TRANSFERUURTJE: 'Toptransfer voor Club, Dortmund lonkt naar Genk'

1467 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Toptransfer voor Club, Dortmund lonkt naar Genk'

Door het coronavirus worden er momenteel geen voetbalwedstrijden afgewerkt, dat nog minstens tot eind april en allicht zelfs langer. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Bepaalde Turkse bronnen beweerden dat Club Brugge geïnteresseerd was in een terugkeer van Ryan Donk. Maar zover zal het niet komen, want Donk zou gewoon in Istanbul willen blijven. Galatasaray zou al een nieuw contract voor één seizoen met optie klaar hebben liggen voor de 34-jarige, zo meldt Aksim. Aan uitgaande zijde lijkt Krépin Diatta dan weer andere oorden op te zoeken. Volgens de Italiaanse transferspecialist Alfredo Pedulla zou de Senegalese winger op de verlanglijstjes staan van verschillende grote Europese clubs. Een toptransfer lijkt dus in de maak voor Diatta.

RSC Anderlecht zal komende mercato één à twee extra doelmannen moeten aantrekken en daarvoor worden verschillende pistes gevolgd. Jonathan De Bie zou volgens Anderlecht Online alvast op de shortlist staan van de Brusselaars. De negentienjarige Belgische doelman is einde contract bij Tottenham. De club zal sowieso zuinig moeten zijn, spelers aantrekken die meer dan 2.5 miljoen euro kosten lijkt grotendeels uitgesloten.

Benjamin Nygren werd afgelopen zomer voor de nodige miljoenen naar KRC Genk gehaald, maar kon in zijn eerste seizoen niet overtuigen. Toch blijft hij één van de grootste talenten van Scandinavië. De speler zou ondertussen zelfs belangstelling genieten van de Duitse topclub Borussia Dortmund. Al benadrukt Nygren zelf dat hij voorlopig nog nergens van gehoord heeft.

De aankoopoptie van 8 miljoen is veel te hoog, maar Antwerp FC zou toch nog kans maken op een permanente transfer van Wesley Hoedt. Verschillende Nederlandse media stellen namelijk dat het avontuur van Hoedt bij Southampton sowieso voorbij is. Daarom kan Antwerp de aankoopoptie negeren en misschien een lagere transfersom onderhandelen met de Engelse club, die hem klaarblijkelijk graag kwijt wil.

BUITENLAND
Kevin De Bruyne werd de voorbije maanden gelinkt aan een vertrek bij Manchester City, vooral FC Barcelona en Real Madrid kwamen ter sprake. Maar zijn makelaar Patrick De Koster liet aan onze redactie weten dat die geruchten niet aan de orde zijn. "Ik zat een tijdje geleden (nog voor de uitbraak van het coronavirus, nvdr.) nog samen met Kevin in Manchester en we hebben het ook over al die geruchten gehad. Waar halen ze het toch? Momenteel is er absoluut niets gaande", spreekt hij duidelijke taal.

Carlo Ancelotti zou bij Everton FC op een pittig transferplan broeden. Gareth Bale en James Rodriguez staan immers hoog op het verlanglijstje om deze zomer naar de stad Liverpool te verhuizen, zo meldt Marca. Ancelotti weet zeker dat hij beide topspelers kan overtuigen om voor Everton te kiezen, al zal dit allerminst eenvoudig worden. Bij Real Madrid mogen ze in ieder geval allebei vertrekken.

Atletico Madrid zou een gevoelige transfer willen realiseren binnen Spanje. Zo meldt The Daily Mail dat Los Rojiblancos een poging willen ondernemen om Ivan Rakitic binnen te halen. FC Barcelona is naar verluidt bereid om mee te werken, maar dan wel voor een som van zo'n 20 miljoen euro. Er zouden nog meer clubs geïnteresseerd zijn, maar Atletico is volgens bovengenoemde bron de grootste kanshebber.

Barcelona zou naast Neymar nog een speler van Paris Saint-Germain op het lijstje hebben staan. De Catalaanse krant Sport komt immers met het nieuws dat Barça aan het onderhandelen is met Layvin Kurzawa over een transfer. De 27-jarige linksachter is in juni einde contract bij PSG en zou dus transfervrij de overstap kunnen maken.

LEES OOK: De Bruyne serieus toegetakeld: Conte geeft reactie

Denkt u dat Diatta meer dan 25 miljoen zal opbrengen?

Meest recent

Anderlecht zakt door het ijs: zondebok krijgt 3 op 10

RSC Anderlecht heeft zondagmiddag in extremis een dure nederlaag tegen KV Mechelen kunnen voorkomen. ...

