Duitsland of Ajax? De beste bestemming voor Van Crombrugge

door
Duitsland of Ajax? De beste bestemming voor Van Crombrugge

Hendrik Van Crombrugge is hot. Na een moeiteloze overgang van Eupen naar Anderlecht behoort de 26-jarige tot de beste doelmannen van de Jupiler Pro League, een prestatie die ook in het buitenland niet onopgemerkt voorbij is gegaan. Zo zouden vier club hem op de shortlist hebben staan, met vooral veel interesse vanuit Duitsland. Daar dingen FC Köln, Hertha BSC én Schalke 04 naar zijn diensten, net zoals Ajax. Wij namen bij elk van deze opties de huidige keepersituatie onder de loep.

1. FC KÖLN 

De werkgever van Sebastiaan Bornauw verkeerde een tijdje in serieus degradatiegevaar, maar dankzij een sterke reeks van 24 op 33 staat FC Köln vandaag veilig op de tiende plaats in de Bundesliga. Tussen de palen heeft trainer Marcus Gisdol de keuze uit vier alternatieven, al doen de 20-jarige sluitstukken Brady Scott en Julian Krahl vooral nog ervaring op bij het tweede elftal. Geen concurrentie dus voor Van Crombrugge, net zomin als Jan-Christoph Bartels (21) die straks terugkeert van een uitleenbeurt.


Tweede doelman Thomas Kessler (34) loopt dan weer al 13 jaar rond in het RheinEnergieStadion, maar kon daar nooit het etiket van doublure afschudden. Nu zijn contract afloopt, is het misschien dus tijd voor vers bloed. De Anderlecht-goalie zou dan de strijd moeten aangaan met eigen jeugdproduct Timo Horn, 26 jaar en al acht seizoenen de onbetwiste nummer één. Toch geven de statistieken aan dat hij geen puntenpakker is zoals Van Crombrugge. Ondanks zijn status geen onoverkomelijke tegenstand dus.

SCHALKE 04

Door het vertrek van Alexander Nübel (23) naar Bayern München komt er bij Schalke 04 een vacature vrij onder de lat. De Duitse belofte-international Markus Schubert (21) kreeg dit seizoen al een paar keer zijn kans en geniet duidelijk het vertrouwen, maar toch ziet het ernaar uit dat hij bij voorkeur nog wat verder kan rijpen in de schaduw. De club uit Gelsenkirchen kijkt dan ook uit naar een meer ervaren sluitstuk, al heeft het met Michael Langer en Ralf Fährmann in principe al twee zulke exemplaren in huis.


Langer (35) maakte in drie jaar tijd nog geen enkel optreden voor Die Königsblauen, dus ook volgend jaar blijft de Oostenrijker allicht derde keuze. Fährmann (31) was dan weer vijf jaar de nummer één, tot Nubel die positie innam. De Duitser trok daarom dan maar op uitleenbasis naar Norwich, waar Tim Krul – eveneens genoemd bij Schalke – hem echter in de weg stond. Vervolgens trok hij naar het Noorse SK Brann, een fikse stap terug. Nog meer dan in Keulen liggen de speelkansen hier dus voor het grijpen. 

HERTHA BSC

De hiërarchie tussen de palen bij Hertha BSC is zo klaar als een klontje. Beloftevolle derde doelman Dennis Smarsch (21) verkeert grotendeels bij het tweede elftal, maar mocht dit seizoen wel reeds zijn debuut vieren bij de club van Dedryck Boyata en Dodi Lukebakio. Daarmee lijkt hij met het oog op de toekomst Thomas Kraft (31) alvast in de pikorde gepasseerd. De ex-speler van Bayern München was nochtans vier jaar lang titularis in Berlijn, maar zit intussen toch al vijf seizoenen als back-up op de bank.


