"Ik begrijp niet hoe een supporter tégen de Play-Offs kan zijn"

door

Indien de Algemene Vergadering op 15 april akkoord gaat, en dat is ook de verwachting, wordt de Jupiler Pro League per direct stopgezet. Naar komend seizoen heersen er echter nog een pak een vraagtekens. Zo is het nog lang niet duidelijk hoe de competitie er dan zal uitzien.


Indien de promotiefinale van 1B kan afgewerkt worden, verandert er in principe weinig. Dan zouden we één promovendus krijgen, degradeert Waasland-Beveren en beginnen we opnieuw met 16 ploegen aan het seizoen. Maar als Beerschot VA en OH Leuven niet meer tegen mekaar zouden spelen, zullen de twee ploegen stijgen én blijft WB in 1A. In dat geval krijgen we een competitie met 18 ploegen. Iets wat ook het einde van de Play-Offs zou betekenen.

En dat is volgens Filip Joos geen goede zaak. De commentator/analist staat dan ook al langer bekend als één van de grote voorvechters van het Play-Off-systeem. "Ik zou dat enorm missen. Ik lees dat bepaalde voetballers het willen afschaffen, maar dan vraag ik me af: waarom? Natuurlijk is dat lastig en loop je dan twee maanden op de tippen van je tenen, maar dat is topsport. Ik stel me ook de vraag of ze hetzelfde zouden zeggen als je hen vertelt dat hun loon lager zou zijn, want de PO's hebben ervoor gezorgd dat er meer geld circuleert."

Er zijn echter nog meer partijen die niet bepaald enthousiast zijn over de nacompetities. Iets waar Joos niet kan inkomen. "Ik heb er al te veel over verteld en stukken over geschreven. Maar ik begrijp niet hoe een supporter tegen de Play-Offs kan zijn. Ik begrijp niets van die spandoeken op pakweg Sclessin. De puntenhalvering? Daar bestaan perfecte oplossingen voor", trok Joos van leer.

LEES OOK: Deze Belgische topclub voor Benteke: Joos weet meer

Bent u voor of tegen de PO's?

Meest recent

WK-selectie Rode Duivels: enorme verrassing op tafel

Het kalenderjaar 2026 is aangebroken, het aftellen naar het wereldkampioenschap is nu ook echt ...

51
51
‘Club Brugge davert: ‘GO’ voor 10M-winterdeal’

Bij Club Brugge ligt een duur winterdossier klaar. Geen glamour, geen grote naam, wel een stevige ...

109
109
'City heeft beet: 75 miljoen voor eerste bom van 2026'

In de Engelse Premier League wil Manchester City woensdagavond tegen Brighton and Hove Albion zijn ...

25
25
Nieuwe wending: toch géén Gouden Schoen voor Club Brugge?

Komende zondag wordt de 72ste Gouden Schoen uitgereikt. De voorbije dagen werd vooral Club ...

181
181
'Pech voor Hayen: sterkhouder sowieso weg bij Genk'

Ook KRC Genk is gearriveerd op Spaanse bodem om een winterstage af te werken. Maar de kans is groot ...

92
92
Hazard doet Anderlecht schrikken: vertrek in de maak?

De sportieve leiding van RSC Anderlecht is momenteel druk in de weer. Paars-Wit wil zich immers ...

206
206
'Bekende goalgetter keert terug naar België'

De wintermercato is volop aan de gang en heel wat Belgische clubs zoeken versterking. Een profiel ...

256
256
Spits biedt zich aan bij Anderlecht: "Ik ben klaar"

Anderlecht hoopt zich deze winter op verschillende posities te versterken. Besnik Hasi zou onder ...

306
306
Genk trekt nieuw blik talent open: 5 jonkies mogen zich tonen

Ze vertrokken wat later dan de meeste andere eersteklassers, maar dinsdag reisde ook KRC Genk af ...

144
144
'Buitenkansje voor Belgische clubs (met hulp Mogi Bayat?)'

De wintermercato is nooit de makkelijkste periode om echte aanwinsten te vinden, maar vrijwel elke ...

73
73
'Anderlecht hakt knoop definitief door over Duranville'

Het is voorlopig nog wachten op de eerste winteraanwinst van Anderlecht. Het staat in ieder geval ...

267
267
Zulte Waregem stuurt pion na halfjaar al door

Zulte Waregem beleefde een eerste seizoenshelft met pieken en dalen. Dat blijkt ook uit hun plaats ...

96
96
'Anderlecht pakt groots uit met contract van vijf jaar'

Bij Anderlecht belooft het nog een zeer drukke wintermercato te worden. Die staat niet alleen in het ...

516
516
'Man Utd verbaast vriend en vijand met nieuwe coach'

Manchester United ging deze week over tot drastische actie. Na een 1-1-gelijkspel tegen Leeds en ...

174
174
'Cercle verbaast met megatransfer van 9 miljoen'

Cercle Brugge stelde dinsdag met Dante Vanzeir een bekende naam voor als nieuwste offensieve ...

208
208
'Charleroi gaat voor sterspeler, Beveren voor smaakmaker'

De transfermarkt is officieel geopend in België. De Belgische ploegen zijn zoals vanouds weer ...

61
61
Zulte Waregem zorgt voor positieve volgende stap

We opperden de afgelopen dagen voor minder buitenlandse spelers en meer kansen voor de Belgische ...

130
130
Done deal: Charleroi maakt opvolger De Mil bekend

Sporting Charleroi zag Rik De Mil naar AA Gent vertrekken. De Zebra's namen rustig hun tijd om na te ...

129
129
Vermeeren in oog van de storm bij OM

Arthur Vermeeren dacht net vertrokken te zijn bij OM — tot één actie alles deed ...

132
132
'Bassette en Ngonge klaar voor opvallende transfers'

Norman Bassette en Cyril Ngonge zouden wel eens een transfer kunnen versieren deze mercato. De twee ...

103
103
Ten Hag zorgt voor gigantische verrassing met nieuwe job

Erik ten Hag heeft voor een enoirme verrassing gezorgd. De voormalige coach van Bayer Leverkusen, ...

44
44
Duranville naar Anderlecht? Dit zegt Hasi daarover

Bij RSC Anderlecht is het voorlopig nog windstil omtrent ingaande versterking. Nochtans heeft ...

215
215
'Solden in Anderlecht: update contracten De Cat & co'

Het zijn nog maar eens solden bij RSC Anderlecht, waar tal van miscasts in januari liefst bij het ...

371
371
'Plottwist bij Club Brugge: exit in stroomversnelling?'

Club Brugge vertoeft momenteel op winterstage in Marbella, waar Ivan Leko de basis moet leggen voor ...

593
593
'AA Gent doet gouden zaken: miscast laat kassa rinkelen'

AA Gent bereikte dinsdag een akkoord met Cercle Brugge omtrent Dante Vanzeir, die mét ...

546
546

Meer sportnieuws