24
24
Laat delirium in Lommel: 37-jarige doet Dender das om

Lommel SK heeft een stevige optie op promotie genomen. De Limburgers wonnen hun heenmatch van de ...

122
122
Leko hakt keepersknoop door, twee wissels bij Union

Zondagavond staat een cruciaal duel op het programma in de strijd om het kampioenschap. ...

89
89
Anderlecht-fans spotten met tifo-blunder: sneer aan spelers

Het zijn op sportief vlak lastige dagen voor de supporters van RSC Anderlecht. Daar kwam donderdag ...

109
109
Lammens klopt Sels voor plek drie, deceptie Ajax op slotspeeldag

Manchester United heeft beslag gelegd op derde plaats in de Premier League. Na de 3-2-zege tegen ...

37
37
"Per direct buiten" - Taravel met grond gelijk gemaakt

Met nog twee speeldagen te gaan in de Champions' Play-Offs heeft RSC Anderlecht de vierde plaats in ...

243
243
Malaise Anderlecht: triest beeld illustreert diepe crisis

RSC Anderlecht heeft zijn vierde plaats met heel wat meeval kunnen verdedigen. Daarmee is echter ook ...

381
381
Anderlecht strafschop ontnomen? De Bilde velt verdict

Nu het naast bekerwinst heeft gegrepen, moet RSC Anderlecht alles zetten op het behalen van een ...

259
259
Anderlecht ontsnapt aan drama: keepersblunder kost KVM stunt

RSC Anderlecht heeft zondag een nieuw drama nipt kunnen voorkomen. Paars-Wit leek op weg naar een ...

337
337
De Bruyne helpt Napoli naar UCL, Juve in grote problemen

In de Italiaanse Serie A lijkt SSC Napoli quasi zeker van de tweede plaats. Zondagmiddag werd een ...

45
45
Wéér dramatische start Anderlecht: "Hij is een ramp"

Daags na de verloren bekerfinale moest RSC Anderlecht opnieuw vol aan de bak. In de Champions' ...

150
150
Ongeziene beelden: Kompany compléét los op titelfeest

Bayern München heeft zaterdag zijn laatste competitiewedstrijd van het seizoen afgewerkt. ...

59
59
'Club heeft beet in Bundesliga: nieuwste aanwinst onderweg'

Club Brugge hoopt zich in de komende dagen te verzekeren van zijn 20ste landstitel. Ondertussen is ...

253
253
Garcia deelt harde tik uit: "Hij mag écht ontgoocheld"

Bondscoach Rudi Garcia heeft vrijdag zijn 26-koppige spelersgroep voor het komende WK bekend ...

345
345
Kookpunt Anderlecht bereikt: harde kern kondigt actie aan

Na de verloren bekerfinale zal RSC Anderlecht het seizoen andermaal met lege handen afsluiten. Voor ...

340
340
Taravel gooit voorlinie overhoop, één wissel bij KV Mechelen

In de Champions' Play-Offs staat zondagmiddag een interessant duel op het programma binnen de strijd ...

52
52
WK-selectie Duivels: Garcia laat ideale 'doublure Doku' vallen

Sinds vrijdag is bekend welke 26 Rode Duivels komende zomer aangemoedigd zullen worden op het WK ...

507
507
TU: 'Trainersbommen Chelsea en Antwerp, tweetal wil weg bij Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

321
321
Cuypers reageert op niet-selectie WK: MLS trekt grote ogen

Hugo Cuypers werd niet geselecteerd door bondscoach Rudi Garcia voor het WK in de Verenigde Staten, ...

270
270
Toptransfer bij Union SG? “Vergelijkbaar met Vanaken”

Union SG en Club Brugge nemen het vanavond tegen elkaar op in een rechtstreeks titelduel. Bij de ...

223
223
Chelsea stunt met Xabi Alonso: erg straffe ambities onthuld

Chelsea heeft een vervanger gevonden voor Enzo Maresca. De Londense club stelde op de officiële ...

65
65
Antwerp ontslaat Oosting per direct: vervanger al bekend

Royal Antwerp FC zit in desastreuze vorm. The Great Old is volledig uitgeteld in de Europe ...

424
424
Westerlo duwt Charleroi kopje onder: “Dit is wreed”

Het is erg spannend in de Europe Play-Offs, maar Westerlo heeft Sporting Charleroi een ferme ...

20
20
Van Gucht verrast met pikante onthulling: Willy Sommers sprakeloos

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor opvallende reacties gezorgd met een bijzonder openhartige ...

252
252
Mourinho breekt stilzwijgen rond Real Madrid

De naam van José Mourinho klinkt steeds luider bij Real Madrid en her en der wordt er al ...

101
101

Meer sportnieuws