"Lukaku had ons misschien wel 130 miljoen euro kunnen opbrengen"

door

Romelu Lukaku heeft in zijn carrière al een dikke 200 miljoen euro aan transfersommen opgeleverd, dankzij transfers naar Chelsea, Everton, Manchester United en Internazionale. Zijn grootste transfer kwam er in de zomer van 2017, toen Manchester United maar liefst 85 miljoen euro op tafel legde om hem bij Everton weg te plukken.


De broertjes Koeman beklagen zich die transfer nog altijd. Ronald Koeman was toen hoofdcoach van de Toffees, met broer Erwin als assistent. Everton zou er nooit in slagen Lukaku adequaat te vervangen en enkele maanden later werd Koeman ontslagen. "Uiteindelijk bleek het in ons tweede seizoen, naar mijn idee, een groot probleem dat we nooit een goede vervanger hebben gehaald. Doelpunten maken bleek moeilijk voor ons", herinnert Erwin Koeman zich in Liverpool Echo.

Bovendien baalde Koeman ook dat Everton niet meer geld wist te vangen voor Lukaku. "Twee of drie weken nadat hij vertrok, betaalde Paris Saint-Germain 222 miljoen euro voor Neymar. Ik dacht toen: misschien had Everton meer geld kunnen verdienen aan Lukaku, misschien wel 100 tot 120 miljoen pond (113 tot 136 miljoen euro, red.), als ze iets langer hadden kunnen wachten. Maar dat was niet mogelijk."

Zal Lukaku ooit nog een dergelijk bedrag opbrengen?

Meest recent

JPL-stunt in de maak: "Wie dit voor het seizoen zei..."

STVV is en blijft een van de leukste ploegen in de Jupiler Pro League. De Kanaries wonnen met 1-2 ...

22
22
Euvrard messcherp en doet oproep aan Standard-bestuur

Standard doet het niet goed. De Rouches tellen na vijftien speeldagen zelfs minder punten dan vorig ...

35
35
Dé titelfavoriet in de JPL? Vandenbempt slaat en zalft

Voorlopig blijven we toch op onze honger zitten in de Jupiler Pro League. Vooral de topclubs mogen ...

53
53
Feest bij Anderlecht: "Kijk maar naar Club Brugge en Union"

RSC Anderlecht heeft na een zwakke match alsnog de drie punten weten te rapen op het veld van La ...

149
149
Antwerp zoekt coach: 10 potentiële topkandidaten

Royal Antwerp FC heeft Stef Wils ontslagen na de pijnlijke nederlaag tegen FCV Dender. De Great Old ...

417
417
Nieuwe trainer Antwerp: Gheysens onderneemt actie

Het doek is gevallen over Stef Wils als hoofdcoach van Antwerp FC. Enkele uren na de beschamende ...

134
134
Beeld Lukaku gaat heel Italië rond: Antonio Conte reageert

In de Italiaanse Serie A heeft SSC Napoli zaterdagavond met 3-1 gewonnen van Atlanta BC. Coach ...

267
267
"Hij maakte Hasi gek" - kranten geven RSCA'er 4 op 10

RSC Anderlecht wist afgelopen voor het eerst sinds half augustus nog eens een wedstrijd op ...

229
229
Degryse legt groot probleem Genk bloot: "Ongelooflijk"

De heenronde van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop en een aantal clubs ...

286
286
'Tzolis shockeert Club Brugge met spectaculaire exit'

In de zomer leek er geen vuiltje aan de lucht: Club Brugge sloeg 32 miljoen van Crystal Palace af en ...

402
402
Engelse pers spreekt straffe taal na derby-optreden Trossard

Wordt dit seizoen eindelijk het goede voor Arsenal FC? De Gunners hebben in ieder geval weer gouden ...

230
230
'Trainer Sporting gelooft ogen niet na scouting Club Brugge'

De vierde speeldag van de League Phase van de Champions League staat voor de deur. Club Brugge gaat ...

599
599
'Anderlecht richt transfervizier op smaakmaker JPL'

RSC Anderlecht lijkt in de goede flow te zitten en kan voor het eerst dit seizoen pronken met een ...

291
291
'Antwerp schakelt razendsnel: eerste kandidaat-coach gelekt'

Het kwakkelende Antwerp FC is op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. De trieste nederlaag tegen rode ...

419
419
Ophef over Bounida en Mokio: Ajax-coach reageert

Het gaat bij Ajax alleen maar van kwaad naar erger. Ook een trainerswissel bracht geen zoden aan de ...

88
88
Club ontsnapte aan domper: "Als ik hem gezien had..."

Club Brugge heeft zaterdag zijn opdracht volbracht door te winnen van Charleroi. Daardoor blijft het ...

153
153
'Volgende trainerswissel in JPL? Fans eisen ontslag'

De reguliere competitie in de Jupiler Pro League is na dit seizoen halfweg en stilaan tekenen zich ...

298
298
Clement meteen met neus op feiten: "Geen mirakels"

Philippe Clement verraste vorige week vriend en vijand door plots weer aan de slag te gaan. Daar ...

79
79
Courtois krijgt enorme lofzang van Xabi Alonso

De Rode Duivels konden tijdens de voorbije interlands niet rekenen op Thibaut Courtois. De doelman ...

86
86
Biglia kondigt nu al nakend vertrek bij Anderlecht aan

Anderlecht hertekende afgelopen zomer drastisch zijn technische staf, waarbij ze enkele oude ...

702
702
Kompany lacht vergelijking weg: "Je lacht er zelf mee"

Bayern München maakte zaterdag nog maar eens indruk door Freiburg met spectaculaire 6-2-cijfers ...

128
128
STVV raast door en laat Mazzu verweesd achter

STVV kon een geweldige zaak doen en uitlopen op AA Gent. De Truienaars gingen op bezoek bij OH ...

102
102
Hasi haalt opgelucht adem: "Hopelijk is hij nu vertrokken"

RSC Anderlecht juichte, zonder uitfans, toch heel hard na 93 minuten voetballen. De Brusselaars ...

300
300
Pover Anderlecht viert in extra tijd alsnog feest

RSC Anderlecht speelde om 18u30 op het veld van La Louvière. De Brusselaars hadden een ...

229
229
Antwerp zet Stef Wils op straat

Royal Antwerp FC heeft zopas Stef Wils ontslagen. Dat volgt na de zwakke prestatie tegen FCV Dender, ...

401
401

Meer sportnieuws