Robinho over vergelijking met Pelé en jiujitsu-gevecht bij AC Milan-training

door
Robinho over vergelijking met Pelé en jiujitsu-gevecht bij AC Milan-training

Robinho speelde bij 's werelds grootste clubs als Real Madrid, Manchester City en AC Milan, maar toch hadden veel mensen verwacht dat hij nog meer zou bereiken. Zo werd de aanvaller als groeibriljant vergeleken met niemand minder dan Pelé. Onterecht vindt Robinho zelf.

"Ik weet dat mensen dachten dat ik de Gouden Bal zou winnen. Als Pelé bepaalde dingen over je zegt, dan wordt er geluisterd", zegt Robinho in een interview met Marca. "Ze begonnen allemaal vergelijkingen te maken, maar er is geen nieuwe Pelé. En die zal er nooit komen ook."

Na een jarenlang geflirt maakte Robinho in de zomer van 2005 op 21-jarige leeftijd de overstap van Santos naar Real Madrid. Achteraf vindt de dribbelaar dat hij niet alles uit die periode heeft gehaald, ondanks redelijke cijfers (35 goals en 27 assists in drie jaar). "Ik was nog niet volwassen genoeg. Wat ik niet zo goed kon, was met een helder hoofd nadenken over de consequenties als je iets besluit te doen. Dat ontwikkel je naarmate je ouder wordt."

Geen Chelsea

Halverwege 2008 besloot Real Madrid om afscheid te nemen van Robinho. Chelsea leek zijn nieuwe werkgever te worden. "Ik wilde daar ook graag naartoe, manager Luiz Felipe Scolari had me ook al meegedeeld dat ik het verschil zou kunnen maken. Maar Real kon niet zo goed door één deur met Chelsea. Ze vonden het ook niet zo leuk dat ze al shirtjes met mijn naam erop verkochten."

Vervolgens kwam Robinho twee jaar uit voor Manchester City, de periode voordat The Citizens echt succesvol werden. "Ik hield van de stad Manchester. Van de club, de restaurants. En laten we de nachtclubs niet vergeten. Ik hield van uitgaan, maar de Engelsen deden dat vaker dan ik."

Later bij AC Milan maakte vooral Zlatan Ibrahimovic indruk op Robinho. "Tijdens een training daagde hij een keer Gennaro Gattuso uit voor een jiujitsu-gevecht. Wie er won? Zlatan wint altijd." Vandaag de dag speelde de 36-jarige Robinho voor het Turkse Istanbul Basaksehir, na een verblijf in onder meer China.

LEES OOK: 'Sprookjestransfer Luka Modric vlak na WK'

Haalde Robinho alles uit zijn carrière?

Meest recent

Het rommelt bij Antwerp: speelt Gheysens macht kwijt?

Antwerp praat met externe investeerders: het staat nu zwart op wit in de jongste financiële ...

50
50
Prestianni gooit na racismerel nog extra olie op het vuur

Om 21u staan Real Madrid en Benfica tegenover elkaar in hun terugwedstrijd in de tussenronde van de ...

16
16
Joos tipt opvallende versterking voor Club en RSCA

De wintermercato zit er nog niet zo lang op, maar toch zullen vele clubs nu al bezig zijn met het ...

84
84
‘Dreun bij Club: ijskoude douche voor miljoenenman’

Club Brugge kijkt opnieuw rond voor een extra centrale verdediger — en dat zegt veel over de ...

306
306
Bloedvorm op komst? Lukaku brengt grote opsteker

Het is voorlopig nog niet het seizoen geweest van Romelu Lukaku. De Rode Duivel viel in augustus uit ...

37
37
'Dender handelt snel en haalt bekende nieuwe coach'

De trainerscarousel draait dit seizoen op volle toeren in de Jupiler Pro League. Woensdag zette ook ...

76
76
Eindigt straffe comeback bij Standard op WK?

Met nog vier speeldagen te gaan ligt de strijd om de top zes nog helemaal open. Ook Standard heeft ...

38
38
Club NXT verbaast weer en staat in kwartfinale Youth League

Club Brugge mag dan wel uitgeschakeld zijn in de Champions League, hun jonkies blijven wel actief in ...

173
173
Buffalo-flops schitteren in CL: Louwagie reageert

Dinsdagavond viel er het nodige spektakel te beleven in de Champions League. Opvallend daarbij was ...

122
122
WK-selectie Openda in gevaar? Joos velt keihard oordeel

Bondscoach Rudi Garcia heeft nog een drietal maanden om knopen door te hakken over de WK-selectie ...

51
51
Messi heeft één grote spijt: "Wat een idoot ben ik"

Lionel Messi is ondertussen 38 jaar en kende al een prachtige carrière. De Argentijn kwam in ...

50
50
'KV Mechelen vreest: Serie A-club meldt zich'

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen en maakt een zeer grote kans op de top zes. Dat zorgt er ...

76
76
Club Brugge baalt: "Eentje die pijn doet"

Club Brugge verloor met 4-1 van Atlético Madrid. Het was een terechte nederlaag van de ...

178
178
El Ouahdi verrast: "Hen misschien onderschat"

KRC Genk is bezig aan een uitstekend seizoen in Europa. Het beste in vele jaren. De Limburgers staan ...

111
111
D-day voor Standard: Euvrard waarschuwt de Rouches

Standard won verrassend met 0-3 op het veld van KRC Genk. Een zeer straffe prestatie van de Rouches. ...

100
100
'Brentford klopt wéér aan bij Club Brugge voor derde deal'

Bij Club Brugge gaan ze na het seizoen een halve basisploeg verliezen, dat staat vast. Ook de ...

356
356
Hayen waarschuwt Genk: "Kijk naar Bodø/Glimt en Club"

Na de uitschakeling van Club Brugge in de Champions League is KRC Genk de laatste overgebleven ...

86
86
AA Gent krijgt flinke opsteker voor topper tegen Genk

De strijd om de laatste tickets voor de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Dat komt onder ...

95
95
'Atletico berooft Club na eliminatie ook van smaakmaker'

Voor Club Brugge is het avontuur in de Champions League dit seizoen uiteindelijk in de tussenronde ...

683
683
Preud'homme geeft verklaring voor vreemd seizoen Club NXT

Club Brugge sneuvelde dinsdagavond in de Champions League tegen Atletico Madrid, maar helemaal van ...

219
219
Anderlecht krijgt stevige waarschuwing over Sibierski

Het zijn drukke tijden voor Anderlecht, want na het ontslag van Olivier Renard en Besnik Hasi moeten ...

270
270
Toch verrassend: Dender zet Milkon op straat

De trainerswals van dit seizoen in de Jupiler Pro League gaat deze week verder. Het zesde ontslag ...

167
167
Wat speelt er écht tussen Céline Dept en Lionel Messi?

De ene week duikt ze op bij de Rode Duivels, de andere staat ze oog in oog met de grootste sterren ...

73
73
Niemand beter in de PL: zeer straffe statistiek Lammens

Manchester United ging maandag winnen op het veld van Everton en zette daarmee zijn straffe reeks ...

115
115
Garcia krijgt duidelijke boodschap: "Ik wil naar het WK"

Binnen ongeveer een maand blazen de Rode Duivels een laatste keer verzamelen voor de WK-selectie ...

63
63

Meer sportnieuws