Ook spelers Anderlecht op technische werkloosheid?

door
Ook spelers Anderlecht op technische werkloosheid?

Over de maatregelen van Anderlecht tegen de financiële impact van het coronavirus vloeide al heel wat inkt. Onder leiding van Vincent Kompany leverden de spelers zelf minstens een maandloon in, zonder terug te vallen op de sociale zekerheid.

Ook van bovenaf zouden er inspanningen volgen, zo luidde het, waarmee de verwachting werd gewekt dat behalve het bestuur ook de sportieve cel een soortgelijke regeling zou ondergaan. In gesprek met Sporza geeft Frank Vercauteren echter aan dat dit niet het geval is. "Ik ben technisch werkloos, zoals 80 procent van onze technische staf. Ik mag dus niet werken", doet de hoofdcoach uit de doeken.

Meer zelfs: Anderlecht ondernam heuse stappen om er zeker van te zijn dat alle activiteit werkelijk stil wordt gelegd. "Ik wou e-mails met voetbaloefeningen doorsturen naar mijn e-mailadres van Anderlecht, maar dat lukte niet. Ik kreeg een melding dat mijn e-mailadres niet bereikbaar is", gaat Vercauteren verder. Opvallend, aangezien Paars-Wit net voorstander is om de competitie nog te hervatten.

UPDATE 31/03

Nadat Anderlecht eerst duidelijk had gesteld niet te willen terugvallen op technische werkloosheid voor zijn mensen binnen de club, deed het dat nu toch met de technische staf. Intussen ontstonden er ook flinke discussies met de spelers omtrent de regeling over het afstaan van hun maandloon. Echter zou Paars-Wit in het voorstel enkele extra punten hebben toegevoegd, waar de spelers vooraf niet van werden ingelicht, en dus ook niet mee akkoord gingen.

Zij wilden het document niet ondertekenen, omdat hun financiële inspanningen dan veel verder zouden moeten reiken dan eerst was afgesproken. Bovendien zijn er geen garanties dat Anderlecht ook voor de spelers binnenkort toch niet voor technische werkloosheid kiest, zo stelt Het Laatste Nieuws. Het lijkt dus niet onmogelijk dat ook zij straks zullen terugvallen op de sociale zekerheid. Het beloven weer bewogen dagen te worden in het Astridpark.

LEES OOK: Essevee zadelt La Louvière met nieuwe sportieve kater op

Terecht dat de spelers zich bedrogen voelen?

Meest recent

Euvrard baalt: "Mochten deze match nooit verliezen"

Standard wist in de eerste weken van de play-offs in het spoor te blijven van Genk en Westerlo. ...

16
16
Real spoelt CL-uitschakeling door met zuinige zege

Vorige week kreeg Real Madrid een mokerslag met de uitschakeling door Bayern München in de ...

7
7
Oosting bijt op de tong na discutabele penalty

Voor Antwerp leken de play-offs een maat voor niets te gaan worden, maar de Great Old lijkt plots ...

33
33
Drama voor Leicester voltrekt zich, Chelsea verliest weer

Ook in Engeland werd er dinsdagavond gevoetbald. In de Premier League leed Chelsea opnieuw een ...

32
32
Genk houdt net koppositie vast, averij voor Standard

De Europe Play-Off blijft razend spannend. Leider Genk liet dinsdag immers opnieuw punten liggen en ...

74
74
'Lazio pleziert Sarri met komst Rode Duivel'

Enkele jaren geleden stond Maurizio Sarri nog te boek als één van de beste coaches van ...

0
0
'Anderlecht moet vrezen: droomtransfer gekaapt'

Ondanks dat er de komende weken nog heel veel op het spel staat voor Anderlecht en de zoektocht naar ...

96
96
"Club Brugge? Interesseert me op dit moment niet"

Voor Club Brugge zijn het ontgoochelende dagen geweest. Het zag de titel mogelijk definitief ...

105
105
De Mil komt met update over verguisde Kanga

AA Gent kon in deze play-offs nog niet winnen, met tot dusver een schamele twee op negen tegen KV ...

78
78
Vanderbiest verklapt aanpak: "Als je dat doet tegen Club..."

KV Mechelen pakte voorlopig één punt in de Play-Offs. Tegen Union SG en RSC Anderlecht ...

75
75
Verhuurde JPL-spelers: KV Mechelen-speler maakt wéér indruk

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

73
73
Club Brugge gaat ver met waanzinnige eis rond Tresoldi

Club Brugge voelt dat er iets beweegt rond Nicolò Tresoldi, en dat vertaalt zich meteen in ...

366
366
Anderlecht loopt stevige transferkater op

RSC Anderlecht wordt stilaan aan de nodige spelers gelinkt. Dat is uiteraard logisch, aangezien de ...

95
95
Charaï zwaar onder de indruk van topper KRC Genk

Bij KRC Genk hebben ze héél wat leuke voetballers rondlopen. Een aantal van hen gaan ...

52
52
Taravel maakt keuze: vervanger voor Hazard

Bij RSC Anderlecht staan ze voor een keuze. Thorgan Hazard zal wellicht niet én tegen STVV ...

191
191
'Drukke zomer Anderlecht: eerste toptarget lekt uit'

Ongeacht de verdere afloop van dit seizoen gaat RSC Anderlecht nadien alweer een drukke zomer ...

220
220
Club onder druk: BV komt met onheilspellend bericht

Club Brugge incasseerde afgelopen weekend een mokerslag van jewelste. Tegen rivaal Union ging het ...

298
298
'Overmars houdt adem in: goudhaantjes weg bij Antwerp?'

De nul is van het bord. Na de nederlagen tegen Genk en Charleroi knoopte Antwerp tegen OHL eindelijk ...

157
157
Leko hakt knopen door: duo buitenspel bij Club Brugge

Club Brugge hoopt de nederlaag tegen Union woensdag in eigen huis meteen weer door te spoelen tegen ...

206
206
'Anderlecht kan cashen: Goto richting topcompetitie'

Adriano Bertaccini en Mihajlo Cvetkovic vonden de voorbije weken hun neus voor doelpunten terug, ...

444
444
'AA Gent strijdt met JPL-subtoppers om goalgetter'

Met een magere twee op negen heeft AA Gent zijn start in de play-offs opnieuw gemist. Daar ...

109
109
'Leko grijpt in: drie slachtoffers bij Club Brugge'

De nederlaag tegen Union zindert nog na bij Club Brugge, dat evenwel weinig tijd heeft om stil te ...

631
631
'Anderlecht dumpt flops: Taravel op vingers getikt'

Dankzij een gevleide zes op zes ligt de derde plaats plots opnieuw binnen handbereik voor RSC ...

353
353
Amateurvoetbal op stelten: Antwerp-pion zaait titelchaos

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

149
149
KAA Gent en De Mil slikken opdoffer voor Union

KAA Gent neemt het komende speeldag van de Play-Offs op tegen leider Union SG. De Buffalo’s ...

168
168

Meer sportnieuws