TRANSFERUURTJE: 'Toptransfer voor Club, Dortmund lonkt naar Genk'

door
TRANSFERUURTJE: 'Toptransfer voor Club, Dortmund lonkt naar Genk'

Door het coronavirus worden er momenteel geen voetbalwedstrijden afgewerkt, dat nog minstens tot eind april en allicht zelfs langer. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Bepaalde Turkse bronnen beweerden dat Club Brugge geïnteresseerd was in een terugkeer van Ryan Donk. Maar zover zal het niet komen, want Donk zou gewoon in Istanbul willen blijven. Galatasaray zou al een nieuw contract voor één seizoen met optie klaar hebben liggen voor de 34-jarige, zo meldt Aksim. Aan uitgaande zijde lijkt Krépin Diatta dan weer andere oorden op te zoeken. Volgens de Italiaanse transferspecialist Alfredo Pedulla zou de Senegalese winger op de verlanglijstjes staan van verschillende grote Europese clubs. Een toptransfer lijkt dus in de maak voor Diatta.

RSC Anderlecht zal komende mercato één à twee extra doelmannen moeten aantrekken en daarvoor worden verschillende pistes gevolgd. Jonathan De Bie zou volgens Anderlecht Online alvast op de shortlist staan van de Brusselaars. De negentienjarige Belgische doelman is einde contract bij Tottenham. De club zal sowieso zuinig moeten zijn, spelers aantrekken die meer dan 2.5 miljoen euro kosten lijkt grotendeels uitgesloten.

Benjamin Nygren werd afgelopen zomer voor de nodige miljoenen naar KRC Genk gehaald, maar kon in zijn eerste seizoen niet overtuigen. Toch blijft hij één van de grootste talenten van Scandinavië. De speler zou ondertussen zelfs belangstelling genieten van de Duitse topclub Borussia Dortmund. Al benadrukt Nygren zelf dat hij voorlopig nog nergens van gehoord heeft.

De aankoopoptie van 8 miljoen is veel te hoog, maar Antwerp FC zou toch nog kans maken op een permanente transfer van Wesley Hoedt. Verschillende Nederlandse media stellen namelijk dat het avontuur van Hoedt bij Southampton sowieso voorbij is. Daarom kan Antwerp de aankoopoptie negeren en misschien een lagere transfersom onderhandelen met de Engelse club, die hem klaarblijkelijk graag kwijt wil.

BUITENLAND
Kevin De Bruyne werd de voorbije maanden gelinkt aan een vertrek bij Manchester City, vooral FC Barcelona en Real Madrid kwamen ter sprake. Maar zijn makelaar Patrick De Koster liet aan onze redactie weten dat die geruchten niet aan de orde zijn. "Ik zat een tijdje geleden (nog voor de uitbraak van het coronavirus, nvdr.) nog samen met Kevin in Manchester en we hebben het ook over al die geruchten gehad. Waar halen ze het toch? Momenteel is er absoluut niets gaande", spreekt hij duidelijke taal.

Carlo Ancelotti zou bij Everton FC op een pittig transferplan broeden. Gareth Bale en James Rodriguez staan immers hoog op het verlanglijstje om deze zomer naar de stad Liverpool te verhuizen, zo meldt Marca. Ancelotti weet zeker dat hij beide topspelers kan overtuigen om voor Everton te kiezen, al zal dit allerminst eenvoudig worden. Bij Real Madrid mogen ze in ieder geval allebei vertrekken.

Atletico Madrid zou een gevoelige transfer willen realiseren binnen Spanje. Zo meldt The Daily Mail dat Los Rojiblancos een poging willen ondernemen om Ivan Rakitic binnen te halen. FC Barcelona is naar verluidt bereid om mee te werken, maar dan wel voor een som van zo'n 20 miljoen euro. Er zouden nog meer clubs geïnteresseerd zijn, maar Atletico is volgens bovengenoemde bron de grootste kanshebber.

Barcelona zou naast Neymar nog een speler van Paris Saint-Germain op het lijstje hebben staan. De Catalaanse krant Sport komt immers met het nieuws dat Barça aan het onderhandelen is met Layvin Kurzawa over een transfer. De 27-jarige linksachter is in juni einde contract bij PSG en zou dus transfervrij de overstap kunnen maken.

LEES OOK: Garcia slaat groot alarm bij Rode Duivels

Denkt u dat Diatta meer dan 25 miljoen zal opbrengen?

Meest recent

Ballon d'Or 2026: absolute topfavoriet nu al bekend

Ousmane Dembélé wist een historisch goed 2025 bij Paris Saint-Germain te bekronen met ...

