Demarche bij AA Gent-voorzitter De Witte: 'Volgend jaar met 18'

905 stemmen
 Demarche bij AA Gent-voorzitter De Witte: 'Volgend jaar met 18'

De voorbije dagen rommelde het serieus in de Pro League, want de clubs raken het er maar niet over eens hoe ze de rest van de competitie moeten afwerken gezien de maatregelen tegen het coronavirus. De K11 pleiten ervoor het seizoen nu al stop te zetten, maar een aantal andere clubs wil nog proberen om verder te spelen als de maatregelen versoepeld worden.

Ook AA Gent neemt nu een standpunt in. "Onze voorkeur gaat uit naar het eventueel afwerken van de 30ste en laatste speeldag van de reguliere competitie. Áls dat mogelijk is met de gezondheidsmaatregelen. Maar daar twijfel ik eerlijk gezegd aan. Als het niet lukt om de laatste speeldag af te werken, dan liever een stopzetting", verklaart voorzitter Ivan De Witte aan Het Laatste Nieuws. "Ik vind het heel prematuur om nu nog over play-offs te gaan spreken."

UPDATE 31/03

Ivan De Witte zei dus vorig weekend dat hij en AA Gent graag de laatste speeldag nog willen afwerken. Dat is best verbazend, want enkele dagen ervoor was hij nog een heel andere mening toegedaan, zo lijkt Stephan Keygnaert van Het Laatste Nieuws aan te geven. Vorige week dinsdag zou 'iemand die zaterdag plots pleitte om de slotspeeldag af te werken' namelijk aan de telefoon hebben gepleit voor een onmiddellijke stopzetting van de competitie. Als voornaamste reden haalde hij aan dat de spelers onmogelijk zouden kunnen gemotiveerd geraken voor die laatste speeldag. De Witte concludeerde dan ook dat er volgend seizoen met 18 zal moeten worden gespeeld.  

LEES OOK: AA Gent verrast met komst gewezen JPL-coach

Zou hij de laatste speeldag willen spelen, denk je?

Meest recent

Basiself Rode Duivels: Sonck slaat iedereen met verstomming

Het aftellen is nu echt begonnen. Donderdagavond wordt het WK 2026 op gang getrapt, aanstaande ...

91
91
Niemand zag het aankomen: Hasi verbaast met nieuwe club

Sinds zijn ontslag bij RSC Anderlecht zat Besnik Hasi de voorbije weken zonder club. Nu heeft de ...

106
106
'Kompany keert volledig: grote naam mag beschikken'

Vincent Kompany geniet momenteel nog van een welverdiende vakantie na een druk seizoen. Maar achter ...

97
97
'Club niet gerust: toptransfer aanvaller terug op tafel'

Club Brugge dreigt tijdens de zomermercato niet enkel verschillende sterkhouders te verliezen. Ook ...

276
276
WK 26': zó denkt Frankrijk dit keer over Rode Duivels

Tijdens de voorbije grote toernooien werd vanuit Frankrijk wel eens neerbuigend gedaan over de Rode ...

456
456
'Garcia onder druk: verregaande gevolgen bij slecht WK'

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

302
302
Club-fans geloven oren niet: ongeziene stunt Verhaeghe

Bart Verhaeghe is nog lang niet klaar met Club Brugge. Na de tweede ster droomt de voorzitter van ...

3203
3203
Verbeke duikt plots op in samenwerking met wereldster

Er is in het voorbije jaar bij Anderlecht weer heel wat veranderd. Wouter Vandenhaute begaf ...

57
57
'Real blijft maar gaan en wil nu ook sterkhouder City'

Real Madrid beleefde een tegenvallend seizoen en bleef al voor het tweede jaar op rij achter zonder ...

63
63
Schrik om Doku: ploegmaats komen met update

Als de Rode Duivels straks ver willen raken op het WK, dan zal daarbij een belangrijke rol weggelegd ...

139
139
Saelemaekers tipt Garcia: nieuwe positie op WK?

De Rode Duivels zijn intussen al wat meer gesetteld in hun nieuwe basecamp in Seattle, waar ze ...

53
53
'Club houdt groot talent uit buitenlandse klauwen'

Het is voor Club Brugge een bewogen seizoen geweest, dat het na een razend spannende strijd als ...

185
185
Kortrijk haalt nieuwe spits, Patro gaat weer Duitse toer op

Het Belgische voetbalseizoen zit er nog maar net op, maar voor veel clubs nadert de start van de ...

66
66
Ruben Van Gucht breekt los als DJ: "Het is een leugen!"

Hij is overal tegelijk. Op televisie, in de sportwereld en tegenwoordig ook achter de draaitafels. ...

21
21
AA Gent verrast met komst gewezen JPL-coach

AA Gent eindigde zijn seizoen op de valreep met een Europees ticket, nadat het in de barrage na ...

201
201
Club Brugge pakt uit: groot talent tekent bij

Club Brugge groeide de voorbije jaren uit tot een talentenfabriek, wat dit seizoen nog eens ...

190
190
STVV pakt uit met opvolger voor Wouter Vrancken

STVV verbaasde dit seizoen de Belgische voetbalwereld met een derde plaats in de Jupiler Pro League, ...

166
166
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

99
99
Red Flames met enorme kater ondanks dertien goals

De Red Flames wonnen de afgelopen met 6-0 en 0-7 van Luxemburg. Toch was er héél grote ...

35
35
'Manchester United zet zinnen op tweede Rode Duivel'

Manchester United wil volgend seizoen weer een gooi doen richting landstitel. Daarvoor is uiteraard ...

115
115
Penders volgend jaar bij Chelsea? Dit zegt de doelman

Mike Penders vertoeft momenteel met België op het WK. De doelman heeft dat te danken aan een ...

121
121
'Beerschot vindt versterking bij KRC Genk'

Beerschot wil volgend seizoen promoveren naar de Jupiler Pro League. Het is duidelijk dat er nog ...

124
124
Borkelmans blikt terug op episch WK: "We zijn daar geflikt!"

Het WK 2026 start donderdag met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika. Deze keer organiseren Mexico, ...

120
120
Van der Vaart maakt Rigaux met de grond gelijk

Dévy Rigaux versierde onlangs een opmerkelijke overgang. De Director of Football van Club ...

251
251
Keita spreekt duidelijke taal over transfergeruchten

Hij werd uiteindelijk niet door Rudi Garcia opgenomen in de selectie voor het WK, maar Mandela Keita ...

52
52

Meer sportnieuws