RTBF: 'In huidige omstandigheden, géén licentie voor RSCA'

door
RTBF: 'In huidige omstandigheden, géén licentie voor RSCA'

Hoewel 'extern adviseur' Wouter Vandenhaute ook betrokken is bij een makelaarskantoor, kreeg RSC Anderlecht vorige week toch positief advies van de licentiecommissie. Maar dat wil niet zeggen dat Paars-Wit zijn licentie al beet heeft, integendeel. Voorzitter Marc Coucke zou nog te fel verweven zijn met ex-club KV Oostende.


De Kustploeg heeft nog een pak schulden openstaan bij Coucke, bovendien is de zakenman nog steeds eigenaar van de hoofdtribune in de Versluys Arena. Om zijn huidige financiële problemen op te lossen zou KVO de club (voor een groot deel) willen verkopen aan het Amerikaanse PMG. Maar die investeringsmaatschappij vindt geen akkoord met Coucke, waardoor de verkoop op de helling kwam te staan. Oostende-voorzitter Frank Dierckens oordeelt dan ook dat Coucke nog steeds grote inspraak heeft in de toekomst van de club.

En volgens de bondsregels mag een bestuurslid geen noemenswaardige invloed uitoefenen bij twee verschillende profclubs, iets wat nu dus wel het geval lijkt. Eerder dit weekend geraakte dan ook bekend dat KV Oostende de licentie van Paars-Wit wil aanvallen indien er geen akkoord wordt gevonden tussen Coucke en PMG over de overname. Dat leek in eerste instantie een middel om druk te zetten op de preses van Anderlecht, maar volgens RTBF zou de licentie van RSCA effectief in gevaar kunnen komen.

Indien het reglement tot op de letter wordt gevolgd, is de Waalse openbare omroep duidelijk: "In de huidige omstandigheden is er geen licentie mogelijk voor Anderlecht", kopt men. Coucke zal dus een oplossing moeten vinden over het dispuut met KVO of aantonen dat hij geen noemenswaardige invloed heeft bij de kustploeg. Bij RTBF weet men overigens dat bestuursleden van andere JPL-clubs steeds meer 'geïrriteerd' raken door deze situatie.

LEES OOK: Coucke grijpt hard in: Trouwe luitenant buitenspel gezet

Coucke speelt met de toekomst van RSCA ...

Meest recent

'Club Benzema greep ondanks miljoenenbod naast RSCA-pion'

Bij RSC Anderlecht hopen ze het seizoen nog goed te eindigen. Paars-Wit wil nog voor de derde plaats ...

1
1
Cercle Brugge slaat toe met drie contractverlengingen

Cercle Brugge kent een zeer rustig einde van het seizoen nu het behoud zeker is. De Bruggelingen ...

6
6
KRC Genk raast door met volgend contract

Bij KRC Genk blijven ze werk maken van de toekomst. De Limburgers willen ook de komende jaren ...

16
16
'AA Gent mikt op woekerwinst: smaakmaker tekent bij'

Na een magere één op zes hoopt AA Gent zijn blazoen in de play-offs op te schonen ...

9
9
'Goudmijn voor Club Brugge: succesformule ontleed'

De sportieve hoogconjunctuur bij Club Brugge gaat al jaren hand in hand gepaard met een alsmaar ...

97
97
Eerste midweekspeeldag PO's: scheidsrechters bekend

Volgende week staat de eerste midweekspeeldag van de play-offs op het programma, maar eerst moet ...

98
98
'Anderlecht kruist vingers: winst op trio flops?'

RSC Anderlecht gaat straks andermaal een drukke zomer tegemoet. Vooral op uitgaand vlak ligt er ...

171
171
'Jackers buitenspel: Club Brugge all-in voor nummer 1'

Zondag hoopt Club Brugge haasje-over te doen met Union. Om iets te rapen op het veld van de koploper ...

298
298
Van Basten slaat alarm: "Ze is bezeten door de duivel"

Nederland is momenteel in de ban van een bizar schandaal. Voetbalicoon Marco Van Basten krijgt ...

28
28
Man City bevestigt: icoon verlaat de club

Bij Manchester City zetten ze de laatste jaren een verjongingsoperatie in en die gaat onverminderd ...

39
39
Essevee mag dromen van nieuwe miljoenentransfer

Zulte Waregem speelt ook volgend seizoen nog in de Jupiler Pro League. De West-Vlamingen verzekerden ...

135
135
'Kassa kassa voor Genk: bod van 21 miljoen'

Voor KRC Genk is het al bij al een ontgoochelend seizoen, want de Limburgers grepen naast de top ...

225
225
Vreven hakt knoop over toekomst bij Lokeren door

Komend weekend staat in de Challenger Pro League de laatste speeldag van de reguliere competitie ...

38
38
Cercle Brugge weer langs de kassa voor flop?

Cercle Brugge verzekerde zich vorig weekend van het behoud in de Jupiler Pro League na alweer een ...

96
96
'Union dreigt miljoenentransfer mis te lopen'

Union kan zowaar nog de titel van vorig seizoen overtreffen. Het werkte al een zeer knappe campagne ...

64
64
'Anderlecht zet Duitse goalgetter op verlanglijst'

Ondanks dat het nog steeds geen sportief directeur heeft, lijkt Anderlecht al volop begonnen te zijn ...

121
121
'Straffe toekomstwending voor Stassin'

In maart gaf Rudi Garcia in de oefenmatchen tegen de Verenigde Staten en Mexico kansen aan enkele ...

74
74
Onthuld: speech Kompany zorgde voor comeback Bayern

Vincent Kompany wordt straks de eerste Belgische trainer ooit die in de halve finale van de ...

329
329
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht schrikt van Lukaku, Club-transfer rond'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

528
528
Ook Kompany vloekt en briest na clash met Real Madrid

Vincent Kompany heeft weer geschiedenis geschreven. Met Bayern München schakelde hij Real ...

109
109
‘KV Kortrijk heeft eerste topaankoop na promotie al beet’

KV Kortrijk zal volgend seizoen weer in de Jupiler Pro League te zien zijn. De Kerels zijn zeker van ...

393
393
'Drie fraaie pistes dienen zich aan voor Openda'

Deze week bezegelde Loïs Openda zijn definitieve transfer naar Juventus. De Oude Dame verkreeg ...

96
96
Westerlo kondigt waanzinnig transferoffensief aan

De Europe Play-Off belooft de komende weken nog zeer spannend te worden. Genk leek dé ...

177
177
Anderlecht legt alweer goudhaantje onder contract

Bij Anderlecht blijft Neerpede van cruciaal belang. Met Tristan Degreef was vorig weekend nog een ...

119
119
Stijnen terechtgewezen: "Enkel relevant in podcast"

Het reguliere seizoen in de Challenger Pro League kent komend weekend zijn ontknoping. De strijd om ...

131
131

Meer sportnieuws