TRANSFERUURTJE: 'Toptransfer voor Club, Dortmund lonkt naar Genk'

1467 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Toptransfer voor Club, Dortmund lonkt naar Genk'

Door het coronavirus worden er momenteel geen voetbalwedstrijden afgewerkt, dat nog minstens tot eind april en allicht zelfs langer. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Bepaalde Turkse bronnen beweerden dat Club Brugge geïnteresseerd was in een terugkeer van Ryan Donk. Maar zover zal het niet komen, want Donk zou gewoon in Istanbul willen blijven. Galatasaray zou al een nieuw contract voor één seizoen met optie klaar hebben liggen voor de 34-jarige, zo meldt Aksim. Aan uitgaande zijde lijkt Krépin Diatta dan weer andere oorden op te zoeken. Volgens de Italiaanse transferspecialist Alfredo Pedulla zou de Senegalese winger op de verlanglijstjes staan van verschillende grote Europese clubs. Een toptransfer lijkt dus in de maak voor Diatta.

RSC Anderlecht zal komende mercato één à twee extra doelmannen moeten aantrekken en daarvoor worden verschillende pistes gevolgd. Jonathan De Bie zou volgens Anderlecht Online alvast op de shortlist staan van de Brusselaars. De negentienjarige Belgische doelman is einde contract bij Tottenham. De club zal sowieso zuinig moeten zijn, spelers aantrekken die meer dan 2.5 miljoen euro kosten lijkt grotendeels uitgesloten.

Benjamin Nygren werd afgelopen zomer voor de nodige miljoenen naar KRC Genk gehaald, maar kon in zijn eerste seizoen niet overtuigen. Toch blijft hij één van de grootste talenten van Scandinavië. De speler zou ondertussen zelfs belangstelling genieten van de Duitse topclub Borussia Dortmund. Al benadrukt Nygren zelf dat hij voorlopig nog nergens van gehoord heeft.

De aankoopoptie van 8 miljoen is veel te hoog, maar Antwerp FC zou toch nog kans maken op een permanente transfer van Wesley Hoedt. Verschillende Nederlandse media stellen namelijk dat het avontuur van Hoedt bij Southampton sowieso voorbij is. Daarom kan Antwerp de aankoopoptie negeren en misschien een lagere transfersom onderhandelen met de Engelse club, die hem klaarblijkelijk graag kwijt wil.

BUITENLAND
Kevin De Bruyne werd de voorbije maanden gelinkt aan een vertrek bij Manchester City, vooral FC Barcelona en Real Madrid kwamen ter sprake. Maar zijn makelaar Patrick De Koster liet aan onze redactie weten dat die geruchten niet aan de orde zijn. "Ik zat een tijdje geleden (nog voor de uitbraak van het coronavirus, nvdr.) nog samen met Kevin in Manchester en we hebben het ook over al die geruchten gehad. Waar halen ze het toch? Momenteel is er absoluut niets gaande", spreekt hij duidelijke taal.

Carlo Ancelotti zou bij Everton FC op een pittig transferplan broeden. Gareth Bale en James Rodriguez staan immers hoog op het verlanglijstje om deze zomer naar de stad Liverpool te verhuizen, zo meldt Marca. Ancelotti weet zeker dat hij beide topspelers kan overtuigen om voor Everton te kiezen, al zal dit allerminst eenvoudig worden. Bij Real Madrid mogen ze in ieder geval allebei vertrekken.

Atletico Madrid zou een gevoelige transfer willen realiseren binnen Spanje. Zo meldt The Daily Mail dat Los Rojiblancos een poging willen ondernemen om Ivan Rakitic binnen te halen. FC Barcelona is naar verluidt bereid om mee te werken, maar dan wel voor een som van zo'n 20 miljoen euro. Er zouden nog meer clubs geïnteresseerd zijn, maar Atletico is volgens bovengenoemde bron de grootste kanshebber.

Barcelona zou naast Neymar nog een speler van Paris Saint-Germain op het lijstje hebben staan. De Catalaanse krant Sport komt immers met het nieuws dat Barça aan het onderhandelen is met Layvin Kurzawa over een transfer. De 27-jarige linksachter is in juni einde contract bij PSG en zou dus transfervrij de overstap kunnen maken.

LEES OOK: Beste spelers WK 2026: Twee Duivels duiken top 50 in

Denkt u dat Diatta meer dan 25 miljoen zal opbrengen?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: ‘Club en Anderlecht botsen, Union pakt uit’

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

54
54
Sporza-man de grond ingeboord: "Tenenkrullend schouwspel"

Hij moest voor wat luchtigheid zorgen tijdens de lange WK-avonden, maar intussen lijkt hij zelf het ...

