De investeringen van Mannaert: 4 verliesposten, 4 voltreffers

1990 stemmen
De investeringen van Mannaert: 4 verliesposten, 4 voltreffers

Of en wanneer er een titelfeest zal plaatsvinden valt nog af te wachten, maar Club Brugge mag hoe dan ook terugkijken op een geslaagd seizoen. Nochtans liet Vincent Mannaert vorige zomer heel wat sterkhouders vertrekken. De algemeen manager ging met de gecashte miljoenen vervolgens echter voortreffelijk aan de slag, al kostte het merendeel van de nieuwkomers bij aankomst reeds een flinke duit. Toch kan Blauw-Zwart nu zelfs al rekenen op een aardige winst.


Voor de onderstaande analyse baseren we ons op de toonaangevende website Transfermarkt, dat een inschatting maakt van elke speler zijn marktwaarde – en de Jupiler Pro League nog maar pas van een update voorzag. Op die manier kunnen we het huidige prijskaartje van de recente aanwinsten in Jan Breydel afwegen tegenover het bedrag dat Mannaert neertelde om hen in huis te halen. Een oefening die op dit moment een virtuele winst van iets meer dan zes miljoen oplevert, al had die balans zonder één grote miskleun zelfs nog heel wat mooier kunnen ogen.

4 VERLIESPOSTEN: - 6,85 MILJOEN
We hebben het uiteraard over Mbaye Diagne (28), de Senegalese spits die na het penaltydebacle in Parijs uitgroeide tot persona non grata in de selectie van Philippe Clement. Hoewel hij daarvoor zijn neus voor doelpunten wel etaleerde, kreeg Club dus bijzonder weinig rendement uit de huurling van 3,35 miljoen. Zijn dure aankoopoptie van 13 miljoen, zeven miljoen hoger dan zijn actuele waarde, zal dus hoe dan ook niet gelicht worden. Weggesmeten geld.



Voor de overige drie verliesposten is het nog te vroeg om dat oordeel te vellen, al maakte ook Michael Krmencik vooralsnog weinig indruk. De 27-jarige Tsjech moest na nieuwjaar de nieuwe targetman worden, maar zijn bijdrage bleef tot dusver uiterst beperkt. Zeker omdat hij toch een fikse 6,5 miljoen kostte, drie miljoen meer dan wat zijn marktwaarde toen bedroeg. Intussen kwam daar een miljoentje bij, maar de teller blijft dus wel nog in het rood staan.

We blijven voorin, waar David Okereke nog steeds de spits van de toekomst kan worden. Mannaert mag het alvast hopen, want met zijn prijskaartje van acht miljoen is de 22-jarige Nigeriaan de duurste aankoop in de clubgeschiedenis. Het potentieel is zeker aanwezig en gezien zijn wankele minuten ogen ook negen treffers lang niet slechts, maar zeker na zijn goede start lagen de verwachtingen toch net iets hoger. Op dit moment goed voor één miljoen verlies.



Ook Federico Ricca (25) kunnen we geen echte miskoop noemen, want de Uruguayaan viel niet per se door de mand. Wel werd hij slachtoffer van de omstandigheden. Gehaald omdat Clement aanvankelijk met vier achterin dacht te spelen, al liet de nieuwe coach dat plan redelijk snel varen. De linksachter verloor vervolgens de concurrentiestrijd en verdween almaar meer uit beeld. Zijn kostprijs lag op drie miljoen, vandaag is hij een half miljoen minder waard.

(BIJNA) STATUS QUO: + 0,35 MILJOEN
De man die dan wél de honneurs op links mocht waarnemen, was doorgaans Eduard Sobol. Die kwam oorspronkelijk als back-up voor Ricca de rangen versterken, maar wist al bij al zonder veel problemen de bovenhand te nemen. De 24-jarige Oekraïner wordt nu nog gehuurd van Shaktar Donetsk, waar de Bruggelingen een aankoopoptie van vier miljoen bedongen. Een bedrag dat overeenstemt met zijn huidige marktwaarde, dus allicht zal Club ze weldra lichten.



Minder waarschijnlijk is een verlengd verblijf van Percy Tau (25) op Jan Breydel. De Zuid-Afrikaan nam een flitsende start en leek op weg om na Union ook Brugge te veroveren, maar deemsterde nadien helemaal weg. De huurling van Brighton krikte zijn geschatte waarde desalniettemin op tot vijf miljoen, al kwam hij in de competitie niet verder dan drie goals en vier assists. Niet de verhoopte voltreffer dus, zij het gelukkig zonder de financiële kater van Diagne.

