TRANSFERUURTJE: 'Antwerp gaat voor toptransfer, Haaland kiest nieuwe club'

2171 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Antwerp gaat voor toptransfer, Haaland kiest nieuwe club'

Door het coronavirus worden er momenteel geen voetbalwedstrijden afgewerkt, dat nog minstens tot eind april en allicht zelfs langer. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Volgens RTBF zal RSC Anderlecht komende zomer sowieso op zoek gaan naar een nieuwe doelman. De Franstalige omroep weet dan ook dat Sporting aan Loris Karius denkt, de Duitser moet in de zomer beschikken bij Liverpool FC. Dat gerucht werd vooral te vinden in verschillende en weinig betrouwbare Turkse bronnen, maar toch denkt het doorgaans betrouwbare RTBF dat er iets van aan is. Een concreet bod zou er echter nog niet gedaan zijn.

Antwerp verlengde de voorbije dagen al verschillende contracten, maar zou naar versterking speuren. RTBF meldt dat de Great Old ook aast op de komst van Ryota Morioka. De Japanner is bezig aan een zeer sterk seizoen bij Charleroi, waar hij dit seizoen omgevormd werd van nummer tien tot defensieve middenvelder. Daarnaast zou ook Egor Nazaryna na zijn huurbeurt terugkeren naar de Bosuil.

Frank Boya stond op de verlanglijstjes van enkele Belgische topclubs, maar die zullen zich moeten haasten. De 23-jarige verdedigende middenvelder uit Kameroen gaat Moeskroen in de zomer wel sowieso verlaten. Boya is einde contract en hij zou volgens Sudpresse echter op concrete interesse van het Turkse Trabzonspor kunnen rekenen.

BUITENLAND
José Mourinho wil Tottenham komende zomer versterken. De Special One zou ook een Belg op zijn verlanglijstje met potentiële aanwinsten gezet hebben. Volgens Tuttosport is Mourinho gecharmeerd van het profiel van Thomas Meunier en zou hij de rechtsachter graag zien komen. Meunier is bovendien transfervrij op te halen, want zijn contract bij PSG loopt in juni af.

Het lijkt er niet op dat Erling Braut Haaland komende zomer alweer zal vertrekken, Borussia Dortmund zou niet bereid om nu al mee te werken aan een nieuwe transfer. In 2021 geldt echter een ander verhaal. Dan zouden de Duitser wel willen meewerken tegenover de juiste prijs. Volgens ABC Deportes zou Haaland in ieder geval al een duidelijke voorkeur hebben. Zo zou de Noor zijn zinnen hebben gezet op een overgang naar Real Madrid. Dat die pas in 2021 zou plaatsvinden, is naar verluidt geen probleem.

Lautaro Martinez lijkt de nieuwe spits van FC Barcelona te gaan worden. Het dagblad SPORT verzekert zelfs dat bijna niets een overstap nog in de weg kan staan. Het ligt zelfs in de lijn der verwachting dat Martinez zelf bij Internazionale gaat aangeven te willen vertrekken. En daar zou Lionel Messi een rol in spelen. Lautaro zou immers dolgraag aan de slag willen gaan in de ploeg van zijn landgenoot en maatje bij de nationale ploeg.

Italiaanse media weten dat AS Roma bij andere Europese topclubs uitkijkt naar opportuniteiten. Jan Vertonghen (Tottenham), Thomas Meunier (PSG) en Dries Mertens (Napoli) staan op hun verlanglijstje. Die laatste probeerden ze vorige zomer al aan te trekken, maar dat lukte niet.

LEES OOK: 'Meunier heeft nieuwe club zo goed als beet'

Wie vindt u momenteel de beste middenvelder?

Meest recent

Garcia velt hard verdict voor revelatie Rode Duivels

In de zestiende finales van het WK staat de Rode Duivels met Senegal meteen een zware klus te ...

79
79
'Club Brugge op hete kolen: topaanwinst in aantocht'

Club Brugge moet deze zomer allicht weer heel wat sterkhouders zien te vervangen, want na Aleksandar ...

428
428
'Gheysens richting exit: Vandenhaute wil Antwerp kopen'

Dinsdag is het D-Day voor Antwerp, waar voorzitter Paul Gheysens kleur moet bekennen over zijn ...

