'Barcelona lonkt naar Jupiler Pro League voor knaltransfer'

door
'Barcelona lonkt naar Jupiler Pro League voor knaltransfer'

Door het coronavirus dreigen clubs uit de Jupiler Pro League tijdens de komende mercato heel wat spelers onder hun gewenste prijs te moeten laten gaan. Al zijn er ook uitzonderingen. Zo is het quasi zeker dat Jonathan David bij AA Gent zal vertrekken voor de nodige miljoenen.


De Buffalo's hopen om het Canadese goudhaantje nog een jaartje te houden, maar dat lijkt een onbegonnen zaak en kan ook worden geïnterpreteerd als tactiek om de transfersom de hoogte in te stuwen. Aan interesse in de aanvaller, die een voorkeur heeft voor de Bundesliga, in ieder geval geen gebrek. Zo werd David de voorbije maanden al gelinkt aan tal van Europese ploegen. Doorgaans ging het om middenmoters of subtoppers, maar nu zou ook de absolute top zich melden.

De Catalaanse sportkrant Mundo Deportivo meldt woensdagavond op haar website immers dat FC Barcelona concreet in de markt is voor David. De bekende journaliste Cristina Cubero schrijft dat de leider uit de Primera Division erg gecharmeerd is en in de Canadees de toekomst van de club ziet samen met andere youngsters zoals Ansu Fati, Frenkie de Jong, Riqui Puig en Carlos Aleñà. Vooral het feit dat hij meer is dan een pure doelpuntenmaker, zou Barça charmeren. Zo wordt onder meer gewezen naar zijn defensieve sprint tegen Anderlecht.

Bij Forbes beweert men zelfs dat Barcelona weldra de onderhandelingen wil openen. Gent verlangt wel zo'n 30 miljoen euro, maar het MD wijst erop dat de transferprijzen door de coronacrisis onder druk komen te staan en stelt dat een deal van zo'n 20 miljoen (exclusief bonussen en extra's) kan voldoen. Er heerst wel erg veel concurrentie. Onder meer FC Porto, Bayern München, Arsenal FC en PSV Eindhoven worden vermeld.

LEES OOK: Heropenen AA Gent en Westerlo pikant transferdossier?

Denkt u dat David op termijn een titularis kan worden bij Barcelona?

Meest recent

'Italië in alle staten: coach ontketent De Ketelaere-rel'

Raffaele Palladino gooit meteen de wetten om bij Atalanta — en precies daar wordt De Ketelaere ...

4
4
Heropenen AA Gent en Westerlo pikant transferdossier?

AA Gent en KVC Westerlo kennen voorlopig een wisselvallig seizoen. Afgelopen zomer kwam het bijna ...

10
10
Renard slaat terug naar Boeckx en Baseggio: "Klein van hem"

Ongeveer een jaar geleden werd Olivier Renard aangesteld als sportief directeur bij RSC Anderlecht. ...

39
39
Hasi verklapt gemiste toptransfer: "Was in de zomer te duur"

RSC Anderlecht zocht afgelopen zomer naar versterking en vond die ook, maar op bepaalde posities is ...

59
59
Noodlot slaat toe bij Antwerp: "En nu dit ... echt zonde"

meAntwerp FC staat in de komende weken voor een lastig programma en dat terwijl de club zo snel ...

35
35
'Kompany in shock: grootmacht gaat vol voor Harry Kane'

Bayern München staat aanstaande woensdag voor een absolute kraker in de Champions League tegen ...

58
58
Kortsluiting bij Club Brugge: Hayen ontploft van één speler

Club Brugge kocht geen status maar ruwe power: voor €9 miljoen moest Mamadou Diakhon dé ...

208
208
"Klein kind" - Boskamp scherp na vete Garcia-De Bilde

Ondanks de kwalificatie voor het WK 2026 en de monsterzege tegen Liechtenstein, werd de voorbije ...

124
124
Nieuwe coach Club Brugge bekend? De Mil krijgt voorwaarde te horen

Daags voor het belangrijke Champions League-duel tegen Sporting CP, staat Club Brugge in eigen land ...

209
209
De Cat, nieuwe spits, Verschaeren, ...: transferplannen Anderlecht op tafel

RSC Anderlecht zette vlak voor de voorbije interland-periode enkele overtuigende prestaties neer. ...

239
239
Dubbel gevoel bij Essvee: "Met 11 tegen 11..."

Zulte Waregem had zich vrijdagavond minstens voor even in de top zes kunnen nestelen, maar dat is ...

83
83
Harde woorden bij Standard: "Niet goed genoeg"

Standard droomt ervan om weer de aansluiting met de top te maken, maar die lijkt momenteel nog veraf ...

111
111
Wils met handen in haar: grote hint over vervanger Janssen

Antwerp pakte voor de interlandbreak een flinke opsteker door eindelijk nog eens een wedstrijd te ...

202
202
Standard laat gouden kans liggen tegen tienkoppig Essevee

Standard heeft vrijdagavond een gouden kans laten liggen om op te schuiven richting de top zes. Het ...

81
81
KV Mechelen in PO1? "Dat wordt richtinggevend"

We zijn bijna halfweg de reguliere competitie en er staan nog altijd enkele verrassingen in de top ...

76
76
Loodzware kalender Union: Hubert reageert messcherp

Voor Union trekt de Jupiler Pro League zich zaterdag weer op gang met een thuiswedstrijd tegen ...

74
74
Verrassend puntenverlies Beveren, Vanderhaeghe wint meteen

De veertiende speeldag in de Challenger Pro League is vrijdagavond begonnen met twee verrassingen. ...

102
102
De Mil geeft kurkdroog de formule om Club te kloppen

Na de pijnlijke nederlaag op Anderlecht voor de interlandbreak zal het er zaterdag op moeten zijn ...

238
238
Hasi duidelijk over Vanden Borre na 'jeanetten'-incident

Zondag moet Anderlecht op bezoek bij La Louvière en dat zal voor velen een speciale wedstrijd ...

198
198
Goudhaantje Westerlo lonkt naar Belgische top: "Zou mooi zijn"

De wintemercato breekt aan en ongetwijfeld zullen de Belgische topclubs daarin rondspeuren naar ...

196
196
Sanctie eindelijk bekend na slag in gezicht van Somers

Vlak voor de interlandbreak slaagde Antwerp er eindelijk nog eens in om een wedstrijd te winnen. Het ...

86
86
Mokio krijgt stevige mokerslag bij Ajax

Jorthy Mokio was één van de spelers die de Jonge Duivels aan glorie moest helpen op ...

72
72
Pocognoli geeft eindelijk dé reden waarom hij Union verliet

Union SG leek eindelijk eens een trainer te (kunnen) houden, maar niets bleek minder waar. In de ...

149
149
Hayen trekt van leer: "Dat is heel hard aangekomen"

Club Brugge heeft in de Jupiler Pro League amper kunnen overtuigen. Het boekte vooral zakelijke ...

202
202
Kompany op visite bij Anderlecht: Hasi verklaart waarom

Vincent Kompany kwam onlangs nog eens een bezoekje brengen aan Neerpede. De match tegen Club Brugge ...

296
296

Meer sportnieuws