RTBF: 'In huidige omstandigheden, géén licentie voor RSCA'

1466
RTBF: 'In huidige omstandigheden, géén licentie voor RSCA'

Hoewel 'extern adviseur' Wouter Vandenhaute ook betrokken is bij een makelaarskantoor, kreeg RSC Anderlecht vorige week toch positief advies van de licentiecommissie. Maar dat wil niet zeggen dat Paars-Wit zijn licentie al beet heeft, integendeel. Voorzitter Marc Coucke zou nog te fel verweven zijn met ex-club KV Oostende.


De Kustploeg heeft nog een pak schulden openstaan bij Coucke, bovendien is de zakenman nog steeds eigenaar van de hoofdtribune in de Versluys Arena. Om zijn huidige financiële problemen op te lossen zou KVO de club (voor een groot deel) willen verkopen aan het Amerikaanse PMG. Maar die investeringsmaatschappij vindt geen akkoord met Coucke, waardoor de verkoop op de helling kwam te staan. Oostende-voorzitter Frank Dierckens oordeelt dan ook dat Coucke nog steeds grote inspraak heeft in de toekomst van de club.

En volgens de bondsregels mag een bestuurslid geen noemenswaardige invloed uitoefenen bij twee verschillende profclubs, iets wat nu dus wel het geval lijkt. Eerder dit weekend geraakte dan ook bekend dat KV Oostende de licentie van Paars-Wit wil aanvallen indien er geen akkoord wordt gevonden tussen Coucke en PMG over de overname. Dat leek in eerste instantie een middel om druk te zetten op de preses van Anderlecht, maar volgens RTBF zou de licentie van RSCA effectief in gevaar kunnen komen.

Indien het reglement tot op de letter wordt gevolgd, is de Waalse openbare omroep duidelijk: "In de huidige omstandigheden is er geen licentie mogelijk voor Anderlecht", kopt men. Coucke zal dus een oplossing moeten vinden over het dispuut met KVO of aantonen dat hij geen noemenswaardige invloed heeft bij de kustploeg. Bij RTBF weet men overigens dat bestuursleden van andere JPL-clubs steeds meer 'geïrriteerd' raken door deze situatie.

LEES OOK: Marc Coucke onthult: plots berichten met grote WK-ster

Coucke speelt met de toekomst van RSCA ...

Meest recent

Standard onder zware druk: Euvrard verklaart Wilmots-verhaal

De crisis bij Standard blijft nazinderen. Na de tegenvallende resultaten en het gelijkspel tegen KV ...

6
6
Van Bommel speelt open kaart: vier Jonge Duivels op radar

Mark van Bommel maakte vrijdag zijn selectie voor het aankomende Nations League-tweeluik tegen ...

24
24
Thorup klopt op tafel in Genk: duo krijgt volle laag

Met een beschamend rapport van twee op 15 buitenshuis staat KRC Genk de immer lastige verplaatsing ...

56
56
Club Brugge rolt spierballen: vuurwerk op wintermercato

Ivan Leko wil niet te lang stilstaan bij de Champions League-triomf tegen PSV, want over een paar ...

142
142
De Winter stopt als Rode Duivel: échte reden bekend

Bij de bekendmaking van zijn selectie voor het aankomende tweeluik in de Nations League dropte Mark ...

326
326
Club Brugge slikt bittere pil: opdoffer uit ziekenboeg

De belangrijke affiches volgen mekaar snel op voor Club Brugge, dat een paar dagen na de zege tegen ...

150
150
Bruno blijft puzzelen: nieuw experiment in Brugge?

Of het advies van zijn bazen er iets mee te maken heeft valt sterk te betwijfelen, maar na een lange ...

132
132
Leko spreekt klare taal over leegloop bij Club Brugge

Met alweer een zege, dit keer op bezoek bij PSV, blijft Club Brugge hoge ogen gooien in de Champions ...

289
289
Antwerp incasseert mokerslag: twee sterkhouders out

Na de schamele vier op 24 lijken Marvin Compper zijn dagen op de Bosuil stilaan geteld. Thuis tegen ...

55
55
Leko met handen in het haar: Club vreest rampscenario

Club Brugge krijgt weinig tijd om na te genieten van de Champions League-zege tegen PSV, want zondag ...

323
323
‘Do or die’ voor Compper? Antwerp-coach slaat terug

Marvin Compper wordt al een tijdje genoemd bij een ontslag bij Royal Antwerp FC. De resultaten op de ...

45
45
Sam Kerkhofs en Stijn Stijnen lijnrecht tegenover elkaar

Komende speeldag staat een interessante affiche op het programma in de Challenger Pro League. ...

62
62
De Winter-situatie escaleert: Van Bommel verliest pedalen

De situatie van Koni De Winter bij de Rode Duivels staat plots op ontploffen. Mark van Bommel dropte ...

111
111
Van Bommel onthult: Genk en Club-talenten nét niet

Mark van Bommel heeft de selectie van de Rode Duivels bekendgemaakt voor komende interlandperiode. ...

264
264
Uitblinker Koffi legt opvallende actie na Celta-Union uit

Union SG stuntte door met 1-2 te winnen op het veld van Celta de Vigo. De Brusselaars zagen op ...

28
28
Van Gucht oog in oog met vijand: "Moet fouten erkennen"

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

28
28
Kongolo deelt opmerkelijk verhaal over eerste selectie

Mark van Bommel heeft vrijdag toch voor een grote verrassing gezorgd bij het bekendmaken van zijn ...

79
79
Bondscoach Portugal spreekt na afscheid Ronaldo, Forbs juicht

Portugal verzekerde zich in oktober al van kwalificatie voor de kwartfinales van de Nations League, ...

141
141
Assistent komt met hoopgevende update over Kompany

De voorbije weken moest Bayern München het zien te stellen zonder Vincent Kompany. Onze ...

20
20
Jonge Duivels met Fofana, Vermeeren verrassende afwezige

Naast de Rode Duivels komen in de nakende interlandbreak ook de Jonge Duivels in actie. Zij wisten ...

62
62
Van Bommel sluit deur helemaal voor Duivel: "Zijn beslissing"

Mark van Bommel heeft vrijdag zijn selectie vrijgegeven voor het tweeluik tegen Turkije en ...

376
376
Van Bommel verrast: debuut voor Genkie én Cuypers

Vrijdagmiddag heeft Mark van Bommel in het nationaal trainingscentrum in Tubeke zijn selectie ...

224
224
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht geweigerd, Club vindt diamant'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

202
202
Zaak Eddy Snelders: beslissing rechtbank slaat in als bom

Na ruim zeven maanden achter de tralies staat Eddy Snelders (67) opnieuw voor een ingrijpende ...

212
212
De Roeck legt keuze uit: meteen straffe taal bij STVV

Jonas De Roeck is de nieuwe hoofdtrainer van STVV. De T1 gaat opnieuw aan de slag bij de Kanaries en ...

104
104

Meer sportnieuws