Duitsland of Ajax? De beste bestemming voor Van Crombrugge

505
Duitsland of Ajax? De beste bestemming voor Van Crombrugge

Hendrik Van Crombrugge is hot. Na een moeiteloze overgang van Eupen naar Anderlecht behoort de 26-jarige tot de beste doelmannen van de Jupiler Pro League, een prestatie die ook in het buitenland niet onopgemerkt voorbij is gegaan. Zo zouden vier club hem op de shortlist hebben staan, met vooral veel interesse vanuit Duitsland. Daar dingen FC Köln, Hertha BSC én Schalke 04 naar zijn diensten, net zoals Ajax. Wij namen bij elk van deze opties de huidige keepersituatie onder de loep.

1. FC KÖLN 

De werkgever van Sebastiaan Bornauw verkeerde een tijdje in serieus degradatiegevaar, maar dankzij een sterke reeks van 24 op 33 staat FC Köln vandaag veilig op de tiende plaats in de Bundesliga. Tussen de palen heeft trainer Marcus Gisdol de keuze uit vier alternatieven, al doen de 20-jarige sluitstukken Brady Scott en Julian Krahl vooral nog ervaring op bij het tweede elftal. Geen concurrentie dus voor Van Crombrugge, net zomin als Jan-Christoph Bartels (21) die straks terugkeert van een uitleenbeurt.


Tweede doelman Thomas Kessler (34) loopt dan weer al 13 jaar rond in het RheinEnergieStadion, maar kon daar nooit het etiket van doublure afschudden. Nu zijn contract afloopt, is het misschien dus tijd voor vers bloed. De Anderlecht-goalie zou dan de strijd moeten aangaan met eigen jeugdproduct Timo Horn, 26 jaar en al acht seizoenen de onbetwiste nummer één. Toch geven de statistieken aan dat hij geen puntenpakker is zoals Van Crombrugge. Ondanks zijn status geen onoverkomelijke tegenstand dus.

SCHALKE 04

Door het vertrek van Alexander Nübel (23) naar Bayern München komt er bij Schalke 04 een vacature vrij onder de lat. De Duitse belofte-international Markus Schubert (21) kreeg dit seizoen al een paar keer zijn kans en geniet duidelijk het vertrouwen, maar toch ziet het ernaar uit dat hij bij voorkeur nog wat verder kan rijpen in de schaduw. De club uit Gelsenkirchen kijkt dan ook uit naar een meer ervaren sluitstuk, al heeft het met Michael Langer en Ralf Fährmann in principe al twee zulke exemplaren in huis.


Langer (35) maakte in drie jaar tijd nog geen enkel optreden voor Die Königsblauen, dus ook volgend jaar blijft de Oostenrijker allicht derde keuze. Fährmann (31) was dan weer vijf jaar de nummer één, tot Nubel die positie innam. De Duitser trok daarom dan maar op uitleenbasis naar Norwich, waar Tim Krul – eveneens genoemd bij Schalke – hem echter in de weg stond. Vervolgens trok hij naar het Noorse SK Brann, een fikse stap terug. Nog meer dan in Keulen liggen de speelkansen hier dus voor het grijpen. 

HERTHA BSC

De hiërarchie tussen de palen bij Hertha BSC is zo klaar als een klontje. Beloftevolle derde doelman Dennis Smarsch (21) verkeert grotendeels bij het tweede elftal, maar mocht dit seizoen wel reeds zijn debuut vieren bij de club van Dedryck Boyata en Dodi Lukebakio. Daarmee lijkt hij met het oog op de toekomst Thomas Kraft (31) alvast in de pikorde gepasseerd. De ex-speler van Bayern München was nochtans vier jaar lang titularis in Berlijn, maar zit intussen toch al vijf seizoenen als back-up op de bank.