Kraft legde zo de duimen tegen Rune Jarstein (35), nog altijd onaantastbaar maar stilaan wel een dagje ouder. Zijn contract loopt in 2021 bovendien af, en dus denkt Hertha duchtig na over een opvolger. Kraft en Smarsch doorschuiven blijft een optie, maar het bestuur laat liever een nieuwe wind waaien in doel. Met 3,72 saves per match aan een stoppercentage van 55 procent stond Jarstein dit jaar wel nog tussen de 10 beste keepers in Duitsland. Van Crombrugge (3,56 stuks aan 57%) moet echter niet onderdoen.
AJAX 

De topclub uit Amsterdam is al sinds jaar en dag een broeihaard van talent. Geen verrassing dus dat er ook onder de lat nog wat jong geweld aan zit te komen. Met Kjell Scherpen (20) en Dominik Kotarski (20) zitten immers twee beloftevolle keepers in de wachtkamer van de Johan Cruijff ArenA, waarbij vooral rond de Kroaat hoge verwachtingen heersen. Per slot van rekening telde Ajax in 2018 toch reeds twee miljoen voor hem neer, al doet hij net als Scherpen vooralsnog ervaring op bij het tweede elftal.


Tweede doelman Bruno Varela (25) keert dan weer terug naar Benfica, terwijl Benjamin van Leer (27) geen toekomst meer heeft. Ajax moet dus op zoek naar een vervanger voor André Onana (24), na vier jaar uitgeleerd in de Eredivisie en zelfs al gelinkt aan ex-club Barcelona. Een nieuwe toptransfer voor ettelijke miljoenen wenkt, waarna Van Crombrugge een koopje kan zijn om de leemte in te vullen. Niet alleen dankzij zijn kwaliteiten in doel, maar ook met het voetballend vermogen dat hem in de eerste plaats naar Anderlecht bracht.
HET VERDICT 

Zelf gaf Van Crombrugge al aan gerust nog wat langer in het Lotto Park te willen blijven, maar mocht hij toch vertrekken steken twee gegadigden uit boven het pak: Schalke 04 en Ajax. Die eerste heeft als nummer zes op dit moment nog net een ticket voor de Europa League beet en is bezig aan een nieuwe opmars in het Duitse voetbal. Toch is de concurrentie tussen de palen vrij gering bij de werkgever van Benito Raman, waar een status als eerste doelman dus wenkt. Een mooiere stap dan FC Köln of Hertha, die beiden al veel minder uitzicht hebben op een Europees ticket.

Waarom echter settelen voor de Europa League, wanneer je ook de Champions League in kan? Meer zelfs: mogelijk ver doorstoten op het kampioenenbal. Ajax herstelde vorig jaar haar status als Europese grootmacht, al was de campagne dit seizoen van heel wat mindere makelij. Toch zou Van Crombrugge met een overstap naar Amsterdam plots heel wat dichter bij de absolute top – en een vast plaatsje bij de Rode Duivels – komen te staan. Zonder twijfel dé droombestemming, tenminste op voorwaarde dat Onana effectief vertrekt. Op de bank zien we hem immers liever niet terecht komen. 

LEES OOK: 'Ajax pakt uit en wil gigantisch grote naam strikken'

Welke club raadt u Van Crombrugge aan?

Meest recent

Albert hekelt bepaalde media: "Verliezen alle objectiviteit"

De Rode Duivels zullen zich vanavond wellicht plaatsen voor het WK van komende zomer in Canada, ...

15
15
Kritiek op Garcia terecht? Twee ex-Rode Duivels oordelen

Rudi Garcia krijgt de volle laag van bepaalde media. De Fransman gaat vanavond wellicht zijn tweede ...

33
33
'Club Brugge sprakeloos: Tresoldi forceert nu shockdeal’

Na die zinderende Barça-avond kijkt heel Europa anders naar Nicolò Tresoldi. Niet ...

503
503
'Ajax pakt uit en wil gigantisch grote naam strikken'

Het is nog maar eens crisis in Amsterdam. Ajax ontsloeg John Heitinga en technisch directeur Alex ...

46
46
Beelden uit amateur ontploffen online: "Gij hebt niks..."

