TRANSFERUURTJE: 'Antwerp gaat voor toptransfer, Haaland kiest nieuwe club'

door
TRANSFERUURTJE: 'Antwerp gaat voor toptransfer, Haaland kiest nieuwe club'

Door het coronavirus worden er momenteel geen voetbalwedstrijden afgewerkt, dat nog minstens tot eind april en allicht zelfs langer. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Volgens RTBF zal RSC Anderlecht komende zomer sowieso op zoek gaan naar een nieuwe doelman. De Franstalige omroep weet dan ook dat Sporting aan Loris Karius denkt, de Duitser moet in de zomer beschikken bij Liverpool FC. Dat gerucht werd vooral te vinden in verschillende en weinig betrouwbare Turkse bronnen, maar toch denkt het doorgaans betrouwbare RTBF dat er iets van aan is. Een concreet bod zou er echter nog niet gedaan zijn.

Antwerp verlengde de voorbije dagen al verschillende contracten, maar zou naar versterking speuren. RTBF meldt dat de Great Old ook aast op de komst van Ryota Morioka. De Japanner is bezig aan een zeer sterk seizoen bij Charleroi, waar hij dit seizoen omgevormd werd van nummer tien tot defensieve middenvelder. Daarnaast zou ook Egor Nazaryna na zijn huurbeurt terugkeren naar de Bosuil.

Frank Boya stond op de verlanglijstjes van enkele Belgische topclubs, maar die zullen zich moeten haasten. De 23-jarige verdedigende middenvelder uit Kameroen gaat Moeskroen in de zomer wel sowieso verlaten. Boya is einde contract en hij zou volgens Sudpresse echter op concrete interesse van het Turkse Trabzonspor kunnen rekenen.

BUITENLAND
José Mourinho wil Tottenham komende zomer versterken. De Special One zou ook een Belg op zijn verlanglijstje met potentiële aanwinsten gezet hebben. Volgens Tuttosport is Mourinho gecharmeerd van het profiel van Thomas Meunier en zou hij de rechtsachter graag zien komen. Meunier is bovendien transfervrij op te halen, want zijn contract bij PSG loopt in juni af.

Het lijkt er niet op dat Erling Braut Haaland komende zomer alweer zal vertrekken, Borussia Dortmund zou niet bereid om nu al mee te werken aan een nieuwe transfer. In 2021 geldt echter een ander verhaal. Dan zouden de Duitser wel willen meewerken tegenover de juiste prijs. Volgens ABC Deportes zou Haaland in ieder geval al een duidelijke voorkeur hebben. Zo zou de Noor zijn zinnen hebben gezet op een overgang naar Real Madrid. Dat die pas in 2021 zou plaatsvinden, is naar verluidt geen probleem.

Lautaro Martinez lijkt de nieuwe spits van FC Barcelona te gaan worden. Het dagblad SPORT verzekert zelfs dat bijna niets een overstap nog in de weg kan staan. Het ligt zelfs in de lijn der verwachting dat Martinez zelf bij Internazionale gaat aangeven te willen vertrekken. En daar zou Lionel Messi een rol in spelen. Lautaro zou immers dolgraag aan de slag willen gaan in de ploeg van zijn landgenoot en maatje bij de nationale ploeg.

Italiaanse media weten dat AS Roma bij andere Europese topclubs uitkijkt naar opportuniteiten. Jan Vertonghen (Tottenham), Thomas Meunier (PSG) en Dries Mertens (Napoli) staan op hun verlanglijstje. Die laatste probeerden ze vorige zomer al aan te trekken, maar dat lukte niet.

LEES OOK: Arbitrage start 'dramatisch' aan Play-Offs: "Als Club dit ziet ..."

Wie vindt u momenteel de beste middenvelder?

Meest recent

Straffe beelden: Tzolis vernedert Sardella tot op het bot

Club Brugge is sterk aan de Champions' Play-Offs begonnen en won maandagmiddag met 4-2 van RSC ...

147
147
Enorme kater AA Gent: KVM pakt gouden punt in 95ste minuut

KV Mechelen heeft het andermaal geflikt in de slotfase. Malinwa leek nochtans met een nederlaag op ...

71
71
Fiasco dreigt voor Club: stadiondrama loert om de hoek

Club Brugge leek eindelijk uitzicht te krijgen op zijn nieuwe stadion, maar ook nu kan het weer ...

