TRANSFERUURTJE: 'Antwerp gaat voor toptransfer, Haaland kiest nieuwe club'

door
TRANSFERUURTJE: 'Antwerp gaat voor toptransfer, Haaland kiest nieuwe club'

Door het coronavirus worden er momenteel geen voetbalwedstrijden afgewerkt, dat nog minstens tot eind april en allicht zelfs langer. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Volgens RTBF zal RSC Anderlecht komende zomer sowieso op zoek gaan naar een nieuwe doelman. De Franstalige omroep weet dan ook dat Sporting aan Loris Karius denkt, de Duitser moet in de zomer beschikken bij Liverpool FC. Dat gerucht werd vooral te vinden in verschillende en weinig betrouwbare Turkse bronnen, maar toch denkt het doorgaans betrouwbare RTBF dat er iets van aan is. Een concreet bod zou er echter nog niet gedaan zijn.

Antwerp verlengde de voorbije dagen al verschillende contracten, maar zou naar versterking speuren. RTBF meldt dat de Great Old ook aast op de komst van Ryota Morioka. De Japanner is bezig aan een zeer sterk seizoen bij Charleroi, waar hij dit seizoen omgevormd werd van nummer tien tot defensieve middenvelder. Daarnaast zou ook Egor Nazaryna na zijn huurbeurt terugkeren naar de Bosuil.

Frank Boya stond op de verlanglijstjes van enkele Belgische topclubs, maar die zullen zich moeten haasten. De 23-jarige verdedigende middenvelder uit Kameroen gaat Moeskroen in de zomer wel sowieso verlaten. Boya is einde contract en hij zou volgens Sudpresse echter op concrete interesse van het Turkse Trabzonspor kunnen rekenen.

BUITENLAND
José Mourinho wil Tottenham komende zomer versterken. De Special One zou ook een Belg op zijn verlanglijstje met potentiële aanwinsten gezet hebben. Volgens Tuttosport is Mourinho gecharmeerd van het profiel van Thomas Meunier en zou hij de rechtsachter graag zien komen. Meunier is bovendien transfervrij op te halen, want zijn contract bij PSG loopt in juni af.

Het lijkt er niet op dat Erling Braut Haaland komende zomer alweer zal vertrekken, Borussia Dortmund zou niet bereid om nu al mee te werken aan een nieuwe transfer. In 2021 geldt echter een ander verhaal. Dan zouden de Duitser wel willen meewerken tegenover de juiste prijs. Volgens ABC Deportes zou Haaland in ieder geval al een duidelijke voorkeur hebben. Zo zou de Noor zijn zinnen hebben gezet op een overgang naar Real Madrid. Dat die pas in 2021 zou plaatsvinden, is naar verluidt geen probleem.

Lautaro Martinez lijkt de nieuwe spits van FC Barcelona te gaan worden. Het dagblad SPORT verzekert zelfs dat bijna niets een overstap nog in de weg kan staan. Het ligt zelfs in de lijn der verwachting dat Martinez zelf bij Internazionale gaat aangeven te willen vertrekken. En daar zou Lionel Messi een rol in spelen. Lautaro zou immers dolgraag aan de slag willen gaan in de ploeg van zijn landgenoot en maatje bij de nationale ploeg.

Italiaanse media weten dat AS Roma bij andere Europese topclubs uitkijkt naar opportuniteiten. Jan Vertonghen (Tottenham), Thomas Meunier (PSG) en Dries Mertens (Napoli) staan op hun verlanglijstje. Die laatste probeerden ze vorige zomer al aan te trekken, maar dat lukte niet.

LEES OOK: Kerk bejubelt Antwerp-ploegmaat: "Je ziet hem groeien"

Wie vindt u momenteel de beste middenvelder?

Meest recent

STVV in dubio: ervaren basispion gratis weg?

Bij STVV lopen heel veel spelers in de kijker. Een aantal spelers die niet al te veel aandacht ...

24
24
Hazard tipt RSCA-bestuur: "Andere ploegen hebben dat wel"

Thorgan Hazard is bezig aan een sterk seizoen, maar hij mist kwaliteit rondom zich. Er is geen ...

100
100
AA Gent in de rats: De Mil met slecht rapport

Rik De Mil kreeg de afgelopen jaren heel veel lof. Soms terecht, soms wat overdreven. Zijn transfer ...

