TRANSFERUURTJE: 'Barça meldt zich voor David, Club haalt oud doelwit op'

door
TRANSFERUURTJE: 'Barça meldt zich voor David, Club haalt oud doelwit op'

Door het coronavirus worden er momenteel geen voetbalwedstrijden afgewerkt, dat nog minstens tot eind april en allicht zelfs langer. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Jonathan David is grof wild op de Europese transfermarkt na zijn ijzersterke prestaties bij AA Gent dit seizoen. Nu zou zelfs FC Barcelona concrete interesse tonen in het Canadese goudhaantje en ze zouden zelfs de onderhandelingen willen openen. AA Gent wil 30 miljoen euro, maar door de coronacrisis hoopt Barça dat 20 miljoen plus bonussen zal volstaan.



Club Brugge lijkt nog een middenvelder te zoeken en in januari was voor die positie Fausto Vera in beeld. De 20-jarige speler van Argentinos Juniors zou nog altijd gevolgd worden door Club, maar hij zal wel een dure vogel worden. Zijn marktwaarde wordt immers nu al op 10 miljoen euro geschat.

Bij KV Mechelen gaan ze in de zomer alvast zeker op zoek naar een nieuwe doelman. Dat kondigde trainer Wouter Vrancken aan. Yannick Thoelen is immers nog out tot augustus of september, terwijl Bram Castro einde contract is en zijn toekomst nog in het ongewisse kampt.



Anderlecht nam in januari Marko Pjaca op huurbasis over van Juventus en beschikt over een optie om de Kroatische flankaanvaller ook volgend seizoen te huren. De Oude Dame nam wel al stappen om hem daarna niet zomaar de deur uit te zien wandelen. Het heeft zijn contract immers opengebroken tot 2023.

Bij Waasland-Beveren kon Xian Emmers niet overtuigen en de 20-jarige middenvelder lijkt in de zomer dan ook België te gaan verlaten. Hij keert terug naar Internazionale en dat zal hem volgend seizoen wellicht opnieuw verhuren aan een Italiaanse club. Tweedeklassers Livorno en Trapani zouden alvast interesse tonen.



Antwerp ziet wellicht Wesley Hoedt vertrekken, want de aankoopoptie van 8 miljoen euro op de Nederlandse verdediger lijkt toch net iets te duur. Een terugkeer naar Southamtpton ziet Hoedt niet zitten, maar een terugkeer naar de Serie A kan soelaas bieden. Hij zou aangeboden zijn bij Bologna.

BUITENLAND

Dries Mertens leek zijn contract bij Napoli te gaan verlengen, maar mogelijk komt daar alsnog verandering in. De Rode Duivel zou zich nog aan een ultieme aanbieding van Internazionale te mogen verwachten. De Nerazzurri zouden het bod van Napoli willen overtreffen door Mertens een jaarloon van 5 miljoen euro plus bonussen voor te schotelen.



Bij Aston Villa kan Marvelous Nakamba na één seizoen alweer vertrekken. De ex-middenvelder van Club Brugge heeft zich in de kijker gespeeld bij Trabzonspor, de leider in de Turkse competitie. Daar zou hij gezien worden als opvolger voor John Obi Mikel, die onlangs zijn contract liet ontbinden als gevolg van de coronacrisis.

LEES OOK: Vader Yamal wéér in opspraak: security moet ingrijpen

Heeft Club Brugge nog een middenvelder nodig?

Meest recent

Zetterberg over overlijden De Boeck: "Ben er niet goed van"

Het Belgische voetbal werd deze ochtend wakker met een enorme kater. Glen De Boeck liet op amper ...

0
0
'Alonso al op kapblok: Real heeft 2 toptrainers in vizier'

Real Madrid beleefde zondag een bijzonder pijnlijke avond tegen Celta Vigo. Het ging in het eigen ...

23
23
Nieuwe tik: Club Brugge moet sterkhouder weken missen

Club Brugge ging zondag pijnlijk met 3-2 onderuit tegen STVV en moet zich stilaan gaan bezinnen. ...

52
52
Strijd om top zes helemaal open: Antwerp als verrassing?

Het voorbije voetbalweekend bracht in de Jupiler Pro League weer de nodige verrassingen. Zo blijkt ...

