'Zware discussie bij Anderlecht, Kompany moet ingrijpen'

door
'Zware discussie bij Anderlecht, Kompany moet ingrijpen'

Door de financiële gevolgen van het coronavirus zijn heel wat clubs genoodzaakt om in te grijpen in de hoop hun verliezen te beperken. Zo vragen verschillende ploegen aan hun spelers om tijdelijk een deel van het loon in te leveren. Dat was ook bij RSC Anderlecht het geval, al zorgt dat nu wel voor wat wrevel binnen de club.


Vorige week nog leek een akkoord in kannen en kruiken: de spelersgroep zou een maandsalaris afstaan, waardoor RSCA zich de nodige miljoenen kon besparen. Afgelopen weekend werd dan ook een document verstuurd om deze constructie officieel te maken. Maar volgens La Dernière Heure stelden de spelers plots vast dat de club nog heel wat extra ingrepen had opgesomd. Zo zouden ze bijvoorbeeld een deel van het tekenpremie moeten afstaan, afstand nemen van hun voordelen in natura (behalve hun wagen) en gezamenlijk verlof nemen van 1 tot 14 april.

Verschillende spelers gingen hier logischerwijs niet direct mee akkoord en legden het document voor aan hun (juridische) raadgevers. Die gingen vervolgens de confrontatie aan met de club. Maar ondertussen hadden de spelers ook onderling contact en ontstond er heel wat discussie. In die mate zelfs dat speler-inspirator Vincent Kompany zich genoodzaakt zag om in te grijpen. Volgens LDH organiseerde hij meteen een conference call met zijn ploegmaats. De verdediger luisterde naar de klachten van zijn ploegmaats en gaat nu proberen een akkoord te vinden met de directie.

LEES OOK: Kompany bij Europese elite: David Silva doet boekje open

Die extra voorwaarden waren een geniepige streek van het bestuur ...

Meest recent

'United dumpt Zirkzee: absolute soldenprijs gelekt'

Terwijl Manchester United onder caretaker Michael Carrick weer het juiste spoor heeft gevonden, moet ...

2
2
Nieuwe TD Anderlecht: belangrijke kandidaat valt weg

Door Jérémy Taravel te bevestigen tot eind dit seizoen, vond RSC Anderlecht een ...

27
27
Selectie Jonge Duivels: beloningen bij Genk en Anderlecht

Niet enkel de Rode Duivels blazen volgende week verzamelen, ook de nationale beloften moeten weer ...

56
56
'Club neemt actie: peperdure opvolger Ordoñez in vizier'

Club Brugge maakt zich op voor een uiterste drukke zomermercato. Zo is de algemene verwachting dat ...

76
76
United maakt uitschuiver: Engelse pers fileert Lammens

In de Premier League heeft Manchester United vrijdagavond vervelend puntenverlies opgelopen. Op het ...

71
71
Vandenbempt overschouwt selectie: "Hij is verrassendste"

Rudi Garcia heeft vrijdagmiddag bekend gemaakt welke spelers hij meepakt op de WK-stage in de ...

126
126
TU: 'Financiële kater Club, Anderlecht strijdt met Atlético'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

129
129
'Bounida hakt interlandknoop: KBVB in rep en roer'

De Rode Duivels zagen al heel wat talenten voor andere landen kiezen. Toptalent Rayane Bounida ...

155
155
Zorgen om Lukaku: zorgt Garcia voor de oplossing?

Romelu Lukaku kampte dit seizoen met veel blessureleed, maar de aanvaller is al een tijdje terug. ...

51
51
Van Bommel hangt vuile was Paul Gheysens buiten

Mark van Bommel heeft een indrukwekkende spelerscarrière achter de rug bij clubs zoals FC ...

439
439
‘Strijd om De Cat barst los: grootmacht gaat all-in’

Nathan De Cat is hot. De 17-jarige middenvelder is één van de grootste talenten van ...

266
266
Garcia schrapt één naam genadeloos voor Rode Duivels

De selectie van de Rode Duivels werd bekendgemaakt door bondscoach Rudi Garcia. De Franse keuzeheer ...

75
75
Anderlecht zoekt doelman: 7 vervangers voor Coosemans

Het huidige machtsvacuüm in de bestuurskamer betekent niet dat RSC Anderlecht bij de pakken kan ...

535
535
Transferdilemma Club Brugge: vertrek na 138 wedstrijden?

Club Brugge dreigt tijdens de komende zomermercato afscheid te moeten nemen van verschillende ...

271
271
Voetbalfans Baetens en Huybrechts laten Wieze ontploffen

Een opsteker van formaat, zo kan je de 'Belgische' openingsdag noemen van de Euro Tour-manche in ...

33
33
Oosting onheilspellend over Antwerp-smaakmaker

Royal Antwerp FC neemt het op de laatste speeldag van de reguliere competitie op tegen Oud-Heverlee ...

169
169
Genk tóch naar Play-Off I? Boskamp doet voorspelling

Zondagavond worden de laatste tickets voor de Champions' Play-Offs uitgedeeld. Ook KRC Genk maakt ...

169
169
Alarm bij België: Godts duwt Garcia in een ongeziene crisis

Mika Godts zet Rudi Garcia meteen voor een lastige keuze bij de Rode Duivels. Met het WK in zicht ...

248
248
'Barça krijgt dikke 'njet': toptransfer van tafel geveegd'

De komende interland-periode komt voor een aantal clubs als een ideaal moment om hun transferplannen ...

62
62
Garcia genadeloos: de grootste afwezigen in selectie Duivels

Rudi Garcia heeft vrijdagmiddag bekend gemaakt welke Rode Duivels volgende week mee op het vliegtuig ...

406
406
Merckx met verborgen strijd: RSCA fans diep geraakt

De naam van Eddy Merckx klinkt nog altijd als een klok in de wielerwereld. De grootste Belgische ...

117
117
Noodmiddenveld bij Anderlecht: verbazende naam op tafel

RSC Anderlecht wil zich zondagavond tegen Cercle Brugge verzekeren van zijn ticket voor de ...

304
304
'Zomertransfer bepaald: Club speelt steunpilaar kwijt' '

Club Brugge lijkt na amper één seizoen al afscheid te moeten nemen van Aleksandar ...

302
302
De Bruyne maakt 90 minuten vol: Conte geeft mooi compliment

Kevin De Bruyne heeft voor het eerst sinds zijn zware blessure opnieuw een volledige wedstrijd ...

146
146
Maguire antiheld United, Leipzig en Lens halen stevig uit

Geen vrijdagavond voetbal in de Jupiler Pro League, maar elders in Europa ging de bal wel aan het ...

35
35

Meer sportnieuws