TRANSFERUURTJE: 'Toptransfer voor Club, Dortmund lonkt naar Genk'

door
TRANSFERUURTJE: 'Toptransfer voor Club, Dortmund lonkt naar Genk'

Door het coronavirus worden er momenteel geen voetbalwedstrijden afgewerkt, dat nog minstens tot eind april en allicht zelfs langer. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Bepaalde Turkse bronnen beweerden dat Club Brugge geïnteresseerd was in een terugkeer van Ryan Donk. Maar zover zal het niet komen, want Donk zou gewoon in Istanbul willen blijven. Galatasaray zou al een nieuw contract voor één seizoen met optie klaar hebben liggen voor de 34-jarige, zo meldt Aksim. Aan uitgaande zijde lijkt Krépin Diatta dan weer andere oorden op te zoeken. Volgens de Italiaanse transferspecialist Alfredo Pedulla zou de Senegalese winger op de verlanglijstjes staan van verschillende grote Europese clubs. Een toptransfer lijkt dus in de maak voor Diatta.

RSC Anderlecht zal komende mercato één à twee extra doelmannen moeten aantrekken en daarvoor worden verschillende pistes gevolgd. Jonathan De Bie zou volgens Anderlecht Online alvast op de shortlist staan van de Brusselaars. De negentienjarige Belgische doelman is einde contract bij Tottenham. De club zal sowieso zuinig moeten zijn, spelers aantrekken die meer dan 2.5 miljoen euro kosten lijkt grotendeels uitgesloten.

Benjamin Nygren werd afgelopen zomer voor de nodige miljoenen naar KRC Genk gehaald, maar kon in zijn eerste seizoen niet overtuigen. Toch blijft hij één van de grootste talenten van Scandinavië. De speler zou ondertussen zelfs belangstelling genieten van de Duitse topclub Borussia Dortmund. Al benadrukt Nygren zelf dat hij voorlopig nog nergens van gehoord heeft.

De aankoopoptie van 8 miljoen is veel te hoog, maar Antwerp FC zou toch nog kans maken op een permanente transfer van Wesley Hoedt. Verschillende Nederlandse media stellen namelijk dat het avontuur van Hoedt bij Southampton sowieso voorbij is. Daarom kan Antwerp de aankoopoptie negeren en misschien een lagere transfersom onderhandelen met de Engelse club, die hem klaarblijkelijk graag kwijt wil.

BUITENLAND
Kevin De Bruyne werd de voorbije maanden gelinkt aan een vertrek bij Manchester City, vooral FC Barcelona en Real Madrid kwamen ter sprake. Maar zijn makelaar Patrick De Koster liet aan onze redactie weten dat die geruchten niet aan de orde zijn. "Ik zat een tijdje geleden (nog voor de uitbraak van het coronavirus, nvdr.) nog samen met Kevin in Manchester en we hebben het ook over al die geruchten gehad. Waar halen ze het toch? Momenteel is er absoluut niets gaande", spreekt hij duidelijke taal.

Carlo Ancelotti zou bij Everton FC op een pittig transferplan broeden. Gareth Bale en James Rodriguez staan immers hoog op het verlanglijstje om deze zomer naar de stad Liverpool te verhuizen, zo meldt Marca. Ancelotti weet zeker dat hij beide topspelers kan overtuigen om voor Everton te kiezen, al zal dit allerminst eenvoudig worden. Bij Real Madrid mogen ze in ieder geval allebei vertrekken.

Atletico Madrid zou een gevoelige transfer willen realiseren binnen Spanje. Zo meldt The Daily Mail dat Los Rojiblancos een poging willen ondernemen om Ivan Rakitic binnen te halen. FC Barcelona is naar verluidt bereid om mee te werken, maar dan wel voor een som van zo'n 20 miljoen euro. Er zouden nog meer clubs geïnteresseerd zijn, maar Atletico is volgens bovengenoemde bron de grootste kanshebber.

Barcelona zou naast Neymar nog een speler van Paris Saint-Germain op het lijstje hebben staan. De Catalaanse krant Sport komt immers met het nieuws dat Barça aan het onderhandelen is met Layvin Kurzawa over een transfer. De 27-jarige linksachter is in juni einde contract bij PSG en zou dus transfervrij de overstap kunnen maken.

LEES OOK: Amerikaanse club: "We waren zeer dicht bij komst De Bruyne"

Denkt u dat Diatta meer dan 25 miljoen zal opbrengen?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

90
90
STVV gaat voor het 'onmogelijke': Vrancken wil méér

Wouter Vrancken zal dit seizoen Trainer van het Jaar worden, dat staat nu al vast. Wat de coach met ...

