Nieuw voorstel voor bekerfinale tussen Club en Antwerp

1624 stemmen
Nieuw voorstel voor bekerfinale tussen Club en Antwerp

De Raad van Bestuur van de Jupiler Pro League gaf donderdag het officiële advies om de competitie onmiddellijk stop te zetten. Op 15 april moet dit nog bekrachtigd worden op de Algemene Vergadering, maar dat lijkt slechts een formaliteit. Over de bekerfinale werd echter nog geen beslissing genomen.


Daarover zal een speciale werkgroep zich buigen in nauw overleg met de overheidsdiensten. Wanneer de bekerfinale precies moet plaatsvinden kan wel nog voor de nodige discussie zorgen. Dit lijkt ten vroegste pas mogelijk tegen eind mei, begin juni. Maar dan wel achter gesloten deuren. Bovendien zouden de spelers van finalisten Antwerp FC en Club Brugge dan al weken stil hebben gelegen. Ideaal is dit dus allerminst.

Bij Play Sports Kot kwam commentator/analist Filip Joos dan ook met een nieuw voorstel. "De bekerfinale moet gespeeld worden op de dag dat de Supercup plaatsvindt. Normaal is de Supercup de mooiste oefenwedstrijd, nu zou het meteen het seizoen inzetten met een 'bang'", klonk het. "Ik vind sowieso dat je die bekerfinale niet in juni nog kan spelen. Dus dan moet het inderdaad in aanloop naar het nieuwe seizoen gebeuren. Al vrees ik dat we in juli of begin augustus nog steeds achter gesloten deuren moeten spelen", vulde Marc Degryse aan.

Normaal gezien vindt de Supercup plaats een week voor de start van de nieuwe competitie. Het is wel nog niet duidelijk wanneer het nieuwe seizoen in ons land van start zou gaan.

LEES OOK: 'Warboel bij Antwerp: miljoenentransfer aan zijden draadje'

De bekerfinale moet gespeeld worden op de dag van de Supercup ...

Meest recent

'Anderlecht zet zijn zinnen op ex-speler van Chelsea'

Anderlecht is zijn voorbereiding begonnen met enkele tegenvallers, want meteen liepen Ilay Camara, ...

30
30
'Plots grote vraagtekens rond toekomst Cuypers'

Uteindelijk koos Rudi Garcia op het WK voor Romelu Lukaku, Charles De Ketelaere en Matias ...

17
17
Geen stunt voor Broos: Canada velt Zuid-Afrika op de valreep

Voor Hugo Broos zit het WK en wellicht ook zijn trainerscarrière erop. Zijn Zuid-Afrika is er ...

20
20
Union-target dringt aan: "ik wil de stap graag zetten"

Union was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. Het verwacht weer de nodige smaakmakers te ...

16
16
"We waren nooit van plan hem naar Club te laten gaan"

Bij Club Brugge staan ze nog voor een drukke transferzomer. Op heel wat posities zal versterking ...

265
265
'PSG wint titanenstrijd en versterkt aanval nog meer'

Paris Saint-Germain sleepte dit seizoen voor de tweede keer op rij de Champions League in de wacht. ...

38
38
'Anderlecht slikt alweer blessuredomper in voorbereiding'

Anderlecht heeft maar een maand om zich klaar te stomen, want het moet op 23 juli al een eerste keer ...

173
173
'Lewandowski geeft jawoord voor opmerkelijke transfer'

Bij FC Barcelona namen ze na vier seizoenen afscheid van Robert Lewandowski. De 37-jarige spits was ...

36
36
Eén grote afwezige op training Rode Duivels

De Rode Duivels dwongen zaterdagochtend met een ruime zege tegen Nieuw-Zeeland groepswinst en ...

205
205
Degryse ziet Senegal als 'boost' voor de Rode Duivels

België neemt het woensdag op tegen Senegal. Dat is een pittige tegenstander voor de Rode ...

140
140
'Standard: sterkhouder out, oude bekende in?'

Standard was al actief op de transfermarkt, maar de Rouches zijn nog niet klaar met hun huiswerk. ...

100
100
Ryan terug naar Club Brugge? Niemand zag deze klap komen

De mogelijke rentree van Mathew Ryan naar Club Brugge maakt iets los. Veel fans zullen bij zijn naam ...

644
644
Debast terug fit? Verdediger geeft update over blessure

Waar blijft Zeno Debast? Dat is een vraag die de afgelopen dagen toch wel de ronde deed op sociale ...

62
62
Vandenbempt ziet groot gevaar voor de Rode Duivels

België treft Senegal in de zestiende finales. Dat is een heel pittige tegenstander voor de Rode ...

152
152
Hugo Broos bewijst het Belgische voetbal énorme dienst

Anno 2026 wordt voetbal regelmatig benaderd alsof het een exacte wetenschap is. Data, data en nog ...

156
156
'Soap Adedji-Sternberg: Club en Genk zorgen voor nieuwe wending'

Club Brugge en KRC Genk staan momenteel op gespannen voet van mekaar. Dat heeft alles te maken met ...

1009
1009
Klasse! Bondscoach doet bijzondere Messi-onthulling

Lionel Messi is één van de absolute vedetten op het WK 2026. Met 6 goals in 3 matchen ...

64
64
Nieuw-Zeelanders trekken grote ogen na 'zeldzame' actie Mechele

Brandon Mechele is bezig aan een uiterst sterk WK 2026. De verdediger was in de groepsfase zelfs ...

638
638
'Drietal niet op eerste training Genk: transfer in de maak'

Terwijl het wereldkampioenschap de knock out-fase heeft bereikt, staan de clubs uit de Jupiler Pro ...

428
428
Ryan, Sels of Sommer? 'Club Brugge hakt keepersknoop door'

Ook bij Club Brugge staat de start van de voorbereiding stilaan voor de deur. Maar de Belgische ...

818
818
België tegen VS in 1/8ste finales? Amerikanen kleineren Duivels

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn op het WK 2026. In de 1/16de finales wacht een lastig ...

802
802
'Transferstruikelblok voor Raskin: prijskaartje onthuld'

Nicolas Raskin is momenteel volop gefocust op het WK met de Rode Duivels. Maar de middenvelder kijkt ...

129
129
'Warboel bij Antwerp: miljoenentransfer aan zijden draadje'

Maandag gaat bij Antwerp FC de voorbereiding op het nieuwe seizoen van start. Maar door de ...

477
477
'Inter mikt op nieuwe transferdeal met Club Brugge'

Een jaartje geleden vonden Club Brugge en Internazionale een transferakkoord over Aleksandar ...

789
789
België vs. Senegal: statistieken duiden favoriet al aan

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn in de volgende ronde van het WK. Met Senegal kregen de ...

379
379

Meer sportnieuws