'Play-Offs mogelijk toch behouden, WB kind van de rekening'

door
'Play-Offs mogelijk toch behouden, WB kind van de rekening'

De Raad van Bestuur van de Pro League kwam donderdag met een krachtig signaal. Zo werd aanbevolen om de competitie per direct stop te zetten, iets wat enkel nog bekrachtigd moet worden op de Algemene Vergadering. Maar ondanks deze beslissing blijven er heel wat vraagtekens hangen.


Dat Club Brugge kampioen wordt staat inmiddels zo goed als vast, maar wat betreft de degradatiestrijd is er nog geen duidelijkheid. Een speciale werkgroep zal zich in de komende weken buigen over de return in de promotiefinale van 1B tussen OH Leuven en Beerschot VA. Dat die wedstrijd gespeeld wordt is ook het geprefereerde scenario, waardoor we volgend seizoen opnieuw een competitie met 16 ploegen én Play-Offs krijgen.

Waasland-Beveren zou dan het kind van de rekening worden en degraderen op basis van de huidige stand. "Deze ranking is logisch om een kampioen aan te duiden. In principe is ze dan ook voldoende logisch om een daler aan te duiden. Waasland-Beveren zal dat niet graag aanvaarden, maar dit is een onderwerp voor de werkgroep. Er is een duidelijke richting gekozen en tegen 15 april willen we alles in een beslissende plooi leggen", stelt Pro League-voorzitter Peter Croonen bij Sporza.

De werkgroep van de Pro League werkt in ieder geval nauw samen met de regering en zal ook in samenspraak met de overheid een beslissing nemen, zodat er geen veto's kunnen komen van pakweg burgemeesters. De kans is dus reëel dat de 1B-finale achter gesloten deuren wordt afgewerkt. Pas wanneer dat niet het geval is, zou Waasland-Beveren zich toch redden en krijgen we allicht twee promovendi in een ander competitieformat.

LEES OOK: Beerschot moet aan de bak: leegloop op Kiel?

Denkt u dat de finale van 1B nog wordt afgewerkt?

Meest recent

Leko voert viert wissels door bij Club Brugge

Club Brugge toonde zich midweeks weer aan Europa met een 3-3-gelijkspel tegen Atlético ...

45
45
Deschacht over smaakmaker Union: "Zou niet slagen bij RSCA"

Bij RSC Anderlecht willen ze terug een visie ontwikkelen die past bij de club. Niet meer proberen te ...

35
35
'Megatransfer én Rode Duivels voor Belgische middenvelder'

Belgische spelers zijn al vele jaren bijzonder 'hot' in Europa. De kans is groot dat er in de zomer ...

43
43
Kompany maakt indruk: "Jackpot gewonnen met hem"

Bij RSC Anderlecht haalde Michael Verschueren onlangs aan dat Vincent Kompany laten gaan een grote ...

97
97
Tresoldi: "Tevreden bij Club Brugge, maar…"

Bij Club Brugge komt Nicolo Tresoldi opvallend vaak in de media. Hij geeft veel interviews aan ...

201
201
Kieft maakt zich zorgen: "Belgisch voetbal is sterker"

In België loopt er heel veel talent rond, maar veel van die talenten trekken al vroeg naar het ...

198
198
STVV greep mis bij ex-Genkie: “Deden inspanning in de zomer”

Bij STVV hebben ze met Wouter Vrancken een zeer goede Belgische trainer in de rangen. Die had bij ...

39
39
KRC Genk hoopt: kans op Rode Duivel stuk groter

Bij KRC Genk draait het steeds beter. Hun sterke Europese campagne krijgt wellicht nog een vervolg, ...

90
90
Boeckx geeft Taravel goede raad: “Dan wint Anderlecht”

RSC Anderlecht moet dit weekend flink aan de bak. Er is maar één optie: winnen op het ...

174
174
AA Gent in zak en as: Lopes en Roef benoemen hét probleem

AA Gent blijft dit seizoen matig voor de dag komen. Rik De Mil krijgt de motor ook niet aan het ...

103
103
Schokgolf in Napels: De Bruyne na één seizoen weer weg?

Volgens Italiaanse bronnen zou Kevin De Bruyne dit weekend terugkeren naar Italië om de ...

163
163
Trainersplan Anderlecht op helling: "Anders riskeer je gezeik"

RSC Anderlecht dreigt zijn trainersplan alsnog te moeten omgooien. De recordkampioen had de intentie ...

170
170
Club Brugge bij Europese subtop? "Om er echt bij te horen ..."

Club Brugge maakte deze week opnieuw indruk in de Champions League. Ondanks een 0-2-achterstand aan ...

391
391
Nieuwe twist in Vinicius-rel: dít zegt Prestianni tegen UEFA

Het Champions League-duel tussen SL Benfica en Real Madrid werd deze week overschaduwd door de ...

347
347
AA Gent incasseert zware klap: "Serieus over praten"

In de strijd om de Champions' Play-Offs heeft AA Gent vrijdagavond een bijzonder slechte zaak ...

183
183
TRANSFERUURTJE: 'Barça vol voor Duivel, bliksemexit bij Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

235
235
Stankovic wijst naar woorden Leko: “Mooiste compliment”

Bij Club Brugge is Aleksandar Stankovic compleet losgebarsten. De zoon van Inter-legende Dejan is ...

160
160
Turkse fans pakken Tedesco genadeloos aan: “Parasiet!”

Domenico Tedesco was in het verleden de bondscoach van de Rode Duivels, maar dat draaide uit op een ...

134
134
Engeland wild van Lammens: “In voetsporen van legende”

Senne Lammens speelde in het verleden bij Club Brugge en Royal Antwerp FC, maar de Belgische doelman ...

226
226
Antwerp pakt uit met glorieus nieuw shirt: 145 jaar

Royal Antwerp FC bestaat al sinds 1880 en voor het 145-jarige bestaan heeft de club uitgepakt met ...

80
80
Dejan Stankovic dropt grote hint over toekomst zoonlief

Aleksandar Stankovic is niet meer weg te denken uit de basisopstelling van Club Brugge. Op korte ...

388
388
Scherpe De Mil vreest voor Play-Off 1: “Op deze manier…”

KAA Gent kreeg een ferme mokerslag vrijdagavond. In eigen huis werd verloren van laagvlieger Cercle ...

124
124
Renard bijzonder scherp voor twee RSCA'ers: "Schokte me"

Olivier Renard gaf een zeer pittig interview aan La Capitale. Daar haalde hij heel hard uit naar het ...

422
422
Vanzeir neemt wraak: "Toon me dat ik blind ben, zei hij"

Rik De Mil blijft het moeilijk hebben om standvastige resultaten te boeken. Met een 13 op 27 zijn ...

182
182
Taravel zet RSCA-speler op zijn plaats: "Hij gaf mij gelijk"

Bij RSC Anderlecht hebben ze heel wat problemen. Sportief kent het een zeer matig seizoen. Alleen ...

287
287

Meer sportnieuws