EXCLUSIEF: "In de zomer terug bij KRC Genk? Zou geweldig zijn"

door
EXCLUSIEF:

Bij KRC Genk hebben ze een zeer goede jeugdopleiding, maar de doorstroming verloopt de laatste jaren toch moeizamer. Dat komt mede door de vele jonge buitenlandse spelers die naar Limburg afzakken. Eén van die eigen talenten is Adriano Bertaccini, die dit seizoen werd uitgeleend aan Deinze. Onze redactie sprak met de aanvaller.


Wie KRC Genk van dichtbij volgt, kent de aanvaller al een tijdje. Hij werd jarenlang als hét grote talent binnen de jeugdopleiding aanzien, maar de grote doorbraak kwam er nog niet. Dit seizoen werd hij uitgeleend aan Deinze en daar deed hij de nodige ervaring op.

"Het was een goed seizoen met Deinze en ik ben blij dat ik mijn bijdrage heb kunnen leveren aan de promotie naar Eerste Klasse B. Toch heb ik mij niet volledig kunnen tonen zoals ik hoopte. Dat ik kon samenspelen met mijn broer? Jammer genoeg speelden we niet samen tijdens matchen, maar het was wel leuk om samen te trainen.” Paolino Bertaccini trok in januari naar Admina Wacker in Oostenrijk.


De competitie werd vroegtijdig stopgezet wegens de uitbraak van het coronavirus en daardoor moet de 19-jarige aanvaller zichzelf fit houden. "Ik blijf uiteraard thuis en ga enkel buiten om te lopen en daarnaast doe ik wat extra oefeningen in de tuin."

Bertaccini ligt nog tot medio 2022 onder contract bij KRC Genk. De toekomst is nog wat onduidelijk. "Bij Deinze blijven in 1B? Ik weet het nog niet, het is allemaal nog wat vroeg en ik moet kiezen wat het beste is voor mijn carrière. Ik sprak nog niet met Genk, maar het zou geweldig zijn als ik er mijn kans zou krijgen bij de eerste ploeg. Het is immers de club waar ik sinds mijn veertiende mijn opleiding heb gekregen."

In die jaren dat hij bij Genk furore maakte bij de jeugd, waren er veel geruchten. Ploegen als Arsenal, FC Barcelona, Manchester City en Chelsea werden genoemd, maar hij bleef bij de Limburgers. "Het klopt dat ik meerdere voorstellen van dergelijke Europese topclubs heb gekregen in het verleden, maar ik was nog niet klaar om naar het buitenland te trekken. Ik wou eerst mijn studies afmaken."

Claudio Reulens

LEES OOK: Dikke steek aan Genk: dé reden voor viering Tzolis en Vermant

Moet Hannes Wolf hem een kans geven in de voorbereiding?

Meest recent

Under Review: meevallers voor AA Gent & Anderlecht?

Ook na de laatste speeldag van het kalenderjaar blikt Jonathan Lardot namens het Referee Department ...

16
16
Bondsparket stelt voorbeeld: monstersancties in JPL

Ook tijdens de feestdagen blijft voetbal een klein beetje oorlog. Een boodschap die Timothé ...

74
74
'Code rood voor Overmars: sterkhouder verlaat Antwerp'

Een efficiënt Antwerp boekte zaterdag een gevleide zege tegen Zulte Waregem, waardoor Joseph ...

201
201
'Voorwaarden bekend: Goto tóch terug naar Anderlecht?'

Behalve een centrale verdediger staat een spits straks met stip bovenaan de verlanglijst bij RSC ...

318
318
Liefdesbom rond Sydney Sweeney: topvoetballer haalt uit

Hollywood en topvoetbal lijken opnieuw gevaarlijk dicht bij elkaar te komen. Volgens Italiaanse ...

314
314
Africa Cup: Belgische bondscoaches vieren, Marokko imponeert

Op de Africa Cup werd maandag de laatste speeldag van de groepsfase op gang getrapt. Die leverde ...

