Robinho over vergelijking met Pelé en jiujitsu-gevecht bij AC Milan-training

180 stemmen
Robinho over vergelijking met Pelé en jiujitsu-gevecht bij AC Milan-training

Robinho speelde bij 's werelds grootste clubs als Real Madrid, Manchester City en AC Milan, maar toch hadden veel mensen verwacht dat hij nog meer zou bereiken. Zo werd de aanvaller als groeibriljant vergeleken met niemand minder dan Pelé. Onterecht vindt Robinho zelf.

"Ik weet dat mensen dachten dat ik de Gouden Bal zou winnen. Als Pelé bepaalde dingen over je zegt, dan wordt er geluisterd", zegt Robinho in een interview met Marca. "Ze begonnen allemaal vergelijkingen te maken, maar er is geen nieuwe Pelé. En die zal er nooit komen ook."

Na een jarenlang geflirt maakte Robinho in de zomer van 2005 op 21-jarige leeftijd de overstap van Santos naar Real Madrid. Achteraf vindt de dribbelaar dat hij niet alles uit die periode heeft gehaald, ondanks redelijke cijfers (35 goals en 27 assists in drie jaar). "Ik was nog niet volwassen genoeg. Wat ik niet zo goed kon, was met een helder hoofd nadenken over de consequenties als je iets besluit te doen. Dat ontwikkel je naarmate je ouder wordt."

Geen Chelsea

Halverwege 2008 besloot Real Madrid om afscheid te nemen van Robinho. Chelsea leek zijn nieuwe werkgever te worden. "Ik wilde daar ook graag naartoe, manager Luiz Felipe Scolari had me ook al meegedeeld dat ik het verschil zou kunnen maken. Maar Real kon niet zo goed door één deur met Chelsea. Ze vonden het ook niet zo leuk dat ze al shirtjes met mijn naam erop verkochten."

Vervolgens kwam Robinho twee jaar uit voor Manchester City, de periode voordat The Citizens echt succesvol werden. "Ik hield van de stad Manchester. Van de club, de restaurants. En laten we de nachtclubs niet vergeten. Ik hield van uitgaan, maar de Engelsen deden dat vaker dan ik."

Later bij AC Milan maakte vooral Zlatan Ibrahimovic indruk op Robinho. "Tijdens een training daagde hij een keer Gennaro Gattuso uit voor een jiujitsu-gevecht. Wie er won? Zlatan wint altijd." Vandaag de dag speelde de 36-jarige Robinho voor het Turkse Istanbul Basaksehir, na een verblijf in onder meer China.

LEES OOK: ‘Chelsea verkoopt Mike Penders nieuwe mokerslag’

Haalde Robinho alles uit zijn carrière?

Meest recent

Hayen toont tanden: “Wij gaan ons niet verstoppen”

KRC Genk moet zijn seizoen proberen te redden tegen AA Gent. Een zege zou hen alsnog een Europees ...

4
4
'FC Barcelona doet bod, Atlético reageert met.... Yamal'

Het is FC Barcelona menens om komend seizoen versterking te halen. Anthony Gordon komt wellicht over ...

18
18
Patro Eisden verbaast België: “Onhoudbaar”

Patro Eisden is een club die de afgelopen drie seizoenen meestreed voor promotie naar de Jupiler Pro ...

118
118
Anderlecht legt verdediger onder contract

RSC Anderlecht is volop bezig met talenten van eigen bodem langdurig vast te leggen. De Brusselaars ...

45
45
'Machtsstrijd bij Antwerp: nieuwe voorzitter op komst?'

Royal Antwerp FC is een club op drift, dat is al enkele jaren duidelijk. Eigenaar en voorzitter Paul ...

153
153
Preud'homme pakt uit: nieuwe goudmijn voor Club Brugge

Dankzij de licentieproblemen van RWDM blijft Club NXT alsnog in 1B. Een opluchting voor Blauw-Zwart, ...

315
315
Einde tijdperk: Anderlecht maakt afscheid bekend

Sportieve baas Antoine Sibierski gaat straks ongetwijfeld met de grove borstel door de kleedkamer ...

442
442
Toby Alderweireld legt financiën op tafel: waarheid schokt

Toby Alderweireld mag dan wel afscheid genomen hebben van het hoogste niveau bij de Rode Duivels, ...

238
238
Antwerp shopt bij Club Brugge: twee vliegen in één klap

Nu het tussenseizoen begonnen is, blijkt ook de jacht op talent opnieuw geopend. Ook deze zomer ...

213
213
'Anderlecht houdt adem in: goudhaantje gratis weg?'

Ondanks alle kommer en kwel bij het eerste elftal, kunnen de fans van RSC Anderlecht zich nog altijd ...

324
324
Ruben Van Gucht pakt uit met megaproject: Big Brother-vibes

Ruben Van Gucht was de afgelopen jaren quasi niet uit het nieuws weg te slaan. De flamboyante ...

43
43
Maesschalck velt oordeel Duivel: alsnog joker Garcia?

Het WK komt dichterbij. Nog een kleine twee weken en Mexico en Zuid-Afrika trappen het mondiale ...

125
125
‘Neymar veroorzaakt gigantische WK-storm’

Neymar werd geselecteerd door Carlo Ancelotti voor het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en ...

60
60
Evenepoel onthult transfer die niemand kende

Remco Evenepoel is nu wereldbekend door het wielrennen, maar in het verleden werd hij in de ...

123
123
Inter-baas duidelijk: alle twijfels over Stankovic van tafel

Aleksandar Stankovic was dit seizoen één van de grote revelaties op het middenveld van ...

312
312
‘Gheysens hakt knopen door: onrust bij Antwerp groeit'

Paul Gheysens en Royal Antwerp FC zitten in de problemen. Eerder op de dag kwam het nieuws naar ...

272
272
'Droomtransfer De Busser krijgt alsmaar meer vorm'

Het seizoen is amper voorbij, maar de transferzomer komt al helemaal op gang. Sommige spelers waren ...

62
62
Seizoensafsluiter op krukken: ook Gent gehavend voor barrage

Het Belgische voetbalseizoen wordt zondag afgesloten met een barragematch tussen AA Gent en KRC ...

230
230
Beerschot hakt knoop over Messoudi door na gemiste promotie

Voor Beerschot eindigde het seizoen met een domper. De Mannekes streden het hele seizoen met KV ...

194
194
Vader Stankovic zet transferdossier helemaal op zijn kop

Bij Club Brugge zullen ze in de komende twee weken vernemen of Aleksandar Stankovic al dan niet ...

1305
1305
'Bounida ziet transfer in het water vallen'

Voor Rayane Bounida werd het afgelopen seizoen het jaar van de grote doorbraak. Het toptalent ...

121
121
'Financiële problemen Antwerp: belangrijke pion stapt op'

Voor Antwerp dreigt het alweer een moeilijke zomer te worden. De Great Old moet zijn spelerskern ...

249
249
TRANSFERUURTJE: 'Monsteraanbiedingen Club, nieuwe coach Napoli'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

212
212
Union SG zet icoon Burgess onder druk: “Nu of nooit”

Union SG pakte dit seizoen de beker en werd tweede in de competitie. De Brusselse club blijft ...

198
198
Club Brugge troeft Anderlecht wéér af: “Terecht de beste”

Club Brugge heeft zich de afgelopen jaren gefocust op de jeugdopleiding en Club NXT. Afgelopen ...

395
395

Meer sportnieuws