'MPH wil ex-smaakmaker Club Brugge naar Luik halen'

1110 stemmen
'MPH wil ex-smaakmaker Club Brugge naar Luik halen'

Bij Club Brugge maakt men van de coronabreak ongetwijfeld gebruik om de komende transferperiode voor te bereiden. Blauw-Zwart dreigt immers een aantal sterkhouders kwijt te spelen en die moeten op een adequate manier vervangen worden. Zo lijkt onder meer een opvolger voor Emmanuel Dennis nodig.


En om hem te vervangen zou de leider in de Jupiler Pro League wel eens beroep kunnen doen op een oude bekende. Zo meldt het Portugese A Bola dat Abdoulay Diaby tijdens de volgende mercato op de markt zal komen. De Malinese aanvaller vertrok in 2018 bij Blauw-Zwart en ging bij Sporting Lissabon aan de slag. Maar zijn passage in Portugal werd geen onverdeeld succes. Dit jaar speelt hij op huurbasis bij Besiktas. Daar komt hij weliswaar vaak in actie, een definitieve transfer lijkt echter niet aan de orde.

En ook binnen de plannen van Sporting voor volgend seizoen speelt hij geen rol. Volgens A Bola wil de club daarom zoveel mogelijk recupereren van de transfersom van zo'n 4.5 miljoen euro, maar zou men ook genoegen nemen met minder om van zijn salaris af te zijn. Diaby speelde in totaal 3 seizoenen voor Club en had een groot aandeel in de titels van 2016 en 2018.

UPDATE 29/03
Of Club ook effectief interesse heeft in een terugkeer van Diaby is niet geweten, maar ondertussen liggen er wel andere Belgische ploegen op de loer. Zo meldt RTBF op basis van Portugese bronnen dat Standard in de kans kan springen. Helemaal verwonderlijk is dat niet. De Rouches hebben na het vertrek van Renaud Emond geen enkele spits die dit seizoen meer dan twee keer scoorde. En mag dus nog wat scorend vermogen bij.

Bovendien is er ook nog Michel Preud'homme. De huidige T1/TD van Standard werkte in Brugge al succesvol samen met de Malinees en had hem toen hoog zitten. Hij zou een reünie ongetwijfeld zien zitten. Bovendien heeft MPH nog de nodige contacten in Portugal.

LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: spits sluit seizoen op mooie wijze af

Een speler als Diaby is exact wat Standard nodig heeft ...

Meest recent

Euvrard komt met groot nieuws over toekomst bij Standard

De kans lijkt alsmaar groter dat Standard straks voor de eerste keer sinds het seizoen 2020/21 nog ...

46
46
Tottenham moet blijven bibberen tot slotspeeldag

De strijd om het behoud in de Premier League zal pas op de slotspeeldag beslist worden. Tottenham ...

44
44
'Monaco shopt in JPL en beslist over Faes'

Voor AS Monaco eindigde het seizoen vorig weekend met een ontgoocheling. Het ging in zijn slotmatch ...

56
56
Standard grijpt de macht in PO2, Genk verliest weer punten

Standard heeft op de voorlaatste speeldag een grote stap gezet richting eindwinst in de Europe ...

144
144
Arsenal is kampioen: puntenverlies City beslist titelstrijd

Het doek is dinsdagavond gevallen over de Engelse titelstrijd. Arsenal heeft zich na maar liefst 22 ...

105
105
Burgess kent zijn sanctie na pikante uitspraken

Union moet in de komende dagen hopen op een mirakel om nog landskampioen te worden. Het mag zelf ...

181
181
Nieuwe coach Essevee verklaart verrassende keuze

Bij Zulte Waregem wilden ze na het verzekeren van het behoud zo snel mogelijk de trainersknoop voor ...

88
88
'Titanenstrijd los: 3 grootmachten melden zich voor Tzolis'

Donderdag kan Club Brugge met een zege tegen KV Mechelen de landstitel veroveren. Als dat lukt, zal ...

412
412
'WK én toptransfer voor Fernandez-Pardo'

Matias Fernandez-Pardo kent spannende weken. De aanvaller koos voor België en gaat mee naar het ...

117
117
'KV Mechelen realiseert toptransfer in Bundesliga'

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen, dat ze hopen af te sluiten met een Europees ticket. De ...

256
256
‘Club Brugge in shock: Anderlecht jaagt op topdeal’

Anderlecht mikt op een opvallende zomertransfer, en dat zorgt voor grte nervositeit in Brugge. Club ...

755
755
Verhuurde JPL-spelers: spits sluit seizoen op mooie wijze af

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

21
21
Baseggio raadt Anderlecht deze JPL-toptransfer aan

RSC Anderlecht gaat een drukke zomermercato tegemoet, maar het is ook niet dat Antoine Sibierski van ...

551
551
'Antonio Conte dropt enorme bom bij Napoli'

Napoli kent een moeilijk seizoen. De Champions League-campagne was een grote flop en in de Serie A ...

119
119
Strijkt Romelu Lukaku plots neer in de Eredivisie?

Waar speelt Romelu Lukaku volgend seizoen? Elke fan van RSC Anderlecht hoopt op een mirakel, maar ...

265
265
'Club Brugge weigert monsterbod van 30 miljoen euro'

Club Brugge gaat komende zomer weer héél veel aanbiedingen krijgen. De toekomstige ...

867
867
Dilemma voor Standard en Euvrard: "Wat gaan we doen?"

Standard weet wat het moet doen in Westerlo: winnen. Het is dan hopen op puntenverlies van KRC Genk ...

131
131
'Trainerswals in JPL: zes (!) coaches richting exit'

Het is stilaan helaas een jaarlijkse traditie: de onophoudelijke trainerwals in de Jupiler Pro ...

233
233
Genk-Antwerp: renovatiewerken Haroun, primeur voor Hayen

Donderdag kan de titelrace in een beslissende plooi vallen, maar in de Europe Play-Offs blijft het ...

214
214
Opvallende actie Hans Vanaken lokt massa reacties uit

Club Brugge veegde zondagavond de vloer aan met concurrent Union en vond in Hans Vanaken een ...

583
583
'Kanga buiten: AA Gent geeft razende fans hun zin'

De komende dagen staat er voor AA Gent nog een Europees ticket op het spel, al lijkt dat momenteel ...

601
601
'Sibierski verrast: steunpilaar RSCA mag beschikken'

In de resterende twee wedstrijden moet RSC Anderlecht nog een Europees ticket uit de brand zien te ...

1026
1026
Antwerp in vieze papieren? “Pas binnen tien jaar…”

Royal Antwerp FC kent een desastreus seizoen. The Great Old haalde een paar jaar geleden nog de ...

368
368
‘Rigaux doet wenkbrauwen fronsen bij Club Brugge’

Club Brugge staat op het punt kampioen te worden, maar Blauw-Zwart zit achter de schermen met een ...

560
560
Eden Hazard doet boekje open over Real: “Ik wilde dat niet!”

Eden Hazard wordt gezien als één van de beste Belgische spelers ooit. De buitenspeler ...

361
361

Meer sportnieuws