Opvallend voorstel: 'Laat Genk de titel nog een jaartje houden'

1222 stemmen
Opvallend voorstel: 'Laat Genk de titel nog een jaartje houden'

In de loop van deze week houdt de Pro League een nieuwe videoconferentie over het verdere verloop van het seizoen, maar het standpunt van de meeste ploegen is duidelijk. Zo werd vrijdag nog een open brief verstuurd waarin 17 van de 24 profclubs oproepen om het seizoen per direct stop te zetten. Van de topploegen zou ook Club Brugge dit voorstel genegen zijn.


Indien het seizoen meteen wordt stopgezet, zou dat wel verregaande gevolgen hebben. Het voorstel is immers om volgend seizoen dan met 18 clubs in 1A te starten. Met andere woorden: geen degradant en zowel Beerschot VA als OH Leuven, de twee finalisten van 1B, promoveert. Het seizoen daarop zou men naar 20 ploegen gaan en zou 1B opgeslorpt worden in de hoogste amateurliga. Op dat voorstel verscheen echter al heel wat kritiek.

In een interview met de krant Het Belang van Limburg toont Jos Vaessen zich bijvoorbeeld scherp. De oud-voorzitter van KRC Genk vindt het ridicuul dat er geen degradant en twee promovendi zouden zijn, zonder dat alles al gespeeld is. Om dat aan te tonen counterde hij met een ludiek tegenvoorstel. Zo vindt hij dat er in dat geval ook geen kampioen zou moeten aangeduid worden. Genk zou dus de titelhouder blijven, op de erelijst van de JPL zou dit seizoen geen naam komen te staan.

ONWAARSCHIJNLIJK
Vaessen gaf bij Het Belang van Limburg zelf toe dat dit voorstel wat opportunistisch is en vooral dient om zijn punt te maken, maar op zich valt er wel wat over te zeggen. Want als er geen degradant is, waarom zou er dan wel een kampioen moeten aangeduid worden? Daar tegenover geldt wel dat Club sowieso de reguliere competitie zou gewonnen hebben, terwijl de twee overgebleven degradatiekandidaten zich nog hadden kunnen redden op de slotspeeldag.

En hoewel er in principe nog elf wedstrijden te spelen waren en de voorsprong bij de start van de PO's door twee gedeeld zou worden, twijfelt niemand eraan dat Blauw-Zwart een terechte kampioen zou zijn. Bovendien zal Club er ongetwijfeld alles aan doen om dergelijk voorstel meteen weer van tafel te vegen. De kans dat Genk zijn de kampioenentrofee nog een jaartje mag houden is dus bijzonder onwaarschijnlijk.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Club houdt been stijf, mokerslag Anderlecht’

Goed voorstel?

Meest recent

'Zeer verrassende transfers voor Raskin en Fofana'

Pas na het WK zal de transferzomer pas echt op gang komen. Dat zal zeker het geval zijn voor heel ...

37
37
'Club wil bliksemdeal sluiten voor opvolger Ordoñez'

Het is bij Club Brugge nog altijd wachten op de eerste aanwinst van de zomer. Verschillende deals ...

72
72
Mbappé knalt zich in annalen en Frankrijk naar zege

De voorbije dagen vielen er op dit WK al een aantal verrassingen te noteren. Frankrijk leek even ook ...

20
20
Brandon Mechele zorgt voor diepe emoties met één WK-bericht

Brandon Mechele was gisterenavond ongetwijfeld één van de beste Rode Duivels. De ...

128
128
Duivels tanken vertrouwen in oefenpot: Lukaku toont zich weer

De Rode Duivels moesten maandagavond vrede nemen met een gelijkspel in hun openingswedstrijd van het ...

126
126
'Feyenoord klopt aan in JPL, vertrekker bij Charleroi'

Hoewel het WK volop aan de gang is en dat de transfermarkt wat vertraagt, wordt er toch al volop ...

24
24
'Juventus verrast iedereen met piepjonge Belg'

Juventus en Belgen, dat bleek de voorbije jaren nog geen al te geslaagd huwelijk. Verschillende ...

29
29
Pfaff ziet enkele grote problemen voor Rode Duivels

De Rode Duivels zijn hun WK ontgoochelend begonnen met een gelijkspel tegen Egypte. Daarmee krijgen ...

114
114
'AA Gent en Saint-Etienne strijden om Patro-sensatie'

De voorbije jaren wist Patro Eisden al enkele uitstekende transfers te doen. De Limburgers wisten al ...

203
203
'Duranville jubelt: clubs akkoord over transfer'

Velen hadden enkele jaren geleden verwacht dat Julien Duranville nu op het WK met de Rode Duivels ...

57
57
Transfernieuws: vertrekkers Antwerp, AA Gent en Charleroi

Het WK mag dan volop bezig zijn, er gebeurt ook heel wat op transfervlak. Zo valt er toch wel wat ...

184
184
WK-favoriet wil status van nummer één kracht bijzetten

Er was een tijd dat Brazilië dé norm was in het international voetbal. De Goddelijke ...

37
37
Sterspeler België ‘onder vuur’: niet meer incontournable

De Rode Duivels speelden 1-1 tegen Egypte. Een billijk resultaat. Na de match ging het vooral over ...

190
190
'Roberto Martinez kondigt vertrek aan bij Portugal'

Portugal opent weldra zijn WK met een verraderlijke partij tegen Congo. Roberto Martinez hoopt dit ...

265
265
Trossard reageert zeer duidelijk op kritiek na Egypte

België speelde 1-1 tegen Egypte. Meer verdiende het zeker niet, want het gaf veel te veel ...

105
105
Bom bij Antwerp: ontslag na supportersprotest

Het blijft onrustig bij Royal Antwerp FC. Een deel van de supporters roerde zich de afgelopen weken ...

413
413
'Anderlecht met rug tegen de muur: solden op De Cat'

Nathan De Cat weigert om zijn aflopend contract te verlengen, en dus staat het zo goed als vast dat ...

581
581
AA Gent kondigt exit aan, Union strikt vijfde (!) aanwinst

Terwijl alle ogen op het WK gericht zijn, draait ook de transfermolen stilaan op volle toeren. Op ...

149
149
Rode Duivels wankelen nu al: akelig WK-scenario dreigt

België is nog maar één match ver op het WK, maar het masterplan komt al een ...

228
228
Anderlecht staat pal: Cvetkovic slikt bittere pil

RSC Anderlecht kan maar beter snel werk maken van een nieuwe hoofdcoach, want op 23 juli moet de ...

310
310
Lukaku klaargestoomd: Rode Duivels lassen oefenmatch in

Daags na het gelijkspel in de WK-opener tegen Egypte mag de riem er even af voor de Rode Duivels. ...

164
164
Garcia grijpt in: karrenvracht wissels tegen Iran?

Na de puntendeling tegen Egypte is Rudi Garcia al meteen aan bezinning toe. Om een nieuwe ...

300
300
Schok bij Rode Duivels: revelatie weer naar de bank

Met een gelijkspel tegen Egypte hebben de Rode Duivels hun start op het WK enigszins gemist. De ...

584
584
Garcia speelt open kaart: De Ketelaere out, Lukaku in?

Ei zo na begonnen de Rode Duivels met een valse noot aan het WK, maar uiteindelijk sleepten de ...

162
162
Ngoy onthult klare boodschap Garcia na België - Egypte

Na het 1-1 gelijkspel van België tegen Egypte worden er heel wat vragen gesteld over de ...

174
174

Meer sportnieuws