UEFA duidelijk: competities moeten voor 3 augustus afgerond zijn

door
UEFA duidelijk: competities moeten voor 3 augustus afgerond zijn

De UEFA heeft vandaag een online meeting georganiseerd en het standpunt van het voetbalorgaan is duidelijk: de nationale competities moeten voor 3 augustus afgerond zijn. Dat betekent dat er half juni herstart moet worden in de Jupiler Pro League.

De KNVB gaf het statement van de UEFA mee. "De UEFA-vergadering van woensdagmiddag heeft het mogelijk uitspelen van de betaald voetbalcompetities in Nederland (dus ook in België, nvdr.) iets concreter gemaakt. UEFA dringt, na intensief overleg met onder meer alle aangesloten voetbalbonden, competities en clubvertegenwoordigers, er sterk op aan om het seizoen uit te spelen en qua schema aan te laten sluiten bij de rest van voetballend Europa.

"Daarmee is duidelijk wat het internationale standpunt is ten aanzien van hervatting van de door de corona-crisis noodgedwongen onderbroken professionele voetbalcompetities. Hierbij is aangegeven dat alle competities in Europa voor 3 augustus moeten zijn afgerond. Dit houdt in dat er in de tweede helft van juni zal moeten worden gestart met hervatting van de competitie. Daarbij blijft voor ons het belang van de nationale gezondheid het uitgangspunt, inclusief die van onze voetballers, trainers, supporters en scheidsrechters."

Dit is goed nieuws voor Anderlecht, Antwerp, Charleroi, Standard en KRC Genk, die voorstander zijn van een herstart van de competitie. De wedstrijden in de Europa League en Champions League worden uitgesteld en de finale van beide toernooien zou in de zomermaanden kunnen plaatsvinden.

LEES OOK: Extra boost Cercle: publiekslieveling blijft aan boord

Zal de JPL hervat worden?

Meest recent

Geen euforie bij Duivels: "Rustig en bescheiden blijven"

De Rode Duivels hebben zaterdagavond een knappe zege geboekt. De Verenigde Staten kregen een 2-5 om ...

21
21
Garcia reageert op minpunt: "Ik maak me geen zorgen"

De aanloop van de Rode Duivels naar het WK is begonnen met een klinkende zege, want na een ...

27
27
Kranten unaniem: 2 Rode Duivels blinken uit

De Rode Duivels kunnen tevreden terugblikken op hun eerste oefenwedstrijd op weg naar het WK. De ...

102
102
EK U19: Jonge Duivels tonen karakter en redden punt

Er kwamen zaterdag heel wat Belgische elftallen in actie. De meeste ogen waren uiteraard gericht op ...

36
36
Rode Duivels komen na rust onder stoom en vernederen VS

De voorbereiding van de Rode Duivels op het WK is uitstekend begonnen. In de Verenigde Staten hadden ...

79
79
RWDM wacht bang af: eigenaar failliet verklaard

Gaat er dit seizoen weer een tweedeklasser kopje onder? Het lijkt niet helemaal uitgesloten dat na ...

85
85
Onana deelt straffe anekdote over eerste training bij Duivels

De Rode Duivels ondergingen de voorbije jaren een stevige verjongingskuur, want vrijwel de volledige ...

29
29
Degryse en Alderweireld vrezen rampscenario voor Duivels

De Rode Duivels hopen in de Verenigde Staten al wat vertrouwen te tanken met het oog op het WK. De ...

103
103
Fans ergeren zich dood aan één zaak tijdens USA-België

De Rode Duivels hebben zaterdagavond hun WK-voorbereiding helemaal op gang getrapt. In de eerste ...

176
176
'Club moet plooien: bod van meer dan 30 miljoen'

Club Brugge heeft de komende maanden maar één doel: de landstitel veroveren. Op die ...

262
262
Alderweireld tipt Garcia: "Dat moet defensie op WK zijn"

De Rode Duivels beginnen zaterdagavond helemaal aan hun voorbereiding op het WK. De eerste ...

131
131
Ito bezorgt Japan knappe zege, Canada wendt domper af

De Rode Duivels komen om 20u30 pas in actie, maar eerder op de avond kwamen ook enkele andere ...

27
27
'Monsterbod geweigerd: Club Brugge verrast'

Club Brugge weigerde in de winter een monsterbod en koos toen voor sportieve rust midden in de ...

383
383
'Klopp reikt Liverpool opvolger Salah op schoteltje aan'

Liverpool FC kondigde deze week aan dat Mohamed Salah na het seizoen vertrekt op Anfield. De Engelse ...

74
74
Basiself Duivels bekend: Garcia voorziet één grote verrassing

De Rode Duivels werken zaterdagavond in het Mercedes Benz-stadium te Atlanta een oefenwedstrijd af ...

187
187
Jonge Duivels U17 mogen na spektakelstuk naar WK én EK

Voor de Rode Duivels staat er in de komende dagen weinig op het spel, want zij spelen slechts twee ...

124
124
Club vs Union: Joos ziet belangrijk voordeel in titelstrijd

Na de interlandbreak is het tijd voor de laatste editie van de play-offs in de Jupiler Pro League. ...

80
80
'Kompany wil Man City enorme transferhak zetten'

De voorbije weken laaiden de geruchten weer op over een mogelijk vertrek van Vincent Kompany naar ...

75
75
Garcia kondigt opmerkelijk experiment aan bij Duivels

De Rode Duivels staan om 20u30 tegenover de Verenigde Staten. Het is de eerste oefenpartij die ze ...

101
101
U19: Tien Jonge Duivels doen geweldige zaak voor EK

Heel wat Belgische jeugdteams proberen in de komende dagen om een EK-ticket af te dwingen. De U19 ...

94
94
'Club eraan voor de moeite: transferplan Stankovic bekend'

Club Brugge staat voor alweer een zeer bewogen transferzomer. Net als een jaar geleden zal het weer ...

170
170
'PSV ziet kersverse Jonge Duivel naar België trekken'

Bij PSV lijken er weer enkele Belgen aan het doorbreken te zijn. Er wordt veel verwacht van de ...

183
183
'Geen Duivels, wel knaltransfer voor Mandela Keita'

De Rode Duivels nemen het om 20u30 op tegen de Verenigde Staten. Dat zal met enkele nieuwe namen in ...

101
101
'Club Brugge beeft: eerste topploeg in actie voor Tresoldi'

Club Brugge dreigt zijn speerpunt Nicolo Tresoldi al na amper één seizoen kwijt te ...

269
269
Extra boost Cercle: publiekslieveling blijft aan boord

Cercle Brugge wil zich in de Relegation Play-Offs zo snel mogelijk verzekeren van het behoud. Na de ...

76
76

Meer sportnieuws