Corona-hervorming in de maak: naar JPL met 20 ploegen?

766 stemmen
Corona-hervorming in de maak: naar JPL met 20 ploegen?

De Pro League houdt deze week een nieuwe conference call om het verdere verloop van de competitie te bespreken. De meningen blijven in ieder geval erg verdeeld. Zes van de grote clubs willen afwachten in de hoop dat er nog gespeeld kan worden, de rest wil de competitie meteen stopzetten.


Vrijdag werd nog een open brief verstuurd waarin de acht clubs uit 1B en negen (kleinere) ploegen uit 1A oproepen om per direct een streep te zetten onder het seizoen. Uiteraard vanwege de volksgezondheid, maar deels ook uit eigenbelang. De meeste ploegen hebben niets meer om voor te spelen, nu stoppen zou kostenbesparend kunnen werken en bovendien kan dan de voorbereiding op volgend seizoen starten. Anderen zouden dan weer zeker zijn van het behoud of de promotie.

Van de G5 zou enkel Club Brugge het voorstel genegen zijn, AA Gent liet verstaan dat het de reguliere competitie eerst nog wil afwerken. Ook bij Blauw-Zwart lijken achterliggende motieven een rol te spelen. Vooral dan naar de komende seizoenen toe. Zo schrijft La Dernière Heure dat de betrokken clubs van deze gelegenheid gebruik willen maken om een competitiehervorming door te voeren.

WEG MET PO'S
Concreet zouden er volgend seizoen 18 ploegen aantreden in de JPL, in 2021-2022 zelfs 20 clubs. De Play-Offs zouden daarmee meteen van tafel geveegd worden. Dan zou 1A ook de enige profcompetitie blijven, de restant van 1B zou vanaf 2021 worden opgenomen in de eerste amateurliga. Bij LDH schrijft men dat Club-voorzitter Bart Verhaeghe alvast een grote voorstander van is. Een akkoord is echter nog erg ver weg omdat de andere topclubs tegen dit voorstel zijn. Sowieso beloven het deze week weer pittige discussie te worden.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Toptarget Anderlecht, Club Brugge grijpt mis’

🚀

De competitie moet meteen ook hervormt worden ...

Meest recent

'Charleroi neemt verrassende trainersbeslissing'

Verschillende eersteklassers zijn nog op zoek naar een trainer voor volgend seizoen. Charleroi is ...

6
6
Mignolet onthult: dit wordt zijn functie bij de KBVB

Simon Mignolet is niet langer profvoetballer. Zondag zette de 38-jarige doelman een punt achter zijn ...

26
26
'Bondsparket bezorgt Hazard nieuwe mokerslag'

Anderlecht beleefde vorig weekend een uiterst pijnlijk seizoenseinde, maar voor niemand was die ...

46
46
AA Gent legt revelatie langer onder contract

AA Gent kan zijn seizoen nog afsluiten met een Europees ticket en dat zou een opsteker zijn voor de ...

29
29
Droom El Ouahdi komt uit: Marokko met veel bekenden naar WK

KRC Genk moet straks in de Europese barrages tegen AA Gent al de nodige WK-gangers missen. Na ...

84
84
'Anderlecht vecht met Ajax om nieuwe parel'

Paars-Wit heeft héél veel talent rondlopen op Neerpede. De komende jaren mogen de fans ...

217
217
Standard verwent fans met galamatch tegen Europese topclub

Standard greep voor het zoveelste jaar op rij naast een Europese ticket. De slapende reus werd even ...

97
97
Opvolger Vrancken: STVV-fans hebben één grote voorkeur

Wouter Vrancken besloot om er de brui aan te geven bij STVV. Stoppen op een hoogtepunt, wat wel te ...

167
167
Fans van Anderlecht willen maar één man als coach

Jérémy Taravel gaat komend seizoen niet meer de hoofdtrainer zijn van RSC Anderlecht. ...

766
766
Sporting Hasselt strikt voormalige speler van Union SG

Sporting Hasselt speelt komend seizoen in de Challenger Pro League en het is duidelijk dat er ...

64
64
Anderlecht slaat toe met twee nieuwe contracten

We haalden al aan dat RSC Anderlecht weer meer gaat inzetten op ervaren spelers, zoals onder Jesper ...

217
217
Nazi-groet bij Club Brugge: bondsparket velt verdict

Club Brugge verkeert in een roes sinds het zich in Mechelen tot landskampioen kroonde. Het feest ...

292
292
'Here we go: Antwerp dokt voor eerste zomeraanwinst'

Antwerp sloot een teleurstellend seizoen afgelopen weekend af op de elfde plaats in het klassement. ...

315
315
Verhaeghe laat geen traan om titelheld: ‘Ander en beter’

Club Brugge viert de twintigste landstitel, maar achter de schermen is er opnieuw een harde keuze ...

751
751
'Verhaeghe verklapt volgende toptransfer Club Brugge'

Het succes eist straks wellicht opnieuw zijn tol bij Club Brugge, want behalve meubelstukken Brandon ...

648
648
Lukaku geeft gouden raad aan De Cat: "Doe zoals Doku"

De pijnlijke nederlaag tegen Union betekent wellicht een afscheid in mineur voor Nathan De Cat, die ...

461
461
Sam Kerkhofs & Rik Verheye clashen: Frustraties borrelen op

Het seizoen van Sporting Hasselt werd een ware emotionele en sportieve rollercoaster. De Limburgers ...

179
179
'Bliksemvertrek Tresoldi: Club Brugge hakt knoop door'

Het succes van Club Brugge heeft vele vaders, maar samen met Christos Tzolis en Hans Vanaken is ...

578
578
Antwerp in rouw: 21-jarige ex-speler plots overleden

De voetbalwereld is zopas opgeschrikt door een dramatisch bericht. Verschillende kanalen melden ...

0
0
'Club Brugge kan cashen: Tzolis flirt met grootmacht'

Voorlopig durft hij een derde seizoen bij Club Brugge nog altijd niet volledig uit te sluiten, maar ...

279
279
‘Union flikt het weer: boomlange verdediger is binnen’

Union SG heeft de afgelopen jaren bewezen over een briljante transferstrategie te beschikken. De ...

252
252
Paleisrevolutie Club: Madou verduidelijkt na Rigaux

Devy Rigaux is officieel van Club Brugge naar Feyenoord. De beleidsbepaler was een belangrijke ...

217
217
'Axel Witsel schokt iedereen met toekomstkeuze'

Axel Witsel maakte één van de grootste teleurstellingen van zijn carrière mee. ...

368
368
‘Enorme transferverrassing Lukaku in de maak’

Waar ligt de toekomst van Romelu Lukaku? De aanvaller was vorig seizoen nog de grote man bij de ...

811
811
Taravel komt met duidelijke boodschap voor Anderlecht

RSC Anderlecht kende weer een teleurstellend seizoen zonder prijs. Jérémy Taravel wist ...

262
262

Meer sportnieuws