Anderlecht keert zijn kar: belangrijke rol Verschueren

door
Anderlecht keert zijn kar: belangrijke rol Verschueren

Als er één club achter de dreigementen van de UEFA jegens de Jupiler Pro League staat, dan is het wel RSC Anderlecht. Sporting wilde namelijk via de play-offs graag nog Europees voetbal halen. Maar er is meer. 

Naast het waterkansje om Europees voetbal te halen, betekent de stopzetting van de JPL ook een stevige daling van inkomsten. En ook al had Sporting de kaarten niet meer in eigen handen om play-off 1 te halen, het was nog steeds hét grote doel van dit seizoen. Daarom keek voorzitter Marc Coucke meteen naar de UEFA toen de Pro League besliste om de Belgische competitie stil te leggen, al moet dat volgende week nog officieel bekrachtigd worden.

Volgens Het Nieuwsblad weet Anderlecht dat een stroming van Europese clubs uit Engeland, Spanje, Italië en Duitsland er ook nog over nadenkt om het seizoen te kunnen afwerken voor augustus 2020. Desnoods zonder publiek, maar op deze manier mislopen de desbetreffende competities eventuele schadeclaims van tv-zenders en andere media. En kunnen er alsnog wedstrijdrecettes en andere inkomsten worden gegenereerd.

Anderlecht hoopt dan ook via Michaël Verschueren, wiens rol danig werd ingeperkt de voorbije weken, een stopzetting van de competitie tegen te gaan. Zoals bekend is Verschueren al sinds 2013 bestuurslid, én zelfs financieel verantwoordelijke van de ECA (European Club Association), een overkoepelde werkgroep waar clubs zoals PSG, FC Barcelona, Juventus en Ajax worden vertegenwoordigd. Volgens Het Nieuwsblad kan de ECA de koers van de UEFA stevig beïnvloeden. En misschien ook het huidig seizoensverloop van de Belgische competitie?

UPDATE 07/04

Het lijkt er dan toch op dat Anderlecht zijn kar heeft gekeerd in zijn strijd om nog verder te willen voetballen. Dat blijkt uit de woorden van CEO Karel Van Eetvelt. Meer zelfs. Hij stelt dat Verschueren inderdaad zal gaan lobbyen bij de UEFA, maar dan wel om het algemene Belgische standpunt te verdedigen: “Michael Verschueren de beslissing van de Jupiler Pro League bij zijn collega’s van de ECA met alle goeie argumenten verdedigen. De UEFA heeft geen juridische grond om Belgische clubs uit de Europese bekers te were”, klinkt het op de webstek van Paars-Wit.

Verschueren zal bij de UEFA dus trachten om sancties te vermijden voor de Belgische clubs: “Elk land heeft zijn eigen dynamiek om met dit soort crisissituaties om te gaan. Wij gaan de landen die erop hopen om de competitie nog wel af te werken, niet de les spellen, maar wij gaan wel de Belgische beslissing verdedigen. Voor wie er mocht aan twijfelen, Michael Verschueren zal een waardige pleitbezorger van het Belgische standpunt zijn.”

LEES OOK: Vandenbempt kiest verkeerde richting: verbijstering alom

Knap van Anderlecht?

Meest recent

Zulte Waregem kondigt eerste zomertransfer aan

Voor Zulte Waregem eindigde de reguliere competitie met een afknapper, want ondanks een zege tegen ...

4
4
'Straffe wending: Brys mag alsnog naar WK'

Voor Marc Brys zijn de voorbije twee jaar turbulent geweest. Hij ging in april 2024 aan de slag als ...

20
20
Alles op play-offs: opmerkelijke voorbereiding AA Gent

Nu de interlandbreak voorbij is, worden alle ogen weer op de Jupiler Pro League gericht. Komend ...

24
24
Geen WK: Denemarken beslist over ontslag Riemer

Dinsdagavond werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld. Enkele grote landen beten daarbij in ...

