RTBF: 'In huidige omstandigheden, géén licentie voor RSCA'

1466 stemmen
RTBF: 'In huidige omstandigheden, géén licentie voor RSCA'

Hoewel 'extern adviseur' Wouter Vandenhaute ook betrokken is bij een makelaarskantoor, kreeg RSC Anderlecht vorige week toch positief advies van de licentiecommissie. Maar dat wil niet zeggen dat Paars-Wit zijn licentie al beet heeft, integendeel. Voorzitter Marc Coucke zou nog te fel verweven zijn met ex-club KV Oostende.


De Kustploeg heeft nog een pak schulden openstaan bij Coucke, bovendien is de zakenman nog steeds eigenaar van de hoofdtribune in de Versluys Arena. Om zijn huidige financiële problemen op te lossen zou KVO de club (voor een groot deel) willen verkopen aan het Amerikaanse PMG. Maar die investeringsmaatschappij vindt geen akkoord met Coucke, waardoor de verkoop op de helling kwam te staan. Oostende-voorzitter Frank Dierckens oordeelt dan ook dat Coucke nog steeds grote inspraak heeft in de toekomst van de club.

En volgens de bondsregels mag een bestuurslid geen noemenswaardige invloed uitoefenen bij twee verschillende profclubs, iets wat nu dus wel het geval lijkt. Eerder dit weekend geraakte dan ook bekend dat KV Oostende de licentie van Paars-Wit wil aanvallen indien er geen akkoord wordt gevonden tussen Coucke en PMG over de overname. Dat leek in eerste instantie een middel om druk te zetten op de preses van Anderlecht, maar volgens RTBF zou de licentie van RSCA effectief in gevaar kunnen komen.

Indien het reglement tot op de letter wordt gevolgd, is de Waalse openbare omroep duidelijk: "In de huidige omstandigheden is er geen licentie mogelijk voor Anderlecht", kopt men. Coucke zal dus een oplossing moeten vinden over het dispuut met KVO of aantonen dat hij geen noemenswaardige invloed heeft bij de kustploeg. Bij RTBF weet men overigens dat bestuursleden van andere JPL-clubs steeds meer 'geïrriteerd' raken door deze situatie.

LEES OOK: Lukaku laat Anderlecht-fans jubelen met uitspraken

Coucke speelt met de toekomst van RSCA ...

Meest recent

Transferhonger Union niet te stillen: WK-ganger naar Dudenpark

Union SG toont zich bijzonder actief op de zomermercato. Donderdag werd alweer de zesde ...

11
11
Anderlecht en Meunier: pijnlijke waarheid komt boven

Thomas Meunier lijkt op papier een droomoplossing voor Anderlecht. Transfervrij, Belg, ervaren en ...

173
173
'Club Brugge schrikt op: Tresoldi rond met twee ploegen'

Club Brugge wil Nicolo Tresoldi tijdens de huidige zomermercato aan boord houden. Maar dat wordt ...

153
153
Premier League davert: City verpulvert Brits transferrecord

Na tien gouden jaren onder Pep Guardiola, wil Manchester City komend seizoen een nieuwe ...

25
25
Brusselmans vreest hommeles bij Duivels: "Zij zijn pissig"

Maandagnacht strijden de Rode Duivels met de Verenigde Staten om een plek in de kwartfinales van het ...

121
121
Garcia moet fors ingrijpen: Vanaken en De Ketelaere gedumpt?

De Rode Duivels staan in de 1/8ste finales van het WK 2026 na een onwaarschijnlijke thriller tegen ...

349
349
Garcia slaat voetbalwereld met verstomming: "Gekker, gek, gekst"

Na een onwaarschijnlijke comeback heeft België zich dan toch geplaatst voor de 1/8ste finales ...

244
244
'Anderlecht komt te laat: De Cat bereikt voorakkoord'

Na de komst van Giulian Biancone heeft RSC Anderlecht met Léo Pétrot nu al twee ...

488
488
KRC Genk pakt uit: kampioenenmaker viert terugkeer

Voorlopig is Jeppe Erenbjerg nog altijd de enige nieuwkomer bij KRC Genk, dat wel nog op zoek is ...

140
140
Garcia op glad ijs: racismerelletje rond Rode Duivels

Het heeft bloed, zweet en tranen gekost, maar de Rode Duivels zitten in de achtste finale van het ...

199
199
'Club Brugge gaat vol voor winger: bod van 5 miljoen'

Nog geen maand na het veroveren van de titel hervatte Club Brugge maandag de trainingen. Voorlopig ...

432
432
Ruben Van Gucht krijgt zware klappen: "Heel zielig ventje!"

Ruben Van Gucht ligt andermaal (zwaar) onder vuur. De journalist, ondertussen actief voor drie ...

364
364
'Vandenhaute wil Antwerp: akkoord met Gheysens op til'

Van een bommetje gesproken. Eerder deze week geraakte bekend dat niemand minder dan Wouter ...

556
556
Kranten maken sterspeler Rode Duivels met grond gelijk

Na een thriller van jewelste wisten de Rode Duivels zich alsnog te kwalificeren voor de achtste ...

537
537
Filip Joos ontploft hélémaal bij 'Mirakel van Seattle'

Kan een scenario nog knotsgekker geschreven worden? De Rode Duivels zwalpten gisteren ongeveer 85 ...

214
214
'Club schrikt zich hoedje: Arsenal kaapt droomtransfer'

Bij Club Brugge wachten ze nog altijd op hun eerste aanwinst van de zomer. De landskampioen is ...

612
612
PSV-watcher brengt belangrijke De Cat-update

Het blijft een groot vraagteken of Anderlecht volgend seizoen nog op Nathan De Cat zal kunnen ...

173
173
Slechte keuzes van Garcia? Proto reageert met grote lof

De Rode Duivels hebben tegen Senegal één van hun meest iconische WK-wedstrijden ooit ...

234
234
'Club vreest voor Tresoldi: volgende topclub meldt zich'

Club Brugge zal deze zomer weer de nodige smaakmakers verliezen. Na een sterk seizoen waarin ze de ...

235
235
KV Mechelen strikt nu ook talent van Club Brugge

KV Mechelen maakte vorig seizoen indruk door met een jong en veelal Belgisch elftal de zesde plaats ...

126
126
'Oplapwerk en enorm dilemma voor Garcia met Duivels-ster'

De confrontatie met Senegal werd woensdagavond een thriller voor de Rode Duivels. Die leverde ...

249
249
Anderlecht verrast compleet met tweede aanwinst

Anderlecht staat voor een zeer drukke transferzomer, want de kern moet grondig vernieuwd worden. ...

576
576
'Grote kuis bij Duitsland na WK-drama: 5 slachtoffers'

De zestiende finales van het WK hebben meteen al voor verrassingen gezorgd. De Rode Duivels wisten ...

173
173
'Verrassende club mengt zich in strijd om De Cat'

Bij Anderlecht begonnen ze de voorbereiding met enkele dompers, want verschillende spelers liepen ...

299
299
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenen voor Club, Meunier naar Anderlecht?'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

235
235

Meer sportnieuws