De investeringen van Mannaert: 4 verliesposten, 4 voltreffers

1990 stemmen
De investeringen van Mannaert: 4 verliesposten, 4 voltreffers

Of en wanneer er een titelfeest zal plaatsvinden valt nog af te wachten, maar Club Brugge mag hoe dan ook terugkijken op een geslaagd seizoen. Nochtans liet Vincent Mannaert vorige zomer heel wat sterkhouders vertrekken. De algemeen manager ging met de gecashte miljoenen vervolgens echter voortreffelijk aan de slag, al kostte het merendeel van de nieuwkomers bij aankomst reeds een flinke duit. Toch kan Blauw-Zwart nu zelfs al rekenen op een aardige winst.


Voor de onderstaande analyse baseren we ons op de toonaangevende website Transfermarkt, dat een inschatting maakt van elke speler zijn marktwaarde – en de Jupiler Pro League nog maar pas van een update voorzag. Op die manier kunnen we het huidige prijskaartje van de recente aanwinsten in Jan Breydel afwegen tegenover het bedrag dat Mannaert neertelde om hen in huis te halen. Een oefening die op dit moment een virtuele winst van iets meer dan zes miljoen oplevert, al had die balans zonder één grote miskleun zelfs nog heel wat mooier kunnen ogen.

4 VERLIESPOSTEN: - 6,85 MILJOEN
We hebben het uiteraard over Mbaye Diagne (28), de Senegalese spits die na het penaltydebacle in Parijs uitgroeide tot persona non grata in de selectie van Philippe Clement. Hoewel hij daarvoor zijn neus voor doelpunten wel etaleerde, kreeg Club dus bijzonder weinig rendement uit de huurling van 3,35 miljoen. Zijn dure aankoopoptie van 13 miljoen, zeven miljoen hoger dan zijn actuele waarde, zal dus hoe dan ook niet gelicht worden. Weggesmeten geld.



Voor de overige drie verliesposten is het nog te vroeg om dat oordeel te vellen, al maakte ook Michael Krmencik vooralsnog weinig indruk. De 27-jarige Tsjech moest na nieuwjaar de nieuwe targetman worden, maar zijn bijdrage bleef tot dusver uiterst beperkt. Zeker omdat hij toch een fikse 6,5 miljoen kostte, drie miljoen meer dan wat zijn marktwaarde toen bedroeg. Intussen kwam daar een miljoentje bij, maar de teller blijft dus wel nog in het rood staan.

We blijven voorin, waar David Okereke nog steeds de spits van de toekomst kan worden. Mannaert mag het alvast hopen, want met zijn prijskaartje van acht miljoen is de 22-jarige Nigeriaan de duurste aankoop in de clubgeschiedenis. Het potentieel is zeker aanwezig en gezien zijn wankele minuten ogen ook negen treffers lang niet slechts, maar zeker na zijn goede start lagen de verwachtingen toch net iets hoger. Op dit moment goed voor één miljoen verlies.



Ook Federico Ricca (25) kunnen we geen echte miskoop noemen, want de Uruguayaan viel niet per se door de mand. Wel werd hij slachtoffer van de omstandigheden. Gehaald omdat Clement aanvankelijk met vier achterin dacht te spelen, al liet de nieuwe coach dat plan redelijk snel varen. De linksachter verloor vervolgens de concurrentiestrijd en verdween almaar meer uit beeld. Zijn kostprijs lag op drie miljoen, vandaag is hij een half miljoen minder waard.

(BIJNA) STATUS QUO: + 0,35 MILJOEN
De man die dan wél de honneurs op links mocht waarnemen, was doorgaans Eduard Sobol. Die kwam oorspronkelijk als back-up voor Ricca de rangen versterken, maar wist al bij al zonder veel problemen de bovenhand te nemen. De 24-jarige Oekraïner wordt nu nog gehuurd van Shaktar Donetsk, waar de Bruggelingen een aankoopoptie van vier miljoen bedongen. Een bedrag dat overeenstemt met zijn huidige marktwaarde, dus allicht zal Club ze weldra lichten.



