'Kompany doet nieuw voorstel aan spelersgroep van Anderlecht'

468 stemmen
'Kompany doet nieuw voorstel aan spelersgroep van Anderlecht'

Bij Anderlecht zitten ze nog meer dan voordien op zwart zaad door het stillleggen van de competitie. De club liet al miserabele financiële cijfers optekenen en verliest door het gebrek aan wedstrijden nog eens miljoenen. Dat noopte het bestuur ertoe zich tot de spelers te wenden om te kunnen besparen.


De spelersgroep ging er al mee akkoord om een maandloon in te leveren, maar Anderlecht wil ook dat ze een twaalfde van hun tekenpremie laten vallen. Dat zien echter niet alle spelers zitten. De club probeerde al druk te zetten door hen in een brief aan te manen tot solidariteit en ook Vincent Kompany deed zijn duit in het zakje. Hij stelde voor om uit eigen zak de tekenpremies terug te betalen van zij die weigeren in te leveren.

Maar volgens La Dernière Heure hebben die acties nog niet tot een akkoord geleid. Er zijn nog steeds enkele spelers die aarzelen en Anderlecht zou met hun entourages in contact staan om alsnog een oplossing te vinden. De club hoopt daar één van de komende dagen in te zullen slagen.

UPDATE 04/04

Het is duidelijk dat Vincent Kompany de problemen bij RSC Anderlecht moet oplossen. De aanvoerder zou volgens La Dernière Heure een nieuw voorstel hebben gedaan aan de spelersgroep. Ze zouden dezelfde inspanning moeten doen - tekengeld en loon - maar Kompany stelt voor om dit gespreid te doen over een aantal maanden en niet alles in de maand april. Zo vallen de spelers zeker niet in technische werkloosheid, al kan ook Kompany niet voorspellen hoe lang deze crisis gaat duren.

Volgende week zou het bestuur een voorstel op papier gaan zetten en dan komt er meer duidelijkheid. Een aantal spelers moet nog altijd overtuigd worden.

LEES OOK: Kompany gecharmeerd: "Bayern haalt hem nu niet weg bij RSCA"

Zal dit voorstel goedgekeurd worden door iedereen?

Meest recent

AA Gent jubelt: toptalent zet handtekening

AA Gent is woensdag ook begonnen aan zijn voorbereiding op het nieuwe seizoen. De Buffalo's hebben ...

9
9
Hugo Broos met verstomming geslagen na sociale media-storm

Na de eerste WK-wedstrijd kreeg hij de wind van voren. Op sociale media werd zijn aanpak afgekraakt ...

33
33
Charleroi haalt derde zomeraanwinst binnen

De zomermercato komt voor alsmaar meer Belgische clubs helemaal op gang. Nu de voorbereiding bij de ...

2
2
Verschueren doet boekje open over trainerskeuze Anderlecht

Anderlecht stelde deze week eindelijk zijn nieuwe trainer voor. De keuze viel daarbij op een zeer ...

81
81
Ex-trainer rekent af met Courtois en beoordeelt Penders

Op zijn 34ste is Thibaut Courtois mogelijk bezig aan zijn laatste weken als Rode Duivel, want de ...

67
67
FIFA legt zware schorsing op na horrortackle die been brak

Het WK kende tot dusver al de nodige hoogtepunten, maar ook enkele dieptepunten. Soms vielen die ook ...

54
54
'Feyenoord shopt in Jupiler Pro League: mondeling akkoord'

KVC Westerlo gaat de nodige sterkhouders verkopen deze mercato, maar er zal ook nog kwaliteit ...

109
109
Kompany gecharmeerd: "Bayern haalt hem nu niet weg bij RSCA"

Bayern München gaat weldra Ismail Saibari voorstellen als nieuwe speler. Hij is niet de enige ...

244
244
Albert scherp voor twee Duivels: "Zijn over hun top"

België moet flink aan de bak tegen Nieuw-Zeeland. De volgende ronde moét gehaald worden, ...

172
172
Broos schrijft geschiedenis: "Een van mooiste momenten ooit"

Hugo Broos is voor eeuwig en altijd een held in Zuid-Afrika. Hij loodste hen naar de volgende ronde ...

97
97
Rel rond De Bruyne loert alweer om de hoek bij Rode Duivels

Kevin De Bruyne leek bij de Rode Duivels weer plezier gevonden te hebben. Maar na twee WK-matchen ...

305
305
Verschueren met straffe update over De Cat én transfers

Michael Verschueren, voorzitter van RSC Anderlecht, vertoeft momenteel op het WK. Hij zat daar samen ...

660
660
Defour pakt uit met gewaagde Rode Duivels-voorspelling

De Rode Duivels spelen zaterdagochtend een cruciaal duel tegen Nieuw-Zeeland. Winnen en de volgende ...

114
114
Anderlecht heeft WK-revelatie: "35 miljoen euro!"

RSC Anderlecht heeft een aantal spelers rondlopen op het WK en de Brusselaars volgen uiteraard hun ...

287
287
Hugo Broos zorgt voor dé WK-stunt, Neymar in tranen

Hugo Broos heeft voor dé stunt tot dusver gezorgd op het WK. Zuid-Afrika won verrassend ...

156
156
'Westerlo houdt been stijf: vraagprijs van 5 miljoen euro'

Het zijn bijzonder drukke dagen bij KVC Westerlo. De spelers zijn er grof wild en heel wat clubs ...

83
83
Samen in ploeg met De Bruyne? Vanaken speelt open kaart

Heel wat kenners en analisten zijn van mening dat Hans Vanaken meer speelminuten moet krijgen bij de ...

79
79
'City pakt uit met duurste Premier League-transfer óóit'

Manchester City zal volgend seizoen voor het eerst in 10 jaar tijd succes moeten zien te boeken ...

230
230
Sels of Sommer? 'Club Brugge nadert nieuwe topdoelman'

Club Brugge nam na het voorbije seizoen afscheid van Simon Mignolet. Om de prijzenpakker te ...

736
736
Goal Promise David te laat: Zwitserland pakt groepswinst

Op WK 2026 is de eerste poule volledig gespeeld. Zo wist Zwitserland beslag te leggen op groepswinst ...

60
60
Doku terug op training: toch vraagteken voor Nieuw-Zeeland

De Rode Duivels maken zich momenteel op voor hun belangrijkste wedstrijd van het jaar tot dusver. Op ...

75
75
Lukaku open en eerlijk: dít denkt topspits echt over Vanaken

Van op het thuisfront wordt Hans Vanaken al een heel WK in de basiself van de Rode Duivels ...

500
500
'Real niet te houden: volgende knalaankoop Mourinho'

Real Madrid toonde zich al bijzonder actief op de zomercato. De Koninklijke haalde inmiddels drie ...

475
475
Duivels bij beste derdes? Aantrekkelijk programma lonkt

De tweede speelronde van de groepsfase op het WK zit erop. Uiteraard kan er tijdens de slotspeeldag ...

596
596
'Club Brugge schrikt op: transfer Skov Olsen aan spotprijs'

Club Brugge lanceerde de voorbije seizoen heel wat spelers richting de Europese topcompetities, maar ...

1209
1209

Meer sportnieuws