TRANSFERUURTJE: 'RSCA hoopt op extra miljoenen, nieuwe transfer Samatta'

1057 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'RSCA hoopt op extra miljoenen, nieuwe transfer Samatta'

Door het coronavirus worden er momenteel geen voetbalwedstrijden afgewerkt, dat nog minstens tot eind april en allicht zelfs langer. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
AA Gent hoopt om Jonathan David nog een seizoen te houden, maar die kans lijkt behoorlijk klein. De aanvaller liet al verstaan dat hij een nieuwe stap wil zetten en volgens zijn makelaar moet dat in de zomer al gebeuren. "Jonathan is klaar voor de volgende stap", verklaart zijn makelaar Nick Mavromaras in Ruhr Nachrichten. Ook over de volgende bestemming van de 20-jarige is hij duidelijk: "Hij wil naar de Bundesliga."

KRC Genk krijgt weldra allicht een extra kapitaalsinjectie. De Limburgers lijken immers nog enkele miljoenen in ontvangst te mogen gaan nemen, want het medium Bluewin verwacht dat FC Basel de aankoopoptie op Edon Zhegrova zal gaan lichten. De Kosovaarse flankaanvaller speelt sinds januari 2019 op huurbasis voor de Zwitserse topclub en liet er de voorbije maanden een goede indruk na. Basel moet de optie wel ten laatste op dinsdag 31 maart lichten. Als dat gebeurt, mag Genk 3,5 miljoen euro op zijn rekening bijschrijven.

Over de toekomst van Alexis Saelemaekers heerst de nodige onduidelijkheid. Volgens Italiaanse media twijfelt AC Milan over het lichten van zijn aankoopoptie. De club zit niet op een berg geld, maar Saelemaekers is nog jong en heeft nog progressiemarge. De kans bestaat dus dat ze het risico nemen en 4 miljoen euro overmaken, anders heeft RSC Anderlecht er een extra flankspeler bij in de zomer.

Club Brugge zoekt naar versterking op het middenveld, maar lijkt één doelwit te mogen schrappen. Volgens The Chronicle is Matty Longstaff in zee gegaan met makelaar Pini Zahavi. De Israëliër moet ervoor zorgen dat er alsnog een akkoord wordt gevonden tussen Longstaff en Newcastle United. De Engelsman zou een verlengd verblijf bij de Magpies nog steeds verkiezen boven een transfer.

BUITENLAND
Ally Samatta ruilde KRC Genk afgelopen winter in voor het Engelse Aston Villa. Tot de Premier League stilgelegd werd, kwam de spits vier keer in actie, waarbij hij één keer scoorde. Een degelijke start dus, maar desondanks zou de Tanzaniaan in de zomer alweer Engeland kunnen verlaten. Volgens het Turkse Fotomac is Samatta immers opnieuw in beeld bij Galatasaray. De Turkse kampioen aasde al nadrukkelijk op de spits toen hij nog bij Genk speelde en zou in de zomer een nieuwe poging willen wagen om hem binnen te halen.

Dries Mertens is binnen drie maanden een vrije speler en de strijd om zijn handtekening is pittig. Volgens het Italiaanse Il Mattino kan de Rode Duivel uit vier clubs kiezen. Napoli draagt nog altijd de voorkeur weg en daar ligt alles wel wat stil door het coronavirus. Er zijn echter concurrenten voor zijn huidige werkgever: Chelsea, Atlético Madrid en Internazionale. Het trio kent ook de eisen van de voormalige jeugdspeler van RSC Anderlecht en AA Gent: 6 miljoen euro per jaar en een stevig tekengeld. Er zal weldra een beslissing worden genomen.

Waar zal Thomas Meunier volgend seizoen actief zijn? De kans lijkt steeds groter te worden dat dat bij Borussia Dortmund zal zijn. BILD kwam namelijk met een nieuwe update, waarin het stelt dat het vrijwel zeker is dat Meunier straks naar Die Borussen trekt. Enkel zijn handtekening ontbreekt op een contract, maar dat is voornamelijk te wijten aan de coronacrisis. Club en speler kunnen namelijk nu niet samenzitten.

Real Madrid zou na volgend seizoen alles op alles zetten om Kylian Mbappé binnen te halen. Voorwaarde is wel dat hij dan niet verlengt bij Paris Saint-Germain. En daarvoor zou Real onder meer Eden Hazard inschakelen. Volgens ABC hebben de twee regelmatig contact en zouden ze graag samen aan de slag gaan. Dat verlangen zou Mbappé ervan moeten weerhouden om bij te tekenen in Parijs.

Manchester United zou volgens The Daily Star in Sául Niguez de ideale aanwinst zien voor het elftal van Ole Gunnar Solskjaer. De Spaanse middenvelder van Atlético Madrid ziet in hem dé opvolger voor Paul Pogba, al is zijn vertrek in de zomer nog geen zekerheid. United denkt in de Spaanse hoofdstad toe te kunnen slaan door zo'n 140 miljoen euro (!) te betalen, al valt er door de crisis mogelijk een lagere transfersom uit te halen.

LEES OOK: Kerkhofs geeft Van Gucht lik op stuk: "Of hij te klein is?"

