Pro League bevestigt: Club definitief kampioen op 15 april?

427 stemmen
Pro League bevestigt: Club definitief kampioen op 15 april?

Donderdag vergaderde de Pro League opnieuw over het verdere verloop van de competitie en daarbij werd eindelijk een eerste knoop doorgehakt. De Raad van Bestuur besliste immers dat het huidige seizoen met onmiddellijke ingang stopgezet moet worden en dat het huidige klassement als eindstand genomen moet worden. In een statement heeft het die beslissing nu bevestigd en verder toegelicht.


"De Raad van Bestuur heeft unaniem beslist dat het niet wenselijk is om de competitie nog verder te zetten na 30 juni. Gegeven bovenstaande elementen heeft de Raad van Bestuur een unaniem advies geformuleerd aan de Algemene Vergadering om de competities van het seizoen '19-'20 niet meer te hernemen en de huidige stand van de Jupiler Pro League als eindklassement te aanvaarden (onder voorbehoud van de beslissingen van de licentiecommissie)", klinkt het.

Aanvankelijk werd aangenomen dat daardoor volgend seizoen met achttien in 1A gevoetbald zou worden, en dat dus zowel Beerschot, OHL als Waasland-Beveren in 1A zouden spelen. Dat is echter nog niet zeker, wordt bevestigd. "De Raad van Bestuur stelde een werkgroep samen (samenstelling; de HH. Croonen, Louwagie, Cordier, Allijns en Bormans en het managent van de Pro League) die zich zal buigen over de sportieve knopen en financiële implicaties die deze beslissing met zich meebrengt. De mogelijkheden omtrent de finale van de Croky Cup en de terugwedstrijd van de finale van de Proximus League zijn voorwerp van de werkzaamheden van de werkgroep."

De Algemene Vergadering moet het besluit wel nog bekrachtigen. Die meeting staat gepland voor 15 april. Dan kan Club Brugge dus helemaal zeker zijn van de zestiende landstitel uit zijn geschiedenis.

LEES OOK: Voetbalbond maakt refs speeldag 8 en 9 wereldkundig

🚀 FC Olympia Beerschot Wilrijk-fans lezen nu:

Beerschot neemt afscheid van ex-Rode Duivel
Beerschot neemt afscheid van ex-Rode Duivel
46

Goede beslissing?

Meest recent

Union SG zet Club Brugge extra onder druk

Union SG blijft indruk maken met de resultaten. Na een bijzonder povere bekerfinale stonden ze ...

60
60
Vandenbempt oordeelt: "Over twee jaar met België op EK"

Rudi Garcia maakte vandaag zijn WK-selectie bekend. Daar zaten niet echt verrassingen bij. De ...

49
49
Fans Antwerp zijn het beu: "Bol het af!"

Royal Antwerp FC is uitgegroeid tot een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. Het is ...

67
67
Aston Villa viert feest na demonstratie tegen Liverpool

In de Premier League speelde Aston Villa vanavond in eigen huis tegen Liverpool. Kon de thuisploeg ...

17
17
OHL haalt zielloos Antwerp genadeloos door gehaktmolen

De Europe Play-Offs zijn voor Antwerp uitgedraaid op een ware martelgang. The Great Old kende ...

40
40
'Real vindt akkoord: grote terugkeer Mourinho een feit'

Real Madrid kent een absoluut horrorjaar. De Koninklijke gaat van coach wisselen, dat staat vast. ...

147
147
Voormalig JPL-legende verovert hart van Miss België

Een voetballer die aanpapt met een Miss België? Het is zeker niet de eerste keer dat het ...

36
36
Euvrard komt met groot nieuws naar buiten

Standard speelt dit weekend een héél belangrijk duel tegen KRC Genk. Bij winst zetten ...

171
171
Vrancken héél tevreden: "Dit is historisch"

STVV kent een waanzinnig mooi seizoen. Zij willen de komende speeldagen het seizoen in schoonheid ...

75
75
Weelde bij Rode Duivels: Garcia laat waanzinnig elftal thuis

Rudi Garcia maakte zijn WK-selectie van 26 spelers bekend. Heel wat jongens vielen uit de boot. Het ...

326
326
Club-fans massaal geraakt door bericht Julie Vanloo

Julie Vanloo blijft niet bij de pakken zitten. Nadat de Belgian Cat onlangs opnieuw een zware ...

330
330
Hayen voert de druk op bij KRC Genk: "Cruciaal!"

KRC Genk staat voor een cruciaal duel tegen Standard. Wie wint lijkt op weg naar het winnen van de ...

138
138
‘PSG in shock door gigantisch plan van Kompany’

Bayern München davert. Vincent Kompany duwt zelf voor een transferstunt van 100 miljoen bij ...

182
182
Anderlecht-fans komen plots in opstand

RSC Anderlecht likt zijn wonden. De barslechte match tussen Union SG en Anderlecht werd in de ...

353
353
Beerschot neemt afscheid van ex-Rode Duivel

Beerschot speelt ook komend seizoen in de Challenger Pro League. De Kielse Ratten gaan de kern ...

46
46
Organisatie bekerfinale een flop: hallucinante taferelen

RSC Anderlecht verloor na een bijzonder zwakke bekerfinale al bij al verdiend met 3-1 na ...

185
185
De Mil broedt op debutant: blessuregolf bij AA Gent

Indien het niet alweer het kneusje van de Champions' Play-Offs wil worden, heeft AA Gent dringend ...

110
110
Coucke dient RSCA-fans & criticasters van antwoord

Met de verloren bekerfinale tegen Union is Marc Coucke alweer een teleurstelling rijker. Na afloop ...

409
409
'Antwerp tast in buidel: eerste zomeraankoop ligt vast'

Voor het derde jaar op rij dreigt Antwerp naast een Europees ticket te grijpen. Werk aan de winkel ...

396
396
'Van 30 miljoen naar gratis: stunt van Anderlecht'

Anderlecht speurt naar een ervaren verdediger die het niveau omhoog kan tillen, en plots duikt er ...

625
625
'Club Brugge dumpt topaankoop: miljoenen de vuilbak in'

Club Brugge gaat een lucratieve zomer tegemoet, waarin tal van smaakmakers de kassa zullen doen ...

729
729
Anderlecht verneemt verdict: De Cat in lappenmand?

Daags na de verloren bekerfinale tegen Union likt RSC Anderlecht zijn wonden. Niet alleen neemt de ...

290
290
Club Brugge zoekt doelman: Leko hakt knoop door

Zondag is het D-Day voor Club Brugge, dat dan Union over de vloer krijgt. Voor dat allicht ...

444
444
Anderlecht slikt bittere pil: einde seizoen sterkhouder

RSC Anderlecht heeft weinig tijd om stil te staan bij de verloren bekerfinale, want in de competitie ...

254
254
Leko sneert vlak voor titelkraker: “Heb ik toen geweend?”

Zondag staat de topper tussen Club Brugge en Union SG in het Jan Breydelstadion op het programma, de ...

304
304

Meer sportnieuws