UEFA-baas dreigt: "België riskeert zijn Europese tickets wél te verliezen"

1111 stemmen
UEFA-baas dreigt:

De nakende beslissing om de Jupiler Pro League definitief stop te zetten, is bij de Europese voetbalbond in het verkeerde keelgat geschoten. De UEFA hoopt immers om de meeste nationale competities nog af te werken tijdens de zomermaanden. Dat zou de financiële verliezen ietwat beperkt houden.


Donderdagavond werd dan ook een brief verstuurd waarin men oproept tot 'solidariteit' en men zelfs stelt dat de Europese tickets in gevaar kunnen komen indien de competitie vroegtijdig wordt beëindigd. Vrijdagochtend hield de KBVB, UEFA en Pro League echter een overleg. Peter Croonen, voorzitter van de Pro League, benadrukte achteraf dat de UEFA dit zeker niet als een dreigement bedoelde en dat de Europese tickets zeker niet in gevaar zouden komen.

Maar daar denkt Aleksander Ceferin duidelijk anders over. In een interview met het Duitse ZDF was de grote baas van de UEFA klaar en duidelijk. "Dit is niet de manier. Solidariteit is geen eenrichtingsverkeer. Je kunt niet om hulp vragen en dan vervolgens zelf bepalen of het uitkomt. Daarom zeg ik: België en de andere competities die eraan denken om het seizoen te annuleren riskeren deelname aan Europees voetbal volgend seizoen", werd hij geciteerd door VI. Een dreigement dat kan tellen.

De Pro League liet overigens weten dat er geen 'reglementaire basis' bestaat om de Belgische clubs te schrappen in de Europese competities. Bij het Duitse Die Welt wijst men er echter op dat artikel 50 van de UEFA-reglementen wel ruimte openlaat om een eventuele sanctie door te voeren. Het laatste woord is hier dus nog niet over gezegd, wordt de stopzetting van de Pro League dan toch nog ingetrokken?

LEES OOK: Geschiedenis! Club Brugge meldt straffe Europese mijlpaal

De houding van de UEFA is onacceptabel ...

Meest recent

Geraerts naar Anderlecht? Fans van RSCA reageren massaal

Karel Geraerts zou een van de twee topkandidaten zijn om trainer te worden van RSC Anderlecht. Dat ...

62
62
'Union SG legt verrassend bod neer in de Eredivisie'

Bij Union SG zijn ze al héél actief geweest op de transfermarkt. En het einde is nog ...

15
15
Anderlecht strikt Biancone: "Dàt moeten ze niét verwachten"

RSC Anderlecht haalde met Giulian Biancone een nieuwe verdediger in huis. Met zijn 26 jaar komt er ...

67
67
Trainersbom Anderlecht: 'Belg bij twee laatste kandidaten'

Bij RSC Anderlecht zit de vakantieperiode erop, maandag hervat de recordkampioen met trainer. ...

380
380
Vanaken-debat bereikt kookpunt: analist klopt hard op tafel

Zal hij starten tegen Iran of niet? De discussie rond een eventuele basisplaats van Hans Vanaken op ...

157
157
Geschiedenis! Club Brugge meldt straffe Europese mijlpaal

Club Brugge zette de voorbije seizoenen knappe resultaten neer in de Europese competities. En die ...

309
309
'Nieuwe wending De Cat: vraagprijs Anderlecht maakt brokken'

Het blijft de verwachting dat Nathan De Cat deze zomer een mooie transfer maakt. Zijn vertrek bij ...

466
466
'Premier League op stelten: monsterlijk transferplan City'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

252
252
Jérémy Doku veroorzaakt verhitte discussie op WK

Jérémy Doku staat op het WK voor één van de mooiste momenten uit zijn ...

56
56
TRANSFERUURTJE: 'Vuurwerk Anderlecht, Liverpool wil Duivel'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

310
310
Ongeziene stats Messi: hattrick krijgt extra glans

Lionel Messi is het WK uitstekend begonnen met Argentinië. De aanvaller is op zijn 38e nog ...

20
20
‘Oorlog in Portugal: Ronaldo, Fernandes en Neves clashen’

Het gaat van kwaad naar erger met Portugal na het gelijkspel tegen DR Congo. Bondscoach Roberto ...

136
136
Beerschot raast door met sterkhouder van concurrent

Beerschot gaat hard op de zomermercato. Brent Stevens en Sem Audoor werden nog maar net voorgesteld ...

51
51
Dramatisch record Turkije: primeur op WK door Paraguay

Turkije is na twee speeldagen al uitgeschakeld. Tegen Paraguay liep het alweer mis en ging het met ...

74
74
Beerschot bindt trio en stelt nieuwe toptransfer voor

Beerschot zal morgen aan de voorbereiding voor het nieuwe seizoen beginnen. De Kielse Ratten zijn ...

124
124
Courtois weet exact wat er beter moet tegen Iran

De Rode Duivels nemen het zondag op tegen Iran in de tweede groepswedstrijd van het WK in de ...

58
58
'Beerschot strikt speler Club Brugge, sterkhouder weg'

Beerschot gaat komend seizoen voluit voor promotie. De Kielse Ratten gaan weldra een aantal ...

89
89
Courtois doet opvallende oproep aan Belgische pers

Thibaut Courtois heeft altijd goede teksten als hij met de media spreekt. Weinig tot geen ...

70
70
'Anderlecht en Schalke 04 voeren pittige onderhandelingen'

Bij RSC Anderlecht begint er duidelijk beweging in de transfers te komen en weldra komt er ook een ...

380
380
Garcia grijpt in: 'zware WK-optater voor Hans Vanaken'

De Rode Duivels kruisen zondagavond de degens met Iran tijdens hun tweede wedstrijd op het WK 2026. ...

1174
1174
'Anderlecht houdt adem in: De Cat-doorbraak in zicht'

Bij RSC Anderlecht staan dit weekend de medische en fysieke proeven op het programma, vanaf volgende ...

410
410
Mechele eruit voor Debast? "In België geen betere verdedigers"

Volgens de laatste berichten uit de VS verloopt de revalidatie van Zeno Debast voorspoedig. En dus ...

407
407
Anderlecht aast op straffe deal met man van 10 miljoen

Anderlecht lijkt een grote slag geslaan te hebben op de transfermarkt. Paars-wit is ver gegaan voor ...

345
345
Saibari bezorgt Marokko droomstart, Brazilië soort er drie

Brazilië heeft vrijdagnacht zoals verwacht de maat genomen van Haïti en haalde het met ...

43
43
Wat een afgang! Turkije sneuvelt op WK ondanks bizar rood

Voor Turkije zit het wereldkampioenschap er na amper twee wedstrijden op. De Turken verloren ...

251
251

Meer sportnieuws