'Barcelona lonkt naar Jupiler Pro League voor knaltransfer'

2155 stemmen
'Barcelona lonkt naar Jupiler Pro League voor knaltransfer'

Door het coronavirus dreigen clubs uit de Jupiler Pro League tijdens de komende mercato heel wat spelers onder hun gewenste prijs te moeten laten gaan. Al zijn er ook uitzonderingen. Zo is het quasi zeker dat Jonathan David bij AA Gent zal vertrekken voor de nodige miljoenen.


De Buffalo's hopen om het Canadese goudhaantje nog een jaartje te houden, maar dat lijkt een onbegonnen zaak en kan ook worden geïnterpreteerd als tactiek om de transfersom de hoogte in te stuwen. Aan interesse in de aanvaller, die een voorkeur heeft voor de Bundesliga, in ieder geval geen gebrek. Zo werd David de voorbije maanden al gelinkt aan tal van Europese ploegen. Doorgaans ging het om middenmoters of subtoppers, maar nu zou ook de absolute top zich melden.

De Catalaanse sportkrant Mundo Deportivo meldt woensdagavond op haar website immers dat FC Barcelona concreet in de markt is voor David. De bekende journaliste Cristina Cubero schrijft dat de leider uit de Primera Division erg gecharmeerd is en in de Canadees de toekomst van de club ziet samen met andere youngsters zoals Ansu Fati, Frenkie de Jong, Riqui Puig en Carlos Aleñà. Vooral het feit dat hij meer is dan een pure doelpuntenmaker, zou Barça charmeren. Zo wordt onder meer gewezen naar zijn defensieve sprint tegen Anderlecht.

Bij Forbes beweert men zelfs dat Barcelona weldra de onderhandelingen wil openen. Gent verlangt wel zo'n 30 miljoen euro, maar het MD wijst erop dat de transferprijzen door de coronacrisis onder druk komen te staan en stelt dat een deal van zo'n 20 miljoen (exclusief bonussen en extra's) kan voldoen. Er heerst wel erg veel concurrentie. Onder meer FC Porto, Bayern München, Arsenal FC en PSV Eindhoven worden vermeld.

LEES OOK: Leko haalt gram: ultieme vernedering voor AA Gent?

Denkt u dat David op termijn een titularis kan worden bij Barcelona?

Meest recent

Antwerp in vieze papieren? “Pas binnen tien jaar…”

Royal Antwerp FC kent een desastreus seizoen. The Great Old haalde een paar jaar geleden nog de ...

10
10
‘Rigaux doet wenkbrauwen fronsen bij Club Brugge’

Club Brugge staat op het punt kampioen te worden, maar Blauw-Zwart zit achter de schermen met een ...

123
123
Eden Hazard doet boekje open over Real: “Ik wilde dat niet!”

Eden Hazard wordt gezien als één van de beste Belgische spelers ooit. De buitenspeler ...

54
54
Doku verbaast met Duivelse uitspraken over WK

Jérémy Doku verkeert in bloedvorm bij Manchester City. Het dribbelwonder dartelt nu ...

51
51
Ivan Leko laat Club Brugge-pion compleet sprakeloos

Club Brugge staat zéér dicht bij een nieuwe landstitel. Na de 5-0 pandoering tegen ...

199
199
Jan Vertonghen komt met kleedkameronthulling Duivels

Jan Vertonghen is de recordinternational bij de Rode Duivels, maar de centrale verdediger geniet nu ...

24
24
'Code rood bij Club Brugge: enorme leegte dreigt'

Club Brugge staat dan wel dicht bij een zevende landstitel op elf jaar tijd, het rommelt achter de ...

338
338
Beerschot neemt emotioneel afscheid van clubicoon

Beerschot zal volgend seizoen weer in de Challenger Pro League te zien zijn. De Antwerpse club liep ...

64
64
Coucke trekt champagnefles open: concurrentie in shock

Marc Coucke staat opnieuw klaar met een opvallend project. Terwijl de druk bij Anderlecht na alweer ...

230
230
‘KV Mechelen incasseert mokerslag vlak voor Club Brugge’

Er staat een midweekspeeldag in de Play-Offs op het programma. KV Mechelen neemt het op tegen Club ...

405
405
KAA Gent pakt weer uit met toptalent: duidelijke focus

KAA Gent zit dit seizoen in de hoek waar de klappen vallen. In de Champions Play-Offs loopt het ...

57
57
‘Carl Hoefkens op weg naar straffe JPL-terugkeer’

Carl Hoefkens zit in zak en as bij NAC. De Belgische oefenmeester heeft nog een doorlopende ...

190
190
Zulte Waregem stelt nieuwe T1 voor: toekomst Colpaert bekend

Zulte Waregem heeft een nieuwe hoofdtrainer te pakken. Het was al een tijdje bekend dat Steve ...

96
96
TRANSFERUURTJE: ‘Wending bij Club, jackpot voor Anderlecht’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

317
317
‘Ruud Vormer wil grote naam naar Knokke lokken’

Ruud Vormer heeft een nieuwe uitdaging als hoofdtrainer binnen. De Nederlander gaat aan de slag als ...

497
497
Seys in shock bij Club Brugge: “Zagen we niet aankomen”

De 5-0 zege van Club Brugge zindert nog ferm na. Blauw-Zwart heeft één hand op de ...

415
415
KV Kortrijk komt met transfernieuws na promotie

KV Kortrijk is volgend seizoen weer te zien in de Jupiler Pro League en de Kerels zijn volop bezig ...

173
173
Stijn Stijnen neemt plots afscheid van publiekslieveling

Patro Eisden liep promotie naar de Jupiler Pro League mis. De club van Stijn Stijnen verloor ...

85
85
'Club Brugge haalt groot gelijk: toekomst Leko op tafel'

Club Brugge deed heel wat wenkbrauwen fronsen met het ontslag van Nicky Hayen. Blauw-Zwart plukte ...

419
419
‘Zulte Waregem heeft beet: groen licht voor T1’

Zulte Waregem is volop bezig met volgend seizoen. Essevee zal weer in de Jupiler Pro League te zien ...

103
103
'City schakelt razendsnel: opvolger Guardiola tekent voor 3 jaar'

Terwijl de titelstrijd in de Premier League in volle ontknoping is, werd het Engelse voetbal ...

215
215
'Preud'homme krijgt loodzware transferopdracht bij Club'

Club Brugge staat op punt om 'Director of Football' Dévy Rigaux te verliezen. Hij koos voor ...

505
505
'Alonso klopt op tafel: JPL-bekende eerste Chelsea-transfer'

Chelsea FC heeft een nieuwe coach gevonden. Zo besloten de Blues om hun sportieve lot in handen te ...

140
140
Union groter dan Anderlecht? Proto trekt fel van leer

Terwijl RSC Anderlecht de voorbije seizoenen steeds verder wegkwijnt, blijft Union SG hoge toppen ...

346
346
Gheysens onder druk: Antwerp-overname in stroomversnelling?

Antwerp FC heeft andermaal een tegenvallend seizoen achter de rug. Er is dan ook nood aan een ...

618
618

Meer sportnieuws