Ultieme XI van de Belgische competitie (2000-2020): de doelman

5765 stemmen
Ultieme XI van de Belgische competitie (2000-2020): de doelman

De Belgische competitie was door de jaren heen een thuishaven voor héél wat talentvolle voetballers. In de jaren 2000 werd ook de instroom vanuit het buitenland vele malen groter. Daaruit een ultiem elftal samenstellen, is dan ook allesbehalve een makkelijke opgave. 

Maar met de hulp van u, de VoetbalNieuws-lezer, gaan we dit toch trachten te doen. Concreet zullen wij iedere weekdag één positie aankaarten, waarbij we jullie een aantal opties voorschotelen. Daaruit stemmen jullie dan voor diegene waarvan je denkt dat hij de plaats het meeste waard is. Wanneer alle posities de revue zijn gepasseerd, zal er een ultiem elftal kunnen worden samengesteld.

Beginnen doen we uiteraard met de doelman. Namen als Filip De Wilde, Danny Verlinden, Matthew Ryan of zelfs Lovre Kalinic hadden hier zeker niet in misstaan, maar uiteindelijk kozen we voor volgende vijf opties.

Vedran Runje



Een abolsute Standard-legende. Kende twee periodes op Sclessin. Van 1998 tot 2001 en van 2004 tot 2006. De Kroaat was in beide erg succesvol, en werd zowel in 2001 als in 2006 gekroond tot beste doelman uit de Belgische competitie. Een meer dan terecht kandidaat dus.

Simon Mignolet



Akkoord, erg lang was de huidige doelman van Club Brugge niet actief in de Jupiler Pro League. Maar gezien zijn onversneden klasse, behoort hij hoe dan ook in dit rijtje. Werd in 2010 als speler van STVV uitgeroepen tot doelman van het jaar. Keerde nu terug naar de JPL bij Club, waar hij meteen dezelfde trofee opstreek.

Thibaut Courtois



Net als bij Mignolet het geval is, speelde ook Courtois niet al te veel wedstrijden in de JPL. In feite was hij maar één volledig seizoen eerste keeper bij Racing Genk. Maar geef toe, hem uit de lijst laten zou niet bepaald logisch lijken. Werd in dat ene seizoen uiteraard ook doelman van het jaar.

Silvio Proto



De volgende twee namen hebben wél heel wat wedstrijden in België achter hun naam staan. Als eerste: Silvio Proto. Speelde eerst vier seizoenen bij La Louvière, waarna hij werd weggehaald door Anderlecht. Was daar goed voor bijna 300 wedstrijden. Drievoudig winnaar van doelman van het jaar.

Sinan Bolat



Afsluiten doen we met een man die nog steeds actief is in België, en er ook voordien al zijn strepen verdiende. Dat voornamelijk als doelman van Standard, waarmee Bolat de landstitel behaalde. Nu al drie seizoenen actief bij Antwerp. Werd nooit uitgeroepen tot doelman van het jaar, tot zijn eigen frustratie. Onze nominatie kan mogelijk het gemis daarvan verzachten.

LEES OOK: Beerschot stoomt door en plukt pion van OHL weg

Wie verkies jij?

Meest recent

Transferdrukte in Luik: Standard casht én strikt versterking

Standard heeft een gouden zaak gedaan op de zomerse transferperiode. Zo werd Rafiki Saïd voor ...

1
1
Duidelijk handspel? Waarom België géén penalty kreeg

Europees kampioen Spanje bleek dan toch een maatje te groot voor de Rode Duivels. In de kwartfinales ...

100
100
TU: 'Club én Anderlecht slaan toe, miljoenenklepper Godts'

Terwijl het WK in Amerika zijn ontknoping nadert, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

245
245
Club Brugge pakt uit met 'belangrijke' contractverlenging

Club Brugge is niet alleen bezig om zomerversterkingen binnen te halen, maar Blauw-Zwart wil ook ...

82
82
‘Recordtransfer Khalaili op de schop? Inter verbaast met eis’

Niets leek een toptransfer van Anan Khalaili nog in de weg te staan. De buitenspeler van Union SG ...

