Op zoek naar opvolgers voor David: 5 potentiële kandidaten

848
Op zoek naar opvolgers voor David: 5 potentiële kandidaten

FC Barcelona, Arsenal, Bayern München of toch Ajax? De topclubs staan in de rij voor Jonathan David, het Canadese goudhaantje van AA Gent. In 2018 kwam de polyvalente aanvaller transfervrij over van Ottowa ISC. Na 83 officiële wedstrijden voor de Buffalo's, gespijsd met 37 doelpunten en 15 assists, lijkt hij komende zomer een lucratieve transfer te maken. En moet Michel Louwagie dus op zoek naar een vervanger.


Uiteraard lopen in de Ghelamco Arena ook nog Roman Bezus en Giorgi Chakvetadze rond, maar wanneer Gent de jackpot vangt voor David zal het plots 25 minstens miljoen rijker zijn. Kapitaal dat dus best wijselijk geïnvesteerd worden in een opvolger. Wij maakten een shortlist met vijf kwalitatieve kandidaten die zich in een realistische prijsklasse tussen vier en zeven miljoen euro bevinden. En net als David gemakkelijk een doelpunt maken, vaak assists uitdelen én een goede dribbel in de voeten hebben. Ook polyvalentie is een troef, net zoals progressiemarge op jonge leeftijd. Op basis van al deze criteria kwamen de volgende vijf namen uit de bus:

Karim ADEYEMI (RB Salzburg)

RB Salzburg heeft een neus voor talent, dus als kwaliteitsstempel kan het alvast tellen. Karim Adeyemi (18) is één van die opkomende youngsters bij de Oostenrijkse topclub, waar hij in 2018 als 16-jarig broekventje arriveerde. Toch had Salzburg toen al 3,35 miljoen over voor de Duitse jeugdinternational, die zoals gewoonlijk eerst gestald werd bij satellietclub in tweede klasse FC Liefering. Daar trof de linkspoot 15 keer raak in 34 competitieduels, tussendoor maakte hij indruk in de UEFA Youth League.



Adeyemi scoorde onder meer twee goals én leverde een assist af tegen KRC Genk, dus op de Belgische velden is hij geen onbekende. Na nieuwjaar achtte hoofdcoach Jesse Marsch de tijd dan ook al rijp om hem terug naar de Red Bull Arena te halen, waar hij al geregeld op de bank zat en zijn grote debuut vierde in de Europa League tegen Eintracht Frankfurt. Het grote talent toonde zich klaar voor nog meer speelminuten, maar daar stak het coronavirus dus een stokje voor. Vandaag zeven miljoen waard.

Ryan CHRISTIE (Celtic FC)

De oudste speler in onze lijst, maar Ryan Christie is nu eenmaal een laatbloeier. De 25-jarige spelmaker staat al sinds 2015 onder contract bij Celtic, maar pas dit seizoen wist hij er helemaal te ontploffen. Uitleenbeurten aan Inverness en Aberdeen zorgden dus duidelijk voor de broodnodige ervaring, waar zowel de Schot zelf als zijn werkgever nu de vruchten van plukt. Net als zijn land in het algemeen, want bondscoach Craig Brown liet al verstaan dat Christie een van de grote leiders in zijn elftal moet worden.

De cijfers zijn dan ook niets minder dan fenomenaal. Net als David is de sterkhouder van Celtic zowel afwerker áls aangever, met 19 doelpunten en 16 assists op zijn naam. Geen wonder dat de elfvoudig international unaniem dé revelatie van het seizoen wordt genoemd in de Scottish Premiership, waar de coronacrisis natuurlijk eveneens een schaduw werpt over de rest van de campagne. Virus of niet, de waarde van Christie katapulteerde alvast van een schamele 1,25 miljoen tot maar liefst zes miljoen.

Ahmed KUTUCU (Schalke 04)

Hét boegbeeld van de jeugdwerking bij Schalke 04. Op jonge leeftijd werd Ahmed Kutucu weggeplukt bij Rot-Weiss Essen, waarna hij alle reeksen in Gelsenkirchen doorliep. Bij de U17 en U19 vond de aanvaller van Turkse origine, die daar al één cap achter zijn naam heeft staan, blindelings de weg naar het doel. Een debuut bij de hoofdmacht kon niet lang op zich laten wachten en volgde al op 18-jarige leeftijd in de Champions League tegen Lokomotiv Moskou. Kort daarna proefde hij voor het eerst van de Bundesliga.



