RTBF: 'In huidige omstandigheden, géén licentie voor RSCA'

door
RTBF: 'In huidige omstandigheden, géén licentie voor RSCA'

Hoewel 'extern adviseur' Wouter Vandenhaute ook betrokken is bij een makelaarskantoor, kreeg RSC Anderlecht vorige week toch positief advies van de licentiecommissie. Maar dat wil niet zeggen dat Paars-Wit zijn licentie al beet heeft, integendeel. Voorzitter Marc Coucke zou nog te fel verweven zijn met ex-club KV Oostende.


De Kustploeg heeft nog een pak schulden openstaan bij Coucke, bovendien is de zakenman nog steeds eigenaar van de hoofdtribune in de Versluys Arena. Om zijn huidige financiële problemen op te lossen zou KVO de club (voor een groot deel) willen verkopen aan het Amerikaanse PMG. Maar die investeringsmaatschappij vindt geen akkoord met Coucke, waardoor de verkoop op de helling kwam te staan. Oostende-voorzitter Frank Dierckens oordeelt dan ook dat Coucke nog steeds grote inspraak heeft in de toekomst van de club.

En volgens de bondsregels mag een bestuurslid geen noemenswaardige invloed uitoefenen bij twee verschillende profclubs, iets wat nu dus wel het geval lijkt. Eerder dit weekend geraakte dan ook bekend dat KV Oostende de licentie van Paars-Wit wil aanvallen indien er geen akkoord wordt gevonden tussen Coucke en PMG over de overname. Dat leek in eerste instantie een middel om druk te zetten op de preses van Anderlecht, maar volgens RTBF zou de licentie van RSCA effectief in gevaar kunnen komen.

Indien het reglement tot op de letter wordt gevolgd, is de Waalse openbare omroep duidelijk: "In de huidige omstandigheden is er geen licentie mogelijk voor Anderlecht", kopt men. Coucke zal dus een oplossing moeten vinden over het dispuut met KVO of aantonen dat hij geen noemenswaardige invloed heeft bij de kustploeg. Bij RTBF weet men overigens dat bestuursleden van andere JPL-clubs steeds meer 'geïrriteerd' raken door deze situatie.

LEES OOK: Achter gesloten deuren: Marc Coucke emotioneel geraakt

Coucke speelt met de toekomst van RSCA ...

Meest recent

'Deadline-drukte bij Genk: dríé grote transferdossiers'

KRC Genk maakte zondag een einde aan zijn maandenlange reeks zonder competitiezege. Hierdoor kan het ...

29
29
2 op 10 - Kranten maken brandhout van Anderlecht-schlemiel

De 2-0-nederlaag op het veld van Standard heeft Besnik Hasi uiteindelijk de kop gekost als trainer ...

69
69
‘Anderlecht ruikt coachwissel: topkandidaat ligt open’

Het is weer crisis in Anderlecht. De positie van Besnik Hasi wankelt, want paars-wit ruikt een ...

206
206
Bom ontploft bij L'OM: Vermeeren betrokken in heftig incident

Olympique Marseille heeft een absolute rotweek achter de rug. De tegenvallende prestaties leidden ...

162
162
'Schok bij Club Brugge: complete U-bocht op transfermarkt'

Dinsdagavond is het zover, dan sluit de transfermakt opnieuw onverbibbelijk zijn deuren. Bij een ...

302
302
Doek valt over Hasi: opzienbarende opvolger al genoemd

Het doek is gevallen over Besnik Hasi als hoofdcoach van RSC Anderlecht. De nederlaag van ...

350
350
'Genk heeft beet en telt 1 miljoen euro neer'

KRC Genk pakte zondag eindelijk nog eens een competitiezege. De laatste overwinning dateerde al van ...

96
96
Vandenbempt waarschuwt Anderlecht in zoektocht naar nieuwe coach

Anderlecht ging zondag opnieuw pijnlijk onderuit, deze keer in de Clasico op het veld van Standard. ...

362
362
'Nottingham Forest grijpt naast Rode Duivel'

Vorig seizoen was Nottingham Forest nog dé sensatie van de Premier League, maar dit seizoen ...

35
35
Leko verklaart bizarre tactische keuze: "Hij was niet fit"

Club Brugge wist zich eerder deze week nog knap te kwalificeren in de Champions League, maar is ...

162
162
'Genk weigert miljoenenbod en haalt nog toptalent'

Bij KRC Genk is het tot dusver een vrij rustige wintermercato geweest, maar maandag lijkt er op de ...

161
161
'Club hakt transferknopen door: 100 miljoen geweigerd'

De voorbije dagen draaide de geruchtenmolen bij Club Brugge op volle toeren. Zowel aan inkomende als ...

400
400
'Vermeeren slachtoffer van knaltransfer Essevee'

Arthur Vermeeren mocht zaterdag nog eens tien minuten meedoen bij Olympique Marseille. Onze ...

105
105
'Anderlecht verrast: toch nog aanwinst op komst'

Besnik Hasi verwachtte ingaand geen nieuws meer bij RSC Anderlecht. Al haalde onze redactie aan dat ...

258
258
Anderlecht-fans reageren unaniem na ontslag Hasi

Anderlecht ging zondag opnieuw onderuit, deze keer in de Clasico op het veld van Standard. Dat ...

273
273
KV Mechelen valt ondanks knappe comeback uit top zes

KV Mechelen is zijn plaats in de top zes kwijt. Op het veld van OH Leuven redden ze dankzij een ...

93
93
Anderlecht zoekt coach: dit zijn 10 mogelijke kandidaten

Besnik Hasi is ontslagen als trainer van RSC Anderlecht. Een logische beslissing na 18 zeges in 43 ...

1982
1982
Kogel is door de kerk: Anderlecht ontslaat Hasi

RSC Anderlecht heeft zopas Besnik Hasi ontslagen. Dat heeft de club meegedeeld via de officiële ...

480
480
Union SG haalt zwak Club Brugge meteen van zijn wolk

De beste Belgische ploegen van de afgelopen jaren stonden vanavond in het Dudenpark tegenover ...

220
220
‘Antwerp snel verlost van floptransfer’

De zomermercato van Royal Antwerp FC was zeker geen groot succes. De Great Old gaat mogelijk een van ...

170
170
‘Race tegen de klok: Club Brugge wil €7,5M-powerhouse’

Club Brugge heeft een transfertarget op de radar die deze winter plots overal opduikt. Zijn dossier ...

691
691
Ajax flikt het en heeft zeer grote transfer beet

Ajax verloor vandaag weer punten en telt achttien puntern minder dan PSV. Zo gaan voor het vierde ...

73
73
Man City loopt alweer kater op tegen Tottenham

In de Premier League moest Manchester City op bezoek gaan bij het povere Tottenham. De troepen van ...

31
31
PSV pakt na demonstratie uit met geweldig nieuws

Het moet bijzonder plezant zijn om vandaag fan te zijn van PSV. Ze domineren de Nederlandse ...

48
48
Club Brugge én Cercle Brugge kondigen transfers aan

De wintermercato loopt op zijn laatste benen. Er mogen nog de nodige transfers worden verwacht. Zo ...

127
127

Meer sportnieuws