UEFA duidelijk: competities moeten voor 3 augustus afgerond zijn

door
UEFA duidelijk: competities moeten voor 3 augustus afgerond zijn

De UEFA heeft vandaag een online meeting georganiseerd en het standpunt van het voetbalorgaan is duidelijk: de nationale competities moeten voor 3 augustus afgerond zijn. Dat betekent dat er half juni herstart moet worden in de Jupiler Pro League.

De KNVB gaf het statement van de UEFA mee. "De UEFA-vergadering van woensdagmiddag heeft het mogelijk uitspelen van de betaald voetbalcompetities in Nederland (dus ook in België, nvdr.) iets concreter gemaakt. UEFA dringt, na intensief overleg met onder meer alle aangesloten voetbalbonden, competities en clubvertegenwoordigers, er sterk op aan om het seizoen uit te spelen en qua schema aan te laten sluiten bij de rest van voetballend Europa.

"Daarmee is duidelijk wat het internationale standpunt is ten aanzien van hervatting van de door de corona-crisis noodgedwongen onderbroken professionele voetbalcompetities. Hierbij is aangegeven dat alle competities in Europa voor 3 augustus moeten zijn afgerond. Dit houdt in dat er in de tweede helft van juni zal moeten worden gestart met hervatting van de competitie. Daarbij blijft voor ons het belang van de nationale gezondheid het uitgangspunt, inclusief die van onze voetballers, trainers, supporters en scheidsrechters."

Dit is goed nieuws voor Anderlecht, Antwerp, Charleroi, Standard en KRC Genk, die voorstander zijn van een herstart van de competitie. De wedstrijden in de Europa League en Champions League worden uitgesteld en de finale van beide toernooien zou in de zomermaanden kunnen plaatsvinden.

LEES OOK: Kompany verovert het voetbal: "FIFA of UEFA leiden"

Zal de JPL hervat worden?

Meest recent

Vrancken zalft na relletje met Burgess

Vorig weekend heeft STVV voor een knappe stunt gezorgd door op Stayen Union over de knie te leggen. ...

0
0
'Lierse pakt uit met zeer opvallende nieuwe coach'

Komend weekend staat nog de finale van de play-offs op het programma, maar voor alle andere teams ...

11
11
Standard deelt Antwerp nieuwe tik uit met transfer

Na enkele magere jaren lijkt Standard weer op te leven. De Rouches prijken op vier speeldagen van ...

26
26
'Grootmacht wacht op antwoordt: Club twijfelt over transfer'

Het lijkt er alsmaar meer op dat Club Brugge in de zomer heel wat spelers gaat verliezen. Na alweer ...

145
145
TRANSFERUURTJE: 'Club verliest Rigaux, opvolger Mignolet gezocht'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

107
107
Bom ontploft bij club Hoefkens: Van Hooijdonk stapt op

NAC Breda is en blijft een héél woelige club. De club van trainer Carl Hoefkens heeft ...

44
44
Van der Elst tip Garcia: "Hem als nummer 1 in de spits"

Volgende week vrijdag maakt Rudi Garcia zijn WK-selectie bekend. Franky Van der Elst oordeelde over ...

115
115
'Arne Engels gewild: interesse groeit razendsnel'

Arne Engels is een speler die deze zomer wellicht weer van club gaat veranderen. De voormalige ...

44
44
Anderlecht voor moeilijke keuze: twee talenten weg?

RSCA Futures kende een degelijk seizoen. Er waren enkele Belgische talenten die doorbraken, maar de ...

273
273
Conte en Lukaku in gesprek: details lekken uit

Romelu Lukaku is terug bij Napoli na zijn revalidatie in België. Hij ging daar meteen een ...

197
197
'Onrust bij Genk: drie spelers willen weg?'

Bij Racing Genk gaat er in de zomer wel het een en ander gebeuren. De Limburgers zullen ongetwijfeld ...

492
492
Trossard krijgt lof: Engelse media onder de indruk

Arsenal trekt naar de finale van de Champions League na de zege tegen Atlético Madrid. ...

122
122
Gert Verheyen overvallen door emoties na onverwacht nieuws

Een onverwacht moment rond Gert Verheyen heeft voor heel wat beroering gezorgd bij supporters. ...

320
320
Kompany verovert het voetbal: "FIFA of UEFA leiden"

Vincent Kompany was een topper als speler en ook als coach. We haalden al aan dat hij de grootste ...

58
58
'Schoonmaak KRC Genk: twee ervaren pionnen op de wip'

Bij KRC Genk gaan ze in de zomer toch wel wat spelers van de hand doen. De Limburgers zullen enkele ...

352
352
'Vertrek Rigaux concreet: Verhaeghe neemt standpunt in'

Moet Club Brugge weldra zijn sportieve leiding opnieuw herschikken? Die kans is behoorlijk groot. ...

517
517
'Anderlecht davert: Sibierski zorgt voor aardverschuiving'

RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe sportief directeur nu ook officieel beet. Zoals verwacht werd ...

632
632
Toekomst Kompany: sterke man Bayern doet straffe uitspraak

Vincent Kompany kan dinsdagavond geschiedenis schrijven als coach van Bayern München als hij ...

140
140
'Leegloop STVV: eerste grote vertrekker staat al klaar'

STVV is bezig aan droomseizoen en is ondertussen zelfs verzekerd van een Europees ticket. Desondanks ...

245
245
Ruben Van Gucht diep geraakt door overlijden Hans Otten

Het nieuws over het overlijden van Hans Otten heeft velen diep geraakt, en ook Ruben Van Gucht bleef ...

25
25
'Kassa kassa bij Club: Juventus klopt aan voor topdeal'

Club Brugge zal komende zomer verschillende sterkhouders zien vertrekken. En daarvoor neemt het ...

387
387
Club Brugge-killer in vizier: Anderlecht ruikt gratis stunt

Anderlecht kijkt naar Frankrijk om zijn aanval te versterken. De Brusselaars zien een jonge ...

341
341
Grote bron van ergernis Genk-bestuur: zware gevolgen in PO's

KRC Genk slikte afgelopen weekend een zware opdoffer en verloor in de Europe Play-Offs op Charleroi ...

347
347
Spanje spreekt schande: geurtje aan finaleticket Arsenal

De eerste finalist in de Champions League is bekend. Arsenal FC won dinsdagavond met het kleinste ...

241
241
'Taravel onder druk: groot slachtoffer voor bekerfinale'

RSC Anderlecht bereidt zich momenteel voor een cruciaal tweeluik. Aanstaande zondag staat in de ...

404
404

Meer sportnieuws