TRANSFERUURTJE: 'RSCA hoopt op extra miljoenen, nieuwe transfer Samatta'

1057 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'RSCA hoopt op extra miljoenen, nieuwe transfer Samatta'

Door het coronavirus worden er momenteel geen voetbalwedstrijden afgewerkt, dat nog minstens tot eind april en allicht zelfs langer. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
AA Gent hoopt om Jonathan David nog een seizoen te houden, maar die kans lijkt behoorlijk klein. De aanvaller liet al verstaan dat hij een nieuwe stap wil zetten en volgens zijn makelaar moet dat in de zomer al gebeuren. "Jonathan is klaar voor de volgende stap", verklaart zijn makelaar Nick Mavromaras in Ruhr Nachrichten. Ook over de volgende bestemming van de 20-jarige is hij duidelijk: "Hij wil naar de Bundesliga."

KRC Genk krijgt weldra allicht een extra kapitaalsinjectie. De Limburgers lijken immers nog enkele miljoenen in ontvangst te mogen gaan nemen, want het medium Bluewin verwacht dat FC Basel de aankoopoptie op Edon Zhegrova zal gaan lichten. De Kosovaarse flankaanvaller speelt sinds januari 2019 op huurbasis voor de Zwitserse topclub en liet er de voorbije maanden een goede indruk na. Basel moet de optie wel ten laatste op dinsdag 31 maart lichten. Als dat gebeurt, mag Genk 3,5 miljoen euro op zijn rekening bijschrijven.

Over de toekomst van Alexis Saelemaekers heerst de nodige onduidelijkheid. Volgens Italiaanse media twijfelt AC Milan over het lichten van zijn aankoopoptie. De club zit niet op een berg geld, maar Saelemaekers is nog jong en heeft nog progressiemarge. De kans bestaat dus dat ze het risico nemen en 4 miljoen euro overmaken, anders heeft RSC Anderlecht er een extra flankspeler bij in de zomer.

Club Brugge zoekt naar versterking op het middenveld, maar lijkt één doelwit te mogen schrappen. Volgens The Chronicle is Matty Longstaff in zee gegaan met makelaar Pini Zahavi. De Israëliër moet ervoor zorgen dat er alsnog een akkoord wordt gevonden tussen Longstaff en Newcastle United. De Engelsman zou een verlengd verblijf bij de Magpies nog steeds verkiezen boven een transfer.

BUITENLAND
Ally Samatta ruilde KRC Genk afgelopen winter in voor het Engelse Aston Villa. Tot de Premier League stilgelegd werd, kwam de spits vier keer in actie, waarbij hij één keer scoorde. Een degelijke start dus, maar desondanks zou de Tanzaniaan in de zomer alweer Engeland kunnen verlaten. Volgens het Turkse Fotomac is Samatta immers opnieuw in beeld bij Galatasaray. De Turkse kampioen aasde al nadrukkelijk op de spits toen hij nog bij Genk speelde en zou in de zomer een nieuwe poging willen wagen om hem binnen te halen.

Dries Mertens is binnen drie maanden een vrije speler en de strijd om zijn handtekening is pittig. Volgens het Italiaanse Il Mattino kan de Rode Duivel uit vier clubs kiezen. Napoli draagt nog altijd de voorkeur weg en daar ligt alles wel wat stil door het coronavirus. Er zijn echter concurrenten voor zijn huidige werkgever: Chelsea, Atlético Madrid en Internazionale. Het trio kent ook de eisen van de voormalige jeugdspeler van RSC Anderlecht en AA Gent: 6 miljoen euro per jaar en een stevig tekengeld. Er zal weldra een beslissing worden genomen.

Waar zal Thomas Meunier volgend seizoen actief zijn? De kans lijkt steeds groter te worden dat dat bij Borussia Dortmund zal zijn. BILD kwam namelijk met een nieuwe update, waarin het stelt dat het vrijwel zeker is dat Meunier straks naar Die Borussen trekt. Enkel zijn handtekening ontbreekt op een contract, maar dat is voornamelijk te wijten aan de coronacrisis. Club en speler kunnen namelijk nu niet samenzitten.

Real Madrid zou na volgend seizoen alles op alles zetten om Kylian Mbappé binnen te halen. Voorwaarde is wel dat hij dan niet verlengt bij Paris Saint-Germain. En daarvoor zou Real onder meer Eden Hazard inschakelen. Volgens ABC hebben de twee regelmatig contact en zouden ze graag samen aan de slag gaan. Dat verlangen zou Mbappé ervan moeten weerhouden om bij te tekenen in Parijs.

Manchester United zou volgens The Daily Star in Sául Niguez de ideale aanwinst zien voor het elftal van Ole Gunnar Solskjaer. De Spaanse middenvelder van Atlético Madrid ziet in hem dé opvolger voor Paul Pogba, al is zijn vertrek in de zomer nog geen zekerheid. United denkt in de Spaanse hoofdstad toe te kunnen slaan door zo'n 140 miljoen euro (!) te betalen, al valt er door de crisis mogelijk een lagere transfersom uit te halen.

