Roef en Van den Buijs op de radar van Belgische eersteklasser?

door
Roef en Van den Buijs op de radar van Belgische eersteklasser?

Door de financiële impact van de coronacrisis zijn transfervrije spelers heel erg in trek bij de Belgische clubs. KV Mechelen heeft alvast twee transfervrije Belgen op zijn verlanglijstje staan. Volgens onze bronnen staan Davy Roef (RSC Anderlecht) en Dario Van den Buijs (Heracles) met stip genoteerd.


Beiden zijn vanaf 1 juli een vrije speler en dat opent perspectieven. KVM is voor beide posities op zoek naar versterking. Bram Castro verlaat KVM als vrije doelman en Yannick Thoelen is nog maanden buiten strijd. Roef, die eerder een goede indruk achterliet bij Waasland-Beveren, is een grote kandidaat om het Mechelse doel te gaan verdedigen. Er is wel zeer veel concurrentie van andere ploegen in België en ook in het buitenland. De Maneblussers hebben nog meerdere doelmannen op hun shortlist staan, waaronder Jonathan De Bie van Tottenham. Jens Teunckens kan ook een interessante piste zijn, aangezien hij einde contract is bij Antwerp.

Concurrentie
Van den Buijs stond al drie keer op de shortlist van KV Mechelen. De 24-jarige linksvoetige verdediger kende geen makkelijk seizoen bij Heracles – 5 basisplaatsen en 7 invalbeurten – en twijfelt om bij te tekenen. De verdediger was het seizoen daarvoor nog een revelatie bij de Nederlandse eersteklasser en hij zou Arjen Swinkels stilaan kunnen opvolgen. Die wordt komend seizoen 36 jaar en hij gaat mogelijk nog één jaar bijtekenen.

Maar ook hier: voor Van den Buijs is er veel interesse van andere Belgische én Nederlandse ploegen. In de wandelgangen wordt ook Zulte Waregem (weer) genoemd, dat op zoek is naar een linksvoetige verdediger. Daardoor denkt het ook aan Amine Khammas van KRC Genk, maar die tekent wellicht een nieuw contract bij de Limburgers.


LEES OOK: De Mil zwaar onder druk: blessurezorgen KAA Gent

Zal Roef volgend seizoen in de Jupiler Pro League spelen?

Meest recent

Leko houdt adem in: Club Brugge even zonder Vanaken?

Op de slotspeeldag van de reguliere competitie hoopt Club Brugge nog over Union naar de koppositie ...

18
18
Anderlecht zoekt doelman: 7 vervangers voor Coosemans

Het huidige machtsvacuüm in de bestuurskamer betekent niet dat RSC Anderlecht bij de pakken kan ...

122
122
Garcia legt keuze Godts uit: ingewikkelde relatie KBVB

Mika Godts kent dit seizoen een schitterend seizoen bij Ajax. Op clubniveau vallen de resultaten ...

36
36
Must see: reactie De Cat én Anderlecht na selectie

Nathan De Cat is op 17-jarige leeftijd geselecteerd voor de Rode Duivels. Bondscoach Rudi Garcia nam ...

116
116
Garcia speelt open kaart over Vermant, Hazard en Lavia

Bondscoach Rudi Garcia heeft de selectie voor de Rode Duivels bekendgemaakt. De Belgische nationale ...

123
123
De Mil zwaar onder druk: blessurezorgen KAA Gent

KAA Gent kan zondag een plek voor Play-Off 1 over de streep trekken. Het enige wat de ...

73
73
Cercle stelt nieuwe T1 voor: lot De Wulf ook bekend

Cercle Brugge heeft een nieuwe hoofdtrainer gevonden na het ontslag van Onur Cinel. Groen-Zwart ...

64
64
Rudi Garcia jubelt over De Cat: WK met Rode Duivels?

Bondscoach Rudi Garcia heeft de selectie van de Rode Duivels voor de oefenwedstrijden tegen de ...

68
68
'Cercle kiest voor Deen als opvolger Cinel'

Cercle Brugge werd deze week al de twaalfde eersteklasser die dit seizoen minstens één ...

58
58
Fans steigeren over deze afwezige bij Duivels: "Crimineel!"

De Rode Duivels beginnen volgende week aan hun voorbereiding op het WK met een stage in de Verenigde ...

158
158
Selectie Rode Duivels: Garcia tovert 3 nieuwkomers uit hoed

Rudi Garcia heeft vrijdagmiddag zijn selectie bekendgemaakt voor de aankomende stage van de Rode ...

238
238
'Man Utd slikt: flop van 85 miljoen gratis de deur uit'

Manchester United heeft zich de laatste maanden herpakt en lijkt zich als derde in het klassement in ...

79
79
'Vanderhaeghe volgend seizoen coach bij deze club'

Yves Vanderhaeghe kende vorig seizoen een ultrakorte passage bij KV Kortrijk, waar hij na amper twee ...

123
123
Garcia wrijft zich in handen met De Bruyne-nieuws

Om 13u maakt Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels bekend voor de stage in de Verenigde ...

42
42
TRANSFERUURTJE: 'Transfer De Cat op gang, dilemma De Bruyne'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

217
217
‘Diakhon hakt knoop door: sociale media verklappen’

Mamadou Diakhon is dit seizoen volledig ontploft bij Club Brugge. Na een twijfelachtig begin greep ...

166
166
Selectie Rode Duivels: vijf Garcia-experimenten voor WK?

Bondscoach Rudi Garcia maakt vrijdag om 13u de selectie van de Rode Duivels bekend voor de ...

131
131
Scherpe KRC Genk-reacties na dure fout Matte Smets

KRC Genk ligt uit Europa. Ondanks de goede uitgangspositie na de heenwedstrijd in de Cegeka Arena ...

312
312
Doku roept straffe WK-boodschap naar Rode Duivels

Vandaag maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie voor de Rode Duivels bekend. De nationale ploeg ...

80
80
Nieuw shirt Duivels in opspraak: “Materiaalman ontslagen”

De Rode Duivels hebben al een tijdje het thuistenue voor het WK 2026 bekendgemaakt, maar nu werd op ...

217
217
Spanning loopt op rond Vannieuwkerke voor clash

Het zijn woelige weken geweest voor Karl Vannieuwkerke. Professioneel was de West-Vlaming weer ...

43
43
Na uitschakeling Genk: dit is verdict Belgische coëfficiënt

Voor de Belgische clubs zit het Europese seizoen erop. Donderdagavond sneuvelde in de achtste ...

237
237
'Nood breekt wet: Garcia kiest met tegenzin debutant'

Het is uitkijken naar welke namen Rudi Garcia zal afroepen wanneer hij om 13u zijn selectie bekend ...

372
372
Jonge Duivel maakt furore in Spanje: miljoenentransfer gemist

Bij de Rode Duivels is de defensie al jarenlang een heikel thema, al lijkt er achterin wel wat ...

80
80
Genk wrijft zich in handen en ontdekt eigen Tresoldi

Voor KRC Genk kwam er donderdagavond een pijnlijk einde aan het avontuur in de Europa League, want ...

289
289

Meer sportnieuws