Opvallend voorstel: 'Laat Genk de titel nog een jaartje houden'

1222 stemmen
Opvallend voorstel: 'Laat Genk de titel nog een jaartje houden'

In de loop van deze week houdt de Pro League een nieuwe videoconferentie over het verdere verloop van het seizoen, maar het standpunt van de meeste ploegen is duidelijk. Zo werd vrijdag nog een open brief verstuurd waarin 17 van de 24 profclubs oproepen om het seizoen per direct stop te zetten. Van de topploegen zou ook Club Brugge dit voorstel genegen zijn.


Indien het seizoen meteen wordt stopgezet, zou dat wel verregaande gevolgen hebben. Het voorstel is immers om volgend seizoen dan met 18 clubs in 1A te starten. Met andere woorden: geen degradant en zowel Beerschot VA als OH Leuven, de twee finalisten van 1B, promoveert. Het seizoen daarop zou men naar 20 ploegen gaan en zou 1B opgeslorpt worden in de hoogste amateurliga. Op dat voorstel verscheen echter al heel wat kritiek.

In een interview met de krant Het Belang van Limburg toont Jos Vaessen zich bijvoorbeeld scherp. De oud-voorzitter van KRC Genk vindt het ridicuul dat er geen degradant en twee promovendi zouden zijn, zonder dat alles al gespeeld is. Om dat aan te tonen counterde hij met een ludiek tegenvoorstel. Zo vindt hij dat er in dat geval ook geen kampioen zou moeten aangeduid worden. Genk zou dus de titelhouder blijven, op de erelijst van de JPL zou dit seizoen geen naam komen te staan.

ONWAARSCHIJNLIJK
Vaessen gaf bij Het Belang van Limburg zelf toe dat dit voorstel wat opportunistisch is en vooral dient om zijn punt te maken, maar op zich valt er wel wat over te zeggen. Want als er geen degradant is, waarom zou er dan wel een kampioen moeten aangeduid worden? Daar tegenover geldt wel dat Club sowieso de reguliere competitie zou gewonnen hebben, terwijl de twee overgebleven degradatiekandidaten zich nog hadden kunnen redden op de slotspeeldag.

En hoewel er in principe nog elf wedstrijden te spelen waren en de voorsprong bij de start van de PO's door twee gedeeld zou worden, twijfelt niemand eraan dat Blauw-Zwart een terechte kampioen zou zijn. Bovendien zal Club er ongetwijfeld alles aan doen om dergelijk voorstel meteen weer van tafel te vegen. De kans dat Genk zijn de kampioenentrofee nog een jaartje mag houden is dus bijzonder onwaarschijnlijk.

LEES OOK: De Condé vol aan de bak: transfervuurwerk bij KRC Genk

Goed voorstel?

Meest recent

Rudi Garcia met rug tegen de muur: “Lachertje van WK”

Het is van moeten voor de Rode Duivels. Wat een gemakkelijke groep werd verwacht, draait voorlopig ...

3
3
‘Zomerse toptransfer lonkt plots voor Wout Faes’

Wout Faes werd niet geselecteerd voor het WK 2026 en lijkt in de bovenste schuif te liggen bij ...

2
2
'Charleroi staat op het punt knaltransfer af te ronden'

Sporting Charleroi wist vorig seizoen Europees voetbal over de streep te trekken, maar dat was dit ...

11
11
Ruben Van Gucht stapt in project dat niemand zag aankomen

Ruben Van Gucht heeft zijn volgers op sociale media compleet verrast met een aankondiging die ...

15
15
Tielemans slaat hard terug op WK-kritiek Rode Duivels

De Rode Duivels krijgen de wind van voren na Egypte en Iran. Met een twee op zes zoekt België ...

110
110
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht pakt dubbel uit, Club schrikt’

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

404
404
Garcia afgemaakt: twee alarmerende WK-vaststellingen

De Rode Duivels staan op een derde plek in de groepsfase na een 1-1 tegen Egypte en een 0-0 tegen ...

153
153
Cercle Brugge is genadeloos: speler definitief weg

Cercle Brugge is volop bezig met de kern samen te stellen voor volgend seizoen. Groen-Zwart zoekt ...

60
60
Antwerp haalt toptalent eindelijk binnen

Royal Antwerp FC begint zich te roeren op de zomermercato. The Great Old zal ook volgend seizoen ...

120
120
Heerlijk! Noren nemen WK over met schitterende viering

Noorwegen werd vooraf getipt als outsider op het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada en ...

35
35
Pfaff compleet vernederd: Belgische bond door stof

Jean-Marie Pfaff heeft in een openhartig gesprek een opvallende ontgoocheling gedeeld over zijn band ...

672
672
Tielemans spreekt duidelijke taal over sfeer Rode Duivels

De Rode Duivels speelden twee keer gelijk op het WK en moeten nu uithalen tegen Nieuw-Zeeland. De ...

120
120
Ngoy reageert aangeslagen na rode kaart tegen Iran

De Rode Duivels moeten nog vol aan de bak tegen Nieuw-Zeeland. Na het gelijkspel tegen Egypte en ...

125
125
Julian Alvarez laat WK daveren met heuse transferbom

Titelverdediger Argentinië heeft zich maandag geplaatst voor de volgende ronde van het WK na ...

93
93
Radja breekt lans voor Duivel: "Hij speelt wél voor zijn plek"

Ook in de tweede wedstrijd op het WK 2026 bleven de Rode Duivels onder de verwachtingen. Na een al ...

460
460
Pijnlijke onthulling assistent Garcia: Vanden Borre fulmineert

De Rode Duivels hadden het afgelopen zondag opvallend lastig om de defensieve organisatie van Iran ...

392
392
'Club in lastig transferparket: United komt aankloppen'

Dat Club Brugge deze transferzomer enkele sterkhouders zal verliezen lijkt onvermijdelijk, maar men ...

419
419
Rudi Garcia op weg naar ondergang? "Ik vrees ervoor"

De Rode Duivels zijn tegenvallend aan het WK 2026 en dus wordt met een kritische blik naar de ...

257
257
"Als België serieus genomen wil worden ..." - topanalist messcherp

De Rode Duivels hebben voorlopig geen zieltjes gewonnen op het wereldkampioenschap. Na het ...

372
372
'Garcia grijpt drastisch in: totale WK-wending Vanaken'

De Rode Duivels staan zaterdagochtend onder aanzienlijke druk voor hun laatste WK-groepsmatch tegen ...

722
722
WK-bom ontploft al voor slotmatch: zware gevolgen Garcia

Het WK is nog maar net bezig, maar Rudi Garcia zit al volop in een storm. De rust rond de Rode ...

534
534
Jordanië in rouw: comeback Algerije verbrodt grote WK-stunt

Jordanië is er dinsdagochtend niet in geslaagd zijn eerste punten ooit op het WK te pakken. ...

45
45
'Kompany in zijn nopjes: Bayern legt monstercontract klaar'

Michael Olise heeft zich in het voorbije seizoen opgeworpen tot één van de betere ...

280
280
'Anderlecht op zucht van trainer: onverwachte naam op komst'

RSC Anderlecht is maandag aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen zonder hoofdtrainer. ...

828
828
Topspitsen aan kanon: Mbappé en Haaland heersen in Groep I

Groep I van het wereldkampioenschap wordt momenteel gedomineerd door twee absolute topspitsen. Zowel ...

73
73

Meer sportnieuws