23
23
Scout Man Utd gooit alles op tafel over transfer Lammens

Groot was de verbazing in Engeland vorige zomer toen Manchester United besloot om 21 miljoen euro op ...

66
66
Ex-speler haalt uit: "Dat was Anderlecht onwaardig"

Anderlecht blijft hofleverancier van de Rode Duivels, tenminste als we afgaan op het aantal ...

42
42
'Alarmbellen bij KBVB: zware crisis loert om hoek'

De Rode Duivels vertoefden de voorbije dagen in de Verenigde Staten om zich zo in optimale ...

94
94
'Datum voor terugkeer Lukaku bij Napoli bekend'

De voorbije dagen was er heel wat te doen omtrent Romelu Lukaku. De topschutter aller tijden trok ...

105
105
'KRC Genk verlengt contract: transfer in de maak?'

KRC Genk nam eerder deze week afscheid van Luc Hooybergs als CEO. Komende zomer staat er wellicht ...

268
268
Play-Offs barsten los: aanduidingen refs bekend

Vanaf komend weekend gaat het om de knikkers in de Jupiler Pro League. Intussen maakte de ...

258
258
'Club Brugge brengt bod uit op peperdure linksback'

Club Brugge moet komende zomer terug naar de tekentafel, want tal van smaakmakers zetten dan allicht ...

392
392
Mannaert onthult: Genk-revelatie op radar Rode Duivels

Wie niet van de partij was tijdens het oefenkamp van de Rode Duivels in de Verenigde Staten, mag ...

336
336
'Bliksemtransfer Hazard: concurrentie op de loer'

Wie dacht dat Thorgan Hazard en RSC Anderlecht er wel zouden uitgeraken zonder zaakwaarnemer en ...

271
271
Degryse keihard voor Duivel: “Hij is zwakste van allemaal”

De Rode Duivels hadden een goed gevoel na de klinkende 2-5-zege tegen de Verenigde Staten, maar dat ...

320
320
'Real lacht in vuistje: miljoenenkorting op deal'

Real Madrid voerde de voorbije jaren al een stevige verjonging van zijn elftal door en de ...

89
89
'Bikkelharde strijd: 7 Duivels voor één WK-ticket'

De Rode Duivels speelden woensdag in de vroege ochtend 1-1 gelijk tegen Mexico en rondden daarmee ...

202
202
Straffe wending rond Lukaku? "Marc Coucke, bel nu!"

De komende dagen lijken bepalend te gaan worden voor de toekomst van Romelu Lukaku, zowel op korte ...

293
293
'Inter in actie: Chivu vraagt persoonlijk om Rode Duivel'

Zes Belgen droegen ooit het shirt van Inter, met Romelu Lukaku als laatste in het seizoen 2022/23. ...

68
68
Wereldtopper voor Duivels: "Hij wordt één van de besten"

De Rode Duivels sloten dinsdagnacht hun stage in de Verenigde Staten af met een gelijkspel tegen ...

128
128
Nieuw probleem voor competitieformat duikt op

De voorbije dagen barstte de discussie omtrent het competitieformat van de Jupiler Pro League en ...

189
189
'Beerschot bibbert: sterkhouder vertrekt alsnog'

Na een moeilijke periode lijkt de toekomst Beerschot weer toe te lachen. Na de overname door een ...

200
200
De Bruyne spreekt voor het eerst over Lukaku-rel

De Rode Duivels speelden in de nacht van dinsdag op woensdag 1-1 gelijk tegen Mexico en zetten ...

70
70
TRANSFERUURTJE: 'Union grijpt naast droom, Hazard out bij Anderlecht'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

283
283
Racismeschandaal in Spanje ontploft: Yamal in shock

Spanje nam het in een oefenwedstrijd op tegen Egypte in een oefenwedstrijd. Op het veld bleef het ...

128
128
Hubert en Pocognoli plots op bezoek bij… Kompany

Het is interlandperiode dus dan is er ook voor de coaches tijd om zaken op orde te stellen. Zo zijn ...

40
40

Meer sportnieuws