Kraft legde zo de duimen tegen Rune Jarstein (35), nog altijd onaantastbaar maar stilaan wel een dagje ouder. Zijn contract loopt in 2021 bovendien af, en dus denkt Hertha duchtig na over een opvolger. Kraft en Smarsch doorschuiven blijft een optie, maar het bestuur laat liever een nieuwe wind waaien in doel. Met 3,72 saves per match aan een stoppercentage van 55 procent stond Jarstein dit jaar wel nog tussen de 10 beste keepers in Duitsland. Van Crombrugge (3,56 stuks aan 57%) moet echter niet onderdoen.
AJAX 

De topclub uit Amsterdam is al sinds jaar en dag een broeihaard van talent. Geen verrassing dus dat er ook onder de lat nog wat jong geweld aan zit te komen. Met Kjell Scherpen (20) en Dominik Kotarski (20) zitten immers twee beloftevolle keepers in de wachtkamer van de Johan Cruijff ArenA, waarbij vooral rond de Kroaat hoge verwachtingen heersen. Per slot van rekening telde Ajax in 2018 toch reeds twee miljoen voor hem neer, al doet hij net als Scherpen vooralsnog ervaring op bij het tweede elftal.


Tweede doelman Bruno Varela (25) keert dan weer terug naar Benfica, terwijl Benjamin van Leer (27) geen toekomst meer heeft. Ajax moet dus op zoek naar een vervanger voor André Onana (24), na vier jaar uitgeleerd in de Eredivisie en zelfs al gelinkt aan ex-club Barcelona. Een nieuwe toptransfer voor ettelijke miljoenen wenkt, waarna Van Crombrugge een koopje kan zijn om de leemte in te vullen. Niet alleen dankzij zijn kwaliteiten in doel, maar ook met het voetballend vermogen dat hem in de eerste plaats naar Anderlecht bracht.
HET VERDICT 

Zelf gaf Van Crombrugge al aan gerust nog wat langer in het Lotto Park te willen blijven, maar mocht hij toch vertrekken steken twee gegadigden uit boven het pak: Schalke 04 en Ajax. Die eerste heeft als nummer zes op dit moment nog net een ticket voor de Europa League beet en is bezig aan een nieuwe opmars in het Duitse voetbal. Toch is de concurrentie tussen de palen vrij gering bij de werkgever van Benito Raman, waar een status als eerste doelman dus wenkt. Een mooiere stap dan FC Köln of Hertha, die beiden al veel minder uitzicht hebben op een Europees ticket.

Waarom echter settelen voor de Europa League, wanneer je ook de Champions League in kan? Meer zelfs: mogelijk ver doorstoten op het kampioenenbal. Ajax herstelde vorig jaar haar status als Europese grootmacht, al was de campagne dit seizoen van heel wat mindere makelij. Toch zou Van Crombrugge met een overstap naar Amsterdam plots heel wat dichter bij de absolute top – en een vast plaatsje bij de Rode Duivels – komen te staan. Zonder twijfel dé droombestemming, tenminste op voorwaarde dat Onana effectief vertrekt. Op de bank zien we hem immers liever niet terecht komen. 

LEES OOK: Hendrik Van Crombrugge verrast fans met nieuwe uitdaging

Welke club raadt u Van Crombrugge aan?

Meest recent

'Stankovic op zijspoor: nieuwe knaltransfer in 2027'

Terwijl het middenveld van Club Brugge nog zoekende is, gaat ook één van de vertrokken ...

23
23
TRANSFERUURTJE: 'Lukaku-twist bij Anderlecht, jokertransfer Bodart'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

77
77
De Condé baalt enorm van Karetsas: “Lessen uit trekken”

KRC Genk verkocht afgelopen zomer ferm met monstertransfers Konstantinos Karetsas en Lucca ...

187
187
Union onthult groots plan na pijnlijke Europese spelerslijst

Union SG kon voor de Champions League-voorrondes maar 21 spelers op de A-lijst zetten. 8 plekken ...

48
48
KV Mechelen-spelers vellen oordeel over ontslag Vanderbiest

Het rommelt bij KV Mechelen. Malinwa was vorig seizoen nog de grote revelatie van de Jupiler Pro ...

