Anderlecht keert zijn kar: belangrijke rol Verschueren

door
Anderlecht keert zijn kar: belangrijke rol Verschueren

Als er één club achter de dreigementen van de UEFA jegens de Jupiler Pro League staat, dan is het wel RSC Anderlecht. Sporting wilde namelijk via de play-offs graag nog Europees voetbal halen. Maar er is meer. 

Naast het waterkansje om Europees voetbal te halen, betekent de stopzetting van de JPL ook een stevige daling van inkomsten. En ook al had Sporting de kaarten niet meer in eigen handen om play-off 1 te halen, het was nog steeds hét grote doel van dit seizoen. Daarom keek voorzitter Marc Coucke meteen naar de UEFA toen de Pro League besliste om de Belgische competitie stil te leggen, al moet dat volgende week nog officieel bekrachtigd worden.

Volgens Het Nieuwsblad weet Anderlecht dat een stroming van Europese clubs uit Engeland, Spanje, Italië en Duitsland er ook nog over nadenkt om het seizoen te kunnen afwerken voor augustus 2020. Desnoods zonder publiek, maar op deze manier mislopen de desbetreffende competities eventuele schadeclaims van tv-zenders en andere media. En kunnen er alsnog wedstrijdrecettes en andere inkomsten worden gegenereerd.

Anderlecht hoopt dan ook via Michaël Verschueren, wiens rol danig werd ingeperkt de voorbije weken, een stopzetting van de competitie tegen te gaan. Zoals bekend is Verschueren al sinds 2013 bestuurslid, én zelfs financieel verantwoordelijke van de ECA (European Club Association), een overkoepelde werkgroep waar clubs zoals PSG, FC Barcelona, Juventus en Ajax worden vertegenwoordigd. Volgens Het Nieuwsblad kan de ECA de koers van de UEFA stevig beïnvloeden. En misschien ook het huidig seizoensverloop van de Belgische competitie?

UPDATE 07/04

Het lijkt er dan toch op dat Anderlecht zijn kar heeft gekeerd in zijn strijd om nog verder te willen voetballen. Dat blijkt uit de woorden van CEO Karel Van Eetvelt. Meer zelfs. Hij stelt dat Verschueren inderdaad zal gaan lobbyen bij de UEFA, maar dan wel om het algemene Belgische standpunt te verdedigen: “Michael Verschueren de beslissing van de Jupiler Pro League bij zijn collega’s van de ECA met alle goeie argumenten verdedigen. De UEFA heeft geen juridische grond om Belgische clubs uit de Europese bekers te were”, klinkt het op de webstek van Paars-Wit.

Verschueren zal bij de UEFA dus trachten om sancties te vermijden voor de Belgische clubs: “Elk land heeft zijn eigen dynamiek om met dit soort crisissituaties om te gaan. Wij gaan de landen die erop hopen om de competitie nog wel af te werken, niet de les spellen, maar wij gaan wel de Belgische beslissing verdedigen. Voor wie er mocht aan twijfelen, Michael Verschueren zal een waardige pleitbezorger van het Belgische standpunt zijn.”

LEES OOK: Marc Coucke gooit alles op tafel: "Ruim 30.000 zijn het er!"

Knap van Anderlecht?

Meest recent

'Over & out: dure flop pakt koffers bij Anderlecht'

Achter de schermen blijkt Olivier Renard al druk in de weer met de voorbereiding van de aanstaande ...

78
78
WK-kwalificaties: doelpuntenkermis doorheen Europa

Tegen het bescheiden Liechtenstein moeten de Rode Duivels zich dinsdag zien te verzekeren van een ...

20
20
Garcia doet boekje open over 'conflict' met Mannaert

Naar eigen zeggen is er geen haar op zijn hoofd die eraan twijfelt dat het WK-ticket dinsdag tegen ...

79
79
KRC Genk pakt uit met record: kaap van 100 miljoen bereikt

Extra trofeeën in de prijzenkast leverde het de voorbije jaren niet meer op, maar de stabiele ...

69
69
Marc Coucke gooit alles op tafel: "Ruim 30.000 zijn het er!"

