Opvallend voorstel: 'Laat Genk de titel nog een jaartje houden'

door
Opvallend voorstel: 'Laat Genk de titel nog een jaartje houden'

In de loop van deze week houdt de Pro League een nieuwe videoconferentie over het verdere verloop van het seizoen, maar het standpunt van de meeste ploegen is duidelijk. Zo werd vrijdag nog een open brief verstuurd waarin 17 van de 24 profclubs oproepen om het seizoen per direct stop te zetten. Van de topploegen zou ook Club Brugge dit voorstel genegen zijn.


Indien het seizoen meteen wordt stopgezet, zou dat wel verregaande gevolgen hebben. Het voorstel is immers om volgend seizoen dan met 18 clubs in 1A te starten. Met andere woorden: geen degradant en zowel Beerschot VA als OH Leuven, de twee finalisten van 1B, promoveert. Het seizoen daarop zou men naar 20 ploegen gaan en zou 1B opgeslorpt worden in de hoogste amateurliga. Op dat voorstel verscheen echter al heel wat kritiek.

In een interview met de krant Het Belang van Limburg toont Jos Vaessen zich bijvoorbeeld scherp. De oud-voorzitter van KRC Genk vindt het ridicuul dat er geen degradant en twee promovendi zouden zijn, zonder dat alles al gespeeld is. Om dat aan te tonen counterde hij met een ludiek tegenvoorstel. Zo vindt hij dat er in dat geval ook geen kampioen zou moeten aangeduid worden. Genk zou dus de titelhouder blijven, op de erelijst van de JPL zou dit seizoen geen naam komen te staan.

ONWAARSCHIJNLIJK
Vaessen gaf bij Het Belang van Limburg zelf toe dat dit voorstel wat opportunistisch is en vooral dient om zijn punt te maken, maar op zich valt er wel wat over te zeggen. Want als er geen degradant is, waarom zou er dan wel een kampioen moeten aangeduid worden? Daar tegenover geldt wel dat Club sowieso de reguliere competitie zou gewonnen hebben, terwijl de twee overgebleven degradatiekandidaten zich nog hadden kunnen redden op de slotspeeldag.

En hoewel er in principe nog elf wedstrijden te spelen waren en de voorsprong bij de start van de PO's door twee gedeeld zou worden, twijfelt niemand eraan dat Blauw-Zwart een terechte kampioen zou zijn. Bovendien zal Club er ongetwijfeld alles aan doen om dergelijk voorstel meteen weer van tafel te vegen. De kans dat Genk zijn de kampioenentrofee nog een jaartje mag houden is dus bijzonder onwaarschijnlijk.

LEES OOK: Limburgse goudmijn: Genk stoomt nieuw toptalent al klaar

Goed voorstel?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

80
80
'Bestuur nu al op scherp: historische mercato Club Brugge'

Club Brugge wil zich in de komende weken verzekeren van zijn 20ste landstitel, maar achter de ...

51
51
Trainingsgevecht zindert na: Real onderneemt stappen

Enkele dagen voor El Clasico op het veld van FC Barcelona, staat Real Madrid in vuur en vlam. De ...

35
35
Limburgse goudmijn: Genk stoomt nieuw toptalent al klaar

KRC Genk hoopt in de komende weken alsnog een Europees ticket te veroveren, maar ondertussen is men ...

69
69
'City en United knokken om Duivel, Kompany op de loer'

Verschillende Rode Duivels komen tijdens nakende zomermercato in aanmerking voor een mooie transfer. ...

64
64
'Exodus van start: Antwerp verliest eerste steunpilaar'

Antwerp FC staat opnieuw voor een drukke zomermercato. De sportieve leiding van de Great Old zal ...

290
290
'Vertrek Tzolis krijgt vorm: eisen Club Brugge gelekt'

Club Brugge neemt komende zomer afscheid van verschillende sterkhouders. Even laaide de hoop op een ...

274
274
'Irritaties bij Genk-bestuur: spelers intern aangepakt'

KRC Genk slikte afgelopen weekend een zware opdoffer en verloor in de Europe Play-Offs op Charleroi ...

496
496
Kompany hakt knoop door: Kane legt bom onder Bayern

De toekomst van Harry Kane bepaalt meer dan alleen de aanval van Bayern. Vincent Kompany botst ...

192
192
Real op apegapen: Valverde naar hospitaal na nieuwe knokpartij

Aanstaande zondag wil Real Madrid er alles aan doen om te voorkomen dat FC Barcelona kampioen speelt ...

203
203
Union verliest aura van sympathie: analist geeft dé reden

Union SG legde de voorbije jaren een indrukwekkend parcours af en deed sinds zijn promotie op ...

187
187
Kompany zwaar bestolen? Antwoord klaar en duidelijk

In de Champions League streden Bayern München en Paris Saint-Germain woensdag om het tweede ...

217
217
KV Kortrijk haalt slag thuis: steunpilaar mee naar JPL

Na één jaartje in de Challenger Pro League maakt KV Kortrijk komend seizoen zijn ...

57
57
Vier toppers, één verrassing: ontdek de Europese topscorers

Het einde van het seizoen in het clubvoetbal nadert met rasse schreden en dus staan ook nog heel wat ...

72
72
'Pittige vuurdoop: Sibierski krijgt eerste transferopdracht'

RSC Anderlecht presenteerde woensdag zijn nieuwe sportief directeur officieel aan de pers. Nu de ...

418
418
'Club Brugge kaalgeplukt: ook Forbs richting exit?'

Of de titelrace tot een goed einde zal worden gebracht valt nog af te wachten, maar hoe dan ook mag ...

591
591
'Duiventil in Genk: verlanglijst De Condé lekt uit'

Of het nog een Europees ticket kan bemachtigen valt voorlopig af te wachten, maar dat KRC Genk ...

426
426
Anderlecht-fans spuwen gal: bestuur in het verweer

Daags na de officiële voorstelling van Antoine Sibierski als technisch directeur zit het er ...

281
281
'Frisse wind bij Club Brugge: unieke kans toptalent'

Om de zopas veroverde leidersplaats te verdedigen rekent Club Brugge zaterdag tegen STVV mogelijk op ...

463
463
Bondsparket maakt opvallende sanctie Burgess bekend

Voor het eerst in deze play-offs is Union op achtervolgen aangewezen, want afgelopen weekend nam ...

711
711
Jean-Marie Pfaff stinkend rijk? Absurde jackpot wacht

Jean-Marie Pfaff staat mogelijk voor de transfer van zijn leven. Niet op een voetbalveld dit keer, ...

419
419
'Grote kuis in Genk: volledig elftal richting exit'

KRC Genk dreigt nog naast een Europees ticket te grijpen, maar zelfs mits een goede afloop hebben de ...

416
416
'Club Brugge hakt knoop door over opvolger Mignolet'

Of hij zaterdag zijn wederoptreden kan vieren tegen STVV valt nog af te wachten, maar Simon Mignolet ...

507
507
Julie Vanloo na immense shock: Club Brugge als reddingsboei

De klap kwam hard aan voor Julie Vanloo. Enkele dagen voor de start van het nieuwe WNBA-seizoen werd ...

688
688
'Strijd Karetsas is los: gesprekken met eerste club'

Voor KRC Genk is het op sportief vlak een ontgoochelend seizoen, maar toch lijkt de kassa in de ...

172
172
Club houdt toptalent uit handen van buitenlandse clubs

Club Brugge lijkt alweer voor een hete transferzomer te staan. Het zal opnieuw af te rekenen krijgen ...

161
161

Meer sportnieuws