47
47
'Salah-bom barst helemaal: Liverpool bant vedette'

Vorig seizoen was het nog hosanna bij Liverpool, maar de voorbije maanden is de euforie op Anfield ...

74
74
Vrancken: "Zij hebben de beste kern van België"

STVV blijft dit seizoen de Belgische voetballiefhebber maar verbazen. Na zeventien speeldagen ...

130
130
Brys haalt na Kameroense sage keihard uit: "Narcissist!"

Binnen een tweetal weken gaat in Marokko de Africa Cup van start, maar het lijkt er alsmaar meer op ...

55
55
DAZN in het vizier: Karl Vannieuwkerke haalt snoeihard uit

Het Belgische voetbal blijft in onzekerheid leven. DAZN zendt voorlopig dan wel de wedstrijden nog ...

198
198
TRANSFERUURTJE: 'Exit Duranville, oude bekende terug naar JPL?'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

252
252
Degryse viseert viertal Club Brugge: “Niet meer hetzelfde”

Club Brugge verloop afgelopen speeldag van STVV en zag de Kanaries naar de tweede plek springen. ...

390
390
Risicomatch in Anderlecht: politie grijpt zwaar in

Na speeldag 17 van de Jupiler Pro League staat er weer een Europese midweek op het programma. Union ...

103
103
Storm bij Zulte: Vandenbroeck maakt goudhaantje af

Zulte Waregem speelde afgelopen speeldag 1-1 gelijk tegen Oud-Heverlee Leuven. Essevee kon al zes ...

220
220
Twee topclubs krijgen volle laag: "Te weinig kwaliteit"

De topclubs in de Jupiler Pro League presteren niet goed genoeg dit seizoen. Het niveau van de ...

185
185
Gouden kans voor Anderlecht? Trainer keihard voor Duranville

Bijna drie jaar geleden maakte Julien Duranville de overstap van RSC Anderlecht naar Borussia ...

316
316
Wils weet niet wat hij ziet: "Hij zal nu wel groen lachen"

Royal Antwerp FC is een bizarre ploeg. Ze presteren al een heel seizoen bijzonder zwak, maar dan ...

354
354
'Hommeles in Breda: Hoefkens moet plots vrezen'

Carl Hoefkens kent zware tijden in Breda. NAC doet het niet goed in de Eredivisie en het is er ...

75
75
'Ajax zet alles op alles voor ex-sterspeler uit JPL'

Bij Ajax wisten ze na een 6 op 6 terug voor wat rust in de tent te zorgen. De Amsterdammers willen ...

35
35
'KRC Genk neemt beslissing over toekomst van Fink'

KRC Genk verloor na een zeer povere prestatie kansloos met 3-0 van Royal Antwerp FC. Nochtans hadden ...

778
778
Enorme verslagenheid: voetbalwereld reageert op heengaan De Boeck

Bij aanvang van alweer een drukke Europese week, is het Belgische voetbal getroffen door een drama. ...

0
0
Oosting wild van Antwerp-verrassing: "Een openbaring!"

Een tweetal weken geleden was de bodem bereikt bij Antwerp FC, momenteel is de Great Old weer ...

398
398
'Actie bij Anderlecht: twee toptransfers voor titelboost'

RSC Anderlecht heeft zondag gezichtsverlies geleden met een zware 4-0-nederlaag op het veld van KVC ...

569
569
Pijnlijke afgang Real: Spaanse pers pakt Courtois onder de loep

Real Madrid heeft zondag een pijnlijke avond beleefd in La Liga. De Koninklijke verloor, na onder ...

156
156
Belgisch voetbal in diepe rouw: Glen De Boeck plots overleden

Het Belgische voetbal werd maandagochtend opgeschrikt door bijzonder triest nieuws. Voormalig Rode ...

554
554
'IJskoude exit dreigt: Club Brugge laat geen traan om Hayen'

Aan de buitenkant oogt alles nog rustig bij Nicky Hayen. Maar binnen de club groeit het gevoel dat ...

1279
1279
Union zwaar bevoordeeld? Oud-ref velt keihard verdict

Leider Union SG heeft voor het tweede weekend op rij puntenverlies geleden en beet zaterdag zijn ...

350
350

Meer sportnieuws