TRANSFERUURTJE: 'Sevilla wil steunpilaar Anderlecht, nieuwe club Coutinho'

847
TRANSFERUURTJE: 'Sevilla wil steunpilaar Anderlecht, nieuwe club Coutinho'

Door het coronavirus worden er momenteel geen voetbalwedstrijden afgewerkt, dat nog minstens tot eind april en allicht zelfs langer. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Albert Sambi Lokonga geldt als één van de grootste talenten die momenteel bij Anderlecht rondlopen en dat is ook in het buitenland niet onopgemerkt gebleven. Zo meldt La Dernière Heure dat FC Sevilla behoorlijk concreet is voor de 20-jarige. De huidige nummer drie uit La Liga zou Lokonga al meermaals gescout hebben en is naar verluidt helemaal overtuigd van zijn kunnen. De bedoeling blijft echter dat de middenvelder nog minstens een jaar in het Lotto Park blijft, iets wat hij zelf ook zou willen. Maar wanneer Sevilla straks echt met grote sommen zwaait, zal Paars-Wit waarschijnlijk toch moeten inbinden.

Emmanuel Dennis lijkt Club Brugge te verlaten tijdens de komende mercato en wordt al een tijdje gevolgd door onder meer Newcastle United. Volgens het Nigeriaanse medium Brila hebben de Magpies zich opnieuw aan het front gemeld. Coach Steve Bruce zou alvast overtuigd zijn en de verwachting is dat Newcastle in de zomer een nieuwe poging zal wagen. Door de hoge vraagprijs van Blauw-Zwart worden wel zware onderhandelingen verwacht.

KV Oostende kende een tegenvallend seizoen, toch speelden een aantal spelers zich in de kijker. Middenvelder Ante Palaversa bijvoorbeeld, die gehuurd werd van Manchester City. Dankzij zijn goede prestaties is Palaversa nu zelfs in beeld bij Trabzonspor, meldt Takvim. De Turkse leider is op zoek naar een nieuwe defensieve middenvelder en zouden de jongeling volgend seizoen van City willen huren.

Ondertussen heeft een andere middenvelder van KVO elders in ons land onderdak gevonden. Zoals verwacht trekt Michiel Jonckheere transfervrij naar KV Kortrijk. KVK bevestigde vrijdagnamiddag dat de middenvelder een contract heeft getekend tot 2022. Na verdediger Gilles Dewaele, die transfervrij werd overgenomen van Westerlo, is hij al de tweede zomeraanwinst van de Kerels.

Olivier Deschacht kende een sterk seizoen bij Zulte Waregem en daar is hij nu voor beloond. Essevee heeft officieel aangekondigd dat de 39-jarige centrale verdediger voor één jaar heeft bijgetekend. De kans is groot dat dit het laatste jaar van Deschacht als profvoetballer zal zijn.

BUITENLAND
Erling Braut Haaland maakte in januari de overstap naar Borussia Dortmund, waar hij vanaf dag één een sensationele indruk maakt. De voorbije weken werd hij dan ook gelinkt aan diverse clubs, maar vooral Real Madrid lijkt concreet te zijn. En dat zorgt voor de nodige onrust bij de Borussen. Volgens AS zou Dortmund dan ook contact hebben opgenomen met zaakwaarnemer Mino Raiola om na te gaan hoe concreet de plannen van de Koninklijke zijn.

De kans bestaat dat Philippe Coutinho komende zomer definitief vertrek bij FC Barcelona. Journalist Nicola Schira schrijft dat Chelsea FC zijn management warm probeert te maken. De goede relatie tussen de clubleiding en zaakwaarnemers Pini Zahavi en Kia Joorabchian speelt in het voordeel van de Londenaren. Naar verwachting mag Coutinho voor zestig tot tachtig miljoen euro verkassen.

Sami Khedira is bij zijn club helemaal weggezakt in pikorde. Volgens Birmingham Mail mag hij daarom Juventus verlaten tijdens de komende zomermercato. Volgens de Engelse krant zou Wolverhampton Wanders op vinkenslag liggen. Daardoor krijgt Leander Dendoncker er wel een serieuze concurrent bij op het middenveld.

LEES OOK: Marc Coucke onthult: plots berichten met grote WK-ster

Wie denkt u dat het meeste zal opbrengen?

Meest recent

Wéér de held: Sommer pronkt met straffe statistiek

Club Brugge heeft woensdagavond zijn derde opeenvolgende overwinning in de Champions League gepakt, ...

