Anderlecht houdt hart vast: Lokonga naar top van La Liga?

door
Anderlecht houdt hart vast: Lokonga naar top van La Liga?

RSC Anderlecht zal komend seizoen opnieuw geen Europees spelen, maar kan zich zo wel volledig focussen op de vaderlandse competitie. En op basis van de prestaties van de laatste weken moet Paars-Wit ook in staat zijn om dan weer mooie dingen te laten zien. Als het zijn ploeg grotendeels bijeen kan houden tenminste.


Zoals alom geweten kampt RSCA met zware financiële problemen die aangepakt moeten worden door het nieuwe bestuur. Er zal dus bespaard moeten worden, het ontslag van Pär Zetterberg was daar al één voorbeeld van. Daarnaast zijn ook transferinkomsten welgekomen. Maar de spelers die in aanmerking komen voor een vertrek zullen niet meteen grote sommen opleveren. En dan wordt er al snel gekeken naar de jonge talenten. Naar Albert Sambi Lokonga bijvoorbeeld.

Net zoals de rest van de ploeg kende de middenvelder een seizoen met ups en downs, maar zijn talent blijft buiten kijf staan. En dat hebben ook ploegen uit het buitenland inmiddels gemerkt. Zo meldt La Dernière Heure dat FC Sevilla bijvoorbeeld behoorlijk concreet is voor de 20-jarige. De huidige nummer drie uit La Liga zou Lokonga al meermaals gescout hebben en is naar verluidt helemaal overtuigd van zijn kunnen.

BEDRAG Á LA TIELEMANS
De bedoeling blijft echter dat de middenvelder nog minstens een jaar in het Lotto Park blijft, iets wat hij zelf ook zou willen. Maar wanneer Sevilla straks echt met grote sommen zwaait, zal Paars-Wit waarschijnlijk toch moeten inbinden. Bij LDH heeft men het dan over bedragen die de recordtransfer van Youri Tielemans naar AS Monaco (voor zo'n 25 miljoen) moeten benaderen. Door de coronacrisis is de kans echter klein dat er vanuit het zwaar getroffen Spanje met hoge transferbedragen zal gezwaaid worden. Momenteel heeft het er dan ook alle schijn van dat Lokonga gewoon blijft, maar zeker is men daar in Brussel allerminst van.

LEES OOK: Scorende Lokonga goud waard, discutabele goal redt De Cuyper en co

Denkt u dat Lokonga volgend seizoen nog voor Anderlecht speelt?

Meest recent

Leko komt met vreemde reactie na 'Hayen-protest'

Club Brugge verloor volstrekt kansloos met 0-3 van Arsenal. De Engelsen waren veel te sterk en ...

78
78
'Hazard neemt verrassende toekomstbeslissing bij Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht begint de tijd voor Olivier Renard, Tim Borguet en ondertussen ook Kenneth ...

47
47
Vanaken en Seys trekken doodeerlijke conclusie na Arsenal

Club Brugge verloor volstrekt kansloos met 0-3 van Arsenal. De Bruggelingen spelen voorlopig een ...

49
49
Droomdebuut gaat in rook op: Leko geeft hét sleutelmoment

Ivan Leko heeft zijn officiële comeback als hoofdtrainer van Club Brugge gemaakt. Dat deed hij ...

105
105
"Met verkoudheid naar huis" - Club-titularis krijgt 3 op 10

Club Brugge heeft woensdagavond zijn vierde nederlaag van de Champions League-campagne geleden. ...

313
313
UCL: Job Alonso in gevaar na foutje Courtois, Napoli in nesten

Manchester City heeft woensdagavond dé topper van zesde speeldag in de Champions League ...

55
55
Géén Leko-effect: Arsenal genadeloos voorbij Club Brugge

Ivan Leko heeft daags na zijn aanstelling als hoofdcoach niet kunnen stunten met Club Brugge. In de ...

84
84
Ai ai Thibaut! Courtois maakt peperdure fout tegen City

De zesde speeldag van de League Phase in de Champions League leverde weer enkele fraaie affiches op. ...

62
62
Hommeles bij Club Brugge: supporters viseren bestuur

In de League Phase van de Champions League kreeg Club Brugge woensdag het bezoek van de ongeslagen ...

533
533
Club achtervolgt ondanks goede helft: sterkhouder plots zondebok

In de Champions League stond Club Brugge woensdagavond voor een loodzware uitdaging. Zo kwam de tot ...

118
118
'Kompany op puntje van stoel: transferbesluit Kane valt'

Bayern München legde woensdagavond ook Sporting CP over de knie in de Champions League. Harry ...

207
207
Optater Leko: Club slikt koude douche vlak voor Arsenal

Ivan Leko maakt woensdagavond voor de tweede keer in zijn carrière zijn debuut als hoofdcoach ...

190
190
UCL: Ajax buigt nieuwe afgang om, slechte zaak Belgische clubs

In de Champions League heeft Ajax eindelijk zijn eerste punten beet. Na onder meer een doelpunt van ...

58
58
'Fink speelt met vuur: tactische fout met zware gevolgen'

KRC Genk zal zich donderdagavond tegen FC Midtjylland moeten herpakken. De Limburgers kregen zondag ...

437
437
'Club Brugge blaast mercato op met eerste winterknaller'

Bij Club Brugge hunkert iedereen naar die ene wintertransfer die het hele seizoen doet kantelen, ...

439
439
Leko zorgt niet voor verrassingen, Arsenal spaart sterspeler

Club Brugge staat om 21u opnieuw voor een loodzware opdracht in de Champions League. In zijn zesde ...

110
110
Ajax-coach zet Bounida op strafbank in Champions League

De voorbije weken beleefde Rayane Bounida zijn grote doorbraak bij Ajax. Het 19-jarige toptalent was ...

60
60
De Mil geeft meteen ambities bij AA Gent prijs

Het plotse vertrek van Ivan Leko naar Club Brugge sloeg bij AA Gent maandag in als een bom, maar de ...

261
261
De Condé gooit transferplannen Genk op tafel

Voor KRC Genk loopt het seizoen voorlopig niet zoals verhoopt. Vorig seizoen waren de Limburgers nog ...

575
575
'Union glundert: David neemt straffe transferbeslissing'

Bijna was Promise David dinsdag opnieuw de held van Union in de Champions League. Hij kwam in de ...

107
107
Baro haalt keihard uit naar Club: "Over mijn lijk"

Het is al een woelige week geweest in de Belgische voetbalwereld. Maandag dropte Club Brugge een bom ...

742
742
Club NXT blijft stunten en klopt Arsenal na thriller

Club Brugge wacht woensdagavond een loodzware opdracht in de Champions League tegen Arsenal. Punten ...

161
161
AA Gent heeft De Mil beet: contractduur bekend

AA Gent kreeg maandag een mokerslag te verwerken met het plotse vertrek van Ivan Leko. De Kroaat ...

330
330
'Anderlecht grijpt naast komst van toptalent'

Anderlecht zal zich in januari vrijwel zeker gaan roeren op de transfermarkt. Daarbij zal sportief ...

144
144
Mannaert: "Het is wellicht hun laatste eindtoernooi"

Iedereen bij de Rode Duivels kijkt nu al uit naar het WK 2026. De Belgen willen de wereld nog eens ...

181
181

Meer sportnieuws