De investeringen van Mannaert: 4 verliesposten, 4 voltreffers

1990 stemmen
De investeringen van Mannaert: 4 verliesposten, 4 voltreffers

Of en wanneer er een titelfeest zal plaatsvinden valt nog af te wachten, maar Club Brugge mag hoe dan ook terugkijken op een geslaagd seizoen. Nochtans liet Vincent Mannaert vorige zomer heel wat sterkhouders vertrekken. De algemeen manager ging met de gecashte miljoenen vervolgens echter voortreffelijk aan de slag, al kostte het merendeel van de nieuwkomers bij aankomst reeds een flinke duit. Toch kan Blauw-Zwart nu zelfs al rekenen op een aardige winst.


Voor de onderstaande analyse baseren we ons op de toonaangevende website Transfermarkt, dat een inschatting maakt van elke speler zijn marktwaarde – en de Jupiler Pro League nog maar pas van een update voorzag. Op die manier kunnen we het huidige prijskaartje van de recente aanwinsten in Jan Breydel afwegen tegenover het bedrag dat Mannaert neertelde om hen in huis te halen. Een oefening die op dit moment een virtuele winst van iets meer dan zes miljoen oplevert, al had die balans zonder één grote miskleun zelfs nog heel wat mooier kunnen ogen.

4 VERLIESPOSTEN: - 6,85 MILJOEN
We hebben het uiteraard over Mbaye Diagne (28), de Senegalese spits die na het penaltydebacle in Parijs uitgroeide tot persona non grata in de selectie van Philippe Clement. Hoewel hij daarvoor zijn neus voor doelpunten wel etaleerde, kreeg Club dus bijzonder weinig rendement uit de huurling van 3,35 miljoen. Zijn dure aankoopoptie van 13 miljoen, zeven miljoen hoger dan zijn actuele waarde, zal dus hoe dan ook niet gelicht worden. Weggesmeten geld.



Voor de overige drie verliesposten is het nog te vroeg om dat oordeel te vellen, al maakte ook Michael Krmencik vooralsnog weinig indruk. De 27-jarige Tsjech moest na nieuwjaar de nieuwe targetman worden, maar zijn bijdrage bleef tot dusver uiterst beperkt. Zeker omdat hij toch een fikse 6,5 miljoen kostte, drie miljoen meer dan wat zijn marktwaarde toen bedroeg. Intussen kwam daar een miljoentje bij, maar de teller blijft dus wel nog in het rood staan.

We blijven voorin, waar David Okereke nog steeds de spits van de toekomst kan worden. Mannaert mag het alvast hopen, want met zijn prijskaartje van acht miljoen is de 22-jarige Nigeriaan de duurste aankoop in de clubgeschiedenis. Het potentieel is zeker aanwezig en gezien zijn wankele minuten ogen ook negen treffers lang niet slechts, maar zeker na zijn goede start lagen de verwachtingen toch net iets hoger. Op dit moment goed voor één miljoen verlies.



Ook Federico Ricca (25) kunnen we geen echte miskoop noemen, want de Uruguayaan viel niet per se door de mand. Wel werd hij slachtoffer van de omstandigheden. Gehaald omdat Clement aanvankelijk met vier achterin dacht te spelen, al liet de nieuwe coach dat plan redelijk snel varen. De linksachter verloor vervolgens de concurrentiestrijd en verdween almaar meer uit beeld. Zijn kostprijs lag op drie miljoen, vandaag is hij een half miljoen minder waard.

(BIJNA) STATUS QUO: + 0,35 MILJOEN
De man die dan wél de honneurs op links mocht waarnemen, was doorgaans Eduard Sobol. Die kwam oorspronkelijk als back-up voor Ricca de rangen versterken, maar wist al bij al zonder veel problemen de bovenhand te nemen. De 24-jarige Oekraïner wordt nu nog gehuurd van Shaktar Donetsk, waar de Bruggelingen een aankoopoptie van vier miljoen bedongen. Een bedrag dat overeenstemt met zijn huidige marktwaarde, dus allicht zal Club ze weldra lichten.



Minder waarschijnlijk is een verlengd verblijf van Percy Tau (25) op Jan Breydel. De Zuid-Afrikaan nam een flitsende start en leek op weg om na Union ook Brugge te veroveren, maar deemsterde nadien helemaal weg. De huurling van Brighton krikte zijn geschatte waarde desalniettemin op tot vijf miljoen, al kwam hij in de competitie niet verder dan drie goals en vier assists. Niet de verhoopte voltreffer dus, zij het gelukkig zonder de financiële kater van Diagne.

