De investeringen van Mannaert: 4 verliesposten, 4 voltreffers

1990 stemmen
De investeringen van Mannaert: 4 verliesposten, 4 voltreffers

Of en wanneer er een titelfeest zal plaatsvinden valt nog af te wachten, maar Club Brugge mag hoe dan ook terugkijken op een geslaagd seizoen. Nochtans liet Vincent Mannaert vorige zomer heel wat sterkhouders vertrekken. De algemeen manager ging met de gecashte miljoenen vervolgens echter voortreffelijk aan de slag, al kostte het merendeel van de nieuwkomers bij aankomst reeds een flinke duit. Toch kan Blauw-Zwart nu zelfs al rekenen op een aardige winst.


Voor de onderstaande analyse baseren we ons op de toonaangevende website Transfermarkt, dat een inschatting maakt van elke speler zijn marktwaarde – en de Jupiler Pro League nog maar pas van een update voorzag. Op die manier kunnen we het huidige prijskaartje van de recente aanwinsten in Jan Breydel afwegen tegenover het bedrag dat Mannaert neertelde om hen in huis te halen. Een oefening die op dit moment een virtuele winst van iets meer dan zes miljoen oplevert, al had die balans zonder één grote miskleun zelfs nog heel wat mooier kunnen ogen.

4 VERLIESPOSTEN: - 6,85 MILJOEN
We hebben het uiteraard over Mbaye Diagne (28), de Senegalese spits die na het penaltydebacle in Parijs uitgroeide tot persona non grata in de selectie van Philippe Clement. Hoewel hij daarvoor zijn neus voor doelpunten wel etaleerde, kreeg Club dus bijzonder weinig rendement uit de huurling van 3,35 miljoen. Zijn dure aankoopoptie van 13 miljoen, zeven miljoen hoger dan zijn actuele waarde, zal dus hoe dan ook niet gelicht worden. Weggesmeten geld.



Voor de overige drie verliesposten is het nog te vroeg om dat oordeel te vellen, al maakte ook Michael Krmencik vooralsnog weinig indruk. De 27-jarige Tsjech moest na nieuwjaar de nieuwe targetman worden, maar zijn bijdrage bleef tot dusver uiterst beperkt. Zeker omdat hij toch een fikse 6,5 miljoen kostte, drie miljoen meer dan wat zijn marktwaarde toen bedroeg. Intussen kwam daar een miljoentje bij, maar de teller blijft dus wel nog in het rood staan.

We blijven voorin, waar David Okereke nog steeds de spits van de toekomst kan worden. Mannaert mag het alvast hopen, want met zijn prijskaartje van acht miljoen is de 22-jarige Nigeriaan de duurste aankoop in de clubgeschiedenis. Het potentieel is zeker aanwezig en gezien zijn wankele minuten ogen ook negen treffers lang niet slechts, maar zeker na zijn goede start lagen de verwachtingen toch net iets hoger. Op dit moment goed voor één miljoen verlies.



Ook Federico Ricca (25) kunnen we geen echte miskoop noemen, want de Uruguayaan viel niet per se door de mand. Wel werd hij slachtoffer van de omstandigheden. Gehaald omdat Clement aanvankelijk met vier achterin dacht te spelen, al liet de nieuwe coach dat plan redelijk snel varen. De linksachter verloor vervolgens de concurrentiestrijd en verdween almaar meer uit beeld. Zijn kostprijs lag op drie miljoen, vandaag is hij een half miljoen minder waard.

(BIJNA) STATUS QUO: + 0,35 MILJOEN
De man die dan wél de honneurs op links mocht waarnemen, was doorgaans Eduard Sobol. Die kwam oorspronkelijk als back-up voor Ricca de rangen versterken, maar wist al bij al zonder veel problemen de bovenhand te nemen. De 24-jarige Oekraïner wordt nu nog gehuurd van Shaktar Donetsk, waar de Bruggelingen een aankoopoptie van vier miljoen bedongen. Een bedrag dat overeenstemt met zijn huidige marktwaarde, dus allicht zal Club ze weldra lichten.



Minder waarschijnlijk is een verlengd verblijf van Percy Tau (25) op Jan Breydel. De Zuid-Afrikaan nam een flitsende start en leek op weg om na Union ook Brugge te veroveren, maar deemsterde nadien helemaal weg. De huurling van Brighton krikte zijn geschatte waarde desalniettemin op tot vijf miljoen, al kwam hij in de competitie niet verder dan drie goals en vier assists. Niet de verhoopte voltreffer dus, zij het gelukkig zonder de financiële kater van Diagne.

