"Ik begrijp niet hoe een supporter tégen de Play-Offs kan zijn"

1914 stemmen

Indien de Algemene Vergadering op 15 april akkoord gaat, en dat is ook de verwachting, wordt de Jupiler Pro League per direct stopgezet. Naar komend seizoen heersen er echter nog een pak een vraagtekens. Zo is het nog lang niet duidelijk hoe de competitie er dan zal uitzien.


Indien de promotiefinale van 1B kan afgewerkt worden, verandert er in principe weinig. Dan zouden we één promovendus krijgen, degradeert Waasland-Beveren en beginnen we opnieuw met 16 ploegen aan het seizoen. Maar als Beerschot VA en OH Leuven niet meer tegen mekaar zouden spelen, zullen de twee ploegen stijgen én blijft WB in 1A. In dat geval krijgen we een competitie met 18 ploegen. Iets wat ook het einde van de Play-Offs zou betekenen.

En dat is volgens Filip Joos geen goede zaak. De commentator/analist staat dan ook al langer bekend als één van de grote voorvechters van het Play-Off-systeem. "Ik zou dat enorm missen. Ik lees dat bepaalde voetballers het willen afschaffen, maar dan vraag ik me af: waarom? Natuurlijk is dat lastig en loop je dan twee maanden op de tippen van je tenen, maar dat is topsport. Ik stel me ook de vraag of ze hetzelfde zouden zeggen als je hen vertelt dat hun loon lager zou zijn, want de PO's hebben ervoor gezorgd dat er meer geld circuleert."

Er zijn echter nog meer partijen die niet bepaald enthousiast zijn over de nacompetities. Iets waar Joos niet kan inkomen. "Ik heb er al te veel over verteld en stukken over geschreven. Maar ik begrijp niet hoe een supporter tegen de Play-Offs kan zijn. Ik begrijp niets van die spandoeken op pakweg Sclessin. De puntenhalvering? Daar bestaan perfecte oplossingen voor", trok Joos van leer.

LEES OOK: Filip Joos hardhandig aangepakt: VRT dropt pittig statement

Bent u voor of tegen de PO's?

Meest recent

'Westerlo vangt deze miljoenensom voor Ferri'

Westerlo ontwikkelde zich de voorbije jaren tot een club die zeer goed spelers kan verkopen. Dat zal ...

18
18
Hoofdscout voorspelt transferboost voor KRC Genk

KRC Genk kijkt met heel wat interesse naar wat zich op het WK afspeelt. Heel wat (ex-)spelers van de ...

61
61
AA Gent boekt meteen ruime zege in eerste oefenmatch

Heel wat Belgische eersteklassers zijn stilaan aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. ...

65
65
Vanhaezebrouck vindt dat 2 Duivels moeten blijven staan

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran stonden de Rode Duivels onder grote druk tegen Nieuw-Zeeland, ...

177
177
'Club Brugge speelt spelletje blufpoker met FC Barcelona'

Club Brugge staat voor een zeer drukke transferzomer. Het zag al Aleksandar Stankovic naar Inter ...

214
214
Cody Gakpo getroffen door hartverscheurend nieuws

Voor Nederland klaarde sportief de hemel op na het gelijkspel op de eerste speeldag van dit WK. ...

21
21
Club Brugge en Sommer: pijnlijke waarheid duikt op

Yann Sommer naar Club Brugge klinkt als een stunt. Maar er duikt meteen een pijnlijke waarheid op. ...

829
829
'Westerlo passeert met topdeal langs de kassa'

KVC Westerlo kent een heel drukke mercato. De Kemphanen gaan de nodige in- en uitgaande transfers ...

32
32
PSV baalt énorm: "We hadden Ronaldo bijna beet"

Cristiano Ronaldo is een van de beste aanvallers ooit, dat weet ondertussen iedereen wel. CR7 brak ...

34
34
Courtois reageert met klasse op 'kritiek op 'oudjes''

Rudi Garcia vond het nodig om na een 1-5-zege en kwalificatie voor de volgende ronde zelf een ...

83
83
Boskamp: "Had hem graag bij Anderlecht gezien"

RSC Anderlecht stelde Vitor Bruno voor als nieuwe hoofdtrainer. De Portugees won dus het pleit. De ...

344
344
Vandenbempt stelt zich grote vragen bij aanpak Garcia

België won met 1-5 van Nieuw-Zeeland. Een goede prestatie van de Belgen, maar dat mocht wel ...

129
129
Vanden Borre komt met héél straffe België-uitspraken

België is door naar de volgende ronde, Hugo Broos flikte het ook en heel wat ex-spelers uit de ...

143
143
Eden Hazard verrast iedereen met opvallende WK-zet

Eden Hazard zit nog steeds in de harten van miljoenen Belgische fans. Eén van de absolute ...

67
67
SK Beveren aan zet: coach Bakens geeft stand van zaken

SK Beveren promoveerde op indrukwekkende wijze naar de Jupiler Pro League. De Waaslanderen haalden ...

103
103
'Union SG vangt bot: volgend bod geweigerd'

Union SG was deze zomer al bijzonder actief op de transfermarkt. De bekerwinnaar haalde de voorbije ...

61
61
'Arsenal verrast met Belg als nieuwe topman'

De Belgen beginnen in steeds meer topfuncties in het buitenland te komen. Nils Koppen is op weg naar ...

59
59
Koeman 'vreest' ex-speler van Anderlecht en KRC Genk

Nederland boekte een 7 op 9 in de groepsfase. Ze eindigden eerste in hun poule, maar met Marokko ...

239
239
'Monstertransfer Union SG: Inter klopt aan'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt, maar de bekerwinnaar gaat ook zeker nog wat ...

144
144
Chadli geeft WK-kansen Rode Duivels prijs: "Is mogelijk!"

De Rode Duivels wonnen met 1-5 van Nieuw-Zeeland en werden zo alsnog groepswinnaar. Met 5 op 9 ...

123
123
Sporting Hasselt laat grote naam naar Nederland verkassen

Sporting Hasselt maakte al een aantal nieuwkomers bekend, maar er vertrokken ook al heel wat ...

40
40
Steven Defour haalt vernietigend uit op X: "Zo, zo..."

Na dagen van kritiek, twijfel en frustratie lijkt de sfeer rond de Rode Duivels plots volledig ...

303
303
'Smaakmaker Beveren grof wild: JPL-topclubs in de markt'

SK Beveren maakt zich op voor zijn grote terugkeer in de Jupiler Pro League. Het zal zich daarvoor ...

197
197
Rode Duivels terug op schema: Rudi, niet opjagen!

Bondscoach Rudi Garcia scoorde de afgelopen dagen niet echt punten. Niet zozeer met zijn tactische ...

66
66
'West Ham United verrast met Belgische transfer'

West Ham United zou op het punt staan om op een van de cruciale posities binnen de club een Belg aan ...

22
22

Meer sportnieuws