Robinho over vergelijking met Pelé en jiujitsu-gevecht bij AC Milan-training

door
Robinho over vergelijking met Pelé en jiujitsu-gevecht bij AC Milan-training

Robinho speelde bij 's werelds grootste clubs als Real Madrid, Manchester City en AC Milan, maar toch hadden veel mensen verwacht dat hij nog meer zou bereiken. Zo werd de aanvaller als groeibriljant vergeleken met niemand minder dan Pelé. Onterecht vindt Robinho zelf.

"Ik weet dat mensen dachten dat ik de Gouden Bal zou winnen. Als Pelé bepaalde dingen over je zegt, dan wordt er geluisterd", zegt Robinho in een interview met Marca. "Ze begonnen allemaal vergelijkingen te maken, maar er is geen nieuwe Pelé. En die zal er nooit komen ook."

Na een jarenlang geflirt maakte Robinho in de zomer van 2005 op 21-jarige leeftijd de overstap van Santos naar Real Madrid. Achteraf vindt de dribbelaar dat hij niet alles uit die periode heeft gehaald, ondanks redelijke cijfers (35 goals en 27 assists in drie jaar). "Ik was nog niet volwassen genoeg. Wat ik niet zo goed kon, was met een helder hoofd nadenken over de consequenties als je iets besluit te doen. Dat ontwikkel je naarmate je ouder wordt."

Geen Chelsea

Halverwege 2008 besloot Real Madrid om afscheid te nemen van Robinho. Chelsea leek zijn nieuwe werkgever te worden. "Ik wilde daar ook graag naartoe, manager Luiz Felipe Scolari had me ook al meegedeeld dat ik het verschil zou kunnen maken. Maar Real kon niet zo goed door één deur met Chelsea. Ze vonden het ook niet zo leuk dat ze al shirtjes met mijn naam erop verkochten."

Vervolgens kwam Robinho twee jaar uit voor Manchester City, de periode voordat The Citizens echt succesvol werden. "Ik hield van de stad Manchester. Van de club, de restaurants. En laten we de nachtclubs niet vergeten. Ik hield van uitgaan, maar de Engelsen deden dat vaker dan ik."

Later bij AC Milan maakte vooral Zlatan Ibrahimovic indruk op Robinho. "Tijdens een training daagde hij een keer Gennaro Gattuso uit voor een jiujitsu-gevecht. Wie er won? Zlatan wint altijd." Vandaag de dag speelde de 36-jarige Robinho voor het Turkse Istanbul Basaksehir, na een verblijf in onder meer China.

LEES OOK: Milan laat gouden zaak liggen: brute pech Saelemaekers

Haalde Robinho alles uit zijn carrière?

Meest recent

Janssen weg bij Antwerp: schoktransfer naar JPL-concurrent?

Vincent Janssen was afgelopen weekend weer de grote uitblinker bij Antwerp FC. Maar dat was allicht ...

78
78
Radja aangeslagen: walgelijke uitspraken Beerschot-fans onthuld

Beerschot VA heeft zich maandagavond na een uiterst tumultueuze wedstrijd verzekerd van een plek in ...

160
160
Van Gucht onder vuur: DJ-avontuur zorgt voor ophef

Ruben Van Gucht moest de laatste jaren al behoorlijk wat kritiek slikken. Eén van de absolute ...

30
30
'Transfervuurwerk Genk: De Condé staat voor titanenjob'

KRC Genk blijft ook in de Europe Play-Offs uiterst wisselvallig voor de dag komen. Racing behaalde ...

94
94
'Na geheime training: Anderlecht beslist over comeback chouchou'

RSC Anderlecht zal tijdens de zomermercato opnieuw de nodige versterking moeten aanwerven, daarbij ...

116
116
'Kompany haalt uit: Bayern-top maakt kapitale fout'

De top van Bayern München twijfelt over een toptarget van Vincent Kompany, en die aarzeling ...

76
76
Stijnen-spektakel op Kiel: match stilgelegd, T2 op veld gestuurd

Beerschot VA verzekerde zich maandagavond van een plek in de finale van de Promotion Play-Offs tegen ...

144
144
'Basis gelegd: Club Brugge vermorzelt transferrecord'

Club Brugge maakt zich op voor een hete transferzomer waarin het verschillende sterkhouders dreigt ...

484
484
Hubert wijst naar clash met Club: Union systematisch benadeeld?

Union SG boekte zondagavond een 1-3-overwinning op het veld van RSC Anderlecht en kon zo de ...

356
356
Lammens belangrijk in zege United, Tedesco vliegt na horror-week

In de Engelse Premier League heeft Manchester United zijn derde plaats kunnen vestevigen. Mede ...

68
68
Stijnen steelt show: finalisten Promotion PO's bekend

In de Jupiler Pro League zijn alle ogen gericht op de titelrace, maar ook in de tweede afdeling valt ...

221
221
'Taravel hakt knopen door: De Cat in, Hazard out?'

Na de pijnlijke nul op zes tegen STVV en Union is het alweer alarmfase rood bij RSC Anderlecht, waar ...

147
147
'Antwerp in alle staten: Club Brugge snoept spits af'

Dankzij een fraaie negen op negen mag Antwerp alsnog hoop koesteren op een Europees ticket, maar ...

533
533
Anderlecht in nesten: geen bekerfinale voor Sardella?

RSC Anderlecht leek even op weg naar een comeback tegen Union, tot het licht even uitging bij ...

153
153
Sam Kerkhofs verrast iedereen na waanzinnig titelduel

Wat een waanzinnige ontknoping kregen we gisterennamiddag in Eerste Nationale. Op het derde niveau ...

229
229
Straffe beelden: zó kwam VAR tot rode kaart Sardella

Dat de rode kaart voor Killian Sardella wedstrijdbepalend was in Anderlecht-Union (1-3), is ...

189
189
Kompany creëert machine: Bayern-vertrekker doet boekje open

In de Champions League staat dinsdag de heenwedstrijd tussen Paris Saint-Germain en Bayern ...

218
218
Anderlecht bestolen? Lardot reageert op rode kaart Sardella

Union SG verdedigde zondagavond zijn leidersplaats in de Champions' Play-Offs met succes en won met ...

294
294
Onthuld! Dít zei Wayne Rooney 'off camera' tegen Doku

Jérémy Doku toonde zich afgelopen weekend andermaal van goudwaarde voor Manchester ...

143
143
Drama Anderlecht: toptransfer krijgt vreselijke wending

Anderlecht wordt verrast door een plotse wending in een transferdossier dat al maanden aansleept. ...

301
301
Luis Enrique roept oorlogstaal richting Kompany

Het Bayern München van Vincent Kompany kijkt Europese grootmacht PSG in de ogen in de halve ...

78
78
STVV bestolen van titelkans? “Refs beter hun werk deden…”

Sint-Truiden VV swingde de afgelopen weken door de Champions Play-Offs. Ook afgelopen speeldag was ...

175
175
Rik Verheye spreekt duidelijke taal over licentie Hasselt

Sporting Hasselt is kampioen in Eerste Amateur. Een hoogtepunt voor eigenaars Sam Kerkhof en Rik ...

155
155
Vanderbiest vloekt erop los na KV Mechelen-pandoering

KV Mechelen kreeg afgelopen speeldag in eigen huis een ferme pandoering. Achter de Kazerne verloor ...

85
85
Er viel Vandenbempt iets op tijdens Anderlecht-Union

RSC Anderlecht verloor in eigen huis met 1-3 van Union SG. De Brusselse rivaal is titelkandidaat ...

295
295

Meer sportnieuws