Ultieme XI van de Belgische competitie (2000-2020): de doelman

5765 stemmen
Ultieme XI van de Belgische competitie (2000-2020): de doelman

De Belgische competitie was door de jaren heen een thuishaven voor héél wat talentvolle voetballers. In de jaren 2000 werd ook de instroom vanuit het buitenland vele malen groter. Daaruit een ultiem elftal samenstellen, is dan ook allesbehalve een makkelijke opgave. 

Maar met de hulp van u, de VoetbalNieuws-lezer, gaan we dit toch trachten te doen. Concreet zullen wij iedere weekdag één positie aankaarten, waarbij we jullie een aantal opties voorschotelen. Daaruit stemmen jullie dan voor diegene waarvan je denkt dat hij de plaats het meeste waard is. Wanneer alle posities de revue zijn gepasseerd, zal er een ultiem elftal kunnen worden samengesteld.

Beginnen doen we uiteraard met de doelman. Namen als Filip De Wilde, Danny Verlinden, Matthew Ryan of zelfs Lovre Kalinic hadden hier zeker niet in misstaan, maar uiteindelijk kozen we voor volgende vijf opties.

Vedran Runje



Een abolsute Standard-legende. Kende twee periodes op Sclessin. Van 1998 tot 2001 en van 2004 tot 2006. De Kroaat was in beide erg succesvol, en werd zowel in 2001 als in 2006 gekroond tot beste doelman uit de Belgische competitie. Een meer dan terecht kandidaat dus.

Simon Mignolet



Akkoord, erg lang was de huidige doelman van Club Brugge niet actief in de Jupiler Pro League. Maar gezien zijn onversneden klasse, behoort hij hoe dan ook in dit rijtje. Werd in 2010 als speler van STVV uitgeroepen tot doelman van het jaar. Keerde nu terug naar de JPL bij Club, waar hij meteen dezelfde trofee opstreek.

Thibaut Courtois



Net als bij Mignolet het geval is, speelde ook Courtois niet al te veel wedstrijden in de JPL. In feite was hij maar één volledig seizoen eerste keeper bij Racing Genk. Maar geef toe, hem uit de lijst laten zou niet bepaald logisch lijken. Werd in dat ene seizoen uiteraard ook doelman van het jaar.

Silvio Proto



De volgende twee namen hebben wél heel wat wedstrijden in België achter hun naam staan. Als eerste: Silvio Proto. Speelde eerst vier seizoenen bij La Louvière, waarna hij werd weggehaald door Anderlecht. Was daar goed voor bijna 300 wedstrijden. Drievoudig winnaar van doelman van het jaar.

Sinan Bolat



Afsluiten doen we met een man die nog steeds actief is in België, en er ook voordien al zijn strepen verdiende. Dat voornamelijk als doelman van Standard, waarmee Bolat de landstitel behaalde. Nu al drie seizoenen actief bij Antwerp. Werd nooit uitgeroepen tot doelman van het jaar, tot zijn eigen frustratie. Onze nominatie kan mogelijk het gemis daarvan verzachten.

LEES OOK: Club-aanwinst imponeert: "Geweldig hem hier te hebben"

Wie verkies jij?

Meest recent

Rondje België: 'Rigaux in gesprek, Okereke terug naar JPL'

Dévy Rigaux gaat de kern van Feyenoord flink moeten uitdunnen. Er zijn véél te ...

39
39
Terug van mislukte passage bij Standard: "Euvrard was geen fan"

Bij Standard mogen al een aantal zomeraanwinsten van een jaar geleden weg. Een teken dat de ...

18
18
'Tzolis baalt al: Arsenal gaat plots voor énorme concurrent'

Soms is het toch bizar hoe bepaalde clubs denken op een transfermarkt. Neem nu Arsenal. Zij haalden ...

65
65
Zulte Waregem test flankaanvaller in oefenpartij

Zulte Waregem speelt namiddag een oefenpot tegen het Nederlandse Sparta Rotterdam. De fans van ...