373
373
Garcia hakt knopen door: Vanaken out, Lukaku in?

Straks om 19 uur verschijnt er in verschillende kranten een uitgebreid interview met Rudi Garcia, ...

293
293
Baro maakt brokken: opvallend ontslag bij AA Gent

Bijna drie jaar nadat hij de touwtjes in handen kreeg bij AA Gent is Sam Baro nog steeds naarstig op ...

147
147
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: bedpartners onthuld

Ruben Van Gucht slaagt er opnieuw in om de aandacht naar zich toe te trekken. De sportjournalist en ...

213
213
Laatste twijfels weg over toekomst Witsel

De Rode Duivels staan woensdag voor hun volgende opdracht op het WK, waarin ze het zullen moeten ...

85
85
Khalaili en Stankovic: TD Inter spreekt klare taal

Het lijkt erop dat Inter sterk van plan is om zich deze zomer op de Belgische markt te begeven. De ...

55
55
'Sibierski moet zich haasten: bod op Anderlecht-target'

Er ligt deze zomer nog véél werk op de plank voor Antoine Sibierski. De nieuwe ...

192
192
Onder niveau op WK? De Bruyne velt duidelijk oordeel

De Rode Duivels zijn woensdagavond aan zet in de zestiende finales van het WK. Na de verrassende ...

82
82
'Knaltransfer Keita nadert: 2 clubs zijn concreet'

Doordat het WK nog volop aan de gang is, blijven vele toptransfers nog even in de koelkast zitten. ...

64
64
'Zeer verrassende transfer voor Vincent Janssen'

Bij Antwerp zijn ze aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen met alweer een stevig ...

369
369
Lukaku vreest Senegal: zes pionnen springen eruit

De Rode Duivels nemen het in de 1/16e finale op tegen Senegal. Geen hapklare brok want het ...

191
191
Filip Joos maakt Nederland compleet af: “Karma!”

Nederland is uitgeschakeld op het WK. In de 1/16e finales ging Oranje na penalty’s kopje onder ...

223
223
Straffe comeback Jordan Lukaku in de maak?

Jordan Lukaku (31) staat nu vooral bekend als het ‘broertje van Romelu’, maar de ...

442
442
Cercle Brugge rondt absolute knaltransfer af

Cercle Brugge kende een minder seizoen, maar Groen-Zwart is ook volgend seizoen nog in de Jupiler ...

111
111
Plan van Senegal bloot: gouden raad voor Garcia

Tom Saintfiet heeft heel wat ervaring met het Afrikaanse voetbal. De Belgische coach stond in de ...

251
251
Lukaku maakt korte metten met criticasters op WK

De groepsfase zit erop en de Rode Duivels kregen al heel wat kritiek. Na het gelijkspel tegen Egypte ...

81
81
TRANSFERUURTJE: ‘Club en Anderlecht botsen, Union pakt uit’

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

434
434
Sporza-man de grond ingeboord: "Tenenkrullend schouwspel"

Hij moest voor wat luchtigheid zorgen tijdens de lange WK-avonden, maar intussen lijkt hij zelf het ...

203
203
Woedende Nagelsmann slaat keihard terug na uitschakeling

Duitsland ligt uit het WK. Na penalty’s ging het mis tegen Paraguay en uiteraard is er in de ...

185
185
Union stelt nieuw thuisshirt voor: unieke samenwerking

Union SG is de afgelopen jaren uitgegroeid tot een Belgische topclub. Na de promotie schoot de ...

79
79
‘KV Mechelen duwt Lierse in de put: buitenland afgetroefd’

KV Mechelen is druk in de weer op de zomermercato. Malinwa kijkt daarvoor vooral rond op de ...

329
329
‘Anderlecht gaat strijd aan: gewilde verdediger in vizier’

RSC Anderlecht is de transfermarkt aan het afspeuren. Antoine Sibierski en consorten willen ook de ...

311
311
Westerlo bevestigt miljoenentransfer: kassa ontploft

Westerlo is de afgelopen jaren aan een ferme opmars bezig. De Kemphanen wisten al enkele straffe ...

109
109

Meer sportnieuws