KV Oostende geeft hoop op overname niet op

door
KV Oostende geeft hoop op overname niet op

Het zag er lange tijd naar uit dat het Amerikaanse Pacific Media Group KV Oostende zou gaan overnemen, maar enkele weken geleden sprong de deal alsnog af. PMG slaagde er immers niet om een akkoord te bereiken met Marc Coucke over de openstaande schulden en de huur van de hoofdtribune. Daardoor kwamen er plots serieuze vraagtekens te staan achter de toekomst van de kustploeg.

De overname door PMG was immers cruciaal voor het licentiedossier en door hun afhaken dreigen ze dus naast die licentie te grijpen. Degradatie naar eerste amateur en het einde van de club lijken op die manier niet eens zo vergezocht. De club doet er echter alles aan om alsnog aan een proflicentie te raken.

KVO laat weten dat er woensdag een conference call met de licentiecommissie gepland staat. "Daarin zal KVO zijn volledig dossier voorleggen aan de commissie, die daarna wellicht pas volgende week zal oordelen over het al dan niet toekennen van de licentie. Tot dan kunnen er ook nog nieuwe documenten worden bijgevoegd. Indien KVO dan zijn licentie 2020-2021 niet verkrijgt, kan het die beslissing nog aanvechten bij het BAS, dat uiterlijk op 10 mei uitspraak zal doen", schrijft de club op zijn website.

UPDATE 02/04
Een dag later komt KVO met nieuws over het verloop van de conference call en spreekt daarin de hoop uit dat een overname alsnog doorgaat. "KVO gaat er nog steeds van uit dat er een overeenkomst kan worden gevonden tussen het Amerikaanse PMG en tribune-eigenaar Alychlo zodat de geplande overname en de vooropgestelde kapitaalsverhoging door PMG kan worden uitgevoerd. Aansluitend werd de licentiecommissie met aandrang verzocht om zich uit te spreken over de verbondenheid van Marc Coucke met KVO als club. Er zal uitspraak zijn op 8 april", laat de club weten.

Zal KV Oostende zijn licentie krijgen?

Meest recent

'Poppen aan het dansen in Genk: ook De Condé door het lint'

De Europe Play-Offs zijn dit seizoen erg aantrekkelijk, met vier speeldagen te gaan hebben liefst ...

1
1
‘Sibierski-bom barst: koppen rollen bij Anderlecht’

Anderlecht haalt met Antoine Sibierski niet alleen een nieuwe sportieve baas binnen, maar ook iemand ...

39
39
'Pro League Player of the Season': grote favoriet al bekend

Het einde van het seizoen nadert en dus is het weer tijd om de uitblinkers van de voorbije maanden ...

58
58
Schipbreuk City: fenomenale Doku voorkomt nederlaag in 96ste

In de Engelse titelstrijd heeft Manchester City duur puntenverlies geleden. Ondanks een dominante ...

35
35
Taravel grijpt in: vier wijzigingen bij Anderlecht?

RSC Anderlecht ging afgelopen weekend in eigen huis met de billen bloot tegen Club Brugge. Zondag ...

131
131
Leko houdt adem in: comeback Mignolet uitgesteld?

Club Brugge nam afgelopen weekend de koppositie over van Union, maar zag wel Nordin Jackers ...

145
145
Schorsingen in Play-Offs: wie staat er nog op scherp?

Onderin is Dender veroordeeld tot de barrages, maar zowel in de Champions' als de Europe Play-Offs ...

132
132
Genk glundert: El Ouahdi pronkt met Ebbenhouten Schoen

Door de nederlaag tegen Charleroi is KRC Genk niet langer de leider in de Europe PO's. Ondanks het ...

52
52
Union houdt adem in: Burgess geschorst in bekerfinale?

Union is leider af na de nederlaag tegen STVV, waar de Brusselaars zich benadeeeld voelden door de ...

293
293
Sleutelmoment in titelstrijd: Doku breekt de ban met pareltje

De titelstrijd in de Premier League is bezig aan een zinderende climax. Nadat leider Arsenal FC ...

156
156
'Pittig transfergevecht: Club slaat toe bij Anderlecht'

De transfermarkt opent pas binnen enkele weken zijn deuren, maar jeugdspelers zonder ...

517
517
Burgess-relletje zindert na: ook Vrancken op plaats gezet

Christian Burgess zorgde afgelopen weekend voor een heuse relletje. De aanvoerder van Union SG ...

189
189
'Schokkend gerucht Lammens: United maakt fors statement'

Senne Lammens maakte zondag zijn eerste grote fout als doelman van Manchester United, maar droeg met ...

253
253
DAZN-soap in stroomversnelling: volgende grote deal nabij?

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft andermaal een U-bocht genomen. Na ...

493
493
'Club droomt van stunt: WK-held op weg naar Jan Breydel'

Club Brugge heeft zijn zinnen gezet op een grote naam. Blauw-zwart werkt aan een dossier dat de ...

724
724
'Sibierski velt hard verdict: dagen Taravel geteld?'

RSC Anderlecht ging zondag kansloos met 1-3 onderuit tegen Club Brugge. Vooral door de ...

334
334
'Bommetje bij Club Brugge: redder in nood gratis weg'

Momenteel ligt de focus uiteraard op de titelrace, maar nadien wenkt een heuse leegloop bij Club ...

753
753
Ruben Van Gucht klapt uit de biecht: derde vrouw in spel

Ruben Van Gucht blijft verbazen. De bekende sportjournalist zette afgelopen weekend de stap naar ...

127
127
Under Review: Lardot dient Burgess & Union van antwoord

Club Brugge profiteerde zondag optimaal van het puntenverlies van Union, dat collectief moord en ...

393
393
'Grote kuis in Anderlecht: eerste slachtoffer Sibierski'

RSC Anderlecht maakte zopas officieel de komst van Antoine Sibierski wereldkundig. De nieuwe ...

620
620
Voetbalbond verrast iedereen: Georges Leekens mee naar WK?

De Belgische voetbalbond pakte zopas uit met een opvallende en vooral humoristische video die meteen ...

46
46
'Megatransfer Ordonez: één van deze vijf clubs'

Joel Ordonez is aan zijn laatste weken bezig bij Club Brugge. De 22-jarige centrale verdediger gaat ...

552
552
Beveren legt weer sterkhouder langer onder contract

Bij SK Beveren is Bob Peeters druk bezig met het samenstellen van de kern van komend seizoen in de ...

65
65
Anderlecht maakt komst sportief directeur wereldkundig

RSC Anderlecht ontsloeg enkele maanden geleden Olivier Renard. Dat was een logische beslissing na ...

263
263
KRC Genk onder druk: clubleiding moet knoop doorhakken

KRC Genk zit in een sportieve crisis. De Limburgers gaan de komende matchen stevig moeten toeslaan. ...

462
462

Meer sportnieuws