Ultieme XI van de Belgische competitie (2000-2020): de doelman

5765 stemmen
Ultieme XI van de Belgische competitie (2000-2020): de doelman

De Belgische competitie was door de jaren heen een thuishaven voor héél wat talentvolle voetballers. In de jaren 2000 werd ook de instroom vanuit het buitenland vele malen groter. Daaruit een ultiem elftal samenstellen, is dan ook allesbehalve een makkelijke opgave. 

Maar met de hulp van u, de VoetbalNieuws-lezer, gaan we dit toch trachten te doen. Concreet zullen wij iedere weekdag één positie aankaarten, waarbij we jullie een aantal opties voorschotelen. Daaruit stemmen jullie dan voor diegene waarvan je denkt dat hij de plaats het meeste waard is. Wanneer alle posities de revue zijn gepasseerd, zal er een ultiem elftal kunnen worden samengesteld.

Beginnen doen we uiteraard met de doelman. Namen als Filip De Wilde, Danny Verlinden, Matthew Ryan of zelfs Lovre Kalinic hadden hier zeker niet in misstaan, maar uiteindelijk kozen we voor volgende vijf opties.

Vedran Runje



Een abolsute Standard-legende. Kende twee periodes op Sclessin. Van 1998 tot 2001 en van 2004 tot 2006. De Kroaat was in beide erg succesvol, en werd zowel in 2001 als in 2006 gekroond tot beste doelman uit de Belgische competitie. Een meer dan terecht kandidaat dus.

Simon Mignolet



Akkoord, erg lang was de huidige doelman van Club Brugge niet actief in de Jupiler Pro League. Maar gezien zijn onversneden klasse, behoort hij hoe dan ook in dit rijtje. Werd in 2010 als speler van STVV uitgeroepen tot doelman van het jaar. Keerde nu terug naar de JPL bij Club, waar hij meteen dezelfde trofee opstreek.

Thibaut Courtois



Net als bij Mignolet het geval is, speelde ook Courtois niet al te veel wedstrijden in de JPL. In feite was hij maar één volledig seizoen eerste keeper bij Racing Genk. Maar geef toe, hem uit de lijst laten zou niet bepaald logisch lijken. Werd in dat ene seizoen uiteraard ook doelman van het jaar.

Silvio Proto



De volgende twee namen hebben wél heel wat wedstrijden in België achter hun naam staan. Als eerste: Silvio Proto. Speelde eerst vier seizoenen bij La Louvière, waarna hij werd weggehaald door Anderlecht. Was daar goed voor bijna 300 wedstrijden. Drievoudig winnaar van doelman van het jaar.

Sinan Bolat



Afsluiten doen we met een man die nog steeds actief is in België, en er ook voordien al zijn strepen verdiende. Dat voornamelijk als doelman van Standard, waarmee Bolat de landstitel behaalde. Nu al drie seizoenen actief bij Antwerp. Werd nooit uitgeroepen tot doelman van het jaar, tot zijn eigen frustratie. Onze nominatie kan mogelijk het gemis daarvan verzachten.

LEES OOK: ‘KV Mechelen gaat vol voor stunt en praat met Chelsea’

Wie verkies jij?

Meest recent

'Lens wil wéér uitpakken met JPL-smaakmaker'

RC Lens beleefde een sensationeel seizoen, waarin het pas op de voorlaatste speeldag de duimen moest ...

10
10
'KV Mechelen heeft transferplannetje met Lenaerts'

Bij KV Mechelen zetten ze de laatste jaren zwaar in op jonge Belgen. Daarvoor gaan ze regelmatig ...

35
35
'Club Brugge grijpt naast Australische WK-sensatie'

Bij Club Brugge lijken ze met verdediger Han-beom Lee snel hun vierde zomeraanwinst te kunnen ...

111
111
'Standard loost eindelijk flop, lachwekkend bod geweigerd'

Bij Standard is het al een drukke zomer geweest, maar er valt nog steeds het nodige nieuws te rapen ...

