Opvallend voorstel: 'Laat Genk de titel nog een jaartje houden'

door
Opvallend voorstel: 'Laat Genk de titel nog een jaartje houden'

In de loop van deze week houdt de Pro League een nieuwe videoconferentie over het verdere verloop van het seizoen, maar het standpunt van de meeste ploegen is duidelijk. Zo werd vrijdag nog een open brief verstuurd waarin 17 van de 24 profclubs oproepen om het seizoen per direct stop te zetten. Van de topploegen zou ook Club Brugge dit voorstel genegen zijn.


Indien het seizoen meteen wordt stopgezet, zou dat wel verregaande gevolgen hebben. Het voorstel is immers om volgend seizoen dan met 18 clubs in 1A te starten. Met andere woorden: geen degradant en zowel Beerschot VA als OH Leuven, de twee finalisten van 1B, promoveert. Het seizoen daarop zou men naar 20 ploegen gaan en zou 1B opgeslorpt worden in de hoogste amateurliga. Op dat voorstel verscheen echter al heel wat kritiek.

In een interview met de krant Het Belang van Limburg toont Jos Vaessen zich bijvoorbeeld scherp. De oud-voorzitter van KRC Genk vindt het ridicuul dat er geen degradant en twee promovendi zouden zijn, zonder dat alles al gespeeld is. Om dat aan te tonen counterde hij met een ludiek tegenvoorstel. Zo vindt hij dat er in dat geval ook geen kampioen zou moeten aangeduid worden. Genk zou dus de titelhouder blijven, op de erelijst van de JPL zou dit seizoen geen naam komen te staan.

ONWAARSCHIJNLIJK
Vaessen gaf bij Het Belang van Limburg zelf toe dat dit voorstel wat opportunistisch is en vooral dient om zijn punt te maken, maar op zich valt er wel wat over te zeggen. Want als er geen degradant is, waarom zou er dan wel een kampioen moeten aangeduid worden? Daar tegenover geldt wel dat Club sowieso de reguliere competitie zou gewonnen hebben, terwijl de twee overgebleven degradatiekandidaten zich nog hadden kunnen redden op de slotspeeldag.

En hoewel er in principe nog elf wedstrijden te spelen waren en de voorsprong bij de start van de PO's door twee gedeeld zou worden, twijfelt niemand eraan dat Blauw-Zwart een terechte kampioen zou zijn. Bovendien zal Club er ongetwijfeld alles aan doen om dergelijk voorstel meteen weer van tafel te vegen. De kans dat Genk zijn de kampioenentrofee nog een jaartje mag houden is dus bijzonder onwaarschijnlijk.

LEES OOK: 'Chouchou' Daan Heymans verrast met pittige onthulling

Goed voorstel?

Meest recent

'Antwerp dumpt één van de vele transferflops'

Royal Antwerp FC zit in de penarie. Weer geen Europees voetbal en dat is financieel toch wel een ...

14
14
'Club Brugge krijgt héél zware concurrentie voor transfer'

Onze redactie bracht jullie in het weekend het exclusieve nieuws dat Club Brugge de prestaties van ...

15
15
'RB Leipzig ziet héél interessante piste bij Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat in de zomer wellicht heel wat spelers van de hand doen. Paars-Wit zal ook ...

58
58
'Kompany gecharmeerd en klopt weldra aan bij KRC Genk'

KRC Genk gaat in de zomer Konstantinos Karetsas verkopen. De jonge Griek is simpelweg onhoudbaar. ...

50
50
Maat is vol bij Club: sterkhouder pikt vernedering niet meer

Bij Club Brugge is een grens bereikt. Een sterkhouder die op Stayen opnieuw mee de match deed ...

293
293
Maesschalck komt met cruciale update omtrent Lukaku

Romelu Lukaku kent een echt horrorseizoen. In de voorbereiding liep hij een zeer zware spierblessure ...

57
57
Club Brugge haalt slag thuis met nieuw contract

Bij Club Brugge hopen ze de komende jaren talenten van eigen bodem te laten doorstromen. Na het ...

125
125
Verhuurde JPL-spelers: Anderlecht lacht én treurt

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

69
69
Straffe voorspelling: Gouden Schoen 2026 al bekend?

De play-offs zijn nog maar net begonnen, maar hier en daar wordt er nu al een pak verder ...

140
140
'Plottwist bij Anderlecht: unieke kans Verschaeren'

De hoop op de bekerfinale is nog niet opgeborgen, maar de komende weken moet RSC Anderlecht het ...

161
161
KRC Genk waagt gokje: Hayen vist 'dure miscast' op

KRC Genk kreeg de nul niet van het bord geveegd tegen OH Leuven en is daardoor leider af in de ...

133
133
Leko likt wonden: Club Brugge vreest rampscenario

Na twee speeldagen in de Champions' Play-Offs pronken Club Brugge en Union nog met een perfect ...

329
329
Anderlecht wijzigt koers: Sibierski in, Taravel out?

RSC Anderlecht boekte zondag een deugddoende zege tegen AA Gent. Een opluchting ook voor ...

348
348
'Chouchou' Daan Heymans verrast met pittige onthulling

Daan Heymans heeft zich dit seizoen helemaal in de Genkse harten gewerkt. De middenvelder kwam over ...

94
94
'Exit Tresoldi: Club Brugge richt pijlen op spits'

Zondag is het D-Day voor Club Brugge, dat op het veld van Union een grote stap kan zetten richting ...

286
286
'Taravel grijpt in: Coosemans out bij Anderlecht?'

Een op z'n zachtst gezegd matig RSC Anderlecht sleepte zondag een 3-1 zege tegen AA Gent uit de ...

296
296
Ruben Van Gucht zet puntjes op de i met één bericht

In elk nieuw TV-seizoen zijn er van die namen die plots overal opduiken. De voorbije weken lijkt dat ...

72
72
UEFA zet woedend Barça op hun plek: Atlético juicht

FC Barcelona zal een ferme remontada uit de mouw moeten schudden om alsnog voorbij Atlético ...

233
233
‘Strijd om Mirisola barst los: KRC Genk verlangt jackpot'

KRC Genk dreigt komende zomer enkele smaakmakers te verliezen. Naast Konstantinos Karetsas is er ook ...

282
282
Nieuwe revelatie in Jupiler Pro League: “Straffe statistiek”

De Europe Play-Offs kenden afgelopen speeldag een grote verrassing. Westerlo won op het veld van ...

78
78
Vanderbiest verbaast KV Mechelen met toekomstwens

KV Mechelen is dit seizoen één van de grote revelaties van de Jupiler Pro League. Fred ...

238
238
Alarmbellen bij Standard na zeperd: “Dat is onmogelijk”

Standard Luik hoopt snel weer de aansluiting te vinden bij de top van het Belgische voetbal, maar ...

130
130
‘Chelsea maakt opvallend transferplan Penders bekend’

De opmars van Mike Penders is indrukwekkend te noemen. De doelman maakte op jonge leeftijd al de ...

121
121
‘Prijskaartje Godts: waanzinnige recordsom genoemd'

Mika Godts zit dit seizoen in bloedvorm bij Ajax. De kersverse Rode Duivel was ook afgelopen ...

97
97
Vanderbiest draait kar: T1 in vizier voor Anderlecht?

Fred Vanderbiest kent een geweldig seizoen met KV Mechelen. Malinwa plaatste zich onverhoopt voor de ...

636
636

Meer sportnieuws