Roef en Van den Buijs op de radar van Belgische eersteklasser?

518 stemmen
Roef en Van den Buijs op de radar van Belgische eersteklasser?

Door de financiële impact van de coronacrisis zijn transfervrije spelers heel erg in trek bij de Belgische clubs. KV Mechelen heeft alvast twee transfervrije Belgen op zijn verlanglijstje staan. Volgens onze bronnen staan Davy Roef (RSC Anderlecht) en Dario Van den Buijs (Heracles) met stip genoteerd.


Beiden zijn vanaf 1 juli een vrije speler en dat opent perspectieven. KVM is voor beide posities op zoek naar versterking. Bram Castro verlaat KVM als vrije doelman en Yannick Thoelen is nog maanden buiten strijd. Roef, die eerder een goede indruk achterliet bij Waasland-Beveren, is een grote kandidaat om het Mechelse doel te gaan verdedigen. Er is wel zeer veel concurrentie van andere ploegen in België en ook in het buitenland. De Maneblussers hebben nog meerdere doelmannen op hun shortlist staan, waaronder Jonathan De Bie van Tottenham. Jens Teunckens kan ook een interessante piste zijn, aangezien hij einde contract is bij Antwerp.

Concurrentie
Van den Buijs stond al drie keer op de shortlist van KV Mechelen. De 24-jarige linksvoetige verdediger kende geen makkelijk seizoen bij Heracles – 5 basisplaatsen en 7 invalbeurten – en twijfelt om bij te tekenen. De verdediger was het seizoen daarvoor nog een revelatie bij de Nederlandse eersteklasser en hij zou Arjen Swinkels stilaan kunnen opvolgen. Die wordt komend seizoen 36 jaar en hij gaat mogelijk nog één jaar bijtekenen.

Maar ook hier: voor Van den Buijs is er veel interesse van andere Belgische én Nederlandse ploegen. In de wandelgangen wordt ook Zulte Waregem (weer) genoemd, dat op zoek is naar een linksvoetige verdediger. Daardoor denkt het ook aan Amine Khammas van KRC Genk, maar die tekent wellicht een nieuw contract bij de Limburgers.


LEES OOK: 'KV Mechelen laat goalgetter rijpen, nieuwe keeper Westerlo'

Zal Roef volgend seizoen in de Jupiler Pro League spelen?

Meest recent

'Man City haalt keihard uit met deal van 135 miljoen'

Bij Manchester City beginnen ze deze zomer aan een nieuw tijdperk na het vertrek van Pep Guardiola. ...

5
5
'Westerlo heeft prijs en vindt versterking in Bundesliga'

KVC Westerlo is op zoek naar versterking en die gaat er weldra komen. De Kemphanen staan volgens ...

2
2
Rode Duivels krijgen zware uppercut vlak voor groepsfinale

De Rode Duivels staan voor hun groepsfinale al met de rug tegen de muur. En vlak voor de beslissende ...

136
136
'KV Mechelen laat goalgetter rijpen, nieuwe keeper Westerlo'

Nu de meeste eersteklassers weer begonnen zijn aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen, willen ze ...

4
4
De Cat en Lukaku bij Anderlecht? Dit zegt Vitor Bruno

Na alweer een tegenvallend seizoen hoopt Anderlecht straks eindelijk weer de aansluiting te maken ...

69
69
Mechele benoemt Duivels probleem: "Dat was wake-upcall"

Zaterdagochtend om 5u Belgische tijd zijn de Rode Duivels aan zet in hun laatste groepswedstrijd op ...

50
50
'Union krijgt zeer pikante vraagprijs te horen'

Union was deze zomer al bijzonder actief op de transfermarkt. De bekerwinnaar haalde de voorbije ...

39
39
Club Brugge ruikt dubbele stuntdeal na plotse wending

Club Brugge staat op het punt om te verrassen op de transfermarkt. Er ligt een dubbele stunt op ...

226
226
'Shoppinglijstje Sibierski uitgebreid na forse domper'

Bij Anderlecht lijken ze eindelijk klaar om helemaal aan hun zomermercato te beginnen. Met Vitor ...

303
303
Doku, Lukaku, Vanaken: Garcia brengt verrassende update

Zaterdagochtend staan de Rode Duivels voor hun match van de waarheid op dit WK. Tegen Nieuw-Zeeland ...

378
378
Oranje boekt weer vlotte zege, Japan en Zweden ook door

In de nacht van donderdag op vrijdag viel ook in groep F nog de beslissing. Oranje verzekerde zich ...

48
48
Turkije redt zijn eer nog, Australië mogelijk tegen Duivels

Vrijdagochtend werd ook nog de slotspeeldag in groep D op het WK afgewerkt. Daarin heeft Turkije ...

68
68
Ecuador schiet wakker: Angulo en Rodriguez doen Duitsers das om

Op het WK 2026 heeft 'dark horse' Ecuador in de laatste groepsmatch dan toch zijn eerste zege ...

104
104
Vervanger Ngoy gezocht: twee concrete namen op tafel

De Rode Duivels moeten tijdens hun laatste groepsmatch op het WK overtuigend zien te winnen van ...

85
85
Vanaken-lobby escaleert: "De schreeuw om hem is overdreven"

Het begint er meer en meer op te lijken dat Hans Vanaken tegen Nieuw-Zeeland in de basis zal starten ...

362
362
Rode Duivels op TV: aftrapuur en commentator bekend

De Rode Duivels willen zich zaterdagochtend verzekeren van een plek in de volgende ronde van het WK. ...

263
263
'Kompany heeft prijs: Bayern dokt zwaar voor Duitse WK-ganger'

Vincent Kompany wil komend seizoen met Bayern München een gooi doen naar de Champions ...

62
62
'Alonso stelt transfereis: Club Brugge zet zich schrap'

Xabi Alonso is de nieuwe hoofdcoach van Chelsea FC. De Spanjaard zou achter de schermen inmiddels ...

488
488
KVM haalt oude bekende, Westerlo passeert wéér langs kassa

Terwijl het wereldkampioenschap op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League ...

218
218
Basiself Duivels: 'víér cruciale wissels tegen Nieuw-Zeeland'

Het aftellen is begonnen voor de Rode Duivels. Zaterdagochtend om 5u Belgische tijd, staan ze voor ...

571
571
Waanzinnige beelden: Oranje-legioen palmt Kansas City in

Donderdagnacht valt op het wereldkampioenschap het doek over Groep F. Nederland hoopt zich dan tegen ...

72
72
Vanaken bejubelt Duivel: "Met ons voetbalverstand ..."

Heel wat kenners en analisten zijn van mening dat Hans Vanaken meer speelminuten moet krijgen bij de ...

130
130
Ruben Van Gucht maakt schokkende transfer in medialand

Ruben Van Gucht blijft het medialandschap beroeren. Waar hij opduikt, volgen de reacties vanzelf. Nu ...

58
58
'Revelatie zorgt voor transferwending bij Antwerp'

Aanstaande maandag beginnen ook bij Antwerp FC de trainingen voor het komende seizoen. Maar bij de ...

449
449
‘Club Brugge flikt het alweer: zomerknaller aan stuntprijs’

Club Brugge lijkt meteen raak te schieten op de mercato. Blauw-zwart staat dicht bij de eerste ...

754
754

Meer sportnieuws