93
93
'Zorgwekkende trend: Club rekent op deze talenten'

Club Brugge kreeg de voorbije jaren al heel wat lof voor zijn jeugdopleiding en zette die afgelopen ...

215
215
'Union verrast compleet met WK-ganger als nieuwe doelman'

Bij Union kregen ze deze week te maken met hetzelfde scenario als een jaar geleden, want opnieuw ...

149
149
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht gaat voot dubbelslag, vierde aanwinst Club'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

239
239
‘Anderlecht laat toptarget plots uit de vingers glippen’

RSC Anderlecht is druk in de weer om de selectie voor volgend seizoen te versterken. Paars-Wit wil ...

382
382
Code rood: Infantino compleet afgemaakt na FIFA-bom

Gianni Infantino wil aandelen van het WK voetbal te verkopen. Dat nieuws kwam als een bom binnen in ...

195
195
‘KV Mechelen gaat vol voor stunt en praat met Chelsea’

KV Mechelen wil ferm uitpakken op de zomermercato. Malinwa hoopt komend seizoen weer hoge ogen te ...

175
175
'Geen kans bij Anderlecht, nu op weg naar Chelsea of City'

Anderlecht probeert het deze zomer nog maar eens over een nieuwe boeg te gooien met sportief ...

443
443
Antwerp heeft oude bekende helemaal beet

Bij Antwerp moesten ze deze zomer veel geduld tonen door de onzekere situatie op bestuursniveau. Met ...

255
255
'Club Brugge heeft volgende Braziliaanse parel op het oog'

Bij Club Brugge staat de teller tot dusver op drie nieuwe spelers deze zomer, al lijkt er met ...

304
304
'PSG heeft eerste topaanwinst van de zomer beet'

Afgelopen seizoen wist Paris Saint-Germain voor de tweede keer op rij de Champions League in de ...

54
54
Ronald Koeman brengt boodschap die iedereen diep raakt

Ronald Koeman heeft op Instagram een opvallend en emotioneel bericht gedeeld dat veel verder gaat ...

119
119
'Cercle krijgt toptalent ter beschikking van Monaco'

Een dikke week voor de start van de competitie is Cercle Brugge nog zeer druk in de weer op de ...

212
212
'Leegloop bij Union SG: vier sterkhouders vertrekken'

Union SG nam al afscheid van Christian Burgess en Kjell Scherpen, maar daar zal het niet stoppen. ...

268
268
'Sibierski rondt zeer bizarre transfer af'

Antoine Sibierski lijkt eindelijk een tandje bij te zetten op de transfermarkt. Oliver Antman werd ...

344
344
'Club Brugge haalt slag thuis: topclub haakt af na geweigerd bod'

Bij Club Brugge vertrekt er een halve basisploeg, waardoor de andere jongens wellicht geen transfer ...

456
456
KRC Genk in spoor van Club Brugge: héél straffe cijfers

KRC Genk is een club die al vele jaren enorme stappen voorwaarts zet. De transfer van Konstantinos ...

641
641
De Cat krijgt mokerslag: recordtransfer wordt gevangenis

Nathan De Cat is nog maar pas bij Hoffenheim, maar hij wordt meteen stevig aan banden gelegd. Zelfs ...

523
523
'Union SG verrast met komst ex-smaakmaker uit de JPL'

Union SG verkocht Kjell Scherpen aan Ipswich Town, dus er moet een nieuwe keeper naar het Dudenpark ...

199
199
Hoe Karetsas KRC Genk toch laat dromen van 40 miljoen euro

Konstantinos Karetsas zal weldra zijn transfer naar Borussia Dortmund afronden. KRC Genk passeert ...

149
149
Club Brugge neemt nieuwe start: andere aanpak is nodig

Club Brugge neemt het vrijdagavond in de supercup op tegen Union SG. Blauw-Zwart zal na vijf magere ...

796
796
Eerlijke Bruno speelt open kaart bij Anderlecht

D-day voor RSC Anderlecht. Winnen, op welke manier dan ook, is een must tegen Hammarby. De druk ...

306
306

Meer sportnieuws