TRANSFERUURTJE: 'Sevilla wil steunpilaar Anderlecht, nieuwe club Coutinho'

847 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Sevilla wil steunpilaar Anderlecht, nieuwe club Coutinho'

Door het coronavirus worden er momenteel geen voetbalwedstrijden afgewerkt, dat nog minstens tot eind april en allicht zelfs langer. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Albert Sambi Lokonga geldt als één van de grootste talenten die momenteel bij Anderlecht rondlopen en dat is ook in het buitenland niet onopgemerkt gebleven. Zo meldt La Dernière Heure dat FC Sevilla behoorlijk concreet is voor de 20-jarige. De huidige nummer drie uit La Liga zou Lokonga al meermaals gescout hebben en is naar verluidt helemaal overtuigd van zijn kunnen. De bedoeling blijft echter dat de middenvelder nog minstens een jaar in het Lotto Park blijft, iets wat hij zelf ook zou willen. Maar wanneer Sevilla straks echt met grote sommen zwaait, zal Paars-Wit waarschijnlijk toch moeten inbinden.

Emmanuel Dennis lijkt Club Brugge te verlaten tijdens de komende mercato en wordt al een tijdje gevolgd door onder meer Newcastle United. Volgens het Nigeriaanse medium Brila hebben de Magpies zich opnieuw aan het front gemeld. Coach Steve Bruce zou alvast overtuigd zijn en de verwachting is dat Newcastle in de zomer een nieuwe poging zal wagen. Door de hoge vraagprijs van Blauw-Zwart worden wel zware onderhandelingen verwacht.

KV Oostende kende een tegenvallend seizoen, toch speelden een aantal spelers zich in de kijker. Middenvelder Ante Palaversa bijvoorbeeld, die gehuurd werd van Manchester City. Dankzij zijn goede prestaties is Palaversa nu zelfs in beeld bij Trabzonspor, meldt Takvim. De Turkse leider is op zoek naar een nieuwe defensieve middenvelder en zouden de jongeling volgend seizoen van City willen huren.

Ondertussen heeft een andere middenvelder van KVO elders in ons land onderdak gevonden. Zoals verwacht trekt Michiel Jonckheere transfervrij naar KV Kortrijk. KVK bevestigde vrijdagnamiddag dat de middenvelder een contract heeft getekend tot 2022. Na verdediger Gilles Dewaele, die transfervrij werd overgenomen van Westerlo, is hij al de tweede zomeraanwinst van de Kerels.

Olivier Deschacht kende een sterk seizoen bij Zulte Waregem en daar is hij nu voor beloond. Essevee heeft officieel aangekondigd dat de 39-jarige centrale verdediger voor één jaar heeft bijgetekend. De kans is groot dat dit het laatste jaar van Deschacht als profvoetballer zal zijn.

BUITENLAND
Erling Braut Haaland maakte in januari de overstap naar Borussia Dortmund, waar hij vanaf dag één een sensationele indruk maakt. De voorbije weken werd hij dan ook gelinkt aan diverse clubs, maar vooral Real Madrid lijkt concreet te zijn. En dat zorgt voor de nodige onrust bij de Borussen. Volgens AS zou Dortmund dan ook contact hebben opgenomen met zaakwaarnemer Mino Raiola om na te gaan hoe concreet de plannen van de Koninklijke zijn.

De kans bestaat dat Philippe Coutinho komende zomer definitief vertrek bij FC Barcelona. Journalist Nicola Schira schrijft dat Chelsea FC zijn management warm probeert te maken. De goede relatie tussen de clubleiding en zaakwaarnemers Pini Zahavi en Kia Joorabchian speelt in het voordeel van de Londenaren. Naar verwachting mag Coutinho voor zestig tot tachtig miljoen euro verkassen.

Sami Khedira is bij zijn club helemaal weggezakt in pikorde. Volgens Birmingham Mail mag hij daarom Juventus verlaten tijdens de komende zomermercato. Volgens de Engelse krant zou Wolverhampton Wanders op vinkenslag liggen. Daardoor krijgt Leander Dendoncker er wel een serieuze concurrent bij op het middenveld.

LEES OOK: Trainerstwist Anderlecht? Contract per direct beëindigd

Wie denkt u dat het meeste zal opbrengen?

Meest recent

Nog geen paniek bij Garcia: "Dat is nu het belangrijkste"

De verwachtingen waren hoog bij de Rode Duivels voor het WK, want de voorbereiding was overtuigend ...

72
72
Buitenlandse media verschroeiend voor 'tandeloos' België

Ook tegen Iran wou het weer niet lukken voor de Rode Duivels. Net als tegen Egypte bleven ze weer ...

