Opvallend voorstel: 'Laat Genk de titel nog een jaartje houden'

1222 stemmen
Opvallend voorstel: 'Laat Genk de titel nog een jaartje houden'

In de loop van deze week houdt de Pro League een nieuwe videoconferentie over het verdere verloop van het seizoen, maar het standpunt van de meeste ploegen is duidelijk. Zo werd vrijdag nog een open brief verstuurd waarin 17 van de 24 profclubs oproepen om het seizoen per direct stop te zetten. Van de topploegen zou ook Club Brugge dit voorstel genegen zijn.


Indien het seizoen meteen wordt stopgezet, zou dat wel verregaande gevolgen hebben. Het voorstel is immers om volgend seizoen dan met 18 clubs in 1A te starten. Met andere woorden: geen degradant en zowel Beerschot VA als OH Leuven, de twee finalisten van 1B, promoveert. Het seizoen daarop zou men naar 20 ploegen gaan en zou 1B opgeslorpt worden in de hoogste amateurliga. Op dat voorstel verscheen echter al heel wat kritiek.

In een interview met de krant Het Belang van Limburg toont Jos Vaessen zich bijvoorbeeld scherp. De oud-voorzitter van KRC Genk vindt het ridicuul dat er geen degradant en twee promovendi zouden zijn, zonder dat alles al gespeeld is. Om dat aan te tonen counterde hij met een ludiek tegenvoorstel. Zo vindt hij dat er in dat geval ook geen kampioen zou moeten aangeduid worden. Genk zou dus de titelhouder blijven, op de erelijst van de JPL zou dit seizoen geen naam komen te staan.

ONWAARSCHIJNLIJK
Vaessen gaf bij Het Belang van Limburg zelf toe dat dit voorstel wat opportunistisch is en vooral dient om zijn punt te maken, maar op zich valt er wel wat over te zeggen. Want als er geen degradant is, waarom zou er dan wel een kampioen moeten aangeduid worden? Daar tegenover geldt wel dat Club sowieso de reguliere competitie zou gewonnen hebben, terwijl de twee overgebleven degradatiekandidaten zich nog hadden kunnen redden op de slotspeeldag.

En hoewel er in principe nog elf wedstrijden te spelen waren en de voorsprong bij de start van de PO's door twee gedeeld zou worden, twijfelt niemand eraan dat Blauw-Zwart een terechte kampioen zou zijn. Bovendien zal Club er ongetwijfeld alles aan doen om dergelijk voorstel meteen weer van tafel te vegen. De kans dat Genk zijn de kampioenentrofee nog een jaartje mag houden is dus bijzonder onwaarschijnlijk.

LEES OOK: Adedji-Sternberg naar Club Brugge? Genk onderneemt actie

Goed voorstel?

Meest recent

Waarom Oranje plots droomt van bondscoach Pep Guardiola

Nederland is nu al in de ban van de zoektocht naar de opvolger van Ronald Koeman. Plots dromen ze ...

0
0
Henry & co verschroeiend hard voor 'schande van het WK'

Frankrijk won met 0-1 van Paraguay. Die treffer viel na een strafschopdoelpunt. Paraguay speelde op ...

22
22
'Feyenoord ziet zeer interessante piste bij... OH Leuven'

Bij OH Leuven zouden ze de komende dagen en weken wel eens uitgaande transfers kunnen afronden. ...

16
16
Garcia maakt keuze: ‘onzichtbare’ kracht terug in de basis

De Rode Duivels spelen dinsdagochtend tegen de Verenigde Staten. Bondscoach Rudi Garcia gaat sowieso ...

112
112
Union SG met héél interessante deal: pitbull met goede voeten

Union SG was al héél actief op de transfermarkt. De Brusselaars hebben ook de nodige ...

52
52
Meunier-stunt bij Club Brugge krijgt opvallende wending

De geruchten tussen Thomas Meunier en Club Brugge komen elk jaar terug. Vroeger was een comeback te ...