Dit seizoen werd Kutucu steeds meer ingezet door coach David Wagner, weliswaar vooral als invaller, en tekende hij al voor drie doelpunten en twee assists. Zijn ambities reiken echter verder. Volgens Duitse media acht de 20-jarige aanvaller, die zich net als David ook in een lagere rol uit de slag trekt, stilaan klaar voor een basisplaats bij Die Königsblauen. Medio 2022 loopt zijn contract af, dus mocht die kans er niet meteen inzitten kan Gent wie weet wel toeslaan. Zijn actuele marktwaarde bedraagt zes miljoen.

Sontje HANSEN (Ajax)

Nog maar 17, maar Misjonne 'Sontje' Hansen beschikt reeds over een imposant palmares. Een jaar geleden werd hij Europees Kampioen met de U17 van Oranje, enkele maanden later kroonde de ruwe diamant zich tot de topschutter van het WK U17. Het mag dus duidelijk wezen dat het Ajax-talent nu al enorme kwaliteiten bezit, en bijgevolg een grote toekomst voor zich heeft. In december liet Erik ten Hag hem dan ook al voor het eerst invallen bij de Amsterdamse hoofdmacht. Scoren lukte toen nog niet.

Het lijkt slechts een kwestie van tijd, al loopt Hansen zijn contract in de Johan Cruijff ArenA volgend jaar wel al af. Ajax zit dan ook in hetzelfde schuitje als Anderlecht met Jérémy Doku, die eveneens pas na zijn 18de verjaardag een volwaardig profcontract kan tekenen. Bovendien wordt ook dit goudhaantje al gevolgd door de absolute top in Europa. Toch opteert Hansen, wiens waarde op amper vier miljoen wordt geschat, allicht liever voor een garantie op speelminuten. Een potentiële ruildeal in de maak?

Carlos FERNANDEZ (Granada)

Opnieuw een rasecht jeugdproduct van zijn huidige werkgever, want Carlos Fernandez doorliep alle jeugdreeksen van Sevilla. En scoorde er aan de lopende band. Toenmalig coach Unai Emery liet hem op amper 17-jarige leeftijd dan ook een eerste keer proeven van het grote werk in La Liga. In 2016 scoorde de Spanjaard echter de ligamenten van zijn knie, waardoor zijn evolutie een serieuze knauw kreeg. De voorbije jaren werd hij uitgeleend aan achtereenvolgens Deportivo La Coruna en Granada.



Bij die laatste vond de intussen 23-jarige aanvaller dit seizoen zijn beste vorm terug met acht doelpunten en vier assists, iets wat ook zijn moederclub niet is ontgaan. Sevilla zou immers van plan zijn hem volgend jaar zijn kans te gunnen, mede omdat huidige spitsen Luuk de Jong (zes goals), Youssef En-Nesyri (vier stuks) en Chicharito (drie treffers) niet aan de verwachtingen voldoen. Toch is gezien al die concurrentie ook een vertrek niet uitgesloten. Zijn marktwaarde is met vier miljoen alleszins meer dan doenbaar.

LEES OOK: ‘Belgische terugkeer? Transferstrijd Balikwisha barst los’

🚀

Wie is volgens u de geschikte opvolger voor David?

Meest recent

Club shopt bij Kompany: opvallende transferdetail lekt uit

Even leek het erop dat Club Brugge na de komst van Matteo Dams klaar was met zijn transferwerk aan ...

12
12
Hans Vanaken emotioneel: boodschap Club raakt diep

Hij heeft in Brugge intussen zowat alles meegemaakt. Grote overwinningen, prijzen, moeilijke ...

68
68
Engeland schrikt van bekentenis Tielemans: “Wat?”

Een luchtige uitspraak van Youri Tielemans zorgt plots voor ophef in Engeland. Na de pijnlijke ...

102
102
'Club Brugge zet record scherper: kaap van 50 miljoen'

Vooraf werd al aangekondigd dat Club Brugge wel eens een bijzonder drukke zomer tegemoet kon gaan. ...

