TRANSFERUURTJE: 'Sevilla wil steunpilaar Anderlecht, nieuwe club Coutinho'

847 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Sevilla wil steunpilaar Anderlecht, nieuwe club Coutinho'

Door het coronavirus worden er momenteel geen voetbalwedstrijden afgewerkt, dat nog minstens tot eind april en allicht zelfs langer. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Albert Sambi Lokonga geldt als één van de grootste talenten die momenteel bij Anderlecht rondlopen en dat is ook in het buitenland niet onopgemerkt gebleven. Zo meldt La Dernière Heure dat FC Sevilla behoorlijk concreet is voor de 20-jarige. De huidige nummer drie uit La Liga zou Lokonga al meermaals gescout hebben en is naar verluidt helemaal overtuigd van zijn kunnen. De bedoeling blijft echter dat de middenvelder nog minstens een jaar in het Lotto Park blijft, iets wat hij zelf ook zou willen. Maar wanneer Sevilla straks echt met grote sommen zwaait, zal Paars-Wit waarschijnlijk toch moeten inbinden.

Emmanuel Dennis lijkt Club Brugge te verlaten tijdens de komende mercato en wordt al een tijdje gevolgd door onder meer Newcastle United. Volgens het Nigeriaanse medium Brila hebben de Magpies zich opnieuw aan het front gemeld. Coach Steve Bruce zou alvast overtuigd zijn en de verwachting is dat Newcastle in de zomer een nieuwe poging zal wagen. Door de hoge vraagprijs van Blauw-Zwart worden wel zware onderhandelingen verwacht.

KV Oostende kende een tegenvallend seizoen, toch speelden een aantal spelers zich in de kijker. Middenvelder Ante Palaversa bijvoorbeeld, die gehuurd werd van Manchester City. Dankzij zijn goede prestaties is Palaversa nu zelfs in beeld bij Trabzonspor, meldt Takvim. De Turkse leider is op zoek naar een nieuwe defensieve middenvelder en zouden de jongeling volgend seizoen van City willen huren.

Ondertussen heeft een andere middenvelder van KVO elders in ons land onderdak gevonden. Zoals verwacht trekt Michiel Jonckheere transfervrij naar KV Kortrijk. KVK bevestigde vrijdagnamiddag dat de middenvelder een contract heeft getekend tot 2022. Na verdediger Gilles Dewaele, die transfervrij werd overgenomen van Westerlo, is hij al de tweede zomeraanwinst van de Kerels.

Olivier Deschacht kende een sterk seizoen bij Zulte Waregem en daar is hij nu voor beloond. Essevee heeft officieel aangekondigd dat de 39-jarige centrale verdediger voor één jaar heeft bijgetekend. De kans is groot dat dit het laatste jaar van Deschacht als profvoetballer zal zijn.

BUITENLAND
Erling Braut Haaland maakte in januari de overstap naar Borussia Dortmund, waar hij vanaf dag één een sensationele indruk maakt. De voorbije weken werd hij dan ook gelinkt aan diverse clubs, maar vooral Real Madrid lijkt concreet te zijn. En dat zorgt voor de nodige onrust bij de Borussen. Volgens AS zou Dortmund dan ook contact hebben opgenomen met zaakwaarnemer Mino Raiola om na te gaan hoe concreet de plannen van de Koninklijke zijn.

De kans bestaat dat Philippe Coutinho komende zomer definitief vertrek bij FC Barcelona. Journalist Nicola Schira schrijft dat Chelsea FC zijn management warm probeert te maken. De goede relatie tussen de clubleiding en zaakwaarnemers Pini Zahavi en Kia Joorabchian speelt in het voordeel van de Londenaren. Naar verwachting mag Coutinho voor zestig tot tachtig miljoen euro verkassen.

Sami Khedira is bij zijn club helemaal weggezakt in pikorde. Volgens Birmingham Mail mag hij daarom Juventus verlaten tijdens de komende zomermercato. Volgens de Engelse krant zou Wolverhampton Wanders op vinkenslag liggen. Daardoor krijgt Leander Dendoncker er wel een serieuze concurrent bij op het middenveld.

LEES OOK: Zo ziet het Europese programma van de Belgische clubs eruit

Wie denkt u dat het meeste zal opbrengen?

Meest recent

Genk benadeeld? Ex-ref velt zijn oordeel

Geen Europees voetbal voor KRC Genk volgend seizoen, want in de barragematch gingen de gehavende ...

