Anderlecht keert zijn kar: belangrijke rol Verschueren

door
Anderlecht keert zijn kar: belangrijke rol Verschueren

Als er één club achter de dreigementen van de UEFA jegens de Jupiler Pro League staat, dan is het wel RSC Anderlecht. Sporting wilde namelijk via de play-offs graag nog Europees voetbal halen. Maar er is meer. 

Naast het waterkansje om Europees voetbal te halen, betekent de stopzetting van de JPL ook een stevige daling van inkomsten. En ook al had Sporting de kaarten niet meer in eigen handen om play-off 1 te halen, het was nog steeds hét grote doel van dit seizoen. Daarom keek voorzitter Marc Coucke meteen naar de UEFA toen de Pro League besliste om de Belgische competitie stil te leggen, al moet dat volgende week nog officieel bekrachtigd worden.

Volgens Het Nieuwsblad weet Anderlecht dat een stroming van Europese clubs uit Engeland, Spanje, Italië en Duitsland er ook nog over nadenkt om het seizoen te kunnen afwerken voor augustus 2020. Desnoods zonder publiek, maar op deze manier mislopen de desbetreffende competities eventuele schadeclaims van tv-zenders en andere media. En kunnen er alsnog wedstrijdrecettes en andere inkomsten worden gegenereerd.

Anderlecht hoopt dan ook via Michaël Verschueren, wiens rol danig werd ingeperkt de voorbije weken, een stopzetting van de competitie tegen te gaan. Zoals bekend is Verschueren al sinds 2013 bestuurslid, én zelfs financieel verantwoordelijke van de ECA (European Club Association), een overkoepelde werkgroep waar clubs zoals PSG, FC Barcelona, Juventus en Ajax worden vertegenwoordigd. Volgens Het Nieuwsblad kan de ECA de koers van de UEFA stevig beïnvloeden. En misschien ook het huidig seizoensverloop van de Belgische competitie?

UPDATE 07/04

Het lijkt er dan toch op dat Anderlecht zijn kar heeft gekeerd in zijn strijd om nog verder te willen voetballen. Dat blijkt uit de woorden van CEO Karel Van Eetvelt. Meer zelfs. Hij stelt dat Verschueren inderdaad zal gaan lobbyen bij de UEFA, maar dan wel om het algemene Belgische standpunt te verdedigen: “Michael Verschueren de beslissing van de Jupiler Pro League bij zijn collega’s van de ECA met alle goeie argumenten verdedigen. De UEFA heeft geen juridische grond om Belgische clubs uit de Europese bekers te were”, klinkt het op de webstek van Paars-Wit.

Verschueren zal bij de UEFA dus trachten om sancties te vermijden voor de Belgische clubs: “Elk land heeft zijn eigen dynamiek om met dit soort crisissituaties om te gaan. Wij gaan de landen die erop hopen om de competitie nog wel af te werken, niet de les spellen, maar wij gaan wel de Belgische beslissing verdedigen. Voor wie er mocht aan twijfelen, Michael Verschueren zal een waardige pleitbezorger van het Belgische standpunt zijn.”

LEES OOK: Hubert en Pocognoli plots op bezoek bij… Kompany

Knap van Anderlecht?

Meest recent

Weer einde tijdperk: City bevestigt vertrek sleutelspeler

Bij Manchester City kwam er vorige zomer al een einde aan een tijdperk met het vertrek van Kevin De ...

35
35
Stijnen zet Patro na pijnlijke dag met voeten op de grond

In de Challenger Pro League kent de reguliere competitie in de komende twee weken zijn ontknoping. ...

23
23
Mysterie rond rode kaart: exate woorden Camara onthuld

Scheidsrechtersbaas Jonathan Lardot gaf tijdens de interlandbreak aan dat hij het niveau van de ...

35
35
Pocognoli zet zegereeks verder, Inter haalt zwaar uit

Er stonden ook op zondagavond nog enkele interessante affiches op het programma in het buitenland. ...

