'Groot probleem dreigt bij Anderlecht: Coucke in ontkenning'

door
'Groot probleem dreigt bij Anderlecht: Coucke in ontkenning'

Ook in volle coronacrisis blijft er volop gekibbeld worden onder de Belgische profclubs. Zo heerst er binnen de Pro League een pak verdeeldheid over het al dan niet hervatten van de competitie. Ondertussen ligt Anderlecht-voorzitter Marc Coucke ook nog steeds in conflict met zijn ex-club KV Oostende.

En dat conflict dreigt nu te escaleren. KVO kampt met de nodige financiële problemen en wou die oplossen door een overname-deal met het Amerikaanse PMG. Maar die investeringsmaatschappij vindt maar geen akkoord met Coucke over de afbetaling van de schulden aan de ex-preses en over de huur van de tribune die nog steeds in handen van de zakenman is. Bij Oostende klinkt het dat PMG enkele interessante voorstellen heeft gedaan, maar dat Coucke blijft dwars liggen.

En daar heeft men nu de buik van vol bij de Kustploeg. Zo melden La Dernière Heure en Het Nieuwsblad dat KVO bereid is om de licentie van Anderlecht aan te vallen. Voorzitter Frank Dierckens beweert dat hij over voldoende documenten beschikt waaruit blijkt dat Coucke wel degelijk mee beslist over de toekomst van KVO en dus nog een bepaalde vorm van inspraak heeft. Dat is volgens het bondsreglement niet toegelaten om aanspraak te maken op een licentie.

UPDATE 29/03

Anderlecht moet alsmaar meer voor zijn licentie vrezen, want RTBF meldt dat nu ook Virton Paars-Wit onder vuur neemt. De tweedeklasser startte een procedure bij het BAS om de huidige licentievoorwaarden deels te laten vallen en haalt de licentie van Anderlecht als één van de hoofdredenen aan. Eerder tekenden ook KVO en Waasland-Beveren al verzet aan tegen de licentie van de Brusselaars.

UPDATE 30/03

Ook Het Laatste Nieuws meldt vandaag dat Virton inderdaad de licentie van Anderlecht zal aanvechten. Ook de reden waarom is bekend. De Waalse club vindt het namelijk niet kunnen dat Paars-Wit een positief advies kreeg van de licentiecommissie, hoewel uit gelekte mediaberichten blijkt dat dit volgens hen quasi onmogelijk zou kunnen zijn.

Hoge schulden, de rol van Vandenhaute en de tribune van Coucke bij KV Oostende worden allemaal in vraag gesteld. Coucke wil echter van geen probleem weten. Hij stelt naar verluidt tegen iedereen dat er geen problemen dreigen. Effectief is dat momenteel zo, maar of dat ook zal blijven, is maar de vraag.

LEES OOK: Marc Coucke gooit alles op tafel: "Ruim 30.000 zijn het er!"

Dreigen er problemen?

Meest recent

Mazzu velt oordeel over Garcia: "Valse discussie"

De Rode Duivels maakten er dinsdagavond tegen Liechtenstein een feestavond van, met een deugddoende ...

11
11
'Club Brugge verrast met Portugese ex-international'

Bij Club Brugge mogen we in de komende maanden wellicht weer heel wat transferactiviteit verwachten. ...

49
49
'Doodsbedreigingen voor Noa Lang: keiharde straf'

Noa Lang versierde vorige zomer een droomtransfer van PSV naar Napoli, al heeft hij daar tot dusver ...

8
8
'Anderlecht blaast oud transferdoelwit nieuw leven in'

De wintermercato nadert met rasse schreden en het lijkt erop dat sportief directeur Olivier Renard ...

86
86
Standard kondigt nog een versterking aan

Standard hoopte dit seizoen met de terugkeer van oude glorieën Marc Wilmots en Pierre ...

