"Ik begrijp niet hoe een supporter tégen de Play-Offs kan zijn"

door

Indien de Algemene Vergadering op 15 april akkoord gaat, en dat is ook de verwachting, wordt de Jupiler Pro League per direct stopgezet. Naar komend seizoen heersen er echter nog een pak een vraagtekens. Zo is het nog lang niet duidelijk hoe de competitie er dan zal uitzien.


Indien de promotiefinale van 1B kan afgewerkt worden, verandert er in principe weinig. Dan zouden we één promovendus krijgen, degradeert Waasland-Beveren en beginnen we opnieuw met 16 ploegen aan het seizoen. Maar als Beerschot VA en OH Leuven niet meer tegen mekaar zouden spelen, zullen de twee ploegen stijgen én blijft WB in 1A. In dat geval krijgen we een competitie met 18 ploegen. Iets wat ook het einde van de Play-Offs zou betekenen.

En dat is volgens Filip Joos geen goede zaak. De commentator/analist staat dan ook al langer bekend als één van de grote voorvechters van het Play-Off-systeem. "Ik zou dat enorm missen. Ik lees dat bepaalde voetballers het willen afschaffen, maar dan vraag ik me af: waarom? Natuurlijk is dat lastig en loop je dan twee maanden op de tippen van je tenen, maar dat is topsport. Ik stel me ook de vraag of ze hetzelfde zouden zeggen als je hen vertelt dat hun loon lager zou zijn, want de PO's hebben ervoor gezorgd dat er meer geld circuleert."

Er zijn echter nog meer partijen die niet bepaald enthousiast zijn over de nacompetities. Iets waar Joos niet kan inkomen. "Ik heb er al te veel over verteld en stukken over geschreven. Maar ik begrijp niet hoe een supporter tegen de Play-Offs kan zijn. Ik begrijp niets van die spandoeken op pakweg Sclessin. De puntenhalvering? Daar bestaan perfecte oplossingen voor", trok Joos van leer.

LEES OOK: Antwerp leeft op, tienkoppig Westerlo krijgt zware klappen

Bent u voor of tegen de PO's?

Meest recent

Neemt Anderlecht na bijna 200 duels afscheid van meubelstuk?

Bij RSC Anderlecht gaan ze komende zomer een grote schoonmaak doorvoeren in de spelerskern. Dat ...

6
6
'Rode Duivel op de sukkel en moet na één jaar alweer weg'

De voorbije jaren kregen heel wat spelers hun kans bij de Rode Duivels, want sinds het WK 2022 wordt ...

12
12
Mourinho terug naar Real Madrid? Special One reageert

José Mourinho is momenteel trainer van Benfica, maar de kans bestaat dat hij na het seizoen ...

27
27
'Union verliest sterkhouder: Premier League lonkt'

In de voorbije seizoenen maakte Union al indruk door een beker en een titel te pakken, maar dit ...

18
18
Beerschot-fans komen met uitleg voor Nainggolan-incident

De wedstrijd tussen Beerschot en Patro Eisden van maandagavond blijft nog stevig nazinderen. De ...

78
78
Engeland wild van Duivel: "Beste transfer van het seizoen"

De Premier League en Rode Duivels, dat bleek de voorbije jaren regelmatig een geslaagd huwelijk. Ook ...

112
112
'Belgische clubs attent: FIFA stelt ingrijpende regel voor'

Er is de voorbije jaren al heel wat veranderd in de mondiale voetbalwereld. De FIFA voert immers de ...

85
85
Nieuwe generatie NXT: Club slaat dubbelslag

Club Brugge zette de laatste jaren grote stappen met zijn jeugdopleiding. Alsmaar meer spelers halen ...

95
95
Penders doet monden openvallen en is Europese primus

Met Thibaut Courtois beschikken de Rode Duivels momenteel over misschien wel de beste doelman ter ...

47
47
Belgische voetbalbond zorgt voor grote rel met WK-lied

De keuze van de Belgische voetbalbond om Roméo Elvis mee het officiële WK lied te laten ...

33
33
Antwerp ontdekt eindelijk nieuwe parel: reden onthuld

Bij Antwerp maken ze van de Europe Play-Off gebruik om ook enkele jonge talenten hun kans te geven. ...

89
89
'Man Utd heeft wenslijst klaar: minstens één Rode Duivel'

Voor de titel meestrijden lukte dit seizoen nog niet, maar na enkele magere seizoenen slaagde ...

108
108
TRANSFERUURTJE: 'Club slaat slag bij Antwerp, kassa voor Anderlecht'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

173
173
Club-man in vorm Vetlesen gooit grote droom op tafel

Hugo Vetlesen zit in bloedvorm bij Club Brugge. De Noor is normaal gezien een reservespeler bij ...

141
141
Kompany briest na spektakelstuk: arbitrage weer afgemaakt

Vincent Kompany en de arbitrage in Europa, het is dit seizoen geen goed huwelijk. De oefenmeester ...

145
145
KBVB krijgt ferme miljoenenopsteker vlak voor WK

De Koninklijke Belgische Voetbalbond kampte de afgelopen jaren met financiële problemen en ...

44
44
'Anderlecht geeft flop alsnog een nieuwe kans'

Bij RSC Anderlecht gaan er komende zomer de nodige transfers afgerond worden. Bepaalde media ...

288
288
Vandenbempt: "Eén van de waanzinnigste matchen ooit"

PSG-Bayern München was een geweldige pot voetbal. De Parijzenaars wonnen met 5-4 en het was de ...

102
102
Sonck komt met bijzonder straf verhaal: "Weigerde Kompany"

Wesley Sonck leek jaren geleden misschien wel op weg richting een trainerscarrière. De ...

112
112
'Anderlecht krijgt nieuws: La Louvière beslist over Ashimeru'

Bij RSC Anderlecht willen ze in de zomer een resem spelers van de hand doen. De Brusselaars hopen ...

175
175
Saintfiet hakt knoop door: weldra in JPL?

De Belgische coach Tom Saintfiet heeft via Instagram een belangrijke boodschap over zijn toekomst ...

80
80
'Anderlecht hakt nu al knoop door over toekomst Taravel'

Bij RSC Anderlecht is er geen technisch directeur, die begint volgende maand, maar dat is geen groot ...

404
404
Voetbalfans met kwijl in de mond: Kompany doet belofte

Voetballiefhebbers wereldwijd hebben dinsdagavond al watertandend naar het Champions ...

175
175
'Transferspektakel Anderlecht: víér topaanwinsten op komst'

RSC Anderlecht hoopt eerstdaags om de aanstelling van Antoine Sibierski als nieuwe sportief ...

512
512
Groot zorgenkind bij Duivels: WK-basisplaats in gevaar

Nog exact 43 dagen te gaan tot de start van het wereldkampioenschap. In aanloop naar de start van ...

132
132

Meer sportnieuws