78
78
Westerlo mist unieke kans: "Wat als?"

Met nog drie speeldagen voor de boeg is de strijd om de top zes nog altijd niet gestreden. Ook ...

24
24
Bob Peeters doet plannen SK Beveren uit de doeken

De strijd om promotie naar en degradatie uit de Jupiler Pro League is nog volop aan de gang. ...

74
74
AA Gent in crisis: Degryse geeft duidelijk advies

AA Gent dreigt alweer naast de Champions' Play-Off te grijpen. De Buffalo's gaven vorig weekend hun ...

134
134
Italiaanse pers brengt geweldig nieuws over De Bruyne

Er is licht aan het einde van de tunnel voor de Belgen van Napoli. Romelu Lukaku kroonde zich vorig ...

48
48
Trainerswaarschuwing Anderlecht: "Niet zoals met Hubert"

Anderlecht boekte vorig weekend een klinkende zege tegen OH Leuven en zette zo een grote stap ...

171
171
'Straf Premier League-avontuur voor Will Still'

De voorbije jaren hebben de broertjes-Still een mooie naam voor zichzelf gemaakt in de ...

53
53
Jean-Marie Pfaff’s ingrijpende keuze zet Beveren op z’n kop

Het zijn intense en moeilijke jaren geweest voor Jean-Marie Pfaff. Eén van de beste ...

72
72
'Club Brugge gaat transferstrijd aan met Monaco'

Club Brugge lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. Heel wat smaakmakers lijken na dit ...

190
190
'Real Madrid dropt in zomer stevige trainersbom'

Real Madrid beleeft een woelig seizoen. Het zette in januari Xabi Alonso alweer op straat. De ...

56
56
Dit is dé reden waarom Charleroi-Cub extra lang duurde

Club Brugge deed zondag een uitstekende zaak door na het puntenverlies van Union en STVV te gaan ...

702
702
TRANSFERUURTJE: 'Witte trainersrook bij Anderlecht, Barça dokt 30 miljoen'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

369
369
Buitenaardse Messi helpt Inter Miami aan straffe comeback

Lionel Messi is inmiddels al 38 jaar, maar net zoals Cristiano Ronaldo blijft de Argentijn gaan op ...

43
43
Simon Mignolet deelt boodschap die blijft nazinderen

Wat zich gisteren in Charleroi afspeelde, was het soort voetbalavond dat nog lang blijft nazinderen. ...

376
376
Ramp voor Union: “Groot probleem, géén oplossing”

Union SG staat nog altijd aan de leiding in de Jupiler Pro League, maar Club Brugge sloop afgelopen ...

140
140
Albert compleet verrast over RSCA: "Monsterlijk!"

RSC Anderlecht is onder Jérémy Taravel weer beter bezig. Er is nog veel werk om van ...

388
388
Van Gucht haalt Brusselmans door gehaktmolen

Ruben Van Gucht en Herman Brusselmans zijn twee van onze bekendste en misschien ook wel meest ...

129
129
Club door oog van de naald: "Dat leek nergens op"

Club Brugge won met meer geluk dan kunde op het veld van Sporting Charleroi. Blauw-Zwart speelde een ...

174
174
Enorm probleem bij Union SG: "Te weinig voor een kampioen"

Wat Union SG liet zien tegen KVC Westerlo, dat deed pijn aan de ogen. Dat was zeker niet de eerste ...

73
73
Vragen bij RSCA-ster: "Kan hij dit ook in de PO's brengen?"

RSC Anderlecht won met 5-1 van OH Leuven. De Brusselaars speelden een uur lang best goed, voordien ...

288
288
Mignolet bedankt Charleroi: "We werden wat geholpen"

Club Brugge pakte de drie punten in Charleroi. Het deed dat in de 100ste minuut via een goal van ...

233
233
'STVV rekent op duurste transfer ooit van de club'

Bij STVV gaan ze komende zomer ongetwijfeld een resem sterkhouders de club zien verlaten. De ...

243
243
Commotie na sleutelfase: Club bevoordeeld op Mambourg?

Na een doelpunt van Joel Ordoñez in de 100ste minuut, ging Club Brugge zondagavond ...

839
839

Meer sportnieuws