TRANSFERUURTJE: 'Toptransfer voor Club, Dortmund lonkt naar Genk'

1467 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Toptransfer voor Club, Dortmund lonkt naar Genk'

Door het coronavirus worden er momenteel geen voetbalwedstrijden afgewerkt, dat nog minstens tot eind april en allicht zelfs langer. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Bepaalde Turkse bronnen beweerden dat Club Brugge geïnteresseerd was in een terugkeer van Ryan Donk. Maar zover zal het niet komen, want Donk zou gewoon in Istanbul willen blijven. Galatasaray zou al een nieuw contract voor één seizoen met optie klaar hebben liggen voor de 34-jarige, zo meldt Aksim. Aan uitgaande zijde lijkt Krépin Diatta dan weer andere oorden op te zoeken. Volgens de Italiaanse transferspecialist Alfredo Pedulla zou de Senegalese winger op de verlanglijstjes staan van verschillende grote Europese clubs. Een toptransfer lijkt dus in de maak voor Diatta.

RSC Anderlecht zal komende mercato één à twee extra doelmannen moeten aantrekken en daarvoor worden verschillende pistes gevolgd. Jonathan De Bie zou volgens Anderlecht Online alvast op de shortlist staan van de Brusselaars. De negentienjarige Belgische doelman is einde contract bij Tottenham. De club zal sowieso zuinig moeten zijn, spelers aantrekken die meer dan 2.5 miljoen euro kosten lijkt grotendeels uitgesloten.

Benjamin Nygren werd afgelopen zomer voor de nodige miljoenen naar KRC Genk gehaald, maar kon in zijn eerste seizoen niet overtuigen. Toch blijft hij één van de grootste talenten van Scandinavië. De speler zou ondertussen zelfs belangstelling genieten van de Duitse topclub Borussia Dortmund. Al benadrukt Nygren zelf dat hij voorlopig nog nergens van gehoord heeft.

De aankoopoptie van 8 miljoen is veel te hoog, maar Antwerp FC zou toch nog kans maken op een permanente transfer van Wesley Hoedt. Verschillende Nederlandse media stellen namelijk dat het avontuur van Hoedt bij Southampton sowieso voorbij is. Daarom kan Antwerp de aankoopoptie negeren en misschien een lagere transfersom onderhandelen met de Engelse club, die hem klaarblijkelijk graag kwijt wil.

BUITENLAND
Kevin De Bruyne werd de voorbije maanden gelinkt aan een vertrek bij Manchester City, vooral FC Barcelona en Real Madrid kwamen ter sprake. Maar zijn makelaar Patrick De Koster liet aan onze redactie weten dat die geruchten niet aan de orde zijn. "Ik zat een tijdje geleden (nog voor de uitbraak van het coronavirus, nvdr.) nog samen met Kevin in Manchester en we hebben het ook over al die geruchten gehad. Waar halen ze het toch? Momenteel is er absoluut niets gaande", spreekt hij duidelijke taal.

Carlo Ancelotti zou bij Everton FC op een pittig transferplan broeden. Gareth Bale en James Rodriguez staan immers hoog op het verlanglijstje om deze zomer naar de stad Liverpool te verhuizen, zo meldt Marca. Ancelotti weet zeker dat hij beide topspelers kan overtuigen om voor Everton te kiezen, al zal dit allerminst eenvoudig worden. Bij Real Madrid mogen ze in ieder geval allebei vertrekken.

Atletico Madrid zou een gevoelige transfer willen realiseren binnen Spanje. Zo meldt The Daily Mail dat Los Rojiblancos een poging willen ondernemen om Ivan Rakitic binnen te halen. FC Barcelona is naar verluidt bereid om mee te werken, maar dan wel voor een som van zo'n 20 miljoen euro. Er zouden nog meer clubs geïnteresseerd zijn, maar Atletico is volgens bovengenoemde bron de grootste kanshebber.

Barcelona zou naast Neymar nog een speler van Paris Saint-Germain op het lijstje hebben staan. De Catalaanse krant Sport komt immers met het nieuws dat Barça aan het onderhandelen is met Layvin Kurzawa over een transfer. De 27-jarige linksachter is in juni einde contract bij PSG en zou dus transfervrij de overstap kunnen maken.

LEES OOK: Brusselmans vreest hommeles bij Duivels: "Zij zijn pissig"

Denkt u dat Diatta meer dan 25 miljoen zal opbrengen?

Meest recent

Castagne bewierookt Duivel: "Hij toonde echt karakter"

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

31
31
Contract tot 2031: Duranville heeft toptransfer beet

Terwijl de Rode Duivels zich voorbereiden op hun 1/8ste finale op het WK 2026, werken verschillende ...