95
95
Julie Vanloo trekt van leer: "Hij verdient standbeeld bij Club"

Julie Vanloo is niet alleen een boegbeeld bij de nationale damesbasketbalploeg 'The Belgian Cats', ...

83
83
Kerst in JPL: grote verrassing bij Genk, Vanaken steelt de show

De bubbels zijn opengetrokken, de kalkoen is geserveerd en de pakjes mogen eindelijk geopend worden. ...

99
99
'Alarm Club Brugge: twee sterkhouders weg in één klap'

Club Brugge kan op financieel vlak opnieuw terugblikken op een geslaagd kalenderjaar. Zeker de ...

296
296
Eindejaarsschok bij Duivels? 'Nieuwe bondscoach vlak na WK'

De Rode Duivels staan voor een belangrijk kalenderjaar waarin ze willen scoren op het ...

419
419
Hasi neemt het op voor fel bekritiseerde schlemiel

Anderlecht hoopt vrijdagavond de eerste seizoenshelft af te sluiten met een opsteker tegen ...

156
156
Aankomst Vanaken en co zet social media in vuur en vlam

Terwijl de meeste Belgen zich op tweede kerstdag rond de feesttafel nestelen, maakt Club Brugge zich ...

136
136
‘Club Brugge in shock: transfer doet kleedkamer ontploffen’

Eén naam op de shortlist van Club Brugge kan genoeg zijn om ego’s te raken, plannen te ...

328
328
Africa Cup: Mahrez schittert, Burkinese sensatie in extra tijd

Door de kerstfeesten geen voetbal op de Europese velden, maar in de Africa Cup ging de bal woensdag ...

21
21
'Nog meer zorgen in 1B: volgende club krijgt transferverbod'

De periekelen met DAZN hebben ervoor gezorgd dat er grote zorgen zijn rond de toekomst van de ...

104
104
Enorme crisis bij club: WK in gevaar voor Rode Duivel?

Rudi Garcia zal in 2026 heel wat knopen moeten doorhakken. De bondscoach zal in de komende maanden ...

102
102
'Antwerp moet streep trekken door versterking'

Antwerp maakte de voorbije maand een serieuze remonte. Dankzij een tien op twaalf wipte het van de ...

248
248
Wéér ex-Kanarie voor Genk: De Condé geeft verklaring

KRC Genk trapt vrijdagmiddag de 20ste speeldag in de Jupiler Pro League af met een topper tegen Club ...

121
121
Afrika Cup zorgt voor rel: Belgische ingreep zindert na

In Marokko vindt momenteel met de Afrika Cup één groot voetbalfeest plaats. Daarbij ...

73
73
'Lyon draait Belgische clubs een stevige transferloer'

Er lijken tijdens deze wintermercato enkele zeer interessante opportuniteiten te wenken voor ...

92
92
Club Brugge zet trend: "Kopieergedrag bij andere clubs"

2025 is een bewogen jaar geweest voor het Belgische profvoetbal. Eén van de opmerkelijkste ...

199
199
Geweldig kerstcadeau Essevee: smaakmaker blijft langer

Voor Zulte Waregem was 2025 al bij al een mooi jaar. Het wist terug te keren in de Jupiler Pro ...

46
46
Hayen drukt Genk-spelers meteen met neus op de feiten

Bij KRC Genk hopen ze vrijdag tegen Club Brugge de kentering in te kunnen zetten, want ze hebben al ...

187
187
Miljoenendeal op til bij Union SG: Hubert velt oordeel

Binnen ruim een week opent de transfermarkt weer zijn deuren. Bij Union SG staat er wel wat te ...

35
35
Brusselmans ontredderd: eenzame kerst gaat door merg en been

Herman Brusselmans joeg recent een schok door televisieland door aan te kondigen dat hij stopt als ...

188
188
Hasi voert wissel door: "Start wellicht tegen Charleroi"

Bij RSC Anderlecht maakt zich klaar voor de laatste match tegen Sporting Charleroi. De Brusselaars ...

274
274
Paul Put doet boekje open: "Kijk naar 'Propere Handen'..."

Paul Put is met Oegande actief op de Afrika Cup. De coach opende daar met een 3-1-nederlaag tegen ...

81
81
Broos aast op transferstunt: terugkeer naar JPL-topclub?

Hugo Broos is aan zijn laatste maanden bezig als coach. Hij opende de Afrika Cup met een zege met ...

374
374
Zulte Waregem duwt door: "Gesprekken zijn gaande"

Zulte Waregem kent een goed seizoen sinds ze weer promoveerden. Er zijn een aantal spelers die zich ...

259
259
Hasi geeft transferplannen prijs én looft drie jonkies

RSC Anderlecht gaan ze in januari de transfermarkt op, maar de Brusselaars hebben eerst nog ander ...

206
206

Meer sportnieuws