Buffel tikt Genk op de vingers: "Ze hadden niet genoeg geduld"

1036 stemmen
Buffel tikt Genk op de vingers:

Thomas Buffel zette eind vorig seizoen op 38-jarige leeftijd een punt achter zijn voetbalcarrière en is tegenwoordig aan de slag als assistent-trainer van de Belgische nationale beloftenploeg. Hij volgt uiteraard ook nog zijn ex-clubs op de voet, zoals bijvoorbeeld KRC Genk en Rangers. Op die manier is hij dan ook goed geplaatst om de evolutie van Ianis Hagi te volgen.


De Roemeens spelmaker werd in de zomer door Genk binnengehaald, maar na een weinig overtuigende eerste seizoenshelft speelt hij sinds januari op huurbasis voor Rangers. Buffel vindt dat Genk daarmee in de fout gegaan is. "Ik denk dat ze in Genk te snel geweest zijn om meteen een transfersom overeen te komen", verwijst hij in Daily Record naar de aankoopoptie van 5 miljoen. "Misschien hadden ze hem beter verhuurd zonder optie om nadien de situatie te evalueren. Nu heeft Genk de kaarten niet in handen, Rangers wel."

Sowieso vindt Buffel dat Genk Hagi niet goed aangepakt heeft. "Soms moet je wat meer geduld hebben met jonge spelers, maar dat heeft Genk met hem niet gehad. Hij was er slechts een halfjaar. Misschien had het te maken met de achtergrond van Hagi (als zoon van legende Gheorghe Hagi, nvdr) en was er daarom meer druk om te spelen. Maar spelers als Malinovskyi, Ndidi en Bailey hadden ook tijd nodig om zich aan te passen, minstens een jaar. Dat waren ook allemaal jonge jongens, maar als je geduld met hen toont pluk je daar later de vruchten van."

LEES OOK: 'Mokerslag voor Genk: duo goudhaantjes richting exit'

Had Genk meer geduld moeten hebben met Hagi?

Meest recent

De Cat en Lukaku bij Anderlecht? Dit zegt Vitor Bruno

Na alweer een tegenvallend seizoen hoopt Anderlecht straks eindelijk weer de aansluiting te maken ...

12
12
Mechele benoemt Duivels probleem: "Dat was wake-upcall"

Zaterdagochtend om 5u Belgische tijd zijn de Rode Duivels aan zet in hun laatste groepswedstrijd op ...

35
35
'Union krijgt zeer pikante vraagprijs te horen'

Union was deze zomer al bijzonder actief op de transfermarkt. De bekerwinnaar haalde de voorbije ...

28
28
Club Brugge ruikt dubbele stuntdeal na plotse wending

Club Brugge staat op het punt om te verrassen op de transfermarkt. Er ligt een dubbele stunt op ...

172
172
'Shoppinglijstje Sibierski uitgebreid na forse domper'

Bij Anderlecht lijken ze eindelijk klaar om helemaal aan hun zomermercato te beginnen. Met Vitor ...

230
230
Doku, Lukaku, Vanaken: Garcia brengt verrassende update

Zaterdagochtend staan de Rode Duivels voor hun match van de waarheid op dit WK. Tegen Nieuw-Zeeland ...

306
306
Oranje boekt weer vlotte zege, Japan en Zweden ook door

In de nacht van donderdag op vrijdag viel ook in groep F nog de beslissing. Oranje verzekerde zich ...

40
40
Turkije redt zijn eer nog, Australië mogelijk tegen Duivels

Vrijdagochtend werd ook nog de slotspeeldag in groep D op het WK afgewerkt. Daarin heeft Turkije ...

66
66
Ecuador schiet wakker: Angulo en Rodriguez doen Duitsers das om

Op het WK 2026 heeft 'dark horse' Ecuador in de laatste groepsmatch dan toch zijn eerste zege ...

98
98
Vervanger Ngoy gezocht: twee concrete namen op tafel

De Rode Duivels moeten tijdens hun laatste groepsmatch op het WK overtuigend zien te winnen van ...

76
76
Vanaken-lobby escaleert: "De schreeuw om hem is overdreven"

Het begint er meer en meer op te lijken dat Hans Vanaken tegen Nieuw-Zeeland in de basis zal starten ...

338
338
Rode Duivels op TV: aftrapuur en commentator bekend

De Rode Duivels willen zich zaterdagochtend verzekeren van een plek in de volgende ronde van het WK. ...

248
248
'Kompany heeft prijs: Bayern dokt zwaar voor Duitse WK-ganger'

Vincent Kompany wil komend seizoen met Bayern München een gooi doen naar de Champions ...

58
58
'Alonso stelt transfereis: Club Brugge zet zich schrap'

Xabi Alonso is de nieuwe hoofdcoach van Chelsea FC. De Spanjaard zou achter de schermen inmiddels ...

462
462
KVM haalt oude bekende, Westerlo passeert wéér langs kassa

Terwijl het wereldkampioenschap op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League ...

206
206
Basiself Duivels: 'víér cruciale wissels tegen Nieuw-Zeeland'

Het aftellen is begonnen voor de Rode Duivels. Zaterdagochtend om 5u Belgische tijd, staan ze voor ...

552
552
Waanzinnige beelden: Oranje-legioen palmt Kansas City in

Donderdagnacht valt op het wereldkampioenschap het doek over Groep F. Nederland hoopt zich dan tegen ...

70
70
Vanaken bejubelt Duivel: "Met ons voetbalverstand ..."

Heel wat kenners en analisten zijn van mening dat Hans Vanaken meer speelminuten moet krijgen bij de ...

126
126
Ruben Van Gucht maakt schokkende transfer in medialand

Ruben Van Gucht blijft het medialandschap beroeren. Waar hij opduikt, volgen de reacties vanzelf. Nu ...

56
56
'Revelatie zorgt voor transferwending bij Antwerp'

Aanstaande maandag beginnen ook bij Antwerp FC de trainingen voor het komende seizoen. Maar bij de ...

430
430
‘Club Brugge flikt het alweer: zomerknaller aan stuntprijs’

Club Brugge lijkt meteen raak te schieten op de mercato. Blauw-zwart staat dicht bij de eerste ...

743
743
'Anderlecht houdt been stijf: miljoenensom gevraagd'

Bij RSC Anderlecht draaien de trainingen inmiddels weer op volle toeren. Logisch ook: binnen een ...

601
601
'Europa houdt adem in: Enrique ramt op monstertransfer PSG'

Paris Saint-Germain won in de voorbije twee seizoenen de Champions League. En de Franse kampioen ...

174
174
'Vanaken krijgt basisplaats: groot slachtoffer bij Duivels'

De Rode Duivels reizen donderdag af naar Vancouver, waar het zaterdagochtend het beslissende duel ...

1248
1248
Doku meteen aan aftrap? Garcia krijgt cruciaal nieuws

De Rode Duivels maken zich momenteel op voor hun belangrijkste wedstrijd van het jaar tot dusver. Op ...

179
179

Meer sportnieuws