Minder waarschijnlijk is een verlengd verblijf van Percy Tau (25) op Jan Breydel. De Zuid-Afrikaan nam een flitsende start en leek op weg om na Union ook Brugge te veroveren, maar deemsterde nadien helemaal weg. De huurling van Brighton krikte zijn geschatte waarde desalniettemin op tot vijf miljoen, al kwam hij in de competitie niet verder dan drie goals en vier assists. Niet de verhoopte voltreffer dus, zij het gelukkig zonder de financiële kater van Diagne.

We voegen hier ook nog de jonge Senegalezen Amadou Sagna en Youssouph Badji toe, projecten die samen 100 duizend euro kostten. De ene werd zonder succes verhuurd aan KV Oostende, terwijl de andere al mooie dingen liet zien bij de beloften. Wat we van de winger en targetman nog mogen verwachten valt dus niet te voorspellen, al zouden het niet de eerste goudhaantjes zijn die Mannaert ontdekt. Vandaag respectievelijk 350 en 100 duizend euro waard.

4 VOLTREFFERS: + 12,8 MILJOEN
Over ruwe diamanten gesproken: Odilon Kossounou lijkt zijn gokje nu al waard. De 19-jarige Ivoriaan werd met slechts negen duels op het hoogste niveau achter de kiezen weggeplukt uit Zweden, en dat voor toch 2,80 miljoen. Na een paar prima optredens in de Champions League wordt hij nu echter al op 4,5 miljoen geschat. De verdediger kende nadien wel een terugval, al had dat tevens te maken met de vele posities waar Clement hem neer pootte.



Na al het gedoe onder de lat de voorbije jaren nam Club hier dan weer liever geen risico. Met Simon Mignolet (32) werd dan ook een gevestigde waarde in huis gehaald, een zet van zeven miljoen die de leider zich zeker niet beklaagt. De Rode Duivel werd na een halfjaar al uitgeroepen tot Doelman v/h Jaar en voert momenteel autoritair het Clean Sheet klassement aan. Op zijn oude dag krikte hij zijn prijskaartje zo zelfs nog op naar tien miljoen.

Ook op het middenveld wou Mannaert uitpakken, maar de deal voor Victor Wanyama viel in het water. Al bij al een meevaller, want anders was Éder Balanta (26) allicht nooit de rangen komen versterken. De linksvoetige Colombiaan toonde zich de betere van Mats Rits en is mogelijk zelfs de beste controleur in onze competitie. Snelheid, kracht en voetballend vermogen: Balanta heeft het allemaal. 2,6 miljoen lijkt een koopje, want vandaag al zes miljoen waard.



Met Simon Deli gaat een andere linkspoot evenwel met de eer van grootste stijger lopen. Opvallend, want op 27-jarige leeftijd leek de Ivoriaan vooral een investering voor het hier en nu. Ondertussen ziet het er echter al lang niet meer aan dat Club Brugge zijn eindstation wordt, ook al ging hij in Manchester de mist in. Voor 2,5 miljoen aangetrokken en inmiddels zeven miljoen waard, ongeveer het bedrag waarvoor Stefano Denswil naar Bologna trok.

DE BALANS: + 6,3 MILJOEN
Met aanwinsten als Wesley Moraes, Krépin Diatta en Emmanuel Dennis etaleerde Mannaert de laatste jaren vooral zijn oog voor talent. Na het missen van de titel vorig seizoen liet de Brugse manager dit keer zien ook kaas te hebben gegeten van meer geroutineerde toppers. Mignolet, Balanta en Deli waren stuk voor stuk voltreffers, terwijl met Kossounou toch ook weer een potentiële goudklomp werd gevonden. Voor Badji en Sagna is het nog afwachten.



De speerpunten lieten het vooralsnog afweten, maar Okereke en Krmencik afschrijven lijkt ook nog te vroeg. Toch zijn zij deels verantwoordelijk voor het naar beneden trekken van de totale score, die er zonder Diagne wel nog altijd een pak aantrekkelijker had uitgezien. Een smet op het rapport dus, waar desondanks een mooie virtuele winst van 6,3 miljoen op prijkt. Volgende keer niemand de loef willen afsteken maar zich beperken tot de eigen keuken, lijkt dus zowat het enige devies.

LEES OOK: Stankovic komt met laatste boodschap aan Club-fans

Wie was volgens u de beste Brugse aanwinst dit seizoen?

Meest recent

'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

70
70
Red Flames met enorme kater ondanks dertien goals

De Red Flames wonnen de afgelopen met 6-0 en 0-7 van Luxemburg. Toch was er héél grote ...

