RTBF: 'In huidige omstandigheden, géén licentie voor RSCA'

door
RTBF: 'In huidige omstandigheden, géén licentie voor RSCA'

Hoewel 'extern adviseur' Wouter Vandenhaute ook betrokken is bij een makelaarskantoor, kreeg RSC Anderlecht vorige week toch positief advies van de licentiecommissie. Maar dat wil niet zeggen dat Paars-Wit zijn licentie al beet heeft, integendeel. Voorzitter Marc Coucke zou nog te fel verweven zijn met ex-club KV Oostende.


De Kustploeg heeft nog een pak schulden openstaan bij Coucke, bovendien is de zakenman nog steeds eigenaar van de hoofdtribune in de Versluys Arena. Om zijn huidige financiële problemen op te lossen zou KVO de club (voor een groot deel) willen verkopen aan het Amerikaanse PMG. Maar die investeringsmaatschappij vindt geen akkoord met Coucke, waardoor de verkoop op de helling kwam te staan. Oostende-voorzitter Frank Dierckens oordeelt dan ook dat Coucke nog steeds grote inspraak heeft in de toekomst van de club.

En volgens de bondsregels mag een bestuurslid geen noemenswaardige invloed uitoefenen bij twee verschillende profclubs, iets wat nu dus wel het geval lijkt. Eerder dit weekend geraakte dan ook bekend dat KV Oostende de licentie van Paars-Wit wil aanvallen indien er geen akkoord wordt gevonden tussen Coucke en PMG over de overname. Dat leek in eerste instantie een middel om druk te zetten op de preses van Anderlecht, maar volgens RTBF zou de licentie van RSCA effectief in gevaar kunnen komen.

Indien het reglement tot op de letter wordt gevolgd, is de Waalse openbare omroep duidelijk: "In de huidige omstandigheden is er geen licentie mogelijk voor Anderlecht", kopt men. Coucke zal dus een oplossing moeten vinden over het dispuut met KVO of aantonen dat hij geen noemenswaardige invloed heeft bij de kustploeg. Bij RTBF weet men overigens dat bestuursleden van andere JPL-clubs steeds meer 'geïrriteerd' raken door deze situatie.

LEES OOK: Stoelendans in Anderlecht: volgend hoofd al op kapblok?

Coucke speelt met de toekomst van RSCA ...

Meest recent

Chelsea en Tottenham beleven pijnlijke avond in PL

In de Premier League staat er deze week een midweekspeeldag op het programma. Dinsdagavond hebben ...

6
6
'Einde seizoen smaakmaker: woest Patro dient klacht in'

Patro Eisden beleefde vorig weekend een rollercoaster van een partij, waarin het uiteindelijk niet ...

46
46
Alderweireld verrast: "Hij was de beste trainer die ik had"

Toby Alderweireld zette vorige zomer een punt achter een zeer rijkgevulde spelerscarrière. ...

103
103
Deschacht doet Anderlecht zéér opmerkelijk trainersvoorstel

Anderlecht probeert zich donderdag te plaatsen voor de finale van de Croky Cup. Dat zal het wel ...

233
233
'Cercle en Charleroi balen: zware schorsingen dreigen'

De 24ste speeldag in de Jupiler Pro League bracht vorig weekend weer enkele verrassende resultaten. ...

39
39
Kane weg bij Bayern? Duitse club komt met statement

Bij Bayern München zit sportief directeur Max Eberl er bijna steevast bij tijdens de ...

97
97
Hubert reageert op crisis RSCA: "Hartverscheurend"

Union SG is weer bezig aan een uitstekend seizoen bezig. De Brusselaars kenden een goede campagne in ...

242
242
‘Courtois kookt over: stevige aanvaring met Arbeloa’

Bij Real Madrid rommelt het opnieuw — en deze keer staat Courtois pal tegenover Arbeloa. ...

101
101
Charleroi gaat voor megastunt: Cornelis slijpt de messen

Sporting Charleroi neemt het in de halve finale van de beker op tegen Union SG. In het Zwarte Land ...

48
48
Anderlecht geeft niet op: "We kunnen het"

RSC Anderlecht staat nog steeds op een vierde plaats. Maar om het seizoen alsnog te laten ...

338
338
Bayat-bom barst in Engeland: fans Watford viseren Still

Edward Still vertrok bij RSC Anderlecht om aan de slag te gaan bij Watford. Dat roept vragen op. Ook ...

103
103
Ajax verrast compleet met geflopte JPL-coach

Ajax is een beetje het Anderlecht geworden. Doorlopend personeelsverloop en steeds verder ...

77
77
Verhuurde JPL-spelers: droomdebuut in NL, Vazquez geniet

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

48
48
Stoelendans in Anderlecht: volgend hoofd al op kapblok?

Het blijft maar rommelen bij RSC Anderlecht, waar zowel in de technische staf als de bestuurskamer ...

441
441
'Déjà vu: AC Milan wil opnieuw shoppen bij Club Brugge'

Club Brugge verwees in januari voor meer dan 100 miljoen aan aanbiedingen naar de prullenmand, maar ...

657
657
Coucke dropt bommetje: comeback Lukaku uitgesteld?

Na het ontslag van Besnik Hasi en Olivier Renard moet RSC Anderlecht alweer van nul beginnen. De ...

291
291
Ontploffingsgevaar bij Antwerp: fans viseren Gheysens

Antwerp hoopt donderdag tegen RSC Anderlecht een 1-0 voorsprong om te zetten in een ticket voor de ...

296
296
'Anderlecht zoekt TD: eerste kandidaten haken al af'

De zoektocht naar een T1 om Besnik Hasi op te volgen is momenteel prioritair, maar na het ontslag ...

1024
1024
Vannieuwkerke kruipt uit moeras: emoties laaien hoog op

Wie Karl Vannieuwkerke de voorbije jaren alleen maar kende als het vaste, vertrouwde gezicht van de ...

74
74
Coucke afgemaakt: “Lukaku schaamteloos als zelfverdediging”

De malaise bij RSC Anderlecht begint hoogtepunten te bereiken. Achter de schermen is er sprake van ...

508
508
‘Nieuwe topcoach bij Real: ambitieuze transferplannen’

Real Madrid is na het ontslag van Xabi Alonso op zoek naar een absolute topcoach. Momenteel neemt ...

178
178
De Cat neusje van de zalm in Europa: Anderlecht ziet goud

RSC Anderlecht zit dan wel in de hoek waar de klappen vallen, dit seizoen is er één ...

227
227
‘Nagelbijten voor Kompany: drie prangende dossiers’

Vincent Kompany is dit seizoen sterk bezig met Bayern München. Der Rekordmeister staat ...

57
57
‘Invasie op Beerschot: opvallende transferplannen bekend’

Beerschot wil zo snel mogelijk weer naar de Jupiler Pro League promoveren, maar na afgelopen ...

385
385
‘Enorm drama treft Salah: volgende speeldag in gevaar’

Mohamed Salah zit dit seizoen in een ferme dip bij Liverpool. De Egyptenaar krijgt nu ook naast het ...

59
59

Meer sportnieuws