47
47
Oostenrijkse muur sneuvelt: Spanje vlot naar 1/8ste finales

Spanje heeft zich zonder grote problemen geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK. Oostenrijk ...

32
32
Crisismeeting Duitsland: gedroomde bondscoach staat klaar

Terwijl België doorstootte naar de 1/8ste finales, werden verschillende andere grote landen ...

104
104
Verheyen tipt ideale basisploeg: dríé sleutelwissels bij Duivels

Om de kwartfinale van het WK 2026 te halen, zullen de Rode Duivels moeten afrekeken met co-gastland ...

345
345
Nederlanders gaan los op incident Tielemans/Trossard

Youri Tielemans en Leandro Trossard speelden dinsdag een cruciale rol in de overgetelijke comeback ...

491
491
'Club trekt bleek weg: groots keepersplan op instorten'

Club Brugge had gehoopt om tegen de eerste trainingen een nieuwe doelman beet te hebben. Dat plan ...

455
455
Transferhonger Union niet te stillen: WK-ganger naar Dudenpark

Union SG toont zich bijzonder actief op de zomermercato. Donderdag werd alweer de zesde ...

76
76
Anderlecht en Meunier: pijnlijke waarheid komt boven

Thomas Meunier lijkt op papier een droomoplossing voor Anderlecht. Transfervrij, Belg, ervaren en ...

396
396
'Club Brugge schrikt op: Tresoldi rond met twee ploegen'

Club Brugge wil Nicolo Tresoldi tijdens de huidige zomermercato aan boord houden. Maar dat wordt ...

527
527
'Transferwaanzin Tottenham: clubrecord sneuvelt twee maal'

Tottenham Hotspur kon afgelopen seizoen slechts op het nippertje de degradatie uit de Premier League ...

246
246
Premier League davert: City verpulvert Brits transferrecord

Na tien gouden jaren onder Pep Guardiola, wil Manchester City komend seizoen een nieuwe ...

65
65
Brusselmans vreest hommeles bij Duivels: "Zij zijn pissig"

Maandagnacht strijden de Rode Duivels met de Verenigde Staten om een plek in de kwartfinales van het ...

232
232
Garcia moet fors ingrijpen: Vanaken en De Ketelaere gedumpt?

De Rode Duivels staan in de 1/8ste finales van het WK 2026 na een onwaarschijnlijke thriller tegen ...

460
460
Garcia slaat voetbalwereld met verstomming: "Gekker, gek, gekst"

Na een onwaarschijnlijke comeback heeft België zich dan toch geplaatst voor de 1/8ste finales ...

267
267
'Anderlecht komt te laat: De Cat bereikt voorakkoord'

Na de komst van Giulian Biancone heeft RSC Anderlecht met Léo Pétrot nu al twee ...

723
723
KRC Genk pakt uit: kampioenenmaker viert terugkeer

Voorlopig is Jeppe Erenbjerg nog altijd de enige nieuwkomer bij KRC Genk, dat wel nog op zoek is ...

220
220
Garcia op glad ijs: racismerelletje rond Rode Duivels

Het heeft bloed, zweet en tranen gekost, maar de Rode Duivels zitten in de achtste finale van het ...

246
246
'Club Brugge gaat vol voor winger: bod van 5 miljoen'

Nog geen maand na het veroveren van de titel hervatte Club Brugge maandag de trainingen. Voorlopig ...

569
569
Ruben Van Gucht krijgt zware klappen: "Heel zielig ventje!"

Ruben Van Gucht ligt andermaal (zwaar) onder vuur. De journalist, ondertussen actief voor drie ...

393
393
'Vandenhaute wil Antwerp: akkoord met Gheysens op til'

Van een bommetje gesproken. Eerder deze week geraakte bekend dat niemand minder dan Wouter ...

749
749
Kranten maken sterspeler Rode Duivels met grond gelijk

Na een thriller van jewelste wisten de Rode Duivels zich alsnog te kwalificeren voor de achtste ...

625
625
Filip Joos ontploft hélémaal bij 'Mirakel van Seattle'

Kan een scenario nog knotsgekker geschreven worden? De Rode Duivels zwalpten gisteren ongeveer 85 ...

224
224
'Club schrikt zich hoedje: Arsenal kaapt droomtransfer'

Bij Club Brugge wachten ze nog altijd op hun eerste aanwinst van de zomer. De landskampioen is ...

735
735
PSV-watcher brengt belangrijke De Cat-update

Het blijft een groot vraagteken of Anderlecht volgend seizoen nog op Nathan De Cat zal kunnen ...

180
180

Meer sportnieuws