Corona-hervorming in de maak: naar JPL met 20 ploegen?

766 stemmen
Corona-hervorming in de maak: naar JPL met 20 ploegen?

De Pro League houdt deze week een nieuwe conference call om het verdere verloop van de competitie te bespreken. De meningen blijven in ieder geval erg verdeeld. Zes van de grote clubs willen afwachten in de hoop dat er nog gespeeld kan worden, de rest wil de competitie meteen stopzetten.


Vrijdag werd nog een open brief verstuurd waarin de acht clubs uit 1B en negen (kleinere) ploegen uit 1A oproepen om per direct een streep te zetten onder het seizoen. Uiteraard vanwege de volksgezondheid, maar deels ook uit eigenbelang. De meeste ploegen hebben niets meer om voor te spelen, nu stoppen zou kostenbesparend kunnen werken en bovendien kan dan de voorbereiding op volgend seizoen starten. Anderen zouden dan weer zeker zijn van het behoud of de promotie.

Van de G5 zou enkel Club Brugge het voorstel genegen zijn, AA Gent liet verstaan dat het de reguliere competitie eerst nog wil afwerken. Ook bij Blauw-Zwart lijken achterliggende motieven een rol te spelen. Vooral dan naar de komende seizoenen toe. Zo schrijft La Dernière Heure dat de betrokken clubs van deze gelegenheid gebruik willen maken om een competitiehervorming door te voeren.

WEG MET PO'S
Concreet zouden er volgend seizoen 18 ploegen aantreden in de JPL, in 2021-2022 zelfs 20 clubs. De Play-Offs zouden daarmee meteen van tafel geveegd worden. Dan zou 1A ook de enige profcompetitie blijven, de restant van 1B zou vanaf 2021 worden opgenomen in de eerste amateurliga. Bij LDH schrijft men dat Club-voorzitter Bart Verhaeghe alvast een grote voorstander van is. Een akkoord is echter nog erg ver weg omdat de andere topclubs tegen dit voorstel zijn. Sowieso beloven het deze week weer pittige discussie te worden.

LEES OOK: De Cat naar Europese grootmacht: straffe prognose L'Equipe

🚀

De competitie moet meteen ook hervormt worden ...

Meest recent

'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

3
3
'Niet Genk, maar Union strikt ervaren international'

Union SG is momenteel de meest actieve Belgische club op de transfermarkt. Ze gaan de komende ...

63
63
Openen JPL-topclubs weldra gesprekken met Jorge Mendes?

Gaan de Belgische topclubs een poging wagen om een voormalige smaakmaker uit de Jupiler Pro League ...

46
46
Van Gucht laat Kat Kerkhofs in shock: Relatie met BV?

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor gespreksstof gezorgd. In de podcast ‘Achter De ...

94
94
'Miljoenendeal Charleroi, spits verlaat Westerlo'

Het WK loert om de hoek, maar het is duidelijk dat de transfermolen ook stilaan op gang begint te ...

17
17
'KRC Genk helemaal los: officieel bod op nieuwe spits'

KRC Genk is volop bezig met het vormen van zijn selectie voor volgend seizoen. Met Jeppe Erenbjerg ...

168
168
Soap loopt spuigaten uit: Atlético maakt Real compleet belachelijk

In het Spaanse voetbal gaat momenteel niet enkel het wereldkampioenschap over de tongen. Zo bedaart ...

130
130
De Cat naar Europese grootmacht: straffe prognose L'Equipe

RSC Anderlecht werkt momenteel aan de komst van een nieuwe trainer, maar er liggen nog veel meer ...

677
677
'Nationale recordtransfer Tzolis: Club krijgt geweldig nieuws'

De kans is groot dat Club Brugge deze zomer het nationale transferrecord op scherp zal zetten. ...

881
881
Garcia duwt Doku in de problemen: 'Hier komt miserie van’

Garcia maakt Doku nu wel heel belangrijk. Dat is logisch, want hij is misschien de gevaarlijkste ...

312
312
'City verwent opvolger Guardiola met nieuwe sterspeler'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

173
173
KBVB leert lesje: Garcia ontvangt cruciaal toekomstnieuws

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

249
249
Schrikken bij Duivels: grote smaakmaker staakt training

De Rode Duivels hebben een geslaagde oversteek van de Atlantische Oceaan gemaakt. Inmiddels werd ...

187
187
Argentijnen vieren in laatste WK-test: Messi scoort meteen

Daags voor de openingsmatch voor het WK, werken de deelnemende landen hun laatste oefenwedstrijden ...

56
56
'Theate naar Engeland, 4 clubs in running voor Khalaili'

Het lijkt door het WK een transferzomer op twee snelheden te gaan worden. De meeste clubs beginnen ...

149
149
Daar is de bevestiging: Mourinho keert terug bij Real Madrid

Bij Real Madrid kunnen ze helemaal beginnen met hun transferzomer, nadat zondag Florentino Perez ...

80
80
'Plots flinke bom onder openingsmatch van WK'

Donderdag om 21u is het eindelijk zover: dan gaat het WK 2026 van start. Het toernooi wordt ...

170
170
Garcia krijgt van ex-Duivel duidelijk Lukaku-advies

De Rode Duivels hebben dinsdag een eerste keer getraind op Amerikaanse bodem. Rudi Garcia kon ...

102
102
'Charleroi maakt zich op voor nieuwe miljoenentransfer'

Voor Charleroi werd het een vrij grijs seizoen, maar desondanks belooft het een interessante ...

40
40
'Volgende Rode Duivel naar de Premier League'

De Premier League is al jarenlang een zeer populaire bestemming voor Rode Duivels. Van de ...

72
72
'Bayern staat dicht bij eerste knaltransfer: 60 miljoen'

Bayern München was afgelopen seizoen oppermachtig in Duitsland en pakte de dubbel, maar moest ...

116
116
'Stassin heeft keuze: volgende club meldt zich'

Voor Lucas Stassin eindigde het seizoen met enkele tegenvallers. Hij greep met Saint-Etienne naast ...

84
84
Red Flames balen alsnog na monsterzege

De Belgische Red Flames gingen vanavond op bezoek bij Luxemburg. Een zege leek een zekerheid, maar ...

167
167
'Anderlecht opent gesprekken met ex-speler van Ajax'

RSC Anderlecht heeft nood aan snelle, creatieve flankaanvallers. Dat is al jaren een gemis, nog meer ...

346
346
'Pocognoli stuit meteen op eerste hindernis bij Anderlecht'

Pocognoli bij Anderlecht klinkt op het eerste gezicht logisch. Een vrije trainer, kampioen met Union ...

1131
1131

Meer sportnieuws