46
46
'Real verandert gedacht en schrapt twee kleppers'

Real Madrid beleefde een pijnlijk weekend met een verrassende nederlaag in Mallorca. Het maakte nog ...

42
42
Charaï blijft kritisch ondanks sterke start Westerlo

De Europe Play-Off lijkt een competitie op twee snelheden te worden. Op de eerste speeldag klopten ...

14
14
Charleroi genaaid door ref: "Hij kwam zich excuseren"

Ook in de play-offs blijft de miserie van Charleroi verder duren. De Carolo's konden al sinds 31 ...

34
34
'Club kent prijskaartje voor gedroomde opvolger Mignolet'

Bij Club Brugge viel er deze week een bommetje met de aankondiging van Simon Mignolet dat hij het na ...

310
310
Ex-ref ziet Union goed wegkomen: "Penalty én tweede geel"

De Champions' Play-Off werd zaterdagavond afgetrapt met een zege van Union tegen STVV. De ...

135
135
Westerlo klopt Charleroi na bizarre rode kaart

In de Europe Play-Off blijft Westerlo in de nek hijgen van leider Genk. De Kemphanen namen zondag ...

36
36
'PSG gaat all-in voor Rode Duivel'

Vorig seizoen wist Paris Saint-Germain na talloze vruchteloze pogingen eindelijk de Champions League ...

89
89
‘Transferbreuk verrast iedereen: Club Brugge wil toeslaan’

Wat begon als moeilijke contractonderhandelingen, dreigt stilaan uit te monden in een transferbreuk. ...

414
414
Club-bestuur voert druk op: "De voorzitter kennende ..."

Club Brugge begint maandag tegen RSC Anderlecht aan zijn weken van de waarheid. In de Champions' ...

180
180
Sensatie in halve finales FA Cup, Castro-Montes nekt Theate

Ook op de buitenlandse velden werd dit weekend de laatste rechte lijn van het seizoen ingezet. In ...

31
31
Waanzinnige misser Essevee: Colpaert geeft reactie

Zulte Waregem is er niet in geslaagd om zijn campagne in de Relegation Play-Offs te openen met een ...

72
72
Onthuld: zó spreken Bayern-spelers off the record over Kompany

Vincent Kompany levert uitstekend werk af als hoofdcoach bij Bayern München. De spectaculaire ...

374
374
Toekomstsignaal? Opvallende afwezigen in selectie Club

Club Brugge opent maandagnamiddag zijn campagne in de Champions' Play-Offs. En er staat meteen ...

361
361
CPL: frustrerende namiddag Patro, Stijnen voortijdig naar binnen

In de Challenger Pro League draait de ontknoping van de reguliere competitie op volle toeren. ...

102
102
Kassa kassa in JPL: 120 miljoen voor vier smaakmakers

De Jupiler Pro League geldt al jaren als een ideale springplank richting de Europese topcompetities. ...

296
296
Opschudding na Union-STVV: "Ongelooflijk op dit niveau"

Union SG heeft zijn start in de Champions' Play-Offs niet gemist. De winnaar van de reguliere ...

363
363
'United grijpt hard in: Lammens krijgt cruciaal transfernieuws'

Ook bij Manchester United werd van de afgelopen interland-break gebruik gemaakt om de ...

501
501
Thorgan weg bij Anderlecht? "Als je zijn fysieke data ziet ..."

RSC Anderlecht opent maandagnamiddag zijn campagne in de Champions' Play-Offs met een bezoek aan ...

381
381
'Flick helemaal verloren: Barça in actie voor superaanwinst'

FC Barcelona wil zich in de komende weken verzekeren van de Spaanse titel én de Champions ...

129
129
Feyenoord faalt: PSV vanuit zetel kampioen van Nederland

PSV heeft zich voor de derde keer op rij tot Nederlands gekroond. Dat zat er natuurlijk al een hele ...

50
50
Beerschot vs. Kortrijk: promotiestrijd beslist voor BAS?

Terwijl de Play-Offs in de Jupiler Pro League op gang zijn getrapt, is de ontknoping van de ...

736
736

Meer sportnieuws