Belgische FIFA-topman wijst UEFA terecht na dreigementen

door
Belgische FIFA-topman wijst UEFA terecht na dreigementen

De Raad van Bestuur van de Pro League besloot donderdag om definitief een punt te zetten achter het Belgische voetbalseizoen. Dat was echter niet naar de zin van de UEFA, die er zelfs mee dreigen om de Belgische clubs straks niet toe te laten in de Champions League en Europa League.

Volgens Peter Croonen een storm in een glas water, maar het lijkt de UEFA toch menens, al is het maar de vraag of ze zich straks zelf niet zullen bedenken. Hoe dan ook krijgen ze nu ook vanuit de FIFA tegenwind. Michel D’hooghe, ex-voorzitter van Club Brugge en nu voorzitter van het medisch comité bij de Wereldvoetbalbond is namelijk duidelijk:“Ik steun de Pro League voor de volle honderd procent”, klinkt het in HLN.

“Ik heb in mijn lange loopbaan geleerd dat er een weegschaal bestaat tussen gezondheid en de economie. Meestal haalt de economie het, maar als er nu één ogenblik is waarop de gezondheid alle prioriteit moet krijgen, dan is het nu wel.”

D’hooghe vindt het vanuit medisch standpunt dus een logische beslissing: “Of de dreigementen die de UEFA uit onbegrijpelijk zijn? Ik kan alleen spreken vanuit mijn medische achtergrond. En dan zeg ik: dreigen of niet driegen, hier gaat één ding voor. En dat is onze atleten beschermen.”

LEES OOK: Aster Nzeyimana beroert tot tranen toe met pittig verleden

Is het standpunt van de UEFA te begrijpen?

Meest recent

KVM-Anderlecht ligt meteen tijdlang stil na bizar incident

De derde speeldag in de Champions' Play-Off werd zaterdagavond afgetrapt door KV Mechelen en ...

11
11
Oosting looft jonkies, Mazzu zalft ervaren pionnen

Antwerp is er op de derde speeldag eindelijk in geslaagd om zijn eerste zege van de play-offs te ...

4
4
Tottenham blijft na nieuwe mokerslag op degradatieplaats

Tottenham blijft zitten in de hoek waar de klappen vallen. Het leek tegen Brighton zaterdag op weg ...

11
11
Genk grijpt macht in PO2 , Standard blijft in spoor

KRC Genk heeft zaterdagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de Europe Play-Off. Het ...

39
39
'Italië davert: De Ketelaere weg voor hallucinant bedrag'

Charles De Ketelaere maakt weer indruk in Italië, en dat zet zijn dossier meteen op scherp. ...

349
349
Rotavond voor Napoli: De Bruyne geslachtofferd aan rust

SSC Napoli heeft voor de tweede week op rij peperduur puntenverlies geleden in de Serie A. Op eigen ...

37
37
Eén wissel bij KVM, Taravel gooit voorlinie overhoop

RSC Anderlecht kan zaterdagavond een gouden zaak doen in de strijd om de top 4. Maar dan moet het ...

75
75
'Keerzijde promotie: KV Kortrijk-smaakmaker plots grof wild'

Na een jaartje in de Challenger Pro League maakt KV Kortrijk komend seizoen zijn rentree in de ...

77
77
'Real haalt grove borstel boven: 8 spelers op zwarte lijst'

De Champions League-uitschakeling heeft er hard ingehakt bij Real Madrid. Zeker omdat de Spaanse ...

125
125
Mambourg in vuur en vlam: aftrap Charleroi-Standard even uitgesteld

Ook in de Europe Play-Offs staan dit weekend enkele interessante duels op het programma. ...

30
30
Club dropt selectie voor Union: Leko krijgt extra dilemma

In de Champions' Play-Offs nemen de zenuwen toe. Zondagavond is het immers zover, dan kijken ...

202
202
Jonkies loodsen Antwerp naar zege tegen negenkoppig OHL

Royal Antwerp FC kent een dramatisch seizoen en hoopte de laatste matchen van het seizoen toch ...

51
51
Dortmund rolt rode loper uit voor titelfeest Bayern

In de Bundesliga begonnen er om 15u30 vier matchen, met daarbij vooral de partij van Borussia ...

52
52
'Manchester United klopt aan bij Anderlecht'

Manchester United heeft onder Michael Carrick weer betere resultaten weten te behalen. De Engelse ...

219
219
Vanderhaeghe verklapt: verder, of niet in CPL?

Yves Vanderhaeghe haalde opgelucht adem. Francs Borains verloor kansloos bij Patro Eisden, maar ...

78
78
Opvallend verhaal in Nederland met Ajax én Overmars

Onze redactie liet al meermaals weten dat het voetbal achter de schermen een bijzonder vuile wereld ...

45
45
Taravel verklaart wat verkeerd liep tegen AA Gent

Jérémy Taravel staat met RSC Anderlecht voor een volgend examen tegen KV Mechelen. ...

66
66
Stijnen dolgelukkig: "Hij is JPL-materiaal, zonder discussie"

Patro Eisden won met 4-0 van Francs Borains en plaatste zich zo voor het derde jaar op rij voor de ...

97
97
El Hadj verrast iedereen met deze transferboodschap

Bij Union SG verloren ze de afgelopen jaren veel aanvallende kwaliteit. De Brusselaars rekenen voor ...

138
138
Taravel krijgt signaal: herstelt hij fout tegen KV Mechelen?

RSC Anderlecht neemt het vanavond op tegen KV Mechelen. Jérémy Taravel maakte de ...

123
123
Union SG of Club Brugge? Boskamp geeft zijn titelfavoriet

Union SG en Club Brugge nemen het morgenavond tegen elkaar op in het Dudenpark. Een duel dat al ...

340
340
El Ouahdi doet boekje open over transfer naar PSV

Zakaria El Ouahdi gaat KRC Genk in de zomer wellicht verlaten. Er worden heel wat ploegen aan hem ...

171
171
Anderlecht slaat toe en shopt weer bij Ajax

Bij RSC Anderlecht zijn ze achter de schermen heel druk bezig met het aantrekken van nieuwe mensen. ...

389
389
Raman zag fenomeen bij Anderlecht: “Eén van de besten"

Benito Raman kende een degelijke periode bij RSC Anderlecht. De aanvaller kende er jaren waarbij ...

157
157
'Union SG verrast: bankzitter op weg naar Bundesliga'

Union SG hoopt dit weekend een zeer goede zaak te doen in de titelstrijd, maar achter de schermen ...

78
78

Meer sportnieuws