379
379
Ferrera slaat op tafel bij Dender na zege van de hoop

Dender won met 0-1 van La Louvière en de rode lantaarn kan zich zo vasthouden aan een vleugje ...

38
38
Van de hel naar de hemel: Pocognoli op handen gedragen

Sebastien Pocognoli ging van Union SG naar AS Monaco en kreeg in Frankrijk de ene na de andere klap. ...

69
69
Taravel haalt verwoestend uit: groot probleem bloot

RSC Anderlecht kreeg in de eerste helft kletsen van Club Brugge. Blauw-Zwart stond na 45 minuten al ...

156
156
El Hadj spreekt kritiek STVV tegen: “Absoluut niét”

Union SG won met het kleinste verschil van Sint-Truiden VV. De Brusselse club blijft zo leider in de ...

59
59
Llansana neemt geen blad voor de mond: “Vernedering”

RSC Anderlecht kreeg in de eerste helft een pak voor de broek van Club Brugge, maar in de tweede ...

143
143
Hans Vanaken verrast met uitspraken na Anderlecht

Club Brugge won met 4-2 van RSC Anderlecht. De eerste helft van Blauw-Zwart was wervelend, maar ...

434
434
Dender grijpt laatste strohalm in strijd om behoud

Dender staat voor een loodzware opdracht om in de Relegation Play-Off nog het behoud te verzekeren. ...

67
67
De Mil moet één keer wijzigen, 2 nieuwkomers bij KVM

De eerste speeldag in de Champions' Play-Off wordt maandagavond afgesloten met een partij tussen AA ...

32
32
Atalanta dankt 'assist king' Charles voor ruime zege

Atalanta heeft maandag in de Serie A een uitstekende zaak gedaan in de strijd om een Champions ...

28
28
Anderlecht rekent zich rijk: Real Madrid & co zien sterretjes

RSC Anderlecht nam de afgelopen dagen deel aan het bekende toernooi in Amsterdam: de Future Cup. ...

180
180
Leko noemt verrassende oorzaak voor instorting Club

Club Brugge heeft zijn play-offs geopend met een overwinning tegen Anderlecht, maar helemaal ...

243
243
Kranten streng: 3 drietjes bij dramatisch Anderlecht

Anderlecht dreigt in de Champions' Play-Off stilaan een figurant te worden. Paars-Wit zakte al weg ...

485
485
Onvrede ondanks zege bij Club: "Dat mag echt niet"

Club Brugge heeft zijn start in de Champions' Play-Off niet gemist. Het blijft in het spoor van ...

184
184
Ontgoocheling bij Anderlecht: "Eerste helft was héél slecht"

Anderlecht is er niet in geslaagd om een goede start te nemen in de Champions' Play-Off. Het leed al ...

165
165
Eén helft wervelen volstaat: Club telt Anderlecht uit

Club Brugge heeft ervoor gezorgd dat het in het spoor blijft van Union in de titelstrijd. In de ...

146
146
'Hayen kan opgelucht ademhalen na blessurenieuws'

KRC Genk likte tijdens de interlandbreak zijn wonden na het missen van de top zes. De Limburgers ...

91
91
Vertrek bij Real? Vinicius Junior spreekt klare taal

De komende dagen zullen weer alle ogen gericht zijn op de Champions League, waarin de ...

75
75
Anderlecht ziet sterretjes: fans duiden zondebok aan

De klassieker tussen Club Brugge en Anderlecht is voor beide teams van cruciaal belang. Paars-Wit ...

385
385
Pocognoli zorgt voor straffe reeks: CL op komst?

In oktober was er de nodige ophef toen Sébastien Pocognoli plots zijn biezen pakte bij Union. ...

62
62
Verrassende optie bij Duivels: "Vuurtje brandt weer"

Zowat anderhalve maand voor de selectie voor het WK bekendgemaakt moet worden, zijn er nog de nodige ...

94
94
'Dwomoh probeert carrière met transfer weer te lanceren'

Het Belgische voetbal blijft heel wat grote talenten produceren, al kunnen die niet allemaal de hoge ...

61
61
11 namen: Vanaken terug bij Club, Taravel verrast

Er wordt op Paasmaandag heel wat gevoetbald in de Jupiler Pro League. De dag wordt afgetrapt met de ...

179
179

Meer sportnieuws