moedige beslissingen en mensen zoals ⁦Karel Van Eetvelt nodig in het belang van het Belgische voetbal", klinkt het namelijk. Een uitlating die toch best merkwaardig te noemen is.

LEES OOK: Compper viseert Vermeeren met snoeiharde uitspraken

Akkoord?

Meest recent

Anderlecht-aanpak met de grond gelijkgemaakt

Het rommelt nog steeds bij RSC Anderlecht. Vorige week was Kenneth Bornauw snoeihard in een ...

67
67
Hommeles bij Antwerp: Sonck spreekt Compper resoluut tegen

Het is hommeles bij Royal Antwerp FC. De trein blijft maar sputteren en Marvin Compper staat al een ...

67
67
‘Lukaku krijgt plots oude bekende als nieuwe Fener-coach’

Het loopt voor geen meter bij Fenerbahçe. De Turkse topclub zit in de hoek waar de klappen ...

44
44
Opvallend: Roméo Lavia en Eden Hazard slaan handen in elkaar

Roméo Lavia maakte enorm veel indruk tijdens de interlandperiode, maar bij Chelsea werd hij ...

37
37
Radja Nainggolan slaat ferm terug op beschuldigingen

Radja Nainggolan kent naast het veld een moeilijke periode. De 38-jarige middenvelder wacht mogelijk ...

17
17
Compper viseert Vermeeren met snoeiharde uitspraken

Royal Antwerp FC incasseerde afgelopen speeldag weer een ferme uppercut. Laagvlieger Cercle Brugge ...

70
70
'Genk loopt blauwtje: goudhaantje gratis richting exit'

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. Nadat de Limburgers zaterdag nog maar eens onderuit ...

167
167
Bijltjesdag in JPL: volgende coach op straat gezet

Het blijkt plots bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want amper enkele uren na het ontslag van ...

146
146
Poppen aan het dansen: machtsstrijd Anderlecht escaleert

RSC Anderlecht sloot een woelige week af met een deugddoende zege tegen Westerlo, maar of alles nu ...

319
319
'Club Brugge breekt record: monsterbod in aantocht'

Met acht doelpunten in zes wedstrijden heeft Nicolo Tresoldi een waanzinnige maand oktober achter de ...

290
290
Zware kater Antwerp: kopzorgen omtrent topaanwinst

Wie dacht dat Antwerp weer op de goede weg was na de zege tegen Charleroi kwam bedrogen uit, want op ...

124
124
Met dank aan De Mil: toptransfer op til bij AA Gent?

Door de nederlaag in Lommel, na de vroegtijdige bekerexit de eerste misstap pas in de competitie, is ...

128
128
Oorlogsverklaring aan pers: Coucke krijgt volle laag

Marc Coucke laat in het openbaar nog maar zelden zijn licht schijnen op de gang van zaken bij RSC ...

226
226
Bewogen weekend Belgische refs: Lardot velt verdict

Speeldag tien in de Jupiler Pro League leverde helaas een vrij bewogen weekend op voor de Belgische ...

189
189
'Klopjacht op Tresoldi: 4 grootmachten drukken door'

In januari mag hij naar verluidt onder geen beding vertrekken, maar Club Brugge zal toch alle moeite ...

257
257
Bruno versus Sibierski: tikkende tijdbom in Anderlecht

Danzij een 4-1 zege is de crisis weer even bezworen bij RSC Anderlecht, maar dat betekent niet dat ...

317
317
‘Topschutter van 10M: oude bekende volgt Tresoldi op’

Club Brugge heeft een opvolger voor Nicolò Tresoldi op het oog, en het is geen onbekende. Het ...

218
218
Geen genade: STVV zet De Meyer op straat

Na tien speeldagen is het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League een feit. ...

228
228
'Union in verzet: nieuwe tegenvaller dreigt'

Union deed afgelopen weekend een uitstekende zaak, want het profiteerde mee van de nederlaag van AA ...

113
113
Eén Rode Duivel maakt kans op plek in Wereldelftal vh Jaar

Vorige week mocht Harry Kane de Gouden Bal in ontvangst nemen, maar in de komende weken en maanden ...

101
101
Defour kiest duidelijke kant in vete Bornauw-Bruno

Anderlecht mag vorig weekend dan wel met 4-1 gewonnen hebben van Westerlo, maar daarmee lijkt de ...

259
259
Jonge Duivels bereiden EK voor met 2 topmatchen

De Jonge Duivels wisten in de vorige interlandperiode in september en oktober hun opdracht tot een ...

53
53
'Grote verrassing: Dender gaat lopen met CEO Lommel'

FCV Dender hoopt om snel terug te keren op het hoogste niveau, nadat het vorig seizoen degradeerde ...

142
142
Antwerp weet opnieuw belangijke pion te strikken

Antwerp kent een lastig seizoensbegin en heeft vijf van zijn zes laatste competitiewedstrijden ...

248
248
'Conflict WK U17: Mignolet slaat terug naar Anderlecht'

Op 19 november gaat in Qatar het WK U17 van start. Daar zullen ook de Jonge Duivels weer aanwezig ...

1003
1003

Meer sportnieuws