28
28
Bruno maakt indruk: Sibierski moet volgen

Vitor Bruno laat tot op heden een goede indruk achter. Nog meer omdat de Portugese trainer voorlopig ...

198
198
KV Mechelen vindt akkoord en regelt 'Hollandse' transfer

KV Mechelen en zusterclub Helmond Sport hebben een volgende onderlinge transfer afgerond. De ...

50
50
Club-aanwinst imponeert: "Geweldig hem hier te hebben"

Club Brugge wil ook komend seizoen weer op meerdere fronten successen boeken. En dus werden deze ...

341
341
Westerlo heeft beet en stelt zevende aanwinst voor

KVC Westerlo is de meest bedrijvige Belgische club op de transfermarkt. De Kemphanen zagen eerst een ...

23
23
'Sibierski vloekt: lucratieve transfer niet aan de orde'

RSC Anderlecht wil zich in de resterende weken van de transferperiode nog verder versterken. ...

201
201
"Niet te accepteren" - Makelaar Lukaku dropt heuse transferbom

Romelu Lukaku geniet momenteel nog van vakantie na het WK, maar wordt weldra terug bij zijn club SSC ...

117
117
België kandidaat EK-winnaar? "Mark stapt niet zomaar in ..."

Slechts enkele dagen na het vertrek van Rudi Garcia, heeft België een nieuwe bondscoach beet. ...

177
177
'Kampioenenstrijd om De Ketelaere: transfersom al bepaald'

Ondanks een aarzelende start van het toernooi, mag Charles De Ketelaere terugblikken op een geslaagd ...

138
138
TRANSFERUURTJE: 'Records in Brugge en Genk, sensatie bij Real'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

249
249
'Tresoldi dropt bom: Club Brugge met rug tegen de muur'

De recordtransfer van Christos Tzolis naar Arsenal is nog maar net goed en wel achter de rug, of ...

715
715
'Done deal: Club Brugge haalt verloren zoon terug'

In de komende weken staat er zowel op inkomend als uitgaand vlak ongetwijfeld nog heel wat te ...

518
518
'Vandenhaute voert forcing: 5 toptargets voor Antwerp'

Antwerp is nu ook officieel in handen van het consortium rondom Wouter Vandenhaute, die in zijn ...

639
639
'Witte rook bij Club Brugge: steunpilaar neemt afscheid'

Tot dusver zag Club Brugge met Simon Mignolet, Aleksandar Stankovic en Christos Tzolis al drie ...

735
735
Alarm in Anderlecht: rode cijfers en onvrede op werkvloer

Sinds de aftocht van Wouter Vandenhaute, die inmiddels zijn intrede vierde bij Antwerp, waait ...

1053
1053
Ex-JPL speler Wesley Hoedt onderdeel van liefdesbom

Na een periode waarin zijn privéleven volop in de belangstelling stond, kiest voormalig ...

133
133
'Union SG vindt oplossing voor twee floptransfers'

Bij Union SG mogen er nog een aantal spelers de club verlaten. Mogelijk kan de Hongaarse club ...

91
91
'Anderlecht zet door en wil drie contracten openbreken'

Antoine Sibierski heeft nog heel veel werk. Tegen Hammarby werd duidelijk dat er nog veel ...

286
286
'Westerlo raast door en shopt in Denemarken'

KVC Westerlo kent een zeer drukke zomermercato. Nadat de Kemphanen al heel wat smaakmakers lieten ...

170
170
'Nieuwste Karetsas-wending: transfersom door het dak'

KRC Genk heeft zijn recordaanwinst beet. Voor spits Rafiu Durosinmi legden de Limburgers een ...

636
636
'Mourinho in zevende hemel: Real zet mercato in vuur en vlam'

Real Madrid begint komend seizoen aan een nieuw hoofdstuk onder José Mourinho. De Portugese ...

156
156
Van Bommel bondscoach: daverende verrassing in doel?

Mark van Bommel is officieel aangesteld als nieuwe bondscoach van België. En de Nederlander zal ...

1116
1116

Meer sportnieuws