5
5
'Manchester United zet zinnen op tweede Rode Duivel'

Manchester United wil volgend seizoen weer een gooi doen richting landstitel. Daarvoor is uiteraard ...

31
31
Penders volgend jaar bij Chelsea? Dit zegt de doelman

Mike Penders vertoeft momenteel met België op het WK. De doelman heeft dat te danken aan een ...

54
54
'Beerschot vindt versterking bij KRC Genk'

Beerschot wil volgend seizoen promoveren naar de Jupiler Pro League. Het is duidelijk dat er nog ...

52
52
Borkelmans blikt terug op episch WK: "We zijn daar geflikt!"

Het WK 2026 start donderdag met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika. Deze keer organiseren Mexico, ...

105
105
Van der Vaart maakt Rigaux met de grond gelijk

Dévy Rigaux versierde onlangs een opmerkelijke overgang. De Director of Football van Club ...

123
123
Keita spreekt duidelijke taal over transfergeruchten

Hij werd uiteindelijk niet door Rudi Garcia opgenomen in de selectie voor het WK, maar Mandela Keita ...

23
23
"Het is zuur dat ik weg moet bij Beerschot"

Beerschot greep uiteindelijk op het nippertje naast een terugkeer naar de Jupiler Pro League. Ze ...

114
114
Club Brugge en Union kennen hun straffen

Het seizoen in de Jupiler Pro League zit er intussen al enkele weken op, maar enkele clubs moesten ...

239
239
'Iran dreigt: match tegen Rode Duivels stilgelegd?'

Er zullen straks op het WK heel wat ogen gericht zijn op groep G en dat zal niet noodzakelijk zo ...

304
304
'Club wrijft zich in handen: tweede grootmacht wil Ordoñez'

Bij Club Brugge lijken ze deze zomer het vertrek van heel wat smaakmakers te moeten vrezen. Na ...

292
292
KV Kortrijk zwaait clubicoon na decennia uit

KV Kortrijk keert straks na een jaartje afwezigheid weer terug in de Jupiler Pro League, nadat het ...

52
52
'Westerlo krijgt eerste miljoenenbid binnen'

Westerlo wist de voorbije jaren al de nodige zeer winstgevende transfers te doen. De Kemphanen ...

54
54
Boeckx slachtoffert Theate tegen Egypte: opvallende reden

Donderdag is het zover: dan gaat het WK 2026 eindelijk van start. De Rode Duivels moeten wel nog wat ...

270
270
TRANSFERUURTJE: 'Strijd om Khalaili en Tzolis barst los'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

182
182
'Khalaili geeft jawoord: Union neemt standpunt in'

Union staat alweer voor een drukke transferzomer. Na opnieuw een sterk seizoen met bekerwinst, een ...

106
106
'Opmerkelijke naam sluit aan bij Rode Duivels'

De Rode Duivels zijn intussen goed aangekomen in de Verenigde Staten en zijn er volop begonnen aan ...

109
109
'Keita met toptransfer ploegmaat van Rode Duivel'

Rudi Garcia mocht slechts 26 Rode Duivels meenemen naar het WK en dus moest hij heel wat spelers ...

87
87
Maccabi Tel Aviv verrast met Belgische TD

Toch wel opvallend Belgische transfernieuws. Maccabi Tel Aviv uit Israël heeft een Belgische ...

50
50
Conceição onthult: “Ik kreeg aanbieding uit België”

Sergio Conceição is momenteel een clubloze trainer. De Portugees hoopt weldra ergens ...

191
191
'Niet Genk, maar Union strikt ervaren international'

Union SG is momenteel de meest actieve Belgische club op de transfermarkt. Ze gaan de komende ...

297
297
Openen JPL-topclubs weldra gesprekken met Jorge Mendes?

Gaan de Belgische topclubs een poging wagen om een voormalige smaakmaker uit de Jupiler Pro League ...

118
118
Van Gucht laat Kat Kerkhofs in shock: Relatie met BV?

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor gespreksstof gezorgd. In de podcast ‘Achter De ...

298
298
'Miljoenendeal Charleroi, spits verlaat Westerlo'

Het WK loert om de hoek, maar het is duidelijk dat de transfermolen ook stilaan op gang begint te ...

40
40

Meer sportnieuws