Met deze uitgaande transfers hoopt Anderlecht de kassa te vullen

1872 stemmen
Met deze uitgaande transfers hoopt Anderlecht de kassa te vullen

RSC Anderlecht zoekt geld, dat is duidelijk. Paars-Wit gaat eerst moeten verkopen, vooraleer het spelers kan aantrekken. Anderlecht wil geen sterkhouders laten gaan, maar voor de rest mogen alle andere spelers voor de juiste prijs weg. Wie komt in aanmerking?


Thomas Didillon liet zich gelden bij KRC Genk en zij kunnen de aankoopoptie voor 1,65 miljoen euro lichten. Als dat niet gebeurt, zal Anderlecht wel andere clubs vinden die minstens 2 miljoen euro willen betalen. Francis Amuzu en Elias Cobbaut mochten in januari weg en moeten tussen de 5 à 10 miljoen euro opbrengen. Jong, Belgisch en talentvol: dat is een mooie omschrijving voor hen. Voor beiden is er wat interesse uit het buitenland en hun goed seizoenseinde kan misschien deuren openen.

(Lees verder onder de foto)


Alexis Saelemaekers werd door Verschueren voor een half jaar voor 3,5 miljoen euro uitgeleend aan AC Milan. De kans bestaat dat AC Milan de aankoopoptie van 3,5 miljoen euro (plus 1 miljoen euro aan bonussen) niet gaat lichten. Anderlecht kan zo mogelijk wel een andere overnemer zoeken en dat kan eventueel meer dan 3,5 miljoen euro opbrengen. Of de jonge Belg kan aanzien worden als de opvolger voor de vertrekkende Nacer Chadli. Een eerste ‘ingaande transfer’.

Adrien Trebel gaat zeker vertrekken. Anderlecht hoopte de geïnvesteerde 3 miljoen euro te incasseren, maar dat gaat moeilijk worden. De 29-jarige middenvelder speelde een heel seizoen bijna niet en als Anderlecht nog 1,5 miljoen euro kan incasseren, mag het blij zijn. Het zal vooral blij zijn als het van zijn brutoloon van 2,7 miljoen euro verlost kan zijn. Met het loon van Samir Nasri (3 miljoen euro) valt er een grote verliespost weg, net als Andy Najar (1 miljoen euro).

Daarnaast zijn er nog spelers als Pieter Gerkens, Josué Sa, Kristal Abazaj, Luka Adzic en Ognjen Vranjes die mogelijk wat geld kunnen opleveren, al zal dat niet veel zijn. Voor andere huurlingen als Kenneth Saief, Bubacar Sanneh, Antonio Milic en anderen zal het heel veel leuren zijn om een (tijdelijke) overnemer te vinden. Het worden spannende maanden voor Michael Verschueren en Peter Verbeke.

LEES OOK: Anderlecht heeft zijn nieuwe coach officieel beet

Wie zal RSCA het meeste geld opleveren uit dit lijstje?

Meest recent

Grote verrassing: Lommel-speler stopt op 28-jarige leeftijd

Lommel SK maakt komend seizoen na 23 jaar afwezigheid zijn rentree in de Jupiler Pro League. De ...

9
9
Controverse bij aftrap Engeland-Ghana na handshake-incident

Engeland kan dinsdagavond al de kwalificatie voor de zestiende finales over de streep trekken, als ...

35
35
Nieuwe wending in vete tussen Atletico en Barça over Alvarez

De voorbije weken is er een heuse vete ontstaan tussen Atletico Madrid en FC Barcelona. De Catalanen ...

29
29
Deschamps verlaat voorlopig WK na persoonlijke tragedie

Frankrijk heeft in de nacht van maandag op dinsdag al zijn ticket voor de zestiende finales op het ...

62
62
Gillet legt uit wat Anderlecht van nieuwe T1 kan verwachten

Het heeft een hele tijd geduurd, maar Anderlecht heeft eindelijk zijn nieuwe trainer gevonden. Het ...

