TRANSFERUURTJE: 'RSCA hoopt op extra miljoenen, nieuwe transfer Samatta'

1057 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'RSCA hoopt op extra miljoenen, nieuwe transfer Samatta'

Door het coronavirus worden er momenteel geen voetbalwedstrijden afgewerkt, dat nog minstens tot eind april en allicht zelfs langer. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
AA Gent hoopt om Jonathan David nog een seizoen te houden, maar die kans lijkt behoorlijk klein. De aanvaller liet al verstaan dat hij een nieuwe stap wil zetten en volgens zijn makelaar moet dat in de zomer al gebeuren. "Jonathan is klaar voor de volgende stap", verklaart zijn makelaar Nick Mavromaras in Ruhr Nachrichten. Ook over de volgende bestemming van de 20-jarige is hij duidelijk: "Hij wil naar de Bundesliga."

KRC Genk krijgt weldra allicht een extra kapitaalsinjectie. De Limburgers lijken immers nog enkele miljoenen in ontvangst te mogen gaan nemen, want het medium Bluewin verwacht dat FC Basel de aankoopoptie op Edon Zhegrova zal gaan lichten. De Kosovaarse flankaanvaller speelt sinds januari 2019 op huurbasis voor de Zwitserse topclub en liet er de voorbije maanden een goede indruk na. Basel moet de optie wel ten laatste op dinsdag 31 maart lichten. Als dat gebeurt, mag Genk 3,5 miljoen euro op zijn rekening bijschrijven.

Over de toekomst van Alexis Saelemaekers heerst de nodige onduidelijkheid. Volgens Italiaanse media twijfelt AC Milan over het lichten van zijn aankoopoptie. De club zit niet op een berg geld, maar Saelemaekers is nog jong en heeft nog progressiemarge. De kans bestaat dus dat ze het risico nemen en 4 miljoen euro overmaken, anders heeft RSC Anderlecht er een extra flankspeler bij in de zomer.

Club Brugge zoekt naar versterking op het middenveld, maar lijkt één doelwit te mogen schrappen. Volgens The Chronicle is Matty Longstaff in zee gegaan met makelaar Pini Zahavi. De Israëliër moet ervoor zorgen dat er alsnog een akkoord wordt gevonden tussen Longstaff en Newcastle United. De Engelsman zou een verlengd verblijf bij de Magpies nog steeds verkiezen boven een transfer.

BUITENLAND
Ally Samatta ruilde KRC Genk afgelopen winter in voor het Engelse Aston Villa. Tot de Premier League stilgelegd werd, kwam de spits vier keer in actie, waarbij hij één keer scoorde. Een degelijke start dus, maar desondanks zou de Tanzaniaan in de zomer alweer Engeland kunnen verlaten. Volgens het Turkse Fotomac is Samatta immers opnieuw in beeld bij Galatasaray. De Turkse kampioen aasde al nadrukkelijk op de spits toen hij nog bij Genk speelde en zou in de zomer een nieuwe poging willen wagen om hem binnen te halen.

Dries Mertens is binnen drie maanden een vrije speler en de strijd om zijn handtekening is pittig. Volgens het Italiaanse Il Mattino kan de Rode Duivel uit vier clubs kiezen. Napoli draagt nog altijd de voorkeur weg en daar ligt alles wel wat stil door het coronavirus. Er zijn echter concurrenten voor zijn huidige werkgever: Chelsea, Atlético Madrid en Internazionale. Het trio kent ook de eisen van de voormalige jeugdspeler van RSC Anderlecht en AA Gent: 6 miljoen euro per jaar en een stevig tekengeld. Er zal weldra een beslissing worden genomen.

Waar zal Thomas Meunier volgend seizoen actief zijn? De kans lijkt steeds groter te worden dat dat bij Borussia Dortmund zal zijn. BILD kwam namelijk met een nieuwe update, waarin het stelt dat het vrijwel zeker is dat Meunier straks naar Die Borussen trekt. Enkel zijn handtekening ontbreekt op een contract, maar dat is voornamelijk te wijten aan de coronacrisis. Club en speler kunnen namelijk nu niet samenzitten.

Real Madrid zou na volgend seizoen alles op alles zetten om Kylian Mbappé binnen te halen. Voorwaarde is wel dat hij dan niet verlengt bij Paris Saint-Germain. En daarvoor zou Real onder meer Eden Hazard inschakelen. Volgens ABC hebben de twee regelmatig contact en zouden ze graag samen aan de slag gaan. Dat verlangen zou Mbappé ervan moeten weerhouden om bij te tekenen in Parijs.

Manchester United zou volgens The Daily Star in Sául Niguez de ideale aanwinst zien voor het elftal van Ole Gunnar Solskjaer. De Spaanse middenvelder van Atlético Madrid ziet in hem dé opvolger voor Paul Pogba, al is zijn vertrek in de zomer nog geen zekerheid. United denkt in de Spaanse hoofdstad toe te kunnen slaan door zo'n 140 miljoen euro (!) te betalen, al valt er door de crisis mogelijk een lagere transfersom uit te halen.