We voegen hier ook nog de jonge Senegalezen Amadou Sagna en Youssouph Badji toe, projecten die samen 100 duizend euro kostten. De ene werd zonder succes verhuurd aan KV Oostende, terwijl de andere al mooie dingen liet zien bij de beloften. Wat we van de winger en targetman nog mogen verwachten valt dus niet te voorspellen, al zouden het niet de eerste goudhaantjes zijn die Mannaert ontdekt. Vandaag respectievelijk 350 en 100 duizend euro waard.

4 VOLTREFFERS: + 12,8 MILJOEN
Over ruwe diamanten gesproken: Odilon Kossounou lijkt zijn gokje nu al waard. De 19-jarige Ivoriaan werd met slechts negen duels op het hoogste niveau achter de kiezen weggeplukt uit Zweden, en dat voor toch 2,80 miljoen. Na een paar prima optredens in de Champions League wordt hij nu echter al op 4,5 miljoen geschat. De verdediger kende nadien wel een terugval, al had dat tevens te maken met de vele posities waar Clement hem neer pootte.



Na al het gedoe onder de lat de voorbije jaren nam Club hier dan weer liever geen risico. Met Simon Mignolet (32) werd dan ook een gevestigde waarde in huis gehaald, een zet van zeven miljoen die de leider zich zeker niet beklaagt. De Rode Duivel werd na een halfjaar al uitgeroepen tot Doelman v/h Jaar en voert momenteel autoritair het Clean Sheet klassement aan. Op zijn oude dag krikte hij zijn prijskaartje zo zelfs nog op naar tien miljoen.

Ook op het middenveld wou Mannaert uitpakken, maar de deal voor Victor Wanyama viel in het water. Al bij al een meevaller, want anders was Éder Balanta (26) allicht nooit de rangen komen versterken. De linksvoetige Colombiaan toonde zich de betere van Mats Rits en is mogelijk zelfs de beste controleur in onze competitie. Snelheid, kracht en voetballend vermogen: Balanta heeft het allemaal. 2,6 miljoen lijkt een koopje, want vandaag al zes miljoen waard.



Met Simon Deli gaat een andere linkspoot evenwel met de eer van grootste stijger lopen. Opvallend, want op 27-jarige leeftijd leek de Ivoriaan vooral een investering voor het hier en nu. Ondertussen ziet het er echter al lang niet meer aan dat Club Brugge zijn eindstation wordt, ook al ging hij in Manchester de mist in. Voor 2,5 miljoen aangetrokken en inmiddels zeven miljoen waard, ongeveer het bedrag waarvoor Stefano Denswil naar Bologna trok.

DE BALANS: + 6,3 MILJOEN
Met aanwinsten als Wesley Moraes, Krépin Diatta en Emmanuel Dennis etaleerde Mannaert de laatste jaren vooral zijn oog voor talent. Na het missen van de titel vorig seizoen liet de Brugse manager dit keer zien ook kaas te hebben gegeten van meer geroutineerde toppers. Mignolet, Balanta en Deli waren stuk voor stuk voltreffers, terwijl met Kossounou toch ook weer een potentiële goudklomp werd gevonden. Voor Badji en Sagna is het nog afwachten.



De speerpunten lieten het vooralsnog afweten, maar Okereke en Krmencik afschrijven lijkt ook nog te vroeg. Toch zijn zij deels verantwoordelijk voor het naar beneden trekken van de totale score, die er zonder Diagne wel nog altijd een pak aantrekkelijker had uitgezien. Een smet op het rapport dus, waar desondanks een mooie virtuele winst van 6,3 miljoen op prijkt. Volgende keer niemand de loef willen afsteken maar zich beperken tot de eigen keuken, lijkt dus zowat het enige devies.

LEES OOK: Straffe vuurdoop Preud'homme: dríé knalaanwinsten voor Club

Wie was volgens u de beste Brugse aanwinst dit seizoen?

Meest recent

Tielemans in de zevende hemel na eerste Europese trofee

De Europa League was donderdagavond een prooi voor Aston Villa. De Engelsen klopten in de finale ...

2
2
'Eerste knaltransfer STVV: 8 miljoen euro'

STVV is op twee speeldagen van het einde als enige in de Champions' Play-Off al zeker van zijn lot. ...

29
29
Slaat STVV alsnog grote transferslag?

STVV speelt nog twee galamatchen tegen RSC Anderlecht en KV Mechelen. Nadien zal blijken wie STVV ...

