TRANSFERUURTJE: 'Antwerp gaat voor toptransfer, Haaland kiest nieuwe club'

door
TRANSFERUURTJE: 'Antwerp gaat voor toptransfer, Haaland kiest nieuwe club'

Door het coronavirus worden er momenteel geen voetbalwedstrijden afgewerkt, dat nog minstens tot eind april en allicht zelfs langer. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Volgens RTBF zal RSC Anderlecht komende zomer sowieso op zoek gaan naar een nieuwe doelman. De Franstalige omroep weet dan ook dat Sporting aan Loris Karius denkt, de Duitser moet in de zomer beschikken bij Liverpool FC. Dat gerucht werd vooral te vinden in verschillende en weinig betrouwbare Turkse bronnen, maar toch denkt het doorgaans betrouwbare RTBF dat er iets van aan is. Een concreet bod zou er echter nog niet gedaan zijn.

Antwerp verlengde de voorbije dagen al verschillende contracten, maar zou naar versterking speuren. RTBF meldt dat de Great Old ook aast op de komst van Ryota Morioka. De Japanner is bezig aan een zeer sterk seizoen bij Charleroi, waar hij dit seizoen omgevormd werd van nummer tien tot defensieve middenvelder. Daarnaast zou ook Egor Nazaryna na zijn huurbeurt terugkeren naar de Bosuil.

Frank Boya stond op de verlanglijstjes van enkele Belgische topclubs, maar die zullen zich moeten haasten. De 23-jarige verdedigende middenvelder uit Kameroen gaat Moeskroen in de zomer wel sowieso verlaten. Boya is einde contract en hij zou volgens Sudpresse echter op concrete interesse van het Turkse Trabzonspor kunnen rekenen.

BUITENLAND
José Mourinho wil Tottenham komende zomer versterken. De Special One zou ook een Belg op zijn verlanglijstje met potentiële aanwinsten gezet hebben. Volgens Tuttosport is Mourinho gecharmeerd van het profiel van Thomas Meunier en zou hij de rechtsachter graag zien komen. Meunier is bovendien transfervrij op te halen, want zijn contract bij PSG loopt in juni af.

Het lijkt er niet op dat Erling Braut Haaland komende zomer alweer zal vertrekken, Borussia Dortmund zou niet bereid om nu al mee te werken aan een nieuwe transfer. In 2021 geldt echter een ander verhaal. Dan zouden de Duitser wel willen meewerken tegenover de juiste prijs. Volgens ABC Deportes zou Haaland in ieder geval al een duidelijke voorkeur hebben. Zo zou de Noor zijn zinnen hebben gezet op een overgang naar Real Madrid. Dat die pas in 2021 zou plaatsvinden, is naar verluidt geen probleem.

Lautaro Martinez lijkt de nieuwe spits van FC Barcelona te gaan worden. Het dagblad SPORT verzekert zelfs dat bijna niets een overstap nog in de weg kan staan. Het ligt zelfs in de lijn der verwachting dat Martinez zelf bij Internazionale gaat aangeven te willen vertrekken. En daar zou Lionel Messi een rol in spelen. Lautaro zou immers dolgraag aan de slag willen gaan in de ploeg van zijn landgenoot en maatje bij de nationale ploeg.

Italiaanse media weten dat AS Roma bij andere Europese topclubs uitkijkt naar opportuniteiten. Jan Vertonghen (Tottenham), Thomas Meunier (PSG) en Dries Mertens (Napoli) staan op hun verlanglijstje. Die laatste probeerden ze vorige zomer al aan te trekken, maar dat lukte niet.

LEES OOK: Rode Duivels en transfer: Meunier doet straffe beloftes

Wie vindt u momenteel de beste middenvelder?

Meest recent

'Nieuwe trainer AA Gent: Buffalo's op weg naar stunt'

Met achtereenvolgens Antwerp FC, Club Brugge en KVC Westerlo, staat KAA Gent voor een nog een pittig ...

89
89
‘Leko-shock bij Club Brugge: kleedkamer staat op springen’

In de kleedkamer van Club Brugge voelt iedereen dat er iets staat te gebeuren. Spelers die Leko nog ...

58
58
'Anderlecht verbaast met drastische transferbeslissing'

RSC Anderlecht staat voor een pittig einde van 2025 met duels tegen achtereenvolgens STVV, Antwerp ...