We voegen hier ook nog de jonge Senegalezen Amadou Sagna en Youssouph Badji toe, projecten die samen 100 duizend euro kostten. De ene werd zonder succes verhuurd aan KV Oostende, terwijl de andere al mooie dingen liet zien bij de beloften. Wat we van de winger en targetman nog mogen verwachten valt dus niet te voorspellen, al zouden het niet de eerste goudhaantjes zijn die Mannaert ontdekt. Vandaag respectievelijk 350 en 100 duizend euro waard.

4 VOLTREFFERS: + 12,8 MILJOEN
Over ruwe diamanten gesproken: Odilon Kossounou lijkt zijn gokje nu al waard. De 19-jarige Ivoriaan werd met slechts negen duels op het hoogste niveau achter de kiezen weggeplukt uit Zweden, en dat voor toch 2,80 miljoen. Na een paar prima optredens in de Champions League wordt hij nu echter al op 4,5 miljoen geschat. De verdediger kende nadien wel een terugval, al had dat tevens te maken met de vele posities waar Clement hem neer pootte.



Na al het gedoe onder de lat de voorbije jaren nam Club hier dan weer liever geen risico. Met Simon Mignolet (32) werd dan ook een gevestigde waarde in huis gehaald, een zet van zeven miljoen die de leider zich zeker niet beklaagt. De Rode Duivel werd na een halfjaar al uitgeroepen tot Doelman v/h Jaar en voert momenteel autoritair het Clean Sheet klassement aan. Op zijn oude dag krikte hij zijn prijskaartje zo zelfs nog op naar tien miljoen.

Ook op het middenveld wou Mannaert uitpakken, maar de deal voor Victor Wanyama viel in het water. Al bij al een meevaller, want anders was Éder Balanta (26) allicht nooit de rangen komen versterken. De linksvoetige Colombiaan toonde zich de betere van Mats Rits en is mogelijk zelfs de beste controleur in onze competitie. Snelheid, kracht en voetballend vermogen: Balanta heeft het allemaal. 2,6 miljoen lijkt een koopje, want vandaag al zes miljoen waard.



Met Simon Deli gaat een andere linkspoot evenwel met de eer van grootste stijger lopen. Opvallend, want op 27-jarige leeftijd leek de Ivoriaan vooral een investering voor het hier en nu. Ondertussen ziet het er echter al lang niet meer aan dat Club Brugge zijn eindstation wordt, ook al ging hij in Manchester de mist in. Voor 2,5 miljoen aangetrokken en inmiddels zeven miljoen waard, ongeveer het bedrag waarvoor Stefano Denswil naar Bologna trok.

DE BALANS: + 6,3 MILJOEN
Met aanwinsten als Wesley Moraes, Krépin Diatta en Emmanuel Dennis etaleerde Mannaert de laatste jaren vooral zijn oog voor talent. Na het missen van de titel vorig seizoen liet de Brugse manager dit keer zien ook kaas te hebben gegeten van meer geroutineerde toppers. Mignolet, Balanta en Deli waren stuk voor stuk voltreffers, terwijl met Kossounou toch ook weer een potentiële goudklomp werd gevonden. Voor Badji en Sagna is het nog afwachten.



De speerpunten lieten het vooralsnog afweten, maar Okereke en Krmencik afschrijven lijkt ook nog te vroeg. Toch zijn zij deels verantwoordelijk voor het naar beneden trekken van de totale score, die er zonder Diagne wel nog altijd een pak aantrekkelijker had uitgezien. Een smet op het rapport dus, waar desondanks een mooie virtuele winst van 6,3 miljoen op prijkt. Volgende keer niemand de loef willen afsteken maar zich beperken tot de eigen keuken, lijkt dus zowat het enige devies.

LEES OOK: Pro League onder hoogspanning: Bouchez plots grote man

Wie was volgens u de beste Brugse aanwinst dit seizoen?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

45
45
'Liverpool heeft nieuwe coach, stunttransfer Ajax bij Real'

Terwijl het WK met rasse schreden nadert, begint ook de transfercarrousel op toerental te raken. Zo ...

14
14
"Grootste slachtoffer experiment Garcia": Degryse duidelijk

Rudi Garcia heeft dinsdag een goede beurt gemaakt als Belgisch bondscoach. Zijn experiment om met ...