We voegen hier ook nog de jonge Senegalezen Amadou Sagna en Youssouph Badji toe, projecten die samen 100 duizend euro kostten. De ene werd zonder succes verhuurd aan KV Oostende, terwijl de andere al mooie dingen liet zien bij de beloften. Wat we van de winger en targetman nog mogen verwachten valt dus niet te voorspellen, al zouden het niet de eerste goudhaantjes zijn die Mannaert ontdekt. Vandaag respectievelijk 350 en 100 duizend euro waard.

4 VOLTREFFERS: + 12,8 MILJOEN
Over ruwe diamanten gesproken: Odilon Kossounou lijkt zijn gokje nu al waard. De 19-jarige Ivoriaan werd met slechts negen duels op het hoogste niveau achter de kiezen weggeplukt uit Zweden, en dat voor toch 2,80 miljoen. Na een paar prima optredens in de Champions League wordt hij nu echter al op 4,5 miljoen geschat. De verdediger kende nadien wel een terugval, al had dat tevens te maken met de vele posities waar Clement hem neer pootte.



Na al het gedoe onder de lat de voorbije jaren nam Club hier dan weer liever geen risico. Met Simon Mignolet (32) werd dan ook een gevestigde waarde in huis gehaald, een zet van zeven miljoen die de leider zich zeker niet beklaagt. De Rode Duivel werd na een halfjaar al uitgeroepen tot Doelman v/h Jaar en voert momenteel autoritair het Clean Sheet klassement aan. Op zijn oude dag krikte hij zijn prijskaartje zo zelfs nog op naar tien miljoen.

Ook op het middenveld wou Mannaert uitpakken, maar de deal voor Victor Wanyama viel in het water. Al bij al een meevaller, want anders was Éder Balanta (26) allicht nooit de rangen komen versterken. De linksvoetige Colombiaan toonde zich de betere van Mats Rits en is mogelijk zelfs de beste controleur in onze competitie. Snelheid, kracht en voetballend vermogen: Balanta heeft het allemaal. 2,6 miljoen lijkt een koopje, want vandaag al zes miljoen waard.



Met Simon Deli gaat een andere linkspoot evenwel met de eer van grootste stijger lopen. Opvallend, want op 27-jarige leeftijd leek de Ivoriaan vooral een investering voor het hier en nu. Ondertussen ziet het er echter al lang niet meer aan dat Club Brugge zijn eindstation wordt, ook al ging hij in Manchester de mist in. Voor 2,5 miljoen aangetrokken en inmiddels zeven miljoen waard, ongeveer het bedrag waarvoor Stefano Denswil naar Bologna trok.

DE BALANS: + 6,3 MILJOEN
Met aanwinsten als Wesley Moraes, Krépin Diatta en Emmanuel Dennis etaleerde Mannaert de laatste jaren vooral zijn oog voor talent. Na het missen van de titel vorig seizoen liet de Brugse manager dit keer zien ook kaas te hebben gegeten van meer geroutineerde toppers. Mignolet, Balanta en Deli waren stuk voor stuk voltreffers, terwijl met Kossounou toch ook weer een potentiële goudklomp werd gevonden. Voor Badji en Sagna is het nog afwachten.



De speerpunten lieten het vooralsnog afweten, maar Okereke en Krmencik afschrijven lijkt ook nog te vroeg. Toch zijn zij deels verantwoordelijk voor het naar beneden trekken van de totale score, die er zonder Diagne wel nog altijd een pak aantrekkelijker had uitgezien. Een smet op het rapport dus, waar desondanks een mooie virtuele winst van 6,3 miljoen op prijkt. Volgende keer niemand de loef willen afsteken maar zich beperken tot de eigen keuken, lijkt dus zowat het enige devies.

LEES OOK: Stankovic komt met laatste boodschap aan Club-fans

Wie was volgens u de beste Brugse aanwinst dit seizoen?

Meest recent

'Anderlecht laat Huerta gaan: prijskaartje bekend'

Naar eigen zeggen heeft RSC Anderlecht geen geduld tot het WK voorbij is om toe te slaan op de ...

71
71
'Witte rook in Genk: eerste zomeraanwinst een feit'

Dimitri de Condé verbond vorige week zijn toekomst nog eens tien jaar langer aan KRC Genk. ...