Marc Coucke is een naam die ondertussen klinkt als een klok in heel België. De man maakte ...

481
481
'Afscheid Deschamps: Frankrijk krijgt nieuwe topbondscoach'

Frankrijk trekt komende zomer opnieuw als één van de favorieten voor de eindzege naar ...

69
69
Géén WK voor Rode Duivel? "Dan liever De Cat meenemen"

In theorie kan het dinsdagavond nog foutlopen tegen Liechtenstein, maar niemand die nog twijfelt aan ...

136
136
'Eén Duivel teleurgesteld door aanvoerdersrol Vanaken'

Indien Youri Tielemans dinsdagavond andermaal niet start, wordt het uitkijken naar wie dit keer de ...

421
421
'Tzolis niet meer te houden: transfersom nu al gelekt'

Club Brugge slaagde er afgelopen zomer in om Christos Tzolis nog een jaartje aan boord te ...

532
532
Lijdensweg Lavia: opzienbarende transferonthulling duikt op

De Rode Duivels kunnen ook tijdens de huidige interland-periode geen beroep doen op Roméo ...

166
166
Grote zorgen bij Rode Duivels: "Slechtste sinds ... 2012"

Mathematisch gezien kan het nog mislopen, maar niemand die echt nog twijfelt aan de WK-kwalificatie ...

262
262
'Duitsers duwen door: exact prijskaartje De Cat onthuld'

Er gaat momenteel haast geen dag voorbij of een nieuwe grootmacht komt op de proppen voor Nathan De ...

507
507
'Smaakmaker verlaat Club Brugge: deal in stroomversnelling'

Club Brugge mag stilaan vrezen voor een heuse leegloop tijdens de wintermercato, want tal van ...

603
603
Complete chaos bij VTM: Deschacht reageert verbijsterd

Sinds het einde van zijn actieve voetbalcarrière heeft Olivier Deschacht zijn plaats stevig ...

146
146
'Hasi velt verdict: Anderlecht dumpt aanwinst Renard'

De wintermercato opent pas binnen anderhalve maand zijn deuren, maar RSC Anderlecht blijkt nu al ...

662
662
Pech voor Garcia: steunpilaar Rode Duivels haakt af

Zaterdag bleven de Rode Duivels steken op een 1-1 gelijkspel in Kazachstan. Een afgesloten ...

322
322
Bayern ontploft: Duitsers vrezen drama voor De Cat

Nathan De Cat staat op een kruispunt dat zijn hele carrière kan maken of kraken. In Duitsland ...

462
462
Garcia stevig: "Anders ben je geen fan van de Rode Duivels"

Rudi Garcia heeft zijn persbabbel met flinke tegenzin afgewerkt. De Franse coach van de Rode Duivels ...

89
89
Raskin voert druk op: "Anders geen plaats op het WK"

Nicolas Raskin staat voor een zeer leuk duel. Hij neemt het met de Rode Duivels morgen op tegen ...

62
62
Gepikeerde Garcia scherp over uithaal Doku en forse kritiek

Rudi Garcia kreeg na het 1-1-gelijkspel tegen Kazachstan bakken kritiek over zich heen. Deels ...

270
270
Marc Wilmots slaat toe met volgende topdeal

Marc Wilmots heeft een volgende slag weten te slaan. Standard heeft een van zijn sterkhouders immers ...

106
106
Nederland 'ontdekt' Kompany: "Blij met 10de keuze"

Vincent Kompany is anno 2025 een van de betere trainers in Europa. Na passages bij RSC Anderlecht en ...

302
302
De Cat naar München? Sterke man Bayern reageert

Nathan De Cat wordt ondertussen aan zowat elke Europese subtopper gelinkt, met daarbij ook nog eens ...

252
252
FC Barcelona verrast iedereen met gigantisch groot nieuws

FC Barcelona heeft vandaag groot nieuws meegedeeld. De Catalanen zullen komend weekend immers terug ...

108
108
Marbella komt met update over blessure Vanheusden

Zinho Vanheusden viel onlangs uit met een knieblessure. Er werd meteen gevreesd voor een lange ...

97
97

Meer sportnieuws