'Barcelona lonkt naar Jupiler Pro League voor knaltransfer'

door
'Barcelona lonkt naar Jupiler Pro League voor knaltransfer'

Door het coronavirus dreigen clubs uit de Jupiler Pro League tijdens de komende mercato heel wat spelers onder hun gewenste prijs te moeten laten gaan. Al zijn er ook uitzonderingen. Zo is het quasi zeker dat Jonathan David bij AA Gent zal vertrekken voor de nodige miljoenen.


De Buffalo's hopen om het Canadese goudhaantje nog een jaartje te houden, maar dat lijkt een onbegonnen zaak en kan ook worden geïnterpreteerd als tactiek om de transfersom de hoogte in te stuwen. Aan interesse in de aanvaller, die een voorkeur heeft voor de Bundesliga, in ieder geval geen gebrek. Zo werd David de voorbije maanden al gelinkt aan tal van Europese ploegen. Doorgaans ging het om middenmoters of subtoppers, maar nu zou ook de absolute top zich melden.

De Catalaanse sportkrant Mundo Deportivo meldt woensdagavond op haar website immers dat FC Barcelona concreet in de markt is voor David. De bekende journaliste Cristina Cubero schrijft dat de leider uit de Primera Division erg gecharmeerd is en in de Canadees de toekomst van de club ziet samen met andere youngsters zoals Ansu Fati, Frenkie de Jong, Riqui Puig en Carlos Aleñà. Vooral het feit dat hij meer is dan een pure doelpuntenmaker, zou Barça charmeren. Zo wordt onder meer gewezen naar zijn defensieve sprint tegen Anderlecht.

Bij Forbes beweert men zelfs dat Barcelona weldra de onderhandelingen wil openen. Gent verlangt wel zo'n 30 miljoen euro, maar het MD wijst erop dat de transferprijzen door de coronacrisis onder druk komen te staan en stelt dat een deal van zo'n 20 miljoen (exclusief bonussen en extra's) kan voldoen. Er heerst wel erg veel concurrentie. Onder meer FC Porto, Bayern München, Arsenal FC en PSV Eindhoven worden vermeld.

LEES OOK: De Mil drukt stempel in Gent: kleedkamer doet boekje open

Denkt u dat David op termijn een titularis kan worden bij Barcelona?

Meest recent

Diakhon onder stoom: "Door hen lukt het nu wél"

Bij Club Brugge komt Mamadou Diakhon steeds meer boven water. De winger van 9 miljoen euro doet het ...

34
34
Hubert verklaart zeer matige prestatie van Union SG

Als Union SG dit seizoen weer de titel wil winnen, zal het toch stilaan beter moeten gaan ...

15
15
"Teleurgesteld dat ik geen kans kreeg bij Anderlecht"

Bij RSC Anderlecht vertrokken de afgelopen jaren een aantal talenten. De Brusselaars zagen een ...

61
61
'Monsterdeal Union SG: Liverpool krijgt gouden kans'

Union SG heeft zich in de Champions League regelmatig kunnen tonen. Eén speler heeft daar ...

94
94
Goudklompen in de JPL: RSCA, Club & co tellen hun geld

Er is méér dan genoeg talent in België. Het is een positief teken dat er steeds ...

87
87
'KRC Genk heeft 'vervanger' Sadick nu al beet'

KRC Genk heeft het financieel goed voor elkaar, maar de Limburgers moeten jaarlijks voor tientallen ...

235
235
Brandon Mechele breekt stilzwijgen met emotioneel nieuws

Club Brugge won gisteren na een waar spektakelstuk met de nodige moeite van Zulte Waregem. Bij ...

335
335
Lukaku als voorbeeld: grote RSCA-droom leeft weer

Bij RSC Anderlecht hebben ze een geweldige jeugdopleiding en de Brusslaars zijn een garantie op ...

125
125
‘Anderlecht slaat hard toe: MLS-topper staat al klaar’

Anderlecht heeft z’n oog laten vallen op een jonge verdediger uit de MLS. Linksvoetig, ...

648
648
Forbs en Diakhon beiden verrast: "Heel raar"

Club Brugge won verdiend met 4-3 van Zulte Waregem. Blauw-Zwart slikt nog veel te veel tegengoals, ...

340
340
KRC Genk droomt hardop: grote terugkeer 'lonkt'

Anno 2025 zit er héél veel geld in het voetbal. Spelers verkopen is voor heel veel ...

146
146
STVV als voorbeeld: straffe cijfers spreken boekdelen

STVV is een club die al jaren een gezond financieel beleid levert. Geen gekke aankopen, maar ...

125
125
Verhaeghe krijgt kritiek: "daar begon de ‘miserie’"

Club Brugge kent voorlopig een wisselvallig seizoen. Voorzitter Bart Verhaeghe scoorde de afgelopen ...

367
367
Hubert versus Hasi: een héél opvallende balans

David Hubert en Besnik Hasi zijn de laatste twee trainers van RSC Anderlecht. Is die wissel van de ...

174
174
Broederstrijd in OHL-Union: "Mama zal blij zijn, wij niet"

De partij tussen OH Leuven en Union was voor velen een speciale wedstrijd. Beide trainers hadden ...

31
31
'Drukte bij KVM: 2 smaakmakers op vertrekken, nieuw target'

Het beloven nog drukke dagen te worden bij KV Mechelen. Er lijken immers heel wat transfers op til ...

201
201
Mbappé loodst Real naar zege, Marseille maakt statement

Real Madrid heeft zich voorlopig op kop genesteld in LaLiga. Het wipt minstens voor even over ...

93
93
Union ontsnapt dankzij VAR aan nederlaag in Leuven

De terugkeer van David Hubert naar Den Dreef heeft Union geen zege opgeleverd. Een stug OH Leuven ...

377
377
Leko kondigt enorme domper aan voor Marseille

Club Brugge heeft in de voorbije week vertrouwen kunnen tanken. Na de bekeruitschakeling tegen ...

369
369
Nainggolan beslissend, Lommel wint op valreep

Radja Nainggolan maakte deze winter een veelbesproken transfer van Lokeren naar Patro Eisden. ...

52
52
Leko en Verhaeghe niet op zelfde lijn: "Ik kon niet kwaad zijn"

Club Brugge heeft zaterdagavond gedaan wat het moest doen door Zulte Waregem te kloppen. Ze moesten ...

880
880
'KV Mechelen schiet in actie voor opvolger Lauberbach'

KV Mechelen hoopt zondag tegen Westerlo op een zege om zo zijn plaats in de top zes veilig te ...

420
420
'Union blijft gaan en wil nog een spits binnenhalen'

Het blijft Union maar voor de wind gaan. Nadat het vorig seizoen al de landstitel veroverde prijkt ...

45
45
'Club slaat meteen weer toe: tweede aanwinst op komst'

Club Brugge heeft zaterdag een eerste keer weten toe te slaan op de transfermarkt. Het rondde immers ...

577
577
Liverpool krijgt nieuwe mokerslag na goal in slotminuut

Liverpool blijft op de sukkel in de Premier League. De uittredende kampioen kon zaterdagavond al ...

50
50

Meer sportnieuws