Alternatief klassement: Club derde laatste, Antwerp heer en meester

1761 stemmen
Alternatief klassement: Club derde laatste, Antwerp heer en meester

De kogel lijkt door de kerk, we zullen dit seizoen geen voetbal meer zien in België. Want nadat eerder de amateurreeksen al werden stopgezet, besliste de Raad van Bestuur van de Pro League dat er ook in het profvoetbal beter mee wordt opgehouden.

Dat zou naar alle waarschijnlijkheid betekenen dat Club Brugge tot kampioen zal worden uitgeroepen, al moet dit nog officieel worden bevestigd op de vergadering van de Pro League. Er bestaat echter geen twijfel dat dit zal gebeuren, gezien hun ruime voorsprong. Al wat Blauw-Zwart is mag dan ook nu alvast beginnen vieren (thuis in de zetel).

Overigens kreeg Club dit seizoen bijzonder weinig penalty’s in zijn voordeel, althans in de JPL. Iets wat  toch averechts staat op de publieke opinie. De Bruggelingen kregen amper drie strafschoppen, waar Vanaken er twee van wist om te zetten. Daarmee staat Club, met een aantal andere teams, op een derde laatste plaats in het klassement van gekregen penalty’s.

Antwerp blijkt in deze lijst de onbetwiste leider te zijn. Zo kreeg The Great Old namelijk twaalf (!) penalty’s dit seizoen. Dat is er bijna één om de twee wedstrijden. Straffe statistiek. Niemand komt in de buurt. AA Gent, Anderlecht en Charleroi komen met zeven stuks op een tweede plaats. STVV en KAS Eupen sluiten de rij af met amper 1 gekregen strafschop.

Meeste penalty’s gekregen in JPL



1. Antwerp: 12
2. KAA Gent, Anderlecht, Sporting Charleroi: 7
3. Zulte Waregem: 8
4. Moeskroen: 4
5. Club Brugge, Cercle Brugge, Racing Genk, Standard, KV Kortrijk, KV Oostende: 3
6. Waasland Beveren, KV Mechelen: 2
7. STVV, KAS Eupen: 1

LEES OOK: 'Anderlecht slaat toe: Jean Kindermans keert terug'

🚀

Wat verrast je het meest?

Meest recent

'Club Brugge en KRC Genk azen op ex-smaakmaker Antwerp'

De transfermolen begint stilaan echt op gang te komen. Ook in België werden al de nodige deals ...

30
30
'Club Brugge wil stunten met 37-jarige 'wereldster''

Club Brugge zoekt naar een nieuwe keeper. De Bruggelingen zagen Simon Mignolet stoppen en Dani van ...

246
246
Van Ibrahimovic tot Ferdinand: Ronaldo plots de held

Op dit WK zijn er veel meningen, maar weinig echt gefundeerde. Veel roepen, zodat het wordt opgepikt ...

6
6
KV Kortrijk heeft sterkhouder van Beerschot helemaal beet

KV Kotrijk-trainer Michiel Jonckheere riep om versterking bij KV Kortrijk en die is er ook gekomen. ...

57
57
KRC Genk geeft maar liefst negen talenten kans bij A-kern

KRC Genk heeft zijn volledige oefenprogramma meegedeeld. De Limburgers deelden alle matchen mee ...

99
99
Anderlecht maakt vertrek floptransfer Renard bekend

Bij RSC Anderlecht zetten ze er vaart achter. De Brusselaars haalden Jean Kindermans terug, stelden ...

244
244
Doku hartelijk onthaald in Seattle; tweetal afwezig op training

Jérémy Doku is opnieuw bij de spelersgroep van de Rode Duivels. Na de geboorte van ...

56
56
Thibaut Courtois vol emotie na opvallende uitspraken

Op het veld staat hij onder enorme druk, maar achter de schermen lijkt Thibaut Courtois zich in een ...

33
33
Verrassende nieuwe coach Anderlecht: Vertonghen reageert

Daags na de start van de voorbereiding, heeft RSC Anderlecht dan toch een nieuwe trainer gevonden. ...

623
623
'Tzolis krijgt voorwaarde te horen voor droomtransfer'

Christos Tzolis vertoeft momenteel in Griekenland, maar hij met een aantal collega-internationals ...

224
224
Transferbommetje! 'Jelle Vossen vindt Belgische club'

Na een bijzonder lastig seizoen, nam Jelle Vossen enkele weken geleden op mooie wijze afscheid van ...

370
370
Blunder van Anderlecht? 'Nieuwe trainer brengt pure miserie'

Anderlecht zocht een trainer die meteen rust en structuur moet brengen. Alleen heeft Sporting nu met ...

656
656
WK-route Duivels voorspeld: wordt dít de volgende tegenstander?

De tweede speelronde van de groepsfase op het WK zit erop. Uiteraard kan er tijdens de slotspeeldag ...

252
252
Garcia met rug tegen muur: dubbele schok in basiself Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdagochtend nood aan een ruime en overtuigende zege tegen Nieuw-Zeeland. ...

399
399
"België nog niks laten zien" - nieuwe bondscoach op komst?

De Rode Duivels zijn tegenvallend aan het WK 2026 en dus wordt met een kritische blik naar de ...

391
391
Muñoz held bij Colombia, Kroatië voorkomt horror-scenario

Op het WK 2026 heeft Colombia zich geplaatst voor de volgende ronde. De Zuid-Amerikanen pakte 6 op 6 ...

51
51
Engelsen vinden geen opening en blijven gefrustreerd achter

Engeland is er dinsdagavond niet in geslaagd om zich al helemaal te verzekeren van de knock-outfase. ...

38
38
Ronaldo slaat terug na kritiek: "I'm back!"

Portugal was er niet in geslaagd om zijn openingsmatch op het WK te winnen tegen DR Congo en dat ...

46
46
Grote verrassing: Lommel-speler stopt op 28-jarige leeftijd

Lommel SK maakt komend seizoen na 23 jaar afwezigheid zijn rentree in de Jupiler Pro League. De ...

116
116
Controverse bij aftrap Engeland-Ghana na handshake-incident

Engeland kan dinsdagavond al de kwalificatie voor de zestiende finales over de streep trekken, als ...

138
138
Nieuwe wending in vete tussen Atletico en Barça over Alvarez

De voorbije weken is er een heuse vete ontstaan tussen Atletico Madrid en FC Barcelona. De Catalanen ...

119
119
Deschamps verlaat voorlopig WK na persoonlijke tragedie

Frankrijk heeft in de nacht van maandag op dinsdag al zijn ticket voor de zestiende finales op het ...

154
154
Gillet legt uit wat Anderlecht van nieuwe T1 kan verwachten

Het heeft een hele tijd geduurd, maar Anderlecht heeft eindelijk zijn nieuwe trainer gevonden. Het ...

559
559
'Vrancken neemt verrassende Belgen mee naar Schotland'

Het lijkt erop dat Wouter Vrancken zijn nieuwe uitdaging gevonden heeft na zijn vertrek bij STVV. ...

406
406
PSV-Belg naar Duitsland, Cercle shopt in Genk

Ondanks dat het WK nog in volle gang is, beginnen heel wat teams alweer aan de voorbereiding op het ...

94
94

Meer sportnieuws