242
242
'Ongeziene trainerswending bij Lukaku: gesprekken gelekt'

Na het 1-1 gelijkspel van Fenerbahçe tegen AS Roma in de Champions League nam hoofdtrainer ...

82
82
Van der Elst ziet groot probleem ontstaan bij Club Brugge

Club Brugge staat mee bovenin het klassement, maar overtuigend is het nog niet. In de Champions ...

177
177
De Condé over knaltransfer: “Zag ik totaal niet aankomen”

KRC Genk heeft er een drukke zomermercato opzitten. De club zag onder meer Konstantinos Karetsas ...

236
236
Cercle Brugge maakt nog een uitgaande transfer bekend

Cercle Brugge heeft alsnog een speler laten vertrekken. De Bruggelingen maakten bekend dat ze een ...

22
22
Boskamp snoeihard: "Ik riep hem niet meer op voor België"

De Rode Duivels spelen binnen enkele weken maar liefst vier matchen in de ronduit overbodige Nations ...

339
339
Anderlecht met grote domper: sterkhouder weken out?

RSC Anderlecht pakte de broodnodige drie punten bij KV Mechelen. Dat was het goede nieuws voor de ...

330
330
Adedeji-soap: De Condé zet Club Brugge fors op zijn plaats

Club Brugge spendeerde afgelopen zomer de nodige miljoenen aan nieuw spelersmateriaal, maar kon niet ...

580
580
'Monstertransfer Pacho: Engelsen reserveren fortuin'

De Jupiler Pro League wist de voorbije seizoenen heel wat jongens te lanceren richting de Europese ...

244
244
Vraagteken Vanaken: grote verrassing in Brugse basiself?

Voorlopig staat nog een groot vraagteken achter zijn naam. Maar de kans is reëel dat Club ...

264
264
Anderlecht spartelt naar zege: kranten zien nieuwe steunpilaar

RSC Anderlecht heeft vrijdagavond zijn derde competitiezege geboekt. Op het veld van KV Mechelen ...

517
517
‘Van Bommel zwicht voor Doku: WK-uitblinker vliegt eruit’

Jérémy Doku is nog altijd niet wedstrijdfit. Toch wacht Mark van Bommel straks een nog ...

635
635
'Club houdt hart vast: laatste maanden voor publiekslieveling'

Club Brugge wist in de zomermercato opnieuw een pak miljoenen op te halen met de verkoop van ...

507
507
Compper met opvallende reactie: "Dat lijkt misschien vreemd"

Royal Antwerp FC moet dit weekend aan de bak tegen Club Brugge. De Great Old heeft er een paar ...

110
110
Bruno velt oordeel over nipte zege van Anderlecht

RSC Anderlecht wist na het puntenverlies tegen KRC Genk weer aan te knopen met een zege tegen KV ...

502
502
Omobamidele: "Dit maakt op het einde het verschil"

RSC Anderlecht won met 0-1 van KV Mechelen. Het was voetbaltechnisch een bijzonder matige pot ...

209
209
Matig Anderlecht pakt zege na zeer povere pot voetbal

In de Jupiler Pro League openden KV Mechelen en RSC Anderlecht vanavond de zesde speeldag. Beide ...

150
150
Kompany lyrisch over topspeler: "Hij is een artiest"

Vincent Kompany is een adept van aanvallend voetbal. Dat was zo bij RSC Anderlecht, Burnley en zeker ...

79
79
KV Kortrijk onder druk: Jonckheere ziet oorzaken voor zwakke start

KV Kortrijk is het seizoen begonnen met een nul op vijftien. Het belooft een moeilijk seizoen te ...

153
153
Beerschot en Dender zetten titelambities kracht bij

Om 20u stonden er twee matchen op het programma in de Challenger Pro League. Er was de beladen ...

109
109
RSCA op voorsprong, fans willen één speler in de ploeg

KV Mechelen en RSC Anderlecht begonnen om 20u45 aan hun zesde competitiepartij van het seizoen. De ...

220
220

Meer sportnieuws