KV Oostende geeft hoop op overname niet op

door
KV Oostende geeft hoop op overname niet op

Het zag er lange tijd naar uit dat het Amerikaanse Pacific Media Group KV Oostende zou gaan overnemen, maar enkele weken geleden sprong de deal alsnog af. PMG slaagde er immers niet om een akkoord te bereiken met Marc Coucke over de openstaande schulden en de huur van de hoofdtribune. Daardoor kwamen er plots serieuze vraagtekens te staan achter de toekomst van de kustploeg.

De overname door PMG was immers cruciaal voor het licentiedossier en door hun afhaken dreigen ze dus naast die licentie te grijpen. Degradatie naar eerste amateur en het einde van de club lijken op die manier niet eens zo vergezocht. De club doet er echter alles aan om alsnog aan een proflicentie te raken.

KVO laat weten dat er woensdag een conference call met de licentiecommissie gepland staat. "Daarin zal KVO zijn volledig dossier voorleggen aan de commissie, die daarna wellicht pas volgende week zal oordelen over het al dan niet toekennen van de licentie. Tot dan kunnen er ook nog nieuwe documenten worden bijgevoegd. Indien KVO dan zijn licentie 2020-2021 niet verkrijgt, kan het die beslissing nog aanvechten bij het BAS, dat uiterlijk op 10 mei uitspraak zal doen", schrijft de club op zijn website.

UPDATE 02/04
Een dag later komt KVO met nieuws over het verloop van de conference call en spreekt daarin de hoop uit dat een overname alsnog doorgaat. "KVO gaat er nog steeds van uit dat er een overeenkomst kan worden gevonden tussen het Amerikaanse PMG en tribune-eigenaar Alychlo zodat de geplande overname en de vooropgestelde kapitaalsverhoging door PMG kan worden uitgevoerd. Aansluitend werd de licentiecommissie met aandrang verzocht om zich uit te spreken over de verbondenheid van Marc Coucke met KVO als club. Er zal uitspraak zijn op 8 april", laat de club weten.

Zal KV Oostende zijn licentie krijgen?

Meest recent

Zulte Waregem opgelucht: Colpaert kondigt wijzigingen aan

Zulte Waregem verzekerde zich van het behoud na een 1-2-zege op het veld van FCV Dender. Trainer ...

10
10
Vanhaezebrouck looft JPL-topclub: "Kan zelfs Bayern niet"

De titelstrijd gaat tussen Club Brugge en Union SG. Wie van de twee het zal halen, dat is uiteraard ...

33
33
Vandenbempt looft JPL-club: "Zoals FC Barcelona en Man City"

Het voetbal wat we dit seizoen te krijgen in de Jupiler Pro League is niet bepaald hoogstaand. ...

50
50
Oorzaak verlies AA Gent gevonden: "Heel pijnlijk"

AA Gent is bijna vervloekt in het Lotto Park. De afgelopen jaren wisten ze er amper punten te ...

74
74
Gelijk van Kompany: ex-talent RSCA droomt plots van WK

Bij RSC Anderlecht braken de afgelopen jaren veel jonge spelers door. Maar niet elk talent kon ...

44
44
Dit zijn de vijf kandidaten voor de Ebbenhouten Schoen

De organisatie van de Ebbenhouten Schoen heeft zijn vijf genomineerden voor de trofee van dit jaar ...

158
158
Ferrera pleit schuldig: "Was niet goed van mij"

FCV Dender verloor afgelopen weekend met 1-2 van Zulte Waregem. De ploeg mag zich daardoor al ...

22
22
Van Bommel héél duidelijk over aanbiedingen van Anderlecht

Bij Royal Antwerp FC gaat het van kwaad naar erger. Als er komende zomer niet flink wordt ...

379
379
'Ajax beslist over transfers Godts en Dolberg'

Ajax is al jaren op de dool en moet dit seizoen nog keihard knokken voor een Europees ticket. De ...

48
48
‘Standard wacht bang af: twee sterkhouders twijfelen’

Standard hoopt volgend seizoen beter te doen dan dit jaar. De Rouches blijven moeite hebben om weer ...

76
76
Blessure De Cat zorgt voor immens probleem bij Anderlecht

Nathan De Cat is vier tot zes weken buiten strijd bij RSC Anderlecht. Daardoor mist Paars-Wit hem ...

169
169
Van der Elst maakt Leko af na Diakhon-farce

Club Brugge won afgelopen weekend op Stayen, maar dat ging niet van een leien dakje. Het kwam ...

262
262
'Lukaku neemt beslissing over terugkeer naar Napoli'

De voorbije weken zat het er bovenarms op tussen Napoli en Romelu Lukaku. De Italiaanse kampioen was ...

89
89
Liefdesbom rond Mulder slaat keihard in bij Vandaag Inside

De familie Mulder is al jarenlang een vaste waarde op de Belgische televisie. Zowel Jan als zoon ...

86
86
'Club Brugge baalt: megabod afgewezen'

Voorlopig is het op transfervlak nog stil gebleven bij Club Brugge, maar achter de schermen werkt ...

260
260
Verdict De Cat bekend: Anderlecht krijgt mokerslag

Anderlecht wipte zondagavond naar de vierde plaats in het klassement dankzij een late zege tegen AA ...

492
492
Mentaal probleem Anderlecht: Kana suggereert oplossing

Anderlecht heeft zondagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om een Europees ticket. ...

146
146
Bizarre keuze Oosting: "Ik begrijp hem echt niet"

Voor Antwerp dreigen de play-offs een grote ontgoocheling te worden. De Great Old ging vrijdag ...

109
109
Union-Club: Albert doet stevige voorspelling

Ook na twee speeldagen in de Champions' Play-Off blijft het status quo in de titelstrijd behouden. ...

528
528
'Openda heeft transfer helemaal beet'

Het is intussen al meer dan een maand geleden dat Loïs Openda nog eens op het veld verschenen ...

141
141
TRANSFERUURTJE: 'Duivel voor Inter, topaankoop Bayern'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

153
153
Groot risico Leko loont: “Hij scoort punten bij spelers”

Club Brugge verwezenlijkte afgelopen speeldag een straffe comeback tegen Sint-Truiden VV. ...

162
162
Rik De Mil zet klagende KAA Gent-fans op hun plaats

KAA Gent ging tegen RSC Anderlecht pijnlijk onderuit. De Buffalo’s kwamen op voorsprong, maar ...

254
254
Onana gaat viraal: geweldige reactie op scheldende fan

Amadou Onana begint meer en meer harten te veroveren in Engeland. De middenvelder is een sterkhouder ...

77
77
Vandenbempt ziet gigantisch probleem voor Club Brugge

Club Brugge won afgelopen weekend onverdiend met 1-2 van STVV. Op verplaatsing blijft Blauw-Zwart ...

377
377

Meer sportnieuws