TRANSFERUURTJE: 'RSCA hoopt op extra miljoenen, nieuwe transfer Samatta'

1057 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'RSCA hoopt op extra miljoenen, nieuwe transfer Samatta'

Door het coronavirus worden er momenteel geen voetbalwedstrijden afgewerkt, dat nog minstens tot eind april en allicht zelfs langer. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
AA Gent hoopt om Jonathan David nog een seizoen te houden, maar die kans lijkt behoorlijk klein. De aanvaller liet al verstaan dat hij een nieuwe stap wil zetten en volgens zijn makelaar moet dat in de zomer al gebeuren. "Jonathan is klaar voor de volgende stap", verklaart zijn makelaar Nick Mavromaras in Ruhr Nachrichten. Ook over de volgende bestemming van de 20-jarige is hij duidelijk: "Hij wil naar de Bundesliga."

KRC Genk krijgt weldra allicht een extra kapitaalsinjectie. De Limburgers lijken immers nog enkele miljoenen in ontvangst te mogen gaan nemen, want het medium Bluewin verwacht dat FC Basel de aankoopoptie op Edon Zhegrova zal gaan lichten. De Kosovaarse flankaanvaller speelt sinds januari 2019 op huurbasis voor de Zwitserse topclub en liet er de voorbije maanden een goede indruk na. Basel moet de optie wel ten laatste op dinsdag 31 maart lichten. Als dat gebeurt, mag Genk 3,5 miljoen euro op zijn rekening bijschrijven.

Over de toekomst van Alexis Saelemaekers heerst de nodige onduidelijkheid. Volgens Italiaanse media twijfelt AC Milan over het lichten van zijn aankoopoptie. De club zit niet op een berg geld, maar Saelemaekers is nog jong en heeft nog progressiemarge. De kans bestaat dus dat ze het risico nemen en 4 miljoen euro overmaken, anders heeft RSC Anderlecht er een extra flankspeler bij in de zomer.

Club Brugge zoekt naar versterking op het middenveld, maar lijkt één doelwit te mogen schrappen. Volgens The Chronicle is Matty Longstaff in zee gegaan met makelaar Pini Zahavi. De Israëliër moet ervoor zorgen dat er alsnog een akkoord wordt gevonden tussen Longstaff en Newcastle United. De Engelsman zou een verlengd verblijf bij de Magpies nog steeds verkiezen boven een transfer.

BUITENLAND
Ally Samatta ruilde KRC Genk afgelopen winter in voor het Engelse Aston Villa. Tot de Premier League stilgelegd werd, kwam de spits vier keer in actie, waarbij hij één keer scoorde. Een degelijke start dus, maar desondanks zou de Tanzaniaan in de zomer alweer Engeland kunnen verlaten. Volgens het Turkse Fotomac is Samatta immers opnieuw in beeld bij Galatasaray. De Turkse kampioen aasde al nadrukkelijk op de spits toen hij nog bij Genk speelde en zou in de zomer een nieuwe poging willen wagen om hem binnen te halen.

Dries Mertens is binnen drie maanden een vrije speler en de strijd om zijn handtekening is pittig. Volgens het Italiaanse Il Mattino kan de Rode Duivel uit vier clubs kiezen. Napoli draagt nog altijd de voorkeur weg en daar ligt alles wel wat stil door het coronavirus. Er zijn echter concurrenten voor zijn huidige werkgever: Chelsea, Atlético Madrid en Internazionale. Het trio kent ook de eisen van de voormalige jeugdspeler van RSC Anderlecht en AA Gent: 6 miljoen euro per jaar en een stevig tekengeld. Er zal weldra een beslissing worden genomen.

Waar zal Thomas Meunier volgend seizoen actief zijn? De kans lijkt steeds groter te worden dat dat bij Borussia Dortmund zal zijn. BILD kwam namelijk met een nieuwe update, waarin het stelt dat het vrijwel zeker is dat Meunier straks naar Die Borussen trekt. Enkel zijn handtekening ontbreekt op een contract, maar dat is voornamelijk te wijten aan de coronacrisis. Club en speler kunnen namelijk nu niet samenzitten.

Real Madrid zou na volgend seizoen alles op alles zetten om Kylian Mbappé binnen te halen. Voorwaarde is wel dat hij dan niet verlengt bij Paris Saint-Germain. En daarvoor zou Real onder meer Eden Hazard inschakelen. Volgens ABC hebben de twee regelmatig contact en zouden ze graag samen aan de slag gaan. Dat verlangen zou Mbappé ervan moeten weerhouden om bij te tekenen in Parijs.

Manchester United zou volgens The Daily Star in Sául Niguez de ideale aanwinst zien voor het elftal van Ole Gunnar Solskjaer. De Spaanse middenvelder van Atlético Madrid ziet in hem dé opvolger voor Paul Pogba, al is zijn vertrek in de zomer nog geen zekerheid. United denkt in de Spaanse hoofdstad toe te kunnen slaan door zo'n 140 miljoen euro (!) te betalen, al valt er door de crisis mogelijk een lagere transfersom uit te halen.