159
159
Anderlecht krijgt énorme buitenkans op ex-kampioenenmaker

RSC Anderlecht gaat komende zomer wellicht een nieuwe trainer aanstellen. De Brusselaars zullen de ...

350
350
Overmars geeft transferplannen van Antwerp prijs

Marc Overmars moet aan de bak. Hij zal zich nog eens moeten bewijzen als sportief directeur, want de ...

202
202
Alderweireld doorbreekt taboe: verborgen strijd raakt diep

Toby Alderweireld kende een carrière waar miljoenen voetballers alleen maar van kunnen ...

29
29
Jashari komt met straffe Club Brugge-onthulling

Ardon Jashari vertrok afgelopen zomer met slaande deuren bij Club Brugge. Hij trok naar AC Milan, ...

371
371
Grootste nachtmerrie Verhaeghe wordt plots werkelijkheid

Club Brugge viert sportief hoogdagen, maar achter de schermen hangt een groot probleem boven Jan ...

380
380
Beerschot speelt open kaart over toekomst Messoudi

Beerschot verloor in de Promotion Finale in de Challenger Pro League. Lommel SK was daarin een ...

170
170
'Plots drie stevige vertrekkers bij STVV'

STVV speelt vanavond in en tegen RSC Anderlecht. De kans is groot dat een aantal jongens rust ...

192
192
Via Lommel (ooit) naar Man City? "Eerst met Lommel in JPL"

Lommel SK hoopt in de terugmatch tegen FCV Dender de promotie naar de Jupiler Pro League te kunnen ...

43
43
Lichtpunt bij Anderlecht: dan toch ‘gouden transfer’?

RSC Anderlecht speelde 2-2 tegen KV Mechelen. Er waren héél weinig lichtpunten, maar ...

297
297
Tielemans heerst in finale: Engelse pers door dolle heen

Op zijn 29ste heeft Youri Tielemans een eerste Europese trofee op zijn palmares kunnen zetten. ...

231
231
'Enorme jackpot Club: Tzolis kiest transferbestemming'

Als Club Brugge donderdagavond beslag legt op zijn 20ste landstitel, zal Christos Tzolis daar een ...

633
633
'Ten Hag op tribunes Cegeka Arena: Genkie springt in oog'

KRC Genk bleef dinsdagavond op een 0-0-gelijkspel steken tegen Antwerp FC. Voor de gelegenheid was ...

103
103
Aston Villa wint Europa League! Hoofdrol Tielemans in finale

Aston Villa heeft woensdagavond beslag gelegd op de Europa League. In de finale had de Premier ...

91
91
Straffe vuurdoop Preud'homme: dríé knalaanwinsten voor Club

Club Brugge staat op punt op 'Director of Football' Dévy Rigaux te verliezen aan Feyenoord. ...

777
777
'Grote JPL-comeback Carl Hoefkens: gesprekken opgestart'

Terwijl de competitie op zijn laatste benen loopt, zijn heel wat eersteklassers al bezig met de ...

175
175
San Youri! Tielemans breekt finale open met heerlijke volley

Woensdagavond vormde Istanbul de gaststad van de Europa League-finale tussen SC Freiburg en Aston ...

72
72
'Alonso als wervelwind van start: transfervuurwerk Chelsea'

Slechts enkele maanden na zijn ontslag bij Real Madrid, heeft Xabi Alonso een nieuwe job gevonden. ...

149
149
Transfer onvermijdelijk: El Ouahdi doet boekje open

KRC Genk heeft dinsdag erg slechte zaken gedaan in de Europe Play-Offs. Het bleef op 0-0 steken ...

360
360
Twijfels duiken op: 'Anderlecht neemt groot risico met Sibierski'

RSC Anderlecht heeft nog twee matchen om zich te verzekeren van een Europees ticket, maar het is ook ...

627
627
Sterkhouder staat op bij Antwerp: "Iedereen kent zijn kwaliteit"

Enkele dagen na het ontslag van trainer Joseph Oosting, heeft Antwerp FC de rug ietwat kunnen ...

338
338
Geruchten nemen toe: heftige spanningen bij Club Brugge

Club Brugge kan bijna de titel vieren, maar in het Basecamp blijft het rommelen. Na het vertrek van ...

751
751
Van Bommel spreekt over mogelijke nieuwe job

Tussen 2022 en 2024 kende Mark van Bommel een zeer succesvolle passage bij Antwerp. In zijn eerste ...

278
278

Meer sportnieuws