'Derde club tekent verzet aan tegen licentie Anderlecht'

door
'Derde club tekent verzet aan tegen licentie Anderlecht'

Ook in volle coronacrisis blijft er volop gekibbeld worden onder de Belgische profclubs. Zo heerst er binnen de Pro League een pak verdeeldheid over het al dan niet hervatten van de competitie. Ondertussen ligt Anderlecht-voorzitter Marc Coucke ook nog steeds in conflict met zijn ex-club KV Oostende.

En dat conflict dreigt nu te escaleren. KVO kampt met de nodige financiële problemen en wou die oplossen door een overname-deal met het Amerikaanse PMG. Maar die investeringsmaatschappij vindt maar geen akkoord met Coucke over de afbetaling van de schulden aan de ex-preses en over de huur van de tribune die nog steeds in handen van de zakenman is. Bij Oostende klinkt het dat PMG enkele interessante voorstellen heeft gedaan, maar dat Coucke blijft dwars liggen.

En daar heeft men nu de buik van vol bij de Kustploeg. Zo melden La Dernière Heure en Het Nieuwsblad dat KVO bereid is om de licentie van Anderlecht aan te vallen. Voorzitter Frank Dierckens beweert dat hij over voldoende documenten beschikt waaruit blijkt dat Coucke wel degelijk mee beslist over de toekomst van KVO en dus nog een bepaalde vorm van inspraak heeft. Dat is volgens het bondsreglement niet toegelaten om aanspraak te maken op een licentie.

UPDATE 29/03
Anderlecht moet alsmaar meer voor zijn licentie vrezen, want RTBF meldt dat nu ook Virton Paars-Wit onder vuur neemt. De tweedeklasser startte een procedure bij het BAS om de huidige licentievoorwaarden deels te laten vallen en haalt de licentie van Anderlecht als één van de hoofdredenen aan. Eerder tekenden ook KVO en Waasland-Beveren al verzet aan tegen de licentie van de Brusselaars.

LEES OOK: Leko krijgt ijskoude douche: Taravel raakt gevoelige snaar

Denk je dat Anderlecht zijn licentie nog zal verliezen?

Meest recent

STVV ontdekt nieuwe parel: "Zo zijn er weinig in België"

STVV won met 2-1 van Cercle Brugge. De Kanaries staan zo gedeeld tweede samen met Club Brugge. ...

10
10
Skoras verklaart hoe AA Gent top zes kan halen

AA Gent won met 3-1 van KV Mechelen en staat terug zesde in de Jupiler Pro League. Als de Buffalo's ...

22
22
Alarmbellen bij Club Brugge: Leko geeft probleem toe

Club Brugge heeft zondag opnieuw twee punten moeten toegeven op leider Union SG en bleef op eigen ...

65
65
'Anderlecht-transfer vlak na knalprestatie in Brugge'

Na twee opeenvolgende zeges tegen op papier kleinere ploegen, heeft RSC Anderlecht zijn voet gezet ...

282
282
Oud-ref messcherp na Burgess-fase: "Een schoolvoorbeeld"

Union SG wist zijn leidersplaats afgelopen weekend met succes te verdedigen. De leider boekte op ...

207
207
Italië smult van Duivel: "Aan perfectie grenzende prestatie"

In de Italiaanse Serie A heeft AC Milan de titelstrijd ietwat levend kunnen houden. De Rossoneri ...

128
128
Sneijder wild van Club-smaakmaker: "Heb je hem zien spelen?"

Club Brugge wil zich in de komende weken en maanden verzekeren van de 20ste landstitel uit zijn ...

266
266
Leko krijgt ijskoude douche: Taravel raakt gevoelige snaar

De 2-2 tegen Anderlecht kwam hard aan bij Ivan Leko. Niet alleen door het resultaat, maar vooral ...

223
223
Genk in vieze papieren: groot pijnpunt blootgelegd

KRC Genk heeft zaterdagavond een slechte zaak gedaan in de strijd om de resterende tickets voor de ...

211
211
Hyperspannende strijd: 'Déze ploegen halen Play-Off I'

Nog twee speeldagen te gaan en de reguliere competitie van de Jupiler Pro League. En nog steeds ...

234
234
8.5 op 10 - Kranten kiezen dé uitblinker na Club-Anderlecht

De klassieker tussen Club Brugge en RSC Anderlecht heeft zondagmiddag geen winnaar opgeleverd. Een ...

492
492
Droom KV Mechelen in gevaar? "Dat moet iedereen beseffen"

KV Mechelen had zondag zekerheid kunnen verkrijgen over deelname aan de Champions' Play-Off, maar is ...

149
149
Pikante onthulling: "Hij stopte terugkeer Messi naar Barça"

Het WK van komende zomer wordt wellicht het laatste grote internationale toernooi van Lionel Messi. ...

111
111
Cercle baalt alweer: "Zoals vaker dit seizoen"

Cercle Brugge had zondag naar een veilige plaats kunnen springen, maar dat is niet gelukt. De ...

60
60
AC Milan blaast titelstrijd nieuw leven in met zege in derby

De titelstrijd in de Serie A ligt weer een beetje meer open. Inter leek onbedreigd op weg naar het ...

53
53
Vrancken haalt opgelucht adem na nipte zege tegen Cercle

STVV blijft ook op twee speeldagen van het einde van de reguliere competitie netjes in het spoor van ...

32
32
Wéér niks voor Essevee: "Het wordt moeilijker en moeilijker"

Zulte Waregem moet in de laatste weken van het reguliere seizoen nog bibberen om de Relegation ...

160
160
Gent naar PO1? Van der Heyden onthult struikelblok

AA Gent heeft zich zondag weer in de top zes geknokt. Het profiteerde van de nederlaag van Genk op ...

119
119
Standard ontsnapt nog: "Dan was ik echt gek geworden"

Met nog twee wedstrijden te gaan blijft Standard volop in de running voor de Champions' Play-Off. De ...

63
63
STVV klopt Cercle in spektakelstuk en doet uitstekende zaak

STVV heeft zich zondag herpakt van de nederlaag op Antwerp vorige week. Het klopte Cercle Brugge na ...

90
90
Leko komt met verrassende analyse over De Cat

Club Brugge - Anderlecht was een zeer leuke match, waar Nathan De Cat schitterde. Hij speelde 65 ...

399
399
Standard feest aan de Gaverbeek en doet gouden zaak

Standard had maar één opdracht op het veld van Zulte Waregem: winnen. De Rouches ...

136
136
De Cat legt Vanaken zwaar het zwijgen op in Club-RSCA

Nathan De Cat heeft in de topper tegen Club Brugge opnieuw een stevig statement gemaakt. Net naast ...

586
586
Stankovic sneert naar Anderlecht: "Zoals iedere ploeg in JPL"

Club Brugge beet zijn tanden stuk op een stevig RSC Anderlecht. Het werd 2-2 in het Jan ...

645
645
Crisis compleet bij Ajax: T1 out, ex-JPL-coach neemt over

Het is alwéér grote crisis bij Ajax. Ze verloren dit weekend met 3-1 van FC Groningen ...

90
90

Meer sportnieuws