Macht Kompany neemt toe: "Hij is misschien al mede-eigenaar"

door
Macht Kompany neemt toe:

Om de financiële verliezen die gepaard gaan met de coronacrisis te counteren, leek RSC Anderlecht een akkoord te hebben met de spelersgroep om één maandsalaris te laten vallen. Maar toen er in de officiële overeenkomst plots extra voorwaarden werden opgenomen, gingen bepaalde spelers niet meer akkoord. Uiteindelijk besloot Vincent Kompany om het brandje te blussen.


Het struikelblok was een deel van de tekenpremie dat de spelers moesten laten vallen, iets wat oorspronkelijk niet het geval was. Omdat een deel van de selectie hier niet over te spreken was, wierp Kompany zich op als grote verzoener. Hij stelde voor om het deel van de tekenpremie zelf op te hoesten indien de speler in kwestie dit niet wou afstaan.

Een knappe geste van de speler-inspirator. Al werden ook enkele bedenkingen geplaatst. Zo zouden de betrokken spelers volgens bepaalde media hun sportieve toekomst bij de club in gevaar kunnen brengen indien ze niet mee stapten in het verhaal. Ook zou er wat druk gezet zijn om toch het deel van hun tekenpremie te laten vallen.

Ook analist Jan Boskamp heeft zijn bedenkingen bij het verhaal. "Ik vind het klasse wat hij doet, maar ik vraag me af wat er achter steekt. Je gaat je toch vragen stellen want de verhoudingen worden scheef getrokken. Zijn macht wordt steeds groter. Het kan zijn dat Kompany mede-eigenaar is, zo'n dingen ga je dan lopen denken. Het is alleszins geen gezonde situatie, ik heb het nog nooit meegemaakt", vertelde de Nederlander bij de Facebook-live van Sporza.

LEES OOK: Jan Boskamp trekt hard besluit: "Zo lang het nog duurt"

Denkt u dat Kompany de club op termijn zal overnemen?

Meest recent

Anderlecht zakt door het ijs: ’t Kuipje wordt weer spookhuis

In Het Kuipje werd Anderlecht (niet voor het eerst in zijn geschiedenis) compleet weggespoeld door ...

30
30
Twee wissels bij Antwerp, Fink zet sterkhouder uit de ploeg

In de Jupiler Pro League staat zondagavond een aantrekkelijke affiche op het programma. Zo kruist ...

12
12
Protest Anderlecht terecht? De Bilde velt verdict penaltyfase

Door de slippers van Club Brugge en Union SG, kon RSC Anderlecht zondagnamiddag opnieuw gouden zaken ...

56
56
Anderlecht-drama op Westerlo: titularis de grond ingeboord

RSC Anderlecht kreeg zondagnamiddag dé kans om beslag te leggen op de tweede plaats in de ...

227
227
"Onzichtbaar" - sterkhouder dik gebuisd bij kwakkelend Club

De bekeroverwinning op OH Leuven heeft dan toch niet de gewenste ommekeer ingeleid bij Club Brugge. ...

149
149
'Salah-bom zindert na: Liverpool wil nieuwe steraanvaller'

Liverpool FC blijft de tegenvallende resultaten opstapelen en heeft nu ook nog eens te maken met een ...

71
71
Radja Boom Boom: Nainggolan pegelt Lokeren voorbij Jong Gent

In de Challenger Pro League heeft KSC Lokeren beslag gelegd op de achtste plaats in het klassement. ...

66
66
Ultieme revanche KV Mechelen: vroeg doelpunt nekt Charleroi

KV Mechelen heeft zondagmiddag op gepaste wijze revanche genomen voor de bekeruitschakeling. In een ...

39
39
Westerlo-Anderlecht: Hasi gooit middenveld overhoop

RSC Anderlecht krijgt zondagnamiddag een uitgelezen kans om tweede te worden in de Jupiler Pro ...

141
141
Smets: "Hij is één van de beste spitsen in de JPL"

KRC Genk sneuvelde donderdagavond uit de beker van België na verlengingen tegen RSC Anderlecht. ...

85
85
'Verhaeghe niet tevreden: spanning bij management Club'

Slechts enkele dagen na de bekerkwalificatie in Leuven, kreeg Club Brugge een nieuwe tegenvaller te ...

673
673
Vader Yamal wéér in opspraak: security moet ingrijpen

Lamine Yamal is één van de grootste voetbaltalenten ter wereld en heeft het potentieel ...

80
80
Eén zware terugval bij Anderlecht: basisplaats in gevaar

RSC Anderlecht blijft de goede resultaten opstapelen en kan zondagavond opnieuw een uitstekende zaak ...

381
381
Enorme JPL-verrassing: "Maar beginnen weer vanaf nul"

Enkele weken geleden gaf niemand nog een stuiver voor de kansen van FCV Dender om de laatste plaats ...

138
138
Kansje voor Club? Arsenal met extra domper naar Brugge

De 3-2-nederlaag op STVV was niet bepaald een geslaagde generale repetitie voor Club Brugge op het ...

226
226
Straf werk! Antwerp deelt ultieme teaser voor opening tribune

In de Jupiler Pro League zijn de ogen zondagavond gericht op Deurne-Noord. Antwerp FC krijgt dan ...

245
245
Struikelblok Duivels: "Dan heb je niets te zoeken op WK"

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn gedurende de groepsfase van het WK 2026. Tijdens de ...

326
326
TRANSFERUURTJE: 'Extra jackpot Club, toptransfer Karetsas'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

196
196
Hubert lijnrecht tegenover Leko en co: “Bizarre controverse”

Union SG en KAA Gent deelden de punten, maar toch waren het de Buffalo’s die zich bestolen ...

184
184
Vetlesen briest: groot probleem voor Club Brugge

Club Brugge zit in de hoek waar de klappen vallen. In de competitie kampen Nicky Hayen en consorten ...

493
493
Opvallende terugkeer bij Anderlecht? “Altijd mijn droom”

RSC Anderlecht neemt het zondag op tegen Westerlo. Paars-Wit zit in een goede flow en kan weer een ...

335
335
‘Ramos wil naar WK: sensationele Europese comeback’

Sergio Ramos is al een tijdje naar de achtergrond verdwenen, maar een Europese terugkeer van de ...

100
100
Atalanta in shock: De Ketelaere volledig door het lint

Atalanta kreeg in de Serie A een verrassende mokerslag. Hellas Verona won met 3-1 en vooral voor ...

180
180
Crisis bij Club Brugge? Hayen reageert verrassend

Club Brugge verloor in het slot van Sint-Truiden VV en zag de Kanaries zo naar de tweede plaats ...

351
351
Oosting pakt uit met opvallende KRC Genk-uitspraak

Royal Antwerp FC neemt het op tegen KRC Genk. De Great Old hoopt zijn nieuwe tribune in te weiden ...

319
319

Meer sportnieuws