7
7
Woedende Nagelsmann slaat keihard terug na uitschakeling

Duitsland ligt uit het WK. Na penalty’s ging het mis tegen Paraguay en uiteraard is er in de ...

46
46
Union stelt nieuw thuisshirt voor: unieke samenwerking

Union SG is de afgelopen jaren uitgegroeid tot een Belgische topclub. Na de promotie schoot de ...

33
33
‘KV Mechelen duwt Lierse in de put: buitenland afgetroefd’

KV Mechelen is druk in de weer op de zomermercato. Malinwa kijkt daarvoor vooral rond op de ...

80
80
‘Anderlecht gaat strijd aan: gewilde verdediger in vizier’

RSC Anderlecht is de transfermarkt aan het afspeuren. Antoine Sibierski en consorten willen ook de ...

158
158
Westerlo bevestigt miljoenentransfer: kassa ontploft

Westerlo is de afgelopen jaren aan een ferme opmars bezig. De Kemphanen wisten al enkele straffe ...

64
64
Nederland in diepe rouw: zondebok keihard neergesabeld

Het wereldkampioenschap is nog maar twee rondes ver, of het toernooi zit er alweer op voor ...

254
254
Harde keuze Garcia: ijskoude douche Vanaken op komst

Woensdagavond is het zover, dan kruisen de Rode Duivels de degens met Senegal in de 1/16de finales ...

621
621
'Anderlecht verbaast: miljoenenbod op 21-jarige aanvaller'

Nu hij een nieuwe trainer heeft gevonden, kan Antoine Sibierski zich volledig toeleggen op het ...

404
404
Transferplannen KRC Genk: Hayen gooit kaarten op tafel

Ook bij KRC Genk is de kop eraf. De Limburgers begonnen maandag met trainen ter voorbereiding op het ...

286
286
Voorbereiding Club: afgeschreven tweetal krijgt unieke kans

Een dikke maand na het behalen van de landstitel, zijn de trainingen ook bij Club Brugge weer ...

467
467
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: bedpartners onthuld

Ruben Van Gucht slaagt er opnieuw in om de aandacht naar zich toe te trekken. De sportjournalist en ...

138
138
Marokkaanse WK-viering loopt fout: waterkanon ingezet

Marokko heeft op het WK 2026 voor een erg knap resultaat gezorgd. Zo schakelde het Nederland uit in ...

159
159
Ngoy of Theate in basis? "Laat Brandon Mechele beslissen"

De Rode Duivels strijden woensdagavond voor een plekje in de 1/8ste finales van het WK. Het belooft ...

205
205
‘De Ketelaere versiert toptransfer na WK-masterclass’

Charles De Ketelaere heeft zijn WK plots een andere wending gegeven. Tegen Nieuw-Zeeland scoorde hij ...

437
437
Cijfers spreken: zóveel kans maakt België tegen Senegal

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn in de volgende ronde van het WK. Met Senegal kregen de ...

550
550
"Rampzalig" - Duitse pers verwoestend na WK-nachtmerrie

Voor aanvang van het WK werd Duitsland nog bij de schaduwfavorieten voor de eindzege gerekend. Na ...

208
208
België-Senegal: Rode Duivels zorgen voor WK-première

Woensdagavond is het zover, dan staan de Rode Duivels voor hun 1/16de finale op het WK 2026. Het ...

387
387
Sensatie op WK! Marokko wipt Nederland, ook Duitsland sneuvelt

De tweede dag van de knock out-fase op het WK 2026 heeft de kop gekost van twee grote Europese ...

308
308
Romelu Lukaku legt ‘emotie’-debacle haarfijn uit

Romelu Lukaku is één van de leiders van de Belgische nationale ploeg. De topscorer ...

79
79
Senegal incasseert enorme mokerslag vlak voor België

De Rode Duivels nemen het woensdag op tegen Senegal in de 1/16e finales. Een gevaarlijke ...

319
319
Vrancken haalt meteen bekende naam naar Hearts

Wouter Vrancken kende een topseizoen bij Sint-Truiden VV, maar de oefenmeester liet snel verstaan ...

137
137
Timmy Simons roept zéér straffe taal bij OHL

Timmy Simons gaat volgend seizoen aan de slag bij Oud-Heverlee Leuven. De oefenmeester hoopt van OHL ...

162
162
Lukaku laat Anderlecht-fans jubelen met uitspraken

Romelu Lukaku heeft al aangegeven ooit te zullen terugkeren bij RSC Anderlecht. De aanvaller komt ...

635
635

Meer sportnieuws