'Groot probleem dreigt bij Anderlecht: Coucke in ontkenning'

1538 stemmen
'Groot probleem dreigt bij Anderlecht: Coucke in ontkenning'

Ook in volle coronacrisis blijft er volop gekibbeld worden onder de Belgische profclubs. Zo heerst er binnen de Pro League een pak verdeeldheid over het al dan niet hervatten van de competitie. Ondertussen ligt Anderlecht-voorzitter Marc Coucke ook nog steeds in conflict met zijn ex-club KV Oostende.

En dat conflict dreigt nu te escaleren. KVO kampt met de nodige financiële problemen en wou die oplossen door een overname-deal met het Amerikaanse PMG. Maar die investeringsmaatschappij vindt maar geen akkoord met Coucke over de afbetaling van de schulden aan de ex-preses en over de huur van de tribune die nog steeds in handen van de zakenman is. Bij Oostende klinkt het dat PMG enkele interessante voorstellen heeft gedaan, maar dat Coucke blijft dwars liggen.

En daar heeft men nu de buik van vol bij de Kustploeg. Zo melden La Dernière Heure en Het Nieuwsblad dat KVO bereid is om de licentie van Anderlecht aan te vallen. Voorzitter Frank Dierckens beweert dat hij over voldoende documenten beschikt waaruit blijkt dat Coucke wel degelijk mee beslist over de toekomst van KVO en dus nog een bepaalde vorm van inspraak heeft. Dat is volgens het bondsreglement niet toegelaten om aanspraak te maken op een licentie.

UPDATE 29/03

Anderlecht moet alsmaar meer voor zijn licentie vrezen, want RTBF meldt dat nu ook Virton Paars-Wit onder vuur neemt. De tweedeklasser startte een procedure bij het BAS om de huidige licentievoorwaarden deels te laten vallen en haalt de licentie van Anderlecht als één van de hoofdredenen aan. Eerder tekenden ook KVO en Waasland-Beveren al verzet aan tegen de licentie van de Brusselaars.

UPDATE 30/03

Ook Het Laatste Nieuws meldt vandaag dat Virton inderdaad de licentie van Anderlecht zal aanvechten. Ook de reden waarom is bekend. De Waalse club vindt het namelijk niet kunnen dat Paars-Wit een positief advies kreeg van de licentiecommissie, hoewel uit gelekte mediaberichten blijkt dat dit volgens hen quasi onmogelijk zou kunnen zijn.

Hoge schulden, de rol van Vandenhaute en de tribune van Coucke bij KV Oostende worden allemaal in vraag gesteld. Coucke wil echter van geen probleem weten. Hij stelt naar verluidt tegen iedereen dat er geen problemen dreigen. Effectief is dat momenteel zo, maar of dat ook zal blijven, is maar de vraag.

LEES OOK: Coucke gaat helemaal los in interview: "Het moet stoppen!"

Dreigen er problemen?

Meest recent

‘Yaya Touré verrast met eerste job als coach’

Yaya Touré was een zeer goede middenvelder, maar ondertussen is hij al enkele jaren trainer. ...

2
2
Bondscoach Tunesië oordeelt over WK-kansen België

Tunesië was bijna 90 minuten lang een speelbal van de Rode Duivels. Het werd 5-0 en dat was nog ...

69
69
Portugal wint 'rood duel', wereldgoal bij de VS

Vanavond stonden er een aantal oefenduels voor het WK op het programma. Onder meer Portugal en ...

52
52
Geen Club Brugge, wel duurste transfer ooit in Zweden

Club Brugge gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen moet onder meer een vervanger ...

72
72
Dezelfde ploeg tegen Egypte? Garcia legt uit

Rudi Garcia verraste met een aantal keuzes in de basisploeg. België won makkelijk met 5-0 van ...

100
100
Lammens laat Man Utd-fans watertanden met uitspraak

Manchester United kende na het ontslag van Ruben Amorim best nog een goed seizoen. Ze eindigden ...

58
58
Garcia over niet-selectie Duivels: "Moeilijkste keuze ooit"

Bondscoach Rudi Garcia selecteerde 26 spelers voor het WK. De Fransman had vooral in twee dossiers ...

103
103
De Ketelaere straalt: "Dat geeft heel veel vertrouwen"

Charles De Ketelaere begint als nummer één in de spits aan het WK. De Rode Duivel ...

40
40
Mechele looft twee ploegmaats: "Een nachtmerrie!"

Brandon Mechele kreeg van bondscoach Rudi Garcia een kans in de basis. De ervaren verdediger kende ...

264
264
Odjidja hangt op 37-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Vadis Odjidja speelde afgelopen seizoen voor Eendracht Aalst Lede. Vanavond raakte bekend dat het ...

96
96
‘Over zijn lijk: Leko blaast Club Brugge-droomtransfer op’

Club Brugge leek in januari al te anticiperen op een mogelijk vertrek van Joël ...

607
607
Argentinië moet puzzelen: Mac Allister toch nog naar WK?

Binnen vijf dagen gaat het WK van start en dus is bij alle deelnemende landen bidden dat ze niet met ...

52
52
Eén grote ergernis bij Duivels na klinkende zege

De Rode Duivels kunnen straks met een zeer goed gevoel afreizen naar de Verenigde Staten voor het ...

255
255
'Tzolis stelt cruciale voorwaarde voor transfer'

Club Brugge staat na het veroveren van de landstitel voor een zeer drukke transferzomer. Het lijkt ...

263
263
Lukaku komt met update over terugkeer naar Anderlecht

Na een moeilijk seizoen lijkt Romelu Lukaku toch nog een leuke troef te gaan worden voor de Rode ...

540
540
Ondanks knalprestatie: Garcia woedend op zijn spelers

Na de overwinning in Kroatië ook nog een klinkende 5-0 tegen Tunesië: de Rode Duivels ...

458
458
Buitenlandse pers trekt conclusie over WK-kansen Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag de fans verwend in hun uitzwaaiwedstrijd. Tunesië werd met 5-0 ...

651
651
Klaar voor basisplaats? Lukaku reageert

Er viel in de voorbije week niets dan goed nieuws te rapen bij de Rode Duivels. Na de fraaie ...

76
76
“We kunnen wereldkampioen worden”: Meunier overtuigd

De Rode Duivels trekken in een uiterst positieve sfeer naar het WK. Ze hebben zaterdag immers ook ...

110
110
Kranten zien Duivel schitteren: "Wordt dé attractie van WK"

De voorbereiding op het WK van de Rode Duivels is uitstekend verlopen. Na de knappe overwinning in ...

183
183
Duivels met vertrouwen naar WK: Tunesië simpel afgemaakt

De Rode Duivels hebben in hun generale repetitie voor het WK nog wat extra vertrouwen getankt. ...

86
86
Antwerp kondigt fraaie Engelse trip aan

Antwerp beleefde een tegenvallend seizoen, waarin het in de grijze middenmoot eindigde en in de ...

94
94
'Transfermeevaller: AA Gent vangt nog 2 miljoen euro'

AA Gent zal zich deze zomer moeten zien te wapenen voor het Europese avontuur van volgend seizoen. ...

233
233
België charmeert, één Duivel grote man: "Sensatie op WK!"

De Rode Duivels begonnen om 15u aan hun laatste oefenmatch voor het WK. Ruim 43.000 fans waren ...

167
167
'Fredberg wil uitpakken met JPL-kampioenenmaker'

Jesper Fredberg is sinds bijna een jaar aan de slag bij Sampdoria in de Serie B. Het eerste seizoen ...

158
158

Meer sportnieuws