Ultieme XI van de Belgische competitie (2000-2020): de doelman

door
Ultieme XI van de Belgische competitie (2000-2020): de doelman

De Belgische competitie was door de jaren heen een thuishaven voor héél wat talentvolle voetballers. In de jaren 2000 werd ook de instroom vanuit het buitenland vele malen groter. Daaruit een ultiem elftal samenstellen, is dan ook allesbehalve een makkelijke opgave. 

Maar met de hulp van u, de VoetbalNieuws-lezer, gaan we dit toch trachten te doen. Concreet zullen wij iedere weekdag één positie aankaarten, waarbij we jullie een aantal opties voorschotelen. Daaruit stemmen jullie dan voor diegene waarvan je denkt dat hij de plaats het meeste waard is. Wanneer alle posities de revue zijn gepasseerd, zal er een ultiem elftal kunnen worden samengesteld.

Beginnen doen we uiteraard met de doelman. Namen als Filip De Wilde, Danny Verlinden, Matthew Ryan of zelfs Lovre Kalinic hadden hier zeker niet in misstaan, maar uiteindelijk kozen we voor volgende vijf opties.

Vedran Runje



Een abolsute Standard-legende. Kende twee periodes op Sclessin. Van 1998 tot 2001 en van 2004 tot 2006. De Kroaat was in beide erg succesvol, en werd zowel in 2001 als in 2006 gekroond tot beste doelman uit de Belgische competitie. Een meer dan terecht kandidaat dus.

Simon Mignolet



Akkoord, erg lang was de huidige doelman van Club Brugge niet actief in de Jupiler Pro League. Maar gezien zijn onversneden klasse, behoort hij hoe dan ook in dit rijtje. Werd in 2010 als speler van STVV uitgeroepen tot doelman van het jaar. Keerde nu terug naar de JPL bij Club, waar hij meteen dezelfde trofee opstreek.

Thibaut Courtois



Net als bij Mignolet het geval is, speelde ook Courtois niet al te veel wedstrijden in de JPL. In feite was hij maar één volledig seizoen eerste keeper bij Racing Genk. Maar geef toe, hem uit de lijst laten zou niet bepaald logisch lijken. Werd in dat ene seizoen uiteraard ook doelman van het jaar.

Silvio Proto



De volgende twee namen hebben wél heel wat wedstrijden in België achter hun naam staan. Als eerste: Silvio Proto. Speelde eerst vier seizoenen bij La Louvière, waarna hij werd weggehaald door Anderlecht. Was daar goed voor bijna 300 wedstrijden. Drievoudig winnaar van doelman van het jaar.

Sinan Bolat



Afsluiten doen we met een man die nog steeds actief is in België, en er ook voordien al zijn strepen verdiende. Dat voornamelijk als doelman van Standard, waarmee Bolat de landstitel behaalde. Nu al drie seizoenen actief bij Antwerp. Werd nooit uitgeroepen tot doelman van het jaar, tot zijn eigen frustratie. Onze nominatie kan mogelijk het gemis daarvan verzachten.

LEES OOK: PO1-kandidaat zwaar onder druk: “Grote ontgoocheling”

Wie verkies jij?

Meest recent

Taravel spreekt klare taal over toekomst bij Anderlecht

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij Zulte Waregem. De zenuwen zijn strakgespannen bij de ...

4
4
Witte rook: Club Brugge stelt nieuwe flankaanvaller voor

Club Brugge trekt de afgelopen jaren alsmaar meer de kaart van de jeugd. Niet alleen producten van ...

48
48
PO1-kandidaat zwaar onder druk: “Grote ontgoocheling”

Vrijdagavond wordt een nieuwe speeldag van de Jupiler Pro League afgetrapt. KAA Gent neemt het in ...

51
51
Oosting geeft niet op en roept straffe taal bij Antwerp

Royal Antwerp FC zit de afgelopen weken in de hoek waar de klappen vallen. Van uitschakeling in de ...

