'MPH wil ex-smaakmaker Club Brugge naar Luik halen'

door
'MPH wil ex-smaakmaker Club Brugge naar Luik halen'

Bij Club Brugge maakt men van de coronabreak ongetwijfeld gebruik om de komende transferperiode voor te bereiden. Blauw-Zwart dreigt immers een aantal sterkhouders kwijt te spelen en die moeten op een adequate manier vervangen worden. Zo lijkt onder meer een opvolger voor Emmanuel Dennis nodig.


En om hem te vervangen zou de leider in de Jupiler Pro League wel eens beroep kunnen doen op een oude bekende. Zo meldt het Portugese A Bola dat Abdoulay Diaby tijdens de volgende mercato op de markt zal komen. De Malinese aanvaller vertrok in 2018 bij Blauw-Zwart en ging bij Sporting Lissabon aan de slag. Maar zijn passage in Portugal werd geen onverdeeld succes. Dit jaar speelt hij op huurbasis bij Besiktas. Daar komt hij weliswaar vaak in actie, een definitieve transfer lijkt echter niet aan de orde.

En ook binnen de plannen van Sporting voor volgend seizoen speelt hij geen rol. Volgens A Bola wil de club daarom zoveel mogelijk recupereren van de transfersom van zo'n 4.5 miljoen euro, maar zou men ook genoegen nemen met minder om van zijn salaris af te zijn. Diaby speelde in totaal 3 seizoenen voor Club en had een groot aandeel in de titels van 2016 en 2018.

UPDATE 29/03
Of Club ook effectief interesse heeft in een terugkeer van Diaby is niet geweten, maar ondertussen liggen er wel andere Belgische ploegen op de loer. Zo meldt RTBF op basis van Portugese bronnen dat Standard in de kans kan springen. Helemaal verwonderlijk is dat niet. De Rouches hebben na het vertrek van Renaud Emond geen enkele spits die dit seizoen meer dan twee keer scoorde. En mag dus nog wat scorend vermogen bij.

Bovendien is er ook nog Michel Preud'homme. De huidige T1/TD van Standard werkte in Brugge al succesvol samen met de Malinees en had hem toen hoog zitten. Hij zou een reünie ongetwijfeld zien zitten. Bovendien heeft MPH nog de nodige contacten in Portugal.

LEES OOK: Standard leeft weer op: Euvrard vol lof

Een speler als Diaby is exact wat Standard nodig heeft ...

Meest recent

'Gevolgen na komst Sibierski: eerste 'slachtoffer' bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe sportief verantwoordelijke beet. Maandag werd de Fransman Antoine ...

1
1
Discussie niet voorbij: fatale rode kaart Mac Allister onterecht?

Union SG heeft afgelopen weekend zijn koppositie in de Champions' Play-Offs te grabbel gegooid na ...

157
157
Boskamp laat fans achter met enorme brok in de keel

De afwezigheid van Jan Boskamp op televisie valt steeds meer op. De goedlachse Nederlander was ...

31
31
Doku steelt de show: Guardiola geeft straf compliment

Manchester City heeft maandagavond twee dure punten verspeeld in de Engelse titelstrijd. Aan ...

58
58
'Poppen aan het dansen bij Genk: De Condé ontploft in kleedkamer'

De Europe Play-Offs zijn dit seizoen erg aantrekkelijk, met vier speeldagen te gaan hebben liefst ...

143
143
‘Sibierski-bom barst: koppen rollen bij Anderlecht’

Anderlecht haalt met Antoine Sibierski niet alleen een nieuwe sportieve baas binnen, maar ook iemand ...

312
312
Vrancken vs. Burgess: directe trigger voor conflict onthuld

Christian Burgess zorgde afgelopen weekend voor een heuse relletje. De aanvoerder van Union SG ...

221
221
'Pro League Player of the Season': grote favoriet al bekend

Het einde van het seizoen nadert en dus is het weer tijd om de uitblinkers van de voorbije maanden ...

164
164
Schipbreuk City: fenomenale Doku voorkomt nederlaag in 96ste

In de Engelse titelstrijd heeft Manchester City duur puntenverlies geleden. Ondanks een dominante ...

60
60
Taravel grijpt in: vier wijzigingen bij Anderlecht?

RSC Anderlecht ging afgelopen weekend in eigen huis met de billen bloot tegen Club Brugge. Zondag ...

182
182
Leko houdt adem in: comeback Mignolet uitgesteld?

Club Brugge nam afgelopen weekend de koppositie over van Union, maar zag wel Nordin Jackers ...

191
191
Schorsingen in Play-Offs: wie staat er nog op scherp?

Onderin is Dender veroordeeld tot de barrages, maar zowel in de Champions' als de Europe Play-Offs ...

170
170
Genk glundert: El Ouahdi pronkt met Ebbenhouten Schoen

Door de nederlaag tegen Charleroi is KRC Genk niet langer de leider in de Europe PO's. Ondanks het ...

66
66
Union houdt adem in: Burgess geschorst in bekerfinale?

Union is leider af na de nederlaag tegen STVV, waar de Brusselaars zich benadeeeld voelden door de ...

334
334
Sleutelmoment in titelstrijd: Doku breekt de ban met pareltje

De titelstrijd in de Premier League is bezig aan een zinderende climax. Nadat leider Arsenal FC ...

164
164
'Pittig transfergevecht: Club slaat toe bij Anderlecht'

De transfermarkt opent pas binnen enkele weken zijn deuren, maar jeugdspelers zonder ...

563
563
'Schokkend gerucht Lammens: United maakt fors statement'

Senne Lammens maakte zondag zijn eerste grote fout als doelman van Manchester United, maar droeg met ...

287
287
DAZN-soap in stroomversnelling: volgende grote deal nabij?

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft andermaal een U-bocht genomen. Na ...

524
524
'Club droomt van stunt: WK-held op weg naar Jan Breydel'

Club Brugge heeft zijn zinnen gezet op een grote naam. Blauw-zwart werkt aan een dossier dat de ...

751
751
'Sibierski velt hard verdict: dagen Taravel geteld?'

RSC Anderlecht ging zondag kansloos met 1-3 onderuit tegen Club Brugge. Vooral door de ...

348
348
'Bommetje bij Club Brugge: redder in nood gratis weg'

Momenteel ligt de focus uiteraard op de titelrace, maar nadien wenkt een heuse leegloop bij Club ...

818
818
Ruben Van Gucht klapt uit de biecht: derde vrouw in spel

Ruben Van Gucht blijft verbazen. De bekende sportjournalist zette afgelopen weekend de stap naar ...

128
128
Under Review: Lardot dient Burgess & Union van antwoord

Club Brugge profiteerde zondag optimaal van het puntenverlies van Union, dat collectief moord en ...

410
410
'Grote kuis in Anderlecht: eerste slachtoffer Sibierski'

RSC Anderlecht maakte zopas officieel de komst van Antoine Sibierski wereldkundig. De nieuwe ...

646
646
Voetbalbond verrast iedereen: Georges Leekens mee naar WK?

De Belgische voetbalbond pakte zopas uit met een opvallende en vooral humoristische video die meteen ...

47
47

Meer sportnieuws