Opmerkelijke taferelen dit weekend in ons amateurvoetbal. Daar moest de ongeslagen leider Londerzeel ...

53
53
Buffel ziet opvolger Lukaku: "Hij is de grootste killer"

De Rode Duivels hebben een aanvallend probleem. Romelu Lukaku wordt enorm gemist. Maar wie staat ...

204
204
Terechte kritiek? Deze cijfers zeggen alles over Duivels

Rudi Garcia krijgt bijzonder veel kritiek. Peter Vandenbempt spreekt zelfs van de slechtste ...

64
64
Club Brugge krijgt fameuze opsteker in stadiondossier

Al sinds mensenheugenis hoopt Club Brugge te verhuizen naar een nieuwe thuishaven, maar telkens dook ...

658
658
Wils in de wolken: sterkhouder Antwerp viert comeback

Dankzij de deugddoende zege tegen La Louvière kon Stef Wils met een gerust gemoed de ...

191
191
'Garcia verrast vriend & vijand met opstelling Rode Duivels'

Behoudens een blamage verzekeren de Rode Duivels zich straks tegen Liechtenstein van een WK-ticket. ...

337
337
Kompany greep naast deze zeer opmerkelijke aanwinst

Vincent Kompany maakt dit seizoen zeer grote indruk met Bayern München. De eerste zestien ...

39
39
'Club Brugge vreest: strijd om Tzolis helemaal los'

Club Brugge lijkt voor een zeer drukke winter te staan. Niet dat het veel versterking nodig heeft, ...

148
148
'Belgische (top)clubs willen transferslag slaan bij Dender'

Dender beleeft een zeer moeilijk seizoen en lijkt af te stevenen op degradatie. Bijna halfweg de ...

209
209
'Saelemaekers krijgt cruciaal toekomstnieuws bij Milan'

Het valt nog af te wachten of Rudi Garcia straks tegen Liechtenstein een basisplaats in petto zal ...

57
57
Bizar verhaal: Onana zorgt voor paniek bij Rode Duivels

De Rode Duivels moeten straks tegen Liechtenstein alsnog hun ticket voor het WK zien binnen te ...

113
113
Garcia zet verrassende naam op tribune tegen Liechtenstein

De Rode Duivels moeten om 20u45 hun ticket voor het WK helemaal veilig zien te stellen. Daarvoor is ...

510
510
Stijnen moet alwéér stevige schorsing vrezen

Rond Stijn Stijnen is het maar zelden stil. De trainer van Patro Eisden stond de voorbije jaren ...

92
92
Argentinië straks met Union-speler naar WK?

Union maakte de voorbije jaren een stevige opmars en zag zijn reputatie zo gevoelig stijgen. Die ...

34
34
Mannaert spreekt klare taal over thuishaven Rode Duivels

De Rode Duivels sluiten dinsdagavond hun kwalificatiecampagne voor het WK af met een thuiswedstrijd ...

213
213
'De rugzak zit vol'-Alderweireld slaat geheel nieuwe weg in

Toby Alderweireld ruilde sinds enige tijd het voetbalveld in voor de televisiestudio, waar hij nu ...

54
54
Clement maakt droom waar en heeft nieuwe club beet

Philippe Clement heeft weer een nieuwe werkgever gevonden. De Belgische trainer werd zopas ...

161
161
Kogel is door de kerk: Club speelt niét in Almaty

Het zat er al een tijdje aan te komen, maar nu is het ook officieel. Club Brugge zal niet in Almaty ...

196
196
Croonen speelt open kaart: grote plannen bij KRC Genk

Bij KRC Genk zijn ze volop aan het werken aan het nieuwe oefencomplex wat volgend jaar in gebruik ...

165
165
TRANSFERUURTJE: 'Monsterdeal voor Club, Clement tekent'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

190
190
'Done deal: Clement verrast iedereen met nieuwe club'

Philippe Clement heeft een nieuwe club gevonden, althans dat maken buitenlandse media bekend. De ...

192
192

Meer sportnieuws