289
289
'Vrancken neemt verrassende Belgen mee naar Schotland'

Het lijkt erop dat Wouter Vrancken zijn nieuwe uitdaging gevonden heeft na zijn vertrek bij STVV. ...

144
144
PSV-Belg naar Duitsland, Cercle shopt in Genk

Ondanks dat het WK nog in volle gang is, beginnen heel wat teams alweer aan de voorbereiding op het ...

55
55
Sterke Ronaldo loodst Portugal naar ruime zege

Portugal en Cristiano Ronaldo kregen bijzonder veel kritiek na de 0-0 tegen Congo. Tegen Oezbekistan ...

45
45
Anderlecht heeft zijn nieuwe coach officieel beet

Eindelijk witte rook: RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe trainer helemaal beet. De Brusselaars maakten ...

349
349
Club Brugge verrast met oude bekende van KRC Genk

Club Brugge heeft vandaag een nieuwe assistent-trainer aangesteld. De landskampioen zag de afgelopen ...

109
109
Club Brugge jaagt op PSV-ster: ‘Ploegmaats worden gek’

Club Brugge kijkt naar Nederland voor extra versterking op de flank. Bij PSV loopt een speler rond ...

704
704
Theo Francken zorgt voor grote WK-rel op sociale media

De wedstrijd tussen België en Iran heeft niet alleen sportieve reacties uitgelokt. Minister van ...

104
104
Grote Ronaldo Show: twee records aan diggelen

Cristiano Ronaldo kreeg de afgelopen dagen (overdreven) veel kritiek. Van de 'kenners' op de sociale ...

47
47
Nilis ‘teleurgesteld’ in Duivel: "Hij moet opstaan"

Luc Nilis is een van de technisch meest verfijnde voetballers die België ooit heeft gehad. Hij ...

93
93
STVV slaat toe met zeer stevige aanwinst

STVV gaat wellicht nog een drukke zomer tegemoet. De Kanaries hebben vandaag wel een speler aan ...

79
79
Club Brugge kondigt deal met Premier League-club aan

Zowel in Europa als in eigen land heeft Club Brugge alweer een geslaagd seizoen achter de rug. Ook ...

193
193
Blessuregolf bij Belgen: opvallende afwezige op training

Vooraf kondigde de laatste match van de poulefase zich aan als een opwarmertje richting de ...

353
353
De Condé slaat toe: Genk stelt nieuwe doelman voor

Tot dusver bleef het nog stil bij KRC Genk, waar nochtans heel wat inkomend en uitgaand verkeer ...

313
313
'Club Brugge vangt 5 miljoen voor overbodige flop'

Het belooft alweer een lucratieve zomer te worden voor Club Brugge, waar na Aleksandar Stankovic nog ...

546
546
'Witte rook in Anderlecht: nieuwe T1 geeft jawoord'

Het is een bijzonder lange zoektocht geweest, maar daags nadat RSC Anderlecht de trainingen weer ...

918
918
België in de ban van Doku: spanning stijgt in Seattle

Winst tegen Nieuw-Zeeland is zaterdag een absolute must voor de Rode Duivels. Samen met Rudi Garcia ...

149
149
'Mannaert hakt knoop door: dagen Garcia al geteld'

Na de twee teleurstellingen tegen Egypte en Iran is het zaterdag van moeten voor de Rode Duivels. ...

942
942
Timmy Simons viert terugkeer als T1 in Jupiler Pro League

Terwijl alle ogen nog op het WK gericht zijn, hervatten de Belgische eersteklassers stilaan ook de ...

219
219
Vanaken deelt pakkend statement voor cruciaal WK-duel

De sfeer rond de Rode Duivels is de voorbije dagen stevig omgeslagen. Waar België met hoge ...

696
696
Aanvoerder Tielemans in vraag gesteld: “Beter hij captain"

Bondscoach Rudi Garcia stelde Youri Tielemans een tijdje geleden aan als de vaste aanvoerder van de ...

243
243

Meer sportnieuws