Pro League bevestigt: Club definitief kampioen op 15 april?

427 stemmen
Pro League bevestigt: Club definitief kampioen op 15 april?

Donderdag vergaderde de Pro League opnieuw over het verdere verloop van de competitie en daarbij werd eindelijk een eerste knoop doorgehakt. De Raad van Bestuur besliste immers dat het huidige seizoen met onmiddellijke ingang stopgezet moet worden en dat het huidige klassement als eindstand genomen moet worden. In een statement heeft het die beslissing nu bevestigd en verder toegelicht.


"De Raad van Bestuur heeft unaniem beslist dat het niet wenselijk is om de competitie nog verder te zetten na 30 juni. Gegeven bovenstaande elementen heeft de Raad van Bestuur een unaniem advies geformuleerd aan de Algemene Vergadering om de competities van het seizoen '19-'20 niet meer te hernemen en de huidige stand van de Jupiler Pro League als eindklassement te aanvaarden (onder voorbehoud van de beslissingen van de licentiecommissie)", klinkt het.

Aanvankelijk werd aangenomen dat daardoor volgend seizoen met achttien in 1A gevoetbald zou worden, en dat dus zowel Beerschot, OHL als Waasland-Beveren in 1A zouden spelen. Dat is echter nog niet zeker, wordt bevestigd. "De Raad van Bestuur stelde een werkgroep samen (samenstelling; de HH. Croonen, Louwagie, Cordier, Allijns en Bormans en het managent van de Pro League) die zich zal buigen over de sportieve knopen en financiële implicaties die deze beslissing met zich meebrengt. De mogelijkheden omtrent de finale van de Croky Cup en de terugwedstrijd van de finale van de Proximus League zijn voorwerp van de werkzaamheden van de werkgroep."

De Algemene Vergadering moet het besluit wel nog bekrachtigen. Die meeting staat gepland voor 15 april. Dan kan Club Brugge dus helemaal zeker zijn van de zestiende landstitel uit zijn geschiedenis.

LEES OOK: STVV bevestigt fraaie transferslag, OHL laat aanvaller gaan

🚀

Goede beslissing?

Meest recent

Drastische beslissing Rigaux: Van Persie op straat gezet

Na jarenlange trouwe dienst bij Club Brugge, trok Dévy Rigaux naar Feyenoord om er de nieuwe ...

39
39
Uittocht Club Brugge: volgende drie vertrekkers staan klaar

Simon Mignolet. Dani van den Heuvel. Aleksandar Stankovic. Club Brugge zag inmiddels al drie spelers ...

137
137
'Schoktransfer Barça; Flick wil ophefmakende comeback'

Met de komst van Anthony Gordon, die voor zo'n 70 à 80 miljoen euro overkwam van Newcastle ...

37
37
Fraaie goal niet voldoende: De Ketelaere-twijfels duiken op

Met een 5-0-nederlaag tegen een pover Tunesië hebben de Rode Duivels zaterdag nog een flinke ...

76
76
'Club zet zich schrap: Barça geeft transferdeal niet op'

Club Brugge dreigt tijdens de zomermercato niet enkel verschillende sterkhouders te verliezen. Ook ...

136
136
De Bruyne doet monden openvallen met actie in 26ste minuut

Momenteel genieten ze nog van wat vrije tijd in het gezelschap van hun naasten, maandag wordt de ...

158
158
'Groot transferplan Mourinho doet Barcelona huiveren'

Bij Real Madrid wordt zondag voorzittersverkiezing gehouden, de exit polls voorspellen echter dat ...

142
142
'Recordsom Genk: Karetsas op weg naar droomtransfer'

Op zijn eerste WK wordt het nog minstens 4 jaar wachten, maar Konstantinos Karetsas staat toch voor ...

480
480
Anderlecht-protest escaleert: privé-villa Coucke geviseerd

Het seizoen mag dan wel voorbij zijn, de onvrede bij de achterban van RSC Anderlecht is dat ...

424
424
"Basisplaats kwijt" - grote verliezer na oefencampagne Duivels

De Rode Duivels kunnen maandag met een goed gemoed afreizen naar de Verenigde Staten. Met drie zeges ...

446
446
'Kompany compleet verloren: Bayern wil peperdure PL-ster'

Terwijl een groot deel van zijn spelers zich momenteel voorbereiden op het WK, geniet Vincent ...

182
182
Courtois onthult plannen bij Genk: "Niet gewoon geld leggen"

Thibaut Courtois staat voor een comeback in het Belgisch voetbal. Niet op het veld, wel als ...

287
287
'Club schrikt zich hoedje: drastische wending Stankovic'

Club Brugge heeft afgelopen week afscheid genomen van één van zijn kampioenenmakers. ...

697
697
Mechele of Theate in basis? Albert geeft duidelijke voorkeur

Maandag steken de Rode Duivels de Atlantische Oceaan over richting het WK-basiskamp in Seattle. Op ...

623
623
'PSG laat Europa slikken: supertalent naar Prinsenpark'

Paris Saint-Germain legde afgelopen weekend voor het tweede jaar op rij beslag op de eindzege in de ...

230
230
Hazard spreekt zich uit: België dé WK-verrassing?

De Rode Duivels hebben zaterdag indruk gemaakt tijdens hun uitzwaaiwedstrijd voor het WK. Voor de ...

140
140
WK-opponent bibbert voor Duivel: "Veel over hem gesproken"

De Rode Duivels worden door de meeste kenners en waarnemers getipt als de grote favoriet om hun ...

225
225
TU: 'Club vindt opvolger Mignolet, transferknaller Trossard'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

446
446
Antwerp wrijft zich in de handen: goud duo staat op

Er kloppen heel wat Belgische talenten op de deur. Ook bij Royal Antwerp FC focussen ze meer en meer ...

497
497
‘Garcia’s WK-verrassing: belangrijke pion plots gedumpt’

Het WK komt nu wel heel dichtbij. De voorbereiding van de Rode Duivels zit erop met overwinningen ...

189
189
Temptation-drama: "Annelien Coorevits is rasechte mannenhater"

Annelien Coorevits heeft de voorbije dagen bijzonder harde kritiek over zich heen gekregen. Niet ...

123
123
'Garcia ziet het niet zitten in deze Rode Duivel'

De voorbereiding voor het WK zit erop voor de Rode Duivels. Als eerste tegenstander wacht Egypte en ...

463
463
‘Jérémy Doku slaat grote transferslag vlak voor WK’

Jérémy Doku is on fire. De buitenspeler was op het einde van het seizoen al in ...

303
303
Basisplek Vanaken op WK afgemaakt: “Doet Garcia niet”

Hans Vanaken is een belangrijk onderdeel geworden van de selectie van bondscoach Rudi Garcia. De ...

318
318
Union SG slaat keihard terug op Belgische topclubs

Union SG werd vorig seizoen landskampioen en afgelopen seizoen won het de beker en werd het tweede ...

513
513

Meer sportnieuws