'Derde club tekent verzet aan tegen licentie Anderlecht'

door
'Derde club tekent verzet aan tegen licentie Anderlecht'

Ook in volle coronacrisis blijft er volop gekibbeld worden onder de Belgische profclubs. Zo heerst er binnen de Pro League een pak verdeeldheid over het al dan niet hervatten van de competitie. Ondertussen ligt Anderlecht-voorzitter Marc Coucke ook nog steeds in conflict met zijn ex-club KV Oostende.

En dat conflict dreigt nu te escaleren. KVO kampt met de nodige financiële problemen en wou die oplossen door een overname-deal met het Amerikaanse PMG. Maar die investeringsmaatschappij vindt maar geen akkoord met Coucke over de afbetaling van de schulden aan de ex-preses en over de huur van de tribune die nog steeds in handen van de zakenman is. Bij Oostende klinkt het dat PMG enkele interessante voorstellen heeft gedaan, maar dat Coucke blijft dwars liggen.

En daar heeft men nu de buik van vol bij de Kustploeg. Zo melden La Dernière Heure en Het Nieuwsblad dat KVO bereid is om de licentie van Anderlecht aan te vallen. Voorzitter Frank Dierckens beweert dat hij over voldoende documenten beschikt waaruit blijkt dat Coucke wel degelijk mee beslist over de toekomst van KVO en dus nog een bepaalde vorm van inspraak heeft. Dat is volgens het bondsreglement niet toegelaten om aanspraak te maken op een licentie.

UPDATE 29/03
Anderlecht moet alsmaar meer voor zijn licentie vrezen, want RTBF meldt dat nu ook Virton Paars-Wit onder vuur neemt. De tweedeklasser startte een procedure bij het BAS om de huidige licentievoorwaarden deels te laten vallen en haalt de licentie van Anderlecht als één van de hoofdredenen aan. Eerder tekenden ook KVO en Waasland-Beveren al verzet aan tegen de licentie van de Brusselaars.

LEES OOK: Hasi luidt alarmbel en doet oproep aan Renard

Denk je dat Anderlecht zijn licentie nog zal verliezen?

Meest recent

Hasi luidt alarmbel en doet oproep aan Renard

Besnik Hasi heeft een héél moeilijk jaar als coach van RSC Anderlecht afgesloten met ...

243
243
Sardella legt vinger op de wonde bij Anderlecht

RSC Anderlecht leverde een heel zwakke prestatie tegen Sporting Charleroi. Het verloor zeer terecht ...

210
210
STVV spreekt het uit: "We gaan er volop voor"

STVV is momenteel de beste ploeg in België. Goed voetbal en sterke prestaties. Ze wonnen nu ook ...

114
114
Manchester United sluit moeilijk 2025 af met knappe zege

In de Premier League stond er om 21u een zeer interessante affiche op het programma. Manchester ...

56
56
Dramatisch Anderlecht eindigt 2025 met enorme domper

 RSC Anderlecht begon om 20u45 aan zijn match tegen Sporting Charleroi. Konden de Brusselaars ...

170
170
Goto héél duidelijk over winterse terugkeer naar Anderlecht

Keisuke Goto is samen met Promise David topschutter in de Jupiler Pro League met acht doelpunten. ...

317
317
Anderlecht in de problemen: "Geen nieuw contract"

RSC Anderlecht en Sporting Charleroi begonnen om 20u45 aan hun laatste partij van 2025. De eerste 45 ...

281
281
Van der Bruggen verklaart 'wederopstanding' van Cercle Brugge

Bij Cercle Brugge leek trainer Onur Cinel op weg naar een ontslag. De resultaten bleven vele maanden ...

113
113
Union SG snakt naar adem: Hubert ziet pijnpunt

Union SG speelde een draak van een partij op het veld van Cercle Brugge. Alweer. Het voetbal is al ...

42
42
Goto bezorgt Standard enorm stevige eindejaarskater

Om 18u30 stond in Luik de zeer interessante partij tussen Standard en STVV op het programma. Voor de ...

115
115
Hayen zet spelers al op scherp: "Dit moet er écht uit"

Nicky Hayen incasseerde meteen nederlaag bij zijn debuut met KRC Genk. De Limburgers verloren met ...

235
235
‘Superspits voor Anderlecht: Renard opent de geldkraan’

Anderlecht-fans dromen van een nieuwe superspits, maar voelen tegelijk de angst dat het weer eens ...

286
286
Anderlecht - Charleroi: Hasi voert één wissel door

RSC Anderlecht sluit zijn jaar af met een thuismatch tegen Sporting Charleroi. De Brusselaars kunnen ...

85
85
Stankovic looft Hayen, Vetlesen ziet verandering onder Leko

Club Brugge won gevleid met 3-5 op het veld van KRC Genk. Een gelijkspel was een juiste uitslag ...

567
567
Heynen geeft hét probleem van KRC Genk prijs

KRC Genk verloor met 3-5 van Club Brugge en Operatie PO I wordt na Nieuwjaar nog héél ...

368
368
'Mignolet out: Club richt pijlen op ervaren doelman'

Dankzij een 3-5 zege in Genk kan Club Brugge met opgeheven hoofd het jaar afsluiten. Om de ambities ...

455
455
De Mil slikt bittere pil: rampscenario voor AA Gent

AA Gent sluit een op z'n zachtst gezegd wisselvallig jaar zaterdag in eigen huis af tegen Westerlo. ...

140
140
Leider Union op tandvlees: winterstop komt geen dag te vroeg

De winterstop lijkt op het juiste moment te komen voor Union, al blijft het leider. Op bezoek bij ...

79
79
Opdoffer voor Oosting: Antwerp incasseert uppercut

Met een draw tegen Anderlecht eindigde vorige week de zegereeks van Antwerp, waar Joseph Oosting in ...

666
666
Leko klopt op tafel in Brugge: "Op die positie niet top"

Ivan Leko trok vrijdag aan het langste eind in de ontmoeting met zijn voorganger Nicky Hayen, want ...

655
655
Vera deelt hartverscheurend verhaal over Nicky Hayen

Het zijn zware weken geweest voor Nicky Hayen, maar zeker ook heftige jaren voor Vera Duchateau. Al ...

429
429
Genk-fans in alle staten: "Verhaeghe betaalt Visser!"

KRC Genk en Club Brugge hebben hun jaar op spectaculaire wijze afgesloten. Al kopen de Limburgers ...

447
447
Brugs onderonsje: Vanaken onthult favoriet Gouden Schoen

Het einde van 2025 nadert, en dus wordt er stilaan gespeculeerd over wie er in aanspraak komt voor ...

306
306
Analisten vellen verdict: Genk bestolen tegen Club?

KRC Genk en Club Brugge openden het kerstvoetbal op spectaculaire wijze, want in een zinderende ...

2301
2301
De Mil in de problemen: grote vrees voor Westerlo

KAA Gent hoopt met Rik De Mil de juiste T1 te hebben binnengehaald. De oefenmeester moet de machine ...

156
156

Meer sportnieuws