KV Oostende geeft hoop op overname niet op

door
KV Oostende geeft hoop op overname niet op

Het zag er lange tijd naar uit dat het Amerikaanse Pacific Media Group KV Oostende zou gaan overnemen, maar enkele weken geleden sprong de deal alsnog af. PMG slaagde er immers niet om een akkoord te bereiken met Marc Coucke over de openstaande schulden en de huur van de hoofdtribune. Daardoor kwamen er plots serieuze vraagtekens te staan achter de toekomst van de kustploeg.

De overname door PMG was immers cruciaal voor het licentiedossier en door hun afhaken dreigen ze dus naast die licentie te grijpen. Degradatie naar eerste amateur en het einde van de club lijken op die manier niet eens zo vergezocht. De club doet er echter alles aan om alsnog aan een proflicentie te raken.

KVO laat weten dat er woensdag een conference call met de licentiecommissie gepland staat. "Daarin zal KVO zijn volledig dossier voorleggen aan de commissie, die daarna wellicht pas volgende week zal oordelen over het al dan niet toekennen van de licentie. Tot dan kunnen er ook nog nieuwe documenten worden bijgevoegd. Indien KVO dan zijn licentie 2020-2021 niet verkrijgt, kan het die beslissing nog aanvechten bij het BAS, dat uiterlijk op 10 mei uitspraak zal doen", schrijft de club op zijn website.

UPDATE 02/04
Een dag later komt KVO met nieuws over het verloop van de conference call en spreekt daarin de hoop uit dat een overname alsnog doorgaat. "KVO gaat er nog steeds van uit dat er een overeenkomst kan worden gevonden tussen het Amerikaanse PMG en tribune-eigenaar Alychlo zodat de geplande overname en de vooropgestelde kapitaalsverhoging door PMG kan worden uitgevoerd. Aansluitend werd de licentiecommissie met aandrang verzocht om zich uit te spreken over de verbondenheid van Marc Coucke met KVO als club. Er zal uitspraak zijn op 8 april", laat de club weten.

Zal KV Oostende zijn licentie krijgen?

Meest recent

'Real schiet in actie: opvolger voor clubicoon bepaald'

Bij Real werkten ze in de voorbije zomers al aan een verjonging van het elftal, met dit seizoen nog ...

10
10
'Afrikaanse kampioen op weg naar Belgische club'

De wintermercato gaat binnen enkele dagen van start en de zoektocht naar versterking is bij de ...

83
83
Tip voor De Mil: "Hij moet meer kansen krijgen"

Rik De Mil heeft tot dusver nog maar weinig plezier beleefd aan zijn overstap naar AA Gent. De ...

74
74
'Paniek bij Club: ook transfer Tzolis weer op tafel'

Club Brugge gaat vrijdagmiddag in Genk nog op zoek naar een resultaat, maar daarna kan het vizier ...

143
143
Ophef op Africa Cup: Saintfiet haalt keihard uit

Op tweede kerstdag wordt er ook op de Africa Cup weer gevoetbald. Daarbij zijn ook twee Belgische ...

103
103
Plots vreemde situatie voor Nicky Hayen

De Kerstspeeldag in de Jupiler Pro League wordt straks om 13u30 afgetrapt met meteen een pikante ...

275
275
'Transferplannen Standard: zes deals op til'

Na twee derde van de reguliere competitie lijken Union, Club Brugge, STVV en Anderlecht al vrijwel ...

149
149
‘Club Brugge schrikt: Broos’ comeback botst direct’

Hugo Broos wil stoppen als coach, maar niet verdwijnen uit het voetbal. Alleen: de manier waarop hij ...

302
302
KV Mechelen in Play-Off I? Revelatie schat kansen in

Vrijdag en zaterdag staan nog de laatste wedstrijden van 2025 in de Jupiler Pro League op het ...

71
71
Marouane Fellaini toch nog langer bij Charleroi?

Charleroi pakte onlangs groots uit met de komst van Marouane Fellaini. De ex-Rode Duivel was sinds ...

26
26
Cinel keert plots helemaal zijn kar bij Cercle

Cercle Brugge sluit zijn kalenderjaar af met een lastige opdracht, want vrijdag komt Union op bezoek ...

201
201
'Club Brugge onderhandelt keihard: 35 miljoen'

Club Brugge gaat vrijdagnamiddag in Genk op zoek naar een mooie afsluiter van 2025. Daarna kan het ...

314
314
Zucht van opluchting bij Club: Leko maakt selectie bekend

Vrijdag gaat de kerstspeeldag in de Jupiler Pro League van start met een bijzonder aantrekkelijke ...

256
256
'City zet nieuwe jaar in met knal: eerste toptransfer 2026'

Na een ietwat aarzelende start van het seizoen, is Manchester City de voorbije weken weer helemaal ...

102
102
Gouden Schoen: Anderlecht favoriet voor twéé grote prijzen

RSC Anderlecht moest tijdens de voorbije gala's van de Gouden Schoen telkens vrede nemen met een ...

711
711
Enorme verrassing in Play-Off I? "Onder radar blijven"

Nog één speeldag te gaan en de reguliere competitie van de Jupiler Pro League is voor ...

135
135
'Club ruikt wéér record: ongelooflijke transfersom Ordoñez'

Club Brugge KV wist in 2025 opnieuw straffe financiële cijfers voor te leggen en dat had het in ...

441
441
'Transferclash Barça: Flick smeekt om deze winteraanwinst'

FC Barcelona heeft het kalenderjaar afgesloten als koploper in La Liga en staat er ook in de ...

98
98
Winterversterking voor Genk: Hayen doet boekje open

Nicky Hayen heeft niet lang zonder job gezeten. Amper twee weken na zijn veelbesproken ontslag bij ...

458
458
'Anderlecht zet mercato in brand: nieuwe zes als topdeal'

Elke Anderlecht-fan voelt het meteen kriebelen als paars-wit opnieuw in Zuid-Amerika gaat shoppen: ...

464
464
'Union houdt hart vast: topcompetitie wenkt voor revelatie'

Union SG zet vrijdagnamiddag tegen Cercle Brugge een punt achter een onvergetelijk kalenderjaar ...

138
138
'Club troeft Anderlecht af: miljoenenaanwinst op komst'

Na een vrij wisselvallige eerste helft van het seizoen, wil Club Brugge KV tijdens de wintermercato ...

503
503
Kompany verovert Europa: spectaculaire uitspraak Micah Richards

Verschillende Belgische protagonisten uit de voetbalwereld kunnen terugblikken op een geslaagd 2025. ...

370
370
'Club bibbert en beeft: steunpilaar kiest nieuwe ploeg'

Club Brugge vat de komende mercato aan met de intentie om zijn sterkhouders aan boord te houden. ...

557
557
Anderlecht vangt jackpot: Renard & Hasi kopen krediet

De voorbije drie jaar leek hij gedoemd om in de categorie miscasts te belanden, maar samen met ...

668
668

Meer sportnieuws