'Play-Offs mogelijk toch behouden, WB kind van de rekening'

door
'Play-Offs mogelijk toch behouden, WB kind van de rekening'

De Raad van Bestuur van de Pro League kwam donderdag met een krachtig signaal. Zo werd aanbevolen om de competitie per direct stop te zetten, iets wat enkel nog bekrachtigd moet worden op de Algemene Vergadering. Maar ondanks deze beslissing blijven er heel wat vraagtekens hangen.


Dat Club Brugge kampioen wordt staat inmiddels zo goed als vast, maar wat betreft de degradatiestrijd is er nog geen duidelijkheid. Een speciale werkgroep zal zich in de komende weken buigen over de return in de promotiefinale van 1B tussen OH Leuven en Beerschot VA. Dat die wedstrijd gespeeld wordt is ook het geprefereerde scenario, waardoor we volgend seizoen opnieuw een competitie met 16 ploegen én Play-Offs krijgen.

Waasland-Beveren zou dan het kind van de rekening worden en degraderen op basis van de huidige stand. "Deze ranking is logisch om een kampioen aan te duiden. In principe is ze dan ook voldoende logisch om een daler aan te duiden. Waasland-Beveren zal dat niet graag aanvaarden, maar dit is een onderwerp voor de werkgroep. Er is een duidelijke richting gekozen en tegen 15 april willen we alles in een beslissende plooi leggen", stelt Pro League-voorzitter Peter Croonen bij Sporza.

De werkgroep van de Pro League werkt in ieder geval nauw samen met de regering en zal ook in samenspraak met de overheid een beslissing nemen, zodat er geen veto's kunnen komen van pakweg burgemeesters. De kans is dus reëel dat de 1B-finale achter gesloten deuren wordt afgewerkt. Pas wanneer dat niet het geval is, zou Waasland-Beveren zich toch redden en krijgen we allicht twee promovendi in een ander competitieformat.

LEES OOK: Alles op promotie: Beerschot kondigt extra aanwinst aan

Denkt u dat de finale van 1B nog wordt afgewerkt?

Meest recent

Opvallend voorstel na trainerscarrousel: "Aparte periode"

De Jupiler Pro League kende dit seizoen een opvallende trainerscarrousel met onder meer Rik De Mil ...

8
8
Ongezien: Club Brugge liet 102 miljoen euro liggen

Club Brugge staat financieel zeer sterk. De afgelopen seizoenen pakte Blauw-Zwart verschillende ...

65
65
Anderlecht stelt Jacobs teleur: “Had ik nooit verwacht”

RSC Anderlecht pakte een ferme opsteker door zich te plaatsen voor de finale van de Croky Cup. Royal ...

89
89
Vanderbiest briest na KRC Genk: “Niet de eerste keer”

KV Mechelen ging in eigen huis met 2-3 onderuit tegen KRC Genk, een rechtstreekse concurrent voor ...

144
144
‘Club Brugge schuift toptarget naar voren: zomerse knaller'

Club Brugge bleef afgelopen wintermercato relatief rustig. De grote opdracht van Devy Rigaux en ...

208
208
Hatenboer komt met bizarre openbaring over Hasi

RSC Anderlecht haalde ruim een jaar geleden Cédric Hatenboer naar het Lotto Park. Hij mocht ...

250
250
Rigaux deelt straffe financiële cijfers Furo-deal mee

Bij Club Brugge baalden ze enorm toen bleek dat Kaye Furo zijn contract niet wenste open te breken. ...

153
153
'Anderlecht verrast met 'nieuwe speler' in de A-kern'

RSC Anderlecht bakte er maandenlang niets van onder Besnik Hasi. De Brusselaars leken op weg naar ...

349
349
'Anderlecht duizelt: krankzinnige transfersom De Cat'

"Buitenaards". "Grootste talent op de Belgische velden". "Vijf sterren-prestatie". De superlatieven ...

768
768
'Bom barst bij Barça: Flick volledig door het lint'

FC Barcelona slikte donderdagavond een optater van formaat. In de heenmatch van de halve finales in ...

80
80
‘Schreuder schokt Anderlecht: hallucinant miljoenenloon’

Anderlecht staat met de rug tegen de muur in zijn trainerszoektocht. Nu de shortlist slinkt, duikt ...

759
759
Genk plots in top zes: Hayen ziet drastische metamorfose

Na de pijnlijke 1 op 6 tegen Zulte Waregem en Cercle Brugge, leek KRC Genk definitief uitgeteld voor ...

185
185
Rigaux onthult: superaanwinst op agenda Club Brugge

Club Brugge maakt zich stilaan op voor de hervatting van de Champions League en mikt in eigen land ...

500
500
'Anderlecht hakt knoop door: nieuwe trainer voor de deur'

RSC Anderlecht plaatste zich donderdagavond tot ieders verbazing voor de finale van die Croky Cup. ...

625
625
Van Persie verklaart dé stunttransfer van het jaar in NL

Feyenoord kent een zeer moeizaam seizoen en zet alles op alles op de tweede plaats. Dat geeft recht ...

74
74
Cinel pakt uit met zeer gewaagde uitspraken

Cercle Brugge draait al een stuk beter dan enkele weken geleden, maar de situatie is nog altijd ...

166
166
PSG-voorzitter met grote ambities: "Naar de JPL!"

Nasser Al-Khelaïfi is voorzitter van PSG en hij was donderdag te gast in België. Daar ...

167
167
PSV én PSG onderuit, Pocognoli geniet met volle teugen

In de Bundesliga, Serie A, Eredivisie en Ligue 1 werd er vanavond ook gevoetbald. Zo mochten ze bij ...

63
63
KRC Genk (voorlopig) in top zes na felbevochten zege

KRC Genk stond er grote druk, want verliezen was vanavond uit den boze bij KV Mechelen. De ...

157
157
Patro viert feestje bij Club NXT na zege in spektakelduel

In de Challenger Pro League stonden er vanavond twee duels op het programma. Club NXT ontving het ...

90
90
Tresoldi geniet in JPL en ziet één straffe tegenstander

Club Brugge betaalde afgelopen zomer 6 miljoen euro om Nicolo Tresoldi aan te trekken. De speler ...

178
178
Still geeft update over alle ophef omtrent Bayat

Edward Still verliet na twee matchen als interim-trainer RSC Anderlecht voor Watford. Karim ...

80
80
De Mil verrast: "Wilde hem meenemen naar AA Gent"

Zaterdag staat er met Sporting Charleroi - AA Gent een zeer belangrijk duel voor een ticket in ...

150
150
Red Flames nemen na 65 caps afscheid van grote naam

De Belgian Red Flames hebben vandaag afscheid genomen van een van hun meest ervaren speelsters. Na ...

38
38
Leko klopt zichzelf op de borst: "Sinds ik er ben..."

Club Brugge moet dit weekend aan de bak tegen Cercle Brugge. Een Brugse derby, waarbij puntenverlies ...

182
182

Meer sportnieuws