72
72
Onverwachte kampioen? Vanhaezebrouck voorspelt titelstrijd

De jaargang in de Jupiler Pro League is exact halfweg. Na de winterstop resteren nog tien speeldagen ...

239
239
Twijfels rond Coosemans: analist haalt uit vlak voor neus Proto

Colin Coosemans geldt straks als één van de absolute topfavorieten voor de trofee van ...

209
209
'Duranville op zijspoor: Dortmund grijpt keihard in'

Een aantal (kandidaat-)Rode Duivels zullen zich in het nieuwe kalenderjaar moeten herpakken. Daarbij ...

181
181
Dikke steek aan Genk: dé reden voor viering Tzolis en Vermant

Club Brugge heeft zijn kalenderjaar 2025 op een fraaie manier kunnen afsluiten. De vicekampioen won ...

489
489
Genk in de nesten: "Prioriteit van Hayen is duidelijk"

KRC Genk heeft een tegenvallende eerste seizoenshelft achter de rug. Nieuwe coach Nicky Hayen zal ...

312
312
Anderlecht verrast iedereen: stuntdeal aan soldenprijs?

Het gonst in Brussel: dit soort speler zie je normaal niet in de Jupiler Pro League belanden. ...

564
564
Rigaux speelt open kaart over transferplannen Club Brugge

Na de beruchte trainerswissel kondigde het bestuur van Club Brugge in één adem een ...

585
585
Gouden Schoen 2025: verrassing van formaat in de maak?

Met het nieuwe jaar in zicht is het ook al reikhalzend uitkijken naar het Gala van de Gouden Schoen. ...

678
678
Alderweireld beweegt tot tranen toe met emotionele beelden

Eind vorig seizoen nam Toby Alderweireld een definitief afscheid van het profvoetbal bij Antwerp. Na ...

140
140
Visser vergalt debuut Hayen: Lardot ontleedt Genk-Club

De topper tussen KRC Genk en Club Brugge leverde op tweede kerstdag een heus spektakelstuk op, ...

552
552
Rigaux dropt bom: titelheld Union naar Club Brugge?

Na een beklijvende titelrace wist Union vorig seizoen eindelijk aan het langste eind te trekken ...

1248
1248
Gert Verheyen verrast iedereen met straffe nieuwe uitdaging

Op 55-jarige leeftijd blijft Gert Verheyen verrassen. Terwijl velen hem vooral kennen als vaste ...

752
752
'Jupiler Pro League-clubs lonken naar Neerpede-product'

De wintermercato loert om de hoek. De Belgische ploegen gaan op zoek naar opportuniteiten. ...

237
237
'Anderlecht rekent zich rijk en hoopt op 25 miljoen euro'

Bij RSC Anderlecht verkochten ze afgelopen zomer Kasper Dolberg en Jan-Carlo Simic voor grof geld. ...

461
461
STVV op zucht van topdeal: "Binnenkort een overeenkomst"

Bij STVV doen ze al vele jaren financieel en sportief geweldige zaken in Japan. Maar ondertussen ...

352
352
Vanhaezebrouck dropt 'bommetje': weldra terug T1?

Hein Vanhaezebrouck heeft al anderhalf jaar geen club meer. Hij is analist, maar zijn naam werd de ...

626
626
Van der Elst voorspelt "duurste transfer ooit" bij Club

Club Brugge kende een wisselvallig 2025. In 2026 willen ze weer écht domineren in ...

1004
1004
Vanhaezebrouck ziet grote transferblunder van Anderlecht

Olivier Renard heeft héél veel werk in januari. Hij moet proberen een zestal spelers ...

352
352
Bezorgt Leko Club Brugge een absolute toptransfer?

Bij Club Brugge zijn ze op zoek naar een winger. De Bruggelingen werden al met heel wat spelers in ...

852
852

Meer sportnieuws