Ook spelers Anderlecht op technische werkloosheid?

door
Ook spelers Anderlecht op technische werkloosheid?

Over de maatregelen van Anderlecht tegen de financiële impact van het coronavirus vloeide al heel wat inkt. Onder leiding van Vincent Kompany leverden de spelers zelf minstens een maandloon in, zonder terug te vallen op de sociale zekerheid.

Ook van bovenaf zouden er inspanningen volgen, zo luidde het, waarmee de verwachting werd gewekt dat behalve het bestuur ook de sportieve cel een soortgelijke regeling zou ondergaan. In gesprek met Sporza geeft Frank Vercauteren echter aan dat dit niet het geval is. "Ik ben technisch werkloos, zoals 80 procent van onze technische staf. Ik mag dus niet werken", doet de hoofdcoach uit de doeken.

Meer zelfs: Anderlecht ondernam heuse stappen om er zeker van te zijn dat alle activiteit werkelijk stil wordt gelegd. "Ik wou e-mails met voetbaloefeningen doorsturen naar mijn e-mailadres van Anderlecht, maar dat lukte niet. Ik kreeg een melding dat mijn e-mailadres niet bereikbaar is", gaat Vercauteren verder. Opvallend, aangezien Paars-Wit net voorstander is om de competitie nog te hervatten.

UPDATE 31/03

Nadat Anderlecht eerst duidelijk had gesteld niet te willen terugvallen op technische werkloosheid voor zijn mensen binnen de club, deed het dat nu toch met de technische staf. Intussen ontstonden er ook flinke discussies met de spelers omtrent de regeling over het afstaan van hun maandloon. Echter zou Paars-Wit in het voorstel enkele extra punten hebben toegevoegd, waar de spelers vooraf niet van werden ingelicht, en dus ook niet mee akkoord gingen.

Zij wilden het document niet ondertekenen, omdat hun financiële inspanningen dan veel verder zouden moeten reiken dan eerst was afgesproken. Bovendien zijn er geen garanties dat Anderlecht ook voor de spelers binnenkort toch niet voor technische werkloosheid kiest, zo stelt Het Laatste Nieuws. Het lijkt dus niet onmogelijk dat ook zij straks zullen terugvallen op de sociale zekerheid. Het beloven weer bewogen dagen te worden in het Astridpark.

LEES OOK: PO I-koorts daalt in Genk: Standard opent gehaktmolen

Terecht dat de spelers zich bedrogen voelen?

Meest recent

Makelaar klapt uit de biecht: "Antwerp in nieuwe handen"

De ambities zijn noodgedwongen even bijgesteld bij Antwerp, dat nu vooral de playdowns moet zien te ...

8
8
'KRC Genk kan cashen: topscouts massaal in tribune'

KRC Genk hoopt straks tegen Dinamo Zagreb door te stoten naar de achtste finale van de Europa ...

26
26
Club Brugge ruikt jackpot: viertal bij Europese elite

Ondanks de harde cijfers tegen Atlético Madrid mag Club Brugge met opgeheven hoofd ...

121
121
'Hayen hakt knoop door: vervanger Karetsas lekt uit'

KRC Genk blijft straks wellicht over als de enige Belgische vertegenwoordiger op het Europese ...

85
85
Na pikante BV-storm: groot nieuws rond Van Gucht

Er hangt opnieuw groot nieuws in de lucht rond Ruben Van Gucht. Iets dat niet met een scoop of ...

237
237
'Anderlecht drukt door voor TD: topkandidaat bekend'

Nood breekt wet, zo verklaarde RSC Anderlecht enkele weken geleden de keuze om eerst een nieuwe ...

319
319
'Leko geeft fiat: Club Brugge flirt met oude bekende'

Het avontuur in de Champions League zit erop voor Club Brugge, waar de focus nu vol op de landstitel ...

280
280
“Ik haat het als de beste”: DIW haalt alles uit de kast

Real Madrid plaatste zich gisteren voor de volgende ronde van de Champions League en dat had het ...

42
42
Eén pijnpunt in CL-campagne Club: "Anders beter dan vorig jaar"

Club Brugge zal zich de komende weken weer moeten focussen op de competitie, want het avontuur in de ...

108
108
'Schoktransfer Penders naar Premier League'

Wanneer de Rode Duivels in maart op stage trekken naar de Verenigde Staten, lijkt de kans groot dat ...

93
93
Union bevestigt mokerslag: David maandenlang out

Union heeft nog altijd uitzicht op een fantastisch seizoenseinde, want het speelt de bekerfinale ...

91
91
Dender heeft nieuwe trainer helemaal beet

Met nog vier speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie is het bij heel wat clubs nog alle ...

64
64
Rangers smult van nieuwe Belg: "Had het niet verwacht"

Schotland verlekkert zich op de komende weken, want daarin staat maar liefst twee keer de Old Firm ...

58
58
'Klopp onder vuur: ontslag nu alweer in de maak'

Het is intussen anderhalf jaar geleden dat Jürgen Klopp na maar liefst negen jaar afzwaaide als ...

67
67
'Anderlecht laat oog vallen op Zweeds toptalent'

Anderlecht staat momenteel op een kruispunt, want het zoekt zowel een nieuwe trainer als een nieuwe ...

206
206
KV Kortrijk steigert en eist forfaitzege

Afgelopen weekend verzekerde SK Beveren zich al van promotie naar de Jupiler Pro League. Voor het ...

233
233
Maakt Anderlecht met nieuwe TD wéér zelfde fout?

Aanvankelijk leek Anderlecht de prioriteit te geven aan de komst van een nieuwe trainer. Nadat het ...

347
347
TRANSFERUURTJE: 'Grote verrassing Lukaku, Atletico wil ster van Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

249
249
Held Courtois zet Real-ploegmakkers op scherp

Real Madrid heeft de volgende ronde van de Champions League bereikt. Tegen Benfica was het niet ...

44
44
Opvolger Smets? ‘KRC Genk verrast met 29-jarige verdediger'

KRC Genk is al volop bezig met volgend seizoen. Dit seizoen zit de Limburgse club in het ...

216
216
Ronaldo volgt Courtois en Mbappé met opmerkelijk nieuws

Op zijn 41ste blijft Cristiano Ronaldo lustig scoren, met dit seizoen tot dusver al 21 goals in 21 ...

48
48
Net geen stunt voor Monaco: Pocognoli haalt keihard uit

Titelhouder PSG is woensdagavond in de Champions League met de schrik vrijgekomen. Het moest tegen ...

61
61
'Groot Vertonghen-gerucht doet ronde'

Bij de voetbalbond loopt er dezer dagen een opvallend figuur rond. Jan Vertonghen is er immers sinds ...

186
186
Vanhaezebrouck oordeelt verrassend over Club-schlemiel

Voor Club Brugge werd de tussenronde het eindstation in de Champions League. Het slaagde er niet in ...

292
292
'Marokko trekt met halve Belg als bondscoach naar WK'

Het wordt komende zomer uitkijken naar de prestaties van Marokko op het WK. Nadat ze in de vorige ...

53
53

Meer sportnieuws