De parels van Neerpede: Kana revelatie, Dewaele weer in de wachtkamer

481 stemmen
De parels van Neerpede: Kana revelatie, Dewaele weer in de wachtkamer

Over de jeugd van RSC Anderlecht is dit seizoen al veel gezegd en geschreven. Toch bewijzen zij grotendeels het grote gelijk van Vincent Kompany. De talenten van Paars-Wit hebben bijna allemaal de criticasters de mond gesnoerd. Een overzicht.


In het begin van het seizoen speelde Anderlecht inderdaad met te veel jeugd, maar Paars-Wit koos op de transfermarkt voor kwaliteit in plaats van kwantiteit. Daardoor was er geen brede kern voorhanden en moest er vaak worden teruggegrepen naar eigen talent. Het was niet meer dan logisch dat spelers als Alexandru Chipciu, Kenneth Saief en anderen genegeerd werden. Allen gewogen en te veel te licht bevonden voor RSCA.

Thierry Lutonda (1 invalbeurt), Hotman El Kababri (1 basisplaats) en Anouar Ait El Hadj (2 invalbeurten) wogen nog wat licht. El Kababri trok in januari naar Zulte Waregem, Lutonda (deels pech door blessureleed op het verkeerde moment) mag in de zomer op huurbasis weg en El Hadj mag nog even verder rijpen bij de beloften. Andere talenten toonden zich wel.


Sieben Dewaele: Doordat er in de zomer geen geld meer was voor twee nieuwe flankverdedigers (in januari was dat er wél door enkele uitgaande transfers) ging Kompany in de voorbereiding testen. Wie alle voorbereidingswedstrijden heeft gezien, zag dat Dewaele veel indruk maakte als inverted back. Tegen Ajax, 5-2-nederlaag, was hij outstanding. De eerste weken van het seizoen gingen zeer goed voor hem. Nadien kende hij een vormdip en een blessure en Frank Vercauteren koos nadien voor een ander type linksachter. Elias Cobbaut kreeg zijn kans, maar nadien greep Killian Sardella zijn plaats. Dewaele is van opleiding een centrale middenvelder en het is jammer dat hij daar niet eens zijn kans kreeg, in plaats van pakweg Edo Kayembe. Die kreeg wel nog invalbeurten. Dewaele zijn toekomst is wel onduidelijk. Blijven bij RSCA als speler in de breedte, of volgend seizoen uitgeleend worden?

Killian Sardella: Amper 17 jaar en toch zoveel kritiek krijgen. Vreemd. Uiteraard ligt de lat bij Anderlecht hoog, maar Sardella deed het als rechts- en linksachter zeker niet onaardig. Nochtans is hij van nature een centrale verdediger. Technisch goed onderlegd (eigen aan de opleiding in Neerpede), maar hij moet uiteraard nog grote stappen zetten inzake positiespel. Maakte de laatste maanden veel progressie. Een ontdekking à la Leander Dendoncker of Sebastiaan Bornauw. Geen absoluut toptalent, maar wel iemand die gestaag progressie maakt. Krijgt wel zware concurrentie met een fitte Kemar Lawrence.


Marco Kana: Dé gouden zet van Kompany. Is nog zeer frêle, maar aan de bal een enorme uitstraling en ook verdedigend sterk. Centraal achterin stelde hij nooit teleur en is op zijn zeventiende een openbaring. Heeft een grote toekomst voor zich en lijkt nu al de gedoodverfde opvolger van Kompany te zijn. Kan onder diens hoede de komende twee jaar nog zeer veel leren.

Yari Verschaeren: Teleurstellend seizoen voor de ‘Belofte van het Jaar’. Door een zwaar onderbroken voorbereiding begon hij matig aan het seizoen. Begon na enkele maanden, waarin hij meermaals bankzitter was, er door te komen en speelde onder meer sterk op het veld van Standard. Daar viel hij jammer genoeg uit met een blessure en was voor de ‘coronabreak’ net weer fit geraakt. Het talent is er zeker en de 18-jarige middenvelder hoopt volgend seizoen weer te schitteren.

Antoine Colassin: In januari door Kompany naar voren geschoven om als spits te spelen. Bedankte voor het vertrouwen met 3 goals in 4 wedstrijden, waaronder doelpunten tegen Club Brugge en AA Gent, maar viel door een blessure – opgelopen tegen Cercle Brugge - enkele maanden uit. Pech, maar is weer op de terugweg. Een zeer interessant profiel en daardoor een 'extra spits' voor RSCA.


Francis Amuzu: Hij doet wat denken aan Frank Acheampong. Zeer snel en een geweldig uithoudingsvermogen, maar verliest in de laatste fase te vaak het overzicht. Leek op een zijspoor te belanden, maar begon de laatste weken plots vlot te scoren en assists te geven. Een goed seizoenseinde kon hem helpen naar een beter statuut binnen de ploeg, of een transfer in de zomer. RSCA zou willen meewerken, aangezien er bij de jeugd nog heel wat talent zit aan te komen.

Sambi Lokonga: Een zeer elegante speler, die de voorkeur kreeg op Adrien Trebel en Sven Kums. Een logische keuze voor de jeugd én kwaliteit. Tekende bij en kende nadien een vormdip van meerdere weken. Ging de laatste weken weer spelen zoals we dat van hem gewend zijn en is de grote motor op het middenveld, veel meer dan Peter Zulj.

Jérémy Doku: Wie de talenten op Neerpede wat volgt, wist dit al langer: Doku is een absoluut toptalent. Begon sterk aan het seizoen, kende een terugval, maar herpakte zich en kwam sterker terug. Momenteel één van de beste flankaanvallers in België en nog maar 17 jaar oud. Hij wordt ook al genoemd bij de Rode Duivels. Zal in het rijtje komen van spelers als Vincent Kompany, Romelu Lukaku en Youri Tielemans.