109
109
'PSG blijft gaan: straffe dubbeltransfer op komst'

Paris Saint-Germain bevestigde zaterdag nog maar eens dat het momenteel het beste team in Europa is. ...

38
38
Duitsland tankt vertrouwen voor WK: ex-JPL-held blinkt uit

Dit weekend zijn de meeste WK-deelnemers helemaal aan hun voorbereidingscampagne begonnen. Ook ...

12
12
Knap gebaar: Gent-held Roef neemt het op voor Genkse pineut

Hoogstaand is de afsluiter van het Belgische voetbalseizoen niet geworden, maar AA Gent en KRC Genk ...

106
106
Geen Europees voor Genk: Hayen viseert ref

KRC Genk zal het volgend seizoen zonder Europees voetbal moeten stellen. De Limburgers wonnen na het ...

154
154
Zo ziet het Europese programma van de Belgische clubs eruit

Zondagavond is het doek gevallen over het Belgische voetbalseizoen en werd ook het laatste Europese ...

142
142
'Dit is de reden voor breuk tussen Burgess en Union'

Union kwam zondag met een stevig transferbommetje. Het kondigde immers aan dat Christian Burgess na ...

377
377
Jonge Duivels mogen naar halve finale EK U17

Terwijl de Rode Duivels zich voorbereiden op het WK, staat een jeugdploeg nu al op een groot ...

118
118
AA Gent laat KRC Genk verweesd achter en gaat Europa in

In de Planet Group Arena stond vanavond het zeer belangrijke duel tussen AA Gent en KRC Genk op het ...

167
167
De Bruyne krijgt stevige sneer terug uit kamp-Conte

Kevin De Bruyne heeft zaterdag voor de nodige verbazing gezorgd in Italië met zijn uitspraken. ...

163
163
Klopt PSV weldra weer aan bij Anderlecht?

PSV is een club die al jaren naar België kijkt inzake versterkingen. Zo haalden ze onder meer ...

226
226
'Club Brugge grijpt naast transfer na monsterbod'

Club Brugge gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen moet onder meer een vervanger ...

317
317
Marc Coucke laat miljoenen liggen: “Niet gepast”

Het gebeurt zelden dat iemand vrijwillig afstand doet van iets waar hij volledig recht op heeft. ...

181
181
“Dit kan Antwerp vernietigen”: grote onrust groeit

Bij Antwerp groeit de onrust over wat er achter de schermen gebeurt. De club staat te koop, er ...

439
439
Hasi messcherp voor beleid van Anderlecht

RSC Anderlecht kende een rotseizoen. De Brusselaars deden het minder goed dan vorig jaar. Het gevolg ...

179
179
AA Gent met parel: "Ooit de wereldtop"

Bij AA Gent haalden ze de afgelopen jaren (te) veel buitenlandse talenten naar Jong AA Gent, maar er ...

115
115
'Offensieve versterking: Club vindt nieuw goudklompje'

De vernieuwde sportieve leiding van Club Brugge zal zijn handen de komende weken meer dan vol ...

544
544
'Mourinho gaat los bij Real: zés grote zomeraanwinsten'

Voorlopig blijft het nog even wachten op de officiële bevestiging. Maar heel vooraanstaande ...

248
248
Optimale sfeer bij Duivels; De Bruyne doet Lukaku schrikken

Binnen een tweetal weken beginnen de Rode Duivels aan hun campagne op het WK in Canada, de VS en ...

104
104
Emotionele Van Gucht haalt snoeihard uit: "Pure onwil!"

Ruben Van Gucht is het spuugzat en dat mag u best letterlijk nemen. De VRT-man ligt de laatste jaren ...

74
74
De Mil wisselt drie keer, Genk met onuitgegeven elftal

Nog één wedstrijd te gaan en het seizoen in de Jupiler Pro League zit er volledig op. ...

51
51
'Vertrek Onyedika krijgt vorm: kampioen onderneemt actie'

Club Brugge gaat tijdens de zomerse transferperiode afscheid nemen van verschillende belangrijke ...

354
354
Genk onder grote druk: Heymans trekt harde conclusie

KRC Genk staat zondag voor een belangrijke laatste match van het seizoen. De Limburgers gaan op het ...

168
168
'Conte snel van straat: duizelingwekkend salaris gevraagd'

Antonio Conte vertrok vlak na de laatste speeldag van de Serie A bij SSC Napoli. Maar mogelijk volgt ...

151
151
Rellen Waalse derby: bondsparket eist loodzware sancties

De slotspeeldag van de Europe Play-Offs werden overschaduwd door de wantoestanden na ...

247
247

Meer sportnieuws