106
106
Union gelooft eigen ogen niet: "Mijn voetbalhart bloedt"

De eerste Champions League-campagne van Union SG dreigt te gaan stranden in de League Phase. De ...

54
54
Eerste basiself Leko: twee cruciale wissels bij Club Brugge

Na alle commotie van de voorbije dagen, moet Club Brugge woensdagavond weer vol aan de bak. In de ...

278
278
Degryse steekt tirade af nadat VAR Union nekt

Union is er dinsdagavond op het nippertje niet geslaagd om een knappe comeback tegen Olympique ...

129
129
De Ketelaere schittert, opluchting voor Barça en Liverpool

Er stond dinsdagavond nog heel wat Champions League-voetbal op het programma. Charles De Ketelaere ...

49
49
Anticlimax: Union strandt op milimeters van straffe comeback

Kwalificatie voor de play-offs van de Champions League wordt weer wat moeilijker voor Union. De ...

62
62
Beslissende De Ketelaere zorgt voor zeer straffe statistiek

Charles De Ketelaere stond dinsdagavond met Atalanta voor een lastige opdracht in de Champions ...

65
65
Jong Genk wint dankzij blitzstart prestigeduel tegen Futures

In de schaduw van de Champions League werd er dinsdagavond ook nog gevoetbald in de Challenger Pro ...

110
110
Arteta baalt om deze reden van trainerswissel bij Club

Dinsdag verzamelden de media in Brugge voor het traditionele persmoment aan de vooravond van de ...

291
291
Verrassende zet Anderlecht: spelers in etalage gezet

Anderlecht werd vorig weekend weer met de voetjes op de grond gezet, want het kreeg een 4-0 om de ...

221
221
Hayen komt met emotionele reactie op ontslag bij Club

Bij Club Brugge werd Ivan Leko dinsdag officieel aan de pers voorgesteld en woensdag zal de Kroaat ...

362
362
Bayern schrikt even, maar boekt nog vlotte CL-zege

In de Champions League mochten Bayern München en Sporting CP het om 18u45 tegen elkaar opnemen. ...

58
58
Rigaux over onvrede AA Gent: "In eer en geweten"

Club Brugge heeft 2025 afgesloten met beslissingen die Blauw-Zwart niet geliefd hebben gemaakt in de ...

392
392
De Zerbi komt met verrassende transferonthulling Vermeeren

Bij Olympique Marseille start Arthur Vermeeren wellicht in de basis tegen Union SG. De middenvelder ...

110
110
‘Salah uitgekotst: Liverpool zet icoon brutaal aan de deur’

Je voelt bijna de gêne in de kleedkamer. Een club die haar grootste icoon brutaal naar de deur ...

177
177
'Weggehoond' in België, nu waardevolle kracht bij Marseille

Union SG neemt het vanavond in het Lotto Park op tegen Olympique Marseille. Het is bij de Fransen ...

173
173
Verhuurde JPL-spelers: KV Mechelen en AA Gent heel tevreden

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

88
88
Ex-smaakmaker wil terug naar Union SG: "Waarom niet?"

Bij Union SG verkochten ze de afgelopen jaren héél veel spelers voor tientallen ...

129
129
Club Brugge-bestuur verdedigt ontslag Hayen: "Het was op"

Het tweede tijdperk van Ivan Leko als hoofdcoach van Club Brugge is officieel begonnen. Dinsdag ...

311
311
'Baro loopt blauwtje: AA Gent mag 2 coaches schrappen'

 Terwijl ex-coach Ivan Leko voor het eerst de pers te woord stond als trainer van Club Brugge ...

1048
1048
Van Gucht hangt het serieus uit: tv-bazen pisnijdig

Ruben Van Gucht jaagt heel wat vuurwerk door het medialandschap. Ingrijpende beslissingen zorgden ...

412
412
Leko speelt open kaart over verhuis van Gent naar Club

Na een hectische dag stond Ivan Leko dinsdag voor het eerst opnieuw op het oefenveld bij Club ...

301
301
Vanaken doet boekje open over trainerswissel Club Brugge

Club Brugge dropte maandag een bom van formaat door Nicky Hayen in te wisselen voor Ivan Leko. Diens ...

824
824

Meer sportnieuws