LEES OOK: Kerkhofs geeft Van Gucht lik op stuk: "Of hij te klein is?"

Denkt u dat David meer dan 20 miljoen zal opbrengen?

Meest recent

'OH Leuven pakt stevig uit met komst jeugdinternational'

OH Leuven blikt terug op alweer een grijs seizoen. Het kon pas op de valreep de Relegation Play-Off ...

11
11
Pion alweer weg bij Anderlecht: "Sibierski was correct"

Bij Anderlecht is er in de voorbije maanden alweer heel wat veranderd. Nadat vorig seizoen de ...

46
46
Onana zorgt voor onrust: Vandenbempt sust controverse

De knock-outfase van het WK werd zondagavond afgetrapt met de zestiende finale tussen Canada en ...

41
41
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil middenvelder, Club kiest keeper'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

152
152
Blessuregolf in Anderlecht: exact verdict bekend

De voorbije jaren werd RSC Anderlecht geregeld geteisterd door blessureleed. Nog voor het seizoen ...

137
137
'Club Brugge akkoord: transfer in kannen en kruiken'

Club Brugge vatte maandag de voorbereiding op volgend seizoen. Uiteraard ontbraken er wel nog heel ...

260
260
Ruben Van Gucht haalt snoeihard uit: "Losers eerste klas!"

Hij is gewend dat er over hem geschreven wordt. Dat er over hem gepraat wordt, nog meer. Maar deze ...

130
130
Standard pakt uit met komst ex-Rode Duivel

Standard heeft zijn technische staf vandaag weten te versterken. De Rouches maakten de komst van een ...

77
77
Club Brugge slaat toe met contract tot medio 2029

Bij Club Brugge hopen ze de komende jaren nog wat jonge binnen- en buitenlandse talenten te laten ...

191
191
STVV heeft beet en stelt tweede zomeraanwinst voor

STVV heeft zopas zijn tweede zomeraanwinst voorgesteld. Nadat het Joedrick Pupe definitief overnam, ...

61
61
'Ajax verbaast iedereen met stunttransfer bij FC Barcelona'

Ajax heeft duidelijk versterking nodig en de club mikt op ervaren namen. Technisch directeur Jotdi ...

135
135
Kevin De Bruyne schiet twee keer raak: "Geen woorden voor"

Op het veld oogt hij vaak koel, berekend en bijna onbewogen. Maar achter de wereldster die al ...

60
60
Absolute kraker op WK: Marokko waarschuwt Nederland

Komende nacht staat er om 3u een waanzinnige topper op het programma. Marokko en Nederland nemen het ...

136
136
Anderlecht en Feyenoord? Vrancken doet boekje open

Hearts stelde onlangs Wouter Vrancken voor als zijn nieuwe coach. De Belgische trainer werd aan veel ...

235
235
Adedji-Sternberg naar Club Brugge? Genk onderneemt actie

Het transferdossier rond Noah Adedji-Sternberg bedaart al enkele dagen de gemoederen. KRC Genk en ...

565
565
Extra geluksbrenger: Duivels zorgen voor WK-primeur tegen Senegal

Woensdagavond is het zover, dan staan de Rode Duivels voor hun 1/16de finale op het WK 2026. Het ...

241
241
Waarschuwing Garcia: "Als hij speelt, is België kansloos"

De Rode Duivels staan voor een zware dobber in de 1/16de finales van het WK 2026. Zo wacht een duel ...

919
919
Definitief einde carrière? Broos reageert na WK-eliminatie

Voor Zuid-Afrika zit het wereldkampioenschap erop. Bafana Bafana sneuvelde zondagavond in de 1/16de ...

67
67
'Geheim plan PSG onthuld: Club Brugge ruikt miljoenen'

Club Brugge wist de voorbije zomermercato's steevast miljoenen op te halen met de verkoop van ...

531
531
Vanaken bevrijder Rode Duivels? Wilmots gaat op rem staan

Hans Vanaken kreeg tegen Nieuw-Zeeland dan toch zijn kans in de basiself bij de Rode Duivels. En de ...

1204
1204
Scaloni doet boekje open: Messi toont klasse met groots gebaar

Lionel Messi is één van de absolute vedetten op het WK 2026. Met 6 goals in 3 matchen ...

113
113
Nieuwe WK-rel hangt alweer in de lucht bij Rode Duivels

Bij de Rode Duivels leek de rust eindelijk terug. Toch hangt er alweer een nieuwe WK-rel in de ...

279
279
Gesloten spelersmeeting Duivels: deze boodschap hadden anciens

De Rode Duivels bereiden zich momenteel voor op hun 1/16de finale op het WK 2026 tegen Senegal. Na ...

209
209
'Anderlecht zet zijn zinnen op ex-speler van Chelsea'

Anderlecht is zijn voorbereiding begonnen met enkele tegenvallers, want meteen liepen Ilay Camara, ...

375
375
'Plots grote vraagtekens rond toekomst Cuypers'

Uteindelijk koos Rudi Garcia op het WK voor Romelu Lukaku, Charles De Ketelaere en Matias ...

98
98

Meer sportnieuws