LEES OOK: Mertens zei dit seizoen 'neen' tegen deze Belgische transfer

Denkt u dat David meer dan 20 miljoen zal opbrengen?

Meest recent

'Stankovic hakt belangrijke transferknoop door'

Bij Club Brugge zal na het titelfeest de blik snel op de zomermercato gaan. De vraag lijkt op dit ...

94
94
Pijnlijke beelden: Waalse derby ontspoort nog helemaal

De Europe Play-Off eindigde zaterdag voor Standard op pijnlijke wijze. Het gaf de eindwinst nog uit ...

181
181
Ontknoping LaLiga: drama voor Witsel, Getafe Europa in

Zaterdagavond stond in Spanje de ontknoping van het seizoen op het programma. Bovenaan het ...

42
42
Standard faalt: Genk wint alsnog Europe Play-Off

De Europe Play-Off heeft zaterdagavond nog een verrassende ontknoping gekend. Standard begon als ...

142
142
Ferrera kondigt na degradatie meteen ontslag bij Dender aan

Na twee seizoenen is voor FCV Dender zaterdag een einde gekomen aan het avontuur in de Jupiler Pro ...

80
80
Dubbel is een feit: Bayern pakt nu ook de beker

Bayern München sluit het seizoen af met de Duitse dubbel. Na de landstitel heeft het ...

64
64
Kogel door de kerk: Vrancken kondigt vertrek bij STVV aan

STVV heeft dit seizoen de hele Belgische voetbalwereld verbaast. De Kanaries sluiten het seizoen af ...

153
153
Sibierski krijgt transfertip: Anderlecht moet aan de bak

Anderlecht heeft zich donderdagavond al verzekerd van de vierde plaats en bijhorend ticket voor de ...

248
248
'Barça dringt aan: Club legt vraagprijs vast'

Club Brugge maakt zich na het veroveren van de titel op voor een bewogen transferzomer. Heel wat ...

351
351
Lommel houdt Dender in bedwang en mag naar 1A

Lommel heeft het laatste ticket voor de Jupiler Pro League 2026/27 gepakt. Na een bewogen slotfase ...

187
187
'Club Brugge-fans kijken op: eerste transfer na titelwinst'

Na de landstitel speurt Club Brugge opnieuw naar versterking achterin. Een jonge verdediger met ...

538
538
Nederland, opgelet: Union-verhaal in de maak

Union SG, Como en Hearts werken allen samen met Jamestown Analytics, wat hen sportief al ...

59
59
Kritiek op Nicky Hayen neemt steeds meer toe

KRC Genk heeft zijn lot niet meer in eigen handen. Dat is best pijnlijk. De Limburgers moeten hopen ...

340
340
Hasi spreekt na ontslag: "Coucke heeft twee opties"

Besnik Hasi werd enkele maanden geleden ontslagen. Dat was geen verrassing, want de resultaten waren ...

250
250
Anderlecht wint de jackpot: tientallen miljoenen in zicht

RSC Anderlecht heeft financieel de ergste jaren achter de rug. De Brusselaars gaan ook deze zomer ...

370
370
Mertens zei dit seizoen 'neen' tegen deze Belgische transfer

Dries Mertens hing vorige zomer zijn schoenen aan de haak. De voormalige Rode Duivel kende een ...

248
248
Defour begrijpt RSCA-fans niet: "Compleet onbegrijpelijk"

RSC Anderlecht kende een slechter seizoen dan vorig jaar. De Brusselaars pakten wel nog een Europees ...

173
173
Stijnen looft Club Brugge: "Dat is top tien in de wereld"

Club Brugge pakte afgelopen donderdag zijn 20ste landstitel in België. De Bruggelingen waren ...

220
220
Boskamp looft 'onderschatte' Rode Duivel: "Wereldster!"

De Rode Duivels maken zich op voor het WK. Eén van de spelers waarvan men in België toch ...

171
171
Vurige Kompany: "Héél de ploeg praat er al heel seizoen over"

Vincent Kompany is een groot succes bij Bayern München en de coach kan dit weekend nog een ...

67
67
Buitenkans voor Anderlecht: keert publiekslieveling terug?

RSC Anderlecht gaat in de zomer op zoek naar meer snelheid en creativiteit, wat uiteraard heel erg ...

648
648
Standard hoopt op énorm succes: "JPL is zo vreemd..."

Standard kan een moeizaam seizoen nog afsluiten met een geweldig feest. Ze staan zelfs op enkele ...

102
102
Beveren neemt afscheid van drie spelers

SK Beveren speelt komend seizoen in de Jupiler Pro League. De club, die ook te koop zou staan, gaat ...

52
52
'Sibierski beslist: 'sterkhouder' verlaat Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Brusselaars laten heel wat spelers ...

292
292
STVV viert feest met de fans: "Kans bestaat dat ik blijf"

STVV vierde vrijdagavond samen met de fans dat ze een historisch Europees ticket hebben weten te ...

112
112

Meer sportnieuws