'Kompany doet nieuw voorstel aan spelersgroep van Anderlecht'

door
'Kompany doet nieuw voorstel aan spelersgroep van Anderlecht'

Bij Anderlecht zitten ze nog meer dan voordien op zwart zaad door het stillleggen van de competitie. De club liet al miserabele financiële cijfers optekenen en verliest door het gebrek aan wedstrijden nog eens miljoenen. Dat noopte het bestuur ertoe zich tot de spelers te wenden om te kunnen besparen.


De spelersgroep ging er al mee akkoord om een maandloon in te leveren, maar Anderlecht wil ook dat ze een twaalfde van hun tekenpremie laten vallen. Dat zien echter niet alle spelers zitten. De club probeerde al druk te zetten door hen in een brief aan te manen tot solidariteit en ook Vincent Kompany deed zijn duit in het zakje. Hij stelde voor om uit eigen zak de tekenpremies terug te betalen van zij die weigeren in te leveren.

Maar volgens La Dernière Heure hebben die acties nog niet tot een akkoord geleid. Er zijn nog steeds enkele spelers die aarzelen en Anderlecht zou met hun entourages in contact staan om alsnog een oplossing te vinden. De club hoopt daar één van de komende dagen in te zullen slagen.

UPDATE 04/04

Het is duidelijk dat Vincent Kompany de problemen bij RSC Anderlecht moet oplossen. De aanvoerder zou volgens La Dernière Heure een nieuw voorstel hebben gedaan aan de spelersgroep. Ze zouden dezelfde inspanning moeten doen - tekengeld en loon - maar Kompany stelt voor om dit gespreid te doen over een aantal maanden en niet alles in de maand april. Zo vallen de spelers zeker niet in technische werkloosheid, al kan ook Kompany niet voorspellen hoe lang deze crisis gaat duren.

Volgende week zou het bestuur een voorstel op papier gaan zetten en dan komt er meer duidelijkheid. Een aantal spelers moet nog altijd overtuigd worden.

LEES OOK: 'Anderlecht verrast voor Club Brugge: Taravel grijpt in'

Zal dit voorstel goedgekeurd worden door iedereen?

Meest recent

Taravel grijpt in: vier wijzigingen bij Anderlecht?

RSC Anderlecht ging afgelopen weekend in eigen huis met de billen bloot tegen Club Brugge. Zondag ...

26
26
Leko houdt adem in: comeback Mignolet uitgesteld?

Club Brugge nam afgelopen weekend de koppositie over van Union, maar zag wel Nordin Jackers ...

58
58
Schorsingen in Play-Offs: wie staat er nog op scherp?

Onderin is Dender veroordeeld tot de barrages, maar zowel in de Champions' als de Europe Play-Offs ...

72
72
Genk glundert: El Ouahdi pronkt met Ebbenhouten Schoen

Door de nederlaag tegen Charleroi is KRC Genk niet langer de leider in de Europe PO's. Ondanks het ...

35
35
Union houdt adem in: Burgess geschorst in bekerfinale?

Union is leider af na de nederlaag tegen STVV, waar de Brusselaars zich benadeeeld voelden door de ...

229
229
Sleutelmoment in titelstrijd: Doku breekt de ban met pareltje

De titelstrijd in de Premier League is bezig aan een zinderende climax. Nadat leider Arsenal FC ...

123
123
'Pittig transfergevecht: Club slaat toe bij Anderlecht'

De transfermarkt opent pas binnen enkele weken zijn deuren, maar jeugdspelers zonder ...

414
414
Burgess-relletje zindert na: ook Vrancken op plaats gezet

Christian Burgess zorgde afgelopen weekend voor een heuse relletje. De aanvoerder van Union SG ...

161
161
'Schokkend gerucht Lammens: United maakt fors statement'

Senne Lammens maakte zondag zijn eerste grote fout als doelman van Manchester United, maar droeg met ...

206
206
DAZN-soap in stroomversnelling: volgende grote deal nabij?

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft andermaal een U-bocht genomen. Na ...

442
442
'Club droomt van stunt: WK-held op weg naar Jan Breydel'

Club Brugge heeft zijn zinnen gezet op een grote naam. Blauw-zwart werkt aan een dossier dat de ...

681
681
'Sibierski velt hard verdict: dagen Taravel geteld?'

RSC Anderlecht ging zondag kansloos met 1-3 onderuit tegen Club Brugge. Vooral door de ...

313
313
'Bommetje bij Club Brugge: redder in nood gratis weg'

Momenteel ligt de focus uiteraard op de titelrace, maar nadien wenkt een heuse leegloop bij Club ...

674
674
Ruben Van Gucht klapt uit de biecht: derde vrouw in spel

Ruben Van Gucht blijft verbazen. De bekende sportjournalist zette afgelopen weekend de stap naar ...

122
122
Under Review: Lardot dient Burgess & Union van antwoord

Club Brugge profiteerde zondag optimaal van het puntenverlies van Union, dat collectief moord en ...

373
373
'Grote kuis in Anderlecht: eerste slachtoffer Sibierski'

RSC Anderlecht maakte zopas officieel de komst van Antoine Sibierski wereldkundig. De nieuwe ...

589
589
Voetbalbond verrast iedereen: Georges Leekens mee naar WK?

De Belgische voetbalbond pakte zopas uit met een opvallende en vooral humoristische video die meteen ...

46
46
'Megatransfer Ordonez: één van deze vijf clubs'

Joel Ordonez is aan zijn laatste weken bezig bij Club Brugge. De 22-jarige centrale verdediger gaat ...

535
535
Beveren legt weer sterkhouder langer onder contract

Bij SK Beveren is Bob Peeters druk bezig met het samenstellen van de kern van komend seizoen in de ...

63
63
Anderlecht maakt komst sportief directeur wereldkundig

RSC Anderlecht ontsloeg enkele maanden geleden Olivier Renard. Dat was een logische beslissing na ...

259
259
KRC Genk onder druk: clubleiding moet knoop doorhakken

KRC Genk zit in een sportieve crisis. De Limburgers gaan de komende matchen stevig moeten toeslaan. ...

432
432
'Anderlecht incasseert miljoenen voor overbodige pion'

Bij RSC Anderlecht hopen ze de komende weken de nodige miljoenen binnen te rijven. De Brusselaars ...

581
581
SK Beveren haalt slag thuis voor Jupiler Pro League

SK Beveren werd op heel overtuigende kampioen in de Jupiler Pro League. Ze promoveerden zo terug ...

154
154
Verrassend oordeel Sonck over Vrancken en Burgess

Op papier was de klassieker tussen Anderlecht en Club Brugge dé affiche van het weekend, maar ...

328
328
Revanche na nederlaag: Anderlecht slaat slag bij Club

Voor Anderlecht dreigen de play-offs alweer een ontgoocheling te worden. Zondag werd het door Club ...

336
336

Meer sportnieuws