67
67
'Sibierski schiet in actie: Anderlecht mikt op stunt'

RSC Anderlecht gaat een al even drukke als onzekere zomer tegemoet. Terwijl het wemelt van de ...

125
125
Nilsson lucht hart: "Coach mocht mij niet opstellen"

Om de vele vertrekkers hun schoenen te vullen, rekent Club Brugge straks ongetwijfeld deels op ...

181
181
Ruben Van Gucht woedend: Hevig conflict achter de schermen

Ruben Van Gucht kwaad krijgen is blijkbaar niet zo moeilijk als sommigen denken. Achter zijn ...

209
209
'Uittocht Anderlecht: Huerta op zucht van straffe transfer'

RSC Anderlecht speurt momenteel volop naar een nieuwe hoofdtrainer. Ondertussen is sportief ...

325
325
'Post-Guardiola tijdperk: City vuurt transferraket af'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

72
72
'Club richting recordtransfer: United onderneemt actie'

Club Brugge zag Aleksandar Stankovic vorige week voor een vaste som van 23 miljoen euro terugkeren ...

605
605
'Nieuwe trainer Anderlecht: buitenlandse naam op tafel'

Op maandag 22 juni staat bij RSC Anderlecht de eerste training van de voorbereiding gepland. ...

666
666
Daags voor openingsmatch: FIFA voert drastische WK-verandering door

Aanstaande donderdag is het eindelijk zover: dan wordt het wereldkampioenschap 2026 op gang getrapt. ...

353
353
Anderlecht aast op bekerheld: 'Vragen om problemen'

Anderlecht speurt opnieuw naar snelheid op de flank en komt uit bij een jonge bekerheld. Hij past in ...

453
453
Eriksen komt zelf met update: wat met toekomst?

Christian Eriksen maakte in 2020 al een hartstilstand mee tijdens het EK en sindsdien speelt de ...

72
72
‘Alarm vlak voor WK: openingsmatch plots op losse schroeven’

Het WK gaat donderdagavond van start, maar de openingsmatch tussen Mexico en Zuid-Afrika zorgt plots ...

217
217
Tielemans maakt fans warm voor WK met erg straffe taal

Youri Tielemans is onder bondscoach Rudi Garcia de aanvoerder van de Rode Duivels én de ...

78
78
KAA Gent slaat toe: jonge aanvaller uit Engeland binnen

KAA Gent heeft op de zomermercato een nieuw talent binnengehaald. Op de officiële kanalen laten ...

122
122
‘KRC Genk grijpt genadeloos in: duo op transferlijst’

Het seizoen is nog maar net gedaan of KRC Genk grijpt al genadeloos in. De Limburgers zullen komend ...

563
563
‘Pocognoli naar Anderlecht? Belangrijke hint bekend’

RSC Anderlecht is op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. Paars-Wit wil niet verder door met Jeremy ...

729
729
Origi stopt met voetballen: "Zeer jammer, hij had echt alles"

Divock Origi liet vandaag weten dat hij op amper 31-jarige leeftijd stopt met voetballen. De ...

233
233
Vandenbempt ziet één groot verschil bij de Rode Duivels

De Rode Duivels zijn onderweg naar Seattle in de Verenigde Staten. De Belgen trekken met vertrouwen ...

175
175
Origi hangt op 31-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Divock Origi hangt op 31-jarige leeftijd de schoenen aan de haak. Dat heeft hij zopas meegedeeld via ...

193
193
Anderlecht heeft één groot probleem volgens Nilis

RSC Anderlecht kende alweer geen goed seizoen. Paars-Wit eindigde vierde en dat voor het tweede jaar ...

446
446
Lierse SK verrast met transfer bij Jupiler Pro League-club

Lierse SK wist met Christian Kouam vandaag al een speler te strikken, maar daar doen ze er nog ...

117
117
'Beweging op JPL-mercato: twee spelers in aantocht'

Het WK mag dan wel voor de deur staan, achter de schermen zijn de Belgische clubs ook bezig met het ...

128
128
AA Gent vindt versterking in de Challenger Pro League

AA Gent gaat een drukke mercato tegemoet. De Buffalo's willen versterking voor de korte termijn, ...

200
200
Heekeren laat fans Anderlecht nu al watertanden

RSC Anderlecht sloot een zwaar seizoen af als nummer vier. De Brusselaars haalden in januari heel ...

639
639

Meer sportnieuws