187
187
Punten van VN: zondebok krijgt woede van ploegmaats op de hals

De Rode Duivels hebben ook in hun tweede wedstrijd op het WK 2026 geen goede beurt gemaakt. In Los ...

744
744
Lukaku legt de vinger op de wonde bij Rode Duivels

De Rode Duivels hebben zondagavond ook hun tweede wedstrijd op het WK niet kunnen winnen. Na het ...

83
83
Wat een ontgoocheling: Duivels raken ook niet voorbij Iran

Het WK van de Rode Duivels dreigt een grote ontgoocheling te worden. De verwachting was dat ze ...

146
146
'STVV grijpt naast nieuwe Yamamoto'

STVV blikt terug op een geweldig seizoen, maar betaalt daar deze zomer ook de prijs voor. ...

57
57
Duivels lichtpunt: "Wie dat jaar geleden voorspeld had..."

Na het gelijkspel in de openingsmatch tegen Egypte moeten de Rode Duivels eigenlijk winnen tegen ...

66
66
Opvallende gast tijdens België-Iran: voor KDB en Lukaku?

De Rode Duivels proberen momenteel om af te rekenen met Iran. Makkelijk blijkt dat niet, want ...

34
34
Lukaku zorgt meteen voor discussie: rood of penalty?

De Rode Duivels hebben een bewogen eerste kwart van de wedstrijd beleefd tegen Iran. Twee keer ...

157
157
'Stevige hint over toekomst Benitez bij Antwerp'

Antwerp staat voor een zeer belangrijke zomer, waarin heel wat knopen doorgehakt moeten worden. Er ...

178
178
Nederland plots in de ban van ‘hun Romelu Lukaku’

In Nederland spreken ze weer van de wereldtitel, al zien we dat niet gebeuren. Oranje gaf ...

23
23
Degryse en Alderweireld zien twee vreemde keuzes bij Garcia

Rudi Garcia voert vier wissels door bij de Rode Duivels. Marc Degryse en Toby Alderweireld stellen ...

149
149
Spanje recht de rug met zeer riante overwinning

Spanje speelde om 18u een zeer belangrijk duel op het WK. Na de blamage tegen Kaapverdië (0-0) ...

26
26
Opstelling Duivels: fans hebben het allemaal over één man

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran. Bondscoach Rudi Garcia voerde vier wissels door. Hans ...

292
292
Garcia verrast compleet met basisplaats Lukaku

De Rode Duivels spelen om 21u tegen Iran. De Belgen hebben geen enkele andere optie dan te winnen, ...

246
246
'Anderlecht haakt af na horen perperdure vraagprijs'

Er ligt bij Anderlecht heel wat transferhuiswerk op de plank. De club wil onder meer twee wingers ...

380
380
'Mourinho gaat los in Madrid: nieuwe transferknaller Real'

Real Madrid toonde zich al bijzonder actief op de zomercato. De Koninklijke haalde inmiddels drie ...

191
191
'Transfersoap Olise: Bayern grijpt daadkrachtig in'

Michael Olise heeft zich in het voorbije seizoen opgeworpen tot één van de betere ...

109
109
'Duel met Egypte maakt groot slachtoffer in basiself Duivels'

Het aftellen tot de tweede WK-wedstrijd van de Rode Duivels is begonnen. Maar wie zal bondscoach ...

160
160
Trainerstwist Anderlecht? Contract per direct beëindigd

Hoewel de trainingen maandag alweer hervatten, heeft RSC Anderlecht nog steeds geen nieuwe ...

850
850
'Miljoenen voor Tzolis: Club spreekt met grootmacht'

Club Brugge gaat ook deze zomermercato ongetwijfeld weer een pak miljoenen opstrijken met de verkoop ...

513
513
Verbazende vervanger voor Doku? "Absoluut een goede optie"

Daags voor de belangrijke WK-wedstrijd tegen Iran, lekte slecht nieuws naar buiten uit het Belgische ...

365
365
Spanje onder grote druk: De la Fuente grijpt fors in

Spanje staat zondagavond onder grote druk op het wereldkampioenschap. Tegen Saudi-Arabië ...

39
39
Opstelling Rode Duivels: Albert voorspelt cruciale wissel

De Rode Duivels willen straks vanuit pole-positie voor groepswinst aan de slotspeeldag beginnen. ...

267
267
'WK-sensatie ontketent titanenstrijd: pokerspel van 120 mil'

Het wereldkampioenschap vormt uiteraard een ideaal uitstalraam voor spelers die later in de zomer ...

49
49

Meer sportnieuws