Denkt u dat David meer dan 20 miljoen zal opbrengen?

Meest recent

'Feyenoord shopt in Jupiler Pro League: mondeling akkoord'

KVC Westerlo gaat de nodige sterkhouders verkopen deze mercato, maar er zal ook nog kwaliteit ...

23
23
Kompany gecharmeerd: "Bayern haalt hem nu niet weg bij RSCA"

Bayern München gaat weldra Ismail Saibari voorstellen als nieuwe speler. Hij is niet de enige ...

72
72
Albert scherp voor twee Duivels: "Zijn over hun top"

België moet flink aan de bak tegen Nieuw-Zeeland. De volgende ronde moét gehaald worden, ...

46
46
Broos schrijft geschiedenis: "Een van mooiste momenten ooit"

Hugo Broos is voor eeuwig en altijd een held in Zuid-Afrika. Hij loodste hen naar de volgende ronde ...

45
45
Rel rond De Bruyne loert alweer om de hoek bij Rode Duivels

Kevin De Bruyne leek bij de Rode Duivels weer plezier gevonden te hebben. Maar na twee WK-matchen ...

127
127
Verschueren met straffe update over De Cat én transfers

Michael Verschueren, voorzitter van RSC Anderlecht, vertoeft momenteel op het WK. Hij zat daar samen ...

465
465
Defour pakt uit met gewaagde Rode Duivels-voorspelling

De Rode Duivels spelen zaterdagochtend een cruciaal duel tegen Nieuw-Zeeland. Winnen en de volgende ...

74
74
Anderlecht heeft WK-revelatie: "35 miljoen euro!"

RSC Anderlecht heeft een aantal spelers rondlopen op het WK en de Brusselaars volgen uiteraard hun ...

201
201
Hugo Broos zorgt voor dé WK-stunt, Neymar in tranen

Hugo Broos heeft voor dé stunt tot dusver gezorgd op het WK. Zuid-Afrika won verrassend ...

131
131
'Westerlo houdt been stijf: vraagprijs van 5 miljoen euro'

Het zijn bijzonder drukke dagen bij KVC Westerlo. De spelers zijn er grof wild en heel wat clubs ...

72
72
Samen in ploeg met De Bruyne? Vanaken speelt open kaart

Heel wat kenners en analisten zijn van mening dat Hans Vanaken meer speelminuten moet krijgen bij de ...

66
66
'City pakt uit met duurste Premier League-transfer óóit'

Manchester City zal volgend seizoen voor het eerst in 10 jaar tijd succes moeten zien te boeken ...

191
191
Sels of Sommer? 'Club Brugge nadert nieuwe topdoelman'

Club Brugge nam na het voorbije seizoen afscheid van Simon Mignolet. Om de prijzenpakker te ...

645
645
Goal Promise David te laat: Zwitserland pakt groepswinst

Op WK 2026 is de eerste poule volledig gespeeld. Zo wist Zwitserland beslag te leggen op groepswinst ...

53
53
Doku terug op training: toch vraagteken voor Nieuw-Zeeland

De Rode Duivels maken zich momenteel op voor hun belangrijkste wedstrijd van het jaar tot dusver. Op ...

69
69
Lukaku open en eerlijk: dít denkt topspits echt over Vanaken

Van op het thuisfront wordt Hans Vanaken al een heel WK in de basiself van de Rode Duivels ...

440
440
'Real niet te houden: volgende knalaankoop Mourinho'

Real Madrid toonde zich al bijzonder actief op de zomercato. De Koninklijke haalde inmiddels drie ...

458
458
Duivels bij beste derdes? Aantrekkelijk programma lonkt

De tweede speelronde van de groepsfase op het WK zit erop. Uiteraard kan er tijdens de slotspeeldag ...

572
572
'Club Brugge schrikt op: transfer Skov Olsen aan spotprijs'

Club Brugge lanceerde de voorbije seizoen heel wat spelers richting de Europese topcompetities, maar ...

1085
1085
'Tottenham gaat wild tekeer: transferbod van 98.5 miljoen'

Tottenham Hotspur kwam afgelopen seizoen gevaarlijk dichtbij degradatie. Zo'n scenario wil de ...

126
126
"Dit is amateurisme" - Garcia en co krijgen veeg uit de pan

De Rode Duivels hadden het afgelopen zondag opvallend lastig om de defensieve organisatie van Iran ...

569
569
Vanaken antwoordt op roep om basisplaats

Na de tegenvallende twee op zes tegen Egypte en Iran kwam er de voorbije dagen heel wat kritiek op ...

114
114
Duivels krijgen cruciaal nieuws uit ziekenboeg

De Rode Duivels hebben nog enkele dagen om zich klaar te stomen voor hun allesbepalende laatste ...

152
152
'Opgelet Lammens: Man Utd hakt transferknoop door'

Senne Lammens beleefde een droomseizoen bij Manchester United. Er werd hard getwijfeld aan onze ...

118
118
'Club stuit op njet: groot talent vertrekt'

Bij Club Brugge staan er deze zomer heel wat veranderingen op til. Heel wat sterkhouders dreigen te ...

168
168

Meer sportnieuws