73
73
‘Dilemma in de aanval: Club Brugge grijpt in op mercato’

Club Brugge wil zich op verschillende posities versterken. Eerder werd al bekend dat Blauw-Zwart op ...

324
324
‘Gigantische monstersom voor revelatie Diego Moreira’

Diego Moreira heeft niet veel kansen gekregen op het WK, maar in de comeback tegen Senegal was de ...

84
84
‘Club Brugge verrast iedereen met transferwending’

Club Brugge is druk bezig om de selectie van volgend seizoen te versterken. Blauw-Zwart wil ...

549
549
Lommel SK stunt met transfer bij Manchester City

Lommel SK heeft een ingaande transfer afgerond en wat voor een. Ze gingen bij Manchester City ...

63
63
Nieuwe bondscoach op komst? Analisten spreken heldere taal

In de komende dagen zal men de teleurstelling na de WK-uitschakeling moeten verwerken, maar lang zal ...

682
682
Einde De Bruyne bij Rode Duivels? KDB héél duidelijk

Kevin De Bruyne begon tegen Spanje in de basis en was door het uitvallen van Youri Tielemans ...

358
358
'KRC Genk denkt aan ex-coach als opvolger Hayen'

KRC Genk zag Nicky Hayen naar Burnley vertrekken. De Engelsen betaalden één miljoen ...

257
257
Niet enkel Lammens de pineut: kranten geven Duivels-ster 4/10

Om Spanje te kloppen op weg naar de derde WK-halve finale in hun geschiedenis, moesten de Rode ...

554
554
"Verbazingwekkende flater" - Garcia met grond gelijk gemaakt

Voor de Rode Duivels zit het wereldkampioenschap erop. En dus moet weldra een evaluatie gemaakt ...

530
530
Schmeichel, Rooney, ...: topanalisten gaan los op flater Lammens

De Rode Duivels leken in hun kwartfinale van het WK 2026 op weg naar verlengingen tegen Spanje. Tot ...

865
865
Garcia buiten? 'Mannaert droomt van absolute topcoach'

De Rode Duivels verlaten het WK na de uitschakeling tegen Spanje. Geen afgang, geen mislukt ...

569
569
Wereldpers na Spanje-België: één Duivel keihard aangepakt

Het heeft niet mogen zijn voor de Rode Duivels. In de kwartfinales van het WK 2026 moesten ze ...

1339
1339
Courtois: "Ik wilde op het veld blijven staan"

België verloor met 2-1 van Spanje. De Belgen streden voor elke morzel grond, maar dé ...

349
349
Garcia: "We hebben Spanje aan het twijfelen gebracht"

België is strijdend uit het WK gegaan. Ze verloren na een late tegengoal met 2-1 van Spanje. ...

199
199
Spelersrapport België: één stevige buis en straffe invaller

De Rode Duivels hebben met 2-1 verloren van Spanje. De Europees kampioen was baas, maar de winnende ...

1063
1063
Spanje kegelt België uit WK na dure fout van Lammens

De Rode Duivels liggen uit het WK. De Belgen hadden 88 minuten lang uitzicht op verlengingen, maar ...

137
137
'Sibierski onder stoom: Anderlecht lonkt naar volgende deal'

Antoine Sibierski stelde Lukas Ambros voor. De Brusselaars hebben zo een creatieve middenvelder ...

677
677
Rode Duivels op 1-1! Eén pion krijgt de volle laag

De Rode Duivels begonnen om 21u aan hun kwartfinale tegen Spanje. De eerste 45 minuten liggen ...

226
226
Nainggolan looft verrassende Duivel: "Dé belangrijkste pion"

Wie de laatste weken de analyses op VoetbalNieuws las, weet dat we altijd een voorstander zijn ...

139
139
Rode Duivel onder druk: "Nu schitteren, anders WK gemist"

De Rode Duivels nemen het op tegen Spanje. Bondscoach Rudi Garcia rekent op zijn vedetten om ...

27
27

Meer sportnieuws