810
810
'Te vroeg verkocht door Renard? Ex-RSCA'er plots grof wild'

Bij RSC Anderlecht maakten ze de afgelopen jaren héél veel verkeerde keuzes. Daardoor ...

152
152
Anderlecht in tijdsnood: Sibierski moet doorschakelen

Anderlecht speelde 0-0 tegen Boulogne. Een oefenmatch wil weinig zeggen, maar het is wél ...

355
355
Mbappé loodst Frankrijk voorbij schandalig Paraguay

Frankrijk nam het om 23u op tegen Paraguay. Les Bleus waren uiteraard de grote favoriet. Konden ze ...

252
252
Geen twijfel: waarom De Bruyne nét wel moet starten tegen de VS

Bondscoach Rudi Garcia gaat wisselen tegen de Verenigde Staten. Ondergetekende liet al meermaals ...

249
249
Belgische zorgen: drie Rode Duivels twijfelachtig voor VS

De Rode Duivels maken zich klaar voor de achtste finales van het WK tegen de Verenigde Staten, maar ...

320
320
Genadeloos Marokko kegelt Canada uit het WK

Marokko en Canada namen het vanavond tegen elkaar op in de eerste achtste finale. Het werd geen ...

90
90
Westerlo heeft wéér beet en passeert langs de kassa

KVC Westerlo heeft vandaag weer een uitgaande transfer afgerond. De Kemphanen hebben zoals verwacht ...

84
84
Club Brugge-fans schrikken: 10M voor oude bekende uit JPL

Club Brugge speurt verder naar extra versterking op de flank en kan daarvoor uitkomen bij een naam ...

589
589
'Standard heeft topkandidaat als nieuwe investeerder'

Standard heeft na vele maanden zoeken nog steeds geen overnemer of extra investeerder gevonden. Dat ...

349
349
Lukebakio duidelijk: "Moeten we echt alleen over hen spreken?"

Als Dodi Lukebakio invalt, dan zorgt hij héél vaak voor gevaar. Velen zijn ondertussen ...

153
153
Witsel beschermt bekritiseerde Duivel: "Komt goed!"

Axel Witsel sprak zopas met de Belgische pers in Seattle. De ervaren Rode Duivel sprak er onder meer ...

154
154
Defour ziet oplossing voor énorm pijnpunt bij België

De Rode Duivels spelen dinsdagochtend de achtste finales tegen de Verenigde Staten. In Het Belang ...

137
137
West Ham United stelt Belg aan als 'Hoofd Rekrutering'

West Ham United heeft op een van de cruciale posities binnen de club een Belg aangsteld, dat maakten ...

15
15
AA Gent en Standard verzorgen spektakel in oefenduels

AA Gent en Standard speelden namiddag een oefenduel. De Buffalo's hadden meteen een stevige partij ...

117
117
'Trossard verlaat Arsenal: deal bijna rond'

Leandro Trossard is de laatste matchen zeer goed op dreef op het WK. De ervaren aanvaller zal na het ...

322
322
Nederland verrast: "Garcia had hem moeten oproepen"

De Rode Duivels staan in de achtste finales. Dat gebeurde met horten en stoten, maar ze staan er ...

140
140
'Anderlecht hoopt op De Cat: volgende club haakt af'

Nathan De Cat zijn toekomst is nog steeds onduidelijk. Waar speelt de jonge middenvelder de komende ...

464
464
Bekende WK-ganger zet deur open voor JPL-transfer

Gaan we weldra opnieuw een 'Paul Okon' in de Jupiler Pro League zien? Paul Okon-Engstler speelde een ...

113
113
Bosz zorgt meteen voor flinke opschudding bij PSV

Nederland en Ronald Koeman gingen uit elkaar. Peter Bosz wordt genoemd als een grote kandidaat om ...

45
45

Meer sportnieuws