1
1
Kortrijk slikt nieuwe domper: "Klassement liegt niet"

Nadat het vorig weekend op Sclessin een puntje pakte, hoopte KV Kortrijk woensdagavond op zijn elan ...

9
9
Financiële catastrofe voor Belgische clubs: Duchâtelet in de bres

De Belgische clubs beleven tegenwoordig hoogdagen op het Europese toneel. Club Brugge blijft het ...

27
27
Club op koers voor top-8? Leko schat de kansen in

Na de knappe zeges tegen Inter en Lens wou Club Brugge woensdagavond op zijn elan doorgaan in de ...

75
75
Kane heeft knoop over zijn toekomst doorgehakt

Harry Kane zette vorige week op zijn 33ste de kroon op zijn carrière met de belangrijkste ...

26
26
De Bruyne zwaar in clinch met ploegmaat: "F*ck off!"

Bij Napoli beleven ze dit seizoen niet al te veel plezier aan de Champions League. Enkel tegen ...

33
33
Frankrijk op stelten: ongeziene vernedering Hazard en co

Er valt uiteraard veel na te praten over de zege van Club Brugge op PSV, maar voor dé uitslag ...

176
176
Mannaert doet straffe voorspelling over Club in CL

Club Brugge heeft woensdagavond alweer een uitstekende zaak gedaan in de Champions League, want het ...

162
162
Doku of Godts? Albert geeft Van Bommel verrassend advies

Op het einde van deze week zal Mark van Bommel bekend maken op welke Rode Duivels hij rekent voor de ...

103
103
Nederland woedend na stunt Club Brugge: “Amateuristisch”

Club Brugge ging woensdagavond met 1-2 winnen bij PSV. In Nederland is men daar allesbehalve blij ...

733
733
Tresoldi gelooft zijn oren niet na domper: "Wie dan?!"

Halfweg de league phase lijkt Club Brugge al zo goed als zeker dat het zal overwinteren in de ...

268
268
Sterkhouder Union dringt openlijk aan op transfer

Union zag de voorbije jaren in de zomer telkens weer een pak sterkhouders vertrekken. Dat was ook ...

94
94
Mechele gelooft ploegmaat niet: "Hij is een cheat code"

Club Brugge heeft woensdagavond zijn derde overwinning op een rij in de Champions League gepakt. ...

182
182
Mechelen lijkt eindelijk vertrokken: "Dat doet extra deugd"

Er werd woensdagavond niet alleen in de Champions League gevoetbald. In de Jupiler Pro League stond ...

78
78
Leko in de wolken: "Dit was casino-voetbal, pure fun"

Club Brugge blijft maar door de Champions League razen. Blauw-Zwart pakte woensdagavond al zijn ...

207
207
Club-smaakmaker Seys is 'Man van de Match': "Hij kan alles"

Club Brugge klimt naar de negende plek van de League Phase van de Champions League na een straffe ...

257
257
Toch hommeles bij Club Brugge? Hevige discussie valt op

Club Brugge pakt een negen op negen in de Champions League. Na zeges tegen Internazionale en RC Lens ...

529
529
Onverwachte Club Brugge-uitblinker staat op: "Bijzonder"

Club Brugge heeft een nieuwe stunt verwezenlijkt in de League Phase van de Champions League. Op het ...

259
259
Club Brugge zorgt voor nieuwe CL-stunt op PSV

Club Brugge zet de straffe vorm in de Champions League verder. Na eerdere zeges tegen Internazionale ...

253
253
KV Kortrijk schiet zichzelf ferm in de voet tegen KV Mechelen

KV Mechelen en KV Kortrijk werkten een inhaalmatch af tijdens een Europese midweek. Storm Austen ...

74
74
"Haal hem!" - X ontploft nadat Tresoldi wéér scoort

Er staat dit seizoen geen maat meer op Nicolo Tresoldi. De Duitse spits kroonde zich vorig seizoen ...

330
330
Spitsendilemma Gent: De Mil reikt oplossing aan

AA Gent won zijn openingswedstrijd in de Conference League wel nog van Aarhus, maar ging twee weken ...

187
187
De Roover geeft aan wat er fout liep bij STVV

STVV begon zeer fraai aan zijn avontuur in de Conference League, want na zeges tegen Iberia en FC ...

52
52
Vervanger Lukaku velt Liverpool, Real komt met schrik vrij

In de eerste wedstrijden van woensdagavond in de Champions League hebben we bijna meteen twee stunts ...

34
34
Van de Perre spreekt klare taal over Rode Duivels

In de komende dagen zal Mark van Bommel bekend maken welke Rode Duivels hij selecteert voor het ...

57
57

Meer sportnieuws