'Stopzetting JPL nog níét rond: pittige discussies op komst'

1102 stemmen
'Stopzetting JPL nog níét rond: pittige discussies op komst'

Afgelopen donderdag kwam de Raad van Bestuur van de Pro League met het officiële advies om de Jupiler Pro League definitief stop te zetten. Op 15 april moet die beslissing wel nog goedgekeurd worden op de Algemene Vergadering. Dat leek slechts een detail, maar dat blijkt nu toch niet het geval.


Zo meldt de Waalse krant La Dernière Heure dat de stopzetting van de competitie zeker nog geen feit is. Onder de profclubs zitten nog een aantal teams die hopen dat er dit seizoen wel nog gespeeld wordt. Bovendien is er druk van de UEFA om toch nog een tijdje te wachten. Bij LDH verwacht men de komende dagen dan ook nog pittige discussies. En er spelen nog een aantal elementen mee.

Enkele clubs willen van de gelegenheid immers gebruik maken om de JPL te hervormen en terug te gaan naar een reguliere competitie met 18 ploegen zonder Play-Offs. Maar het nieuwe televisiecontract werd onderhandeld op basis van een systeem mét PO's. Ook dat zou nog eens voor discussie kunnen zorgen.

En tot slot wordt het ook uitkijken naar het buitenland. In Duitsland zou het plan op tafel liggen om in mei alweer te voetballen, terwijl in Italië zelfs geluiden opgaan om het huidige seizoen door te trekken tot in oktober. Indien dergelijke plannen straks meer steun vinden, lijkt de beslissing van de Pro League toch wat voorbarig. Afwachten dus hoe de situatie evolueert.

LEES OOK: Mysterieuze boodschap voor Coucke doet emoties oplaaien

🚀

De Pro League moet afwachten wat er in de buitenlandse competities gebeurt ...

Meest recent

'De Condé glundert: Kompany laat kassa Genk rinkelen'

Na een teleurstellend seizoen heeft KRC Genk heel wat werk aan de winkel. Op inkomend vlak plukten ...

0
0
'Arsenal shopt bij Club Brugge: plottwist rond Tzolis'

Club Brugge gaat een bijzonder lucratieve zomer tegemoet, want tal van smaakmakers komen in ...

89
89
Lokeren rondt verrassende deal af met JPL-club

Sporting Lokeren heeft vandaag een volgende aanwinst aangekondigd. De Waaslanders gingen shoppen in ...

14
14
Rode Duivels beschikken plots over ‘nieuwe Kompany’

De Rode Duivels hebben achteraan niet meer de weelde van pakweg tien jaar geleden. Dat is ook geen ...

52
52
'Schalke 04 weigert aangeboden Belgische middenvelder'

Schalke 04 speelt komend seizoen weer in de Bundesliga. De club heeft altijd een verleden gehad met ...

65
65
'Westerlo weigert eerste miljoenenbod'

Bij KVC Westerlo gaat er heel wat volk de club verlaten. De Kemphanen merken dat er heel veel ...

18
18
Rode Duivels, opgelet: Egyptenaar wil revanche tegen België

Egypte is vooral Omar Marmoush en Mohamed Salah. Toch staat er nog een aanvallende pion om in de ...

64
64
'Anderlecht drukt door: nieuwe coach én verdediger'

RSC Anderlecht begint binnen een week aan de fysieke proeven. De Brusselaars maken achter de ...

458
458
Geen Gouden Generatie, wel enorme goudklomp bij Rode Duivels

De Rode Duivels beginnen aan hun WK. Ze openen met een match tegen Egypte, de zwaarste tegenstander ...

87
87
'Vertrekker bij Anderlecht: Deense club meldt zich'

RSC Anderlecht deed de afgelopen achttien maanden heel wat mislukte transfers onder Olivier Renard ...

168
168
Eén groot vraagteken blijft Rode Duivels achtervolgen

België begint vanavond aan zijn WK met een match tegen Egypte. Wat mogen we dit WK verwachten ...

64
64
Soap in 1B: RWDM leeft nog, Olympic Charleroi dient klacht in

In de Challenger Pro League is de degradatiestrijd dit seizoen toch een beetje uitgedraaid op een ...

244
244
'Charleroi verbaast iedereen met nieuwe trainer'

Voor Charleroi is het een onverwacht bewogen seizoen geweest. Het werd meteen uitgeschakeld in de ...

63
63
Vertonghen geeft pronostiek Duivels: "Heel goed voorteken"

We hebben er even op moeten wachten, maar maandagavond begint eindelijk het WK van de Rode Duivels. ...

91
91
Anderlecht pakt uit met verrassende contractverlenging

Bij Anderlecht wordt de puzzel voor volgend seizoen op dit moment volop gelegd. Sportief directeur ...

131
131
Mist hij een WK-match of niet? Plan-Doku onthuld

Er viel vorig weekend plots een bommetje in het Belgische kamp, want plots raakte bekend dat ...

109
109
'Rigaux verrast compleet met nieuwe coach Feyenoord'

Dévy Rigaux lag de voorbije weken al meteen onder vuur in Nederland. Bij zijn aanstelling als ...

176
176
'Totale chaos: WK-deelnemer zet bondscoach meteen op straat'

Het WK is nog maar enkele dagen ver, maar het lijkt erop dat bij één deelnemer nu al ...

105
105
Volgende vertrekker bij Antwerp officieel bevestigd

Antwerp staat voor een bijzonder drukke transferzomer. Technisch directeur Marc Overmars lijkt een ...

137
137
'Hoefkens verbaast en keert toch terug naar JPL'

Voor Carl Hoefkens is het een zeer woelig seizoen geweest. De trainer slaagde er uiteindelijk niet ...

208
208
TRANSFERUURTJE: 'Transfer De Cat nadert, dubbelslag bij Club'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

360
360
“Van Dijk moet Koeman aanpakken”: onrust bij Oranje

Onze Noorderburen zijn het WK op een valse nooit gestart. Nederland kwam tegen Japan tot twee keer ...

162
162
Depay onderdeel van spot: één beeld zorgt voor ophef

Memphis Depay stond zondag niet in de basis bij Nederland tegen Japan, maar wist toch al ruim voor ...

159
159
Viertal Duivels dé sleutel voor WK: “Lot ligt in hun handen”

De Rode Duivels nemen het vanavond op tegen Egypte in de eerste WK-wedstrijd van Groep G. Bondscoach ...

95
95
Real pakt uit: Mourinho heeft monstertransfer beet

José Mourinho is nog maar net officieel coach van Real Madrid, maar de geruchtenmolen draait ...

175
175

Meer sportnieuws