'Groot probleem dreigt bij Anderlecht: Coucke in ontkenning'

door
'Groot probleem dreigt bij Anderlecht: Coucke in ontkenning'

Ook in volle coronacrisis blijft er volop gekibbeld worden onder de Belgische profclubs. Zo heerst er binnen de Pro League een pak verdeeldheid over het al dan niet hervatten van de competitie. Ondertussen ligt Anderlecht-voorzitter Marc Coucke ook nog steeds in conflict met zijn ex-club KV Oostende.

En dat conflict dreigt nu te escaleren. KVO kampt met de nodige financiële problemen en wou die oplossen door een overname-deal met het Amerikaanse PMG. Maar die investeringsmaatschappij vindt maar geen akkoord met Coucke over de afbetaling van de schulden aan de ex-preses en over de huur van de tribune die nog steeds in handen van de zakenman is. Bij Oostende klinkt het dat PMG enkele interessante voorstellen heeft gedaan, maar dat Coucke blijft dwars liggen.

En daar heeft men nu de buik van vol bij de Kustploeg. Zo melden La Dernière Heure en Het Nieuwsblad dat KVO bereid is om de licentie van Anderlecht aan te vallen. Voorzitter Frank Dierckens beweert dat hij over voldoende documenten beschikt waaruit blijkt dat Coucke wel degelijk mee beslist over de toekomst van KVO en dus nog een bepaalde vorm van inspraak heeft. Dat is volgens het bondsreglement niet toegelaten om aanspraak te maken op een licentie.

UPDATE 29/03

Anderlecht moet alsmaar meer voor zijn licentie vrezen, want RTBF meldt dat nu ook Virton Paars-Wit onder vuur neemt. De tweedeklasser startte een procedure bij het BAS om de huidige licentievoorwaarden deels te laten vallen en haalt de licentie van Anderlecht als één van de hoofdredenen aan. Eerder tekenden ook KVO en Waasland-Beveren al verzet aan tegen de licentie van de Brusselaars.

UPDATE 30/03

Ook Het Laatste Nieuws meldt vandaag dat Virton inderdaad de licentie van Anderlecht zal aanvechten. Ook de reden waarom is bekend. De Waalse club vindt het namelijk niet kunnen dat Paars-Wit een positief advies kreeg van de licentiecommissie, hoewel uit gelekte mediaberichten blijkt dat dit volgens hen quasi onmogelijk zou kunnen zijn.

Hoge schulden, de rol van Vandenhaute en de tribune van Coucke bij KV Oostende worden allemaal in vraag gesteld. Coucke wil echter van geen probleem weten. Hij stelt naar verluidt tegen iedereen dat er geen problemen dreigen. Effectief is dat momenteel zo, maar of dat ook zal blijven, is maar de vraag.

LEES OOK: Marc Coucke slaat keihard terug na ongezien debacle

Dreigen er problemen?

Meest recent

Kompany legt opvallende aanbiedingen naast zich neer

Vincent Kompany is hot in Duitsland én wereldwijd. De Belgische oefenmeester is Europa aan ...

6
6
Genadeloze Garcia: twee vaste Duivels geschrapt voor WK?

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada staat voor de deur. Wie selecteert bondscoach Rudi ...

34
34
Leko hakt knoop door over Vanaken: basis tegen KVM?

Hans Vanaken moest afgelopen speeldag op de bank beginnen in de topper tegen Union SG. De ...

53
53
Cornelis maakt korte metten met Frutos na ontslag

Hans Cornelis werd de laan uitgestuurd bij Sporting Charleroi na een desastreuze reeks in de Jupiler ...

106
106
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht verbaast, Antwerp kijkt in JPL’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

208
208
Zoon van Klinsmann breekt nek na horrorblessure

In Italië maakte Jonathan Klinsmann, zoon van Duitse legende Jürgen Klinsmann, een ...

30
30
Wit WK-konijn Garcia afgeschoten: “Ik zou het apart vinden”

Het WK sluipt dichterbij en de discussies over wie de selectie zal halen worden al opgelaaid. Ook de ...

99
99
Drama voor KAS Eupen-speler: gevangenisstraf in Denemarken

KAS Eupen-speler Yoram Zague heeft een hard verdict te horen gekregen. Het jeugdproduct van PSG ...

41
41
DAZN komt met groot nieuw over Belgisch voetbal: tot 2027

De soap tussen DAZN en de Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Er was veel onduidelijkheid ...

479
479
Anderlecht zet streep door opmerkelijke samenwerking

RSC Anderlecht heeft veel partners en werkt ook met verschillende scholen samen om de jeugdwerking ...

131
131
Oorlog in Challenger Pro League: “Schandalig en debiel”

De Challenger Pro League is afgelopen, of niet? Door de U23-regel die vanaf volgend seizoen wordt ...

213
213
Publiekslieveling weg: loodzware transferopdracht Genk

KRC Genk wist afgelopen weekend de macht te heroveren in de Europe Play-Offs door met 1-2 te gaan ...

259
259
Bayern zonder Kompany: Anderlecht-bekende neemt over

Zondag werd de landstitel binnen gehaald, maar voor Bayern München is er momenteel geen tijd om ...

230
230
Dikke tranen bij Club Nxt: aanvoerder met klasse-gebaar

De U19 van Club Brugge is er dan toch niet in geslaagd de prestigieuze Youth League te winnen. In de ...

168
168
Relletje voorbij? Lukaku maakt één grote fout bij Napoli

De plooien tussen SSC Napoli en Romelu Lukaku lijken weer grotendeels gladgestreken. De aanvaller ...

91
91
'STVV machteloos: steunpilaar richting topcompetitie'

De resultaten van de laatste weken zijn weliswaar minder, maar STVV kan nu al terugblikken op een ...

65
65
Amateurvoetbal op stelten: Antwerp-pion zaait titelchaos

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

103
103
"Complete mislukking" - Ivan Leko met grond gelijk gemaakt

Club Brugge heeft afgelopen weekend een opdoffer van formaat moeten verwerken. In de titelclash op ...

443
443
Puzzelwerk voor Hayen: groot vraagteken bij KRC Genk

KRC Genk wist afgelopen weekend de macht te heroveren in de Europe Play-Offs. Dinsdagavond wordt het ...

230
230
Verhaeghe verovert Europa: Club verbaast de voetbalwereld

Club Brugge heeft een stap gezet die niemand zag aankomen. De jeugdploeg speelde maandag de finale ...

340
340
Kompany-mania in München: Bayern-boegbeeld houdt zich niet in

Bayern München veroverde zondagavond de 35ste landstitel uit zijn geschiedenis, de tweede ...

169
169
'Antwerp ruikt buitenkans: vizier op Standard-smaakmaker'

In de Europe Play-Offs krijgt Standard dinsdagavond het bezoek van Antwerp FC. En beide clubs komen ...

237
237
WK-selectie Duivels: Openda gedumpt voor wit konijn?

Nog 52 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt op gang getrapt. Bondscoach Rudi ...

284
284
'Volgende Anderlecht-revolutie: nieuwe trainer op komst'

RSC Anderlecht staat voor enkele cruciale weken waarin het een Europees ticket wil veroveren en ...

686
686
Catastrofe bij Club Brugge: opvallende ingreep Leko?

Club Brugge hoopte zondag haasje-over te doen met Union, maar Ivan Leko en co. kwamen van een kale ...

258
258

Meer sportnieuws