Macht Kompany neemt toe: "Hij is misschien al mede-eigenaar"

1544 stemmen
Macht Kompany neemt toe:

Om de financiële verliezen die gepaard gaan met de coronacrisis te counteren, leek RSC Anderlecht een akkoord te hebben met de spelersgroep om één maandsalaris te laten vallen. Maar toen er in de officiële overeenkomst plots extra voorwaarden werden opgenomen, gingen bepaalde spelers niet meer akkoord. Uiteindelijk besloot Vincent Kompany om het brandje te blussen.


Het struikelblok was een deel van de tekenpremie dat de spelers moesten laten vallen, iets wat oorspronkelijk niet het geval was. Omdat een deel van de selectie hier niet over te spreken was, wierp Kompany zich op als grote verzoener. Hij stelde voor om het deel van de tekenpremie zelf op te hoesten indien de speler in kwestie dit niet wou afstaan.

Een knappe geste van de speler-inspirator. Al werden ook enkele bedenkingen geplaatst. Zo zouden de betrokken spelers volgens bepaalde media hun sportieve toekomst bij de club in gevaar kunnen brengen indien ze niet mee stapten in het verhaal. Ook zou er wat druk gezet zijn om toch het deel van hun tekenpremie te laten vallen.

Ook analist Jan Boskamp heeft zijn bedenkingen bij het verhaal. "Ik vind het klasse wat hij doet, maar ik vraag me af wat er achter steekt. Je gaat je toch vragen stellen want de verhoudingen worden scheef getrokken. Zijn macht wordt steeds groter. Het kan zijn dat Kompany mede-eigenaar is, zo'n dingen ga je dan lopen denken. Het is alleszins geen gezonde situatie, ik heb het nog nooit meegemaakt", vertelde de Nederlander bij de Facebook-live van Sporza.

LEES OOK: 'Anderlecht met rug tegen de muur: solden op De Cat'

Denkt u dat Kompany de club op termijn zal overnemen?

Meest recent

WK-favoriet wil status van nummer één kracht bijzetten

Er was een tijd dat Brazilië dé norm was in het international voetbal. De Goddelijke ...

5
5
Sterspeler België ‘onder vuur’: niet meer incontournable

De Rode Duivels speelden 1-1 tegen Egypte. Een billijk resultaat. Na de match ging het vooral over ...

41
41
'Roberto Martinez kondigt vertrek aan bij Portugal'

Portugal opent weldra zijn WK met een verraderlijke partij tegen Congo. Roberto Martinez hoopt dit ...

132
132
Trossard reageert zeer duidelijk op kritiek na Egypte

België speelde 1-1 tegen Egypte. Meer verdiende het zeker niet, want het gaf veel te veel ...

61
61
Bom bij Antwerp: ontslag na supportersprotest

Het blijft onrustig bij Royal Antwerp FC. Een deel van de supporters roerde zich de afgelopen weken ...

237
237
'Anderlecht met rug tegen de muur: solden op De Cat'

Nathan De Cat weigert om zijn aflopend contract te verlengen, en dus staat het zo goed als vast dat ...

296
296
AA Gent kondigt exit aan, Union strikt vijfde (!) aanwinst

Terwijl alle ogen op het WK gericht zijn, draait ook de transfermolen stilaan op volle toeren. Op ...

90
90
Rode Duivels wankelen nu al: akelig WK-scenario dreigt

België is nog maar één match ver op het WK, maar het masterplan komt al een ...

177
177
Anderlecht staat pal: Cvetkovic slikt bittere pil

RSC Anderlecht kan maar beter snel werk maken van een nieuwe hoofdcoach, want op 23 juli moet de ...

216
216
Lukaku klaargestoomd: Rode Duivels lassen oefenmatch in

Daags na het gelijkspel in de WK-opener tegen Egypte mag de riem er even af voor de Rode Duivels. ...

146
146
Garcia grijpt in: karrenvracht wissels tegen Iran?

Na de puntendeling tegen Egypte is Rudi Garcia al meteen aan bezinning toe. Om een nieuwe ...

248
248
Schok bij Rode Duivels: revelatie weer naar de bank

Met een gelijkspel tegen Egypte hebben de Rode Duivels hun start op het WK enigszins gemist. De ...

474
474
Garcia speelt open kaart: De Ketelaere out, Lukaku in?

Ei zo na begonnen de Rode Duivels met een valse noot aan het WK, maar uiteindelijk sleepten de ...

148
148
Ngoy onthult klare boodschap Garcia na België - Egypte

Na het 1-1 gelijkspel van België tegen Egypte worden er heel wat vragen gesteld over de ...

146
146
Ook De Bruyne ontsnapt niet aan kritiek na Egypte

De analisten keuvelen rustig door na het 1-1 gelijkspel van de Belgen tegen Egypte. Het WK is aldus ...

154
154
Duivels wapen staat op: “WK-tegenstanders huiveren”

Ondanks het gelijkspel van België tegen Egypte zou de sfeer in het Duivelse kamp nog goed zijn. ...

162
162
‘Cercle troeft concurrentie af: toptransfer dichtbij’

Cercle Brugge is naarstig op zoek naar zomerse opportuniteiten om de kern voor volgend seizoen te ...

135
135
Nieuw koningskoppel bij Duivels? “Stond gewoon goed”

Het gelijkspel van België tegen Egypte op het WK maakt heel wat wakker. Ook bij de analisten is ...

296
296
“Kan hem niet uitstaan!”: Rudi Garcia compleet afgemaakt

De Belgen speelden 1-1 gelijk tegen Egypte op de eerste groepswedstrijd van het WK. Geen drama, maar ...

371
371
Frustratie loopt op: Egypte haalt ferm uit na België

Egypte stond dicht bij een stunt tegen de Rode Duivels. Mohamed Salah en consorten kwamen op ...

614
614
‘Schoktransfer Lukaku: Spaanse club all-in voor Rode Duivel’

Waar ligt de toekomst van Romelu Lukaku? De aanvaller kwam afgelopen seizoen amper in actie voor ...

473
473
Grijpt Garcia genadeloos in? “Iemand anders kapitein”

Het 1-1 gelijkspel van de Rode Duivels tegen Egypte zindert nog na. België start niet optimaal ...

570
570
Grote Duivelse vrees bij Vandenbempt: “Een schande!”

De eerste WK-wedstrijd van de Rode Duivels in de Verenigde Staten zit erop. Tegen Egypte kwamen de ...

301
301
Beerschot haalt uit en plukt pion weg bij concurrent

Beerschot greep dit seizoen net naast promotie naar de Jupiler Pro League, maar de Kielse Ratten ...

105
105
TRANSFERUURTJE: ‘Club houdt been stijf, mokerslag Anderlecht’

De zomermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

618
618

Meer sportnieuws