51
51
Courtois verklapt: zó reageerde Modric na supersave

Thibaut Courtois heeft een goede beurt gemaakt bij zijn eerste minuten namens de nationale ploeg ...

82
82
Vanaken zet Garcia met rug tegen muur: "Was echt frappant"

Verschillende Rode Duivels hebben dinsdagavond een goede beurt gemaakt in de oefenwedstrijd tegen ...

460
460
Eén Duivel valt hard door de mand: kranten geven 4 op 10

Met een 0-2-oefenzege op het veld van Kroatië hebben de Rode Duivels dinsdagavond extra ...

318
318
‘Complete chaos: sleutelspeler splijt Rode Duivels’

Rudi Garcia heeft er een groot probleem bij in aanloop naar het WK. Niet op papier, maar wel zodra ...

119
119
Europese pers onder indruk: drie Duivels op voetstuk gezet

De Rode Duivels hebben indruk gemaakt in hun voorlaatste oefenmatch richting het WK. Zo werd ...

477
477
'Engelse miljoenen lonken voor Charleroi'

Charleroi beleefde een seizoen met twee gezichten, maar één speler werkte wel een ...

38
38
Garcia spreekt duidelijke taal over plan-Lukaku

Niets dan blije gezichten bij de Rode Duivels op dinsdagavond, want met een 0-2-zege in Kroatië ...

83
83
'AA Gent en Westerlo kloppen aan bij grootmacht'

Nu het seizoen er helemaal opzit, kunnen de Belgische clubs zich volop gaan storten op de ...

98
98
Experiment straks ook op WK? Garcia en De Bruyne oordelen

Minder dan twee weken voor hun openingswedstrijd op het WK leek het voor de Rode Duivels in ...

129
129
'Kompany grijnst: Bayern bereikt transferakkoord'

Vincent Kompany leidde Bayern München dit seizoen naar de Duitse dubbel, maar helemaal tevreden ...

130
130
'STVV kiest zeer verrassende opvolger Vrancken'

STVV maakt zich de komende maanden op voor een fantastisch avontuur. Doordat het dit seizoen als ...

247
247
'Meunier versiert transfer naar LaLiga'

Thomas Meunier is op het WK deze zomer nog één van de laatste overblijvers van de ...

276
276
'Perez pakt uit: eerste 4 zomeraanwinsten Real zijn bekend'

Real Madrid beleefde een woelig seizoen, maar Florentino Perez laat zich daardoor niet van de wijs ...

170
170
Garcia geeft aan wat hem het meest tevreden stemt na zege

De Rode Duivels zijn dinsdag uitstekend begonnen aan hun voorbereidingscampagne op het WK. Ze gingen ...

269
269
Ajax heeft beet en stelt nieuwe hoofdtrainer voor

Oscar Garcia hoopt om trainer te blijven, maar dat was nooit een optie. Ajax heeft een andere keuze ...

67
67
Grote Terugkeer Romelu Lukaku: "Met hem erbij..."

De Rode Duivels wonnen met 0-2 van Kroatië. Bondscoach Rudi Garcia kreeg voor de partij al ...

212
212
Experiment Garcia zorgt voor mooie zege Rode Duivels

De Rode Duivels speelden zopas een oefenmatch in en tegen Kroatië. Het werd een interessant ...

165
165
'Rigaux is Club Brugge meteen te snel af op transfermarkt'

Dévy Rigaux gaat een drukke transferzomer tegemoet bij Feyenoord. Hij zal ongetwijfeld zijn ...

234
234
Degryse scherp voor Garcia: "Ik zou dat niet doen"

De Rode Duivels hebben hun eerste helft tegen Kroatië achter de rug. De Belgen leiden met 0-1 ...

141
141
Experiment Rode Duivels: fans geven duidelijke mening

De Rode Duivels zijn momenteel bezig aan hun eerste match in de voorbereiding op het WK 2026. ...

186
186
Rode Duivel héél ambitieus: "Gaan om het WK te winnen"

De Rode Duivels zijn momenteel bezig aan hun oefenmatch tegen Kroatië. Rudi Garcia ...

92
92
Club Brugge heeft beslist: géén nieuw contract

Club Brugge is bezig aan een evaluatie van de spelerskern. Vandaag hebben ze een keuze gemaakt over ...

404
404
Carl Huybrechts hard voor collega's: "Om gek van te worden"

Carl Huybrechts was lange tijd de referentie op vlak van voetbalcommentaar in België. De ...

200
200

Meer sportnieuws