'Genk staat voor twee lastige transferbeslissingen'

door
'Genk staat voor twee lastige transferbeslissingen'

Er heerst nog heel wat onduidelijkheid over de voorzetting van het huidige seizoen, maar ondertussen moeten de eersteklassers stilaan ook beginnen met de voorbereidingen op de komende jaargang. Om transfers af te ronden is het misschien nog iets te vroeg. Maar het is wel een ideaal moment om contractopties te lichten.


Heel wat ploegen zullen zich wat dat betreft zelfs moeten haasten, dinsdag is immers de laatste dag om opties tot het verlengen van contracten te lichten. Voor aankoopopties in huurovereenkomsten loopt de termijn nog iets langer, maar ook wat dat betreft zullen de clubs stilaan knopen moeten doorhakken. Bij KRC Genk werd dat maandag alvast gedaan bij Junya Ito. De Japanse aanvaller werd na zijn huurbeurt ook definitief overgenomen en tekende voor drie seizoenen.

Maar de Limburgers zullen nog twee knopen moeten doorhakken, want ook Thomas Didillon en Eboue Kouassi hebben een aankoopoptie in hun overeenkomst staan. Die eerste gaf vorige week nog aan dat hij graag wil blijven, maar Genk dreigt volgend seizoen met een overaanbod aan doelmannen te komen zitten. Het wordt dus afwachten voor de Fransman, al zou de aankoopoptie behoorlijk laag liggen.

Kouassi werd afgelopen winter dan weer gehuurd van Celtic. Hij liet zich opmerken met enkele smerige overtredingen, maar maakte ook indruk met zijn fysiek vermogen. Jammer genoeg kon hij maar enkele wedstrijden in actie komen, in principe te weinig om helemaal te overtuigen. Op basis wat hij tot dusver liet zien lijkt een permanente transfer moeilijk te worden.

LEES OOK: JPL blijft cashen: 6 potentiële miljoenentransfers voor 2026

Wie zou u zeker definitief binnenhalen?

Meest recent

JPL blijft cashen: 6 potentiële miljoenentransfers voor 2026

De Jupiler Pro League heeft te kampen met behoorlijk wat problemen, maar blijft desondanks een erg ...

101
101
WK-jaar barst los! Drie Duivels bij 100 grootste blikvangers

Het kalenderjaar 2026 gaat van start en daarin staat weer een historische voetbalafspraak op de ...

39
39
Trainer vh Jaar: opzienbarende opvolger voor Hayen?

Vlak voor de tweede seizoenshelft van start gaat wordt traditiegetrouw de Gouden Schoen uitgereikt. ...

120
120
Vanhaezebrouck steekt lofzang af over unieke wereldtopper

Na een rijkgevulde trainerscarrière heeft Hein Vanhaezebrouck zijn plek gevonden aan de ...

47
47
Strijd om Gouden Bal: nu al absolute topfavoriet voor 2026

Ousmane Dembélé wist een historisch goed 2025 bij Paris Saint-Germain te bekronen met ...

616
616
EINDEJAARSPOLL: wie verdient de Gouden Schoen 2025?

Het kalenderjaar zit er weer op en traditiegetrouw komt de uitreiking van de Gouden Schoen er dus ...

613
613
'Nederland wrijft ogen uit: Anderlecht dropt winterknaller'

In Eindhoven willen ze één ding: hun goudhaantje houden. Alleen duikt Anderlecht nu op ...

225
225
'Historisch slechte cijfers voor Anderlecht'

Bij Anderlecht bleven ze nog voor het nieuwjaarsfeest al achter met een kater. In hun laatste ...

147
147
'Chelsea schokt na onwaarschijnlijk zwakke reeks'

Zowat halfweg het seizoen lijkt het er in de Premier League op dat de titelstrijd een duel zal ...

56
56
Overname Anderlecht: Verschueren spreekt klare taal

Voor Anderlecht is 2025 alweer een woelig jaar geweest. Dat ging nog maar eens gepaard met de nodige ...

187
187
Union verrast iedereen met beslissing tijdens winterstop

Vorig weekend werd er nog gevoetbald in de Jupiler Pro League, maar nu genieten de eersteklassers ...

120
120
'Knaltransfer Ordoñez nadert: grootmacht legt contact'

Bij Club Brugge hebben ze in december hard ingegrepen met het ontslag van Nicky Hayen. Blauw-Zwart ...

386
386
Westerlo is aanvaller nu ook helemaal kwijt

Officieel gaat de transfermarkt pas op donderdag weer open, maar achter de schermen worden de eerste ...

29
29
'Westerlo wacht af: ondanks gerucht nog geen concreet bod'

De geruchtenmolen draait momenteel op volle toeren. Onder meer de naam van Griffin Yow doet de ronde ...

189
189
Turkse en Amerikaanse figuren polsen bij Sporting Hasselt

Sporting Hasselt was enkele jaren geleden een club in verval. Een verouderd stadion, weinig volk... ...

167
167
'Westerlo wil stunten met ingaande miljoenentransfer'

KVC Westerlo zal in 2026 spelers moeten verkopen om de rekeningen te laten kloppen. De Turkse ...

72
72
Baouf (ex-Anderlecht) beslist over absolute toptransfer

RSC Anderlecht liet afgelopen zomer heel wat volk vertrekken. Daar zat onder meer Ismaël Baouf ...

117
117
Bayern-ster Davies lovend over RSCA-speler: "Maakt indruk"

De zomermercato van RSC Anderlecht was geen succes. Dat zien we aan de matige resultaten van dit ...

281
281
Dit zijn de 10 meeste waardevolle Belgen van 2025

Het jaar 2025 ligt zo goed als achter de rug. Het was het jaar waar Rudi Garcia de Rode Duivels weer ...

200
200
Guardiola komt met uitstekend nieuws over Doku

Manchester City is bezig aan een uitstekende reeks en heeft zijn laatste acht officiële ...

24
24
Kindermans gooit meteen transferplannen La Louvière op tafel

La Louvière is dit seizoen een zeer verrassende nieuwkomer in de Jupiler Pro League. Daardoor ...

68
68
'Knaltransfer Mandela Keita naar Engelse grootmacht'

Bij de Rode Duivels is de weelde op het middenveld enorm. De Bruyne, Tielemans, Onana, Vanaken en ...

134
134
Nieuw plan met Keisuke Goto bij Anderlecht?

De pijnlijke thuisnederlaag tegen Charleroi maakte vlak voor het ingaan van de winterstop nog maar ...

508
508
'Barça maakt zich op voor transferbom van 100 miljoen'

Bij FC Barcelona beloven de komende mercato's weer spannend te worden. Het blijft voor de Catalanen ...

113
113
DAZN bijt in het zand, maar stuurt stevige waarschuwing

De voorbije weken was het bang afwachten voor de Belgische profclubs, nadat DAZN plots eenzijdig het ...

751
751

Meer sportnieuws