Anderlecht houdt hart vast: Lokonga naar top van La Liga?

514 stemmen
Anderlecht houdt hart vast: Lokonga naar top van La Liga?

RSC Anderlecht zal komend seizoen opnieuw geen Europees spelen, maar kan zich zo wel volledig focussen op de vaderlandse competitie. En op basis van de prestaties van de laatste weken moet Paars-Wit ook in staat zijn om dan weer mooie dingen te laten zien. Als het zijn ploeg grotendeels bijeen kan houden tenminste.


Zoals alom geweten kampt RSCA met zware financiële problemen die aangepakt moeten worden door het nieuwe bestuur. Er zal dus bespaard moeten worden, het ontslag van Pär Zetterberg was daar al één voorbeeld van. Daarnaast zijn ook transferinkomsten welgekomen. Maar de spelers die in aanmerking komen voor een vertrek zullen niet meteen grote sommen opleveren. En dan wordt er al snel gekeken naar de jonge talenten. Naar Albert Sambi Lokonga bijvoorbeeld.

Net zoals de rest van de ploeg kende de middenvelder een seizoen met ups en downs, maar zijn talent blijft buiten kijf staan. En dat hebben ook ploegen uit het buitenland inmiddels gemerkt. Zo meldt La Dernière Heure dat FC Sevilla bijvoorbeeld behoorlijk concreet is voor de 20-jarige. De huidige nummer drie uit La Liga zou Lokonga al meermaals gescout hebben en is naar verluidt helemaal overtuigd van zijn kunnen.

BEDRAG Á LA TIELEMANS
De bedoeling blijft echter dat de middenvelder nog minstens een jaar in het Lotto Park blijft, iets wat hij zelf ook zou willen. Maar wanneer Sevilla straks echt met grote sommen zwaait, zal Paars-Wit waarschijnlijk toch moeten inbinden. Bij LDH heeft men het dan over bedragen die de recordtransfer van Youri Tielemans naar AS Monaco (voor zo'n 25 miljoen) moeten benaderen. Door de coronacrisis is de kans echter klein dat er vanuit het zwaar getroffen Spanje met hoge transferbedragen zal gezwaaid worden. Momenteel heeft het er dan ook alle schijn van dat Lokonga gewoon blijft, maar zeker is men daar in Brussel allerminst van.

LEES OOK: 'Anderlecht drukt door: miljoenenbod op bekend gezicht'

Denkt u dat Lokonga volgend seizoen nog voor Anderlecht speelt?

Meest recent

Feest in Oranje-kamp: transfer van 60 miljoen beklonken

Nederland bereidt zich momenteel voor op zijn tweede WK-wedstrijd van aanstaande zaterdag tegen ...

0
0
'Transferbom Liverpool: bod van 100 miljoen op WK-sensatie'

Een aantal nieuwe namen binnen het mondiale voetbal maakte de voorbije dagen al flink indruk op het ...

8
8
Vanaken titularis tegen Iran? Ferrera spreekt duidelijke taal

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

63
63
'Anderlecht drukt door: miljoenenbod op bekend gezicht'

Bij RSC Anderlecht staan vrijdag al de eerste fysieke proeven in aanloop naar volgend seizoen op het ...

309
309
Beveren presenteert hoofdcoach; nieuwe Belgische club Mazzu

In de schaduw van het wereldkampioenschap, beginnen de Belgische profclubs stilaan aan het ...

111
111
'Bayern haalt uit op mercato: medische proeven op WK'

Dat het wereldkampioenschap momenteel wordt afgewerkt aan de andere kant van de Atlatische Oceaan, ...

55
55
Feest voor Broos: Tsjechië geeft gedroomde start uit handen

Het Zuid-Afrika van bondscoach Hugo Broos op het WK 2026 een knap punt gepakt tegen Tsjechië. ...

66
66
Drastische ingreep Duivels: Nainggolan wil onverwachte naam

Aanstaande zondag staan de Rode Duivels voor hun tweede WK-wedstrijd tegen Iran. Na de mindere ...

158
158
'Club Brugge hakt knopen door: twee transfers geschrapt'

Landskampioen Club Brugge zag inmiddels al enkele spelers vertrekken, voorlopig blijft het echter ...

439
439
'Ophefmakende comeback: Mats Rits richting Belgische club'

Nadat hij er al een tijdje op een zijspoor zat, werd het aflopende contract van Mats Rits bij RSC ...

402
402
Duivel imponeert Nederlanders: "Je schrikt je de pleuris"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

392
392
De Cat-wending doet Anderlecht dromen van krankzinnige deal

Nathan De Cat leek deze zomer vooral richting Duitsland te vertrekken, maar plots ligt er een heel ...

318
318
Van bank naar basis: Rode Duivel overbluft Garcia

In hun eerste wedstrijd op het WK liep het  niet bepaald van een leien dakje voor de Rode ...

160
160
'Sibierski slaat toe: eerste aanwinst RSCA onderweg'

Binnen ruim een maand moet RSC Anderlecht alweer vol aan de bak in de voorronde van de Europa ...

531
531
'Arsenal all-in: toptransfer Tzolis in stroomversnelling'

Hoewel de ogen van de voetbalwereld op het WK gericht zijn, draait de geruchtenmolen bij Club Brugge ...

245
245
Debast in, Mechele out: analisten geven Garcia raad

Het gelijkspel tegen Egypte biedt uiteraard stof tot discussie over de opstelling van Rudi Garcia, ...

916
916
Van Gucht vs De Bilde: Bloedmooie Russische slaat hard terug

Ruben Van Gucht lijkt de laatste jaren niet meer weg te slaan uit de media. De sportjournalist is ...

312
312
'Club Brugge breekt alle records: minstens 50 miljoen'

Club Brugge staat een bijzonder drukke zomer te wachten, maar aan centen om de vele vertrekkers te ...

612
612
Zorgen voor Garcia: vier afwezigen bij Rode Duivels

Na het gelijkspel tegen Egypte kunnen de Rode Duivels zich geen foutjes meer veroorloven. Zondag ...

433
433
STVV in diepe rouw gedompeld na tragisch overlijden

Een gewone fietstocht naar huis eindigde in een drama dat een hele gemeenschap diep raakt. In ...

148
148
'Nieuwe wending De Cat: grootmacht maakt iedereen gelukkig'

Het is nog altijd wachten tot de transferzomer bij Anderlecht helemaal losbarst. Er ligt voor ...

707
707
'Club Brugge krijgt belangrijk nieuws over vertrek Tzolis'

Het wordt voor Club Brugge een zeer drukke transferzomer. Zowat de halve basiself geniet ...

288
288
KRC Genk slaat toe en legt piepjong talent vast

De Genkse jeugdopleiding lanceerde in de voorbije maanden en jaren weer enkele pareltjes. Kos ...

231
231
'WK-sores: ook Ivoorkust-speler mag Canada niet binnen'

Het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico is intussen een week aan de gang, maar van een leien ...

31
31
'Transferdomino heeft gevolgen voor Trossard en Tzolis'

Ondanks dat het WK volop aan de gang is, lijkt het nodige transfergeweld toch al los te barsten. In ...

152
152

Meer sportnieuws