LEES OOK: 'Hasi slaat toe en shopt bij KRC Genk'

Denkt u dat David meer dan 20 miljoen zal opbrengen?

Meest recent

'Club Brugge haalt zwaar uit en legt 10 miljoen op tafel'

Dat Club Brugge nog de nodige versterking nodig heeft, dat bleek tegen Union SG. Dat beseffen ze ...

14
14
'Jackpot voor KV Mechelen: deal van 5 miljoen euro'

KV Mechelen passeert langs de kassa. De Maneblussers gaan een van de komende dagen een volgende ...

74
74
Vanaken stelt fans gerust na nederlaag van Club Brugge

Club Brugge verloor de supercup van Union SG. Dat is geen drama, maar toch een kleine tegenvaller. ...

115
115
Geheime meeting gespot: PSG vol voor Duivel van 60 miljoen

Nog een dikke maand te gaan en de zomermercato zit er alweer op. In de komende weken komen echter ...

45
45
Maandje na WK-blunder: Lammens slaat United met verstomming

Een maand geleden stortte de wereld van Senne Lammens in na zijn kapitale blunder op het WK 2026. ...

197
197
'Club Brugge rondt miljoenentransfer af vlak na supercup'

Club Brugge heeft vrijdagavond de supercup verloren na strafschoppen tegen Union SG. Ondanks een ...

286
286
‘Volgende club De Bruyne zorgt voor enorme verrassing’

De toekomst van Kevin De Bruyne bij Napoli staat plots opnieuw ter discussie. De Europese top houdt ...

211
211
Totale afgang Infantino: FIFA voert controversieel plan al af

Gianni Infantino heeft zijn hand dit keer toch echt verspeeld. De FIFA-voorzitter kreeg zowat de ...

122
122
Nieuwe beelden: Union-held zet Brugse spionkop in zijn hemd

Union SG heeft vrijdagavond beslag gelegd op de Belgische supercup. De bekerwinnaar trok aan het ...

229
229
Geen Club Brugge, wel andere ex-club voor Ryan

Mathew Ryan was actief op het WK, al was hij daar invaller bij Australië. De ervaren doelman ...

56
56
Mechele geeft hét grote verschil met Union SG aan

Union SG heeft na strafschoppen de supercup gewonnen van Club Brugge. Een volgende (kleine) prijs ...

351
351
Standard heeft weer beet met volgende transfer

Standard heeft vanavond nog een aanwinst meegedeeld. De Luikenaars hebben zopas aangekondigd dat de ...

100
100
'Hasi slaat toe en shopt bij KRC Genk'

Besnik Hasi vond deze zomer een opmerkelijke nieuwe uitdaging, vier maanden na zijn ontslag bij ...

365
365
Union SG wint na strafschoppen en heeft eerste prijs beet

Club Brugge en Union SG openden vanavond het Belgische voetbalseizoen met de supercup. De ...

173
173
'Antwerp verrast met ex-smaakmaker van AA Gent'

Royal Antwerp FC heeft nog héél veel versterking nodig. Na Maxime Busi en Michael Frey ...

312
312
Maakt Tinder zijn intrede in de Belgische voetbalwereld?

Mogelijk bent u al vertrouwd met Tinder, alleen zal dat vermoedelijk op een heel andere manier zijn. ...

39
39
Club Brugge - Union SG: fans irriteren zich mateloos

Club Brugge en Union SG begonnen om 20u30 aan de supercup in het Jan Breydelstadion. De eerste 45 ...

234
234
'AA Gent mag miljoenenbod van Millwall verwachten'

Bij AA Gent moeten ze spelers verkopen om groene cijfers in de boekhouding te hebben. De ...

238
238
Ajax stunt opnieuw met zeer grote naam

Ajax wil dit seizoen weer meespelen voor de landstitel. Jordi Cruijff is bezig met een zeer ...

229
229
Club Brugge maakt deal met FC Barcelona wereldkundig

Club Brugge heeft zopas een opvallende transfer afgerond, al is het er eentje die er maanden zat aan ...

138
138
Club Brugge droomt groot: Spaans fenomeen met ruim 300 goals

Club Brugge kijkt naar Spanje voor versterking. Een bewezen goalmachine duikt op de radar van ...

1145
1145
Cristiano Ronaldo laat fans smullen van peperduur 'speeltje'

Cristiano Ronaldo weet als geen ander hoe hij de aandacht moet trekken. Dit keer is het niet een ...

88
88
Anderlecht ontdekt eindelijk weer een vleugje Kompany

RSC Anderlecht won met 3-1 van Hammarby. Paars-Wit wist vooral op enthousiasme en passie het ...

434
434
Club Brugge - Union SG: Leko verrast met basisploeg

Club Brugge en Union SG openen als landskampioen en bekerwinnaar het Belgische voetbalseizoen. Wie ...

149
149
Kerk, Willen én KV Kortrijk ronden transfers af

Lukas Willen en Gyrano Kerk hebben na vele weken zoeken een nieuwe club gevonden. De twee ...

120
120

Meer sportnieuws