Alexis Saelemaekers: Kompany zag geen flankverdediger in hem en gaf hem na weken bankzitten eindelijk een kans tegen Standard. Als flankaanvaller. Scoorde de winnende treffer en was nadien vertrokken. Kende wel nog een dipje en belandde op de bank, maar knokte zich weer in de ploeg. Zette duidelijk stappen voorwaarts, maar door de ontwikkeling van Doku zag Anderlecht zijn kans om hem ten gelde te maken en zo de financiële balans wat beter te maken. AC Milan huurde hem in januari voor 3,5 miljoen euro en heeft een aankoopoptie van nog eens 3,5-4 miljoen euro, plus bonussen. Zijn toekomst is nog onduidelijk.

CR

LEES OOK: Jeremy Doku laat niemand onberoerd met verrassend bericht

Wie heeft u het meest verrast?

Meest recent

Garcia onthult: deze drie talenten bonken op de deur

De Rode Duivels bereiden zich voor op het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Bondscoach ...

45
45
TRANSFERUURTJE: ‘Club aast op record, Anderlecht verkoopt’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

158
158
‘Deze verrassende doelman vervangt Vandenvoordt op WK’

Toen bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekendmaakte voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en ...

60
60
Origi verbaast iedereen met nieuwe uitdaging na voetbal

Divock Origi kende een knappe carrière met vooral enkele straffe momenten bij Liverpool, maar ...

57
57
SK Beveren neemt definitief afscheid van succescoach Reedijk

SK Beveren werd ongeslagen kampioen in de Challenger Pro League en zal volgend seizoen in de Jupiler ...

72
72
‘Garcia zaait twijfel over Lukaku: probleem sleept aan’

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli. De aanvaller speelde amper in Napels, maar ...

107
107
Club Brugge zet verder in op jeugd en legt groot talent vast

Club Brugge focuste zich de afgelopen jaren op de jeugdwerking. Club NXT haalde vorig seizoen de ...

132
132
‘Lucas Stassin spoelt WK-deceptie weg met knaltransfer’

Lucas Stassin maakte lange tijd kans op een plekje in de WK-selectie van bondscoach Rudi Garcia, ...

118
118
Olise steelt Franse show, Spanje helemaal klaar voor WK

Momenteel worden de laatste oefenwedstrijden in aanloop naar het WK afgewerkt. Superfavorieten ...

105
105
Alderweireld haalt Duivel van zijn wolk: "Doe vooral normaal"

Na een geslaagde voorbereiding zijn de Rode Duivels met het nodige vertrouwen afgereisd naar de VS ...

390
390
'Genk onder stoom: tweede zomeraanwinst al bepaald'

KRC Genk staat op punt om Jeppe Erenbjerg over te nemen van Zulte Waregem. De Deense spelmaker wordt ...

457
457
Hans Vanaken bloost: Garcia dropt erg straffe uitspraak

Eén van de meest besproken Rode Duivels in aanloop naar het WK, is toch wel Hans Vanaken. De ...

697
697
'Trossard gelinkt aan transfer die niemand zag aankomen'

Leandro Trossard wil in de komende weken een goed WK spelen bij de Rode Duivels. Maar ook het ...

212
212
Alderweireld en Véronique De Kock zwichten voor verleiding

Wat zich recent afspeelde tussen Véronique De Kock en Toby Alderweireld had alles weg van een ...

185
185
'Nieuwe transferwending Tzolis: minimumprijs onthuld'

Na zijn trip met de Griekse nationale ploeg, geniet Christos Tzolis momenteel van een welverdiende ...

492
492
Toekomst Garcia in dubio: nieuwe bondscoach na WK?

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

170
170
WK-alarm rond De Bruyne: dit wil niemand horen

Kevin De Bruyne wil nog één keer schitteren op een WK, maar er hangt een vraagteken ...

289
289
'Club trekt grote ogen: transferschok Ardon Jashari'

Een jaartje geleden vertrok Ardon Jashari van Club Brugge naar AC Milan voor een flink aantal ...

931
931
Rode Duivel imponeert: "Hij wil er geweldig WK van maken"

De Rode Duivels zijn maandag afgereisd naar hun WK-basiskamp in Seattle. Aan motivatie om er een ...

248
248
Code Oranje: paniek neemt toe na rampzalige dag Nederland

Terwijl de Rode Duivels na een quasi vlekkeloze voorbereiding naar het WK zijn kunnen afreizen, ...

166
166
'Anderlecht laat Huerta gaan: prijskaartje bekend'

Naar eigen zeggen heeft RSC Anderlecht geen geduld tot het WK voorbij is om toe te slaan op de ...

593
593
'Witte rook in Genk: eerste zomeraanwinst een feit'

Dimitri de Condé verbond vorige week zijn toekomst nog eens tien jaar langer aan KRC Genk. ...

306
306
'Sibierski schiet in actie: Anderlecht mikt op stunt'

RSC Anderlecht gaat een al even drukke als onzekere zomer tegemoet. Terwijl het wemelt van de ...

439
439
Nilsson lucht hart: "Coach mocht mij niet opstellen"

Om de vele vertrekkers hun schoenen te vullen, rekent Club Brugge straks ongetwijfeld deels op ...

421
421
Ruben Van Gucht woedend: Hevig conflict achter de schermen

Ruben Van Gucht kwaad krijgen is blijkbaar niet zo moeilijk als sommigen denken. Achter zijn ...

303
303

Meer sportnieuws