Corona-hervorming in de maak: naar JPL met 20 ploegen?

door
Corona-hervorming in de maak: naar JPL met 20 ploegen?

De Pro League houdt deze week een nieuwe conference call om het verdere verloop van de competitie te bespreken. De meningen blijven in ieder geval erg verdeeld. Zes van de grote clubs willen afwachten in de hoop dat er nog gespeeld kan worden, de rest wil de competitie meteen stopzetten.


Vrijdag werd nog een open brief verstuurd waarin de acht clubs uit 1B en negen (kleinere) ploegen uit 1A oproepen om per direct een streep te zetten onder het seizoen. Uiteraard vanwege de volksgezondheid, maar deels ook uit eigenbelang. De meeste ploegen hebben niets meer om voor te spelen, nu stoppen zou kostenbesparend kunnen werken en bovendien kan dan de voorbereiding op volgend seizoen starten. Anderen zouden dan weer zeker zijn van het behoud of de promotie.

Van de G5 zou enkel Club Brugge het voorstel genegen zijn, AA Gent liet verstaan dat het de reguliere competitie eerst nog wil afwerken. Ook bij Blauw-Zwart lijken achterliggende motieven een rol te spelen. Vooral dan naar de komende seizoenen toe. Zo schrijft La Dernière Heure dat de betrokken clubs van deze gelegenheid gebruik willen maken om een competitiehervorming door te voeren.

WEG MET PO'S
Concreet zouden er volgend seizoen 18 ploegen aantreden in de JPL, in 2021-2022 zelfs 20 clubs. De Play-Offs zouden daarmee meteen van tafel geveegd worden. Dan zou 1A ook de enige profcompetitie blijven, de restant van 1B zou vanaf 2021 worden opgenomen in de eerste amateurliga. Bij LDH schrijft men dat Club-voorzitter Bart Verhaeghe alvast een grote voorstander van is. Een akkoord is echter nog erg ver weg omdat de andere topclubs tegen dit voorstel zijn. Sowieso beloven het deze week weer pittige discussie te worden.

LEES OOK: Fred Vanderbiest dankt succes aan één persoon

De competitie moet meteen ook hervormt worden ...

Meest recent

Verbeke doet boekje open over "slechtste transfer ooit"

Sinds hij het profvoetbal enkele maanden geleden de rug toekeerde verdween Peter Verbeke naar de ...

64
64
'Beproefd recept Club Brugge: opvolger Leko al bekend?'

Het spelpeil laat geregeld te wensen over, maar sinds Ivan Leko het roer overpakte van Nicky Hayen ...

188
188
Taravel grijpt in: 'miscast' Anderlecht maakt brokken

RSC Anderlecht ging zondag met 1-0 onderuit tegen KV Mechelen. De gebeten hond langs Paars-Witte ...

131
131
'Jackpot voor Antwerp: ontdekking lokt leger scouts'

Antwerp bleef zondag steken op een 1-1 gelijkspel tegen Standard. Net zoals de afgelopen weken stond ...

155
155
Fred Vanderbiest dankt succes aan één persoon

Achter elke succesvolle trainer staat vaak een sterke vrouw. Vraag dat maar aan Fred Vanderbiest. ...

251
251
'Transferfiasco Jonathan David: bliksem-exit in zicht'

Na enkele seizoenen te hebben uitgeblonken bij Lille OSC, versierde Jonathan David afgelopen zomer ...

78
78
Selectie Rode Duivels: 'Vier afhakers, dríé grote verrassingen'

Volgende week gaat de eerste interland-break van 2026 van start, tevens de laatste interland-periode ...

611
611
Drastische titelvoorspelling: "Zij zijn kansloos"

Nog één speeldag te gaan en de reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop. ...

307
307
'De Bruyne slaat Napoli met verstomming: totale transferwending'

Kevin De Bruyne maakte afgelopen weekend met zijn sterke invalbeurt namens SSC Napoli. In nog maar ...

192
192
'Toptransfer Club Brugge: opvallende foto gooit olie op vuur'

Club Brugge zal komende zomer afscheid nemen van verschillende sterkhouders. Eén van de ...

316
316
Garcia verrast: spectaculaire comeback bij Rode Duivels?

Rudi Garcia overweegt een opvallende comeback bij de Rode Duivels. Het gaat om een speler die al ...

218
218
Lardot velt verdict over rode kaart Foulon & Bertaccini

Ook op de voorlaatste speeldag van de reguliere competitie deden enkele beslissingen van de ...

383
383
Sterkhouder spreekt klare taal: "Weg bij Anderlecht?"

Na de nederlaag tegen KV Mechelen heeft RSC Anderlecht nog een waterkansje om uit de top zes te ...

360
360
KV Mechelen in PO1: Sprookje voor onverwachte held

We vermoeden dat veel fans van KV Mechelen deze morgen zijn opgestaan met een tekort aan stemvolume, ...

126
126
DAZN pakt uit met fraaie geste voor ontknoping JPL

Volgend weekend staat de laatste speeldag van de reguliere competitie op het programma. Voor die ...

489
489
AA Gent deelt dramatisch nieuws: supporter overleden

Dankzij de thuiszege tegen Zulte Waregem blijft AA Gent op koers liggen voor de Champions' ...

0
0
Brusselmans haalt BV's door gehaktmolen: "Absolute sukkels!"

Herman Brusselmans doet weer waar hij al decennia het beste in is: stoken, schoppen en tegelijk ...

223
223
'Openda lanceert zich opnieuw op oude nest'

Vorig weekend waren er opnieuw geen speelminuten weggelegd voor Loïs Openda bij Juventus. Dat ...

106
106
KV Mechelen zet zich schrap voor miljoenentransfer

KV Mechelen mag zich opmaken voor nog elf topmatchen. Het sluit volgend weekend zijn reguliere ...

424
424
Deur open voor vertrek bij Club: "Ik denk erover na, ja"

Bij Club Brugge mogen we in de zomer wellicht een stevige leegloop verwachten. Heel wat sterkhouders ...

388
388
'Gegokt en gewonnen? La Louvière weigert 5 miljoen'

De strijd om het behoud kreeg vorig weekend weer een nieuwe wending. OH Leuven wipte over Zulte ...

151
151
Vanhaezebrouck is kritisch voor Genkse held El Ouahdi

KRC Genk kan terugblikken op een uitstekende week. Het wist een goede uitgangspositie af te dwingen ...

296
296
'Enorme transferdomper dreigt voor Standard'

Standard mag in principe een kruis maken over een mogelijke deelname aan de Champions' Play-Off. Dat ...

226
226
Nieuwe weg voor Genk? Hayen krijgt boodschap

KRC Genk heeft zondag zijn kansen op de top zes zo gaaf mogelijk gehouden, want het boekte een ...

309
309
Eindelijk oplossing in zicht voor RWDM?

Al een heel seizoen gaan er zeer onrustwekkende berichten rond over RWDM Brussels. De traditieclub ...

169
169

Meer sportnieuws