35
35
Defensie en spitsen Duivels: Alderweireld geeft voorkeur

De Rode Duivels hebben zich dinsdag zoals verwacht weten te plaatsen voor het WK. Rudi Garcia heeft ...

164
164
Lukaku straks toch nog met Napoli in Champions League?

Ook op zin 32ste blijft Romelu Lukaku van onschatbare waarde. De voorbije maanden werd zijn scorend ...

52
52
Vandenbempt looft 3 Duivels: "Kan hij nog uit de ploeg?"

De Rode Duivels hebben dinsdagavond een punt gezet achter hun WK-kwalificatiecampagne. Dat deden ze ...

292
292
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht heeft De Cat-plan, nieuwe job Clement'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

165
165
Hasi vloekt: twee internationals out bij Anderlecht?

Tijdens elke interlandbreak houden de Belgische ploegen hout vast dat iedereen zonder kleerscheuren ...

340
340
Analisten unaniem: één winnaar na tweeluik Rode Duivels

De Rode Duivels gaan naar het WK. Tegen het bescheiden Liechtenstein lieten de troepen van Rudi ...

233
233
Van Gucht confronteert Vandenbempt: “Waar ging het mis?”

Ruben Van Gucht is nu al enkele jaren niet meer uit het nieuws weg te slaan. De 'bad boy' van de ...

57
57
Doorbraak onder Garcia: "WK is een jongensdroom"

Onder Rudi Garcia komen een aantal Rode Duivels boven water. Zo was er gisteren een uitblinker die ...

113
113
Verheyen en Degryse over Garcia: "Zou laf zijn van de bond"

Rudi Garcia krijgt de volle laag vanuit bepaalde hoek. De kritiek is deels terecht, deels ...

206
206
Garcia geeft zijn WK-wens prijs: "Dat hoop ik héél hard"

Rudi Garcia heeft de Belgen naar het WK geloodst. Dat is een goede prestatie, maar zeker niet ...

136
136
Weelde voor Garcia: "Ik hoop in de basis te blijven staan"

Rudi Garcia mocht gisteren een feestje vieren. De WK-kwalificatie is een feit. Opdracht volbracht. ...

111
111
Plotse lof voor Garcia: "We zijn op de goede weg"

Het is hommeles tussen Rudi Garcia en Het Laatste Nieuws. Na de WK-kwalificatie stellen ze de ...

101
101
Celine laat Metejoor sprakeloos achter na bloedheet avontuur

Celine Van Ouytsel staat al enkele maanden opnieuw in het middelpunt van de belangstelling. Dat ...

157
157
Witsel weet niet wat hij ziet: "Dit was héél emotioneel"

Na ongeveer een uur spelen bracht Rudi Garcia Axel Witsel in het veld. Hij gaf het Luikse publiek zo ...

195
195
Onthuld: 'Mannaert verkoos deze topcoach boven Garcia'

Na het behoud in de A-divisie van de Nations League, heeft Rudi Garcia ook zijn tweede grote target ...

425
425
Garcia vs. De Bilde: is dít de reden voor spanningen?

De Rode Duivels vierden dinsdagavond een uitgebreid feestje na hun kwalificatie voor het WK 2026. ...

529
529
Twee nieuwe WK-sprookjes, opsteker Duivels bij loting

De Rode Duivels hebben zich dinsdag zoals verwacht geplaatst voor het WK in Canada, Mexico en de ...

241
241
'De Cat grof wild: transferplannen Anderlecht bekend'

Door de vroegtijdige uitschakeling van de Belgische ploeg op het WK U17, is Nathan De Cat ruim op ...

402
402
‘Druk op García stijgt: Belgische topcoach klopt al aan’

De druk op Rudi García wordt met de dag zwaarder: de resultaten vallen nog mee, maar op het ...

356
356
België naar WK: buitenlandse pers smult van één Rode Duivel

Als de balletjes op vijf december in de trommel gaan voor de loting van de groepsfase op het WK ...

466
466

Meer sportnieuws