285
285
Lardot velt verdict: Antwerp en Club Brugge bevoordeeld?

Afgelopen weekend stond in de Jupiler Pro League speeldag drie op het programma. Zoals gebruikelijk ...

469
469
Sam Kerkhofs bracht Steven Defour op een verrassend pad

Steven Defour heeft door de jaren heen heel wat meegemaakt, zowel op als naast het voetbalveld. De ...

69
69
'Ahoka neemt afscheid: Antwerp all-in voor vervanger'

Terwijl de fans nog altijd aan het bekomen zijn, gaat Antwerp na het knotsgekke 4-4 gelijkspel tegen ...

208
208
'Club Brugge pakt uit: winger Bayern medisch gekeurd'

Ruim een week voor het sluiten van de transfermarkt leek het inkomend huiswerk van Club Brugge al ...

521
521
Marc Coucke verrast iedereen met plotse gezinsuitbreiding

Marc Coucke vierde wederom feest dit weekend. De ondernemer nam de bekende restaurantketen Amadeus ...

206
206
Kwalijk gerucht: 'Trainer kreeg commissie op transfer Club'

Bij Club Brugge lijken ze voorlopig klaar te zijn met hun inkomende transferhuiswerk, tenzij ze ...

250
250
Debast eindelijk weer voetballer: "Het was niet makkelijk"

Rudi Garcia rekende de voorbije dagen af met de voetbalbond na zijn ontslag als bondscoach van de ...

37
37
Doku haalt stevig uit naar Rudi Garcia

De Rode Duivels beginnen in september aan hun nieuwe campagne in de Nations League met Mark van ...

513
513
'Nieuwe twist: Lille krijgt volgende bod op Fernandez-Pardo'

Het is een zeer bewogen zomer voor Matias Fernandez-Pardo. De 21-jarige aanvaller was eerst de grote ...

90
90
Borkelmans heeft zeer straffe uitdaging beet

Sinds zijn passage als assistent van Marc Wilmots bij de Rode Duivels is er in de Belgische ...

66
66
Ruben Van Gucht maandenlang gevolgd: opmerkelijke onthulling

Ruben Van Gucht blijft schijnbaar overal opduiken. Controversieel of niet, aan aandacht ...

68
68
Schotse baas komt met straffe onthulling over Pocognoli

Sébastien Pocognoli heeft deze zomer na zijn vertrek bij AS Monaco snel een nieuwe uitdaging ...

79
79
'Dilemma voor Standard na plotse transferaanbieding'

Standard is na drie speeldagen nog ongeslagen, al zullen ze in Luik wellicht gehoopt hebben op meer ...

229
229
'Man City plant enorme transferbom met De Jong'

Er viel deze zomer al heel wat transfervuurwerk te noteren in de Premier League en dat lijkt nog ...

196
196
'Arsenal zet ook Rode Duivel nog op verlanglijst'

Arsenal heeft zijn start dit seizoen niet gemist. Zowel in de Community Shield tegen Manchester City ...

122
122
'Club Brugge slikt domper in dossier Ordoñez'

Het is bij Club Brugge al een zeer bewogen transferzomer geweest en er lijkt nog één ...

626
626
Amorim verrast met rollen voor Moreira en Saelemaekers

AC Milan is afgelopen weekend zijn seizoen goed begonnen. De Rossoneri pakte in hun ...

109
109
Union heeft nieuwe Europese thuishaven beet

Donderdag hopen Anderlecht, STVV en AA Gent hun ticket voor hun respectievelijke Europese league ...

101
101
Transferitis in Mechelen: Raman haalt uit naar maats

KV Mechelen was vorig seizoen nog één van de revelaties in de Jupiler Pro League en ...

685
685
Titelstrijd nu al gestreden? Vandenbempt maakt zich zorgen

Na de derde speeldag in de Jupiler Pro League zijn er nog drie teams die met het maximum van de ...

477
477
'Standard alsnog verlost van overbodige grootverdiener'

Voor Standard belooft het nog een bewogen einde van de zomerse transferperiode te gaan worden. Op ...

121
121

Meer sportnieuws