De Witte is duidelijk over competitieformat voor volgend seizoen

door
De Witte is duidelijk over competitieformat voor volgend seizoen

De Pro League heeft al de knoop doorgehakt om dit seizoen niet meer te voetballen. Enkel de bekerfinale en de terugmatch tussen Beerschot en OHL worden mogelijk nog gespeeld. Er moeten echter nog heel wat beslissingen genomen worden, onder meer over het competitieformat voor volgend seizoen.


Ivan De Witte heeft alvast een duidelijk standpunt. "Ik zou het spijtig vinden dat sommige clubs deze situatie willen aangrijpen om andere formats dan dat van vandaag door te drukken. 16 met play-offs vind ik het juiste format voor de Belgische competitie. Wij zijn een klein land van 11 miljoen inwoners. Je moet niet willen een elitecompetitie organiseren zoals landen met 60 of 80 miljoen inwoners. Met 18... (zucht) We zullen zien", stelt de voorzitter van AA Gent in Het Laatste Nieuws.

Het format zal in grote mate afhangen van wat gebeurt met de terugmatch in de promotiefinale in 1B. Als die gespeeld wordt, zal de winnaar promoveren en zakt Waasland-Beveren naar 1B. Anders zal er wellicht gepleit worden voor een competitie met 18, zonder dat Waasland-Beveren zakt en met zowel Beerschot en OHL als promovendi.

LEES OOK: Meteen klappen in Gent: De Mil trekt lessen na gefaald debuut

Ben je het eens met hem?

Meest recent

‘Anderlecht grijpt hard in: opvallende financiële revolutie’

RSC Anderlecht moet al jaren de knip op de uitgaven houden. De financiële situatie bij ...

54
54
Club Brugge pakt uit met nieuw retroshirt: ‘Absoluut pareltje’

Club Brugge is de afgelopen jaren uitgegroeid tot de één van de grootste clubs, al dan ...

41
41
De Cat onthult: intern op de vingers getikt door Anderlecht

Nathan De Cat is dit seizoen de grote sensatie bij RSC Anderlecht. De amper 17-jarige middenvelder ...

99
99
72ste Gouden Schoen: absolute topfavoriet nu al bekend

Vlak voor de tweede seizoenshelft in de Jupiler Pro League van start gaat, wordt bekend gemaakt wie ...

419
419
Hoofdrol Lammens in spektakelstuk: duidelijke reactie Amorim

Manchester United en AFC Bournemouth hebben maandagavond voor één van de ...

99
99
Trainerszoektocht Genk: Joos dropt spectaculaire naam

Vlak het aanbreken van het nieuwe kalenderjaar, zit het bestuur van KRC Genk opgezadeld met een ...

421
421
Verhaeghe op plek gezet: "Club moet Hayen óók dankbaar zijn"

Club Brugge-voorzitter Bart Verhaeghe heeft zich de voorbije dagen niet bepaald populair gemaakt. ...

308
308
'Anderlecht zet zich schrap: onverwachte club wil Stroeykens'

RSC Anderlecht zal de komende matchen geen beroep kunnen doen op Mario Stroeykens. Het paars-witte ...

338
338
Kermis op Old Trafford: Engelse pers fileert Senne Lammens

In de Premier League werden de toeschouwers op Old Trafford maandagavond verwend met een ...

221
221
Eerst kampioen, dan naar WK? De Cat spreekt heldere taal

Begin januari wordt bekend gemaakt wie Hans Vanaken opvolgt op de erelijst van de Gouden Schoen. ...

295
295
'Storm bij Club Brugge: Leko’s razernij hakt erin'

Dender was de perfecte illustratie van Ivan Leko’s voetbal: Club mag winnen, maar nooit ...

541
541
'Nieuwe trainer Genk: één naam weerklinkt het luidst'

Het doek is dan toch gevallen over Thorsten Fink als hoofdcoach van KRC Genk. De Duitser betaalde ...

597
597
'Overmars dropt transferbom: Antwerp vol voor straffe comeback'

Na vier opeenvolgende overwinningen tegen aanzienlijke tegenstanders, heeft Antwerp FC zich op ...

475
475
'Vazquez buiten: Anderlecht zet zinnen op peperdure spits'

RSC Anderlecht wil zich tijdens de komende wintermercato versterken met enkele gerichte aanwinsten. ...

244
244
'Winterse toptransfer Tzolis: Club Brugge heeft beslist'

Club Brugge heeft momenteel opnieuw verschillende spelers rond lopen die op termijn in aanmerking ...

501
501
'Genk zoekt coach: De Condé mag 3 pistes al schrappen'

Na anderhalf jaar zit Thorsten Fink zijn tijd erop bij KRC Genk, dat stilaan de reputatie dreigt te ...

475
475
'Vuurwerk bij Club Brugge: dubbelslag in Duitsland'

Ivan Leko moet voor meer vuur, passie en energie zorgen, maar na de trainerswissel beloofde Club ...

433
433
'Code rood bij Antwerp: topprioriteit Overmars bekend'

Amper drie weken geleden kampeerde Antwerp nog in de degradatiezone, maar nu staat het stamnummer ...

478
478
'Anderlecht verrast vriend en vijand met wintertarget'

In de laatste rechte lijn richting de wintermercato liet Olivier Renard zopas nog eens zijn licht ...

493
493
Hans Vanaken zet WK darts op stelten met bezoek aan Gent-fan

AA Gent en Club Brugge: het was de afgelopen week water en vuur. Dat had uiteraard alles te maken ...

612
612
Nieuwe info duikt op: Nicky Hayen naar KRC Genk?

Wat al enkele weken in de lucht hing, is sinds maandag ook een feit: KRC Genk heeft afscheid genomen ...

751
751
Same smile, more years - Saelemaekers ziet topseizoen beloond

Alexis Saelemaekers heeft zich de voorbije maanden niet alleen geprofileerd bij de Rode Duivels, op ...

41
41
'Nieuwe cashbom Club: grootmacht klopt aan voor Seys'

Club Brugge won zondagnamiddag met ruime cijfers op FCV Dender, maar zag Joaquin Seys wel ...

738
738
Meteen klappen in Gent: De Mil trekt lessen na gefaald debuut

Op enkele dagen tijd mogen uiteraard geen mirakels verwacht worden, maar het is duidelijk dat Rik De ...

332
332
‘Genk davert: absolute topnaam staat al klaar'

Plots staat KRC Genk weer voor die ene moeilijke vraag: wie moeten ze nu aanstellen om hoofdcoach te ...

1635
1635

Meer sportnieuws