6
6
'La Louvière verrast met ex-coach van Anderlecht'

La Louvière is plots een énorme duiventil aan het worden. Er vertrokken de afgelopen ...

32
32
Hayen voert druk op: "Er zullen spelers afscheid nemen"

KRC Genk heeft intern de druk enorm opgevoerd na de wanprestatie op het veld van Sporting Charleroi. ...

27
27
Taravel doet boekje open over gesprek met Sibierski

Antoine Sibierski werd deze week voorgesteld bij RSC Anderlecht. De Fransman gaat de komende ...

80
80
'Anderlecht haakt af, betaalt Club Brugge 2 miljoen euro?'

De zomermercato loert om de hoek. Zowel RSC Anderlecht en Club Brugge gaan zich stevig willen ...

162
162
Mazzu ontdekt nieuwe parel bij OHL: "Misschien zat ik mis"

Bij OH Leuven hopen ze vanavond nog eens te winnen. Al zal dat moeten gebeuren tegen een wellicht ...

15
15
Club Brugge in beroep: énorm CPL-probleem in de maak

De afgelopen weken en maanden is er al veel inkt gevloeid over de competitiehervorming, waarbij ...

303
303
‘Alle remmen los bij Club Brugge: stunttransfer in de maak’

Club Brugge voelt dat er iets broeit. De lijst met geïnteresseerde topclubs wordt steeds ...

637
637
Anderlecht haalt slag thuis: "Kind van Neerpede"

Anderlecht blijft voor de jeugd kiezen. De Brusselaars spelen ook dit seizoen weer met tal van ...

120
120
STVV legt belangrijke kracht vast tot 2029

STVV is zeker van een Europees ticket en dat is héél belangrijk. Het is een extra ...

19
19
Standard terug naar de top? Vandersmissen ziet één probleem

Standard speelt vanavond een zeer belangrijk duel tegen OH Leuven. Bij winst staan ze alvast voor ...

75
75
'Leko hakt knoop door: comeback Mignolet uitgesteld'

Club Brugge ontvangt zaterdag STVV, alweer een cruciaal duel in de titelrace. Door de afwezigheid ...

84
84
Taravel twijfelt: Anderlecht met B-ploeg naar Gent?

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij AA Gent, een cruciaal duel met het oog op de vierde plaats ...

103
103
Bom in CPL: Club NXT degradeert naar derde afdeling

De afgelopen weken en maanden is er al veel inkt gevloeid over de competitiehervorming, waarbij ...

448
448
Leko verrast: opvallende namen in selectie Club Brugge

Club Brugge krijgt zaterdag STVV over de vloer, dat na de zege tegen Union zijn status als ...

264
264
Taravel doet boekje open over afwezigen Anderlecht

De week van de waarheid breekt aan voor RSC Anderlecht. Enkele dagen voor de bekerfinale tegen Union ...

130
130
Mokio bevestigt exit Rode Duivels: "Ik kies Congo"

Nu de voetbaljaargang op zijn einde loopt, en de laatste rechte lijn richting het WK dus kan worden ...

112
112
Leko speelt open kaart: twee wissels bij Club Brugge

Nadat het vorige week haasje-over deed met Union, verdedigt Club Brugge zaterdag zijn leidersplek ...

415
415
'Taravel out: Anderlecht richt pijlen op oude bekende'

Er waait alweer een nieuwe wind bij RSC Anderlecht, waar Antoine Sibierski eerder deze week ...

594
594
Club Brugge en betreurde Sterchele: eerbetoon raakt diep

Club Brugge heeft vandaag op Instagram een pakkend eerbetoon gedeeld aan François Sterchele. ...

325
325
De Mil slaat op tafel bij KAA Gent vlak voor Anderlecht

KAA Gent moet zich snel herpakken in de Champions Play-Offs wil het nog een rol van betekenis ...

139
139
‘Pedofilieschandaal barst los: PL-club schorst sterspeler'

Een nieuw schandaal in Engeland staat op het punt te ontploffen. Op sociale media circuleerden plots ...

107
107
‘Castagne in zak en as: toekomstplannen op tafel’

Timothy Castagne is al jaren een vaste pion in de selectie van de Rode Duivels. Ook onder bondscoach ...

85
85
Rik De Mil snoeihard voor drie KAA Gent-spelers

KAA Gent incasseerde afgelopen speeldag een mokerslag van rechtstreekse concurrent KV Mechelen. De ...

156
156
Van Gucht onder vuur: fysieke klappen stapelen zich op

Ruben Van Gucht kreeg het recent zwaar te verduren, en dat op meer dan één vlak. Wat ...

32
32

Meer sportnieuws