107
107
Epische beelden: Verhaeghe vs Tzolis vlak voor Atlético

Club Brugge speelde 3-3 gelijk tegen Atlético Madrid in de tussenronde van de Champions ...

73
73
Vanhaezebrouck velt oordeel: “Anti-De-Mil-voetbal”

KAA Gent doet volop mee voor een plek in de top 6. Afgelopen speeldag boekten de Buffalo’s een ...

114
114
Max Dean gooit recht in de roos: Fans AA Gent smullen

Van twijfel naar doelpunten en van frustratie naar verlossing. Max Dean beleeft de laatste weken een ...

38
38
Erg verrassende Club-speler in CL-team van de week

Club Brugge deed Europa weer daveren op zijn grondvesten. Blauw-Zwart leek op weg naar een nederlaag ...

79
79
Club en Genk bezorgen België weer coëfficiëntopsteker

Het is weer een uitstekende Europese week gebleken voor de Belgische clubs. Woensdag pakte Club ...

232
232
"De Rode Duivels? Dat is geen droom voor mij"

In maart blazen de Rode Duivels opnieuw verzamelen. Dan bereiden ze zich voor op het WK door al eens ...

49
49
Nieuw JPL-format: BAS neemt cruciale beslissing

Volgend seizoen komt er in principe een nieuw format voor het Belgische profvoetbal, maar dat kwam ...

242
242
Wintermercato Anderlecht flopt: dramatische cijfers

Anderlecht zal hopen dat het zich dit weekend op Zulte Waregem kan herpakken. Evident zal dat echter ...

222
222
'Datum rentree Kevin De Bruyne is bekend'

Napoli beleeft geen makkelijk te seizoen en dat is onder meer te wijten aan zijn Rode Duivels. Naast ...

110
110
Kompany haalt uit naar Mourinho na racismerel

De racismerel die zich dinsdag afspeelde in de Champions League-wedstrijd tussen Benfica en Real ...

117
117
TRANSFERUURTJE: 'Club aast op ex-Duivel, Schreuder nog naar RSCA?'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

300
300
Ancelotti verbaast iedereen met groot transfernieuws

Carlo Ancelotti moet Brazilië weer naar hogere sferen zien te brengen. Nog voor het WK 2026 in ...

56
56
Max Dean slaat keihard terug: “Van waar komt dat?”

Max Dean is één van de meest uitgesproken figuren in de Belgische competitie. De ...

140
140
Cinel trekt aan alarmbel: code rood bij Cercle Brugge

Cercle Brugge vecht dit seizoen weer tegen de degradatie. Groen-Zwart staat op een voorlaatste ...

275
275
Oordeel na eerste 90 minuten Jashari: Italië gaat los

Ardon Jashari maakte de overstap van Club Brugge naar AC Milan, maar de 23-jarige middenvelder ...

370
370
‘Racismerel zindert na: ook Benfica dient klacht in’

De Champions League-clash tussen Benfica en Real Madrid blijft de gemoederen bezighouden. Vooral de ...

143
143
KAA Gent-meevaller vlak voor Cercle: De Mil tempert

KAA Gent neemt het vanavond op tegen Cercle Brugge. Terwijl de Buffalo’s strijden voor een ...

78
78
Rode Duivel van 10 miljoen ligt onder vuur in Duitsland

Met het oog op het WK maakten heel wat potentiële Rode Duivels de voorbije maanden een ...

65
65
Smaakmaker bereidt vertrek bij Union nu al voor

Union hoopt de komende maanden opnieuw de titel te veroveren, staat ook in de bekerfinale en kan ...

78
78
Geen geheimen meer: Ruben Van Gucht pakt stevig uit

Ruzies, roddels en romantiek lijken al jaren als schaduwen rond Ruben Van Gucht te hangen. Wat ooit ...

184
184
'Barça wil profiteren: Rode Duivel aan spotprijsje'

Voor FC Barcelona belooft het alweer een drukke transferzomer te worden. De Catalanen moeten nog ...

162
162

Meer sportnieuws