Buffel tikt Genk op de vingers: "Ze hadden niet genoeg geduld"

door
Buffel tikt Genk op de vingers:

Thomas Buffel zette eind vorig seizoen op 38-jarige leeftijd een punt achter zijn voetbalcarrière en is tegenwoordig aan de slag als assistent-trainer van de Belgische nationale beloftenploeg. Hij volgt uiteraard ook nog zijn ex-clubs op de voet, zoals bijvoorbeeld KRC Genk en Rangers. Op die manier is hij dan ook goed geplaatst om de evolutie van Ianis Hagi te volgen.


De Roemeens spelmaker werd in de zomer door Genk binnengehaald, maar na een weinig overtuigende eerste seizoenshelft speelt hij sinds januari op huurbasis voor Rangers. Buffel vindt dat Genk daarmee in de fout gegaan is. "Ik denk dat ze in Genk te snel geweest zijn om meteen een transfersom overeen te komen", verwijst hij in Daily Record naar de aankoopoptie van 5 miljoen. "Misschien hadden ze hem beter verhuurd zonder optie om nadien de situatie te evalueren. Nu heeft Genk de kaarten niet in handen, Rangers wel."

Sowieso vindt Buffel dat Genk Hagi niet goed aangepakt heeft. "Soms moet je wat meer geduld hebben met jonge spelers, maar dat heeft Genk met hem niet gehad. Hij was er slechts een halfjaar. Misschien had het te maken met de achtergrond van Hagi (als zoon van legende Gheorghe Hagi, nvdr) en was er daarom meer druk om te spelen. Maar spelers als Malinovskyi, Ndidi en Bailey hadden ook tijd nodig om zich aan te passen, minstens een jaar. Dat waren ook allemaal jonge jongens, maar als je geduld met hen toont pluk je daar later de vruchten van."

LEES OOK: JPL-hervorming op losse schroeven: Play-Offs tóch behouden?

Had Genk meer geduld moeten hebben met Hagi?

Meest recent

Zetterberg ziet cruciale rol voor één man in RSCA-organigram

Marc Coucke stelde Michael Verschueren aan als voorzitter en Kenneth Bornauw als CEO. Pär ...

10
10
Nederlandse pers denkt totaal anders over Rode Duivels

De Rode Duivels zijn anno 2025 niet meer zo sterk als 2018. Toen waren ze een team dat aan elke ...

39
39
Union SG zet coach op straat: oude bekende als vervanger

Bij de eerste ploeg van Union SG loopt alles bijzonder goed. Daardoor werd Sebastien Pocognoli door ...

21
21
Standard-Antwerp: ‘tobclubs’ die voor cruciaal seizoen staan

Standard en Royal Antwerp FC hebben beiden het potentieel om mee te doen voor de prijzen. Maar het ...

24
24
Anderlecht zet groot plan in gang met Bornauw en Verschueren

Kenneth Bornauw en Michael Verschueren zijn aangesteld als de CEO en voorzitter van RSC Anderlecht. ...

76
76
Ommekeer Antwerp ingezet? Wils doet vaststelling op training

Vrijdagavond wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt met het duel tussen Standard en ...

126
126
Jan Mulder: "Dan kom ik met plezier terug op Anderlecht"

In aanloop naar de competitiehervatting, kwam RSC Anderlecht met groot nieuws naar buiten. Zo werd ...

159
159
'Contacten lopen: Barça verbaast met opvolger Lewandowski'

FC Barcelona leeft momenteel al toe naar de clash tegen Real Madrid over anderhalve week. ...

62
62
Lukaku of Højlund? "Hij is de favoriet van Conte"

Romelu Lukaku revalideert momenteel verder aan de zware blessure die zijn seizoen tot dusver ...

110
110
'WK-selectie Duivels: Garcia broedt op grote surprise'

De interland-periode zit erop, in november blazen de Rode Duivels opnieuw verzamelen om hun ...

231
231
Twijfels bij vernieuwd Anderlecht: "Vooral window dressing"

De nieuwe bestuursstructuur van RSC Anderlecht is een feit. De recordkampioen kondigde donderdag aan ...

221
221
Bijzondere situatie Odoi: "Iedereen kende het plan"

Enkele maanden na zijn vertrek bij Antwerp FC, zit Denis Odoi nog steeds zonder club. Even leek hij ...

113
113
'Transferschok Club Brugge: Engels monsterbod in januari'

Club Brugge hoopt dit seizoen opnieuw op een sterke campagne in de Champions League, maar hét ...

492
492
'Bayern doet Bundesliga daveren met transferbom'

Bayern München dendert momenteel door het seizoen en won tot dusver al zijn wedstrijden. ...

114
114
DAZN straks onvermijdelijk? Verregaand plan gelekt

De voorbije maanden was er heel wat te doen omtrent DAZN, dat de mediarechten van het Belgische ...

959
959
'Nieuwe ronde Club vs. Union: pittig gevecht op mercato'

Club Brugge en Union SG zijn de voorbije seizoenen uitgegroeid tot grote rivalen op sportief ...

783
783
Duo krijgt vaste basisplek bij Duivels: "Véél minder niveau"

Mathematisch kan het nog foutlopen, maar de Rode Duivels hebben hun ticket voor de WK-eindronde van ...

581
581
JPL-hervorming op losse schroeven: Play-Offs tóch behouden?

De Jupiler Pro League is bezig aan zijn laatste seizoen binnen het play-off-format. Zo werd in het ...

272
272
Laatste kans Coucke: "Dan wordt zijn positie onmogelijk"

RSC Anderlecht heeft donderdag zijn nieuwe bestuursstructuur officieel bekend gemaakt. Zo werd ...

220
220
'Alonso op wenken bediend: nieuwe supertransfer Real'

Liverpool FC moest eind vorig seizoen machteloos toekijken hoe sterspeler Trent Alexander-Arnold op ...

219
219
'Club blíj́ft cashen: Bundesliga-miljoenen in zicht'

Onder meer met zijn sterke prestaties in de Champions League, heeft Club Brugge de aandacht van heel ...

225
225
Napoli-spelers in shock door De Bruyne: "Zijn instelling…"

Nadat hij de voorbije dagen de Rode Duivels bij de arm nam, maakt Kevin De Bruyne zich op voor de ...

677
677
'Anderlecht verrast: bliksemsnelle spits topprioriteit'

Het gaat om een 20-jarige met Europese minuten op de teller, een dieptezoeker die perfect in het ...

1040
1040
Wils wanhoop nabij: Antwerp incasseert nieuwe uppercut

Na de schamele twee op 15 voor de interlandbreak hoopt Antwerp zich snel te herpakken. Gemakkelijker ...

388
388
'Anderlecht kan cashen: verrassende toptransfer op til'

RSC Anderlecht heeft een drukke zomer achter de rug, waarin Olivier Renard vooral de potentiële ...

646
646

Meer sportnieuws