Losada zet Patje Goots flink op zijn plaats: "Paarse groetjes"

door
Losada zet Patje Goots flink op zijn plaats:

De voorbije dagen werd er in de Pro League stevig gekibbeld over hoe het nu verder moet met het verdere verloop van het seizoen in 1A en 1B. Er zal ten vroegste pas in mei weer gevoetbald kunnen worden en wellicht zal de competitie nog langer stilliggen. Anderlecht pleit echter nog voor het afwerken van de play-offs, indien nodig zelfs in juli. Andere clubs willen dan weer dat het seizoen stopgezet wordt.

In het amateurvoetbal werd al besloten om dat te doen, waarbij de huidige klassering als eindstand bevroren wordt. In Gazet van Antwerpen komt Patrick Goots nu met de suggestie om in de profreeksen hetzelfde te doen. De ex-spits van onder meer Antwerp wil dat alle resterende wedstrijden geannuleerd worden en dat de kampioenen aangeduid worden op basis van het huidige klassement.

In 1A zou Club in dat geval dus de titel mogen vieren, maar in 1B zou dat opmerkelijke gevolgen hebben. Beerschot en OH Leuven strijden er als periodekampioenen voor de titel, maar Goots vindt dat Westerlo of Virton als kampioen aangeduid zou moeten worden. Westerlo is immers de leider in het algemene totaalklassement in 1B, met twee punten meer dan Virton. Dat heeft echter wel een wedstrijd minder gespeeld, omdat besloten werd om de nietig verklaarde wedstrijd tegen Beerschot niet meer opnieuw te spelen. Ook zij hadden dus nog een kans om de eerste plaats te pakken in het algemene klassement.

UPDATE 31/03

Patje Goots kwam maandag met toch wel een opvallende uitspraak. Hij zou namelijk Westerlo en Virton willen laten promoveren, en niet Beerschot en OH Leuven. We durven toch te denken dat zijn Antwerp-verleden hier in zijn redenering heeft meegespeeld. Hoe dan ook zijn ze alvast in een verkeerd keelgat geschoten bij Beerschot-coach Hernan Losada. Hij dient de ex-spits van Antwerp dan ook van antwoord via Instagram: “Beste Patje, ik versta jouw logica helemaal niet. Geef me jouw contactgegevens, en ik zal het reglement opsturen. Paarse groetjes.”

LEES OOK: Beerschot speurt rond: Messoudi geeft transferupdate

Belachelijk van Goots om daar nu mee af te komen, reglement = reglement

Meest recent

'Monstertransfer Jude Bellingham: 180 miljoen euro'

Jude Bellingham is één van de grootste voetbalsterren van het moment. Sinds zijn ...

19
19
‘Twist rond Van Den Bosch, Antwerp grijpt drastisch in’

Royal Antwerp FC dreigt deze wintermercato een ferme transferklap te incasseren. Twee centrale ...

48
48
Skoras doet boekje open over Club: “Zij waren niet eerlijk”

Michal Skoras maakte voor een kleine 2 miljoen euro de overstap van Club Brugge naar KAA Gent. Bij ...

132
132
'Galatasaray klopt aan bij Jupiler Pro League-topclub'

De Belgische ploegen zijn vooral bezig met uitgaande transfers, wat geen verrassing is. Door de ...

51
51
‘Anderlecht in shock: ijskoude douche bij Gouden Schoen’

Niemand zag dit aankomen bij Anderlecht. Wat een bekroning moest worden, dreigt plots misschien een ...

304
304
Miljoenendeal bij Patro: "Er kwam al een bod binnen"

Bij Patro Eisden draaien ze alweer een goed seizoen. De Limburgse tweedeklasser heeft alweer een ...

86
86
'Antwerp ferm verzwakt: twee basispionnen meteen weg'

Antwerp sloot 2025 af met een sterke reeks en houdt daardoor nog uitzicht op een plaats in de top ...

351
351
Anderlecht-drama? Hasi haalt schouders op

RSC Anderlecht moet aan de bak. Er staan zeer veel pittige duels op het programma de komende weken. ...

155
155
Gouden Schoen davert: onverwachte twist rond winnaar

De favoriet ligt voor de hand, maar de discussie is nog niet voorbij. Analisten, spelers en ...

276
276
Vanaken looft één RSCA'er: “Hij is redelijk indrukwekkend”

Hans Vanaken is al tien jaar aan het schitteren in België. De middenvelder van Club Brugge zag ...

455
455
Bliksemtransfer Leon Bailey naar de Jupiler Pro League?

Leon Bailey stond bij KRC Genk al snel te boek als een absoluut toptalent. De winger ging nadien ...

191
191
Megasolden bij Club, RSCA en Genk: wie hapt snel?

Bij Club NXT, RSCA Futures en Jong Genk spelen heel veel jonge talenten. Voor andere Belgische ...

142
142
Gouden Schoen: zijn dit de zes winnaars?

Vanavond kennen we de winnaar van de Gouden Schoen bij de dames en heren. Daarnaast zullen ook de ...

247
247
Belgisch talent debuteert bij PSV en mag hopen op meer kansen

PSV heeft zijn koppositie in de Eredivisie zaterdagavond nog wat verstevigd. Het boekte een ruime ...

54
54
Hasi baalt: "Daar veel interessante spelers voor Anderlecht"

Anderlecht hoopt klaar te zijn voor de tweede helft van het seizoen na een weekje onder de Spaanse ...

382
382
'Mokerslag Antwerp: volgende sterkhouder vertrekt'

Antwerp sloot 2025 af met een sterke reeks en houdt daardoor nog uitzicht op een plaats in de top ...

349
349
De Ketelaere kroont zich tot matchwinnaar bij Atalanta

Charles De Ketelaere is uitstekend begonnen aan 2026. De Rode Duivel was eerder deze week al ...

64
64
'Verrassende transferwending rond Joel Ordoñez'

Club Brugge staat nog voor een drukke wintermercato. Niet alleen zoekt het zelf naar versterking ...

362
362
Egypte maakt indruk en kegelt titelhouder uit Africa Cup

De Rode Duivels zouden volgende zomer weleens hun handen vol kunnen hebben met Egypte op het WK. De ...

177
177
'Standard met handen in haar: bizarre transfer verklaard'

Standard hoopt na de winterstop zijn zesde plaats vast te kunnen houden, maar evident zal dat niet ...

193
193
Goots vreest ramp voor Antwerp: "Als zij opnieuw uitvallen..."

Volgend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt. In de laatste tien speeldagen van ...

106
106
Waanzinnige beelden: massale knokpartij na Algerije-Nigeria

Zaterdag worden op de Africa Cup de laatste twee kwartfinales afgewerkt. In de eerste van die ...

264
264
'Dwomoh grijpt naast verhoopte transfer'

Enkele jaren geleden stond Pierre Dwomoh nog te boek als één van de grootste talenten ...

108
108
'Standard haakt af voor sensatie op Belgische velden'

De wintermercato begint in ons land alsmaar meer op gang te komen. Daarbij lijken verschillende ...

206
206
Club Brugge bedrogen: Furo-deal blijkt zware misrekening

Het voelde als slim verkopen, maar dat knaagt nu al. Club Brugge laat Kaye Furo vertrekken en dacht ...

1511
1511

Meer sportnieuws